Sada je: čet mar 28, 2024 8:32 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 308 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 16  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: sub apr 14, 2012 8:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 16, 2011 6:00 pm
Postovi: 317
Opis koji sam ponudio nisam ja već moj drug iz detinjstva Ivan. Rešio sam jednog dana da sednem i opišem ga jer sa njime nisam mogao izaći na kraj. Vidi se da je tekst čudan a postoje tri varijante. Čudilo me je da je Orao prihvatio opis dok sam se njime bavio. Znao sam kakav je moj drug ali dok nisam stavio na papir nije me ostavljao na miru. Sa druge strane ovo što sam uradio je pravo čarobnjaštvo. Inače kada sam taj tekst izradio mogu da priznam da sam bio sa suzama na licu i neodoljivim smehom oko 2 časa.
Ovaj pak tekst je rekapitulacija na gornji tekst sa opisom.
Pitam se šta li je promatrača iniciralo iz teksta na komentar da bi obratio pažnju i povezao mogućnost,,,a i nije bitno.
Probajte i sami :-P korisno je za bolje shvatanje sadrugova i njihovog mesta u nama.
ŽIVELO VRAČANJE!!!
Xe, xe, xe, xe, xe


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: sub apr 14, 2012 8:41 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ti si odista velik vrač! :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: sub apr 14, 2012 8:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
a dali si ta 2h plakao ujutro, posljepodne, ili po noci?
mozda ti izgleda bezveze pitanje, ali nije, pokusaj se sjetiti.
sjeti se mujo sjeti se mujo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: sub apr 14, 2012 8:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 16, 2011 6:00 pm
Postovi: 317
zelenozubi je napisao/la:
a dali si ta 2h plakao ujutro, posljepodne, ili po noci?
mozda ti izgleda bezveze pitanje, ali nije, pokusaj se sjetiti.
sjeti se mujo sjeti se mujo

Bilo je između 19h i 20h i to na poslu. Morao sam da se kočim da ublažim snažne talase smeha. Pa piše po knjigama za tu vrstu smeha. Vizualizacija druga sa pričom je učinila svoje


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: sub apr 14, 2012 9:01 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Znači u sumrak i moje krsno ime je Ivan! Orao je prihvatio.
:love11:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: sub apr 14, 2012 9:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
ACA SAVEST je napisao/la:
zelenozubi je napisao/la:
a dali si ta 2h plakao ujutro, posljepodne, ili po noci?
mozda ti izgleda bezveze pitanje, ali nije, pokusaj se sjetiti.
sjeti se mujo sjeti se mujo

Bilo je između 19h i 20h i to na poslu. Morao sam da se kočim da ublažim snažne talase smeha. Pa piše po knjigama za tu vrstu smeha. Vizualizacija druga sa pričom je učinila svoje


ti si vaistinu onda pravi vrac, ako su ti 2h stala izmedju 19 i 20h! :)
ali jebiga, ako je prihvatio oro, moracu i ja!

salu na stranu, to je vrlo zanimljivo :-k


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: ned apr 15, 2012 12:16 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub apr 14, 2012 9:18 pm
Postovi: 80
zelenozubi je napisao/la:
ACA SAVEST je napisao/la:
zelenozubi je napisao/la:
a dali si ta 2h plakao ujutro, posljepodne, ili po noci?
mozda ti izgleda bezveze pitanje, ali nije, pokusaj se sjetiti.
sjeti se mujo sjeti se mujo

Bilo je između 19h i 20h i to na poslu. Morao sam da se kočim da ublažim snažne talase smeha. Pa piše po knjigama za tu vrstu smeha. Vizualizacija druga sa pričom je učinila svoje


ti si vaistinu onda pravi vrac, ako su ti 2h stala izmedju 19 i 20h! :)
ali jebiga, ako je prihvatio oro, moracu i ja!

salu na stranu, to je vrlo zanimljivo :-k


A mozes li nam reci, zasto je to tebi zanimljivo :-k 8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: ned apr 15, 2012 7:29 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 12, 2010 9:17 am
Postovi: 114
zelenozubi je napisao/la:

ti si vaistinu onda pravi vrac, ako su ti 2h stala izmedju 19 i 20h! :)
ali jebiga, ako je prihvatio oro, moracu i ja!

salu na stranu, to je vrlo zanimljivo :-k


a ti si zelenozubi pravi vra(č)g
nasmijao si me do suza
u roku od pet minuta smijao sam se tri sata
dok mi suze nisu izazvale kratki spo... puf


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: ned apr 15, 2012 7:36 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 12, 2010 9:17 am
Postovi: 114
k vragu
ode i optički miš


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: ned apr 15, 2012 11:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub apr 14, 2012 9:18 pm
Postovi: 80
Rekapitulacija- svako jutro se ponovo radjam..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: ned apr 15, 2012 11:53 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ne vidim u tome baš rakapitulaciju, kako to točno misliš?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: pon apr 16, 2012 12:00 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub apr 14, 2012 9:18 pm
Postovi: 80
Mozda tebi nije, ali meni jeste..svaki put kad se probudim, bolje da kazem, svesno ides ka novim spoznajama..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: pon apr 16, 2012 12:03 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
I to je rakapitulacija kako?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: pon apr 16, 2012 12:46 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub apr 14, 2012 9:18 pm
Postovi: 80
Juce sam sedela u sobi i znam. Samo sam se cula, nisam ni istok ni zapad, ni duhovno ni materijalno, ni ljubav ni mrznja, ni ni gore ni dole, a jesam..samosvesnost, veciti balans. Bilo koji *princip* da koristis, biti to- alhemija duse. pisati ove reci a pri tome biti samosvestan..svestan svega i ostvarivati se. *Uloge* nestaju, tu sam ali i nisam tu, svuda sam..majka sam ali i nisam vise, ako nastavim i dalje sa ulogom, postajem njegov ucitelj, i dalje nastavljam sa balansiranjem materijalnog i duhovnog...
...sunce se isto moze koristiti kao *gorivo*..pokretac i *odrzavac* stanja visih frekvencija. Istok i zapad, jing i jang, zlatna sredina, sve se svodi na isto. Biti tu, biti podne..
...a jedino se kroz ljubav ostvarujes..kroz ljubav se samospoznajes..vreme je ego, kada nema vremena i ega nema..samo sada...................
...........................................
:glasses7: e, sto si me vuko za jezik :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: pon apr 16, 2012 12:50 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
I to je rakapitulacija kako?

Mislim samo ti daj tog jezika više ovako smislenog, ali pitanje ostaje, kako je to rekapitulacija?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: pon apr 16, 2012 2:30 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Evo jednog lijepog opširnog teksta o rekapitulaciji, citiram:

Slijedi prikaz rekapitulacije, tehnike za otpuštanje osobne povijesti i vračanje izgubljene energije.

To je tehnika za brisanje ideje i mišljenja o sebi, ili što je to ja, u smislu sjećanja i povezanosti s ljudima koje netko ima tijekom života. To je u biti energetska ideja, jer kada se netko odnosi prema ljudima, dolazi do izmjena energija. Mnogo toga je izgubljeno ili ostavljeno u prošlosti. Preko zabrinutosti ili dubokih osjećaja, energija je ostavljena u svijetu i u ljudima. Strategija je da se energija povrati, da se dovede natrag, tako da je možete imati sada.

Rekapitulacija nije nimalo lagan podhvat. To je dugogodišnji (cijeloživotni) proces ponavljanja sve dok se ne rekapituliraju sve naše energije. Zbog ovakve definicije mnogi bi mogli odustati prije nego što su i krenuli. Danas ljudi žele instant rezultat, nemaju vremena za višegodišnja proučavanja, no to je cijena koju treba platit a platit će je jako mali broj ljudi. Jedan od razloga zašto se rekapitulacija radi je vraćanje vlastite ukupnosti, naših malih fragmenata razasutih u našem životu. Vraćanjem tih dijelova slagalice natrag, dobivamo upotpunjujemo sliku našeg bića (vlastitu ukupnost) i energiju da je iskoristimo kako želimo. Rekapitulacija je tehnika disanja kojom se postiže vraćanje energije koja je davno izgubljena, bolje reći ostala vezana u interakcijama sa drugim ljudima.

Biti će opisane 2 pomalo različite vrste tehnika rekapitulacije. Rekapitulacija je stara stoljećima, tisućljećima. Ta tehnika se prenosila sa učitelja na učenika sve ovo vrijeme, do vjerojatno unazad 50ak godina od kad su se počele otkrivati mnoga stara znanja u prošlosti obavijena velom tajne. Rekapitulacija je vrlo teška, no upravo takvim stavom su praktičari i prilazili ovom znanju.

Izvorno i neizmjenjeno tumačenje tehnika rekapitulacije

Rekaputulacija počinje popisom svih osoba koje ste ikada sreli, bili s njima, imali bilo što s njima, za cijeli svoj život. To će iziskivati određeni posao, vrijeme i prisjećanje. Sam ovaj popis radi se o kao vrsta pripreme. Ima i druga svrha popisa no neću širiti temu. Ljudi (objekti Rekapitulacije) podjeljeni su po različitim prioritetima i to: roditelji, seksualni partneri, školska i druga poznanstvima i sl. U današnje vrijeme bezlično upropašćenih i formalnih odnosa među ljudima, instant hrane, pića i seksa. Ideja da neko troši mjesece samo na pripremu popisa ljudi za rad na nekoj tehnici, deluje depresivno. Rekapitulacija je zaista težak posao i treba joj se pristupiti sa maksimalnom ozbiljnošću.

Vraćajući se natrag u svom umu i prisjećanje svakoga koga ste ikada poznavali, vi radite od sadašnjosti unazad, i zapisujete sve s kim ste radili, svoju obitelj, suradnike, svakoga s kim ste imali bilo što. Zapravo činite više grupa unutar popisa. Važna su seksualna iskustva, prisječanje seksualnih partnera i iskustva na tom području su od velike važnosti. Započeti ovdje je dobro zbog toga što je to temeljna energija koja je tamo izgubljena, i ako povratite to, tada ćete imati poticaj da se sjetite ostalih ljudi.

Sama tehnika izvodjenja je slijedeća:
- Pronaći mjesto u tišini gdje nećete biti uznemiravani neko vrijeme i sjesti u udoban položaj
- Primiriti misli neko vrijeme, najjednostavnije nekom metodom disanja ili odbrojavanjem od 15 do 1.
- U mislima predočiti sliku događaja koji se želi rekapitulirati. Ovo je od posebne važnosti, jer zahtijeva što detaljniju vizualizaciju. Svaka sitnica koju mozemo prizvati u sječanje je značajna.
- Kad smo jednom ucvrstili prizor, počinjemo sa disanjem i to, kretnjom glave s desna na lijevo. Udisaj teče dok se glava kreće sa desnog ramena prema lijevom, a izdisaj pri njenom povratku.
- Disanje je lagano, kretnje su spore - prepustene inerciji tijela, koje ce naci i najpodobniju brzinu.
- Ovo ponavljamo sve dok ne osjetimo da je događaj "proventiliran", što i jest stvarni utisak koji se pojavljuje. Mi ustvari provjetravamo povijest intenzivnom razmišljanju o nekom događaju.
- Kada je događaj uredno rekapituliran (nakon što nas u toj slici više ništa ne dira), glava se vraća u normalni položaj na sredini tijela.
- Ponoviti postupak sa slijedećim događajima.


Noviji pogledi i razmišljanja o prakticiranju tehnika rekapitulacije

Prvo, idemo uopće ne praviti popis. Ideja popisa je više psihološke prirode da kroz jednu, ipak ritualnu radnju, vežemo sebe za ovu ideju, da se otvorimo i pripremimo za dalji rad (ovo mogu biti i tehnike kontrolirane ludosti, prikradanja, dok je bit svega namjeravanje).

Pođimo od teze da ćemo prije odabrati da za godinu dana uloženog napora povratimo barem 90% izgubljene/vezane energije nego da za 5 godina povratimo čak 99%. Bolje je početi i od ove pretpostavke nego ne početi uopšte.

Dakle, ostavimo popis. Nećemo da se prisećamo SVIH ljudi sa kojima smo u životu došli u dodir jer je to za današnje vrijeme besmisleno. To je imalo svoju svrhu u vreme starih praktičara kada je bilo mnogo manje ljudi, ali sada više ne jer smo bili (ili smo) u kontaktu sa previše ljudi. Od tog broja sa puno njih smo imali samo POVRŠNI kontakt pa nas oni (sa energetskog stanovišta) nisu ni zagrebali.

Samo pravljenje popisa traži mnogo energije (taman dovoljno da dignemo ruke od svega). 90% od ljudi sa popisa vezalo je tek samo 5% energije. Idemo odmah u glavu. Tamo gde leži onih udarnih 10% ljudi. Tamo gde je najviše energije VEZANO.

Svi mi znamo naše bolne tačke, situacije i ljude koji su nam odneli strašnu količinu energije u dobu kad smo bili još prezeleni da to razumijemo. Ipak, ta energija nije izgubljena, već je prije VEZANA za stara iskustva i odnose sa drugim ljudima koja mi održavamo. Time je za nas ta energija neupotrebljiva sve dok se ponovo ne vrati u centre naše vitalnosti iz kojih je raspršena. Takve interakcije su najčešće emotivni odnosi sa posebnim osobama u našem životu, razni seksualni odnosi, raskidi, smrtni slučajevi tj. bilo šta što nam je vezalo energiju i emocije za određeni događaj. Znači, uvek je u pitanju neki DOGAĐAJ i to, najčešće, bolan ili barem neugodan, mada može biti i sasvim suprotno (ljubav, ushićenje, ljubomora). Jedini kriterijum je količina naše PREDATE tj. UTROŠENE energije u dugađaju.

Opredijelimo se za najintenzivniji događaj. Prisjetimo se svega, vizualizirajmo najmanje pojedinosti do tog nivoa da počnemo da se sjećamo. Treba da rekapituliramo cijelu sliku. Ćinimo to onoliko puta koliko je neophodno, sve dok ne osjetimo da je celokupan emotivni naboj u toj slici ISTROŠEN i da je ostala samo prazna školjka za koju nas VIŠE NIŠTA NE VEZUJE. To ćemo primjetiti po tome što nam slika postaje DOSADNA. Onda idemo dalje.

Uzmimo događaj za koji znamo da nas je energetski isisao, prisetimo se svega vezanog za njega, podelimo ga na kadrove-slike i krenimo da vraćamo našu dragocenu energiju koja još uvek stoji vezana za neke prašnjave uspomene, čaršave, izbledela lica, stare slike. I još uvek BOLI. Tamo gde leže naše izgažene emocije, povređena osećanja. Sjetimo se kada su nas posrali. Ne rekapitulirajmo događaje po unapred utvrđenom redu. Ne gubimo i na to vreme jer nije (toliko) važno. Krenimo nasumice, instiktivno, po jedinom kriterijumu: jačini ostavljenih emocija. Vremenom će nešto u nama preuzeti kontrolu, počećemo da se sećamo sve više detalja, slike će biti sve jasnije, stvari koje smo odavno zaboravili počeće da se pomaljaju. Sve će dobiti novi smisao, uočićemo obrasce ponašanja koji rukovode nama i koji nas prisiljavaju da uvijek iznova pravimo iste greške.

Okretanje glave nam može olakšati da cijelu sliku koju rekapituliramo održimo stabilnom jer pomicanje glave možemo uz malo mašte doživjeti kao pomicanje kamere sa jedne strane na drugu kao da posmatramo film koji se odvija pred našim očima. Ono što je u celoj priči važno jeste da u jednom pravcu UZIMAMO našu ostavljenu energiju, a u drugome VRAĆAMO tuđu energiju onima koji su nam je i utisnuli.

Sigurno da nije na štetu da glasno, može i u sebi, saopćimo namjeru da povratimo svu svoju energiju ostavljenu u toj slici, kao i namjeru da određenoj osobi vratimo njegovu (njenu) energiju koja je nama sada SUVIŠNA. Ne zaboravimo da je rekapitulacija ispunjena namjerom tisuća ljudi koji su ove tehnike prakticirali (ili ih prakticiraju) stoljećima unazad.

Rekapitulacija je potpuno osobne naravi. Po vanjskim obilježjima nitko ne može prepožnati praktikanta rekapitulacije. Osobno vidim mnogo korisnih zaključaka u novijoj rekapitulaciji, no starije tumačenje mi djeluje bolje zbog djelovanja samog. Djelovanje je bitno pošto ono tako odvlači pozornost u željenom smjeru i priprema tijelo i svijest namjeravanjem.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: pon apr 16, 2012 7:49 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub apr 14, 2012 9:18 pm
Postovi: 80
Hvala na ovom postu..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: pon apr 16, 2012 8:55 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Nema na čemu, to je samo google search vradžbina.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: uto apr 17, 2012 8:23 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub apr 14, 2012 9:18 pm
Postovi: 80
[quote="promatrač"]Nema na čemu, to je samo google search vradžbina.[/quot

Sta se desava kada smo prazni, tj, ta secanja su samo secanja i nista vise..bez ikakvih emocija iz kojih bi crpeli energiju..?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: uto apr 17, 2012 8:26 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Čudno si to postavila pa ne mogu odgovoriti, kako to misliš da smo prazni?
Nismo prazni nego resursi koji su se vrtili oko sjećanja budu na raspolaganju za nešto drugo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 308 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 16  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz