Sada je: čet mar 28, 2024 2:55 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Covjek od znanja
PostPostano: sub okt 18, 2008 12:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon okt 22, 2007 11:36 pm
Postovi: 71
Prava stvarnost koju ne vidimo je zapravo jedina stvarnost. Zivimo u iluziji stvarnosti koju prihvacamo kao jedinu stvarnost, no ona to nije.

Covjek je uvijek covjek, ostati ce ogranicen fizickim tijelom do kraja zivota. Nece covjek postati svemoguce bice, ono ce uvijek biti jednako materijalne prirode. Materijalna stvarnost je iluzija.

Astralna stvarnost je nesto cemu covjekovo tijelo nema pristup. Astralno tijelo pripada astralnoj stvarnosti, koja je jedina u svojoj biti. Djelovanjem u astralnoj stvarnosti, otvoren je sasvim novi spektar iskustava i mogucnosti djelovanja na materijalnu stvarnost.

Vrata u astralni svijet, uvijek su dostupna, no covjeku bez znanja takvi ciljevi su nemoguci. Znanje je sveto, tajno, ne posjeduje ga niti 0.001% populacije, a oni koji ga posjeduju, imaju neograniceni pristup moci, kako to materijalni covjek prepoznaje. Covjekom od znanja ne moze postati bilo tko. To je put novih iskustava, toliko potresnih, da vecina ljudi ne moze niti krenuti, a mnogi koji bi krenuli nepravilno vodeni, poludjeli bi ili umrli. Cak i pravilno vodeni, mnogi ne mogu postati covjekom od znanja, zbog toga sto je to put u kojem ucitelja mozete imati samo dio puta, a nakon toga ste sami, sa saveznicima.

Potrebna je snazna volja duha i put sa srcem. Disciplina i naporan rad moguci su samo uz jaku volju, no bez srca, bio bi to krivi put kojim ne smijete ici. Disciplinom je vazno da namjera bude jasna i nepromjenjiva. Nikada ne treba odstupati od unaprijed planirane namjere, te u svakoj nepravilnosti treba naci uzroke. Jasnom namjerom dolazi bistrina uma, a onemogucava se pristup okolonostima koje tragaca za znanjem odvode od puta kojim zeli ici.

Na tom putu tragac se mora suociti sa brojnim preprekama i opasnostima. Prvi i za vecinu ljudi glavni neprijatelj sa kojim se gotovo nitko ne suocava je strah. Jedna od najvecih zamki ovog neprijatelja, je strah da cete izgubiti dusu. Tek sa jasnom namjerom, jakom voljom i putem od srca, mozete pobijediti. Tragac za znanjem mora prkositi strahu, i unatoc strahu mora poduzeti sljedeci korak u ucenju, pa opet sljedeci, i opet. Jednom kada ga pobijedite, sto se dogada malo po malo no onda odjednom i brzo, strah se vise nikada nece vratiti.

Kad jednom covjek pobjedi strah, kojeg se oslobodio za citav zivot, stice jasnocu. Jasnoca duha koja brise strah. Tada covjek zna svoje zelje i kako ih zadovoljiti, sve je oko njega kristalno jasno, kao da mu nista nije skriveno. To je ujedno i drugi neprijatelj, jasnoca duha koja rastjera strah, ujedno i zasljepljuje. Ona tjera covjeka da nikad ne sumlja u sebe. On je onda hrabar i ne uzmice pred nicim, zato sto mu je jasno. To je greska, podilazenje prividnoj moci, covjek ce se muciti s ucenjem, sve dok ne bude sposoban nauciti nista vise, i tako je porazen. Covjek mora prkositi jasnoci, pazljivo preispitivati sva stecena znanja i mora misliti da je njegova jasnoca gotovo pogreska. Doci ce trenutak kad ce shvatiti da je ta jasnoca bila samo tocka pred njegovim ocima, i tako ce poraziti ovog neprijatelja.

Covjek od znanja shvatiti ce da mu vise nista ne moze nauditi. Ovog puta to nece biti pogreska, nece biti samo tocka pred ocima, biti ce to prava moc. Moze uciniti sto god hoce, vidi sve oko sebe, njegova zelja je zakon, a tako je dosao i do treceg neprijatelja, a to je moc. To je najsnazniji od svih neprijatelja i najlakse mu se prepustiti nakon sto je covjek istinski nepobjediv. Neprijatelj ce ga pretvoriti u okrutnog i obijesnog covjeka. Moc je samo teret za njegovu sudbinu, takav covjek ne vlada sobom i ne zna kako bi i kad koristio svoju moc. Ako shvati da su jasnoca i moc, kad ne upravljas sobom, pogubnije od pogresaka, tada ce dostici tocku u kojoj ce svime vladati. Tada ce znati kako upotrijebiti svoju moc, i tako ce pobijediti treceg neprijatelja.

Covjek ce tada biti na kraju puta ucenja i bez upozorenja, doci ce do zadnjeg neprijatelja: starost. Tada vise nema strahova, nema vise nestrpljive jasnoce duha, to je vrijeme kad vlada svom svojom moci, ali i vrijeme kada osjeca neodoljivu potrebu da se odmori. Ako se prepusti toj zelji za pocinkom i zaboravom, ako si udovolji prepustivsi se umoru, izgubiti ce zadnji krug i neprijatelj ce ga pobijediti. Njegova zelja da se povuce, nadjacat ce njegovu jasnocu, moc i znanje.

Ali ako se covjek rijesi umora i prozivi svoju sudbinu, onda se moze nazvati covjekom od znanja, pa makar to trajalo samo trenutak u kojem se uspije oduprijeti svom zadnjem, neunistivom neprijatelju. Taj trenutak jasnoce, moci i znanja je dovoljan.

_________________
Misli su materija. Materija je svijest.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Covjek od znanja
PostPostano: sub maj 12, 2012 7:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 16, 2011 6:00 pm
Postovi: 317
Hajmo pričati drugačijim tempom....
....prvo što se uočava je saveznik, ... dodiruje nas i prikazuje svoju energiju...

Odmah ovde počinje traganje - Zašto nas je dodirnuo?
Što nam to prikazuje?

E sad mišljenja o tome,,,
Saveznik je ulovio našu pažnju svojim kontaktom sa nama iz nekih njegovih razloga.

Znamo iz knjiga da su dokraja života na zemlji sa nama.
Znamo da je njihova zemlja.
Znamo da obmanjuju.
Znamo da zahtevaju trezvenost.
Znamo da očekuju nemilosrdnost.

A dali znamo zašto se i sami slažu za ime da su Saveznici?
Moje mišljenje da je saveznik ustvari odnos kako se jedino može ponašati čovek od znanja.

...
Možda bi trebao neki opis doživljaja ali nije moguće jer se kosi sa trezvenošću....priča bi mogla početi o glasu koji se čuje, ali je nije moguće ispričati.
Ipak oni su odgovorni što donose glas. Donose i sliku.
Obmana ili ne ratnik je onaj koji se pozove na smrt da bi odolio onome što je video i čuo a nezna kako se to nameravanje ostvarilo.


Ako može ovakav tempo za razmatranja počnimo.

_________________
Ne ljuti se čoveče


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Covjek od znanja
PostPostano: ned maj 13, 2012 10:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 16, 2011 6:00 pm
Postovi: 317
Moraš mi verovati da bi me razumeo.

Saveznik veruje da smo ubice pa se prema nama ponaša dvosmisleno. Svaki put kad hoću da jedem on dođe a ja osetim kako mi daje osećaj da mi je muka. Time me tera da postanem nestabilan i samosažaljiv prema sebi uprkos što nisam jer treba tobože da vidim kako je to što jedem bilo živo. To se samo dešava kada sam usamljen za trpezom.
Kažem da se dvosmisleno ponaša jer sam video da promenom mog tripa i TO menja trip i uvek sa istim ciljem - da me izbacuje iz mirnoće.
U drugom smislu se pravi da me voli i da je prisno vezan, da bi me pridobio i to iskoristio da me ISKOPIRA. Čim iskopira moju svest, razne stvari radi da bi me kontrolisao.
Priča usmerena u njega je još gora jer bi to priča bila u obmanjivača sebe(mene).
Saveznik je bojažljivo biće, svojim strahom evocira nameru u nama da bi našao slabosti kojima podležemo.

Neznam zašto to čine. Da smo hrana kakvu mi zamišljamo , to sigurno nije jer je OBMANJIVAČ.
Hrana mu je obmanjivanje.
Čim te obmane TO se nahranilo.
...

_________________
Ne ljuti se čoveče


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz