Sada je: uto jun 04, 2024 3:03 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1194 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 60  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri feb 06, 2008 3:29 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 29, 2008 9:19 pm
Postovi: 132
upperground je napisao/la:
EgoDijagnosticar je napisao/la:
Mala grupica Kastanedijanaca - je izrazila jasnu nameru da se probudi u snu. Uradicemo to u toku noci Utorak na Sredu 5-6 II.

Ako je jos neko zainteresovan da ucestvuje neka izvoli. Niko od clanova nije na forumu pa sam dobio ideju da pozovem i vas koji ste zainteresovani i komunicirate na ovaj nacin.



Sve ok, samo treba dogovorit svima poznato mjesto, inace ce se svak u svom snu probuditi. :)
8) TULA - VRH PIRAMIDE - ISPRED ATLANTA


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 06, 2008 8:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 03, 2007 4:58 pm
Postovi: 350
ljudi ova ideja sa sanjanjem bi stvarno mogla proradit. sinoc sam se dogovorio sa jednom osobom da cemo se naci na jednoj playi u snu i stvarno sam sanjao playu i da nekoga cekam. prosli put smo se isto dogovorili naci na plazi i opet sam sanjao playu ali nisam se probudio u snu jer nisam previse vaynosti davao tome.
moja ideja je da se nademo na jednom mjestu koje ce nam biti mjesto sastanka , ali to ne mora biti neko odredeno mjesto , moye biti obicna plaza, i siguran sam da cemo se svi naci na istoj plazi , namjera ce nas dovesti >D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 07, 2008 1:19 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Jel netko te noći grupnog sanjanja zabunom završio u nekom malom restoranu umjesto u Tuli ?? #-o
Sanjao sam da sam bio u restoranu, kad sam ušao dvoje mladića su se glasno raspravljali, svađali, na stolu im je bila neka fina tjestenina..... na kraju sam i ja naručio finu tjesteninu, sam za stolom, promatrao sam još dvoje ljudi, sjećam se konobara, ali nisam dočekao klopu, probudio sam se.
Bilo je tamo bar 5-6 meni nepoznatih osoba kojih se još sjećam (evo tek sad nakon više od 12h sam se sjetio sna), a inače baš i nemam često snove sa nepoznatim ljudima, a da ih se sjetim kasnije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 08, 2008 3:15 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 29, 2008 9:19 pm
Postovi: 132
------------------


Zadnja izmjena: OMEN; pon feb 25, 2008 9:11 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 09, 2008 11:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 3:10 pm
Postovi: 41
Lokacija: Inside Silence
OMEN je napisao/la:
na žalost ne stigoh ni do Tule, ni do restorana, ni do plaže te noći - ustrajat ću dalje....


Mjesto treba biti jednako poznato svima, polovicno pali neka plaza u Dubrovniku, Tula, nepoznati restoran. Ta mjesta svi znaju relativno polovicno, dovoljno plazu pozna samo Nix jer se sece po njoj u javi, isto tako to mjesto i ostali moraju poznavati onda bi takav susret mogao bez frke upaliti. U javi mora biti sve jasno da bi se u snovima moglo time kontrolirati. Mozda i grijesim, ispravite me slobodno ! :mrgreen:

_________________
Only true warriors, always walk alone !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 10, 2008 12:09 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 03, 2007 4:58 pm
Postovi: 350
mislim da je dovoljno da se dogovori neko mjesto iz mašte, koje će nam svima biti zajedničko , plaža ne treba biti iz dubrovnika , može biti neka sa havaja ,kariba , bilo odakle, siguran sam da će namjera učiniti ostalo, dobro ne baš 100% . naravno da je bolje da dogovorimo neko mjesto jednako poznato svima , ali koje hmm.
plaza mi se cini kao veoma jednostavno, primamljivo i opustajuce mjesto za jedan miting :P


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 10, 2008 4:29 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jan 06, 2008 7:27 pm
Postovi: 12
Nadam se da ne remetim tok, ali imam jedno zanimljivo iskustvo koje sam hteo da podelim.

Pre nego što sam zaspao meditirao sam ne portret tj. sliku Lama (Lam je kako Krouli tvrdi kosmička inteligencija sa kojom je stupio u kontakt tamo negde 1918 godine). Sad će mnogi da me napadnu da šurujem sa grejsima :) ali sumnjam da je Lam grejs izgled zna da vara :mrgreen:.
Kad sam zaspao sećam se da sam sanjao kao i obično dosta fluidan san čijih se detalja i ne sećam bas najbolje. U jednom momentu bio sam u autobusu, putovao sam. E sad ja obično kad putujem uzmem onu tabletu protiv mučnine i znate šta se tada desi, obično uspava čoveka, tako da sam ja zaspao u mom snu :) E onda se desilo to da sam sanjao neverovatno realan san, ali sam znao da je san jer je razmeštaj u mom stanu bio onakav kakav je bio pre par godina i tu su bili ljudi koji inače ne bi trebalo da budu tu. Tako da sam znao da je san, i hteo sam da se probudim, ali ja sam očekivao da kad se probudim, da treba da se zateknem u tom autobusu iz običnog sna u kom sam zaspao nakon što sam uzeo tabletu za putovanje. Pokušavao sam da nađem načine da se probudim, na kraju sam otišao u toalet i počeo da se umivam vodom ali nisam osećao vodu na licu kao da nije delovalo, stavio sam glavu ispod mlaza vode onda sam nešto i osetio ali i dalje ništa od buđenja. Sva sreća u toaletu kod te česme mi se nalazi ogledalo i tu sam počeo da se ogledam ne zato što sam se setio toga iz Kastanedinih knjiga već zato što to obično radim i koliko se sećam tad sam se probudio ali ne u autobusu iz običnog sna već u mom stvarnom krevetu, i bio sam tako nekako težak i nisam se jedno vreme pomerao i nisam bio potresen iako sam znao šta se desilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 10, 2008 5:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 03, 2007 4:58 pm
Postovi: 350
excitabo , i ja sam imao iskustvo gledanja sebe u ogledalo u snu. to je bio moj prvi lucidan san. kada sam se pogledao u ogledalo probudio sam se , ne znajući da sam zapravo prešao u novi san. nakon toga sam se opet probudio ali ovoga puta u svome krevetu na javi :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 10, 2008 7:04 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jan 06, 2008 7:27 pm
Postovi: 12
Samo što sam se ja kad sam se pogledao u ogledalo zaista probudio :roll: :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 10, 2008 7:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 03, 2007 4:58 pm
Postovi: 350
si siguran da je to bilo zaista? ili si se probudio u položaj skupne točke u kojem provodimo najviše vremena i u kojem također spavamo i sanjamo stvarnost jedina je razlika što su nam oči otvorene :P


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 10, 2008 8:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 3:10 pm
Postovi: 41
Lokacija: Inside Silence
-Nix- je napisao/la:
plaža ne treba biti iz dubrovnika , može biti neka sa havaja ,kariba , bilo odakle, siguran sam da će namjera učiniti ostalo, dobro ne baš 100% .


Hm, sta ako ce svako namjeravat svoju plazu? Pokusajte, pa javite da i ja dojdem na kupanje :-),.. cini mi se da jedini covjek koji ovdje ima iskustva i mogao bi usmjeriti pravim putom je Ans i Eva Jargi :)

_________________
Only true warriors, always walk alone !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 10, 2008 9:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 03, 2007 4:58 pm
Postovi: 350
Citat:
cini mi se da jedini covjek koji ovdje ima iskustva i mogao bi usmjeriti pravim putom je Ans i Eva Jargi Smile


a dje je on ? :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 13, 2008 9:08 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jun 02, 2006 9:59 pm
Postovi: 257
Tu je on, u prikrajku, ... igra se javom ... #-o :mrgreen:

Upperground, žao mi je, al nemam baš uspešnih iskustava u sanjanju „zajedno“
(valjda mi nedostaje luda Hosefina, da me „ukrade“ dok spavam :D )...
...
U svakom slučaju drago mi je videti da se na ovaj način diskutuje i eksperimentiše...
...

U vezi predmetne dileme (da li za okupljanje izabrati neko konkretno mesto
u ovoj fizičkoj stvarnosti ili neko „zamišljeno“ mesto iz „mašte“), koliko se sećam,
u toltečkim učenjima nema jasnih i preciznih uputa, tako da nam ostaje samo da nagađamo ...
Meni lično se čini bolje izabrati neko zbiljno mesto koje je svim učesnicima u eksperimentu poznato, ali ne smatram da je sam izbor mesta okupljanja od suštinskog
značaja.
Mnogo važnijim elementom uspeha smatram INTENZITET NAMERE (volju, odlučnost i uverenost) kojom učesnici sebi komanduju (postavljaju) sanjajući zadatak ...

_________________
http://www.galaksija.com/literatura/IGRA_SNA_I_JAVE.pdf


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 18, 2008 6:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 29, 2008 9:19 pm
Postovi: 132
________________________________________________________________


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 03, 2008 9:12 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jun 02, 2006 9:59 pm
Postovi: 257
U knjizi „Umeće sanjanja“ Kastaneda je opisao dosta „pomoćnih alatki“ za unapređenje tehnike sanjanja (postavljenje vrha jezika u zadnji deo tvrdog nepca, stavljanje zlatnog prstena na prst; stavljanje vrpce oko čela, držanje kristala ili rečnih oblutaka u šakama za vreme spavanja, ... i, najvažniju, ... položaj blizanaca /koju mu je darovao Stanar/)

_________________
http://www.galaksija.com/literatura/IGRA_SNA_I_JAVE.pdf


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 05, 2008 1:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 29, 2008 9:19 pm
Postovi: 132
Ans i Eva Jargi je napisao/la:
U knjizi „Umeće sanjanja“ Kastaneda je opisao dosta „pomoćnih alatki“ za unapređenje tehnike sanjanja (postavljenje vrha jezika u zadnji deo tvrdog nepca, stavljanje zlatnog prstena na prst; stavljanje vrpce oko čela, držanje kristala ili rečnih oblutaka u šakama za vreme spavanja, ... i, najvažniju, ... položaj blizanaca /koju mu je darovao Stanar/)
....i uzana narukvica-nego možeš li me podsjetiti, kad se radi o zajedničkom sanjanju, da li se partneri 'zgrabe' za podlakticu ili nadlakticu ? :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 06, 2008 9:35 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jun 02, 2006 9:59 pm
Postovi: 257
Omen,
davno to čitah, pa se ne sećam detalja ...

Ipak, nagađam da nije toliko bitno „da li se partneri 'zgrabe' za podlakticu ili nadlakticu ?“
Bitnije je da se partneri zgrabe nježno :roll: ... (da im, ne daj Bože, ne otkinemo ili iščašimo
podlakticu il nadlakticu #-o :mrgreen: ) ... :wink:

_________________
http://www.galaksija.com/literatura/IGRA_SNA_I_JAVE.pdf


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 07, 2008 12:22 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 29, 2008 9:19 pm
Postovi: 132
:D Ha ha,dobar si -ipak ,pretpostavljam da taj zahvat ima značaj ,inače bi Huanko bio rekao jednostavno 'uhvatite se za ruke' - nema veze,pronaći ću to već negdje.. bok!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 07, 2008 12:45 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Položaj blizanaca je kad ležiš na boku koljenima blizu prsa?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 07, 2008 2:39 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 29, 2008 9:19 pm
Postovi: 132
promatrač je napisao/la:
Položaj blizanaca je kad ležiš na boku koljenima blizu prsa?
Položaj blizanaca je kad u svjesnom snu legneš u položaj u kojem si zaspao i ponovo usneš (navode se 4 osnovna položaja:na leđima,trbuhu,lijevom ili desnom boku,noge lagano povinute)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1194 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 60  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz