Sada je: čet mar 28, 2024 8:25 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 168 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: pon dec 13, 2010 6:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 29, 2008 9:19 pm
Postovi: 132
promatrač je napisao/la:
Gle Navigator, nema potrebe za ovakvim vrijeđanjem ikoga, to se kosi sa pravilima foruma, sa općom kulturom, molim te da odabereš neki drugi način komunikacije ako baš moraš tako pričati.
Tvoj ton kad to pričaš nije ni šaljiv ni dobronamjeran, to je čisto iživljavanje.
Promatrač, griješiš – Pravila foruma i opća kultura odnose se na ljude.
Treba imati na umu da je Navigator Nagual.
– ovo nije nikakvo iživljavanje , već tragarčenje, pomaganje ... kužiš?
Sjenko je izabranik Duha, stoga mu posvećuje posebnu pažnju.
Iako se na prvi pogled čini da je riječ o zaljubljenosti, nije.
Stvar je mnogo dublje, ozbiljnije prirode.
Sjećaš se, svojevremeno je sličan intenzitet pozornosti posvetio LB-ju ( jadničak se još uvijek oporavlja ).
Za dodatna pojašnjenja, možeš mu se obratiti na pp.

Navigator:
Citat:
Tek kad savladate takve osnovne stvari tj. kad budete imali snage da takve proste manevre ega savladate a ne ispadnete idioti u svom prvom postu, krenite da pricate o necem komplikovanijem.
Slažem se! Za jednog ratnika, veoma je bitna stvar držati do slike koju o sebi gradi.
Napomena: Treba strogo paziti da se nikada, ni pod kojim okolnostima ne dovede u situaciju
da ispadne idiot... kako u tuđim očima, tako u svojima !!!
:toothy2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: pon dec 13, 2010 7:11 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Duboko je ovo, morat ću ući u ormar još jednom u dva dana da rekapituliram.
To je u biti stvar slična onoj kad u snu baš moraš izgraditi tijelo na svoju sliku na javi, kao što je bog napravio čovjeka na svoju sliku.
Sad shvaćam i otkud tolika jačina osjeta stvarnosti u sanjanju kao vrh sanjanja.

Dobar point OMEN! :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: pon dec 13, 2010 8:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
dobar point, da, ali zbog nadolazecih blagdana ostavimo sada navigatoru i sjenku priliku da ne kazu nista, i posvete se sebi i svojim obiteljima, tj da puste malog isusa da im udje.

predlazem da se svi zajedno vratimo sanjanju, npr, moze li se sanjanjem utjecati na bozic batu (posto je on bice iz snova) da mi donese bolji poklon? :shock:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: uto dec 14, 2010 12:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 07, 2007 6:04 pm
Postovi: 190
promatrač je napisao/la:
Gle Navigator, nema potrebe za ovakvim vrijeđanjem ikoga, to se kosi sa pravilima foruma, sa općom kulturom, molim te da odabereš neki drugi način komunikacije ako baš moraš tako pričati.
Tvoj ton kad to pričaš nije ni šaljiv ni dobronamjeran, to je čisto iživljavanje.


Sorry, nisam znao da je ovde neko u stanju da se "vredja"...tek kad je Sjenko napisao da se uvredio, bilo mi je jasno sa kim razgovaram. A nisam ni znao da ton koji nije "saljiv", je automatski i "nedobronameran". A ako vec posmatras na tom ljudskom nivou, procitaj malo bolje ostale postove, naci ces svasta.

To je svejedno bilo vrlo dobronamerno, osim ako za vrhovnog sudiju ne uzimas ego koji bude uvredjen, a to bi bilo vrlo jadno.

Ovde je izgleda cak i u "pravilima foruma" zabranjeno da se ego vredja? =)

Vi ste onda skroz promasili temu.

OMEN je napisao/la:
Sjenko je izabranik Duha, stoga mu posvećuje posebnu pažnju.


Ne, nisam mu "posvetio paznju" zbog toga, vec zato sto je prilicno glasno ispoljio svoju zabludu u vezi sanjanja, i moje pisanje nije bilo samo zbog njega, vec vise zbog drugih ljudi bez iskustva koji ovde dolaze i koji mogu procitati tako nesto, i u startu imati pogresnu informaciju koja moze pogresno uticati na njih....usput se i ego malo poigrao sa njim, pa je upao u vrzino kolo...nista specijalno.

Btw, "izabranik Duha" moze da bude bilo ko, od vas zavisi.

snoopy je napisao/la:
U knjizi susreti sa nagualom fraza ``sustained concentration`` je prevedena kao : (sanjanje je proces)posvecene koncentracije...

Cini mi se da bi prikladniji prevod bio ``...Stalne koncentracije``,zar ne?

Ova me recenica stalno kopka na razmisljanje...

Pitam se da li je mislio Kastaneda na period u budnom stanju,,ono fazon obavljam svoj posao sa stalnom koncentracijom...ili onaj period kad se spremamo da zaspemo(da se tad odrzava koncentracija) :shock: :?: :!:


Tu se misli na trajnu koncentraciju, ili na "produzenu" koncentraciju, prevod nije najsrecniji.

Mislio je i na sanjanje kad se zaspi, ali i na period budnog stanja u svakodnevnoj stvarnosti....ista stvar vazi.

zahir je napisao/la:
Često, piše da je najdelotvornija stvar za probuditi se snu, pitati sebe na javi:"Da li ja sanjam?"

Mislim da nije toliko do rečenice, koliko do toga da se nekako, na taj način, aktivira poseban tip pažnje, potreban da bi se čovek osvestio u snu.


To je dobra tehnika da se zaustavi tok, i da se napravi mala eksplozija energije da bi se uzdrmao uspavani um....Poenta je da se taj neko iskreno zapita, i da celim telom oseti da nije siguran da li sanja ili je u svakodnevnoj stvarnosti, ne sme da bude samo intelektualno.
To treba ponavljati, jer je cilj da se tako nesto prebaci i u snove i samim tim dobije prilika da se probudi u snu.

"Najdelotvornija stvar" je imati energiju, tada nisu neophodne tehnike, vec ce samo energetsko/sanjacko telo/dvojnik da vas povuce...ali svaka pomoc je dobrodosla.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: uto dec 14, 2010 1:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
Buduća prepucavanja koje nemaju veze sa temom bilo bi poželjno nastaviti ovdje kako bi oni koji žele voditi :ontopic: rasprave mogli to i činiti.

Hvala.
:thumbup:

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: uto dec 14, 2010 1:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Eh, lako za reć, al teško za učinit :)

Btw, ja se nisam uvrijedio, ja sam vrijeđan, a tu postoji razlika :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: uto dec 14, 2010 11:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 29, 2008 9:19 pm
Postovi: 132
Navigator, preselili smo u 'smetlište' ....
:mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: sri dec 15, 2010 1:56 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 07, 2007 6:04 pm
Postovi: 190
Sjenko je napisao/la:
Btw, ja se nisam uvrijedio, ja sam vrijeđan, a tu postoji razlika :mrgreen:


Ako nekoga nesto nije uvredilo, onda nema smisla ni da naglasava da je bio "vredjan".
I to nekoliko puta.

Na tvoju zalost, jedno iskljucuje drugo, a zakljucak je vise nego jasan. :^o


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 168 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz