Sada je: čet mar 28, 2024 6:50 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 286 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Tenzegritet - Magija Pokreta
PostPostano: čet okt 31, 2013 9:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Pokreti su magicni


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tenzegritet - Magija Pokreta
PostPostano: pet nov 01, 2013 6:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 19, 2010 5:15 pm
Postovi: 247
robotix je napisao/la:
Prikradač je napisao/la:
Pozdrav svim Ratnicima, drago mi je što vidim da ima ljudi koji su aktivni i koji rade.
:thumbup: za sve

Pozdrav,
Itekako radimo :D

Ako si voljan ispričaj nam nešto iz svoje arhive pa da te upoznamo iz toga što nam budeš rekao.

Prvo sam uočio tvoje ime a ono asocira na izčitane knjige kastanede. Onda sam se zapitao zašto si izabrao ovaj topik. Razmišljam prikradački i stoga rekoh hajde da iznesem procese koji su mi se javili jer znam da je takav način jedini koji probuđuje ST u momentu samosvesti gurajući je na novo mesto. Reči su čarobne jer otvaraju i gvozdena vrata. Gvozdena vrata u nama je meta traganja za sobom. Traganje za sobom je osnova prikradanja, ako se slažeš.

Ako si prikradač, reci mi jesi li se bavio procesom “očekivanja“. Dali si pokušao sagledati sopstvena očekivanja?
Pokreti su ok, ali potrebno je i prodrmavanje ljudskog oblika, ako se slažeš. Ljudski oblik je snaga. Snaga lepi ST u položaj koji nam je poznat kao zdrav razum.

:rofl :rofl :rofl :thumbup:

_________________
Kad sam prestao da se plasim smrti,prestao sam da se plasim i zivota


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tenzegritet - Magija Pokreta
PostPostano: ned nov 03, 2013 3:57 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet okt 31, 2013 4:19 pm
Postovi: 8
poporitopopone je napisao/la:
robotix je napisao/la:
Prikradač je napisao/la:
Pozdrav svim Ratnicima, drago mi je što vidim da ima ljudi koji su aktivni i koji rade.
:thumbup: za sve

Pozdrav,
Itekako radimo :D

Ako si voljan ispričaj nam nešto iz svoje arhive pa da te upoznamo iz toga što nam budeš rekao.

Prvo sam uočio tvoje ime a ono asocira na izčitane knjige kastanede. Onda sam se zapitao zašto si izabrao ovaj topik. Razmišljam prikradački i stoga rekoh hajde da iznesem procese koji su mi se javili jer znam da je takav način jedini koji probuđuje ST u momentu samosvesti gurajući je na novo mesto. Reči su čarobne jer otvaraju i gvozdena vrata. Gvozdena vrata u nama je meta traganja za sobom. Traganje za sobom je osnova prikradanja, ako se slažeš.

Ako si prikradač, reci mi jesi li se bavio procesom “očekivanja“. Dali si pokušao sagledati sopstvena očekivanja?
Pokreti su ok, ali potrebno je i prodrmavanje ljudskog oblika, ako se slažeš. Ljudski oblik je snaga. Snaga lepi ST u položaj koji nam je poznat kao zdrav razum.

:rofl :rofl :rofl :thumbup:


Bavim se neko vrijeme Magičnim pokretima, trudim se raditi ih disciplinirano , spontano, i bezumno :) pa sam bio malo istraživao po netu neka videa i sl, i ode sam naletio jer sam vidio da je široko područje i sam forum ima posebnu sekciju za Castanedu, i to mi je jako drago. Odlično mi je to što radite na daljinu, to je super. Pročitao sam par postova na ovom topicu, a općenito sretan sam kad vidim da se nešto događa, kad vidim da se ljudi bore i u jednu ruku da "nismo sami", zato i reko "Pozdrav svim Ratnicima, i da nadodam i Ratnicama".

Svakako ću nešto podijeliti svama, ima puno toga, i puno toga bi rekao. No potrudit ću se da jasno i konkretno kažem neka svoja zapažanja i utiske u jednu jasnu cijelinu. Nadodao bi možda sad nešto kontradiktorno, ali smatram da u ovom vidu komunikacije trebamo biti "oprezni" isto sa samim sobom, neke stvari nisu za diskusiju i razgovaranje , analiziranja itd.. Ali pošto najbolje djelima "govoriti", ja ću se potruditi da nešto napišem i iznesem nešto sa svog "polja" kao jednu vrst pisačke rekapitulacije. Tako ja vidim ovu priliku koju imamo na forumu ode, naravno za ljude i praktikante koji rade. Ode teoretika nema mjesta.

LP.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tenzegritet - Magija Pokreta
PostPostano: ned nov 03, 2013 6:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 01, 2013 1:50 pm
Postovi: 355
Teorija je itekako bitna. Mislim da ćeš ti vrlo brzo napustiti kastanedu. Vidim da je tako jer sam vidovnjak.

Bilo kako bilo, baš sve je za ljude.
Čitao sam malo postove sa krstarice i videh kako su ljudi skeptični, nedozvoljavaju svojem pravom ja tj. vidovnjaku da upravlja svetom,,,nego, vide a onda uzimaju za svoju nameru svoje želje bez da popišu da je vidovnjak kao prvo video, što znači da je on taj ja.

Nema ništa od toga da budeš ratnik. Pljuni me ako nisam u pravu. Garant. Nema šanse da postaneš ni don huan, nit visente medrano, niti bilo koj poznat ratnik...itd

E, sad radi se o tome, da neko mora biti nagual da bi društvo funkcionisalo. Pošto se niko ne pokorava jer ne priznaje naguala, znači da nepostoji ni jedna šansa.
Prosta stvar. :D
Nije ovo bezveze što kažem, ja znam da će tako biti jer sam vidovnjak.

Dakle, kladim se da nećeš biti ono što se očekuje od ratnika jer nema ko da te podržava u tome. Dozvoljavaćeš sebi do beskraja šta je OK.

Ratnik je grabljivac. :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tenzegritet - Magija Pokreta
PostPostano: ned nov 03, 2013 8:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Bas me zanima da li mozes reci nesto specificno a aktuelno o bilo kome od nas sa foruma, kad si vec vidovit i vidis na daljinu...

Sta, jel tebi treba da se pokorimo na osnovu reci, kao politicarima?

Sve neke velike reci koje urusavaju ostrvo tonala novog deckonje bez razloga, koji mi se cini prakticnim i jakim jer je pokrenuo ono sto je ovde na forumu u prasini, a to je PRAKSA.

JA tebe ionako znam.

Ovde se ne prica o tome kako neko radi pokrete na primer, koje su senzacije sto je itekako bitno...

1. prvi pokret prve serije za nakanu - naucio sam da udisajima dozivljavam osecaj potpunog zadovoljstva i blazenstva, osecaj poput orgazma u talasima, a citao sam na vikipediji da je to usvari kundalini aktivacija...po svemu sudeci to je to iako ne znam sta to znaci, znam samo da je osecaj predivan i to je to...

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tenzegritet - Magija Pokreta
PostPostano: ned nov 03, 2013 10:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 01, 2013 1:50 pm
Postovi: 355
Jakako da trebaš da se pokoriš, i to meni, da bih ti odobrio da nešto postigneš.
Zašto?
Zato jer ako se ne pokoriš, onda ne verujem u tvoj uspeh u bilo čemu. Razumeš??
Naposletku, bilo tko da bi vjerovao u tvoj uspeh, ti se moraš pokorit. Jednostavno. Zar ne?

E sad, kako to?
To je jer moraš imat svjedoka da bi sačuvao tvoju svjest o uspehu.

Razmisli prvo dobro o tome, jer znam šta pričam.

Pazi,,,možeš radit vježbe do mile volje, ali ne možeš odbacit ideju dok ih radiš da nisi čovjek nego energija. E to treba netko da ti vjeruje da bi ti svjest porasla inače dzabe vježbaš. Razumeš?? Treba ti potvrda. Bez potvrde znači da samo tripuješ. A trip nije od koristi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tenzegritet - Magija Pokreta
PostPostano: pon nov 04, 2013 1:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
ok, drago mi je da znam da su pokreti beskorisni bez tvoje potvrde:)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tenzegritet - Magija Pokreta
PostPostano: pon nov 04, 2013 4:33 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet okt 31, 2013 4:19 pm
Postovi: 8
robotix je napisao/la:
Teorija je itekako bitna. Mislim da ćeš ti vrlo brzo napustiti kastanedu. Vidim da je tako jer sam vidovnjak.

Bilo kako bilo, baš sve je za ljude.
Čitao sam malo postove sa krstarice i videh kako su ljudi skeptični, nedozvoljavaju svojem pravom ja tj. vidovnjaku da upravlja svetom,,,nego, vide a onda uzimaju za svoju nameru svoje želje bez da popišu da je vidovnjak kao prvo video, što znači da je on taj ja.

Nema ništa od toga da budeš ratnik. Pljuni me ako nisam u pravu. Garant. Nema šanse da postaneš ni don huan, nit visente medrano, niti bilo koj poznat ratnik...itd

E, sad radi se o tome, da neko mora biti nagual da bi društvo funkcionisalo. Pošto se niko ne pokorava jer ne priznaje naguala, znači da nepostoji ni jedna šansa.
Prosta stvar. :D
Nije ovo bezveze što kažem, ja znam da će tako biti jer sam vidovnjak.

Dakle, kladim se da nećeš biti ono što se očekuje od ratnika jer nema ko da te podržava u tome. Dozvoljavaćeš sebi do beskraja šta je OK.

Ratnik je grabljivac. :D


Očito krivo vidiš prijatelju, ne znam o čemu pričaš. Teorija o kojoj ja pričam je teorietika-tumačenje stvarnosti, umjesto dirketnog iskustva stvarnosti koju onda iz tišine "opišeš". I jedno si u pravu, nipošto ne želim biti Don Huan, niti niko drugi. Mada mislim da si totalno krivo protumačio moj post.

Ti meni osobno izgledaš ko lik koji se doslovno naštrebao Kastanedinih izjava, i onda pričaš svašta. Ko da te podržava, NEMA NIKO DA TE PODRŽAVA U NIČEMU. NEMA KASTANEDE , NI DON HUANA NI NIKOGA. Ako uspiješ sklopit namjeru s Duhom , dovoljno. Sretno sa Viđenjima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tenzegritet - Magija Pokreta
PostPostano: pon nov 04, 2013 4:43 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet okt 31, 2013 4:19 pm
Postovi: 8
robotix je napisao/la:
Jakako da trebaš da se pokoriš, i to meni, da bih ti odobrio da nešto postigneš.
Zašto?
Zato jer ako se ne pokoriš, onda ne verujem u tvoj uspeh u bilo čemu. Razumeš??
Naposletku, bilo tko da bi vjerovao u tvoj uspeh, ti se moraš pokorit. Jednostavno. Zar ne?

E sad, kako to?
To je jer moraš imat svjedoka da bi sačuvao tvoju svjest o uspehu.

Razmisli prvo dobro o tome, jer znam šta pričam.

Pazi,,,možeš radit vježbe do mile volje, ali ne možeš odbacit ideju dok ih radiš da nisi čovjek nego energija. E to treba netko da ti vjeruje da bi ti svjest porasla inače dzabe vježbaš. Razumeš?? Treba ti potvrda. Bez potvrde znači da samo tripuješ. A trip nije od koristi.


:rofl Stvarno meni ti djeluješ istripan, možda si "Vidio" jednom, ali definitinvo nisi razumio to što si "Vidio", jer ovo je totalno - totalno glupo. Naime, nisam mislio da ćemo međusobno raspravljat i sl, kao prvo ovo je post za Magične Pokrete, a ne za skeniranje jedni drugih. Mislin da zato postoji chat; privat i sl. A ne ovako čovjek dođe i vidi post - Magični Pokreti i ide nešto da vidi može li što da pametno nauči, kad ono hrpa egobaljezgarija...lol


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tenzegritet - Magija Pokreta
PostPostano: pon nov 04, 2013 5:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Hej Prikradac, jesi li video YouTube kanal onog australijanca ``ercheksargo`` cini mi se da se tako zove?
On je cini mi se 3. grupu obradio, serija za odluke, sanjanje, rekapitulaciju, itd.. dobar je, neke pokrete mi je totalno rasvetlio,
Bas neke kad sam video bio sam u fazonu pa daaaa tako se radi....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tenzegritet - Magija Pokreta
PostPostano: pon nov 04, 2013 5:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 01, 2013 1:50 pm
Postovi: 355
Dabome da sam istripovan :D
To je način da privučem pažnju. I privukao sam ju. Eto, otvorio si se. Inače to što si sada rekao nikad nebi. Sada sam namiren jer vidim kamo si se uputil.

Svjest treba raspraviti.
I odakle neko zna šta je baljezgarija, da nema možda ugrađen filter redukcije reči, a ima, i to što ima je ljudski oblik.

Pozdrav. Želim vam uspjeh u treningu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tenzegritet - Magija Pokreta
PostPostano: pon nov 04, 2013 7:51 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet okt 31, 2013 4:19 pm
Postovi: 8
snoopy je napisao/la:
Hej Prikradac, jesi li video YouTube kanal onog australijanca ``ercheksargo`` cini mi se da se tako zove?
On je cini mi se 3. grupu obradio, serija za odluke, sanjanje, rekapitulaciju, itd.. dobar je, neke pokrete mi je totalno rasvetlio,
Bas neke kad sam video bio sam u fazonu pa daaaa tako se radi....


Da jesam. Svidja mi se taj set videa. Slozio bi se stobom. Sada meni osobno to ide spontano, i samo "go with the flow". Ima i jedan cijeli video Prve grupe pokreta na netu od sat i nesto, to mi je super. A inace, rekao bi da trebamo da namjerimo da radimo. Ja trudim se raditi sve jednostavno , poput disanja. Jednostavno disemo ne treba nam definicija da bi disali, pa tako trudim se fokusirati na svaki aspekt rada i zivota opcenito.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tenzegritet - Magija Pokreta
PostPostano: pon nov 04, 2013 7:55 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet okt 31, 2013 4:19 pm
Postovi: 8
robotix je napisao/la:
Dabome da sam istripovan :D
To je način da privučem pažnju. I privukao sam ju. Eto, otvorio si se. Inače to što si sada rekao nikad nebi. Sada sam namiren jer vidim kamo si se uputil.

Svjest treba raspraviti.
I odakle neko zna šta je baljezgarija, da nema možda ugrađen filter redukcije reči, a ima, i to što ima je ljudski oblik.

Pozdrav. Želim vam uspjeh u treningu.


Pozdrav i tebi. I Sretno. Naime, to sto sam rekao nije nikakva tajna koju niko ne smje da zna.
Ako ti je do individualne rasprave, obrati se privatno. A ovo je glupo, jer ovaj post je posebna tema.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tenzegritet - Magija Pokreta
PostPostano: sri nov 27, 2013 5:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 01, 2013 1:50 pm
Postovi: 355
Evo jednog citata malo da prodrmam temu :D
Citat:
Po don Huanovom kazivanju, čarobnjaci su počeli revnosno da uklapaju delove pokreta kojih su se sećali. Njihov trud se isplatio. Uspeli su da u svesnom stanju reprodukuju pokrete za koje im se činilo da su automatske reakcije tela u stanju povišene svesti. Ohrabreni uspehom, otkrili su na stotine pokreta, nikada ne pokušavajući da ih klasifikuju po nekoj razumljivoj shemi. Smatrali su da se u stanju povišene svesti pokreti čine spontano, da na silu koja ih pokreće nema uticaja svesno htenje.

Kako to i zašto su to automatske reakcije tela???
Ako si u povišenoj svesti ne postoji automatizam.
Meni je to čudno jer sebe rečima mogu da odvedem u povišenu svest i onda ako stanem na sredini sobe ništa automatski ne mogu da izvedem već samo namerno.
Dali neko može da objasni citat :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tenzegritet - Magija Pokreta
PostPostano: čet nov 28, 2013 2:07 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
robotix je napisao/la:
Ako si u povišenoj svesti ne postoji automatizam.
Meni je to čudno jer sebe rečima mogu da odvedem u povišenu svest i onda ako stanem na sredini sobe ništa automatski ne mogu da izvedem već samo namerno.
Dali neko može da objasni citat :D

Otkud ti pretpostavka da u povišenoj svijesti ne postoji automatizam neke vrste?
Što je tebi uopće "namjerno"? Ima li to ikakve veze sa onom Namjerom o kojoj se priča u knjizi ili je samo neko razumno očekivanje?
Da li misliš da razum i tijelo podređuju namjeru pa da nepredvidive pokrete možeš suzbiti ako barataš sa nečim van popisa tonala? Ili je nekako da namjera ima tebe koliko i ti nju ali još nemaš pojma o prirodi toga pa onda ispada da namjera više ima tebe zbog neiskustva?
Shvaćam da ako se netko ograniči samo na popis tonala, sve može (a i ne mora) biti predvidivo, ali da li je to ona Namjera ili samo trip u sigurnosti konfort zone?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tenzegritet - Magija Pokreta
PostPostano: čet nov 28, 2013 8:37 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 01, 2013 1:50 pm
Postovi: 355
Vidi ovako; nisam se uspio izraziti pravilno....ali pokušavam reći da ako neznaš npr. za karate, tako što nikad to nisi vido niti se o tome priča, samo Letač kada uđe u tebe može nagoniti telo da izvodi besprekorno nepoznate kate.
Tom prilikom bi uočio i upamtio da tokom izvođenja kata to telo je pratio dobar osećaj.

Moram da spomenem Letača jer meni izgleda da su originalni pokreti bazirani na crnoj energiji. Letač je tu isto kao i Zmaj...nepristrasno biće koje kruži između ljudi neprijateljski orijentisano sa ciljem obmanjivanja na račun uvjerenja o nečijem integritetu.

Još nešto...oni koji su doneli magične pokrete, verujem da su koristili “drogu“... :D = radiš pokrete i budeš ko pod drogom :thumbup:
Jeste, jeste, ... u prvoj knjizi se kaže da se u bilju moći nalazi saveznik koji će te izvaditi iz tebe...dakle, kad se uzme droga on ti da moć da znaš pokrete al samo u nekoj seansi, dok u drugim seansama vodi ka drugim neuravnoteženostima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tenzegritet - Magija Pokreta
PostPostano: čet nov 28, 2013 3:05 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
A što je crni zmaj?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tenzegritet - Magija Pokreta
PostPostano: čet nov 28, 2013 3:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 01, 2013 1:50 pm
Postovi: 355
promatrač je napisao/la:
A što je crni zmaj?

Nije crni zmaj, nego sam tako nazvao energiju. Otprilike to ti je energija potrebna za sanjanje, lažna moć...
Znaš, kaže DH u umeću sanjanja (bez citata ovaj put) da nam je za pokretanje ST potrebna energija stranog porekla. Dakle, za izvođenje niza pokreta koja sadrže moć ti pokreti su odmah dostupni neorganskim bićima. I ko ih izvodi bude primećen.
Dođe mu letač :D
U drugim tradicijama dođe Zmaj. Razumeš li o čemu govorim? Kažem da korišćenje pokreta kojima se dolazi do energije doziva kakvu Alu :lol:
I sad Ala se umeša tako što svoju moć da praktikantu i momentalno mu se pokrene ST u povišenu s. Dakle uvek se meša Ala. Alu treba ukrotiti da bi pokreti bili originalni.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tenzegritet - Magija Pokreta
PostPostano: pet nov 29, 2013 7:34 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Gdje je lova/energija, tu su i poreznici, prije ili kasnije, a što je Ala?
Kakvo je tumačenje crnog zmaja u tim drugim tradicijama? Ima neki link sa tekstom ili možeš sam izložiti? Ima li i crveni zmaj?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tenzegritet - Magija Pokreta
PostPostano: pet nov 29, 2013 9:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 01, 2013 1:50 pm
Postovi: 355
promatrač je napisao/la:
Gdje je lova/energija, tu su i poreznici, prije ili kasnije, a što je Ala?
Kakvo je tumačenje crnog zmaja u tim drugim tradicijama? Ima neki link sa tekstom ili možeš sam izložiti? Ima li i crveni zmaj?

Bilo crn, ili ne stran je i mračan. Metaforično sam spomenuo zmaja...Da ne ode ovo u bezveze ukratko ću ispričati nešto drugo što mi se desilo.

Pre dosta vremena, poslovno sam sa ekipom sa kojom sam radio otputovao na sajam u Beogradu. Odseli smo u jednom hotelu par dana. Na Kastanedu nisam mislio iako sam pročitao nekoliko knjiga. U suštini ništa se nije desilo prema mom linearnom sećanju. Ali kada smo se vratili sa puta, direktor koji je spavao samnom u sobi razglasio je po firmi kako se jedne noći prepao mene jer sam ustao iz kreveta i izvodio kate. Bio sam zaprepašćen jer ja toga nisam bio svestan.

Nešto je dakle mene izvuklo iz kreveta i upravljalo mojim telom a da ja nisam bio svestan.
Kako to može?
Nemogu da objasnim :?:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 286 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz