Sada je: ned jun 16, 2024 7:50 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 4520 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137 ... 226  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: pet jun 17, 2011 9:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
BOT?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: pet jun 17, 2011 11:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
?

Mislim da je neka muha prozujala, neznam prebrzo je bilo, nisam skužio...?
Jel zna neko možda..?

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: sub jun 18, 2011 12:15 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
.

Si siguran? Zujanje je bilo prilično jako..? Ne viđam često da netko u tako malo uspije reći tako puno. Svatko je slobodan da priča što hoće naravno no da ga jebeš ja ne uspjevam čuti ništa drugo osim zujanja. Sloboda govora implicira i slobodu slušanja, jel tako? Ako drugi bira što će reći, zašto ja ne bi mogao birati što ću čuti ; )

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: sub jun 18, 2011 12:37 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 03, 2007 4:58 pm
Postovi: 350
neko oće da rasplamsa vatru na CC diskusiji ali ko i zašto?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: sub jun 18, 2011 12:56 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
lone_bird je napisao/la:
.

Si siguran? Zujanje je bilo prilično jako..? Ne viđam često da netko u tako malo uspije reći tako puno. Svatko je slobodan da priča što hoće naravno no da ga jebeš ja ne uspjevam čuti ništa drugo osim zujanja. Sloboda govora implicira i slobodu slušanja, jel tako? Ako drugi bira što će reći, zašto ja ne bi mogao birati što ću čuti ; )

Uspio je u tako malo reći tako puno, a čuješ samo zujanje? :-k
Rješenje je jednostavno, to jest za čudo možeš birati, ako nekog ne želiš čitati a čitaš forum, stavi ga u popis pod Gnjavatori/ce u svojem Profilu/Postavkama.
Znao sam to koristiti i jako je dobra stvar ako si baš u onim danima u mjesecu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: sub jun 18, 2011 9:44 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 25, 2011 8:07 am
Postovi: 83
ACA SAVEST je napisao/la:
TRECA PAZNJA JE DRUGO JA. DAKLE NEORGANSKO BICE.


Ima smisla bez obzira na smisao ovo sta si rekao!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: sub jun 18, 2011 12:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
ACA SAVEST je napisao/la:
SAMO ZAVIDNI LJUDI LUPETAJU GLUPOSTI. TRECA PAZNJA JE DRUGO JA. DAKLE NEORGANSKO BICE.
A!_STA KAZETE NA OVO, PIH PA VI SVE ZNATE.
VEROVATNO ZNATE DA CE I ORAO DA VAS PROZDRE. PRIJATNO MU BILO.


Hihihi, pa netko ovdje nikad nije čuo za šalu.

Meni se osobno čini da je treća pažnja skup svih viših, nižih, paralelnih, simultanih "ja" posloženih u harmoničnu simultanu hijerarhiju u kojoj svako vlakno savršeno obavlja svoju ulogu.

A što se Orla tiče, taj se već dovoljno fast fooda najeo, "ja" bi mu samo pokvario probavu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: sub jun 18, 2011 12:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
promatrač je napisao/la:
Uspio je u tako malo reći tako puno, a čuješ samo zujanje?


U toliko kratko teksta iskazati toliko puno negativnih ljudskih karakteristika, neznanja i netolerancije nije lako kako se čini. Većina ljudi se čini donekle OK dok im ne uvatiš neku manu no ovo je specijalni slučaj u svakom pogledu. Već predugo raspravljamo o fenomenu bespotrebno. Neću nikoga stavljati na ignore listu, riješenje mi se čini suvišno, svatko od nas ima ignore listu u glavi koja radi savršeno. Neću oduzimat pravo glasa nikome, svatko može reć što želi a ja zasad čujem samo zujanje, možda se stvar promijeni, nikad se ne zna.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: sub jun 18, 2011 3:56 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Sjenko a zašto si se osjetio prozvanim? Samo zato što si post iznad?

Orao je anorganac, a opet mu se daju fizikalne karakteristike, ima kljun i proždrat će vas... a valjda i israt.
Ako se na višem nivou sastojimo od kontejniranih orlovih zračenja ne mora nas orao ni proždrati da bi se vratili u stanje gdje ta zračenja nisu kontejnirana, sve će se samo posložiti i polarizirati, a onaj ostatak koji je bio svijest koja je gledala popise u samorefleksiji će se izgubiti u zaboravu identiteta jer nije naučio plesati na drugi način.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: sub jun 18, 2011 6:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
promatrač je napisao/la:
Sjenko a zašto si se osjetio prozvanim? Samo zato što si post iznad?


Pa nisam se osjetio prozvanim, Aca me niti nije prozivao.

Samo sam rekao da ne prepoznaje šalu, no očito sam pogriješio...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: sub jun 18, 2011 9:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
promatrač je napisao/la:
Orao je anorganac, a opet mu se daju fizikalne karakteristike, ima kljun i proždrat će vas... a valjda i israt.


Orao je anorganac jednako kao i organac, dakle i 100% ali i nadskup u omjeru jedan naprama beskonačno. To je kao da kažeš da je kompjuter žica. Ma je ali i nije baš. Ne možeš Orla klasificirati kao biće, ono što mi smatramo bićima bilo kakve vrste samo je jedan izvedeni njegov dio. To je kao da kažeš da je stablo list. I je ali i nije baš. Niti ga možeš smatrati kao biće niti mjeriti po mjerilima kojima mjeriš druga bića i koja su jedina koja imaš. Kada to radiš onda se povratak energije matici čini kao žderanje mada je to totalne glupost. Nema to sa žderanjem ama baš nikakve veze, samo nama fali dio svijesti koji barata takvim konceptima.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: sub jun 18, 2011 9:20 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Dobro LB, ja sam se šalio, u stvari qurca ne znamo ni kad bi znali sve.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: ned jun 19, 2011 8:48 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
.

Nemoj sam sebe podcjenjivat frende. Kad čovjek kaže "ja to nemogu" ili "šta ja mali mogu znati" to je kao da ptica uzme škare i same sabi reže krila. Izbacite "ne mogu" iz riječnika i iz glave. Nemate vi pojma što možete. To je činjenica, ne mišljenje.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: ned jun 19, 2011 6:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 25, 2011 8:07 am
Postovi: 83
ACA SAVEST je dobro primjetio da je u biti treca paznja savrseno dostizanje drugog ja.
Prije par dana nego je on stvio post ssam si bas nesto o tome razmisljao.

Bit cjelog carobnjastva je upravo u tome da se savrseno dostigne drugi kroz sve tehnike koje se spominju.

Sta mislite o tome?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: ned jun 19, 2011 6:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
Pisalo se ovdje već o tome naveliko.

Ako imaš volje čitatio, samo naprijed treća pozornost

Ovdje počinje jedna rasprava gdje se priča baš o tome, sumnjam da ćeš nešto bolj na temu naći igdje pa ako te zanima... jedna rasprava

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: ned jun 19, 2011 6:57 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Pogledaj i ovaj post, ali ne bi "drugog JA" trpao u treću pažnju, pošto treću pažnju slutim kao nešto kolektivne prirode.

viewtopic.php?p=100821#p100821


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: ned jun 19, 2011 7:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 25, 2011 8:07 am
Postovi: 83
Mislim da me niste sfatili. Treca pozornost nije nikakva oblast izvan drugog ja. Nego je upravo unutar njega.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: ned jun 19, 2011 7:53 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Pa možeš i tako gledati, ovo ili ono je jedna te ista stvar presložena od istog izvora, samo pitanje je iz kojeg se pripravka gleda i što se odtamo može vidjeti i što se uopće želi ili zna da se može vidjeti.

A unutar ili van nečeg, to su mi bezvezni pojmovi, gube smisao kad zbilja doživljavaš neko iskustvo jer više ne prerađuješ stvari ovim razumom koji je definirao unutar i van, ispada da nije ni unutar ni van nego nešto deseto + oboje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: ned jun 19, 2011 8:19 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
lone_bird je napisao/la:
.

Nemoj sam sebe podcjenjivat frende. Kad čovjek kaže "ja to nemogu" ili "šta ja mali mogu znati" to je kao da ptica uzme škare i same sabi reže krila. Izbacite "ne mogu" iz riječnika i iz glave. Nemate vi pojma što možete. To je činjenica, ne mišljenje.


LB, nisam koristio ni jedno od toga što si naveo pod navodnicima, ciljao sam na to da u ovaj razum ne možeš pretočiti nikakvo znanje koje bi bilo apsolutno (iako si ga vidio), nego je onako najvećim dijelom zaqurac, pogotovo ako ga pokušaš ispričati, možeš ga ispričati onima koji to već znaju.
A koristiti se viđenim kao mjerilom za svoju besprijekornost, "očuvanje energije", preustroj tonala... to je već druga priča, priča koja hoda, ali i zaziva hrpu problema zbog kojih je i nastao izraz "ratnik".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: pon jun 20, 2011 11:46 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 25, 2011 8:07 am
Postovi: 83
Nebi bilo lose da nam ACA objasni kako je to vidio.
Na koji nacin misli da je drugo ja treca paznja?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 4520 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137 ... 226  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz