Sada je: pon jun 03, 2024 10:48 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 4520 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221 ... 226  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: ned aug 17, 2014 8:58 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet aug 14, 2014 8:55 pm
Postovi: 27
Sjenko je napisao/la:
Bijeli prah koji spominješ je neka vrsta bljede imitacije povišene svijesti,


Jes prova il nagadjas?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: ned aug 17, 2014 9:00 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet aug 14, 2014 8:55 pm
Postovi: 27
Sjenko je napisao/la:
Definitivno ćeš prije rekapitulacijom i traganjem po sebi doći do viška energija dovoljnog za povišenu svijesti, nego bilo kakvim bijelim prahovima i sličnim preparatima.


Dali si ti dosa do toga na taj nacin ka sta opisujes?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: ned aug 17, 2014 9:01 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet aug 14, 2014 8:55 pm
Postovi: 27
promatrač je napisao/la:
Citat:
...

Citat:
...


Pa uvijek možeš sam sebe opaliti tavom u glavu, pomak skupne točke zajamčen, a može i supruga ili suprug... pa da bude dobročinitelj.

....
.....

opravdanja, opravdanja.... bi, a neću.... ali jesam, samo što nisam.... jer su mi...

Ovo je bila nedjeljna misa.

Amen


Nerazumin ca zboris ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: ned aug 17, 2014 9:03 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet aug 14, 2014 8:55 pm
Postovi: 27
Roar je napisao/la:
rasipate energiju bez veze. :wink:
niti Ertzya zapravo zanima Castaneda, niti ga zanima ono sto objasnjavate, niti mu je jasno o cemu prica.


tebe kao zanima pa mene lagano podjebajes?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: ned aug 17, 2014 9:08 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet aug 14, 2014 8:55 pm
Postovi: 27
gavranius je napisao/la:
Sjenko je napisao/la:
Definitivno ćeš prije rekapitulacijom i traganjem po sebi doći do viška energija dovoljnog za povišenu svijesti, nego bilo kakvim bijelim prahovima i sličnim preparatima.

To je točno.

Supstance su prevoz do mesta gde te supstance stanuju, tako to vidim.
Prevoz nam ostvari žestinu tj žestina se javlja u pokretanju ST

Iako se neko preveze na to neko mesto koje supstanca diktira, ukoliko se ne obavi rekapitulacija svega što se događalo tom prilikom, mogu nastati tzv crne rupe u sećanju ili neki drugi sindrom tipa zavisnost

Nije da ne pomaže prah ali se ostaje nesvestan jer se dopušta da vlada prema ubeđivanju onih koji prah puštaju u promet,,,a to je loša i kobna namera

Jednom sam konzumirao belo vino i tom prilikom sam ubeđivao sebe da ću osetiti meskalin, i desilo se da sam vido meskalita u svom gradu koji mi je predstavio moj problem. To tad nisam verovao kao sada, ali mi je sada jasnije meskalitov prezent



Mislim da ti neznas ca zboris. Citala sam danas o pokretanju skupne tacke. Kaze, to je nesto strasno takav strah se nikad prije ne osjeti ravno je umiranju svaki put kad se pomakne ta famozna tocka. Mislim da samo nagadjas a da ti se to nikad nije desilo jer da je nebi tako olako pricao o tome.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: ned aug 17, 2014 10:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
ertzy je napisao/la:
Sjenko je napisao/la:
Bijeli prah koji spominješ je neka vrsta bljede imitacije povišene svijesti,


Jes prova il nagadjas?


Prvo sam iskusio povišenu svijest, a godinama nakon toga iz znatiželje probao i bijeli prah, te se razočarao. Naime, po pričama drugih očekivao sam puno više, a u usporedbi prema stanjima koje sam doživio bez upotrebe ikakvih susptanci, nemože se mjeriti, ni po nekoj "ekstatičnosti" ni po "bistrini misli". No, ono što je zanimljivo kod bijelog praha, jest to što ispada kao neka vrsta relativno vjerne sintetičke replike. Trebalo bi probati neprerađeno lišće biljke radi pravilne usporedbe.

ertzy je napisao/la:

Dali si ti dosa do toga na taj nacin ka sta opisujes?


Aha, između ostaloga (a ništa od toga ostaloga nije uključivalo supstance, više neobična iskustva na budno i u sanjanju koja su dalje davala uvide i namjeru za dalje). No istini za volju, u ključnim trenutcima sam imao pomoć u obliku uvida i iskustava drugih ljudi koji su prolazili ili prošli kroz isto/slično.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: pon aug 18, 2014 4:30 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet aug 14, 2014 8:55 pm
Postovi: 27
Sjenko je napisao/la:

Prvo sam iskusio povišenu svijest,


Kako si to napravija jer mi mozes opisat.



Citat:
No istini za volju, u ključnim trenutcima sam imao pomoć u obliku uvida i iskustava drugih ljudi koji su prolazili ili prošli kroz isto/slično.


Koji su to ljudi i kako su ti pomogli.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: pon aug 18, 2014 9:31 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
ertzy je napisao/la:

Kako si to napravija jer mi mozes opisat.



Nemogu ti opisati jer nema postupka. Povišena svijest nije jedno određeno stanje, da za njega ima formula. Da bi to razumjela, moraš dobro razumjeti prirodnu ljudske čahure i spojne (skupne) točke. Neka stanja povišene svijesti su dalje od našeg normalnog ljudskog, neka bliže. Meni se desilo još u tinejđerskim godinama serija neobjašnjivih iskustava koja su razvijala moju intuiciju i ostavljala me blago pomaknutog naspram drugih ljudi. U međuvremenu sam naletio na kastanedine knjige koje su mi, takoreći objašnjavale što mi se događa, no još je tu bio veliki jaz između pročitanog i stvarnosti. Sve je kulminiralo jednim iskustvom koje me ostavilo više nego blago pomaknutim naspram prije. I taman sam tad negdje počeo sretati ljude koji su iz vlastitog iskustva znali što mi se događa. Nekad je recimo bilo samo dovoljno da budem u njihovom prisustvu i stvari bi se počele objašnjavati. Neki od njih su i voljno, do neke mjere, mogli upravljati svojom ST, a moje je tijelo u njihovom prisustvu samo upijalo nove stvari. Tu je puno veći problem bio istrenirati um da bude discipliniran, jer za razliku od tijela koje samo uči, um mi moramo naučiti da nađe svoje mjesto u svemu tome. Ugkavnom, nakon toga sam godinama bio labav, izgubljen između normalnog svijeta i "novog" svijeta, a sad, čini mi se, učim se biti usidren u svom novom ja.

ertzy je napisao/la:
Koji su to ljudi i kako su ti pomogli.


I da ti kažem njihova imena, nebi ti to ništa značilo, jer nit si za ta imena ikad čula, niti ta imena njih predstavljaju. To su sasvim "obični" ljudi pokraj kojih bi prošla na cesti bez da se okreneš. A pomogli su mi tako da su mi bili prijatelji i da su bili tu dok sam prolazio i dok prolazim kroz svoja iskustva. Možda i ti, ako budeš dobra, ovdje ili negdje drugdje naiđeš na takve prijatelje :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: pon aug 18, 2014 2:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
Popis čuva skupnu tačku. Ukoliko neko želi da naruši postojanost popisa kroz ne-nerad, odma se odlazi u povišenu svest. Ja probo :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: pon aug 18, 2014 10:06 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet aug 14, 2014 8:55 pm
Postovi: 27
gavranius je napisao/la:
Popis čuva skupnu tačku. Ukoliko neko želi da naruši postojanost popisa kroz ne-nerad, odma se odlazi u povišenu svest. Ja probo :lol:


Neznam al po knjigama nemoze se to samo tako kao sto opisujete al hajd dobro.

Znaci postoji ovdje neki covjek koji me moze lupiti po siji i da ujdem u povisenu svest?
Postoji li netko ko je Nagual ovdje od poznatih?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: uto aug 19, 2014 1:40 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Sad mi pada na pamet da ``Nagual`` nema 2 znacenja bez razloga.
Jedan je za osobu sa 4 energetske lopte, ja sam ih doduse video kao krugovi(eto efekta droge bez droge), i onog neceg gde odlazimo u sanjanju...

E pazi sad: DMT aka di methyl triptamine se smatra najmocnijim psihodelikom na svetu.
On se u tragovima nalazi u mozgu svakog sisara.
Iako ne potrvrdjeno, naucnici smtraju da je upravo ta supstanca odgovorna za stvaranje snova, vizija i uopsteno odrzavanje tih cudnih stanja koja dozivljavamo kao snove.

Otici u san sa punom svescu je itekako psihodelicno iskustvo i moze se porediti jedino sa efektom dmta...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: uto aug 19, 2014 9:24 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet aug 14, 2014 8:55 pm
Postovi: 27
snoopy je napisao/la:
, ja sam ih doduse video kao krugovi..



Kako si to uspeo da vidis?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: uto aug 19, 2014 1:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Chi Kung:
slika
Tako sam nepomicno stajao i gledao sebe u ogledalo jer je tamo u sali gde sam trenirao Tai Chi bilo ogledalo preko celog zida...
To gledanje je vise kao nefokusirano zurenje.

Boja krugova je bila bas zelena, i zanimljivo je da je Castaneda osnovao cleargreen jer su rekli da sjaj danasnjih ljudi vuce kao na ljude iz davnina- cisto zelena. Boja je stvarno kao njihov logo.

Pored toga sam kod sebe video oreol ali bukvalno onakav kako ga predstavljaju u Katolickoj crkvi, kao disk u 3 dimenzije, malo ukosen, koji lebdi iznad glave.
Sad mislim da je taj ``oreol`` ona strana isntalacija koja se opisuje u knjizi.

A zamisli koliko je ekipa iz knjiga mocna jer je njima takvo vidjenje svakodnevica.
Vidjenje energije i nije toliko tesko ali je potpuno nemoguce da opisem kako se to radi jer ni ja sam sebi ne bi uspeo da objasnim...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: uto aug 19, 2014 2:03 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet aug 14, 2014 8:55 pm
Postovi: 27
snoopy je napisao/la:

Boja krugova je bila bas zelena...


Super, fino si mi objasnio vidim da si aktivan i ljepo je naici na takve ljude.

Uglavnom ovih dana nailazim na pasivne serone koji misle da su aktivisti jer tipkaju i sire "znanje" preko tastature.

Cim sam pocela citati knjige sa svih strana srecem slicne ljude, jer to "normalno" ?

Mlada sam, tek cu ovu jesen u zg na faks zelim puno nauciti!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: uto aug 19, 2014 5:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
ertzy je napisao/la:
gavranius je napisao/la:
Popis čuva skupnu tačku. Ukoliko neko želi da naruši postojanost popisa kroz ne-nerad, odma se odlazi u povišenu svest. Ja probo :lol:


Neznam al po knjigama nemoze se to samo tako kao sto opisujete al hajd dobro.

Znaci postoji ovdje neki covjek koji me moze lupiti po siji i da ujdem u povisenu svest?
Postoji li netko ko je Nagual ovdje od poznatih?

Nema takve budale ovde...jer šta vredi da te iskičmi udarom naguala, kad mora biti odgovoran za tebe u daljem toku života :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: uto aug 19, 2014 5:53 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Zato ja predlažem tafče na glafče, mnogi su tako vidjeli zvijezde i energije koje teku svemirom, sasvim jednostavan postupak. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: uto aug 19, 2014 6:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Može i sama da se lupa po šiji, ako dovoljno jako lupi, pred očima će joj izronit ni više ni manje nego crni svemir :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: uto aug 19, 2014 6:14 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Svakako, to je vrlo moćna metoda za zaokret u životu, Tores je ako se dobro sjećam dobio lopatom po glavi pa smatram da je i tava sasvim u redu.
I mnogo je jeftinija od belog!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: uto aug 19, 2014 6:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Jes, lopatom, onako neočekivano, da mu prekine kontinuitet. Zapravo, treba da se udari kad ni sama ne očekuje, dočeka se u zasjedi i šljus! (Doduše, dočekati sam sebe u zasjedi je jedan napredniji stupanj prikradanja) :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: uto aug 19, 2014 6:51 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Upravo zato treba raditi bez očekivanja i kalkuliranja, rezultat se ne može pojmiti pa su uzalud i kalkulacije tipa tko će me udariti po šiji, gdje je, tko je nagual, ima li ga?... i još k tome ako se kalkulira, lako se završi u vlastitim projekcijama i lažima koje ispadnu baš kako je bilo planirano i oohohohohooo, uspio sam, kad ono, u stvari ni izdaleka... jer očekivani rezultat vjerovatno nikad ne može biti pravi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 4520 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221 ... 226  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz