Sada je: pet mar 29, 2024 8:41 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 308 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: sri dec 22, 2010 7:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
meni se zna desiti u periodima kada sam discipliniran, znaci kada vjezbam i rekapituliram duze od 45 dana, da hodam po stanu pun energije i pjevam pjesmu zdenke kovacicek "jer ja sam zena za sva vremena" :!: :?

pokusao sam izrekapitulirati taj incident, ali ponavlja se.
zasto je to :?:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: sri dec 22, 2010 9:01 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ma i ja imam te neke simptome, a i vidio sam sebe ko ženu u sanjanju kad sam zabunom izletio iz sanjajućeg krutog tijela.
Bolje mi je kad se osjećam ko žena na javi a nekak je to prešutno i postalo IN (ono, mekše, više strpljenja, više empatije), ili možda idem prema bespolnom pa samo mislim da se osjećam ko žena pošto ne znam što je u stvari žena.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: čet dec 23, 2010 9:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
da bi shvatio sto je zena, moras odrekapitulirati mamu i napit se u san francisku 8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: čet dec 23, 2010 9:47 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
E bojim se da ovaj dio sa mamom ne bi išao, pošto mislim da je u duši dečko. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: čet dec 23, 2010 9:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
zbaci napit se u SF-u u gay baru nije problem, a rekapitulacija rodbine je, jel? [-(


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: čet dec 23, 2010 10:00 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ma davno sam ja rekapituliro rodbinu, zaključio da nemam više ništa s njima. :)

A ovo "napit se u SF-u u gay baru" nisam skontao.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: ned dec 26, 2010 4:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
A sta mislite ,na sta se odnosilo ono sto je don Huan rekao Taishi da ne treba samo da pomera glavu levo desno kad rekapitulira..?

Moje neko vidjenje je da prilikom rekapitulacije izbacujemo i uvlacimo talas energije kroz mesto gde se vrat i lobanja spajaju...Ne znam zasto bas tako mislim a cini mi se i da se poklapa sa onim sto je tolteq pricao da mu kvrci kad rekapitulira...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: ned dec 26, 2010 8:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
sad kontam da bi to moglo biti jednostavno obracanje paznje na odredjeno svojstvo koje pratimo kako bi se iznedrila paznja i usmerila ka nameri...

na primer,udisanje energije iz proslosti i uduvavanje u sopstvenu svetlecu loptu.
I : isdisanje tudje energije iz nase svetlosti...

:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: ned dec 26, 2010 8:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
naravno,uz pokretanje glave


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: pon dec 27, 2010 12:42 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 10:24 pm
Postovi: 405
snoopy je napisao/la:
Moje neko vidjenje je da prilikom rekapitulacije izbacujemo i uvlacimo talas energije kroz mesto gde se vrat i lobanja spajaju..


Uvjek sam prilikom rekapitulacije osjecao skakljanje oko dva prsta iznad pupka i kako se uvlaci neka masa, vise ko vlaknasto nesto, al nisam siguran kakav je oblik te energije mada nije ni bitno.

Ovo krckanje mi u tom trenutku samo pojacava skakljanje u tom trenu iznad pupka.
U nekim slucajevima postaje neizdrzivo i nemogu nastaviti rekapitulaciju, moram stati.
Nekad ju radim i po sat vremena a da uopce nema tog krckanja.

_________________
Rekao mi je da je mešanje opisa naših različitih nosilaca svesnosti sa našim osećanjem bića uobičajeno, naročito kod osoba koje imaju glomazan i intelektualni unutrašnji dijalog.

:-)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: pet jan 14, 2011 9:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Dobro tolteche,to je verovatno dobar znak da si na pravom putu ali sta radis sa glavom...
Moja ide levo desno ali me i dalje prati osecaj da je ne uposlena


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: pet jun 17, 2011 7:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 16, 2011 6:00 pm
Postovi: 317
Zamisao na kojoj počiva obuka u ČAROBNJAŠTVU je da čim se prinudni obrazac starih navika, misli i očekivanja sruši pomoću rekapitulacije, čovek nepobitno dolazi u položaj da nagomila dovoljno energije da živi u skladu sa novim postavkama koje nameće tradicija čarobnjaštva - i da potkrepi te osnove tako što će neposredno percipirati jednu drugačiju stvarnost.

_________________
Ne ljuti se čoveče


Zadnja izmjena: ACA SAVEST; sub maj 12, 2012 8:49 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: pet jun 17, 2011 8:08 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
slika

slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: pet aug 12, 2011 2:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 16, 2011 6:00 pm
Postovi: 317
Rekapitulacija je kamen temeljac umeća slobode.

_________________
Ne ljuti se čoveče


Zadnja izmjena: ACA SAVEST; sub maj 12, 2012 8:58 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: čet okt 13, 2011 1:00 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto okt 04, 2011 6:38 pm
Postovi: 5
chaos engine je napisao/la:
- Kad smo jednom ucvrstili prizor, pocinjemo sa disanjem i to, kretnjom glave s desna na lijevo. Udisaj tece dok se glava krece sa desnog ramena prema lijevom, a izdisaj pri njenom povratku.


Carlos Castaneda - The Art Of Dreaming

Pg. 81

Don Juan
taught me that the recapitulation is coupled with a natural, rhythmical breathing. Long
exhalations are performed as the head moves gently and slowly from right to left; and long
inhalations are taken as the head moves back from left to right.
He called this act of moving the
head from side to side "fanning the event." The mind examines the event from beginning to end
while the body fans, on and on, everything the mind focuses on.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: pon okt 17, 2011 3:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Moguce da pise u knjizi ali isto su pitali Kastanedu na predavanjima(susreti sa nagualom) i on kaze da je svejedno, jer je to rad sa energijom...
sto se mog slucaja tice, u pocetku sam radio kako mi dodje da bi vremenom shvatio da mi najvise odgovara kad radim na odredjeni nacin, a to se ispostavilo da je onaj kako je receno u umetnosti(umecu)sanjanja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: pon okt 17, 2011 5:05 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto okt 04, 2011 6:38 pm
Postovi: 5
snoopy je napisao/la:
Moguce da pise u knjizi ali isto su pitali Kastanedu na predavanjima(susreti sa nagualom) i on kaze da je svejedno, jer je to rad sa energijom...
sto se mog slucaja tice, u pocetku sam radio kako mi dodje da bi vremenom shvatio da mi najvise odgovara kad radim na odredjeni nacin, a to se ispostavilo da je onaj kako je receno u umetnosti(umecu)sanjanja


Cini mi se da se ovako bolje provjetrava dogadjaj. Ja sam radila prije onako a sad sam pocela ovako. I stvarno sad duboko udahnem i izdahnem.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: pet mar 23, 2012 9:55 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet mar 23, 2012 9:01 pm
Postovi: 11
Moj odnos s Castanedom je prvo bio takav da sam godinama odbijala (iz meni nepoznatih razloga) išta čitati. Do nedavno, zahvaljujući jednom mojem dragom prijatelju :mrgreen: , pokrenulo se i to. Tako da sam ja sada mali koji tek nekoliko mjeseci čita i ima svakojake spoznaje koje ne može objasniti, ali ni nema neke potrebe za tim.
No, ova rekapitulacija je kod mene začudo ipak dala neke rezultate (barem si tako volim umišljati :P ). Baš onako kako u Torres-ovoj knjizi piše sam radila. To disanje.
Pričati o iskustvima nema nikakvog smisla, jer ih ne mogu pretočiti u riječi, a i ne želim.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: sub apr 14, 2012 7:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 16, 2011 6:00 pm
Postovi: 317
Bilo mi je muka od sebe samog. Sve sam gledao da sam moćniji od drugih do te mere i spoznaje da sam jedini u državi koji to može. Ukoliko bi mi neko nabacio da sam 'SELJAK' - iznervirao bih se i rasplamsao raspravu da bih se odbranio i dugo potom o tome sudio u sebi unutrašnjim dijalogom vezano za tu osobu. Uzalud sam se pravdao i sebi dizao cenu. Držao sam da znam šta taj hoće, a nije bilo kako sam mislio. Tražio sam zadovoljstvo po svaku cenu. Nije bilo mogućnosti da se otrgnem. U tome mi niko nebi mogao pomoći jer mi je samorefleksija bila iznad prosjeka. Sve sam 'znao' a opet su me pratili lično nezadovoljstvo, istomišljenje sa nekim, ulizivanjem nekom, podgovaranje nekog, jednom rečju bio sam 'pijanac života'. Nebih mogao sebe videti kao gubitnika ili dva metra ispod zemlje. Mislio sam da ču živeti ako ne ono bar prosećan ljudski vek. Nije mi bilo jasno da sam gubitnik i da će me sila koja upravlja sudbinom ljudskih bića proždrati.
Čak sam se bojao da ne završim u paklu, ako se tamo odlazi kao grešan.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: sub apr 14, 2012 7:50 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Meni je mnogo muka od sebe samog, od pojavnosti sebe i svijeta, zato svaki dan moram rušiti svoj svijet i biti tamo negdje u pozadini gdje to što rušim nije bitno.
Ali đubre od svijeta ponovo izraste ili dođe ko korov zbog tonala vremena i to na malo-malo drugačijem mjestu.
Svaki put kad svijet ponovo izraste moram se ponovo dogovoriti sa sobom što sam i zašto sam, često mi bude mnogo gore nego prije jer kompromisa u prosjeku može biti sve manje.

(ali nekako mi prija sve to...)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 308 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz