Sada je: čet mar 28, 2024 12:26 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 139 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: ned feb 26, 2006 5:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 19, 2005 6:45 pm
Postovi: 168
.....


Zadnja izmjena: Faaip de Oiad; čet nov 06, 2008 11:19 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 27, 2006 10:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Talmud of Jmanuel nema nikakve veze sa islamom. Osim ako ga nisu malo krivotvorili, što me ne bi čudilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Alternativna historija - Osmanagic
PostPostano: pet dec 28, 2007 3:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jul 28, 2007 11:55 pm
Postovi: 125
Lokacija: ZG
Ambiciozni višetomski ciklus "Alternativne historije" nudi alternativu oficijelnim istinama sežuci duboko u prošlost i objašnjavajuci sadašnji trenutak i perspektive ljudske civilizacije.

"Alternativna historija" je upravo ono što i naslov sugerira: alternativa "istinama" koje se serviraju javnosti od strane medija i elita koje, iza scene ili otvoreno, vladaju svijetom od pamtivjeka. Na takvim, netačnim ili nepotpunim informacijama, zasnovane su historijske knjige kojima su elite/oligarhije manipulirale većinom.

"Alternativna historija" je i vodič kroz malo poznata dostignuća savremenih istraživanja svjesnog i duševnog od strane niza naučnih institucija i obavještajnih agencija u SAD.

A sve sa namjerom da pojedinca, svaku ljudsku dušu, podsjeti na znanja skrivena duboko u nama. I na sve ono sto treba da uživamo tokom ovog životnog iskustva: osjećaj slobodnog izbora, oslobođenje od straha, ljubav kao model ponašanja.


http://www.alternativnahistorija.com

_________________
'The truth is the truth whether we know it or not'


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 01, 2008 9:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jul 28, 2007 11:55 pm
Postovi: 125
Lokacija: ZG
Semir Osmanagić


Piramida moći na Planeti


slika

Na sceni nije sukob civilizacija. Pobjednik je poznat već hiljadama godina. To su elite koje sofisticirano vladaju i manipuliraju većinom.


SADRŽAJ

Uvod

*

“Kissinger i članovi, Inc.”
*

Tko vlada čovječanstvom?
*

Bilderberg
*

Trilateralna komisija
*

Američki i britanski Savjet za međunarodne poslove
*

Okrugli stol
*

Crna ruka
*

Masoni, Denverski aerodrom i Iluminati
*

Lobanje
*

Globalna Unija
*

Francis Bacon
*

Kuća Windsora
*

Tajni jezik simbola
*

Tragom Anasazija
*

ACIO
*

“Petnaest”
*

Labirint Grupa
*

Teorije zavjera
*

Frekvencija ljubavi

Index imena i pojmova

Bibliografija



Evo zanimljivog izvoda iz teskta Piramida moći na planeti:
http://www.alternativnahistorija.com/AH3.htm


Kalifornijski Institut of HeartMath (www.heartmath.org) se bavi istraživanjem utjecaja raspoloženja na srce i mozak. Jednostavnije, kako emocija ljubavi utječe na naš organizam? Ili, koje su posljedice stresa na naš nervni sistem?



Rezultati Instituta se nastavljaju na Bradenova istraživanja.



Dokazali su da se DNK antene aktiviraju ili iskjučuju sa valnom dužinom emocija koje konstantno prolaze kroz DNK. S obzirom da je emocija straha (iz koje nastaju sve negativne emocije) duga i spora valna dužina, ona može probuditi samo nekoliko naših potencijalnih antena.



Emocija ljubavi je osnova za sve pozitivne emocije.



Kako smo vidjeli, riječ je o brzim i kratkim valnim dužinama. One uključuju u akciju mnogo više ovih DNK Antena. Na taj način se spajamo sa našim multidimenzionalnim bićem. Naši potencijali postaju bezgranični. Naše tijelo se otvara prema energiji prirode, barijere padaju.



Kad našim organizmom dominiraju negativne emocije, zatvaramo se u vlastitu energetsku školjku.



Kada se duhom i emocijama otvorimo, ponovo postajemo dio beskrajnog mora kosmičke svijesti i razuma.





********





Ovo možemo opisati i na slijedeći naćin (spajajući rezultate moderne fizike i drevnih istočnjačkih mudrosti):



Naša svijest je serija međuprepletenih energetskih polja. Imamo naš intelekt, emocije, duh… i svi oni rezoniraju na različitim frekvencijama. Oni se isprepliću u našem tijelu kroz energetske virove poznate kao “čakre” (sanskritska riječ koja znači “točkovi svjetlosti”).



Kroz čakre se prenose nasi emocionalni poremećaji na mentalni nivo, a odatle na fizički nivo. Upečatljiv primjer za rad čakri je kako stres (emocija) utiče na naše mentalno tijelo, i, na koncu, izaziva reakciju (bolest).



Sedam je osnovnih čakri na našem fizičkom tijelu (ukupno 13 u širem predjelu aure). Čakre su raspoređene od osnovne (dna leđa) do one na tjemenu glave. Prve tri čakre su spojene sa Zemljom, materijalnim svijetom. Gornje tri predstavljaju našu vezu sa duhom, sa kosmičkim razumom, “okeanom”.



U idealnom stanju, čovjek bi, preko svojih otvorenih čakri, trebao biti veza izmedju fizičkog i duhovnog. Zemlje i Neba. Materijalnog i spiritualnog.



Tačka balansa je srčana čakra u kojoj se ispoljava emocija ljubavi, ili emocija straha. Ljubav je najviša tačka čakrine frekvencije. Strah (mržnja, žuđ za vlašću nad drugima, itd.) predstavlja samo dno ove frekvencije. Kada ispoljavamo ljubav u istinskom i čistom obliku, onda se ova čakra otvara kao cvijet. Čitav organizam, uključujući i donje tri čakre, počinje da vibrira na frekvenciju ljubavi.



I obrnuto. Kada srčanom čakrom dominira strah, organizam se zatvara, protok energije prestaje. Postajemo prizemni, materijalistički, prikovani uz zemlju. Odvojeni od našeg istinskog Ja. Odvojeni od Univerzalnog znanja, okeana ….





********





David Icke (“The Biggest Secret”, 1999.) je to vrlo lijepo formulirao. “Konstantni ratovi, konflikti, teroristički ispadi, financijske brige i bezbrojni drugi negativni događaji… su dizajnirani da održavaju čovječanstvo u stanju straha… limitirajući ga i odvajajući od istinske ljudske prirode. Ohrabrivanje i poticanje mržnje, osveta, osuda (sve su ovo manifestacije straha) samo stvaraju uvjete za nove konflikte.



Strah se u ogromnim količinama stimulira sa religijom. Strah od “Boga”, strah od smrti i strah od “Sudnjeg dana”…



Isto je i sa “naukom” i strahom koji ona stvara, od smrti i ništavila. Čovječanstvo je preplavljeno sa strahom i različitim izvedenim izrazima ove negativne emocije. Zato smo i odvojeni od našeg stvarnog Ja…



…Pobrinuli su se da čovječanstvo ostane neobaviješteno kontrolom svega što se uči u školama i na univerzitetima, institucijama “nauke” i medijima. Čovječanstvo provodi svoj život gledajući film vjerujući da je to stvarnost… dok stvarni svijet ostaje skriven….



…Masovna kontrola uma i emocija je na djelu. Kroz farmaceutske kartele i proizvođače hrane napada se na ljudsko tijelo i njegove mentalne procese. Droge, vakcine, dodaci hrani, genetski izmjenjena hrana, flourid u vodi ili zubnoj pasti, zaslađivači (na primjer aspartam u gaziranim pićima)… svi oni predstavljaju oružje u borbi protiv čovjekovog slobodnog mišljenja. Ovi aditivi su i izmišljeni da onemoguće mozak i ćelije da prihvataju više, pozitivne frekvencije…



Naravno, radnici u proizvodnim pogonima ili ljekari koji daju vakcine po Africi ili Americi, nemaju pojma šta rade… Odluke se donose na mnogo višem nivou…



Tehnologija svemirskog antiraketnog oklopa američke armije je samo dio elektromagnetne mreže oko Planete koja služi da se generalna svijest čovječanstva održava na niskim frekvencijama. Ekstremno niskofrekventni odašiljači šalju signale diljem svijeta. Mikrovalne transmisije u našim kuhinjama…Celularni telefoni…Mikročipovi…Konvencionalna električne energija radi u smjeru obrnutom kazaljci na satu… I to je direktno u suprotnosti sa našim tjelesnim čakrama. Elektrokablovi u našim kućama rade na 60 ciklusa u sekundi čime se svjesno oštećuje naše tijelo i valovi moždane aktivnosti...



…Živimo u pulsirajućem elektromagnetnom okeanu koji neprestano utječe na naše emocionalno, mentalno i duhovno zdravlje…



…Obrazovni sistem je struktuiran na taj način da čovjeka zatvori unutar njegove lijeve moždane polovine. Poznato je da je lijeva polovina mozga sjedište logike, intelekta i čula fizičkog svijeta (ono što vidimo, dodirujemo, čujemo i mirišemo). S druge strane, desna polovina mozga je centar inspiracije, umjetnosti, bezgranične ljubavi i veze sa dušom…



Obrazovanje i mediji su nastrojeni tako da su profesori i nastavnici, novinari i naučnici, zarobljenici lijeve moždane polovine… I oni se obraćaju lijevoj polovini mozga svojim učenicima i slušaocima. Desna polovina se isključuje. Obrazovanje puni lijevu polovinu mozga informacijama, “školskim gradivom” koje je najčešće netačno i onda se putem testova učenike prisiljava da samo tu polovinu mozga koristi. Ako se ponašate kao roboti, onda ćete proći test. Ako filtrirate informacije kroz desnu polovinu mozga i kažete “ovo je glupo ili netačno”, onda test nećete položiti. Nema veze što ste u pravu…



…Tek otvaranjem našeg srca i uma aktiviraćemo desnu polovinu mozga, srušićemo zid koji je dijeli od lijeve polovine. Intelekt će se spojiti sa intuicijom i inspiracijom, a onda i sa kosmosom…”





********





Da li su čovječanstvu, svakom od nas, začarani i otupljeni, mozak i emocije?



Da li smo programirani i manipulirani, evo, već hiljadama godina?



Da li smo odvojeni od naših bezgraničnih multidimenzionalnih potencijala i operiramo li samo na dijelu najnižeg, fizičkog?





********





Sve je energija. Energetska polja. Različite energetske vibracije stvorene mišljenjem i emocijama.



Energetske forme su bezgranične. I kao što se voda može manifestirati kao tekućina, oblak, para, led… i pri tome izgledati vrlo različita… ona je još uvijek voda u različitim formama.



Isti je slučaj i sa energijom. Manifestira se kao čovjekovo fizičko tijelo ili kao čovjekov um ili kao čovjekov duh ili, pak, kao ptica, biljka, životinja…



Na nivou čiste energije, sve je spojeno. Ne postoje Oni i One. Postojimo samo Mi i Ja.



Tako gledajući, mi posjedujemo potencijal da se spojimo sa svim bićima i procesima u prirodi putem zajedničke energije od koje smo nastali. Da se spojimo i sa Univerzalnom, kosmičkom, kreativnom pra-energijom.



Kreatorom.





********





Kreator nije neko apstraktno biće odijeljeno od nas. Svi smo mi dio istog beskrajnog uma i energije.



Koliko ćemo koristiti naše potencijale zavisi samo i isključivo od nas.



Naš vlastiti izbor je koliko ćemo biti “uključeni” ili “isključeni”.



Možemo i dalje pristajati biti manipuliranima… i misliti da smo obični i nemoćni… i biti rukovođeni strahovima i brigama… bez snage da preuzmemo kontrolu nad svojim životima.



Ili, pak, otvoriti um i srce… slomiti ovu umjetnu školjku i moždane barijere… i prihvatiti da smo više od jednog kratkog i besmislenog života… i posmatrati ovaj život kao samo jedan od bezbrojnih… na našem vječnom evolutivnom putu…

_________________
'The truth is the truth whether we know it or not'


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 02, 2008 1:29 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 28, 2007 8:53 pm
Postovi: 75
Dopada mi se Osmanagićev sajt, premda mislim da ima malo i dezinformacija. Ipak bih izdvojila ovaj link koji je najbliži mom razmišljanju :

http://www.alternativnahistorija.com/PD.htm


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 03, 2008 7:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Citat:
Dopada mi se Osmanagićev sajt, premda mislim da ima malo i dezinformacija.

Na što misliš? :mrgreen:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 04, 2008 1:21 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 28, 2007 8:53 pm
Postovi: 75
Kolose, između ostalog , u " Alternativnoj historiji " Greysi nisu prikazani kao " loši momci " što u stvari jesu,a Lemurija je prikazana kao najrazvijenija i najduhovnija civilizacija do sada, a to je bila ustvari Draco imperija.
Pozdrav, Semjase.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 04, 2008 6:04 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 25, 2007 12:52 pm
Postovi: 197
Lokacija: Zagreb
Dracio i Greysi me podsjećaju na Stargate SG-1. Dracoi=Goauldi, Greysi=Asgardi mada je tehnološki napredak na strani Asgarda. Bave se genetskim inženjeringom zato što im vrsta odumire i već tisućama godina kloniraju tijela, a um samo prebacuju u to novo klonirano tijelo. Dok su sa druge strane Goauldi tipične "sirovine". Idu od planete do planete, od sustava do sustava i sve porobljavaju.
Na kraju priče Asgardi izumru, a Goauldi se valjda pritaje pošto više nemaju snage kao nekad. Valjda čekaju novu priliku...

_________________
We don't need no education
We don't need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave the kids alone


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 04, 2008 7:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Citat:
Greysi nisu prikazani kao " loši momci " što u stvari jesu,

Dobro si naglasila "loši momci" jer gledano sa strane preživljavanja oni nisu loši samo su OPS jer što ima loše u ovome:
Citat:
For the Greys, the main motivation for the genetic work with humans is the survival of the Grey species, which is genetically damaged.

http://www.bibliotecapleyades.net/vida_ ... n_18za.htm
Ali ni to ništa ne znači jer vjerojatno ima iznimaka.
A opet,neznam gdje,pročitao sam da su greysi samo biološki roboti koje su napravili Draco-i(ako se dobro sjećam)Pa ko je onda loš?Terminator ili osoba koja je poslala Terminatora?
ovo je bilo malo :offtopic:

Citat:
a Lemurija je prikazana kao najrazvijenija i najduhovnija civilizacija do sada, a to je bila ustvari Draco imperija.

Osmanagić
Citat:


Ljudsko drustvo se na ovoj Planeti ne razvija evolutivno kako nas pogresno uci obrazovni sistem. Historija ljudskog drustva je historija spiritualnog nazadovanja i deklinacije. Od civilizacije Mu (Lemurie), preko Atlantide do post-Atlantskih drustava.



Slicice sa srednjoamerickog tla to potvrdjuju: od astronomskih genija Maja i Tolteka do deklinacije u vidu Azteka.



Slicno je i u Juznoj Americi: od spiritualnih i gradjevinskih uzleta civilizacije Mu, preko naroda Moche i Chimu pa sve do skorasnje kulture Inka.
http://www.alternativnahistorija.com/AH7.htm#2.3
Moje je mišljenje da Osmanagić govori o civilizaciji Ljudi a ne o vanzemaljcima.Što su bili Lemurijanci OPD ili OPS?Tko je duhovniji OPD ili OPS tj. Draco-i?
Osmanagić ima jedan širok kut gledanja i taj vidokrug istražuje.Istražuje ono što shvaća ili što misli da može shvatiti.Tako da,mislim,on ne širi dezinformacije nego zaključke koje koliko toliko bazira na dokazima za koje mu se čini da su čvrsti.Tj. ne gleda cijelu sliku nego samo dio nje. :occasion5:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 05, 2008 2:33 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 28, 2007 8:53 pm
Postovi: 75
Kolose, ok.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 09, 2008 12:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Osmanagić je ok.

Meni se posebno svidilo šta on puno ne ide u neke detalje , nego kaže neke stvarne činjenice koje jesu i malo ispriča iz svog kuta gledanja šta je to itd , ali ne ide na naćin da upire puno nego samo ispriča konkretno neke stvari.

Ima nekih stvari gdje znam da je lik u pravu , pa ga pogotovo još i radi toga podržavam.

Skroz ok izvor , ... barem šta se mene osobno tiče i onoliko koliko sam ga ja istražio , a nisam puno al meni i ne treba puno da skužim tko je dezinformator a tko nije , tako da Osmanagiću osobno ja ka ja skidam kapu i šta se mene tiče tip je skroz ok i svakako prolazi bez daljnjega.

PS : To je moje osobno mišljenje ok , ne mora biti i vaše ok.

To je to.

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 09, 2008 12:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Spyro, u potpunosti delim tvoje misljenje. Osmanagic iznosi cinjenice, poveze ih i ukratko komentira. Pozitivan je lik i nadasve realan. Ne veruje, vec istrazuje i potvrdjuje...
Njegove tekstove treba procitati, jer i on sam ih, bez obzira sto su teme razlicite, povezuje sve u jednu veoma smislenu celinu. I koliko god da sam, u pocetku sve prihvatala sa rezervom, na kraju sam opet, dosla do toga da je njegov nacin razmisljanja i tumacenja cinjenica, sasvim u redu.
Nedavno sam dobila mail od njega, gde kaze, citiram:..." Piramide su, najvjerojatnije, energetske masine velike snage koje su u sebi, kao sekundarno, imale inkorporirane mnostvo matematickih, astronomskih, geometrijskih, informatickih i energetskih znanja.
One u sebi sjedinjuju najvaznije zemaljske frekvencije. Prava frekvencija ih aktivira, otvara skrivene ulaze... a neznanje ih ostavlja zatvorenim zauvijek."

..."Anasazi su bili jedna pripremna etapa... (tu misli na svoja istrazivanja)
...Povezanost izmedju njih i bosanskih piramida ce se pokazati nesto kasnije..."

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 24, 2008 6:03 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon mar 17, 2008 8:28 am
Postovi: 14
samo da spomen kako Osmanagić večeras gostuje u emisiji Na rubu znanosti ,a tema je zemljovidi drevnih kraljeva mora...
Pozdrav :P


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 09, 2008 6:33 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 09, 2007 1:34 pm
Postovi: 136
Lokacija: Belina
citao sam malo njegovu knjigu piramida moci, i tu sam nasao njegove nelogicne zakljucke. Sigurno da u njegovim knjigama ima tacnih podataka ali ne bih se pouzdao u covjeka koji zagovara postojanje `anticke bosne`

_________________
http://www.4shared.com/file/91406519/30 ... TESLA.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 16, 2008 11:52 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 14, 2008 5:26 pm
Postovi: 67
Čitao sam "Civilizacije prije zvanične historije" i knjiga je super. Točno ono što je rekao netko prije mene. Uključuje činjenice, koje Osmanagić samo komentira, bez dodavanja kakvih svojih nerealnih pretpostavki.

To je ono što i arheologija treba biti. Istraživanje pomoću činjenica, ali i težnja k otkrivanju većega. Nažalost, mnogo istraživača zaboravlja svrhu istraživanja i arhelogije, pa se očite stvari skrivaju i smatraju smiješnima. I to je jedna od tema o kojima govori knjiga.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alternativna povijest - Semir Osmanagić
PostPostano: pon feb 01, 2010 2:24 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon feb 01, 2010 2:38 am
Postovi: 2
DA LI NEKO MOŽE DA MI ODGOVORI (INFORMIŠE) ZBOG ČEGA JE TEMA "TAJNA ISTORIJA SVETA", A ODNOSI SE NA PREVOD VEOMA INTERESANTNE KNJIGE, ZATVORENA?

ZAINTERESOVAN SAM DA UČESTVUJEM U PREVODU TE KNJIGE. MOLIM ZA INFORMACIJU.

POZDRAV SVIMA OD NOVOG ČLANA
BRANKO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alternativna povijest - Semir Osmanagić
PostPostano: pon feb 01, 2010 6:59 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
Branko Djukic je napisao/la:
DA LI NEKO MOŽE DA MI ODGOVORI (INFORMIŠE) ZBOG ČEGA JE TEMA "TAJNA ISTORIJA SVETA", A ODNOSI SE NA PREVOD VEOMA INTERESANTNE KNJIGE, ZATVORENA?


Galaksija je napisao/la:
Postao/la galaksija » ned srp 15, 2007 3:58 am
Na žalost, u međuvremenu su iskrsli neki problemi u vezi autorskih prava, tako da ćemo morati obustaviti projekat prevoda ove knjige.



Pozdrav


:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alternativna povijest - Semir Osmanagić
PostPostano: uto feb 02, 2010 5:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 04, 2008 10:30 pm
Postovi: 604
Lokacija: Again in Đakovo
Zbog autorskih prava ništa od prijevoda,hoće li se prevoditi ta knjiga na kraju?

_________________
"Sve je jasno,samo sam ja zamagljen"- Lao Tse


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alternativna povijest - Semir Osmanagić
PostPostano: uto feb 02, 2010 6:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Mislim da nista ne moze spreciti one koji imaju dovoljno volje, vremena i znanja da prevode bilo koju knjigu, pa tako i ovu. :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 139 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz