Sada je: sub apr 27, 2024 8:58 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 286 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sub feb 23, 2008 6:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet sep 13, 2007 7:00 pm
Postovi: 49
Kod pokreta "Razbijanje kruga energije" (29. poredu u knjizi, sluzi za skupljanje energije za namjeru) mi nije jasno kako se to koraca lijevom nogom iza udesno a desnom iza uljevo da bi se okrenuli na suprotnu stranu. Suprotna strana kao ledjima okrenutim prema tom kosom krugu kojeg smo opisali oko sebe ili nam se taj zamisljeni krug nalazi ispred nas pa ga obuhvatimo i razbijemo?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon okt 13, 2008 1:52 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 22, 2008 10:12 pm
Postovi: 290
Lokacija: zg
dio knjige magicni pokreti "westwooski niz" mozete skinuti sa ove adrese >> http://www.4shared.com/file/66703259/fc ... i-niz.html

:angel4:

_________________
proročanstvo Izaije glasi: Slušat ćete, a nećete ipak razumjeti, vidjet ćete, a nećete ipak vidjeti.***
Kuvajt: " ljudi seru drugima zbog vlastitih kompleksa, to je prava istina"***


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 01, 2008 12:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 25, 2007 2:43 am
Postovi: 217
Citat:
The only three disciples of Carlos Castaneda (at the time of the first airing); fierce guardian warriors ("Chocmools") demonstrate the techniques of Tensegrity, ancient magical movements that are p...

Youtube - Bridging Heaven & Earth Show #4 w/ Chocmools of C. Castaneda: pogledaj on-line
Direktan download: Save As (FLV Video, 135mb, 56min, Pri "Save As" namesti na "All Files" i sacuvaj fajl kao "naziv_po_zelji.flv")

Ovi malo iskusniji, nek prijave da li su demonstrirani novi pokreti, koji ne postoje na DVDs.

Jos jedan link za one koji zele da gledaju magicne pokrete on-line: Youtube (46 video klipova, trenutno)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 24, 2008 8:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 23, 2008 12:56 pm
Postovi: 57
Počeo sam raditi magijske pokrete prije 2 mjeseca, ali svaki puta kada bi zaredao raditi 3 dana u nizu, gotovo uvijek bi mi se žarila glava i korijen vrata, te leđa između lopatica. Problem nastaje u tome da se nakon vježbi teško koncentriram na zadatke iz života, da prostite osjećam se usrano.
Doduše i inače mi se ta područja žare jer dosta intenzivno provodim vrijeme za računalom čitajući forum ili već za rad.
Onda sam prorijedio rad na svaka 3-4 dana, ali mi se čini da onda efekti izostaju.
Radio sam uglavnom prvu seriju sa DVD-a (Castaneda`s.Magical.Passes-Unbending.Intent.XVID.AC3.avi) Part A The series for preparing intent, individual magical passes. Tu i tamo sam nastavio u kontinuitetu drugu grupu, Stirring up energy for intent.

Iskreno nisam pročitao cijeli CC opus, jednostavno sam u hodu pročitao sve šta forum nudi, odlučio početi raditi pa usput čitati.

Zahvaljujem svima koji će imati što dodati, a najviše kritikama odnosa prema početku.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 24, 2008 10:13 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Preporučam da pročitaš onako od srca, recimo Unutrašnji Oganj da vidiš na kakav put želiš, radeći te pokrete.
A naravno najbolje je sve pročitati, mnogo puta, svaki put kad shvatiš nešto novo. Knjige se vrlo slojevite.

Isto tako prepopučam one druge tehnike osim magijskih pokreta, jer ako ti se desilo odmah to što jest, onda će ti i ostale stvari poput traganja, nerada, rekapitulacije.... donijeti mnogo spoznaja.

Ali prije svega oprez! Zapitaj se duboko da li to zaista želiš.
To nije hobi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 24, 2008 11:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet sep 13, 2007 7:00 pm
Postovi: 49
Nauci prvo raditi seriju za INTENT dokraja. nedostaje ti korak u kojem tu uzburkanu i izmijesanu energiju sakupljas i stavljas na vitalne centre. Tu ces osjetit malo vise "energiju tetiva" kad UKLJUCIS cijelo tijelo i uzburkat ces vitalne centre.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 05, 2008 12:55 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 04, 2008 3:06 am
Postovi: 196
Pozdrav
Plitki to sto ti se desava nakon magicnih pokreta je to da si s pokretima uzdrmao uljeza koji je na tvojoj glavi. Ti napadi poslje pokreta su od letaca koji te s time zele sprjeciti da ih dalje pravis.
Ako dalje nastavis s pokretima dat ce napadi biti i jaci ali zato ces ti kroz pokrete biti sve jaci i svjesniji pa ces se znati braniti od tih napada. Samo nemoj odustati, onda su oni pobjedili.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 09, 2008 1:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 23, 2008 12:56 pm
Postovi: 57
Da li ima išta kontraproduktivno raditi paralelno meditaciju i magijske pokrete?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 09, 2008 1:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Vag je napisao/la:
Pozdrav
Plitki to sto ti se desava nakon magicnih pokreta je to da si s pokretima uzdrmao uljeza koji je na tvojoj glavi. Ti napadi poslje pokreta su od letaca koji te s time zele sprjeciti da ih dalje pravis.
Ako dalje nastavis s pokretima dat ce napadi biti i jaci ali zato ces ti kroz pokrete biti sve jaci i svjesniji pa ces se znati braniti od tih napada. Samo nemoj odustati, onda su oni pobjedili.


znam da je offtopic, ali da li bi moga smanjit sliku u awataru? cilu mi stranicu "deformira". stawi brate rezoluciju kao 150*150 piksela. tako nekako. aj LP :mrgreen: :blob:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 09, 2008 4:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 04, 2008 3:06 am
Postovi: 196
Plitki, sigurno je dobro praviti magicne pokrete i medutaciju.
Meditacija je dobra da stisas svoj unutrasnji dijalog znaci da ce ti pomoci.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 09, 2008 4:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 04, 2008 3:06 am
Postovi: 196
Sad je velicina slike ok.:)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 09, 2008 5:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Vag je napisao/la:
Sad je velicina slike ok.:)


jeste, hwala :wink:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 09, 2008 6:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 04, 2008 10:30 pm
Postovi: 604
Lokacija: Again in Đakovo
e ovako mene zanima koje bi mi vjezbe pomogle da uspijem dovuci se u lotus polozaj ili polulotus,pokusavam ali nikako neide bole me noge,pa ako netko zna da napise sta bi bilo dobro raditi,poceo sam sa istezanjima,ali to je dug proces.

_________________
"Sve je jasno,samo sam ja zamagljen"- Lao Tse


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 10, 2008 11:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 23, 2008 12:56 pm
Postovi: 57
daco je napisao/la:
e ovako mene zanima koje bi mi vjezbe pomogle da uspijem dovuci se u lotus polozaj ili polulotus,pokusavam ali nikako neide bole me noge,pa ako netko zna da napise sta bi bilo dobro raditi,poceo sam sa istezanjima,ali to je dug proces.


Probaj sa stpljenjem


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 20, 2009 5:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon mar 03, 2008 12:24 pm
Postovi: 125
Lokacija: Munze Konza Nostra
Mogu li se negde downloadovati Tensegrity pokreti u nekom video fajlu? Ima li neko link,da ih ipak neskidam sa You tuba malo po malo..
pozdrav

_________________
Da li je prvo nastao covek, ili ljubav?!!
Da li covek ima prava da postoji, ako nepostuje i blati ONO iz cega je nastao??!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 10, 2009 6:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 04, 2008 3:06 am
Postovi: 196
http://forum.ohalu.org/index.php/topic,128.0.html


Ovdje ces naci gdje da si skines knjigu ili video filmice u vezi magicnihpokreta.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 10, 2009 8:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon mar 03, 2008 12:24 pm
Postovi: 125
Lokacija: Munze Konza Nostra
Hvala puno...sad cu da ih potrazim...mislim da su vezbe jako korisne,koliko god u nekim momentima smesno izgledaju..

_________________
Da li je prvo nastao covek, ili ljubav?!!
Da li covek ima prava da postoji, ako nepostuje i blati ONO iz cega je nastao??!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 02, 2009 2:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto mar 24, 2009 12:19 pm
Postovi: 49
Koja je razlika izmedju:

Castaneda`s.Magical.Passes-Unbending.Intent.XVID.AC3
(jedan video od sat i deset minta)

i
Castaneda`s.Tensegrity.1.XVID.AC3
(koji ima tri cd-a od po 50 minuta)


Zar nije Tensegrity isto sto i Magical Passes ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 03, 2009 12:21 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 04, 2008 3:06 am
Postovi: 196
Tensegriti je moderni oblik magicnih pokreta, u knjigi Tensegrity pise da su ih napravili Carlos i ostali za ljude poput nas.
Inace su magicni pokreti bili za svakog ratnika posebni jer su samo pripadali njima, oni su ih valda otkrivali u snovima, svaki za svoje tjelo i narav.

Primjetio sam da su neki od magicnih pokreta koje je opisala Taisha Abelar u svojoj knjigi pokreti kao kod male djece koje nesvjesno micu tjelo i tako drze svoju energiju u toku. Kao na primjer magicni pokret gdje se gornji dio tjela lagano okrece ljevo desno i ruke su pokraj tjela i opusteno se micu s pokretom tjela. Tako nesto rade puno djece kad su negdje gdje mirno stoje a situacija postaje biti dosadna ili su stidljivi.

Kao djete sam ponekad iz dosade pravio pokret iz knjige tensegriti za unutrasnju tisinu, 6 pokret .
Mislim da su magicni pokreti, pokreti tjela koji on prirodno sam od sebe pravi kad mu je potrebno energije, ali ljudi brzo gube svjesnost svojeg tjela na taj nacin ta i tjelo vise neradi tako nesto spontano vec vise boli i skripi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 31, 2009 5:06 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Castaneda - Tensegrity Magical Passes 4 dvd-a ( 2,79 GB ):


Carlos Castaneda's Tensegrity Magical Passes - Unbending Intent

Volume One:
The 12 Basic Movements to Gather
Energy and Promote Well-Being

Volume Two:
Redistributing Dispersed Energy

Volume Three:
Energetically Crossing From One Phylum To Another

http://www.val.hr/index.php?option=com_ ... nfo&id=261

Pa ako nekome posluži - super!!!

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 286 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 59 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz