Sada je: sub apr 27, 2024 3:04 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 112 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Nagualizam i reinkarnacija
PostPostano: sri okt 15, 2008 12:41 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub okt 11, 2008 11:17 pm
Postovi: 10
Koliko se sjećam, DJ je rekao Castanedi da nema ponovnog rađanja oliti reinkarnacije. S druge strane, vlastito objašnjenje orla ga demantira. Jesam li zabrijala?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nagualizam i reinkarnacija
PostPostano: sri okt 15, 2008 12:47 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
chuschpayz je napisao/la:
Koliko se sjećam, DJ je rekao Castanedi da nema ponovnog rađanja oliti reinkarnacije. S druge strane, vlastito objašnjenje orla ga demantira. Jesam li zabrijala?

Pretpostavljam da se rasipaš u bezbroj fragmenata osuđenih na zaborav sadašnje samovijesti, osuđenih na muku i čežnju, da se u svemu i svima koji su ti, sjete svoje sveukupnosti.
Ima u tome i ljepote. Osuđeni smo da tražimo i čeznemo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 15, 2008 4:50 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
promatrač
Citat:
Pretpostavljam da se rasipaš u bezbroj fragmenata osuđenih na zaborav sadašnje samovijesti, osuđenih na muku i čežnju, da se u svemu i svima koji su ti, sjete svoje sveukupnosti.

Kako možeš osjetiti muku i čežnju ako si se raspao na bezbroj djelova?

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 15, 2008 10:25 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
kolos je napisao/la:
promatrač
Citat:
Pretpostavljam da se rasipaš u bezbroj fragmenata osuđenih na zaborav sadašnje samovijesti, osuđenih na muku i čežnju, da se u svemu i svima koji su ti, sjete svoje sveukupnosti.

Kako možeš osjetiti muku i čežnju ako si se raspao na bezbroj djelova?

To sam zaboravio napisati. :) Mislio da se već zna nekako. #-o
Tako što se tvoji fragmenti nađu u bezbroj novih svijesti, možda ljudskih, vjerovatnije miješano.... ko zna kako.
I onda čeznu za spajanjem nazad, a da to i ne znaju, a na toliko su različitih mjesta, realiteta i vremena?

Jesi kad prepoznao neki dio sebe, od ne znam kud u nekom-nečem drugom?
Neki tvoj dio može završiti i do "driver" koji vrti neki niz događaja, možda ovdje, možda ko zna gdje.... i kako....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 15, 2008 3:56 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub okt 11, 2008 11:17 pm
Postovi: 10
Znači orao vraća čistu svijest, koju počinjemo gubiti kada nas roditelji krenu odgajati kako su njih njihovi ...

Budući da jesmo SVE, ne čudi da se svijest razleti na bezbroj manjih dijelova, od kojih je svaki dio svjestan sebe i svih drugih dijelova kao jedne cjeline.

Šteta da svi za života ne dođu do te činjenice, nego tek na kraju kad krenu slova.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 16, 2008 7:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
nemojte misliti da vas zajebavam ali me zanima :roll:
chuschpayz
Citat:
ne čudi da se svijest razleti na bezbroj manjih dijelova, od kojih je svaki dio svjestan sebe i svih drugih dijelova kao jedne cjeline.

meni se čini da u knjizi Unutarnja vatra piše da se zapravo Orao hrani sviješču
promatrač
Citat:
Tako što se tvoji fragmenti nađu u bezbroj novih svijesti, možda ljudskih, vjerovatnije miješano.... ko zna kako.

Ako se sjećam dobro,u knjizi Priče o moči ili Drugi krug moči je riječ o ukupnosti,a ukupnost je ono što gubimo smrću(naravno ne gubimo ako smo besprijekorni ratnici) :D
To što si napisao me podsjetilo na tu ukupnost .
chuschpayz u kojoj knjizi piše to o reinkarnaciji
Citat:
Koliko se sjećam, DJ je rekao Castanedi da nema ponovnog rađanja oliti reinkarnacije.

:occasion5:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 16, 2008 8:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
ja sam to shvatio ovako: Orao se hrani sviješću zato jer nam je on i dao svijest...tako da ju samo vraća...pa onda opet vjerojatno daje....meni to zvuči kao reinkarnacija :)

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 16, 2008 8:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
po kastenadi orao daje svijet,svjesne osobe obogačuju tu svjest i nakon toga je orao uzima.u tome i jet caka svega.ukupnost je ono što mi zabravo branimo to jest ono što pokušavamo obraniti bivajući besprijekorni ratnici.koliko sam za sada shvatio

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 16, 2008 9:58 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub okt 11, 2008 11:17 pm
Postovi: 10
Orao ne uzima svijest nego sjećanja samovažnosti, zato se i radi rekapitulacija da se orlu za života daju te vrste sjećanja. Kada mu ih kroz rekapitulaciju damo, nema nam što uzeti i pušta nas da prođemo pored njega. Vidovnjaci novog doba to nazivaju orlov dar.

Letač nam je uvalio svoj um da šljaka za njega a ne nas. Kao takav vrlo je suptilan. Traganje nam u tome smislu služi da iskopamo na površinu sve samorefleksije koje nas vraćaju u najskrivenije kutke svijesti gdje se hrani naša samovažnost.

U praksi, pomoću namjere namjeravamo vidjeti sebe, sa strane, kao da nas netko drugi gleda (dvojnik), u tom trenutku vidimo na kakvu osobu si sličimo u toj određenoj situaciji. Ono što vidimo su arheitipi ili identiteti koje smo preuzeli da ostvarimo neki cilj. Nakon toga rekapituliramo viđeno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 17, 2008 7:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Da u pravu si.
Promatrač je to ljepo rekao
Citat:
Smisao postojanja nas ljudi je da obrađujemo svak svoj red kozmičkog kaosa i zavodimo u njega kakav takav red.
Ta vlakna "smeče" što pokupimo od drugih ljudi su monogo više od kaosa i kao takve ih orao voli.
Ratnici uspijevaju gomilu kaosa preobratiti u višu razinu reda i to daju orlu da ih pusti jer su svoje odradili.
Obični svakodnevni ljudi uspijevaju manje kaosa obraditi i to na plitkim nivoima i orao ih uzima čitave na samrti.

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 24, 2008 11:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 07, 2007 6:04 pm
Postovi: 190
chuschpayz je rekao sustinu u poslednjem postu.

Orla ne zanima vasa svest, tj. zivotna snaga, vec zivotno iskustvo...to je ono sto trazi.

Rekapitulacijom "isporucujemo" ono sto treba, i na kraju imamo sansu da zadrzimo svest tj. zivotnu snagu, i odemo dalje.

Slazem se da reinkarnacija ne postoji...ali sve i da postoji, mislim da nikako nije dobra stvar, jer to znaci da niste obavili posao do kraja i shvatili.
I sve i da postoji, za covecanstvo koje trenutno zivi je to isto kao da ne postoji..jer ne postoji u memoriji..i svejedno, postoji sad kojim se treba pozabaviti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 15, 2009 11:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
navigator je napisao/la:
Rekapitulacijom "isporucujemo" ono sto treba, i na kraju imamo sansu da zadrzimo svest tj. zivotnu snagu, i odemo dalje.


E vidiš, ovo vidim kao debeli kamen spoticanja na ovom forumu a i uopće. Razlozi za to su samorazumljivi, jer nitko ne voli umrijeti. No koliko ja znam, nigdje se u CC knjigama nije spominjala mogućnost zadržavanja svijesti i nakon smrti. Drugim riječima, ratnik ili ne ratnik, rekapituliran ili ne, umire za stalno i zauvijek, bez iznimke. To što rekapitulacijom vraćamo Orlu ono što on hoće na mijenja stvar. Postoji samo jedan put postizanja višeg evolucijskog stupnja, a znamo koji je taj. Pravilo je zadano i to vrlo precizno (Orlov dar). Mogućnosti za pogrešno interpretiranje gotovo da ne postoje. Dakle skupina duhovnjaka izrazito visoke razine, u točno određenom omjeru i u točno određenoj skupini, kako skaču u ponor. Alternative nema. Jedini moment u kasiopejskim transkriptima koji me je "oborio s nogu" bio je taj da tumačenje ovog postupka gradi jedan sasvim novi entitet. Svijest koju ne možemo razumijet, obuhvatit ni zamislit rađa se iz zajednice šamana. Svaka od njihovih svijesti preuzima jedan dio novog tijela i oni se udružuju na način kao što su udružene stanice u našem tijelu (žive svaka za sebe i mogu funkcionirat unutar svojih okvira, no tvore nešto sasvim drugo i sasvim novo - tvore NAS, a to je za jednu amebu nemoguća misija). Tako i društvo šamana tvori jedno sasvim novo biće. Nešto što nismo mi, al opet smo jedan njegov dio. Nešto što nas nadilazi ali i obuhvaća u isto vrijeme. Tako da više nismo ono što smo bili, ali ipak jesmo na neki način, i sve to, ali i nešto puno više.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 16, 2009 1:03 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 07, 2007 6:04 pm
Postovi: 190
lone_bird je napisao/la:
No koliko ja znam, nigdje se u CC knjigama nije spominjala mogućnost zadržavanja svijesti i nakon smrti. Drugim riječima, ratnik ili ne ratnik, rekapituliran ili ne, umire za stalno i zauvijek, bez iznimke. To što rekapitulacijom vraćamo Orlu ono što on hoće na mijenja stvar.


Nisi dobro shvatio stvari...posto zadrzavanje svesti i posle smrti, je jedna od osnovnih premisa carobnjaka.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 16, 2009 1:25 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
navigator je napisao/la:
Nisi dobro shvatio stvari...posto zadrzavanje svesti i posle smrti, je jedna od osnovnih premisa carobnjaka.


Rekapitulacija nam tek dozvoljava mogućnost da imamo mogućnost. Sama po sebi ne znači ništa. Stvar koju spominješ je ono čemu svi težimo, no ne znači da je lako dostižna. Kao što rekoh, sve piše u knjizi "Orlov dar", čak je i u posebnom pasusu i označeno kao direktni naputak od Orla himslef, ni više ni manje. Ako postoji neki citat, ili nešto što propuštam, slobodno mi razjasni. Volio bi da sam u krivu.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 16, 2009 1:30 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 07, 2007 6:04 pm
Postovi: 190
lone_bird je napisao/la:
Drugim riječima, ratnik ili ne ratnik, rekapituliran ili ne, umire za stalno i zauvijek, bez iznimke. To što rekapitulacijom vraćamo Orlu ono što on hoće na mijenja stvar.


lone_bird je napisao/la:
Volio bi da sam u krivu.


Eto, tu si u krivu, tako da mozes da se opustis.

To sto rekapitulacijom dajemo Orlu ono sto trazi - menja stvar.

I sta ces vise od prilike da imas priliku? To je sve sto ti treba.
Jel neko rekao da prilika nikako ne moze da se iskoristi..kao sto ti smatras, i to "bez iznimke" ?
Naravno da ne.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 16, 2009 11:01 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
navigator je napisao/la:
To sto rekapitulacijom dajemo Orlu ono sto trazi - menja stvar.


Da, al to je samo prvi korak. Ako ne odemo dalje, nedovoljan bojim se.

navigator je napisao/la:
I sta ces vise od prilike da imas priliku? To je sve sto ti treba.

Točno.

navigator je napisao/la:
Jel neko rekao da prilika nikako ne moze da se iskoristi..kao sto ti smatras, i to "bez iznimke" ?
Naravno da ne.


Stvar je u tome da se ta prilika može iskoristit samo na jedan način, a ako se točno tako ne iskoristi, nepovratno propada. Drugim riječima, u CC knjigama je opisan jedan način zadržavanja svijesti nakon smrti, i nijedan drugi. Ukoliko ratnik, ma kako napredan i besprijekoran bio umre u nekoj nesreći recimo, on umire kao i svaki drugi čovjek. Rekapitulacija sama po sebi ti neće pomoći da prevariš smrt. Ona sama po sebi nije dovoljna. To hoću reći.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 16, 2009 12:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 07, 2007 6:04 pm
Postovi: 190
lone_bird je napisao/la:
Ukoliko ratnik, ma kako napredan i besprijekoran bio umre u nekoj nesreći recimo, on umire kao i svaki drugi čovjek. Rekapitulacija sama po sebi ti neće pomoći da prevariš smrt. Ona sama po sebi nije dovoljna. To hoću reći.


Bojim se da takva smrt ne moze da se desi besprekornom ratniku.
Drugo, sve i da se desi u nekoj situaciji, ako je ratnik besprekoran i ako je zavrsio sav posao koji je imao, on moze i tad da se izvuce, tj. da sakupi svoju sveukupnost i pomeri skupnu tacku u delicu sekunde, i sacuva svest.

Ko je rekao da je rekapitulacija dovoljna sama po sebi?
Moraju i vezbe da se rade, i razne druge "sitnice" kako bi zgusnuli svoju energiju i dosli do sveukupnosti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 16, 2009 7:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
navigator je napisao/la:
Bojim se da takva smrt ne moze da se desi besprekornom ratniku.


A ja sa bojim da itekako može. Nema te sile na svijetu koja nam može garantirati da ćemo živjet i sekund duže, si zaboravio? Ili kad je velika stijena pala na put ispred njih dok je Karlos vezivao vezicu, Don Huan je rekao "ista ova sila koja nas je danas zaustavila i spasila, sutra će nas pogurati tamo gdje ne treba, i bojim se da jedino što čovjek može jest da što bolje vezuje svoju vezicu i ništa drugo". Takve lekcije se lako pamte.


navigator je napisao/la:
Drugo, sve i da se desi u nekoj situaciji, ako je ratnik besprekoran i ako je zavrsio sav posao koji je imao, on moze i tad da se izvuce, tj. da sakupi svoju sveukupnost i pomeri skupnu tacku u delicu sekunde, i sacuva svest.


Gdje to piše? Koja knjiga, koja stranica? Daj citat.

I kad sačuva svijest postaje što? Ljuti ratnički duh koji pluta uokolo i izvodi gluposti s pomicanjem namještaja i strašenjem ljudi u ukletim kućama? Takav rasplet događaja nikad nije izričito spomenut ni impliciran. Nigdje u knjigama nisu spomenuti neumrli ratnici koji su "preživjeli" smrt. A ratnici koji su jedno vrijeme umirali "kao muhe" jesu. Tjeraš me da se ponavljam. Postoji samo jedan način zadržavanja svijesti nakon smrti. Samo jedan. Ako griješim, daj citat, inače ova rasprava nema smisla.

navigator je napisao/la:
Ko je rekao da je rekapitulacija dovoljna sama po sebi?
Moraju i vezbe da se rade, i razne druge "sitnice" kako bi zgusnuli svoju energiju i dosli do sveukupnosti.


To je korak broj dva. No bez onog završnog koraka, bojim se da te čeka jedno veliko razočaranje "tamo preko", prijatelju.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 16, 2009 8:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 07, 2007 6:04 pm
Postovi: 190
Totalno si sve pogresno shvatio, vraticu se kasnije da pojasnim jedno po jedno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 16, 2009 9:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
navigator je napisao/la:
Totalno si sve pogresno shvatio, vraticu se kasnije da pojasnim jedno po jedno.



Daj Bože da jesam ;-)
Ne bi imao ništa protiv, zbilja :)

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 112 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 64 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz