Sada je: sub apr 27, 2024 11:12 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 112 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Nagualizam i reinkarnacija
PostPostano: sri nov 18, 2009 9:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 17, 2009 5:45 pm
Postovi: 37
extranoize je napisao/la:
donkarlos je napisao/la:
Dakle figurativno rečeno,jednoje kružno kretanje svijesti do trenutka postizanja nirvane,dok nagualizamje linearno dostizanje vječnosti kroz transformaciju organske svijesti u anorgansku

dakle, nagualizam je jedan od načina postizanja nirvane.
on ne isključuje reinkarnaciju, već ratnika oslobađa od nje...

Meni nirvana ,po opisu,liči na nagual,a ratnici samo pod posebnim uvijetima ulaze u nagual.Postizanje ratničke sveukupnosti znači da je polje njegovog djelovanja beskrani svemir,jer on postaje anorgansko biće posebnog kova.Potrebno je primjetiti da on ne postaje besmrtan već svoje postojanje veže za dužinu postojanja ishodišta ratnika,a to je Zemlja.

_________________
Nagual-aktivna strana beskonačnosti


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nagualizam i reinkarnacija
PostPostano: čet nov 19, 2009 12:47 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
Ekipa, trkeljate gluposti, uz dužno poštovanje vašim samorefleksijama. Pisati o stanjima koje nisi iskusio vidio i doživio je bespredmetno. Vaše nagađanje dobro je kao i nagađanje rođenog tibetanca koji nikad nije došao ispod 2000 m nadmorske visine o tome što je i kakvo je more. Ili točnost ideje seksa napaljenim 13 godišnjacima koji o njemu prvi put pričaju na nekom logorovanju. Zabavno je no ne možeš znat dok ne probaš. Nema ništa loše ni u razgovaranju naravno i ovo nije nikavo prigovaranje ni prozivka, da se razumijemo. Samo poželjno je uvijek držat negdje jasnu ideju o tome kako u biti zbilja ništa ne znamo i da mlatimo praznu slamu. Najgore je kad netko formira ideje, zaključke i donosi mišljenje o stvarima za koje raspolaže 10% krivo protumačenih informacija. Jer takvo vjerovanje na osnovu formiranja osobnog mišljenja je ono što drži u raskoraku naš tonal i nagual. Nije svijet ono što mi vjerujemo da on jest nego je ono što jest. Čini se pučkoškolska logika no naš tonal ne priznaje pučkoškolsku logiku. On vjeruje ono što želi a ne ono što je izgledno. Ljudi će prije povjerovat i u nemoguće prije nego u malo vjerovatno ("Man can believe the impossible, but can never believe the improbable.” - Oscar Wilde) Nagađanje je ljudski i razumljivo, za običnog čovjeka. Za ratnika je bespredmentno i jalovo. To je činjenica a kako ćete ju vi prihvatit ili se prema tome postavit isključivo je vaša stvar. Nikome niste ništa ni dužni ni odgovorni osim sebi. Dakle ljuti odgovor opravdanja koji ste možebitno mislili uputit napišite na papir i pročitajte sami sebi. Tu je zaniteresirana stranka, ne ovdje :wink:


Edited:
I da, mogao bi vam o stvarima koje dotičete dat točnije definicije no čemu? To su samo igračke razuma. I natočnija i najljepša knjiga o moru sa slikama i opisima znači manje nego jedan udah zraka i noge u moru do gležnja. Krenite na more, ne naručujte knjige o njemu.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nagualizam i reinkarnacija
PostPostano: čet nov 19, 2009 1:29 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
lone_bird je napisao/la:
I natočnija i najljepša knjiga o moru sa slikama i opisima znači manje nego jedan udah zraka i noge u moru do gležnja. Krenite na more, ne naručujte knjige o njemu.
Pa umri onda više da uloviš prakse. :mrgreen:

Ja sam probao u snu, ali to nije isto.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nagualizam i reinkarnacija
PostPostano: čet nov 19, 2009 2:15 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
Treba umrijeti?

Nirvana?

Treća pozornost?

Don't think so.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nagualizam i reinkarnacija
PostPostano: čet nov 19, 2009 9:03 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 17, 2009 5:45 pm
Postovi: 37
Au ..ala ovdje ima samovažni ljudi koji ne daju svoje mišljenje nego nameču svoje stavove,vrijeđajući ostale sudionike foruma....valjda nisu svjesni da je samovažnost[i] najveći neprijatelj čovjeka uoće,a napose čovjeka koji stremi svojo sveukupnosti.Tko je čitao Carlosa Castanjedu primjeti je da nagual nikad nije solio pamet nikom i nametao riješenja,on je samo govorio,a učenici su bili ti koji su prihvaćali ili odbijali.[/i]

_________________
Nagual-aktivna strana beskonačnosti


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nagualizam i reinkarnacija
PostPostano: čet nov 19, 2009 9:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
donkarlos je napisao/la:
Au ..ala ovdje ima samovažni ljudi ...


Ma grozni su ti ljudi jeltako :wink: ? Šta si samo oni umišljaju? Odakle im samo pravo? Lav je hrđav. On nema pravo da nas slijedi.

donkarlos je napisao/la:
koji ne daju svoje mišljenje nego nameču svoje stavove,


Svoje mišljenje? Ako ti se da čitat ovdje je ono što ja mislim o osobnom mišljenju, na ovoj strani negdje na sredini:


Naslov: Osobno mišljenje
Naslov: Odluke
http://tinyurl.com/mqcztr


Ako ti se ne da čitat reć ću ti samo da je moje osobno mišljenje (pazi sad paradoksa :) ) da je svako osobno mišljenje u apsolutnom smislu netočno. Dakle svako i bilo čije osobno mišljanje je sranje. Po definiciji.


donkarlos je napisao/la:
vrijeđajući ostale sudionike foruma....


Vrijeđajući? Kao što je to netko ovdje nedavno napisao "svaki mali kastanedijanac zna da ratnik ne može da bude uvređen, eventualno povređen" Dakle ratnike nisam mogao uvrijedit tako da je jedino što sam mogao uvrijedit nečije mekano samovažno dupe a oprostit ćeš mi al za to me zaboli dupe :mrgreen:

donkarlos je napisao/la:
valjda nisu svjesni da je samovažnost najveći neprijatelj čovjeka uoće,a napose čovjeka koji stremi svojo sveukupnosti.


Naravno. Ako ti se da čitat imaš o tome dosta u postu samovažnost i unutarnja tišina napisanog od moje malenkosti. Tko će pisat o čemu nego onaj tko dobro poznaje materiju. :wink: :D

donkarlos je napisao/la:
Tko je čitao Carlosa Castanjedu primjeti je da nagual nikad nije solio pamet nikom i nametao riješenja,on je samo govorio,a učenici su bili ti koji su prihvaćali ili odbijali.


Pazi, ako misliš nešto naučit onda moraš bit svjestan obima vlastitog neznanja. To bi ti morao bit prvi korak kod učenja. Ljudi si obično dozvoljavaju da se zaslijepe s ono malo što znaju pa se prave da je ovih 99,99% ostatka o kojem pojma nemaju nebitno. Zanimljiva je i zakonitost da što čovjek manje zna to je više uvjeren u svoje znanje. Najgluplji ljudi su najzadrtiji. Dok oni najpametniji i najmudriji kažu "Sad tek znam da ništa ne znam", čuo si za to? Čovjek koji je "popio svu pamet svijeta" je budala, ne zato jer malo zna nego zato jer više nije sposoban učit. Dakle ja sam vam istaknuo obime vlastitog neznanja (što je nešto što bi kao pretendentu na kompleksno učenje ratništva trebalo bit sasvim prirodno) a ti si to doživio kao napad, što je čisti refleks samovažnosti.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nagualizam i reinkarnacija
PostPostano: pet nov 20, 2009 5:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 17, 2009 5:45 pm
Postovi: 37
Prvo kako znate da sam se Vama obratio gosodine,jer nisam nitkog citirao.Očito te se prepoznali po svojoj grandioznoj samovažnosti ,koja "popuje" sve i svašta na ovom forumu.
Učite nas ,filozofirate a ništa niste kazali o izvornim stavovima drevnih Tolteka.Učite nas i mene
koji sam ,eto ,ima prilku saznavati tajne trevnih Tolteka u SAD-u,a Vi vjerovatno tad niste ni znali da postoji neko tko se zova Carlos Castanjeda.Smirite svoju razgoropačenu samovažnost i bavite se sa sobom, a nas druge ostavite na miru

_________________
Nagual-aktivna strana beskonačnosti


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nagualizam i reinkarnacija
PostPostano: pet nov 20, 2009 10:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 10:24 pm
Postovi: 405
donkarlos je napisao/la:
ima prilku saznavati tajne trevnih Tolteka u SAD-u,a Vi vjerovatno tad niste ni znali da postoji neko tko se zova Carlos Castanjeda.


Uuuu, sta mi ovo sve nekako zvuci,.. :mrgreen: da nije opet Pedišić medju nama.... :rofl

_________________
Rekao mi je da je mešanje opisa naših različitih nosilaca svesnosti sa našim osećanjem bića uobičajeno, naročito kod osoba koje imaju glomazan i intelektualni unutrašnji dijalog.

:-)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nagualizam i reinkarnacija
PostPostano: pet nov 20, 2009 11:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet feb 07, 2008 11:28 pm
Postovi: 50
lone_bird je napisao/la:
Lav je hrđav.


Pa ako je lav hrđav i toliko je potrebno to ponavljati, zar ne bi bilo lakše da se kupi wd40 i podmaže se taj lav!? Majku mu hrđavu spalim! :wink:


Nego, sve se svodi na ''osobna mišljenja''. A šta je to drugo?
Samo je pitanje na temelju koliko iskustva i koliko laži samome sebi je to ''osobno mišljenje'' bazirano.

Cijeli forum se i bazira na razmjeni ''osobnih mišljenja''. Ako ih ne bude, kakvog smisla forum ima?

Što se tiće egomanije sa ishodištem u samovažnosti... priča se da svako onaj koji glasno viče ''ja znam'' je upravo poradio na tome da se napuhne ko žaba u basni o žabi i volu. Pa će neizbježno jednom i eksplodirati.

Tek onaj koji će priznati ''ja neznam'', ili ''to neznam''.. e tek taj ima oči otvorene i uči.
A pretpostavljam da smo tu da učimo!? Ili?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nagualizam i reinkarnacija
PostPostano: sub nov 21, 2009 12:10 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
donkarlos je napisao/la:
Prvo kako znate da sam se Vama obratio gosodine,jer nisam nitkog citirao.Očito te se prepoznali po svojoj grandioznoj samovažnosti ,koja "popuje" sve i svašta na ovom forumu.
Učite nas ,filozofirate a ništa niste kazali o izvornim stavovima drevnih Tolteka.Učite nas i mene koji sam ,eto ,ima prilku saznavati tajne trevnih Tolteka u SAD-u,a Vi vjerovatno tad niste ni znali da postoji neko tko se zova Carlos Castanjeda.Smirite svoju razgoropačenu samovažnost i bavite se sa sobom, a nas druge ostavite na miru


Nema potrebe da se persiramo ovdje na forumu. Nekako mi usiljeno zvuči. MHO naravno. Donekle si u pravu moram ti priznat, zbilja nekad imam tendenciju da popujem onako s visoka iako znam da to iritirajuće zvuči i mogu mislit kako to djeluje na nečiju samorefleksiju, a svi je ovdje imamo, tako da je ovakav rasplet događaja kao kod tebe recimo sasvim za očekivat a ne meni kao na inicijatoru leži puna odgovornost. Dakle kriv sam. Uvijek ili često me uspije isprovocirat osobina tonala da tumači svijet po svojim pravilima makar i ne poznavao 1% potrebnih činjenica. Recimo svi ovdje imaju neko mišljenje o reinkarnaciji, Bogu i ostalim bitnim temama koji su za slabašna kliješta njihove prve pozornosti prevelik orah. Ne samo da ništa ne znaju nego u stanju kojem jesu nisu uopće sposobni shvatiti što nije problem no nisu sposobni shvatiti da nisu sposobni shvatit, što jest. Ja ovdje sasvim slučajno znam nešto o spomenutim temema jer sam ih osjetio na svojoj koži, što je bio i ostao JEDINI način da se razumiju i kad slušam naklapanja ljudi ovdje i inače, kako samodovoljno tumače "velike" teme ko da razgovaraju o popisu za trgovinu to mi zvuči gore nego kad djeca iz vrtića pokušavaju objasnit princip rada atomskog reaktora, mada je raskorak u konkretnom slučaju čak i veći. Volio bi da mogu bilo kome približit neke nabrojene stvari no kad bi postojala knjiga koja je u stanju objasnit i definirat nirvanu recimo, već bi davno bila napisana. Nema tih riječi koje mogu zamijenit visoku energetsku razinu i samozapaljenje orlovih zračenja. Riječi i razum imaju ograničen radijus, a neke stvari jednostano nisu u njemu.


I da, gospodine, ako bi ste bili volni napisat par riječi o otkrivanju toltečkih tajni u SADu ja i moje kolege s foruma, mislim da mogu govorit i u njihovo ime, bili bi vam izrazito zahvalni.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nagualizam i reinkarnacija
PostPostano: sub nov 21, 2009 12:32 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
infinity je napisao/la:

Pa ako je lav hrđav i toliko je potrebno to ponavljati, zar ne bi bilo lakše da se kupi wd40 i podmaže se taj lav!? Majku mu hrđavu spalim! :wink:

:D

infinity je napisao/la:
Nego, sve se svodi na ''osobna mišljenja''. A šta je to drugo?


Bravo. Izvrsmo pitanje, makar ga vjerovatno nisi namjerno pogodio. :wink: A što drugo? NAGUAL SVIJEST, eto što drugo. Postoji način funkcioniranja pozornosti koji isključuje osobno mišljenje i prosudbu tonala jednom zauvijek. Dogodi se neka promjena i *klik* stvari u glavi ti se poslože u sasvim drugi oblik. I ti naravno ne možeš vjerovat da je tako nešto moguće, ne vjeruješ ni sad no upravo ti se dogodilo. Dakle postoji drugi način. Ne samo drugačiji nego bolji na toliko razina na koliko ih je tvoja prva pozornost nesposobna i zamisliti. Nebitno je da o tome razbijaš glavu, moraš samo sebi dozvolit mogućnost da povjeruješ da je moguće. To je prvi korak. Ovo ne govorim bezveze. Svaka riječ se broji i pravilo nije dano onako odokativno, stvari treba shvaćati vrlo striktno.

infinity je napisao/la:
Samo je pitanje na temelju koliko iskustva i koliko laži samome sebi je to ''osobno mišljenje'' bazirano.


Točno al nebitno je iskustvo i pamet. Ni sva pamet svijeta ne može ti pomoć da tvoje osobno mišljenje bude točno odnosno u skladu s nagualom. Ni Einstein ni Tesla ne mogu izvest svoja osobna mišljenja da budu besprijekorna. U skladu s nagualom, sa skupom svih stvari koje postoje i koje mogu postojat na ovom svijetu. I događaja i slučajnosti i svega. Poanta je ta da koliko god bio pametan - nisi dovoljno pametan. Zato treba svoju pamet slikovito rečeno, baciti kroz prozor. lol :D

infinity je napisao/la:
Cijeli forum se i bazira na razmjeni ''osobnih mišljenja''. Ako ih ne bude, kakvog smisla forum ima?


Lol. Dobra primjedba. Ako su nam osobna mišljenja potrebna zbog foruma - spalimo ga! :)
Forum se može upotrebljavat za što god želiš i za što god imaš osobne moći - a to je beskraj i nagual. Nitko nas ne sputava osim nas samih. Um je jedina stvar na svijetu koja te može osloboditi ali je i jedina stvar na svijetu koja te moža zarobiti. Oslobođen okova samovažnosti , a onda i želja i osobnih mišljenja (jer te stvari idu ruku pod ruku) možeš upoznat slobodu koju do sad nisi nikad mogao jer si pod njihovom čizmom živio cijeli život.


infinity je napisao/la:
Što se tiće egomanije sa ishodištem u samovažnosti... priča se da svako onaj koji glasno viče ''ja znam'' je upravo poradio na tome da se napuhne ko žaba u basni o žabi i volu. Pa će neizbježno jednom i eksplodirati.


Ma neće, bit će normalan čovjek. Što je nekome blagoslov a nekome prokletstvo. Kad uzmeš crvenu pilulu, više ti nema nazad. (I didn't say it would be easy, Morpheus, Matrix)

infinity je napisao/la:
Tek onaj koji će priznati ''ja neznam'', ili ''to neznam''.. e tek taj ima oči otvorene i uči.
A pretpostavljam da smo tu da učimo!? Ili?


Naravno.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nagualizam i reinkarnacija
PostPostano: sub nov 21, 2009 8:59 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 17, 2009 5:45 pm
Postovi: 37
lone_bird je napisao/la:
donkarlos je napisao/la:
Prvo kako znate da sam se Vama obratio gosodine,jer nisam nitkog citirao.Očito te se prepoznali po svojoj grandioznoj samovažnosti ,koja "popuje" sve i svašta na ovom forumu.
Učite nas ,filozofirate a ništa niste kazali o izvornim stavovima drevnih Tolteka.Učite nas i mene koji sam ,eto ,ima prilku saznavati tajne trevnih Tolteka u SAD-u,a Vi vjerovatno tad niste ni znali da postoji neko tko se zova Carlos Castanjeda.Smirite svoju razgoropačenu samovažnost i bavite se sa sobom, a nas druge ostavite na miru


Nema potrebe da se persiramo ovdje na forumu. Nekako mi usiljeno zvuči. MHO naravno. Donekle si u pravu moram ti priznat, zbilja nekad imam tendenciju da popujem onako s visoka iako znam da to iritirajuće zvuči i mogu mislit kako to djeluje na nečiju samorefleksiju, a svi je ovdje imamo, tako da je ovakav rasplet događaja kao kod tebe recimo sasvim za očekivat a ne meni kao na inicijatoru leži puna odgovornost. Dakle kriv sam. Uvijek ili često me uspije isprovocirat osobina tonala da tumači svijet po svojim pravilima makar i ne poznavao 1% potrebnih činjenica. Recimo svi ovdje imaju neko mišljenje o reinkarnaciji, Bogu i ostalim bitnim temama koji su za slabašna kliješta njihove prve pozornosti prevelik orah. Ne samo da ništa ne znaju nego u stanju kojem jesu nisu uopće sposobni shvatiti što nije problem no nisu sposobni shvatiti da nisu sposobni shvatit, što jest. Ja ovdje sasvim slučajno znam nešto o spomenutim temema jer sam ih osjetio na svojoj koži, što je bio i ostao JEDINI način da se razumiju i kad slušam naklapanja ljudi ovdje i inače, kako samodovoljno tumače "velike" teme ko da razgovaraju o popisu za trgovinu to mi zvuči gore nego kad djeca iz vrtića pokušavaju objasnit princip rada atomskog reaktora, mada je raskorak u konkretnom slučaju čak i veći. Volio bi da mogu bilo kome približit neke nabrojene stvari no kad bi postojala knjiga koja je u stanju objasnit i definirat nirvanu recimo, već bi davno bila napisana. Nema tih riječi koje mogu zamijenit visoku energetsku razinu i samozapaljenje orlovih zračenja. Riječi i razum imaju ograničen radijus, a neke stvari jednostano nisu u njemu.


I da, gospodine, ako bi ste bili volni napisat par riječi o otkrivanju toltečkih tajni u SADu ja i moje kolege s foruma, mislim da mogu govorit i u njihovo ime, bili bi vam izrazito zahvalni.
Mislim,ovo gospodine,je bilo uslovljeno,jer tako postupam uvijek kad se osiječam napadnut.Dakle u LA sam studirao talekomunikacije,a tad je CC bio tema među studentima,pa sam se i ja za to zakačio.Susretao sam ljude koji su mi tvrdili da su upoznaliCC U studenskom kampusu,pa sm ih ja cijedio ne bili što dozna extra od njih.Prisustvova sam par puta izvođenju "tensegritetskih pokreta" u velikim salama sa puno ljudi,i mogu reći da me se to dojmilo.
Ovo što smo se malo "piknululi" ti ja be znači ništa,bar za mene,volim čitati i slušati ako me se pusti da onda i ja nešto dodam ili oduzmem,ali bez tenzija i tendencij da se dominira.Ja sam došao na ovaj forum da slušam i cijenim svakog forumaša bez razlike kakvi su mu stavovi ili razmišljanja

_________________
Nagual-aktivna strana beskonačnosti


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nagualizam i reinkarnacija
PostPostano: sub nov 21, 2009 9:50 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 10:24 pm
Postovi: 405
donkarlos je napisao/la:
Dakle u LA sam studirao talekomunikacije,a tad je CC bio tema među studentima,pa sam se i ja za to zakačio.Susretao sam ljude koji su mi tvrdili da su upoznaliCC U studenskom kampusu,pa sm ih ja cijedio ne bili što dozna extra od njih.


Onda Dragane, pricaj nam malo o tome, neka tvoja iskustva, jesi bio tamo sa nekim indijancima, jesil bio u Meksiku, itd... vjerujem da ko stari ratnik imas dosta za ispricati,..

:thumbup:

_________________
Rekao mi je da je mešanje opisa naših različitih nosilaca svesnosti sa našim osećanjem bića uobičajeno, naročito kod osoba koje imaju glomazan i intelektualni unutrašnji dijalog.

:-)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nagualizam i reinkarnacija
PostPostano: sub nov 21, 2009 2:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 17, 2009 5:45 pm
Postovi: 37
tolteq je napisao/la:
donkarlos je napisao/la:
Dakle u LA sam studirao talekomunikacije,a tad je CC bio tema među studentima,pa sam se i ja za to zakačio.Susretao sam ljude koji su mi tvrdili da su upoznaliCC U studenskom kampusu,pa sm ih ja cijedio ne bili što dozna extra od njih.


Onda Dragane, pricaj nam malo o tome, neka tvoja iskustva, jesi bio tamo sa nekim indijancima, jesil bio u Meksiku, itd... vjerujem da ko stari ratnik imas dosta za ispricati,..

:thumbup:

Čuj ja sam tamo studirao tehniku, a CC i Toltečko znanje bila su moja preokupacija u slobodno vrijeme.S indijancima se nisam sretao,po tom pitanju,ali ih je bilo na sveučilištu,i one koje sam ja poznavao ,nisu bili zainteresirani za Toltečki način.To je bilo u sedmdesetim godinama prošlog stoljeća,a tad su ,kako ti je poznato,tek počele izlaziti CC-eve knjige i,mogu reći,poprilićno zainteresirale studensku mladost.Znao sam ljude koji su išli tumarati pustinjom Sonore,ne bil našli kojeg naguala...ali naravno uzalud.I u SAD-u se ljudi skupljaju po forumima ili grupicama ne bili što uspiješnije slijedili Toltečki način.Na jviše se grupiraju da bih izvodili magične pokrete i modu ti reči da su ih pojedine grupe toliko modificirale da ti se čini da svaka grupa ima neke svoje pokrete.Zato knjigu treba uzeti uvijek kao izvorište,ostalo je prizvoljna modifikacija.

_________________
Nagual-aktivna strana beskonačnosti


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nagualizam i reinkarnacija
PostPostano: sub nov 21, 2009 10:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 10:24 pm
Postovi: 405
donkarlos je napisao/la:
Čuj ja sam tamo studirao tehniku, a CC ...


Da, to znam,.. :mrgreen: a da nije mozda ACD :rofl pa posto si najstariji od svih nas, vrsnjak Kastanede, pa daj nam malo safta, sigurno si sad 70godisnjak koji ima puno znanja, podjeli ga sa nama prije nego odes u trecu paznju,... :wink:

_________________
Rekao mi je da je mešanje opisa naših različitih nosilaca svesnosti sa našim osećanjem bića uobičajeno, naročito kod osoba koje imaju glomazan i intelektualni unutrašnji dijalog.

:-)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nagualizam i reinkarnacija
PostPostano: sub nov 21, 2009 10:47 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Treba se zagledati u orla sa sunčanim naočalama pa pitati za pravilo i sve.... isčitati nepojmljive naputke i pretočiti nešto od toga u riječi... sve u skladu sa situacijom i vremenom.

Ko ono pije "kavu trezvenosti" sa orlom??


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nagualizam i reinkarnacija
PostPostano: ned nov 22, 2009 9:27 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 17, 2009 5:45 pm
Postovi: 37
tolteq je napisao/la:
donkarlos je napisao/la:
Čuj ja sam tamo studirao tehniku, a CC ...


Da, to znam,.. :mrgreen: a da nije mozda ACD :rofl pa posto si najstariji od svih nas, vrsnjak Kastanede, pa daj nam malo safta, sigurno si sad 70godisnjak koji ima puno znanja, podjeli ga sa nama prije nego odes u trecu paznju,... :wink:

Niosam baš vršnjak,jer ja sam u šezdesetoj, a kad sad bio u SAD-u imao sam dvadeset,CC je bio od mene stariji osamnaestak godina !!

_________________
Nagual-aktivna strana beskonačnosti


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nagualizam i reinkarnacija
PostPostano: ned nov 22, 2009 10:26 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 10:24 pm
Postovi: 405
donkarlos je napisao/la:
Niosam baš vršnjak,jer ja sam u šezdesetoj,


Ok, s obzirom da si dugo u materiji ucenja, sigurno imas dosta iskustva za razliku od nas koji smo prakticki na pocetku, ... ili mozda nemas ? :shock:


:thumbup:

_________________
Rekao mi je da je mešanje opisa naših različitih nosilaca svesnosti sa našim osećanjem bića uobičajeno, naročito kod osoba koje imaju glomazan i intelektualni unutrašnji dijalog.

:-)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nagualizam i reinkarnacija
PostPostano: ned nov 22, 2009 11:56 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 17, 2009 5:45 pm
Postovi: 37
tolteq je napisao/la:
donkarlos je napisao/la:
Niosam baš vršnjak,jer ja sam u šezdesetoj,


Ok, s obzirom da si dugo u materiji ucenja, sigurno imas dosta iskustva za razliku od nas koji smo prakticki na pocetku, ... ili mozda nemas ? :shock:


:thumbup:
Nikad dovoljno iskustva,a to da uspređujemo koliko tko zna je strašno glupo,jer ćemo neizbježno upasti u samovažnost ili samo žaljenje,a to nam nikom nije cilj.Ogledalo samorefleksije je močno i nije se snjim igrati,to i sam znaš.Zato nikad ne pitaj koliko tko zna ili nezna ,već samo slušaj ili neslušaj pojedinca,to je tvoja odluka !

_________________
Nagual-aktivna strana beskonačnosti


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nagualizam i reinkarnacija
PostPostano: ned nov 22, 2009 6:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 10:24 pm
Postovi: 405
donkarlos je napisao/la:
,već samo slušaj ili neslušaj pojedinca,to je tvoja odluka !


Vis, to je zanimljivo, neke pojedince nisam slusao, odluka je bila u meni, onako kako sam ja to nesto vidio i sam sam svjedocio tome, sto taj neki pojedinac nije mogo znati, medjutim uvijek kada nisam slusao njihovo misljenje ispadalo je da je moje misljenje u krivu, neispravno, da me letac jebe i svasta su prepisivali tome, al ja i dalje vjerujem di me je srce uputilo u svoje svjedocanstvo koje sam dozivio.... tako, da, kad prejdes u neki drugi nivo svijesti, najbolje je sam sebe slusati, jer ko zna jer ti je sugovornik u tom trenu na tom nivou svjesti ili mozda njega letac jebe, pa se nista nerazumije sta se prica....



:thumbup:

_________________
Rekao mi je da je mešanje opisa naših različitih nosilaca svesnosti sa našim osećanjem bića uobičajeno, naročito kod osoba koje imaju glomazan i intelektualni unutrašnji dijalog.

:-)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 112 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 45 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz