Sada je: ned jun 16, 2024 3:43 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 4520 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135 ... 226  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: ned feb 06, 2011 9:31 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
snoopy je napisao/la:
Da li je neko shvatio sta su to TERNARY FORMATIONS ,pominje se u knjizi susreti sa nagualom?


Bilo bi dobro da daš copy paste kontekst desetak redova pa će netko shvatiti.
Ja nemam pri ruci englesko izdanje pa ako ti imaš, to ti je par sekundi posla.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: ned feb 06, 2011 10:28 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
"A more exact way of describing it, is to assume that all possible variations of the Rule
are contained in a womb of potential, and what changes over time is the degree of
knowledge the sorcerers have of that totality, and what emphasis they put on particular
portions of it. Such periods of change are recurrent, and they are represented by the
number three."

"Why three?"

"Because the old Toltecs associated the number three with dynamics and renewal. They
discovered that ternary formations - formations based on the number three - announce
unexpected changes.

:-k to bi koliko sam ja shvatio bio trougao na primer mada nisam siguran


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: ned feb 06, 2011 10:44 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Bit će da se tu cilja ma trozubog naguala Castanedu kao znak promjene.

On je primjer formacije energetskog tijela koje se sastoji od tri odjeljka, znači on je primjer za "ternary formations".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: pon feb 14, 2011 3:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
e divite ovaj video
Mozda je ovo ponovan simak voladoresa lici mi na neki entitet nezavisan od mase
A neki kazu da je opticka iluzija

http://www.kurir-info.rs/planeta/jahac- ... -73806.php


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: pon apr 11, 2011 3:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 16, 2008 9:03 pm
Postovi: 354
Lokacija: tu
na fejsbuku sam upoznao neku žensku šta tvrdi da je castanedina unuka (castaneda je imao posvojenog sina). po boji kože je latino ili indijanka. i napisala je tamo neke tekstove o castanedi i svom pogledu na stvarnost itd. isto tvrdi da je vježbala sa vračevima i da je postigla trajno povišenu svjesnost. i prečuden su joj spike itd.

ugl. tvrdi da je pred kraj života castaneda poludio, da don juan je bio stvaran lik i da ga je upoznala, ali ime mu je promjenjeno u knjizi. isto tvrdi da su knjige mješavina stvarnih događaja što ih je castaneda iskusio - korištenje substanci, savladavanje sanjanja i doticaj s moći; starih legendi, uspjeha vračeva iz drugih loza (koje je castaneda pošto je izgubio doticaj sa stvarnošću pripisao sam sebi - tipa let sa planine) i mašte.

isto tvrdi da je istina da je castaneda imao ljubavne odnose sa nekim od svojih učenica i da je čak i inzistirao na njima (tipa patricia partin). i da je blue scout zapravo neki saveznik koji povezuje ovaj svijet sa svijetom anorganskih bića a ne žena (patricia partin) kako je u knjizi opisano.

uglavnom ima još toga. ne znam ja da li je to istina ali tek tolko.

evo vam dokumentrac o castanedi na koji sam naletio.

http://www.youtube.com/watch?v=I11F-CDyiyA


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: pon apr 11, 2011 4:15 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Što kaže u vezi kraja ovog ciklusa (spika oko 2012 i to)? :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: pon apr 11, 2011 5:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 04, 2008 3:06 am
Postovi: 196
demiurge je napisao/la:
na fejsbuku sam upoznao neku žensku šta tvrdi da je castanedina unuka (castaneda je imao posvojenog sina). po boji kože je latino ili indijanka. i napisala je tamo neke tekstove o castanedi i svom pogledu na stvarnost itd. isto tvrdi da je vježbala sa vračevima i da je postigla trajno povišenu svjesnost. i prečuden su joj spike itd.

ugl. tvrdi da je pred kraj života castaneda poludio, da don juan je bio stvaran lik i da ga je upoznala, ali ime mu je promjenjeno u knjizi. isto tvrdi da su knjige mješavina stvarnih događaja što ih je castaneda iskusio - korištenje substanci, savladavanje sanjanja i doticaj s moći; starih legendi, uspjeha vračeva iz drugih loza (koje je castaneda pošto je izgubio doticaj sa stvarnošću pripisao sam sebi - tipa let sa planine) i mašte.

isto tvrdi da je istina da je castaneda imao ljubavne odnose sa nekim od svojih učenica i da je čak i inzistirao na njima (tipa patricia partin). i da je blue scout zapravo neki saveznik koji povezuje ovaj svijet sa svijetom anorganskih bića a ne žena (patricia partin) kako je u knjizi opisano.

uglavnom ima još toga. ne znam ja da li je to istina ali tek tolko.

evo vam dokumentrac o castanedi na koji sam naletio.

http://www.youtube.com/watch?v=I11F-CDyiyA


Pozdrav.
Moze li se znati kako se profil na facebooku te zene zove?

Inace ovaj dokumentarac je veoma zanimljiv, jer kad se vec potrudi BBC ili neka druga TVMedia da govore o Samanismu ili o Carlosu, je to da onda ili govore o tome kako je to sve bajka i fantazija i da savremena znanost jedini logicni i pravi odgovor, ili prave strah oko toga, kao da je to opasna igra s demonima, vragom, ili drogama koje te dovode do ludila. Uvjek s smjerom da covjeka odvode od takvog znanja.


I jedan fenom je taj koji ne mogu a i ne zelim da skuzim je, kako moze neko, nema veze ima li on istinitog ucitelja, gurua, svetca ili samo knjige i tehnike i sam sebi preko prakse i iskustva dovodi do cjeline, a na kraju postane obicni jebac koji koristi svoju moc na drugima da mu bude bolje. Za to nisu potrebni gurui, svetci ili knjige starog istinitog znanja da ti da takvu moc nad ljudima, tako nesto postajemo samo od onog sto ucimo od civiliziranog svjeta, od malih nogu.

Jer svako istinito znanje govori o tome da su upravo takvi postupci manijaka koji zeli biti nad drugima dovodi do propasti a da samo do spasa, cjeline dovodi stanje covjeka koje je cisto od straha, igre moci koje je bolji a ko ne i ostalih gluposti koje nas koce da budemo cjeli.

Zato je fenomen kako moze neki covjek koji cak ima genijalne ljude oko sebe i ne uspjeti vec postati jos gori ego manijak nego sto bi postao od egosvjeta.

Kaze se da je, sad neznam ime tog ucenika koji je izdao Isusa tri puta prije nego sto je pjetao zapjevao tri puta. Ono ljudi bez vodje su kao kokos bez glave, iako im ucitelj kaze, ti ne trebas vodju jer je istina u tebi.

Takve izjave BBC i ostalih sluze samo da prave propagandu protiv pokusaja da covjek dodje do autonomije sebe, svog zivota.
Rjetko ko moze ono pravo da izvuce iz takvih znanja i jos o tome pisati da drugi brzo shvate o cemu je stvar, samo mi je jedan poznat, Norbert Claßen, koji je kroz takvo znanje sam sebe izljecio od smrtonosne bolesti i poceo novi neocekivani zivot.

I svako koga zanimaju propasti drugih, bilo to Karlosovo manijacko ludilo ili neko druga glupost ili je sam u takvom groznom propalom stanju ili ga tako nesto ocekiva.
Zato ako vec, onda na pravi nacin.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: sri apr 13, 2011 8:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Koliko ja znam Kastaneda je pred kraj zivotA drzao predavanja na seminarima,u knjizarama itd.
i pred kraj njegovog zivota se upoznao sa Armandom Toresom koji je bio na njegovim predavanjima i zapisao sve sto je Karlos govorio.To mozete shvatiti iz knjige susreti sa nagualom...

Da li ti izgleda po njegovim(Karlosovim) stavovima,govoru,ponasanju itd. da je lud???? :shock:

Ljudi pisu svasta,a sto kaze Don Huan u knjizi aktivna strana beskraja (otprilike),kada je pricao Karlos o svom profesoru ,da je najaci nacin da se o nekom stvori mit je kad ga gledas iz daljine i zakljucujes..

Tako da,ako bi upoznao tu devojku live mogli bi da pricamo,ovako...Knjige i tekstovi ostaju kao neprocenljiva dragocenost(bar za mene :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: sri apr 13, 2011 9:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
:love11:


Zadnja izmjena: snoopy; sri apr 13, 2011 9:31 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: sri apr 13, 2011 9:19 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Knjige su fenomenalne za otvorenost uma, to jest na neki način za umijeće nerada svijeta.
Umijeće nerada svijeta dalje vodi do nešto ekstra prostora u pažnji pa taj višak traži svoju suštinu.
Kad se nakupi presudna masa viška pažnje, energije, taj višak postaje samosvjestan i to je začetak "dvojnika".
To sve mi se čini kao prilično nezaustavljiv proces kako god ga zvali, mislim da to u drugim učenjima zovu kundalini aktivacijom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: sri apr 13, 2011 9:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
machko :hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: ned apr 24, 2011 12:17 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
Jedan zgodan wallpaper....

Fuck That Shit!

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: ned apr 24, 2011 1:42 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Dobro došao nazad LB, moram priznati da si mi opet falio. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: ned apr 24, 2011 9:29 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
Hvala no tko kaže da sam igdje otišao? :) Nema baš puno zanimljivih tema na forumu ni puno postova zadnje vrijeme (a iovako nemam puno motivacije za pisat).

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: pet maj 06, 2011 7:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Ova recenica me intrigira vec dugo vremena ali nisam skontao ni jedan praktican primer:

Dao nam je primer učenika koji koristi svoje nedavno stečene moći da postane bogat. On tada stiže na raskrsnicu, da li da uđe u razmišljanja kao što su ‘želim ovo’, ‘želim ono’, ili da kultiviše nameru. Ako izabere prvu mogućnost, on je stigao na kraj svog puta zato što bez obzira koliko energije mu posvetimo, čežnje ega nikada ne mogu biti stvarno zadovoljene. S druge strane, birajući drugu mogućnost on će naći svoj put do slobode.”

Da li bi neko mogao da napise neki praktican primer ove tvrdnje?

Ili bilo sta,neku misao... :-k


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: pet maj 06, 2011 8:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
moze primjer, kako ne!

npr; radis pokrete svaki dan, citas pametne stvari koje povremeno i razumijes, dubis na glavi i skupljas tisinu, kontrolirano ludilo te zabavlja do te mjere da si pozeljan u svakom drustvu...

i kad ti to sve ide kao po loju, nadjes se u nekom opustenom zenskom drustvu, i pomislis "hm, ocu picke". posto si sav takav neki kao sto je u prvom dijelu opisano, i picke oce tebe. :)
onda dobijes, onda sutra ni ne pomislis a vec dobijes...

i tako... odes u... umjesto da si pustio da visak energije sam odradi sto treba.

ako sam potpuno omashio primjer, izvinjavam se, ovo mi se nedavno desilo prijatelju, pa sam pod dojmom :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: pet maj 06, 2011 9:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Hvala na odgovoru ali ne znam da li to skroz objasnjava onu situaciju jer ja sam je shvatio bukvalno...ono...da ima pare mada dao si jedan lep primer za razmisljanje, hvala 8) :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: pet maj 06, 2011 10:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 14, 2010 7:48 pm
Postovi: 348
Možda po opisu kakav je bio Diogen kao i njegov susret sa Aleksandrom Makedonskim?

http://bs.wikipedia.org/wiki/Diogen_iz_Sinope


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: pet maj 06, 2011 11:59 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
snoopy je napisao/la:
Ova recenica me intrigira vec dugo vremena ali nisam skontao ni jedan praktican primer:

Dao nam je primer učenika koji koristi svoje nedavno stečene moći da postane bogat. On tada stiže na raskrsnicu, da li da uđe u razmišljanja kao što su ‘želim ovo’, ‘želim ono’, ili da kultiviše nameru. Ako izabere prvu mogućnost, on je stigao na kraj svog puta zato što bez obzira koliko energije mu posvetimo, čežnje ega nikada ne mogu biti stvarno zadovoljene. S druge strane, birajući drugu mogućnost on će naći svoj put do slobode.”

Da li bi neko mogao da napise neki praktican primer ove tvrdnje?

Ili bilo sta,neku misao... :-k


Ako koristiš namjeru da nešto napraviš onda recimo sjediš na njoj, i nije ti na promatranju ona nego ono što s njom radiš.
U biti ne možeš je proučavati zato jer je kao dio tebe okupirana svjetovnom stvari koju izvodi umjesto da gleda samu sebe.

Ako se mene pita obje strane na koje gleda ta raskrsnica su u qurcu. :) Luzer ovakav ili onakav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: sub maj 07, 2011 1:17 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
snoopy je napisao/la:
Hvala na odgovoru ali ne znam da li to skroz objasnjava onu situaciju jer ja sam je shvatio bukvalno...ono...da ima pare mada dao si jedan lep primer za razmisljanje, hvala 8) :)


ahaa, nisam shvatio taj dio sa parama. onda samo uzmi isti primjer, ali u ovom slucaju je glavni lik u prici iznimno ruzan i smrdi mu iz usta, pa mora placati za seks. :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 4520 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135 ... 226  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz