Sada je: sub apr 27, 2024 6:31 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 92 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri aug 30, 2006 3:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Ajde, ajde, Nat, ne moraš odmah da se ljutiš...otišli smo na link, i lijepo vidjeli da je u pitanju Ohrid. Uzgred, fascinirana sam ovim arheološkim otkrićima Paška Kuzmana, svaka mu čast, a i tebi, koji si tako istrajno downloadao sve ove fotke...
A sad još nešto o svastici: zadnjih sat i po provela sam pretražujući svoj kompjuter da nađem fotku i tekst sa web-stranice o kristalima gdje je lijepo opisana svastika pod imenom Anthakarana i kako se upotrebljava ovaj simbol za liječenje i duhovno uzdizanje. No, nisam imala sreće...Inače, sajt je od Johna Armitaga i ima jako puno materijala, ali suština je u slijedećem: probala sam postaviti svastiku ispred sebe kako je i preporučeno u tekstu i liječiti se njome. Energija koja je izlazila iz običnog papira na koji sam isprintala simbol bila je zaista ogromna. Početnu sumnju da će mi se nešto "desiti" zbog negativnih konotacija jednog od smjerova svastike...zamijenila je predivna i jako moćna energija. Toliko "sa terena" o upotrebi svastike.
Još da dodam da sam o tom simbolu koji je obilato iscrtan po nekim zavučenim i tajnim tibetanskim manastirima u kojima se prakticira tantra yoga, čitala (da ponovim) u knjizi Evalda Flisara "Čarobnjakov šegrt". On kaže u toj knjizi da je bio šokiran kad je prvi put ugledao svastiku na drevnim manastirima "bogu iza nogu" duboko u klancima Himalaja, ali nakon boravka od par mjeseci u jednom takvom manastiru bilo mu je razjašnjeno porijeklo i svrha ovog simbola. I da ne tušim više sa ovim,
lijep pozdrav i hvala ti Nat za ovako ugodno iznenađenje jer u Makedoniji na žalost nikad nisam bila, a sad vidim da je razloga veoma mnogo da uskoro skoknem i do tamo.

Pusa.
A.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 30, 2006 6:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Jana,Andjela, :hug: :hug: :love5: :love5: :love3: :love3:
cuj moram,ma ne ljutim se,ni zere,oli malo chaja?
skoknuchesh ti,znam te,dok ja ispricham shta sam sve doziveo na ovom mestu,i dok stavim sve slike koje sam ovog meseca uslikao,eto tebe ovde :hug: :love3:
a to,svastike na Himalajima,jashta ba,po meni jedan od najstarijih simbola
u ljudskoj istoriji,i zato ga i ima na svim kontinentima ,u svim civilizacijama,u razlicitim varijacijama,od krsta,spirale,do "dugokrake svastike"(tako je ja zovem) o kojoj cu malo kasnije,
a sad da nastavimo sa chajem i shetnjom kroz vreme u slikama:
slika 17. pogled sa krstionice prema crkvi(istocni deo)

slika

slika18.pogled na zapad-severozapad
slika

slika 19.itakdalje...
slika
slika 20.pogled prema severo -istoku,da bi imali bolju pretstavu o velichini prostora
slika

:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 30, 2006 7:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Uuuuuuuu, jeeeeeeeee..... dobra ova Makedonija skroz, morat ću podhitno da vidim ima li neki seminar dole na Ohridu pa da skoknem...mogu samo da zamislim koja je energija (a vjerovatno i poneki energetski vortex) u središtu ovog drevnog kompleksa...to mora da se osjeti, što prije to bolje...

No, pošto je danas kod nas bilo 12 stepeni Celzija, sumnjam da će ova brzo nadolazeća zima da nam pruži još koji lijep dan za putovanje...Bog izgleda zaboravio da postoji jesen...hebiga!

Pusa.
Ja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 30, 2006 8:50 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Nat, odlicno tumacenje svastike. Ja sam mu takodje vise sklona nego predstavi o „okrenutoj“ svastici kao po sebi izuzetno negativnom simbolu. Na zalost ona je dobila takvo znacenje u novijoj istoriji. Srecemo obe vrste svastike u najrazlicitijim kulturama - dva simbola koja se dopunjuju. Kao sto jin ne predstavlja nista negativno, tako ni „okrenuta“ svastika. To je moje misljenje. Nema se sta dodati tvom mejlu.

Kamen izmedju rajskih ptica pomalo podseca na kamenu hermu koja se u staroj Grckoj postavljala na raskrsca kao putokaz. Herma je dobila ime po Hermesu i njen drugi oblik je kameno postolje sa Hermesovom bistom. Sa jedne strane se nalaze izuvijane zmije, sa druge uzdignuti falus.
Evo jedne vaze sa hermom (kamen u sredini) i Hermesom. Nesto mi ne radi onaj ImageShack, pa saljem link:
http://classics.uc.edu/~johnson/myth/he ... /herm3.jpg

Hermes je „psihopomt“, prenosilac dusa, onaj koji vodi duse u podzemni svet i iz njega, Bog raskrsca, posrednik izmedju dva sveta.
S obzirom na polozaj mozaika ovo bi znacenje eventualno moglo odgovarati. Rajske ptice sa obe strane bi takodje mogle da govore u prilog herme.

Jer Hermes je takodje simbol transcendencije. Prvobitno, to je egipatski Tot (koji poseduje pticiji oblik transcendentalnog principa), kasnije rimski Merkur. Uz svoju htonicnu prirodu, koju (pored ostalog) simbolisu zmije, Hermes ponovo dobija obelezja pticijeg zivota (Tot) stekavsi krilate sandale, dok njegov stap dobija krila i postaje kaducej. Hermes time postaje simbol transcendencije u punom smislu, od podzemne zmija-svesti, preko zemaljske realnosti do transpersonalne stvarnosti.

U rimskoj mitologiji Hermesov pandan je Merkur i znacenje Hermesa/Merkura u alhemiji je poznato: sjedinjenje muskog i zenskog principa kao jedan od stupnjeva individuacije (kako li ja uvek dospem do ove teme, to je zaista zagonetka :wink: ).
U tom smislu on predstavlja (hemijski) element psihicke transformacije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 30, 2006 9:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
A da otvori netko poseban topic

Ne bi bilo lose - ajde nat :wink:

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 31, 2006 1:57 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Deckard je napisao/la:
A da otvori netko poseban topic

Ne bi bilo lose - ajde nat :wink:



I da znash da ne bi bilo loshe.OPO je negde u jednoj temi napisao(parafraziram), da je pored 1000 postova otvorio nekih 5-6 tema dotad,jer su vec sve teme otvorene,a i ja sam takvog stava pa sam dosad otvorio samo jednu(ako se to uopste i moze brojati,jer u podforumu Novosti morash otvorit temu da bi komentarisao novu vest),
ali ovo bi stvarno moglo u novu temu,
ne samo zbog znacaja koje ovo mesto ima za evropsku i svetsku civilizaciju i pismenost(ovaj objekat,i josh par projekata koje je iskopao P.Kuzman je odmah uvrshtenu svetsku kulturnu bashtinu(ili kako se vec zove) i stavljeno pod specijalnu zashtitu UNESKO-a,kao i ceo grad Ohrid)
vec i zbog mojih iskustava koje sam doziveo meditirajuci na ovom mestu ,koja su rezultirala mojom odlukom da prekinem decenije chutanja i ne-pisanja i dodjem na forum galaksija.com i prenesem svoja iskustva svima koje to zanima,

Ovde zelim da se zahvalim svima koji su mi, svojim “znakovima pored puta”, pomogli da stignem do ovog foruma,posebno “malom muji”,jacku i grunferu koji su svojim nickovima,likovima i slovima pomogli da se setim i parkiram bezbedno u ovu sajber-luku,

Da,Grunferu,prijatelju,na ovom mestu mi je meditacijom doshao uvid : SVE JE OVO TVOJA LJUBAV, i kad sam se 2m.kasnije konacno uchlanio na ovaj forum i napisao svoj prvi post,ti si mi odgovorio sa ovim istim rechima, SVE JE OVO TVOJA LJUBAV ,da brate,josh u Novembru,i to je bio znak da sam stigao na pravo mesto,da parkiram,ugasim motor i malo odmorim,jer doma je doma….
SVE JE OVO TVOJA LJUBAV
SVE JE OVO LJUBAV
SVE JE LJUBAV
SVE JE
SVE
Kao da smo u nekom proslom zivotu bili Indijanci zajedno…

Da,trebalo bi otvorit novu temu,ali bojim se da ja ovako neisusan i nevesht nesto ne zabrljam sa prebacivanjem prethodnih postova,pa cu ja nastaviti ovde a ako moze neko od mod-ova nek prebaci od onog jackovog posta 25.07. naovamo…

Peace,
nat
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 31, 2006 2:24 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
nego,da nastavimo sa shetnjom kroz vreme:
slika 21. pre nego sto otshetamo u hladovinu objekta gore desno(sa nastreshnicom kao u kaskadama) koji je 7-8 puta veci od ovog prethodnog(krstionice) i koji u svom sklopu ima josh jednu krstionicu iste velichine i josh nekoliko ogromnih prostorija,ali o tome cemo kad stignemo tamo,sad da obidjemo prostor oko crkve da biste stekli uvid u pogled i prema severu i zapadu :mrgreen:
slika

slika 22.
slika

slika 23.
slika

slika 24
slika
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: NAROD S MORA
PostPostano: čet aug 31, 2006 3:51 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto aug 15, 2006 9:34 pm
Postovi: 156
Pozdrav svima!
Ovo je makedonsko kolo vrlo zanimljivo. Stvarno - svaka čast za fotke!
Ali evo ja bih htio dati svoj doprinos što se tiče zagonetaka iz povijesti. Osobno sam fasciniran sa jednim povijesnim ''detaljem'' iz 12. st. prije Krista. Naime u 12. st. pr.Kr. uništena je Mikenska civilizacija - a faraon Ramzes II govori da je Egipat jedva preživio odbacivanje jednog stranog neprijatelja u istom periodu.
Službena povijest bilježi da su i jedni i drugi pretrpjeli napad od misterioznog ''naroda s mora''. U službenim tumačenjima sam čuo provalu da je taj ''narod s mora'' bio ustvari val seobe Indo-europljana. A to mi pak smrdi - jer Indoeuropljani su se selili kopnom.
To što je u otprilike isto vrijeme uništeno kraljevstvo Hetita i, ako se ne varam, civilizacija oko grada Mohenjo-Dara u Indiji - slabo je objašnjenje da bi bilo tko na Sredozemlju zvao Indo-europljane ''narod s mora'' - kad su IE dolazili kopnom sa istoka...??
Dodatno - intrigantno je kako Mikenjani bilježe pripreme za obranu od napadača - Egipćani spominju da im je kraljevstvo jedva preživjelo - a opet - ni kod jednih, ni kod drugih STRAŠNOM NEPRIJATELJU se ne daje nijedno drugo ime osim NAROD S MORA!?
Dodatak - primjetih da su i kod Mikenjana i kod Hetita vrlo poznata tzv. LAVLJA VRATA kao ulaz u njihove prijestolnice. Sad to može biti utjecaj tog neolitskog istočno-sredozemnog kulturnog utjecaja ili ne mora značiti ništa kao poveznica? U svakom slučaju vrlo je sumnjivo da su tolike civilizacije u istom periodu kolabirale - i da se baš s tim periodom poklapa seoba Indo-europljana. Čovjek bi pomislio da takve masovne seobe koje mogu srušiti čitava kraljevstva na tri kontinenta u istom stoljeću su malo pre-više.
Da li je NAROD S MORA bio neka nepoznata visoko-razvijena civilizacija ili njeni ostaci koji su iz X razloga napali postojeće civilizacije - možda čak uzrokovali masovnu seobu Indo-europljana iz njihove prapostojbine u kratkom razdoblju?

Kad bi uzeli u obzir priču o Gušterima ( ili ljudima koji veneriraju Gušterolika božanstva ) i Atlantiđanima mogli bi doći i do zaključka da je to bio pokušaj posljednjih ostataka Atlantiđana da unište civilizacije-kolonije koje su postavili njihovi stari neprijatelji?

Ako znate nešto više ili možete preporučiti neko štivo? Super!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: PIRAMIDE U ISTRI
PostPostano: čet aug 31, 2006 3:51 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto aug 15, 2006 9:34 pm
Postovi: 156
PIRAMIDE IZ PICUGI!

U Istri - kojih 15ak km istočno od Poreča nalazi se naselje Picugi. Prisustvovao sam predavanju jednog novinara koji je objašnjavao kako se ovdje nalaze 3 umjetno napravljena brda stara najmanje 3000 godina - postavljena poput velikih piramida u Ghizi - u obliku Orionovog pojasa. U podnožju ovih brda navodno su pronašli grobove Histra i Kelta.
U svakom slučaju - namjeravam otići tamo uskoro - pa ću sigurno priložiti i fotografije. Ovo vam je čisto za informaciju. Smiješno je to što se - barem po tom novinaru - sa vrha jedne od ovih brda-piramida može vidjeti VRH staklene piramide porečkog hotela - sad sam zaboravio ime hotela - iako sam par puta bio u njemu - ha-ha-ha... Demencija...
U svakom slučaju smiješno je i da se istarski lovački psi - ista pasmina - nalaze na zidovima drevnih egipatskih građevina - slika FARAONA okruženog svojim lovačkim psima. Pa se zato Istarski Gonič pretpostavlja kao pasmina dovedena iz Egipta...?? Ali kada - to je sad upitnik?

Tako da uz bosanske - postoje i ove u Hrvatskoj ( nije to sad nikakav pissing contest ) - nego je fantastičan podatak da na ovim našim područjima ima puno više piramida negoli se čini...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 31, 2006 4:59 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
slika 25. "pevac", ostatak mozaika na ulazu u crkvu
slika

slika 26. zapadna strana
slika

slika 27. juzna strana prema jezeru
slika

slika 28. jedna od trpezarija na juznoj strani
slika
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: PIRAMIDE U ISTRI
PostPostano: čet aug 31, 2006 5:17 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Cowboy Bebop je napisao/la:

Tako da uz bosanske - postoje i ove u Hrvatskoj ( nije to sad nikakav pissing contest ) - nego je fantastičan podatak da na ovim našim područjima ima puno više piramida negoli se čini...


Yep,puno puno vishe :wink:
Indijanski pozdrav kauboju :love3:


slika 29. i ovaj objekat na zapadnoj strani je sa mozaikom koji sam imao prilike da vidim, malo, pre 3-4 god. kad su ga konzervirali jer nije bilo para da nastave radove,sad chekaju sredstva za nastavak
slika

slika30. i ovo cheka na bolje dane,ko zna sta sve josh ima tu za iskopati,posle kishe samo iznikne poneki komadic,predmet iz zemlje...
slika

E sad,dosta smo shetali po suncu,(ovo je slikano na 42C u hladu) idemo na sever da se malo ohladimo,a mogli bi umesto vruceg,sad malo i ice-tea
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 31, 2006 5:25 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto aug 15, 2006 9:34 pm
Postovi: 156
cowboy - uzvraća pozdrav! :)
Hvala na slikama - morat ću ovo vidjeti izbliza - nadam se što prije... :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 31, 2006 2:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Haugh, cowboy! Pozdrav od jednog od bivših Anasazi indijanaca!

U pravu si za piramide u Hrvatskoj. Prilikom gostovanja Semira Osmanagića kod predsjednika Mesića tokom predstavljanja svoje knjige u Zagrebu, on je rekao da postoje najmanje dvije piramide u Hrvatskoj, jedna je na Rtnju a lokaciju druge sam zaboravila (dnevni tisak je to obilato u Hrvatskoj objavljivao tih dana).
Nat, što se tiče tvojih stavova o piramidama i ostacima starih civilizacija na našem Balkanskom tlu, ne samo da se do kraja slažem s tobom, već sam jako zainteresovana da čujem tvoje mišljenje o tome gdje još ima skrivenih građevina i kako ti gledaš na sve to.
I na kraju, molim te, prestani da pišeš slovo š kao sh, ubih se čitajući...a valjda imaš "domaću" tastaturu, a ako nemaš samo "swith to Croatian" ili bilo koji od bivših jugo-jezika u tvom računaru od kojih je barem jedan zasigurno ponuđen pod language - "options".

I kad smo već pomenuli bosanske piramide, iako postoji poseban topic za ovo, moram ih dovesti u korelaciju sa pričom našeg kauboja: Semir pretpostavlja da se civilizacija nije širila sa sjevera na jug Evrope i Balkana, već da je bilo upravo obrnuto - sa ovih naših prostora narodi su nakon zadnjeg ledenog doba krenuli u osvajanje sjevernih predjela...
I napose ne mogu NAT da se ne prisjetim: u Srbiji imaš ona dva čudna mala mjesta koja se zovu Krsna Mala i Krsna Velika, potom niz riječi koje su zajedničke svim narodima na ovim prostorima a koje se izvode iz drevnog sanskrita, zatim ove "tvoje" svastike koje se vežu na hindu i tibetansku drevnu tradiciju i historiju, i da splet bude još komplikovaniji, smatram da ne samo u Bosni, već i u Hrvatskoj, Srbiji, Makedoniji, SCG i Sloveniji postoje ne samo drevne građevine već i brojni energetski vrtlozi koji se sada premještaju s jedne lokacije na drugu, a sve u svrhu "poredavanja" pred ključne događaje koji se imaju uskoro odigrati na ovoj planeti i u ovom kvadrantu kosmosa...
Eto, toliko zasad...

Pusa svima
A.

P.S: O energiji prostora koje si predstavio na ovim fotosima i šta osjećam, sljedeći put! I da ne zaboravim: nisi nam rekao šta si doživio u meditaciji kada si meditirao na ovim mjestima; hajd, please, pričaj nam malo o tome, je l' može? Pa, to će ostati samo među nama, je li tako, "u četiri oka" :roll: :lol: :lol: 8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 31, 2006 3:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
LAVLJA VRATA - simbol su skoro svih naroda kako onih najstarijih civilizacija, tako i ovih nešto "mlađih". Lavlja vrata u biti predstavljaju simbol Stargates to Sirius, i radi se o tzv. "duhovnim" vratima i prolasku kroz dimenzije. U daljnjoj simbolici ona se vežu za Hatore, čije tragove nalazimo u starom Egiptu. No, sve ovo pomenula sam zato što se i sama bavim temom "ljudi - lavova" koji su u drevna vremena postojali na ovoj zemaljskoj kugli. S obzirom da vodim porijeklo od te vrste bića zvanih "feline" (dakle tu se ubrajaju i "velike" i" male" mačke) pokušavam da sortiram sav dosad prikupljeni materijal o ovoj temi, prije svega, u svojoj glavi, a tek onda eventualno i na papiru.
I evo pitat ću i na ovom topicu: da li netko ima bilo kakve podatke o ljudima - lavovima ili ljudima - mačkama? Postavila sam topic da tražim knjige od Murry Hope u elektronskoj verziji, autora koji je napisao više knjiga o ljudiam lavovima, Sirijusu, lavljim vratima i ostalim temama koje se konektiraju na prethodne, ali dosad nijednog odgovora nisam dobila. Izgleda da ću morati (i dalje) sama kroz šumu podataka o ovoj intrigantnoj temi. Imam zasad nekoliko tekstova koje sam prevela u vezi sa Hatorima a koji se vežu za lavlja vrata, pa ako bude zainteresiranih , možda i ovdje da ih prezentiram.

Pusa svima.
A.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 31, 2006 4:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
U pravu si za piramide u Hrvatskoj. Prilikom gostovanja Semira Osmanagića kod predsjednika Mesića tokom predstavljanja svoje knjige u Zagrebu, on je rekao da postoje najmanje dvije piramide u Hrvatskoj, jedna je na Rtnju a lokaciju druge sam zaboravila (dnevni tisak je to obilato u Hrvatskoj objavljivao tih dana).

Rtanj je u Srbiji.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 31, 2006 6:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Citat:
Nat, što se tiče tvojih stavova o piramidama i ostacima starih civilizacija na našem Balkanskom tlu, ne samo da se do kraja slažem s tobom, već sam jako zainteresovana da čujem tvoje mišljenje o tome gdje još ima skrivenih građevina i kako ti gledaš na sve to.
I na kraju, molim te, prestani da pišeš slovo š kao sh, ubih se čitajući...a valjda imaš "domaću" tastaturu, a ako nemaš samo "swith to Croatian" ili bilo koji od bivših jugo-jezika u tvom računaru od kojih je barem jedan zasigurno ponuđen pod language - "options".


Da krenem od kraja, mogao bih i na cirilici, “after all”, ovo i jeste

MESTO GDE SE RODILA CIRILICA

evo sad se setih da ni naslov teme nisam josh smislio,ali tako sam i nekad kad sam pisao, naslov stavljao na kraju,a ovo bi mogao biti jedan od radnih naslova,kazem jedan,jer bi isto tako naslov mogao biti kako reche Ans u temi o nashem carskom jeziku, “neka bude rech” :

I BI SLOVO

A moglo bi i :

MESTO GDE JE NAT REKAO NATALANDzI DA JE NAT

Ili:

MESTO GDE SAM ODVAJAO SEBE OD SEBE

Ili:

MESTO GDE SAM PONOVO PROGOVORIO I NAUChIO DA UChIM

Ili:

VRACANJE DOMA

Sve Jedno, nije bitno,na kraju se mozemo i dogovoriti koji je naslov najprikladniji,a do kraja se mozda pojavi i josh neki naslovcic,jer ima josh i slika i pricha…


Citat:
I kad smo već pomenuli bosanske piramide, iako postoji poseban topic za ovo, moram ih dovesti u korelaciju sa pričom našeg kauboja: Semir pretpostavlja da se civilizacija nije širila sa sjevera na jug Evrope i Balkana, već da je bilo upravo obrnuto - sa ovih naših prostora narodi su nakon zadnjeg ledenog doba krenuli u osvajanje sjevernih predjela...


Tako je.
Brat Semir ne pretpostavlja,on zna,Ja znam,Ti znash,Svi to znamo al’ je g.vnima jako stalo da se mi toga ne setimo,da ne bude belaja…
Evo ova anegdota je bash o tome:
Doveli jednom jednog diplomatu(visokog pretstavnika ovoga i onoga), na ovo mesto da vidi,
radilo se o osobi koja se pre nego sto je stigao ovde,u intervjuima raznih svetskih medija, koji su,iz “ljubavi” prema nama i od zelje da nam oni sa njihovog medija govore sta nam se to deshava,emitovali vesti na svim varijantama jednog te istog,nasheg,carskog jezika,pa je tamo rekao da mu je izuzetno drago sto ce svoja iskustva iz Afrike,gde je mirio zaracena plemena( iskustvo je bilo da su shvatili da je buldozerima najlakse,najbrze i najjeftinije skupljanje lesheva),primeniti i ovde na evropskom tlu,jer je evropa bez Balkana nekompletna,samo treba ovdasnjim narodima pomoci da uhvate kulturni prikljucak sa evropom,oni ce nas “kultivisati” da premostimo jaz od 150 g. koliko zaostajemo iza njih(rachunao chovek), kad je doshao i krenuo da obilazi objekte,mozaike i ostalo,prvo su ga izdale noge,pa je pocheo da kleca,da se grchi i menja boje ko semafor,a tamo negde kod trpezarija je puko ko lubenica i pokunjeno k’o dzukac podvio rep i otisao u pm.
I nikad vishe nije(bar javno) potcenjivao Balkan.
Izgleda da mu je orgon/ci,koji ovde shprica k’o lava,otvorio neku stanichnu memoriju,ili neshto iz kolektivnog nesvesnog,pa mu je kod trpezarije doshlo iz dupeta u glavu da su ovde ljudi jutrili uz prve zrake Sunca sa Istoka,obedovali uz molitvu,ChITALI i PISALI SLOVO,uchili i pouchavali o svemu i svachemu, dok su njegovi predci chuchali na granama u mrachnoj shumi,chekajuchi da zaskoche neku divlju svinju i da je zakolju i da se najedu, i tako spavaju i jedu i seru u istom blatu vekovima,chekajuci da im “DONOSIOCI SLOVA “ sa sunchanog Juga, donesu Svetlost i osvetle ZNANJEM i tu mrachnu shumu


Citat:
I napose ne mogu NAT da se ne prisjetim: u Srbiji imaš ona dva čudna mala mjesta koja se zovu Krsna Mala i Krsna Velika, potom niz riječi koje su zajedničke svim narodima na ovim prostorima a koje se izvode iz drevnog sanskrita, zatim ove "tvoje" svastike koje se vežu na hindu i tibetansku drevnu tradiciju i historiju, i da splet bude još komplikovaniji, smatram da ne samo u Bosni, već i u Hrvatskoj, Srbiji, Makedoniji, SCG i Sloveniji postoje ne samo drevne građevine već i brojni energetski vrtlozi koji se sada premještaju s jedne lokacije na drugu, a sve u svrhu "poredavanja" pred ključne događaje koji se imaju uskoro odigrati na ovoj planeti i u ovom kvadrantu kosmosa...


I ja isto tako smatram, e sad ovo sa premeshtanjem,ne znam da li je bash tako,ali ako na neko takvo mesto dodjesh vishe puta,oseti se da nije uvek ista energija,nekad je jacha,nekad slabija,nekad gusto zbijena,nekad lahka kao maslachak,ja nisam struchan da kazem zasto i kako je to tako i kakve veze to ima sa polozajem zvezda i to, ali je tako,pa zato pokushavam intuicijom pogoditi period,dane u godini kad je ta energija najprisutnija na datom mestu,jer nije samo ovo mesto,ima ih josh…


Citat:
P.S: O energiji prostora koje si predstavio na ovim fotosima i šta osjećam, sljedeći put! I da ne zaboravim: nisi nam rekao šta si doživio u meditaciji kada si meditirao na ovim mjestima; hajd, please, pričaj nam malo o tome, je l' može? Pa, to će ostati samo među nama, je li tako, "u četiri oka"


P.P.S.Oseti se,oseti,tako i ja,kad gledam slike piramide u Visokom,odmah pomislim,…eh,da mi se uspentrat gore i meditirat,joj merakaaaaaaaa……u vecheri raneeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
A o meditaciji cemo kad vidish i ostale slike,jer u njima je pricha,u njima je SLOVO

Peace,
nat
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 31, 2006 7:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Esperio, znam za Rtanj u Srbiji, ali je Semir pominjao ovaj toponim i u vezi sa Hrvatskom. Zaista ne znam na šta i koju lokaciju je mislio, no hvala za ispravku.

Nat! Da i ja krenem od kraja: na piramidama u Visokom možeš u miru meditirati još jedino u rano jutro kad još nije krenula rijeka ljudi, i tada se najbolje osjeća energija. Na žalost, imala sam priliku samo jednom dosada biti ujutro gore i osjetiti u pravom smislu energije prostora, no nisu sve baš za "ugodno mirisanje". No, o tome sam već trubila na drugom topicu.

Hvala za "opis mjesta": znači tu si "progledao", "prodisao" i vratio se - tj. sjetio se, kako imam običaj nazivati taj proces.
A što se tiče tog blentovine iz "beloga sveta", da samo znaš koliko je takvih istih prošpartalo Bosnom za zadnjih 15.tak godina i još ih ima, naravno...sa njima se nećemo zamarati kao ni sa ovom tvrdom klikom svjetskih naučnika koji rade zna se za koga i kako...

Što se tiče energije svakog mjesta, pa i Ohrida i visočke doline i mnogih drugih (nabasala sam na jedno takvo i u Sloveniji, blizu Celja, fantastično zaista) ona i JESTE nekad jača nekad slabija, i kako ti reče nekad mekša nekad tvrđa, ali uzroci su najčešće "gore" dakle i bukvalno i u prenesenom značenju. To znači da se energija i energetski vrtlog određenog mjesta često mijenja u skladu sa kosmičkim i duhovnim promjenama koje se odigravaju "gore". No, zadnjih par godina dešava se još jedan zanimljiv fenomen: energetski vrtlozi koji su stotinama i hiljadama godina postojali na jednom mjestu, sad su odjednom postali nestabilni i počeli da se "pokreću"; uz to - zabilježena je još jedna neobična pojava: dosadašnji vrtlozi na mnogim mjestima se gase, i nestaju, a pojavljuju se sada na drugim, novim i sasvim neočekivanim mjestima. Imaš čak i ljude i grupe koji se sele prateći te vrtloge, a imaš i "čuvare" zadužene da prate dinamiku vrtloga, njihovo nestajanje na jednom i pojavljivanje na drugom, novom mjestu. Ali, to je sasvim druga zasebna tema. (I to imam negdje u mom PC-u samo još da iskopam, arhiva mi je u nesvijesti, već odavno. )

Toliko.
Pozdravčić. I pošto ti nisam uzvratila, evo sad ću:

:love5: :love4: :love12: :love1: :hug: :kiss:

je li dosta?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 31, 2006 7:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto feb 28, 2006 10:03 pm
Postovi: 169
Lokacija: Vallis Aurea
buduci da sam na godisnjem odmoru, razmisljao sam da posjetim Visoko. Andjela bi li htjela da mi budes vodic ako se odlucim? [-o< :D

no sutra idem na jedno mjesto i ne znam koliko cu se zadrzati, pa mozda neki drugi put!?

_________________
Vidjeti Svijet u Zrncu pijeska,
Nebo u divljem Cvatu,
držati Beskraj na dlanu ruke
i Vječnost u jednome Satu...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 31, 2006 7:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
2804 je napisao/la:
buduci da sam na godisnjem odmoru, razmisljao sam da posjetim Visoko. Andjela bi li htjela da mi budes vodic ako se odlucim? [-o< :D

no sutra idem na jedno mjesto i ne znam koliko cu se zadrzati, pa mozda neki drugi put!?


Pa, eto kad se odlučiš, kažeš mi i onda ja dođem iz svog grada u Visoko i odemo skupa. Ionako nešto mislim ovih dana kako bi bilo lijepo organizirati susret "uživo" članova foruma Galaksije, barem onih koji žele i lično da se upoznaju, na nekom mjestu koje nam svima najviše odgovara (bila to Hrvatska, ili neka druga od ovih naših zemalja).

Pusa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 31, 2006 8:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto feb 28, 2006 10:03 pm
Postovi: 169
Lokacija: Vallis Aurea
hehe, ne stvarno bilo bi to bas super. vidjet cu, mozda odem do Tuzle, jer do tamo vozi bus iz Hrvatske, a dalje cu se valjda snaci. javim za koji dan!

pozdrav :love6:

_________________
Vidjeti Svijet u Zrncu pijeska,
Nebo u divljem Cvatu,
držati Beskraj na dlanu ruke
i Vječnost u jednome Satu...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 92 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 39 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz