Sada je: ned jun 16, 2024 7:39 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 4520 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139 ... 226  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: sri jun 22, 2011 2:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
bad.ass je napisao/la:
Molim argumente za gore citiran sud.



Nemože : )

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: sri jun 22, 2011 4:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
zdravo, imam jedno možda (nekima sigurno) glupo pitanje.
dali vam se desi da se nadjete u neobranom grožđu ako jednu pored druge stavite definiciju empatije, i samosažaljenja kako ga je opisao DH?
nemam sada vremena za duže objašnjenje problema, ali nadam se da me kužite. ako ne, budem pojasnio kasnije.

jasno mi je da postoji točka u kojoj je moguće biti turboempatičan i nulaemapatičan istovremeno, ali ja trenutno nisam u njoj.

imam još i kvisko pitanje; LB zašto ti nezanemarivu količinu postova započinješ točkom u lijevom gornjem uglu? ta točka mi je jako zanimljiva, često ne pročitam post do kraja, nego se na pola zagledam u tu točku i maštam o moru i sladoledu.

hvala na odgovorima, a također i drugarski pozdrav svima!
:occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: sri jun 22, 2011 4:27 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
zelenozubi je napisao/la:
zdravo, imam jedno možda (nekima sigurno) glupo pitanje.
dali vam se desi da se nadjete u neobranom grožđu ako jednu pored druge stavite definiciju empatije, i samosažaljenja kako ga je opisao DH?
nemam sada vremena za duže objašnjenje problema, ali nadam se da me kužite. ako ne, budem pojasnio kasnije.

jasno mi je da postoji točka u kojoj je moguće biti turboempatičan i nulaemapatičan istovremeno, ali ja trenutno nisam u njoj.
:occasion5:

Razlika je u položaju skupne točke, ako si preko granice žaljenja, onda je empatija bez samosažaljenja.

A za točku od LB, doživio sam je kao "DOSTA gluposti! Sad ću ja nešto reći!"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: sri jun 22, 2011 5:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
ok, skupnom točkom je moguće objasniti i zašto više volim rode nego prepelice, ali da bih bio empatičan moram imati sposobnost da osjetim tuđu bol, a ako osjetim tuđu bol, osjetim ju zato što sam ju sposoban zamisliti kao svoju, pa ispadne da me nečija bol boli zato što bi me moglo boliti.
stari prdonja kaže da je to sranje, zar ne?

ispada da nema načina ne biti samosažaljivi popišanac do trenutka kad se pomakne ST?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: sri jun 22, 2011 6:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
zelenozubi je napisao/la:
ok, skupnom točkom je moguće objasniti i zašto više volim rode nego prepelice, ali da bih bio empatičan moram imati sposobnost da osjetim tuđu bol, a ako osjetim tuđu bol, osjetim ju zato što sam ju sposoban zamisliti kao svoju, pa ispadne da me nečija bol boli zato što bi me moglo boliti.
stari prdonja kaže da je to sranje, zar ne?

ispada da nema načina ne biti samosažaljivi popišanac do trenutka kad se pomakne ST?


Pa reko bi da stari prdonja ne kaže da je to sranje nego upravo suprotno. Rekao je da bešćutnost nije nikako nedostatk prave ljudske topline, to je obično zamka u koju samoprozvani ratnici padaju.

Poanta je u prirodi boli. Kada se digneš frekvencijski visoko u apsolut, u Duha i kad iz duha gledaš, vidiš da je takozvana bol samo zgusnuta i zapeletena ljubav.

Empatija u krajnjoj liniji nije samo mogućnost osjećanja tuđe boli ili ljubavi, to je mogućnost da vidiš sebe u drugima, da vidiš ono iskonsko čisto i pravo, što i je veza prema onome odakle je sve poteklo i čemu se želimo vratiti :)

lone_bird je napisao/la:
.

Apsolutna komunikacija neovisna o razini energije je naravno nemoguća, vjerujem da to znaš i sam. Mislim da je pitanje ipak retoričko, jer na način na koji si ga postavio očito je da odgovor ne može biti da nikako. To je kao da kažeš nekome "Dobro možda ti onda imaš kamen mudraca u svom posjedu kad već tako tvrdiš..."


Citiram:"Rekao si da ne moramo komunicirati s ovim razumom" ja to u biti nigdje nisam rekao, promatrač je taj koji je prvi i jedini upotrijebio pojam komunikacije. Ja sam upotrijebio izraz o neuvjetovanosti korištenja razuma da mu istaknem da ni on ni nitko u biti nije njegov rob i da je odluka korištenja razuma i prve pozornosti njegova vlastita, kao što može biti i odluka o nekorištenju.


Pa to sve stoji, ali iz tvojih riječi se moglo pročitati da želiš implicirati da se čak i u komunikaciji s tastatruom ne mora koristiti razum, pa sam te shodno tome zamolio da ponudiš soluciju. Ispravi me ako sam krivo shvatio ono što želiš reći...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: sri jun 22, 2011 7:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
sjenko, tvoj odgovor je vrlo lijep.
ali uopce nisam ukljucio termine bescutnost, toplina, pogled iz duha itd.
mislio sam na mehanizam na kojem je empatija nasadjena.
npr, vidis dijete koje je nedavno operiralo, evo recimo mozak. zaboli te kad pomislis sto je sve prosao prije, sto ga jos ceka, i kakvu muku prolaze njegovi roditelji.
nista pateticno, samo osjetis tezinu koja uz sve to ide.

jesi li ti u tom slucaju empatican, ili si samo seronja koji ima dijete i boji se za svoje dupe, jer sranje se moze desiti svakome?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: sri jun 22, 2011 7:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
I jedno i drugo je prirodno, ovisi odakle gledaš. A ti jebiga, sam znaš šta si. Po ovom što si opisao, rekao bih da si empatičan :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: sri jun 22, 2011 8:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
zelenozubi je napisao/la:
zdravo, imam jedno možda (nekima sigurno) glupo pitanje.
dali vam se desi da se nadjete u neobranom grožđu ako jednu pored druge stavite definiciju empatije, i samosažaljenja kako ga je opisao DH?



Pa kako ja na to gledam samosažaljenje je način gledanja na sebe, uloga koju uzimamo, dok je empatija nešto sasvim drugo, moć razumijevanja i povezivanja s drugim bićima. Empatija je usputni produkt razvoja svijesti i nema nikakve veze sa samosažaljenjem, mada se razumijevanje drugih povezuje sa pozitivnim ljudskim osobinama jer tko se može poistovjetiti i razumijeti drugoga teško mu može nanijeti zlo. Zločinci nikad nisu empatični mada se empatija u teoriji može koristiti za manipulaciju drugima također.


zelenozubi je napisao/la:
imam još i kvisko pitanje; LB zašto ti nezanemarivu količinu postova započinješ točkom u lijevom gornjem uglu? ta točka mi je jako zanimljiva, često ne pročitam post do kraja, nego se na pola zagledam u tu točku i maštam o moru i sladoledu.



lol.
Ma to je glupost, naučio na stranim forumuma gdje mi ne priznaje razmake na početku posta pa mi nabije cijeli odlomak teksta odma pod vrh, nekako mi neuredno izgleda, pa ostavim malo mjesta s točkom.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: sri jun 22, 2011 8:27 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
zelenozubi je napisao/la:
ok, skupnom točkom je moguće objasniti i zašto više volim rode nego prepelice, ali da bih bio empatičan moram imati sposobnost da osjetim tuđu bol, a ako osjetim tuđu bol, osjetim ju zato što sam ju sposoban zamisliti kao svoju, pa ispadne da me nečija bol boli zato što bi me moglo boliti.
stari prdonja kaže da je to sranje, zar ne?

ispada da nema načina ne biti samosažaljivi popišanac do trenutka kad se pomakne ST?

Ti to gledaš nekako previše crno-bijelo i da ti se donese na stol objašnjenje samo od sastojaka koje ti poznaješ i odrediš a to većinom ne ide tako, stari prdonja je nazvao empatiju koju imaju tragači "suživljavanjem" a ne sažaljenjem prema drugima i nije rekao da je to sranje.

Suživiti se mogu jer su prošli cijeli spektar svojih emocija i stanja, otplakali mnogo suza, ali su jednom uspjeli stati u onu "vanjsku konsideraciju" to jest sve to ne gledati kao osoba.
Sad tu cijelu paletu isplakanih emocija imaju kao uzorke da znaju kako je čovjeku kad se suživljavaju s njim, ali ne dijele njegovu bol.
Shvatili su i prirodu boli koja se s ljudskog gledišta čini primarnom, nerazgradivom pojavom, ali to nije tako, bol je takođe ogranak jednog cijelog svijeta i može je se doživjeti puno drugačije nego je to "normalno", na tu nit boli koja vodi van iz ovog svijeta su se navukli razni mazohisti, kao na granicu gdje vole boraviti tijekom života.... ali ni oni ne odu skroz van uz vanjsku konsideraciju i doživljavaju to prilično ljudski, animalno, samo uživaju.


I ne znam o čemu konkretno pričaš, sudeći po tvojem radnom mjestu, sigurno oko tebe ima i entiteta koji će te izluditi na temu empatije, odnosno iskoristiti to da te zašarafe do kraja i rade ti prisilne misli.
Probaj sebe promatrati dok ti se sve to dešava pa možda vidiš neki odgovor koji bi te zadovoljio ili možda spaziš još gostiju u sobi.

blablablabla, jel ti dosta?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: sri jun 22, 2011 8:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
hvala promatrac, natocio si mi u glavu tocno kolko i gdje treba.
radi tebe sad ne moram opet citati neke knjige :)

stvarno, bez imalo sarkazma, hvala na odgovoru.
:love12:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: sri jun 22, 2011 8:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
zelenozubi je napisao/la:
npr, vidis dijete koje je nedavno operiralo, evo recimo mozak. zaboli te kad pomislis sto je sve prosao prije, sto ga jos ceka, i kakvu muku prolaze njegovi roditelji.
nista pateticno, samo osjetis tezinu koja uz sve to ide.

jesi li ti u tom slucaju empatican, ili si samo seronja koji ima dijete i boji se za svoje dupe, jer sranje se moze desiti svakome?




Sa ratničke točke gledišta bojim se da si samo seronja. Socijalizacija nas tjera za suosjećanje s drugima čak do mjere da nam je neugodno kad ne osjećamo ništa pa s epokušavamo prisiliti ili glumiti da nešto osjećamo. Ratnik ne osjeća bol na način na koji si je opisao no to ne znači da se ti moraš gnušati svoje. Takve stvari se riješavaju prije no se dogode a kad se već dogode kasno je plakati nad prolivenim mlijekom. Nikad se na sebe ne treba obrecnuti jer gledaš ili si doživo nešto na način koji nije u skladu s onim u što si odlučio vjerovati. To je već gotovo, prošla voda ispod mosta. Sva energija je usmjerena na sad.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: sri jun 22, 2011 8:52 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
zelenozubi je napisao/la:
hvala promatrac, natocio si mi u glavu tocno kolko i gdje treba.
radi tebe sad ne moram opet citati neke knjige :)

stvarno, bez imalo sarkazma, hvala na odgovoru.
:love12:


Nema na cemu, volim i ja tebe, samo kad nisi pročitao... moraš sve naučiti napamet. :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: sri jun 22, 2011 9:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
promatrač je napisao/la:
Nema na cemu, volim i ja tebe, samo kad nisi pročitao... moraš sve naučiti napamet. :mrgreen:


u stvari, radi se o jednoj specificnoj modifikaciji kampanjskog rada :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: sri jun 22, 2011 9:22 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Misliš da ja radim kampanju ili?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: sri jun 22, 2011 9:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
ma ne, mislio sam na to kako sam u osnovnoj skoli pjesmice koje smo morali uciti napamet uvijek ucio ujutro prije skole 8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: sri jun 22, 2011 9:52 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ma treba uhvatiti duh tog kontejnera. :)
Dalje te sam taj duh tjera da čitaš opet i opet jer tu ima nešto, dok se ne zadovoljiš i uskladiš.
Samo zeznut je taj duh, ima i braću blizance koji se vole isto predstaviti pa lako završiš u navijačkom kontejneru u kojem se prikazuju lijepi ratnički filmovi i kao takav predstavlja bateriju koja ide u dupe nekom velikom rozom zeki (ili orlu).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: pon jun 27, 2011 12:34 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
promatrač je napisao/la:
Ma treba uhvatiti duh tog kontejnera. :)


Samo usput i uzgred, postoji lijepi kastanedijanski naziv za 'kontejner'. Možda nisi bio svjestan, Zovu ga "skupna točka", ja bi dodao pozicija skupne točke. Zbilja iz nekog kuta slični na kontejner. Formira svoja pravila i svoj svemir. Vrlo zanimljivo, kao praksa naravno.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: pon jun 27, 2011 7:30 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Palo mi je na pamet, ali kontejner je nešto uži pojam, položaj skupne točke lako može biti i pogled na cijelo smetlište s kontejnerima. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: pon jun 27, 2011 1:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 25, 2011 8:07 am
Postovi: 83
promatrač je napisao/la:
.. ali kontejner je nešto uži pojam,.. :)


Ne kuzim zasto skupnu tocku nzivati konteiner uopce?!

Ako su narastaji i narastaji carobnjaka dali tome ime skupna tocka cemu ti onda dajes svoja imena i pritom radis zbrku vec ionako teskom razumnom tumacenju.

LB hvala na objasnjenju, cijelo vrijeme sam se pito o kakvom ovaj kontejneru prica.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: pon jun 27, 2011 2:08 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Nisam ja skupnu točku nazavao kontejnerom, nego ovaj podforum, ovo učenje, kao i ostala učenja predstavljaju kontejnere.
U donjem linku ćeš vidjeti što je kontejner, trebaš samo malo pregledati forum, pokušavamo naći forumski (međukontejnerski) esperanto da se povežu znanja iz raznih učenja, možeš komotno okriviti galaksiju što se taj pojam našao na ovom podforumu, mislim da ga je on prvi tu spomenuo.
A i LB je kriv i to jako! :twisted:

viewtopic.php?f=7&t=815


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 4520 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139 ... 226  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz