Sada je: sub apr 27, 2024 9:53 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 47 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: čet jul 06, 2006 6:57 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
OPO... mislim da ipak NISMO zaključili BITNO pitanje oko Mickey Mousa... zar ne?

Ooooooj slavni Mickeeeeey!!! Molimo te - prikaži seeeeeeeeee! Potreban si nam! Čekamo te. Molimo za tebe! Miiiiickeeeey! Vrati se "kući"... "skuvali smo ti paštašutu"... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:wink:

OPO - sad probaj ti... meni se ne javlja... valjda sam zvao "krivi broj"?!

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 14, 2006 11:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jun 28, 2006 11:40 pm
Postovi: 30
Lokacija: 10 000 HIGHINHEAVEN
ljudi su mislili da ima ko zna cega u sfingi pa su je izbombardirali pa eto sad ju renoviraju =D> Vdusa napravio si odlican review piramida no ja bih rekao da je to ipak ni 10% onoga sto je.. sto se ljutis odmah kad netko iznese misljenje o ostalom postotku? :(
neki ljudi su napravili malu piramidu i obicno su meditirali u njoj, jedna zena je imala viziju o ogrooomnoj piramidi u "centru" grada i da su se promet odvijao tako da bi letjelice jednostavno preletile iznad piramide i tako "napunile baterije". imao sam knjigu o piramidama samo sta sam ju posudio nekome pa eto koliko me memorija sluzi u vezi podataka. interesantno je procitati a baviti se istinom il neistinom prepustit cu drugima jer ipak covjek se umori od svega :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 21, 2007 11:48 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet nov 16, 2007 11:44 am
Postovi: 55
Gdje se mogu naci ove knjige na netu:

Paul Brunton-A Search in Sacred Egypt

Peter Tompkins-Secrets of the Great Pyramid

Isto tako bih volio vidjeti jedan 3D prikaz piramide i polozaj komora.
Vjerujem da je piramidu gradio covijek i to za covjeka pa sigurno postoje neke poveznice mozda sa ljudskim organima.
Bilo bi zanimljivo pokusati uklopiti ljudsko tijelo u piramidu i vidjeti dali ima podudarnosti.
Zamisljam Faraona koji objedinjuje musko i zensko okrenutog prema istoku.
Po jednoj slici koju imam postoje tri komore,jedna kao osnova na kojoj stoji u donjem svijetu,druga bi se mozda poklapala sa maternicom a treca sa srcem ili kraljevom odajom jer iz ovoga je vidljivo da je ona malo u lijevo od sredisnje okomoce u kojoj je kraljicina odaja.

Ovo je samo jedna mala teorija koju je vjerujem lako provjeriti.
Kazu da i najduzi put zapocinje jednim malim korakom pa evo ja sam ga napravio.

Ovo je izvedeno na osnovu slike a u 3D garant pada u vodu,bilo bi previse jednostavno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 21, 2007 6:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub okt 29, 2005 6:59 pm
Postovi: 235
Lokacija: Centar
Probaj ovdje mozda pomogne
http://www.pbs.org/wgbh/nova/pyramid/ex ... esclo.html

ili :http://www.cheops.org/ :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 22, 2007 1:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet nov 16, 2007 11:44 am
Postovi: 55
Knjige me i dalje zanimaju a ostalo cu sam rjesavati tako da ne smaram nikoga sa time.
Najbolje je poceti od temelja jer onda ima nade da se nesto izgradi kako valja.Nevolja je da imam i drugih preokupacija pa bi mi jedan sazetak bio dobro dosao da skratim kalkulacije.
Mozak na veliko razradjuje mogucnosti ali zeli jos da podataka jer bih ipak ulozio i neku lovu i dosta truda u izradu.
Male piramidice moze izraditi svako i ako nesto ne valja baciti u smece.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 22, 2007 1:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 17, 2006 4:10 pm
Postovi: 106
Lokacija: Zgb
Preporucio bih knjigu Nulta civilizacija Christophera Knighta i Alana Butlera, koji u svom istrazivanju pokusavaju uci u trag drevnim mjernim jedinicama raznih kultura, megalitske kulture na podrucju Britanije i Francuske, Sumera, Egipta, Minojske kulture s Krete... Zatim pokusavaju definirati metodu kako su drevne civilizacije mogle doci do takvih mjernih jedinica... Svakako zanimljiva knjiga koja moze rasjeniti neke zamagljene stvari. Npr. egipatski lakat je direktno povezana mjerna jedinica s tim drevnim harmonijskim znanjem, usaglasava se sa rotacijom i revolucijom Zemlje...

Takodjer bih preporucio dokumentarac Drunvala Melchizedeka "Sacred Geometry" koji je dostuan u dva dijela na google videos:

http://video.google.com/videoplay?docid ... 4127920940 Part 1
http://video.google.com/videoplay?docid ... 1022970463 Part 2

Eto, ugodno istrazivanje & lijep pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 14, 2008 10:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
Zanimljivi segment iz stare kulture Egypt-a.
http://www.youtube.com/watch?v=goSuxpZwYBk

Dakle po ovom video ako spojimo orgazame (sex) s trenutnim znanjem ovisi o stupnjuu spoznaje ostaju dva puta razvoja svjeti...

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 47 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 29 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz