Sada je: čet mar 28, 2024 4:49 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 236 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri jan 23, 2008 4:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 03, 2007 4:58 pm
Postovi: 350
Citat:
smrsavit

ajme , ja se ne mogu zdebljati , a jako sam visok. stvarno nemam potrebu za hranom a i takve sam građe. šta bih dao za koju debelu masnu naslagu na sebi
hehehe :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 23, 2008 4:22 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
@Sjemenka

Zašli smo u offtopic, modovi brišite ako je strašno...

Ovako, ja imam takvu ženu kao što si ti sebe opisala, nije vitka (NI PRIBLIŽNO) no nije ni bitno dok si ne naruši zdravlje ozbiljno (onda ću je tući i za uši vući :)).

- ne može, a da mi svaki dan ne dođe pitati da li je volim ...
- ne može smršavit ....
- ne može ostati ravnodušna pa zna blebetati pola dana sama sa sobom a ja se samo sakrijem u drugu sobu
- i još gro toga ne može
....
- imamo i dijete
- neki dan sam joj objasnio da će seksa biti sve manje jer se sa mnom dešava nešto što mi preusmjerava seksusalnu energiju drugdje :)
Ona je na to rekla... "E sad ćemo se Hebat svaki dan! :):):)"

Pa opet smo zajedno, obitelj smo i uglavnom se čak i podnosimo i volimo i pazimo jedno na drugo i živimo dalje.

A sa 4D ček malo, pročitaj sve, ma kako gadno bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 23, 2008 4:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 22, 2008 10:12 pm
Postovi: 290
Lokacija: zg
pa vjerovatno ste skupa jer ti nju nikad nisi silio da ide tim castenadinim putem ako njoj isti ne odgovara :P

sto se tice tog sexualnog puta neznam ja koliko ti je to pametno... mislim nije sex samo sex imas i tantru neki dosegnu prosvjetljenje i tim putem.. osima ak nisi ko shiva pa ti je prosvjetljenje - da ti ne treba zenka hahahah :lol:

_________________
proročanstvo Izaije glasi: Slušat ćete, a nećete ipak razumjeti, vidjet ćete, a nećete ipak vidjeti.***
Kuvajt: " ljudi seru drugima zbog vlastitih kompleksa, to je prava istina"***


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 23, 2008 4:38 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
sjemenka je napisao/la:
pa vjerovatno ste skupa jer ti nju nikad nisi silio da ide tim castenadinim putem ako njoj isti ne odgovara :P

sto se tice tog sexualnog puta neznam ja koliko ti je to pametno... mislim nije sex samo sex imas i tantru neki dosegnu prosvjetljenje i tim putem.. osima ak nisi ko shiva pa ti je prosvjetljenje - da ti ne treba zenka hahahah :lol:


Naravno da je nisam silio, samo sam je otprilike upoznao sa svojim "hobijem", no meni se dešava zadnjih godinu mnogo toga i siguran sam da je i dobar dio seksualne energije u tome.... došlo je samo po sebi (nema tu pametno-ne pametno), nisam se silio ne sexati. I da, još uvijek trebam "ženke" :), samo rjeđe.
A siliti nekog/ucjenjivati na put Castanede = glupost ... možda još jedan trik letačkog uma da bi se nekog sputavalo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 23, 2008 5:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 22, 2008 10:12 pm
Postovi: 290
Lokacija: zg
promatrač je napisao/la:
sjemenka je napisao/la:
pa vjerovatno ste skupa jer ti nju nikad nisi silio da ide tim castenadinim putem ako njoj isti ne odgovara :P

sto se tice tog sexualnog puta neznam ja koliko ti je to pametno... mislim nije sex samo sex imas i tantru neki dosegnu prosvjetljenje i tim putem.. osima ak nisi ko shiva pa ti je prosvjetljenje - da ti ne treba zenka hahahah :lol:


Naravno da je nisam silio, samo sam je otprilike upoznao sa svojim "hobijem", no meni se dešava zadnjih godinu mnogo toga i siguran sam da je i dobar dio seksualne energije u tome.... došlo je samo po sebi (nema tu pametno-ne pametno), nisam se silio ne sexati. I da, još uvijek trebam "ženke" :), samo rjeđe.
A siliti nekog/ucjenjivati na put Castanede = glupost ... možda još jedan trik letačkog uma da bi se nekog sputavalo.


slazem se!

sto se tice onog sexualnog dijela... pazi se jer stari ljudi kazu za rastava zapocinje u krevetu... tak da ono ... ako ona ima potrebu kao i prije a ti joj uskracavas taj dio.. onda bi to definitivno trebao nadoknaditi na drugaciji nacin... recimo dopusti njoj da ima neki hobi dok ti cuvas djete... ili nesto drugo sta ona voli i gdje moze uzivati samo ona...



p.s.- sta savjetujes .,.. kako nekoga izljeciti od castanede? :mrgreen:

_________________
proročanstvo Izaije glasi: Slušat ćete, a nećete ipak razumjeti, vidjet ćete, a nećete ipak vidjeti.***
Kuvajt: " ljudi seru drugima zbog vlastitih kompleksa, to je prava istina"***


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 23, 2008 5:20 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
sjemenka je napisao/la:
sto se tice onog sexualnog dijela... pazi se jer stari ljudi kazu za rastava zapocinje u krevetu... tak da ono ... ako ona ima potrebu kao i prije a ti joj uskracavas taj dio.. onda bi to definitivno trebao nadoknaditi na drugaciji nacin... recimo dopusti njoj da ima neki hobi dok ti cuvas djete... ili nesto drugo sta ona voli i gdje moze uzivati samo ona...

p.s.- sta savjetujes .,.. kako nekoga izljeciti od castanede? :mrgreen:

Ma nemam ja izbora, za dvije kategorije je teža od mene, i kad me stjera u kut.... gotov sam. :lol: :wink: Ma tako ju i napaljujem da joj ne dam.
A mh, što da ti radiš.... pa ovako... kako su muškarci veći egomanijaci od žena, ti naući više od njega, ili čitaj i glumi da učiš 100 na sat.
Budi sva u Castanedi duže vrijeme. Postani poznavaoc tog štiva. Vidi što će se onda desiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 23, 2008 5:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 22, 2008 10:12 pm
Postovi: 290
Lokacija: zg
promatrač je napisao/la:
sjemenka je napisao/la:
sto se tice onog sexualnog dijela... pazi se jer stari ljudi kazu za rastava zapocinje u krevetu... tak da ono ... ako ona ima potrebu kao i prije a ti joj uskracavas taj dio.. onda bi to definitivno trebao nadoknaditi na drugaciji nacin... recimo dopusti njoj da ima neki hobi dok ti cuvas djete... ili nesto drugo sta ona voli i gdje moze uzivati samo ona...

p.s.- sta savjetujes .,.. kako nekoga izljeciti od castanede? :mrgreen:

Ma nemam ja izbora, za dvije kategorije je teža od mene, i kad me stjera u kut.... gotov sam. :lol: :wink: Ma tako ju i napaljujem da joj ne dam.
A mh, što da ti radiš.... pa ovako... kako su muškarci veći egomanijaci od žena, ti naući više od njega, ili čitaj i glumi da učiš 100 na sat.
Budi sva u Castanedi duže vrijeme. Postani poznavaoc tog štiva. Vidi što će se onda desiti.


ma molim te #-o Ili ce se njega odreci ili mene... znanje je ionako svugdje isto u svim sferama mozes naci djelove necega i ako te to zanima doce ti koz druge stvari, tak da ako ga i nesto posebno zanima doce mu kroz drugo... i oni koji imalo znaju sta je znanje znaju da je to istina! ... idolopoklenstvno i fanatizam ne prihvacam, a ono sto sigurno ne prihvacam je da mene netko SILUJE sa svojim fanatizmom. Sto je najzalosnije da netko moze odbacit svog twin flamea skojim je dozivio uistino ono sto i je konstantna telepatija radi nekog budalastog stava Castanede...

Dobro je Einstein rekao: LUDSKA GLUPOST nema granica...


p.s.- IMHO mislim da ovo njegovo ponasanje i je djelo letaca no nemam blage kak da ga se rijesim na drugoj osobi.. najradje bi ga odvela i izvrsila egzorcizam na njemu! :lol:

_________________
proročanstvo Izaije glasi: Slušat ćete, a nećete ipak razumjeti, vidjet ćete, a nećete ipak vidjeti.***
Kuvajt: " ljudi seru drugima zbog vlastitih kompleksa, to je prava istina"***


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 23, 2008 6:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
promatrač je napisao/la:
- neki dan sam joj objasnio da će seksa biti sve manje jer se sa mnom dešava nešto što mi preusmjerava seksusalnu energiju drugdje :)
Ona je na to rekla... "E sad ćemo se Hebat svaki dan! :):):)"


Eto ti lepe vezbe za OPD, tebi se nece ali radis to da bi ona bila sretna. Mislim da nije samo cilj preusmeriti seksualnu energiju nego postici stanje ravnodusnosti prema seksu, a na taj nacin i postati manje vezan za materiju. :mrgreen:


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 23, 2008 6:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 22, 2008 10:12 pm
Postovi: 290
Lokacija: zg
Aragorn je napisao/la:
Eto ti lepe vezbe za OPD, tebi se nece ali radis to da bi ona bila sretna. Mislim da nije samo cilj preusmeriti seksualnu energiju nego postici stanje ravnodusnosti prema seksu, a na taj nacin i postati manje vezan za materiju. :mrgreen:


Pozdrav


Neznam kako ti vidis da je to dobro? Mislim kako mozes uopce biti ravnodusan prema tome sto u tom trenutku djelis svoju dusu i spajas se sa drugim bicem? Mislim da toga ima previse na ovom svjetu koji nemaju nikakve osjecaje u vezi toga znaci cine to tek tako nit iz uzitka nit su vezani vec iz nekih totalno krivih razloga - recimo hanjenje ega - za te ne vidim da su imalo duhovno zreli :? Kakve veze ima ravnodusnost prema djeljenju sebe sa vezanoscu za materiju?? nije dusa materija ili ti mislis da je sex samo tjelesni uzitak? daj mi razjasni... dali je cilj OPD da se odvojis od svega i budes sam? ako je to istina mogu ti reci da ima puno slicnosti sa sotonizmom. Meni je recimo cilj ici nazad u veliku svjest ispreplitat se sa njime.... i sa svima.. biti nista i sve ... no to sam samo ja

_________________
proročanstvo Izaije glasi: Slušat ćete, a nećete ipak razumjeti, vidjet ćete, a nećete ipak vidjeti.***
Kuvajt: " ljudi seru drugima zbog vlastitih kompleksa, to je prava istina"***


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 23, 2008 7:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 03, 2007 4:58 pm
Postovi: 350
svatko ima svoj put-to je osnova zakona poštovanja slobodne volje u svemiru , ako takva stvar postoji, i svemir i slobodna volja.
užitak je putovati putem koji te usrećuje koji te ispunjava , to je tvoj put.
cilj je vratiti se izvoru i evoluirati, cilj je na istom mjestu za sve nas, bar bi trebao biti, možda postaja nije , ali cilj je .
znate one utrke đe se starta sa početka i onda kad se napravi krug dođeš opet na početak odnosno cilj. možda je to naš zadatak- kružiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 23, 2008 7:24 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Aragorn je napisao/la:
Eto ti lepe vezbe za OPD, tebi se nece ali radis to da bi ona bila sretna. Mislim da nije samo cilj preusmeriti seksualnu energiju nego postici stanje ravnodusnosti prema seksu, a na taj nacin i postati manje vezan za materiju. :mrgreen:
Pozdrav


Ma dešava se prirodno i skladno i nije da ja nešto svjesno i direktno radim na preusmjeravanju. Izgleda da proširivanje znanja zaista izaziva genetske promjene (trajno pomicanje skupne točke) koje onda povlaće za sobom sve i svašta pa i promjene u seksualnim apetitima.
A zamisli da ženi ne kažeš o čemu se radi pa da misli da nije lijepa ili da je ne voliš više..... jaooooooo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 23, 2008 10:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
sjemenka je napisao/la:
Aragorn je napisao/la:
Eto ti lepe vezbe za OPD, tebi se nece ali radis to da bi ona bila sretna. Mislim da nije samo cilj preusmeriti seksualnu energiju nego postici stanje ravnodusnosti prema seksu, a na taj nacin i postati manje vezan za materiju. :mrgreen:


Pozdrav


Neznam kako ti vidis da je to dobro? Mislim kako mozes uopce biti ravnodusan prema tome sto u tom trenutku djelis svoju dusu i spajas se sa drugim bicem?


Mozda si me pogresno shvatila. Mislio sam da bi trebalo biti ravnodusan prema seksu uopste, a ne prema drugom bicu u trenutku seksualnog cina.

Mislim da svoju dusu mozes da "delis" sa drugim bicem na puno drugih dubljih, prisnijih i sustinskijih nacina nego sto je deljenje kroz seks. Seks bi trebala da bude neka sporedna stvar. Jer ukoliko sa nekim ne mozes da delis mentalno/dusevno prisan, intimni, odgovorni odnos, nikakva iluzija bliskosti u seksualnom cinu ne moze zameniti mentalnu bliskost dva bica.

Citat:
Mislim da toga ima previse na ovom svjetu koji nemaju nikakve osjecaje u vezi toga znaci cine to tek tako nit iz uzitka nit su vezani vec iz nekih totalno krivih razloga - recimo hanjenje ega -


Kada se malo bolje pogleda, stice se utisak da ne samo da takvih ljudi ima previse nego je to kao neko pravilo. Cini se da je to vise izrazeno kod muskaraca nego kod zena, isto kao sto je i cesta pojava kod ljudi da seks i seksualne nagone poistovecuju sa ljubavlju.

Citat:
Kakve veze ima ravnodusnost prema djeljenju sebe sa vezanoscu za materiju?? nije dusa materija ili ti mislis da je sex samo tjelesni uzitak?


Prvo, ne mozemo svaki seks vezivati za "deljenje sebe", jer je ocigledno da stvari tako ne funkcionisu. Dovoljno je da pogledamo kakvo nam je kulturolosko nasledje, i kako nasa tradicija vidi "pravog" muskarca i "pravu" zenu. Muskarac cvrst jak, bez emocija, ostar, ratnik/lovac, "glava" porodice/piramide, skoro da se kod muskarca vrednuju samo zivotinjske osobine. Sa druge strane zena - poslusna, slaba, trazi zastitu, porodilja i u svakom smislu podcinjena muskarcu. Jasno je da seks izmedju ovako vaspitanih ljudi ne moze biti obostrano "deljenje" nicega. To je nase nasledje, koje se u savremenom svetu sve manje vidi, ali je ipak ukorenjeno u nasu podsvest u vidu mentalnih programa koji su "urezivani" u nasu licnost bukvalno od rodjenja.Tako kada se obrati paznja na razgovor izmedju muskaraca tinejdzera i adolescenata uocava se da 90% njih ima takav stav prema zenama kada je u pitanju seks, barem deklarativno. Naravno neki kasnije sustinski promene svoje stavove, ali im taj mentalni program "muzjak/zenka" proradi s vremena na vreme.

Sa druge strane, cini se da je kod zena puno veci problem u iluzornoj ideji "princa na belom konju", koji se takodje uklapa u tradicionalni mentalni profil, jer se opet svodi na ideju nezasticene slabe zene kojoj treba cvrst muskarac da se brine o njoj. Naravno princ na belom konju ne postoji i ova iluzija urezana u podsvest ljudi u detinjstvu je jedan od uzroka kasnijih patnji, besa i licne neostvarenosti u zivotu. Isto tako cini se, bar meni, da su zene sklonije i poistovecivanju paznje partnera u seksu sa osecajem ljubavi, sto opet nema veze jedno sa drugim.

Drugim recima, vrlo je upitna mogucnost da dva, ovako vaspitana/programirana, bica postignu takvo mentalno stanje koje bi znacilo "deljenje duse" izmedju sebe i generalno a u seksu pogotovu.

Drugo, ne mozemo ignorisati cinjenicu da se ispod svega u dubini seksa krije cisto fizicki dozivljaj, koji je u najboljem slucaju zamaskiran prijatnim emocijama, koje neki nazivaju ljubav, neki zaljubljenost. Cak i kada se dve osobe zaista "vole" i daju jedno drugom u seksualnom cinu, to je svejedno i dalje fizicki dozivljaj i zadovoljstvo. Tu potrebu fizickog zadovoljstva neki ljudi ostvaruju uz povrsnu bliskost sa partnerom, neki zajedno sa ljubavlju, neki kao predatori koriste sve cega mogu da se dokopaju. Svima je zajednicka potreba za fizickim zadovoljstvom, koje je najcesce praceno i psihickim kroz zadovoljavanje ega bilo da se mi osecamo voljenim, agresivno/pasivno dominantnim ili da "dajemo ljubav" a ocekujemo nesto zauzvrat.

Ravnodusnost prema seksu bi znacilo da nemamo potrebe za fizickim zadovoljstvom kroz seks. To ne znaci da ga ne mozemo ili ne smemo imati, nego da nas ne dotice, da nismo zavisni od vizickog zadovoljstva, da ga mozemo imati ali i ne moramo. Priznali mi to sebi ili ne, ljudi su adiktivni na ovaj fizicki svet u svakom smislu. Adiktivni smo na promenu hemije organizma i mozga, a ta promena u nama izaziva prijatna i mentalna i fizicka osecanja, a zelja za ponovnim dozivljajem "prijatnih" osecanja jeste OPS. I "zelja" sama po sebi jeste OPS karaktera, kao i fizicka komponenta seksa. U tom smislu mislim da je za "duhovni razvoj" jedne osobe znacajno da umanjuje zelju za fizickim zadovoljstvom, ma koliko ona bila maskirana "prijatnim" emocijama. Ako se silimo i ustezemo tj. odricemo seksa, mislim da je to podjednako "spiritualno" lose kao i da ga imamo neprestano, jer smo u tom slucaju svejedno vezani za njega, a cilj je da ne budemo vezani za materiju tj. fizicki dozivljaj. U tom smislu "ravnodusnost" je termin kojim se mozda najbolje moze to opisati.

Citat:
daj mi razjasni... dali je cilj OPD da se odvojis od svega i budes sam? ako je to istina mogu ti reci da ima puno slicnosti sa sotonizmom.


MIslim da je ovo potpuno pogresno shvacena sustina koncepta OPD/OPS. Cilj OPD-a je totalno suprotan od odvajanja od svega i biti sam. I nije mi jasno na koji nacin se to moze dovesti u direktnu vezu sa seksom. Nekakav "cilj" OPD-a bi bio mrezno povezivanje individualnih svesti, koje ce preko "mreze" znati sve ono sto druga "umrezena" bica znaju, od znanja do iskustva i osecanja, dakle celovita otvorenost prema svakom ko je u "mrezi", bez nametanja svojih stavova drugima, bez komandanta i piramidalne hijerarjije, odnosno bez vlasti i piramide uopste. Naravno, takvo nesto nije moguce na denzitetu u kome sada zivimo.

Jos jedna stvar koju bi trebalo uzeti u obzir jeste da mi trenutno zivimo u OPS realitetu 3. denziteta i da je ovde 'prirodan' poredak u stvari OPS karaktera. Vecina nasih mentalnih programa preko kojih se svesno/podsvesno izrazavamo, a kojima smo mentalno kondicionirani od malih nogu su OPS karaktera, kao i sam nas genetski sklop koji je dizajniran da funkcionise prema OPS principima. Tako je i nase vidjenje seksa i ljubavi takodje isprepletano OPS principima/osecanjima a da toga nismo ni svesni.
U krajnjem slucaju, emocije i osecanja koje mi licno dozivljavamo kao prijatne i lepe ne moraju automatski biti i "pozitivne" i iza njih se cesto kriju OPS osecanja, odnosno zadovoljenje neke od potrebe za paznjom, fizickim zadovoljstvom ili jednostavno potrebe "da se osecamo lepo". Sve ono sto bi podrazumevali pod usisavanjem energije na razlicite nacine.

Mislim da na koncept OPD/OPS treba obratiti dosta paznje, jer se kroz njega mogu razumeti mnogobrojni medjuljudski odnosi, kao i zasto nas svet/realitet izgleda ovako kako izgleda.

http://www.galaksija.com/metafizika/ops ... riteti.htm

http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=109


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 23, 2008 11:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 22, 2008 10:12 pm
Postovi: 290
Lokacija: zg
hmm... ajmo definirati ovako. Ja ne pricam o mehanickom cinu - niti sam ga tako ikada gledala, kao sto si naveo sto "vecina muskih radi", naime koliko god smo mi "ista vrsta" muskarci i zene = ljudi, mi niti u jednom pogledu nismo jednaki, ne samo zbog fizike nego i radi percipiranja stvarnosti. Zene su prirodno kako se kaze u jednoj vrsti sanjanja... zene imaju puno laksu vizualizaciju, no recimo ovako osim nekih iznimku (tipa sponzoruse), zene su vec automatski opredjenjene OPD, pocevsi o ljubavi i nacinu koje vole ne samo svoje potomke(Druge ljude), nego i njihova NE POTREBA za hiearhijom, kao sto ti kazes da smo jednim dijelom podredjene. Uvjeravam te kao zena da to nema veze sa potrebom da je netko "stiti" ( TO MUSKARCEV EGO ZELI ) jer ako budes pricao sa dosta zena rece ti da se osjecaju puno vise mentalno jace od muskaraca (u nekim krajevima se za zene kaze da nose 3 zida kuce a musko 1), tako da pocevsi od toga ... sex za zenu je drugaciji od muskarca ... ona prima nesto u svoj organizam direktan ulaz. prihvaca bezuvjetno. Vec sam taj cin oznacava veliku razliku u nacinu percipiranja stvari. Za mene sex je isto sto i vodjenje ljubavi... a vodjenje ljubavi mjesanje duse (grljenje dusa) u jednom svetom cinu. Iako se to tako ne cini mozda u ovo danasnje moderno vrijeme... u potpunoj sigurnosti mogu reci ... da ono sto se dogodi kada pravi kljuc ode u pravu kljucanicu nema veze sa niti jednim pojmom koji postoji da karakterizira sex. SEX aka vodjenje ljubavi kad jednom iskusite sa svojim TWIN FLAME recicete da sve ostalo su bili kao da gurate kljuc u pogresnu kljucanicu.. neki se cak mogu okrenut ali nista nemoze otkljucat.
Dakle ja pricam iskljucivo o ovom sexu - drugo za mene ne postoji - ono sto znaci otkljucavanje vrata, nemogu niti opisati.
Nema tu nikakvog fantaziranja jer sami cin je popracen i fizickim pojavama koje nisu uobicajene...

OPD za mene znaci mislit na nekoga pomagati drugoime a ne na sebe i ako vec mislis na nekoga kako onda mozes koristiti neki sveti cin da bi vjezbao svoju samokontrolu*?

u potpuno se slazem sa tobom ... sexualni nagon da se poistovjecuje sa ljubavi ... ne da se pooistovjecuje nego to je fizicka potreba za ljubavlju! cak ako zaboravis da si od Boga da te Bog podsjeti na to.... To sto su ljudi iskrivljeni nema veze sa ICIME... to sto siu se toliko odvojili od samoga sebe ili nestrljivi da pricekaju kad su spremni za svog TWIN FLAME - za kojeg je nemoguce pogrijesiti kad se dogodi... isto nema veze sa nicim nit ne vjerujem u price koje danasnji mainstream prodaje "da ne postoji onaj/ona pravi/a)... Nasi djedovi i bake su znali... Postoji princ... ali problem je sta je zaba... tek kad ga poljubi (dodirne) ljubav postat ce princ.


Sto se tice fizickog uzivanja... mislim da nisi pogledao cijelu sliku... sto se desava sa time cinom, mislim da nisi analizirao sto ti se desava prilikom orgazma kako tvoje tijelo funkcionira ... recimo nisi isao u detalje.
Prilikom sexualnog cina ... u mozak se ispusta Serotonin... isti hormon koji se ispusta prilikom bilo kojeg zadovoljstva (recimo to ovako: mi smo ovisinici o sreci).. jedna studija prikazuje da su ljudi " neki ljudi su rođeni sa spiritualnošću utisnutom u njihove mozgove", i to su primjetili kod ovih koji imaju veci udio Serotonina u mozgu (http://www.geocities.com/barbun88/fax/N ... logija.htm), tako da ako pogledamo sa te strane nemozemo koliko god MRAK nas htio ogoliti da smo bezvrijedni, nije istina SVAKI CIN JE BITAN a cin SPAJANJA zaista je cin spajanja i sveti cin, nema veze kako ga mi percipiramo jer je nasa percepcija zanemariva.

Dalje ako pricamo o OPD i nasem realitetu koji je podredjen muskarcima i prema tome i OPS (UVIJEK IMA IZNIMKA I MUSKIH I ZENSKIH), htjela bi staviti naglasak na jednu bitnu cinjenicu koju vecina muskaraca koja su OPS a teze OPD zanemaruju i zapravo iskrivljeno gledaju. OPD je davanje sebe drugima.... ne svima odjenom na sve strane ( to je rasprsenost i nitko na kraju nije zadovoljan), nego onoliko koliko treba da se pomogne jednoj po jednoj osobi. OPD treba harmonicno djelovati prema drugima i prema sebi.

_________________
proročanstvo Izaije glasi: Slušat ćete, a nećete ipak razumjeti, vidjet ćete, a nećete ipak vidjeti.***
Kuvajt: " ljudi seru drugima zbog vlastitih kompleksa, to je prava istina"***


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 24, 2008 8:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Citat:
OPD za mene znaci mislit na nekoga pomagati drugoime a ne na sebe i ako vec mislis na nekoga kako onda mozes koristiti neki sveti cin da bi vjezbao svoju samokontrolu*?


"Sveti cin" :-k

Moracu da te upozorim da na ovom forumu bas i ne volimo takve stvari.

Ne zelim da te uvredim ali iz tvojih postova mi izgleda da kao da nisi bas za ovaj forum . . . .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 03, 2008 10:10 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 11:30 am
Postovi: 13
Lokacija: privremeno tu
jedino pitanja na koje nisam nasao odgovor ( izgleda da cu morati sam prokljuviti) i koje mi budi sumnjicavost je moje cudjenje postupcima letaca
tj. zasto nas ta inetligentna i lukava bica tjeraju na ovakva zlodjela i ubrzano unistenje planete jer im se vrlo lako moze desiti da ostanu bez izvora hrane?
izmice li i njima situacija iz kontrole?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 04, 2008 3:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 03, 2007 4:58 pm
Postovi: 350
koliko ja vidim , ide im savršeno.da su htjeli mogli su nas odavno natjerati da se pobijemo. koliko smo puta već čuli da je moglo doći do nuklearnog rata ili do uništenja zemlje , pa nije došlo. događaju se samo puste prijetnje ratovima i neki slučajevi terorizma i bacanja atomske bombe kako bi nas držali u velikom strahu , a to je njihova specijalizacija.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 04, 2008 4:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub okt 27, 2007 9:04 pm
Postovi: 55
Arbitrium Liberum je napisao/la:
Citat:
OPD za mene znaci mislit na nekoga pomagati drugoime a ne na sebe i ako vec mislis na nekoga kako onda mozes koristiti neki sveti cin da bi vjezbao svoju samokontrolu*?


"Sveti cin" :-k

Moracu da te upozorim da na ovom forumu bas i ne volimo takve stvari.

Ne zelim da te uvredim ali iz tvojih postova mi izgleda da kao da nisi bas za ovaj forum . . . .


Nije bas sveti cin,mada svaki sex za zenu osim sa srodnim parom (sjemenka to naziva twin flame) je strasan,jer muskarci ispustaju male energetske crve u matericu zene i do kraja njenog zivota oni preko tih crva snadbevaju se njenom energijom.Sa sto vise muskaraca je zena bila to je gore(vise rekapitulacije je porebno :D ),vise energije gubi svakog dana.Isto tako bi trebalo da muskarci rekapituliraju sve svoje odnose,jer sve te energije vrte se u krug,a letacice samo jedu.Samo sa srodnim parom moze se biti u ravnotezi,imati odnos gde ce oboje ispustati i primati ogromnu energiju,i PLUS POD USLOVOM da su oboje besprekorni,tj.bez letaca,jer ako ih samo jedan ima,letac pojede CELU ENERGIJU,ukljucujuci i energiju orgazma.I dragi ljudi,ZASTO bi letac dobio i kvant energije?Umesto toga,efekat je takav da sex donosi jos energije.Ali,letaci ubedjuju ljude u suprotno za svaku sitnicu,ili prave suprotno.

_________________
Dete duha:)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 10, 2008 10:14 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 13, 2007 10:08 am
Postovi: 52
Žene, ako nisu svesne da nisu žene već duhovne duše, ako nisu slobodne od "ženstvenosti" znaju biti beskrajno posesivne i prikolica bez motora koju treba vući naokolo (ako je ko zakačio takvu prikolicu za sebe). S druge strane ako su oslobođene, makar malo, tog ženskog upliva, znaju biti veliki izvor podsticaja i energije, no takve su danas vrlo retke...

Seks je sveti čin samo pod uslovom da je za začeće, ako se koristi u drugu svrhu, ništa od svetosti. :mrgreen:

No, požuda je pervertovani, plitki oblik ljubavi. Kada se mi, duhovna energija, pomešamo sa materijalnom energijom, izvorna ljubav se preobraća u požudu, kao što se mleko pretvori u jogurt kada dođe u kontakt sa bakterijskom kulturom. Iako jogurt u osnovi nije ništa drugo do mleko, oje je ipak njegov transformisani oblik usled dodira sa bakterijskom kulturom (materijom).Požuda je zapravo pogrešno usmerena ljubav (egocentričnost, od uzvišene celine ka "ja" i "moje") Ljubav (rasa) je jedno a požuda (kama) je sasvim drugo, suprotno od ljubavi. Seks u materijalnom svetu nikada nije slobodan od požude, jer su seks i seksualana energija u materijalnom svetu pervertovani oblici izvornih energetskih konfiguracija koje kada su na svom mestu - onda su ljubav. Izvorni odnos sjedinjenja dvoje bića u jedno - ja ljubav, a to se u iluzornom, materijalnom postojanju manifestuje kao neobuzdani seks teran požudom; i nema veze sa izvornim odnosom sjedinjenja u ljubavi.

Usled tih zamršenosti, preklapanja i transformacije jedne iste energije, koja se različito manifestuje u materiji i u duhovnosti postoji toliko zbrke i zamršenosti kako u definisanju tako i u skladnom ili pak neskladnom mešanju unutarnjih osećanja vezanih za seksualnu energiju, - oko odnosa požuda-ljubav tj. seks-eros.

U duhovnosti nema požude već samo ljubav. Požuda se tiče telesnih čula a ljubav skladnog i blaženog odnosa između duše i Boga i duše i drugih duša koje su jedno s Bogom. Duhovni put nije ništa drugo nego put preobražaja požude u ljubav. Stoga ko ima i trunku požude nema punu ljubav. Otuda celibat (ili makar neki oblik ograničenja u vezi sa tim) u svim verodostojnim sistemima. Izvorno, duša nema određeni pol (nismo mi ni muško ni žensko po polu, to je samo privremeno stanje utelovljenosti u određeni materijalni kalup, organski oblik života na Zemlji ili drugde u materijalnoj kreaciji), već su u duši skladno i harmonično uravnoteženi oba, i muški i ženski pricnipi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 11, 2008 12:21 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Izvorno, duša nema određeni pol (nismo mi ni muško ni žensko po polu, to je samo privremeno stanje utelovljenosti u određeni materijalni kalup, organski oblik života na Zemlji ili drugde u materijalnoj kreaciji), već su u duši skladno i harmonično uravnoteženi oba, i muški i ženski pricnipi.


Tacno i lepo receno, za ovo postoje cak i naucni dokazi (ako su nekome potrebni :mrgreen: ), medjutim, u praksi nije bas sasvim jednostavno.

Jedna prica kao ilustracija: sa svojom tada desetogodisnjom cerkom sam prelistavala i citala neku enciklopediju o religijama sveta, naisle smo na simbol jin/jang uz koji je stajalo objasnjenje: jin, mracno, hladno, pasivno, smrt, ... zensko, jang, svetlo, toplo, aktivno, zivot, ... musko. Na to je samo podigla jednu obrvu i rekla: „Gle! Pazi ovo! Ovo mora da su pisali muskarci.“ 8) A zatim otisla da se igra sa svojim muskim i zenskim drugarima i vise se time nije bavila.

Prica moze da se posmatra kao simpaticna anegdota, ali je u stvari mnogo vaznija. Ono sto je uradila je bilo da veoma jednostavno i bez velikih dilema prosto odbije spoljnu sugestiju i negativnu identifikaciju vezanu uz svoj pol. A razlog za to je prvo da se pritisak kolektivnog nesvesnog po svemu sudeci smanjuje kao i to sto u najranijoj tzv. download fazi detinjstva nije bila izlozena previse stereotipnim obrascima u vezi sa zenstvenoscu/muzevnoscu. Na zalost, nase mame i bake, a i mnoge zene danas nisu imale/nemaju tako efikasne mehanizme zastite :? . No, morfo-polje se ipak polako menja. :wink:

Naravno, kada jos malo poraste, objasnicu joj ekspanzivni (jin) i kontraktivni (jang) princip, a takodje i da je simbol cetvorostruk a ne dvostruk, da jin u sebi uvek sadrzi jang i obrnuto. Za sada mi je ovo sasvim dovoljno. :wink:

No, o cemu je u stvari rec:
Postoje neka istrazivanja sa travestitima, koja su pokazala da vaspitanje i delovanje okoline predstavlja kljucni faktor u razvoju osobina koje drustvo posmatra kao tipicno zenske odn. muske i uopste dozivljavanja sebe kao muskarca ili zene. Roditelji, skola, drustvo u celini nam neprestano salju signale kako treba da se ponasamo, osecamo, delujemo, mislimo kao muskarac/zena. Verujem da je ovakvo steretipno shvatanje nase polnosti (naseg polariteta?) i dalje najfunkcionaliji nacin da se zakoci razvoj ljudskog bica u njegovoj spontanosti i kreativnosti.

Definicija polnog identiteta, obrasci ponasanja/razmisljanja/osecanja (da li mislimo da je bilo sta od ovoga autenticno ‚nase’), se podsvesno usvajaju jos u najranijoj download fazi, a suprotni pol/polaritet potiskuje veoma duboko, na samu granicu licnog nesvesnog.

Da bismo postigli celovitost mi zaista treba da transcendiramo ove principe i postignemo ujedinjenje osnovnih polariteta u sebi – pored ostalog muskog i zenskog principa - i postignemo balans ovih energija. Medjutim, buduci da se neko tokom vekova i vekova dobro potrudio da zenski princip potisne svim sredstvima i da po svaku cenu odrzi odredjene klisee kao najcvrsci temelj hranidbene piramide, za zenu ce ovo transcendiranje veoma cesto znaciti da posle suocavanja sa klise-ulogama, prvo otkrije svoju istinsku zenstvenost oslobodjenu stereotipa, nametnutih negativnih identifikacija i da sebe duboko zavoli kao zenu, da bi mogla da otkrije i muskarca u sebi, nacinila od njega na pocetku prijatelja i zatim se postepeno priblizila istinskoj celovitosti.

Sto se celibata tice, to je osetljivo pitanje. Dopusticu da gresim, moguce da je stvar i individualna, ali mi se nekako cini da celibat treba da sledi (prirodnu) transformaciju seksualne energije i istinsko gasenje potrebe za seksom. Imam utisak da ako je (samo)nametnut vodi do zloupotrebe seksualne energije u drugim centrima.

Citat:
Žene, ako nisu svesne da nisu žene već duhovne duše, ako nisu slobodne od "ženstvenosti" znaju biti beskrajno posesivne i prikolica bez motora koju treba vući naokolo (ako je ko zakačio takvu prikolicu za sebe). S druge strane ako su oslobođene, makar malo, tog ženskog upliva, znaju biti veliki izvor podsticaja i energije, no takve su danas vrlo retke...


Ma, nisu, divne su. Samo toga treba da se sete :wink: .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 11, 2008 1:02 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Slažem se Arja, pogotovo s ovim:
Citat:
...celibat treba da sledi (prirodnu) transformaciju seksualne energije i istinsko gasenje potrebe za seksom. Imam utisak da ako je (samo)nametnut vodi do zloupotrebe seksualne energije u drugim centrima.

A za promatranje spolova kao različitih polariteta, to mi se čini puuuuuno pretjerano, u svari mi se čini da smo mnogo bliže.
Smatram, slutim, da su muško i žensko zasnovani na istim energijama no u različitim tipičnim omjerima. Imamo jedno te isto u sebi, samo su naglašene ili potisnute različite kombinacije stvari, a to prirodno vodi do drugog načina funkcioniranja i pristupa svemu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 236 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz