Sada je: sub apr 27, 2024 7:12 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: 1978 -1986 Krvavi trag od Vatikana do Londona
PostPostano: uto sep 19, 2006 9:00 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
Ima tome sad vec vise od godinu dana, slucajno sam imao prilike razgovarati sa vrlo interesantnim likom. Covjek je danas univerzitetski profesor a nekada davno, kad sam ja tek naucio kako se vozi bicikl, bio je clan jezuitskog reda i sluzio je u Vatikanu.
Ono sto se tih godina dogadjalo toliko ga je zgadilo da se odrekao katolicizma i danas je pripadnik neke indijske sekte - Bahai Lu la ili tako nekako. O svemu sto mi je pricao ja nikad prije nisam nista cuo i i svo vrijeme sam se pitao kako je to moguce. Pomislih -Ma sigurno je ovo jos jedna teorija zavjere.

medjutim ovo me je toliko zaintrigiralo da sam poceo kopati po netu i po knjigama i tako sam dosao do jako interesantnih saznanja.

Trudit cu se da vam prezentiram samo gole cinjenice onako kako su bile objavljivane u medijima, i to u kronoslokom redu, zakljucke izvucite sami...

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 19, 2006 9:11 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
Sve zapocinje 1978 . Naime te godine nakon vrlo kratke vladavine umro je papa Ivan Pavao I koji je najavio drasticne reforme u RC.
Za njegovu smrt vezan je citav niz cudnih okolnosti a najcudnije od svega je sto je to prvi put u povjesti da je tjelo preminulog pape kremirano, i to u roku od 24 sata.

Ipak da nebismo trcali pred rudu evo fakata kronoloskim redom, nije prepisano iz nekog jeftinog trilera nego iz stvarnog zivota tj. sa novinskih izvjestaja, televizijskih repotaza i sudskih svjedocenja:

Sept. 1978: Papa Ivan Pavao I (u daljnjem tekstu Papa)zahtjeva od svog drzavnog sekretara, cardinala Jeana Vilota da zapocne istragu o bankovnim operacijama Vatikana. U istom periodu dogovara susret sa delegacijom americkog kongresa na temu populacijskih trendova na planeti i kontrole radjanja.

28 Sept. 1978: Papa objavljuje kardinalu Vilotu listu ljudi koji trebaju biti premjesteni ili otpusteni. U dnevnoj stampi se spekulira da su svi ljudi sa te liste clanovi masonske loze P2.

29 Sept 1978:
Papa pronadjen mrtav u svom krevetu. Villot daje laznu izjavu za novinare o okolnostima vezanim za papinu smrt, takodjer "nenamjerno" uklanja potencijalni dokazni materijal iz papine spavaone i naredjuje da se papino tijelo uputi na balzamiranje bez autopsije. Nakon balzamiranja Papino tjelo se upucuje na kremaciju cime je naopravljenm nevidjeni presedan u tradiciji katolicke crkve .

Octob 1978: Ivan Pavao II ustolicen za papu. Nijedna od instrukcija prijasnjeg pape data Villotu nije sprovedena u djelo.

Jan. 21, 1979: Ubojstvo sudca Emilija Alessandrinija, Milanskog magistrata na istrazi Banke Ambrosiano, ciji direktor , Roberto Calvi, ima tijesne veze sa Micheleom Sindona i Vatikanom.

March 20, 1979: Ubojstvo Mina Pecorelli-ja, novinara koji je bio u procesu izdavanja reportaze koja razotkriva clanstva i radnje grupe "P2" - frakcije masonske loze ciji su clanovi upleteni u financijske transakcije s Vatikanom i ciji je osnivac Lucio Gelli u svojim transakcijama usko povezan sa Robertom Calvijem


July 11, 1979: Ubojstvo Giorgi-a Ambrosioli-ja nakon sto je ovaj dao iskaz u svezi sa Sindonijevim finanacijskim transakcijama sa Calvi-jem , aktivnostima P2 grupe i njenim clanovima u vladi i business krugovima, te o vezi izmedju calvi-ja i Sindone sa biskupom Paulom Marcinusom iz Vatikanske Banke

July 13, 1979:
Ubojstvo Lt. Col. Antonija Varisca, sefa Rimske sluzbe sigurnosti koji je istrazivao aktivnosti i clanstvo grupe P2i koji je pricao sa Giorgiom Ambrosiolijem 2 dana prije njegove smrti

July 21 1979: ubojstvo Borisa Guilana, poglavnika Palermskog odsjeka za kriminalne radnje.ovaj je takodjer pricao sa Giorgiom Ambrosiolijem 2 dana prije njegove smrti a u vezi sa Sindonijevim pranjem mafijaskog novca kroz vatikansku Banku u svicarskoj.

October 1979 : Eksplozija bombe u stanu Enrica Cuccia, direktora Mediobance i svjedoka Sindonijevih prijetnji Ambrosioliju.

February 1980: Vatikan se u zadnjem momentu povlaci iz dogovora po kojem su kardinali Guiseppe Caprio i Sergio Guerri kao i biskup Marcinkus trebali obezbjediti video zapise svjedocenja u korist Sindone na njegovom sudjenju u USA zbog optuzbi za prevaru, conspiraciju i misaproprijaciju fondova sto je sve dovelo do kolapsa Franklin Nacionalne Banke

13 May, 1980
: Michele Sindona pokusava izvrsiti samoubojstvo u zatvoru.

13 May , 1980: Michele Sindona osudjen na 25 godina.

8 July , 1980: Roberto Calvi pokusava samoubojstvo u zatvoru dok ceka sudjenje zbog prevare. Nesto kasnije oslobodjen na kauciju i reinstaliran kao sef odbora banke Ambrosiano.

1 Sept , 1981:
Vatikanska BankA, po svemu sudeci na zahtjev Roberta Calvija , izdaje "uvjerenja" o svojoj odgovornosti za dug od preko 1 biliona US dolara banaka koje kontorlira Calvi

12 january , 1981
: Grupa akcionara Banke Ambrosiano salje pismo papi Ivanu P II u kojem se isticu veze izmedju Vatikanske Banke, Roberta Calvija te grupe P2 i Mafije. Papa nikad nije javno potvrdio primitak ovog pisma


27 April, 1982: Neuspjeli pokusaj ubojstva Roberta Rosone, generalnog managera Banco Ambrosiano, koji je pokusavap "ocistiti" bankovne operacije

17 June 1982: Roberto Calvi pronadjen objesen pod mostom u Londonu.Samo nekolikom dana kasnije "rupa" od 1.3 biliona US $ pronadjena u Banco Ambrosiano, Milano.

2 October, 1982: Guiseppe Dellacha, executive u Banco Ambrosiano, na mjestu ostaje mrtav nakon sto "slucajno" pada sa prozora Banco Ambrosiano, u Milanu.

23 March , 1986: Michele Sindona pronadjen otrovan u talijanskom zatvoru

time se zavrsva odmotavanje krvavog klupka koje je zapocelo zeljom jednog pape da promjeni sviejt kopji ga okruzuje

u stvari ne zavrsava ima jos, ali treba verificirati info

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 19, 2006 9:13 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
Mala digresija, u vezi kremacije postoji puno kontraverzi, negdje se spominje da je bio kremiran a negdje da je balzamiran istog dana i pokopan slijedeceg.
I u jedno i u drugom slucaju je presedan jer je papino tiejlo obicno izlozeno danima nakon smrti.

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 25, 2006 7:34 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon dec 25, 2006 6:32 pm
Postovi: 4
Lokacija: beyond the boundaries of our universe
u svakom sluchaju sumnjive stvari su se deshavale oko Vatikana ...

_________________
LibeRaTe tuTemeT eX iNfeRiS


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 24, 2007 10:42 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 23, 2007 9:20 pm
Postovi: 170
Lokacija: ZG, HR
sasvim je sigurno da je papa I.P. I kao i mnoga druga lica u povijesti, koja su se "umjesala" u nesto sto nije u njihovim rukama bilo nit bi ikad trebalo biti, da su ubijeni. e sad je nevjerojatno pojmiti da se i u Vatikanu dogadaju takve stvari..bas mjesto koje bi jedino trebalo biti "normalno". al onda shvatis da je crkva zapravo jedna velika ako ne i najveca masinerija svega toga sto vlada nad nama,preko kapitalizma pa nadalje..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 24, 2007 4:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Bila je emisija na Diskaveriju o ubistvu JP Prvog, i doduse jesu rekli da je najverovatnije otrovan nekakvim "digitalisom" al kao nista to nije sigurno.Pominjali su i nepropisnu i neobicnu proceduru oko tela.Verovatno ce opet biti emisija, stalno repriziraju.


pretpostavljam da je Ultarviolet ustvari hteo da napise u potpisu: "LIBERATE TUTEMAE EX INFERIS" :mrgreen:

izvinjavam se za mali of topik.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 24, 2007 10:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 14, 2006 8:04 pm
Postovi: 139
Lokacija: na mjestu
Citat:
Nakon balzamiranja Papino tijelo se upucuje na kremaciju cime je napravljen nevidjeni presedan u tradiciji katolicke crkve


:?: Balzamirati prije kremiranja? Pa cemu? Stvarno ne vidim ni razloga ni svrhu...

:roll:

_________________
Eye of the tiger


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 24, 2007 11:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 23, 2007 9:20 pm
Postovi: 170
Lokacija: ZG, HR
ako sam dobro shvatio on se htio umjesati u bankarsko vodstvo Vatikana, kojeg drze masoni?!
jako velik razlog da ga se likvidira ako znamo o cemu je rijec

da li je jos mozda uplito sebe ili se u kakve stvari :?: #-o


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 51 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz