Sada je: pet mar 29, 2024 4:59 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 4520 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222 ... 226  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: uto aug 19, 2014 6:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Ah, kad je lakše kalkulirati, jer suprotno od kalkuliranja zahtjeva disciplinu, nepokebljivu namjeru, vjeru nasuprot očaju, muda od čelika i svašta nešto što većina modernih ljudi nema. Jednom riječju, zahtjeva besprijekornost, a ni to onda nije garancija, puno lakše je pisati po forumu kak bi htio udarac u šiju :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: uto aug 19, 2014 7:02 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ali ona je žena, nema muda od čelika! :) Treba nekako drugačije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: uto aug 19, 2014 7:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
E pa, u knjigama piše da treba muda od čelika. Žao mi je.

(za sve prigovore, tužbe i ostala kmečanja obratite se Duhovom odjelu za odnose s javnošću)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: uto aug 19, 2014 8:03 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ma ima metoda, ali nije da mlatiš po leđima, ima tamo neko propuhivanje tipa gola na vjetru dok leži na kamenu i svašta, ali za to treba imati znanja kako, zašto i što točno. U tom slučaju već i tragačka neuobičajena situacija golotinje na otvorenom pred nekim miče skupnu točku.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: uto aug 19, 2014 8:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Nemam pojma, osim onog što sam čitao, no ne znam te stvari naitivno. Jedino što znam je da ja baš i ne volim vjetar i način na koji utječe na mene.

Ono s golotinjom na vjetru opet ide pod vodstvom naguala, te, kolko se sjećam, nije za svaku ženu svaki tip vjetra, a di bi to prepoznao moraš moći da vidiš, a tu i najiskusniji može da pogriješi. Mislim da se Juan zeznuo i sa Karlosom i sa Gordom. Uglavnom, od toga isto ništa preko foruma.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: čet aug 21, 2014 12:46 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 19, 2007 9:56 am
Postovi: 61
Lokacija: osijek
Pozdrav svima,

Proslo je dosta vremena od kad sam zadnji put citao Carlosove knjige, postoji li mogucnosti da me stariji i iskusniji clanovi upute od koje knjige bi trebao krenuti?

Cak i ono malo sto sam mislio da znam ili da se sjecam je zapravo nestalo, i imam osjecaj kao dam tapkam u mjestu, problem je sto se osjecam kao da sam u mraku i ako sam odaberem knjige, jako brzo izgubim volju za icim, i osjetim kako mi entuzijazam opadne za sve aspekte zivota.

Hvala unaprijed


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: čet aug 21, 2014 1:19 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Ovako mi je jedan moj dobar prijatelj rekao prije mnogo godina, kad mi je i preporučio Kastanedu, s kojim se doduše isto tako godinama nisam čuo, kad sam mu postavio isto pitanje koje ti postavljaš nama. Reko je da uzmem bilo koju knjigu koje se dokopam, da je bitno da počnem i da ne odustanem. Za mene je to bila Moć Tišine. Naravno, uvijek možeš početi i od početka.

Bi li objasnio što točno znači da ti opadne entuzijazam za sve aspekte života? Nešto kao, sam po sebi počneš odustajati od "za ljude zacrtane staze"?

Pozdrav i tebi Deanos :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: čet aug 21, 2014 1:54 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 19, 2007 9:56 am
Postovi: 61
Lokacija: osijek
Pa Sjenko kad bi to sazeo sto vise mogu, opisao bi u osjecajima i stavio u malu pricu.

Prolaze mjeseci, i ja malo pomalo dobijam volju za sve vise stvari (kino, setnje, izalsci, druzenja s drugim ljudima), sretniji sam sto je vrlo bitno, odlucim da je mozda vrijeme doslo da se prisjetim starih lekcija i procitam Carlosa, krenem citat knjigu koju sam odabrao do sad najdalje sto sam dospio je bilo oko 30tak stranica. Jednostavno dok citam osjetim kako sve ovo iznad nestaje, zaklopim knjigu/ugasim pdf, rekao bih da sutradan skoro pa nestane i sjecanje na samo citanje. I ciklus se ponovi.

Nadam se da ima smisla ovo sto sam napisao, meni je cijela situacija poprilicno nejasna.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: čet aug 21, 2014 3:01 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet aug 14, 2014 8:55 pm
Postovi: 27
A vi biste golu na kamenu? I da duva vjetaric po mogucnosti?!
Pa moze samo mora bit vasa guza na kamenu da se zulji.

Hrabri preko tastature a da vam se zena uzivo skine nebi znali ca radit.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: čet aug 21, 2014 3:05 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet aug 14, 2014 8:55 pm
Postovi: 27
deanos je napisao/la:
od koje knjige bi trebao krenuti?



Ja pocela od Unutrasnje Vatre i procitala sutra idem u nabavku nove!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: čet aug 21, 2014 5:12 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
ertzy je napisao/la:
Hrabri preko tastature a da vam se zena uzivo skine nebi znali ca radit.

Ponuđavke obično ne uspjevaju po priči jer imaju svoje sheme što žele, trebaju se desiti nekakve druge spontane kombinacije koje po svojoj prirodi leže pa da tu ima nešto da se radi.
Ha, ako se već skine i bude na kamenu, pa nije problem, uzme čovjek sa sobom komplet čupko vosak za bikini zonu i odma ženi uštedi odlazak u salon, ja sam uvježba za takve prilike, a seksa koliko shvaćam ne bi trebalo biti.
Ea onda može neki tragač tragati po tome kako je biti očerupan po bikini zoni pa bude vrištanja.

Evo, sve sam smislia... (ne obraćajte pažnju)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: čet aug 21, 2014 5:16 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
ertzy je napisao/la:
deanos je napisao/la:
od koje knjige bi trebao krenuti?



Ja pocela od Unutrasnje Vatre i procitala sutra idem u nabavku nove!

Bravo ertzy! Tako se to radi, to je dobra knjiga za početak.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: čet aug 21, 2014 9:10 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
deanos je napisao/la:
Pa Sjenko kad bi to sazeo sto vise mogu, opisao bi u osjecajima i stavio u malu pricu.

Prolaze mjeseci, i ja malo pomalo dobijam volju za sve vise stvari (kino, setnje, izalsci, druzenja s drugim ljudima), sretniji sam sto je vrlo bitno, odlucim da je mozda vrijeme doslo da se prisjetim starih lekcija i procitam Carlosa, krenem citat knjigu koju sam odabrao do sad najdalje sto sam dospio je bilo oko 30tak stranica. Jednostavno dok citam osjetim kako sve ovo iznad nestaje, zaklopim knjigu/ugasim pdf, rekao bih da sutradan skoro pa nestane i sjecanje na samo citanje. I ciklus se ponovi.

Nadam se da ima smisla ovo sto sam napisao, meni je cijela situacija poprilicno nejasna.


Sjećaš li se puta u Ixtlan? Henaro, nakon svog iskustva sa saveznikom, cijelo vrijeme putuje u Ixtlan, a nikako da tamo stigne, dok po putu sreće samo utvare. Zapravo sreće stvarne ljude, no od njih je podjeljen jednim velikim jazom, više ne pripada istom svijetu kao oni. Možda je to i kod problem. Isto tako, negdje u Unutrašnjoj Vatri kažu da postoji prolazni period za ratnika u kojem on više ne pripada svijetu ljudi, a nije još čarobnjak i nigdje se nemože "pronaći", te je taj period nešto kao čarobnjački pakao.

Knjige su zapravo, koliko kužim (a možda pričam pizdarije) dizajnirane da bi u čovjeku radile suptilne pomake spojne točke. Naravno, sumnjam da je svaki čovjek prijemčljiv za to, no iz ispričanog čini mi se da ti jesi. Dovoljno je, ako si fluidniji i prijemčljiviji od većine, da jednom pročitaš knjige i da one imaju efekt na tebe i da nikad više ne budeš isti. Svako novo čitanje, ponovno miče tvoju točku i stvara jaz između tebe i "normalnih" stvari, no taj novi položaj nije trajan (pogotovo ako pokušavaš pobjeći od njega na staro, tj. zadržati i njega i normalne stvari), te onda gubiš i ono što ti knjige daju. Ostaješ između dva svijeta, na putu u Ixtlan :)

Ja se recimo od rođenja nisam uspjevao do kraja uklopiti u svijet ljudi te sam kao dijete i u tinejđerskim godinama bio prepun kompleksa zbog toga. Kad bi mi i naoko krenulo "uklapanje" uvijek bi se desilo nešto što bi mi pokazalo da je to zapravo nešto "lažno", nešto čemu ja ne pripadam, dok je moje uklapanje isforsirano. Trebalo mi je više od 6 godina, od kad sam počeo čitati Kastanedu, da počnem kužiti, da zapravo ne moram sudjelovati u svijetu, no još uvijek se prečesto uhvatim kako razmišljam u tom pravcu i uspoređujem svoje popise s drugima. Jednostavno, tek sad polako učim svoj "novi", čarobnjački položaj spojne točke, a to je mukotrpan proces u kojem se sjebem i odem u lov na "oblake" češće nego rijeđe.

Želim ti svu sreću, ako ti je tako nešto potrebno :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: čet aug 21, 2014 7:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
zdravo,
je sjenko, imaš pravo ovo sa knjigama, ali sve knjige to rade, neke efikasnije jednima, a neefikasnije drugima, dok ove neefikasnije drugima budu efikasnije trećima, ili drugima odostraga...
potkrijepio bih to (doduše banalnim) primjerom svoga tate koji je jedno vrijeme toliko čitao vajat erpa u "laso" izdanjima, da si je kupio kaubojski šešir. nebi to bio bed, ali jednom je sa tim šeširom otišao na roditeljski sastanak!
kad ideš u 7-mi razred ne trebaju ti takva sranja. poslje smo još morali s njim preći velebit u fićeku makadamskim putevima, tj "putevima vinetua".
bio sam toliko očajan da sam počeo čitati zgode nindže vesli eldridža, i većinu vremena sam provodio na trešnji u dvorištu, ili sam potajno u garaži radio šurikene. stari je mislio da mu se inatim (ali mu je bilo drago što pokazujem interes za rad sa željezom), jer nije znao šta je to nindža, pa je mislio da sam indijanac. sve skupa sretno je okončala mama, koja nam je nabavila psa, a i starom su svi već počeli govoriti da izgleda ko budala sa tim šeširom i zulufima.

što se tiče deanosa, mislim da bi se u tim trenucima (kad opada entuzijazam za "civilnim" životom) trebao izraziti, bilo likovno, bilo glazbeno, ili možda kakvim modnim detaljom :)
i besciljna vožnja tramvajem je ok, ali nikako na prazan želudac.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: čet aug 21, 2014 7:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Zvuči kao da ste ti i čale vrhunski tragači. Ne samo da ste "nanjušili" položaje iz knjiga, nego ste ih detaljno odigrali, prevarivši samorefleksiju u procesu igranja uloge. Oh, Don Juan bi bio ponosan :mrgreen:

Osobno bi isto rađe igrao ninju, kauobji nikad nisu bili moj đir, a indijanaca se ionako svi na forumu već previše igramo :)

:occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: čet aug 21, 2014 8:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
Sjenko je napisao/la:
Zvuči kao da ste ti i čale vrhunski tragači. Ne samo da ste "nanjušili" položaje iz knjiga, nego ste ih detaljno odigrali, prevarivši samorefleksiju u procesu igranja uloge. Oh, Don Juan bi bio ponosan :mrgreen:


ah, nije to ništa, trebaš upoznati moga brata,trashy produhovljenog trgovca, kojemu uz pomoć bjesomućnog gledanja "mućki" uspijeva japancima prodati njemačke nastavke za bagere. :D
doduše, on to tumači time da je njemački beton još uvijek u klasifikaciji čvrstoće betona ispred japanskog, pa su im tako i višetonski pneumatski čekići jači, ali na svoje oči sam vidio kako je jedne godine čitavu prvu polovicu prosinca po nekoliko sati dnevno gledao del boya, a nakon toga je oborio sve rekorde u prodaji borova za božić.


:occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: čet aug 21, 2014 8:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Hahahaha. Još jedan iz linije uspješnih tragača :) Za uspjeti u tako nečem, doista trebaš vjerovati u ono što govoriš. Ako ljudi prodaju sranje i misle da je ono što prodaju sranje, to se na van kuži. Takvo što sam imao prilike vidjeti na mnogima, od putujućih prodavača, preko onih "telefonskih", no mislim da se najbolje kuži na sitnim kvartovskim dilerima :mrgreen:

Imam par prijatelja koji relativno neuspješno prodaju osiguranje, sad znam što ću im preporučiti :angel4: :rofl


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: pet aug 22, 2014 2:44 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet aug 14, 2014 8:55 pm
Postovi: 27
promatrač je napisao/la:
, a seksa koliko shvaćam ne bi trebalo biti.)


Bas sam neki dan procitala da je pitanje seksa pitanje energije pojedinca.
Neki te energije imaju na bacanje a neki su proizvod dosadnog seksa roditelja te imaju energije jedva da prezivljavaju.

A jebate koja san onda ja?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: pet aug 22, 2014 4:48 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 19, 2007 9:56 am
Postovi: 61
Lokacija: osijek
ertzy je napisao/la:
deanos je napisao/la:
od koje knjige bi trebao krenuti?



Ja pocela od Unutrasnje Vatre i procitala sutra idem u nabavku nove!


Hvala na savjetu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: pet aug 22, 2014 4:53 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 19, 2007 9:56 am
Postovi: 61
Lokacija: osijek
Sjenko je napisao/la:
deanos je napisao/la:
Pa Sjenko kad bi to sazeo sto vise mogu, opisao bi u osjecajima i stavio u malu pricu.

Prolaze mjeseci, i ja malo pomalo dobijam volju za sve vise stvari (kino, setnje, izalsci, druzenja s drugim ljudima), sretniji sam sto je vrlo bitno, odlucim da je mozda vrijeme doslo da se prisjetim starih lekcija i procitam Carlosa, krenem citat knjigu koju sam odabrao do sad najdalje sto sam dospio je bilo oko 30tak stranica. Jednostavno dok citam osjetim kako sve ovo iznad nestaje, zaklopim knjigu/ugasim pdf, rekao bih da sutradan skoro pa nestane i sjecanje na samo citanje. I ciklus se ponovi.

Nadam se da ima smisla ovo sto sam napisao, meni je cijela situacija poprilicno nejasna.


Sjećaš li se puta u Ixtlan? Henaro, nakon svog iskustva sa saveznikom, cijelo vrijeme putuje u Ixtlan, a nikako da tamo stigne, dok po putu sreće samo utvare. Zapravo sreće stvarne ljude, no od njih je podjeljen jednim velikim jazom, više ne pripada istom svijetu kao oni. Možda je to i kod problem. Isto tako, negdje u Unutrašnjoj Vatri kažu da postoji prolazni period za ratnika u kojem on više ne pripada svijetu ljudi, a nije još čarobnjak i nigdje se nemože "pronaći", te je taj period nešto kao čarobnjački pakao.

Knjige su zapravo, koliko kužim (a možda pričam pizdarije) dizajnirane da bi u čovjeku radile suptilne pomake spojne točke. Naravno, sumnjam da je svaki čovjek prijemčljiv za to, no iz ispričanog čini mi se da ti jesi. Dovoljno je, ako si fluidniji i prijemčljiviji od većine, da jednom pročitaš knjige i da one imaju efekt na tebe i da nikad više ne budeš isti. Svako novo čitanje, ponovno miče tvoju točku i stvara jaz između tebe i "normalnih" stvari, no taj novi položaj nije trajan (pogotovo ako pokušavaš pobjeći od njega na staro, tj. zadržati i njega i normalne stvari), te onda gubiš i ono što ti knjige daju. Ostaješ između dva svijeta, na putu u Ixtlan :)

Ja se recimo od rođenja nisam uspjevao do kraja uklopiti u svijet ljudi te sam kao dijete i u tinejđerskim godinama bio prepun kompleksa zbog toga. Kad bi mi i naoko krenulo "uklapanje" uvijek bi se desilo nešto što bi mi pokazalo da je to zapravo nešto "lažno", nešto čemu ja ne pripadam, dok je moje uklapanje isforsirano. Trebalo mi je više od 6 godina, od kad sam počeo čitati Kastanedu, da počnem kužiti, da zapravo ne moram sudjelovati u svijetu, no još uvijek se prečesto uhvatim kako razmišljam u tom pravcu i uspoređujem svoje popise s drugima. Jednostavno, tek sad polako učim svoj "novi", čarobnjački položaj spojne točke, a to je mukotrpan proces u kojem se sjebem i odem u lov na "oblake" češće nego rijeđe.

Želim ti svu sreću, ako ti je tako nešto potrebno :)


Hvala Promatrac, kao i uvijek vise nego dobro osvjetlis misli, sad razumijem zasto se neke stvari citaju opet i opet i opet, i svaki put kad procitas bude drukcije i izvuces drukciju "pouku" mozda pouka nije prava rijec za to, ali trenutno sluzi svrsi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 4520 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222 ... 226  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz