Sada je: sri apr 24, 2024 12:15 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 4520 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224 ... 226  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re:
PostPostano: ned aug 24, 2014 5:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
promatrač je napisao/la:
Malo mi puko vidik na tu stvar sa fakultetom. Za mjesto čistog razumijevanja kao položaj skupne točke koji ima direktan pogled na jedan drugi položaj (koji ono po imenu?) je kao preduvjet potreban popriličan intelektualni kapacitet, treba biti poprilično uzor razuma a ne neki tupan koji je ni vamo ni tamo. No to nije jednini put kojim se može ići.
A studiranje moze povecati intelektualni kapacitet ili makar propuhati začepljena područja.


Evo citata.

Citat:
"Stari nagual se vratio na objašnjavanje da je ljudskost na prvom mestu razum, ali da nije skupna tačka svih ljudskih bića tačno na položaju razuma. Oni koji se nalaze tačno u tom položaju su prave vođe čovečanstva. Najveći deo vremena onu su nepoznati ljudi, čiji genije uvežaba njihov razum.

Nagual je rekao da je postojalo drzgi vreme, kada je čovečanstvo bilo u trećoj tački, koja je tada, naravno, bila prva tačka. Ali nakon toga, čovečanstvo se pomerilo u položaj razuma.

Kada je nemo znanje bilo prva tačka. preovladavali su isti uslovi. Nije ni skupna tačka svakog pojedinca bila tačno na tom mestu. To znači da su prave vođe čovečanstva uvek bili onih nekoliko ljudskih bića čoje suse skupene tačke zadesile ili tačno u položaju razuma ili u položaju nemog znanja. Ostatak čovečanstva, rekao je stari nagual don Huanu, samo je publika. U naše vreme, oni su ljubavnici razuma. U prošlosti, oni su bili ljubavnici nemog znanja. Oni su bili ti koji su se divili i pevali ode herojima tih dvaju položaja.

Nagual je tvrdio da je čovčanstvo veći deo svoje istorije provelo u položaju nemog znanja, i da to bojašnjava njegovu veliku čežnju za njim.

Don Huan je upitao starog naguala šta mu je tačno nagual Hulijan uradio. Njegovo pitanje zvučali je mnogo zrelije i inteligentije nego što je on stvarno mislio. Nagual Elijaj je odgovorio terminima koji su don Huanu u to vreme bili potpuno nerazumljivi. Rekao je da je nagual Hulijan poučavao don Huana, mameći njegovu skupnu tačku do položaja razuma, tako da bi mogao da bude mislilac, umesto da bude neuk ali emocionalno zabrinut deo pubnlike koja voli mirna dela razuma. I istvoremeno, nagual je poučavao don Huana da bude istinski apstraktan vrač, umesto da bude deo mračne i neznalačke publike lubavnika nepoznatog.

Nagual Elijas je uverava don Huana da samo ljudska bića koja su uzori razuma mogu da pokrenu svoje skupne tačke lako i da postanu uzori nemog nanja. Rekao je da samo oni koji su tačno na jednom od ta dva položaja mogu jasno da vide drugi položaj, i da je baš na taj način nastalo doba razuma. Položaj razuma se jasno video iz položaja nemog znanja.

Stari nagual je rekao don Huanu da se taj jednosmerni most od nemog znanja do razuma naziva "briga". To jest, to označava brigu koju pravi ljudi od nemog znanja imaju u vezi sa izvorom svega što znaju. A drugi jednosmerni most, od razuma do nemog znanja, naziva se "čisto razumevanje". To je spoznaja koja ljudima od razuma govori da je razum samo jedno ostvrvo u beskrajnom moru ostrva.


Nagual je dodao da ljudska bića kod kojih oba jednosmerma mosta rade jesu vračevi, u neposrednoj vezi sa duhom, vitalnom silom koja omogućava oba ova položaja. Ukazaje don Huanu na to da je što mu je nagual Hulijan radio tog dana kod reke bilo predstava, ne za publiku sastavljenu od ljudi, već za duh, za silu koja ga posmatra. Šepurio se razuzdano i zabavljao se i zabavljao sve, naročito moć kojoj se obraćao.

Don Huan je rekao da ga je nagual Elijas uveravao da hum samo luša kada govornik govori gestovima. Ali gestovi ne znače znake niti pokrete tela, već dela prave posvećenosti, dela darežljivosti, i humora. Kao gest za duh, vračevi uzimaju najbolje od sebe i to nemo nude apstraktnom."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Re:
PostPostano: ned aug 24, 2014 7:53 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Citat:
Nagual je tvrdio da je čovčanstvo veći deo svoje istorije provelo u položaju nemog znanja, i da to bojašnjava njegovu veliku čežnju za njim.

Ovo je jako dobro i prilično objašnjava pojam "romanse sa nijemim znanjem", postoji zbilja ta neka čežnja da se dosegne taj stari položaj i čežnja je fantastična upravo zato što nisu potrebne nikakve tehnike da bi postojao taj mahnetizam, to je samovodeće i ako čovjek ima hrabrosti izaći iz svoje "konfort zone" nakon što vidi njene granice, vrlo vjerovatno će ako dovoljno jako posegne doći do mjesta nijemog znanja i doživjeti romasu. Romansa je utoliko što se konačno utaže stvari poput Tantalovih muka i nešto sjedne na mjesto.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: ned aug 24, 2014 10:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
ertzy je napisao/la:

Bas sam neki dan procitala da je pitanje seksa pitanje energije pojedinca.
Neki te energije imaju na bacanje a neki su proizvod dosadnog seksa roditelja te imaju energije jedva da prezivljavaju.

A jebate koja san onda ja?


ertzy je napisao/la:
Nista iden ja put Zagreba pa ako tamo najdem interneta cujemo se.


evo vidiš, odgovor na gornje pitanje nametnut će se sam od sebe, treba samo malo biti strpljiv.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: pon aug 25, 2014 1:49 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Meni su prodali spiku da ću se razjebati u Zagrebu pa ono - ništa... valjda smrdim? Ili možda u stvari ne postojim?
Bit će da ništa ne bi bilo ni u Parizu...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: pon aug 25, 2014 3:08 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet aug 14, 2014 8:55 pm
Postovi: 27
Evo me u Zg. Stan nasla odma. Ima wifi punktova pa mogu i odavde da chatam.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: pon aug 25, 2014 3:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri nov 18, 2009 10:42 am
Postovi: 248
ertzy je napisao/la:
Evo me u Zg. Stan nasla odma. Ima wifi punktova pa mogu i odavde da chatam.


E, koje si ti sreće!

Ja sam nekad visila sa krova zgrade, držeći u zubima antenu "riblja kost" na koju je bio nataknut krompir vulgaris (ne pitaj me otkuda krompir), a sve u potrazi za nezaštićenim wifi signalom.

Ne znam koliko ima veze sa temom, ali može da dođe pod ono "skok u ambis," a ako ni tu onda bar kao ratnički metod za čeličenje muda, a ako ni to onda može da spada i u frizersko-kozmetičku sekciju: "Kako osušiti kosu bez fena u Januaru."

Padaju mi na pamet i kulinarske sekcije, ali...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: uto aug 26, 2014 8:49 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto aug 26, 2014 7:31 pm
Postovi: 8
Zdravo draga deco, nadam se da ste dobro.

Vidim smiraj, novi val znanja dolazi.

Dali ste spremni za novu svesnost koja se dugo talasala da bi dosla do vas.

Vas Dragan ce da vas cuva od zlih entiteta koji vam ulaze uz snove.

Budite mirni uz vas sam !!!

_________________
Kiropraktik
Iscelitelj
Svesnik


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: uto aug 26, 2014 9:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 03, 2009 12:49 am
Postovi: 110
Pa ako nas ti cuvas kako cemo naučiti da budemo samostalni i da se sami čuvamo ;).

Dobrodosao :).
Ovde mozes i da se predstaviš:
viewtopic.php?t=151


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: uto aug 26, 2014 9:44 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto aug 26, 2014 7:31 pm
Postovi: 8
friend je napisao/la:
Pa ako nas ti cuvas kako cemo naučiti da budemo samostalni i da se sami čuvamo ;).

Dobrodosao :).
Ovde mozes i da se predstaviš:
viewtopic.php?t=151


Sta cu da se predstavljma ja sam poznat svi me bre znaju.

Moram da vas cuvam pilici moji, moja energija je kao nevidljivi stit nad vama,
nemate vi energije za borbu pred mnogobrojnijim i jacim neprijateljem.

Entiteti su svesniji nego sto mislite i jako su mocni ne biraju i nece nas nikada ostaviti na miru.

Prema njima imam strahopostovanje ali borit cu se sa vama do zadnjeg vlakna svesti.

Bio sam kod njih na obuci i sad cu to znanje koristiti protiv njih za opstanak covecanstva,.

_________________
Kiropraktik
Iscelitelj
Svesnik


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: sri aug 27, 2014 9:31 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto aug 26, 2014 7:31 pm
Postovi: 8
Lepo nam je pod istim tusom i zasto bi nekud isli kad nam pase i toplo nam je.

Socijalizacija, druzenje, forumi sve je to topli tus di nas letaci guze dok nam ujde magla u oci i zasljepljeni smo toplinom njihovog uda.

Borba za znanje se nalazi totalno na drugom mestu, forum je samo prevara letackog uma, tus pod kojim se nalazimo, gdje nam je toplo i gdje nas guze da se stekne dojam da se nesto desava i da se jaca ego.

Eto to se desava kad se zajdno s njima tusiramo.

_________________
Kiropraktik
Iscelitelj
Svesnik


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: čet aug 28, 2014 6:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
Pedišić Dragan je napisao/la:
Zdravo draga deco, nadam se da ste dobro.

Vidim smiraj, novi val znanja dolazi.

Dali ste spremni za novu svesnost koja se dugo talasala da bi dosla do vas.

Vas Dragan ce da vas cuva od zlih entiteta koji vam ulaze uz snove.

Budite mirni uz vas sam !!!


Pozdrav,
...naravno da bi trebao svako od nas reći da je spreman za tu novu svesnost o kojoj je reči, no ja vidim takva osoba da tako nešto kaže još nije rođena :)
postavlja se pitanje, što?
Pa izgleda da svaki čovek voli da bude zaveden rečima
...to što čoveka zavede, odvede ga od čistog razumevanja u čistu glupost

Neće niko da se igra, a ustvari se igra kako se njemu sviđa.

Trebalo bi Vas Dragane uzeti za reč da ćete čuvati nekog od zlih entiteta, i to sa ogromnom ozbiljnošću...i stalno vas podsećati šta ste obećali a čak i na drugom svetu :)

...za svaki slučaj...
reč je reč

A koja je definicija slobode, ajde?

evo je:

Citat:
SLOBODA JE DOĆI I OTIĆI NE OSTAVITI TRAG KOJI BI DOPUSTIO NEKOM DA SAZNA DA JE OVAJ ŠTO JE DOŠO ODGOVORAN ZA NEŠTO.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: čet aug 28, 2014 10:32 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto aug 26, 2014 7:31 pm
Postovi: 8
gavranius je napisao/la:

Citat:
SLOBODA JE DOĆI I OTIĆI NE OSTAVITI TRAG KOJI BI DOPUSTIO NEKOM DA SAZNA DA JE OVAJ ŠTO JE DOŠO ODGOVORAN ZA NEŠTO.



U pravu si!

Sloboda je vetar!

_________________
Kiropraktik
Iscelitelj
Svesnik


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: čet aug 28, 2014 10:35 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto aug 26, 2014 7:31 pm
Postovi: 8
Ljudi na svataju koliko su entiteti moci iako neki i svate nemogu si pomoci.


Gleda te u oci, bistrinom, svezinom, preciznoscu, smjeska se ljubazno, odaje se kao prijatelj, prikrada se a nisi ni svestan da ti cita misli dok si ti siguran da ti njemu citas misli.

U tom trenu uzima tvoj sjaj,..

_________________
Kiropraktik
Iscelitelj
Svesnik


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: pet aug 29, 2014 7:49 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto aug 26, 2014 7:31 pm
Postovi: 8
Pijem kafu na pazaru i razmisljam o jutru i noci.

Zora, umor od spavanja sve je jos lucidno.
Jutro je budjenje, svezina, sunce pruza svoje zrake, jednostavno, ljepo.
Sumrak, nikad nisam umoran sve postaje lucidno.
Noc, ulazak u entitetski svet, sve ono suprotno od jutra i dana, tamo gdje nas imaju na nisanu.

Nije ni cudo sto kazu da vukodlaci, vampiri, zombiji, obitavaju nocu.

_________________
Kiropraktik
Iscelitelj
Svesnik


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: pet aug 29, 2014 8:03 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto aug 26, 2014 7:31 pm
Postovi: 8
Slika letaca, snimio prijatelj od Kastanede davnih godina...

slika

_________________
Kiropraktik
Iscelitelj
Svesnik


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: pet aug 29, 2014 9:26 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
Pedišić Dragan je napisao/la:
Ljudi na svataju koliko su entiteti moci iako neki i svate nemogu si pomoci.


Gleda te u oci, bistrinom, svezinom, preciznoscu, smjeska se ljubazno, odaje se kao prijatelj, prikrada se a nisi ni svestan da ti cita misli dok si ti siguran da ti njemu citas misli.

U tom trenu uzima tvoj sjaj,..

možda to nije tačno....
možda je u pitanju nešto posve drugo...
šta?
recimo, entitet koga tako nazivamo, uopšte nije u našem vremenu, već je odigrao stvari u situacijama pre nego što će se desiti naše vreme...
...i mi tu ništa ne možemo...jer entitet koga tako nazivamo je dežurni policajac naše sveukupnosti

ovo je novo gledište :)

....razvoj ovog gledišta je dakako opasan...jer...entiteti su po prirodi izviđači, stoga njihovi poslovi su da svoju stranu energiju usmere na budućnost naših (pojedinih) mogućnosti
...može se biti toga svestan...ali svest o tome je vrlo nepomirljiva za ljudskost....

Ajd da vidimo sad o tom uzimanju sjaja...šta s tim?...to se eventualno može osetiti ali ne i videti, jer onaj koji to vidi odmah će biti kao proklet...eto, jel može jedan reći - hej, uzmite slobedno taj sjaj, meni ništa ne znači?...može, evo napisao sam...i ništa nisam izgubio, jer to nije tačno...ništa ne može da se gubi, već je u pitanju centriranost "identiteta" koja se boji da izgubi nešto pa nagual (leva strana) kreira sopstveno ubeđenje u dramatičan osećaj da si pojeden

Pojeden sjaj je osećaj kada se kaže da se je neko oljuštio od alkohola...to je uslov za ovo razmatranje...
Razmislite putem rekapitulacije malo bolje o vašoj koravosti ili izgubljenim korama, korama kojim se čuva normalno stanje svesti...kora znači sloj...a sloj nastaje idejom da će taj i taj večno živeti tj da ima vremena da prouči ono van sebe a u svom domašaju tj da upali zračenja koja nikad nisu sijala

Ma bolje nemoj da razmislite o tome, jer to će biti razmišljanje u okviru vašeg dobrog stanja...o tome se treba razmišljati kad se čovek nađe van sebe...e tad...tad se golim okom može videti entitet!!!! što tad? ...pa tad je taj izašao van sloja identiteta i tu na licu mesta umire :D

......ima puno tu "možda" znate....
možda ovo možda ono
Može čak i da nema pravila i gotova stvar

:lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: pet aug 29, 2014 9:29 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
Pedišić Dragan je napisao/la:
Pijem kafu na pazaru i razmisljam o jutru i noci.

Zora, umor od spavanja sve je jos lucidno.
Jutro je budjenje, svezina, sunce pruza svoje zrake, jednostavno, ljepo.
Sumrak, nikad nisam umoran sve postaje lucidno.
Noc, ulazak u entitetski svet, sve ono suprotno od jutra i dana, tamo gdje nas imaju na nisanu.

Nije ni cudo sto kazu da vukodlaci, vampiri, zombiji, obitavaju nocu.


ljuštim se od sabajle :love3: sunce me peče
razum se ljuti :occasion5: zašto nije veče


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: pet aug 29, 2014 11:50 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto aug 26, 2014 7:31 pm
Postovi: 8
gavranius je napisao/la:
možda to nije tačno....
možda je u pitanju nešto posve drugo...
šta?
recimo, entitet koga tako nazivamo, uopšte nije u našem vremenu, već je odigrao stvari u situacijama pre nego što će se desiti naše vreme...
...i mi tu ništa ne možemo...jer entitet koga tako nazivamo je dežurni policajac naše sveukupnosti

ovo je novo gledište :)

..

:lol:


U pravu si druze Gavrane ako je tako.
No nekako mi ta pretpostavka ne drzi vodu.

Mozes li dati neki konkretni primer pa da sfatimo.

Ja ih vidim ko napade na mene i tamo i ovde u istom trenu samo nekad sam svestan tih napada pa ih zaustavim a nekad sam iscrpljen bez energije i nemogu si pomoci.

Mislim da je to samo pitanje energije pojedinca, mozemo se obraniti ako imamo dovoljno energije.

_________________
Kiropraktik
Iscelitelj
Svesnik


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: pon sep 01, 2014 3:03 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet aug 14, 2014 8:55 pm
Postovi: 27
Joj ljudi gdje mi je nesto danasnji post. Ca sam sanjala da sam nec postala.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: uto sep 02, 2014 8:06 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 03, 2009 12:49 am
Postovi: 110
Šta se moze koristiti za najobicnije podizanje energije?

Sta mislite o ovom najbanalnijem:
- puno spavanja
- jaka hrana
- izbegavanje stresa aka miran zivot
- umerene fizicke vezbe


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 4520 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224 ... 226  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz