Sada je: sub apr 27, 2024 10:04 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 481 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 25  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: čet maj 04, 2006 11:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
Bio sam na ovoj prezentaciji i mogu reći da se isplatilo otići iako sam većinu toga znao već prije. Rekli su nam i da će Semir doći u Zagreb 19.5. gdje će u Europskom domu u 19 sati održati prezentaciju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub maj 06, 2006 8:07 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
http://www.thesupernaturalworld.co.uk/i ... c_id=10277

Proširila se vijest svijetom...

=D>

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub maj 06, 2006 8:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
Meni nije jasno zašto su piramide već nazvane p. Sunca, Mjeseca i Zmaja (?) kad niti su još otkopane niti se znaju detalji, namjena itd. To su neka "radna" imena, izgleda?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub maj 06, 2006 9:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 8:37 pm
Postovi: 260
Lokacija: Na glogu
Evo jedno prakticno pitanje:
cemu iskopavanje pramide
:?:
koji ce nam to kkk kad cemo za 6g tj. 2012 propast/otic u 4D :?:
Da cujem vase odgovore

_________________
Absense of evidence is not evidence of absence.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub maj 06, 2006 10:48 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
koji ce nam to kkk kad cemo za 6g tj. 2012 propast/otic u 4D


Pa većina ljudi toga uopće nije svjesna.

Da su svi ljudi svjesni za time nebi bilo potrebe. Ovo je samo pomoć kod širenja svijesti, jer se ovime "dokazuje" da je dobar dio naše povijesti - lažan. I onda pitanja... zašto, pa kako, pa tko je lažirao... pa onda odgovori... pa mnogi skuže da postoji još mnogo toga osim 3D "gluparija" i da bi kao ljudska rasa trebali naučiti još malo više o svemu...

Slobodna volja.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 07, 2006 12:11 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Hm.
Kao prvo, nije sigurno da mi ikud idemo.
Drugo, nije sigurno da će to biti baš 2012.
Dalje, ako i idemo nekud, nije sigurno da ćemo baš u 4D. Možda ipak idemo u K? A možda smo već tamo? A možda nismo baš svi, nego samo neki. (Mislim na K...)

Nije sigurno da VEĆINA ljudi NIJE svjesna. Je li netko izbrojao ljude i provjerio koliki je broj ovih a koliko onih, pa to izrezio u postocima, pa dokazao da je VEĆINA ovih ili onih? A možda ima nekog tko odozgo vidi bolje od nas običnih, pa može tvrditi o toj većini ili manjini?
Molim, ako ovdje postoji netko tko ima uvid u cijeli svijet, a naročito u nejgovo stanje, da nam se objavi. Može i u nekom grmu. Imam neka pitanja za njega. Hvala.
I tako..sada opet imamo primjer kako skrenuti s dobre teme u bezvezna lupetanja. Netko pametan je rekao: Ako nemaš što za reći, onda šuti.
Idem šutit malo.
Ajde, pozdrav!

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 07, 2006 8:02 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
U vezi s imenima piramida, sjećam se da sam u Alternativnoj historiji čitala o tome, i evo na sreću brzo sam i našla, tih par rečenica se nalaze u:

Tom VII Alternativne historije (Civilizacije prije početka zvanične historije),
pod I Civilizacije Pacifika; u podnaslovu 2.3.8. Naska piramide Semir Osmanagić piše:

Citat:
Polako se penjem ka vrhu prve piramide. Posto je najveca, nazvali su je "Piramida Sunca". Prolazim pored reda stepenica; mogu se uociti prolazi, razliciti nivoi, pregrade.

***

"Ovo je piramida Mjeseca", kaze mi Suzi, pokazujuci stotinjak metara dalje.

Naizgled, kameni brezuljak, nesto nizi od ovog na kome smo sada. Ime me ne cudi. Kada arheolozi nadju dvije piramide u Juznoj ili Srednjoj Americi, vecu nazovu piramidom Sunca, a manju piramidom Mjeseca. To vec postaje neozbiljno i nemastovito.




Očito je najveća piramida u Bosni nazvana piramidom Sunca, manja piramidom Mjeseca, a ona treća - ne znam...
Ne želim ovime biti zlonamjerna ili nešto insinuirati, ali iz Alternativne historije ovo mi je ostalo u "debelom" sjećanju. Istina je, ima poprilično piramida u svijetu koje su Piramida Sunca ili Piramida Mjeseca, a njihova prava namjena izgleda da s tim nije imala blage veze...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 07, 2006 9:47 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 8:37 pm
Postovi: 260
Lokacija: Na glogu
Citat:
Citat:
Citat:
koji ce nam to kkk kad cemo za 6g tj. 2012 propast/otic u 4D



Pa većina ljudi toga uopće nije svjesna.

Da su svi ljudi svjesni za time nebi bilo potrebe. Ovo je samo pomoć kod širenja svijesti, jer se ovime "dokazuje" da je dobar dio naše povijesti - lažan. I onda pitanja... zašto, pa kako, pa tko je lažirao... pa onda odgovori... pa mnogi skuže da postoji još mnogo toga osim 3D "gluparija" i da bi kao ljudska rasa trebali naučiti još malo više o svemu...

Slobodna volja.


Ma time se nece nista postic, pa pogledaj samo neke forume, tamo se s time doslovno ismijava. :evil:

_________________
Absense of evidence is not evidence of absence.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 07, 2006 9:49 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 8:37 pm
Postovi: 260
Lokacija: Na glogu
Citat:
ona treća - ne znam...


Mislim da se treca zove "Piramida Zmaja"
:?: :!: :?: :!:
toliko o budjenju svjest :wink:

_________________
Absense of evidence is not evidence of absence.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 07, 2006 12:12 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Nije sigurno da VEĆINA ljudi NIJE svjesna. Je li netko izbrojao ljude i provjerio koliki je broj ovih a koliko onih, pa to izrezio u postocima, pa dokazao da je VEĆINA ovih ili onih?


Ja sam eksperimentirao malo s tim da vidim... uglavnom... od mnogo ljudi koje poznajem, svih profila i "oblika"... ima možda 5% ljudi koje sve ovo zanima. Većina je čula za takve stvari, ali ih to uopće ne zanima, jer su zaokupljeni svojim životnim lekcijama ( zarađivanje para, bojanje za život, tv, serije, nogomet, kladionica, kako kupiti bolji i jeftiniji auto, problemi žene i muža i ostalih... itd. ). Dakle, zakočeni su još. Ali to je ipak i ok, pa zato su i tu da to prožive, zar ne?!

Ali, na svu sreću, broj i zanimanje ljudi za porast svijesti se povećava.

Dakle, treba uzeti razne profile ljudi kao uzorak. Iako to ništa ne dokazuje, ali na kraju krajeva - pa dokazi nisu niti bitni. Jer se sve mijenja, pa ti dokazi dugo ne traju, hehe!

Što se tiče
Citat:
Ma time se nece nista postic, pa pogledaj samo neke forume, tamo se s time doslovno ismijava.

Boli nas briga što DRUGI ( forumi ) pišu ili mlate praznu slamu ili zovu svemogućeg da poništi te "magije"... razumnim ljudima je dosta da shvate neke stvari oko toga, a drugima koji su većinom isprogramirani, da im na glavu sjedne neki vanzemaljac, sigurno bi to racionalizirali kao "Pijan sam" ili nešto slično. Kod takvih ljudi sve se racionalizira ( prevodi na jezik programa koji imaju u glavi ) i obično ne vide dalje od svoje glave ( čak ni do nosa ne dođe... kako se kaže - od svojeg nosa )!

Otkriće i iskopavanje Bosanske piramide je značajan događaj, ali samo onim koji razmišljaju svojom glavom većinom vremena... Iz svega toga se da puno toga naučiti. Jer ionako nema smisla bacati bisere pred svinje.

Primjer: što otkriće piramide znači "uobičajenom" čovjeku koji je zaokupljen kladionicom i mislima kako sa minimalno znanja dobiti što više materijalnog? Ama baš - ništa. Samo mu smeta u njegovim misaonim formama koje izračunavaju koliko je koji klub pobjedio kod kuće ili u gostima... koji je koeficijent i slično.

Vidiš ?

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 07, 2006 12:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
IsusBog je napisao/la:
Citat:
ona treća - ne znam...


Mislim da se treca zove "Piramida Zmaja"
:?: :!: :?: :!:
toliko o budjenju svjest :wink:


Znam da se treća zove Piramida Zmaja, ali sam malo nejasno napisala - htjela sam reći da ne kužim zašto su je tako nazvali (doduše ne znam ni za ove prve dvije).
Nemam vremena čitati sve na drugim sajtovima, možda negdje i piše nešto...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 07, 2006 12:43 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
htjela sam reći da ne kužim zašto su je tako nazvali (doduše ne znam ni za ove prve dvije).


Ljudska bića vole davati svemu "imena", tj. identifikaciju. Tako se lakše slaže s misaonim formama koje trenutno razvijamo.

Inače te piramide su: gravitacijsko/energetski kompleks za prikupljanje i slanje energije, trenutno na lokatoru "Visoko" u ovoj točki vremena/prostora.
Slični kompleksi su također na drugim lokacijama na planeti, ali i na Marsu i još drugim lokatorima naše okoline, tj. 3D svemira. Postoje vjerojatno i na drugim nivoima denziteta, odnosno svijesti.

Ljudi - uopće nije bitno kako ih nazovemo! Bitno je saznati - kako rade, kako su sagrađene, tko ih je izgradio i ZAŠTO!

Hebo sad jel Zmaj, Sunce, Mjesec, susjeda Bara, Pepa ili mali Mujo!!! To sad uopće nije bitno.

Zanimljivo je kako se ljudska svijest preusmjerava na druge, nebitne stvari "problema"... ono kao da smo isprogramirani da NE ZAPITAMO prava pitanja, ona bitna, ključna...

( ovo je samo moja opservacija i perspektiva... nije baš UVIJEK to slučaj, ali... većinom )

:cry:

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 07, 2006 1:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
Slažem se s tobom Jack, naravno, bitno je kako ruža miriše... ali opet, pade mi nešto napamet, nomen est omen...hehe...

Nije baš nevažno kako se nešto zove, jer i ime itekako daje pečat, i onaj energetski, zar ne...
Što znači kad se kaže npr. piramida Sunca? Posvećena Suncu? U njoj se obožavalo Sunce, slavila ljetna ravnodnevica? Jesu li sve piramide koje se tako zovu imale istu svrhu?
Vidiš, i Semira je to bar malko mučilo kad je napisao ono u VII tomu...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 07, 2006 3:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Treća piramida ima ime Zmaja jer cijelo treće brdo na vrhu svojom dužinom ima oblik ležećeg zmaja. To se može vidjeti i golim okom kad se dođe na vrh Visočice (piramide sunca).
A.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 07, 2006 7:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
I mislila sam da ćeš ti nešto znati o tome, Anđela :hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 07, 2006 10:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
:offtopic:

po pitanju broja ljudi koji su svjesni ili nisu..i ja sam malo istraživala i tvrdim da većina ljudi je na neki način svjesna da osim ovog "javnog" znanja postoji još Nešto. Gotovo svi su se susreli sa saznanjima da osim službeno priznatih povjesnih činjenica postoji i bezbroj neobjašnjivih .Možda je za to najzaslužniji erich von Daeniken, a na našim prostorima pozanati časopisi "Galaksija" i "Vikend", koji su đirili takve informacije,te obrazovni i dokumentarni programi TV Zagreb, sadašnje HTV, a vjerujem i ostale televizije vole objavljivati takve emisije.
Što se tiče svakodnevnog života, većina ljudi je ipak svjesna da osim "službeno priznatih" razloga za život, postoji "još nešto". Većina zna da postoji neki svijet iznad i izvan fizičkog, mnogi istražuju, ali malo tko se to usuđuje javno priznati.
Većina vjeruje u postojanje vanzemaljaca (NLO) i nogi su imali vlastita iskustva viđenja NLO. Većina ljudi je imala bar jednom u životu nekakvo duhovno iskustvo, ali ne zna kamo to smjestiti i ne usuđuje se razgovarati o tome, br ne javno.
Naravno, govorim o ljudima s kojima ja osobno dolazim u kontakt, a to nijue mali broj.
Poznajem vrlo mali broj ljudi koji odbijaju bilo kakav razgovor i pomisao na ovo o čemu ovdje razgovaramo, ali i među njima ima onih koji ipak o tome razmišljaju.
Svima je poznato da naša osobna javna slika nije ista onoj pravoj, kao smo sami sa sobom. Kako su teme iz ovog područja dugo bile predmetom sprdnje i još nisu naučno dokazane (u novije vrijeme ima sve više naučnih istraživanja i dokaza u prilog, pitanje je vremena kad će se to i priznati) , ljudi ne vole o tome govoriti.
Ja se osobno ne bih upuštala u prosuđivanje stanja čovječanstva ili nacije. Kao prvo, da bih prosuđivala masu, trebala bih sebe vidjeti iznad, a tu masu ispod.Sebi pridati vrijednost koju bih toj masi trebala negirati. Tvrditi da većina ljudi nije svjesna, tj. nije niti spsobna doseći neki vid svjesnoti, ja se ne usuđujem. Meni osobno to izgleda kao podcjenjivanje ljudskog roda općenito, a također i precjenjivanje sebe.

Već smo o tome razgovarali na nekoj od tema, ranije. Ja i dalje imam razloga za optimizam, i dalje tvrdim da niste u pravu u pogledu generalizacija. Tvrdim da većina ljudi može i htjelo bi napredovati u duhovnom razvoju, da su svjesni da nedostaju komadići u priči o slici svijeta, da bi voljeli doznati istinu.
To što vi tvrdite da je većina nesposobna da dostigne svjesnot, meniosobno ne bi bilo bitno kad ne bih znala kako misaone forme funkcioniraju, a posebno kad su izrečene javno, na mediju koji može svima biti dostupan. Pošto vjerujem da vi to također znate, ili bar bi trebali znati, i pošto gradivo o djelovanju misaonih formi smatram jednom od osnovnih lekcija, ipak vas moram podsjetiti i upozoriti na pogrešku u vašim programima. Osobno ne volim upozoravati ljude ni na što, ali, s obzirom na važnost teme, ovaj put činim izuzetak. S dobrim namjerama.
Pozdrav!

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 08, 2006 6:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 8:37 pm
Postovi: 260
Lokacija: Na glogu
Tko su Egipcani???


Izbjeglice iz Visokog.... :scratch:

_________________
Absense of evidence is not evidence of absence.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Egipatski geolog potvrdio teze o piramidama
PostPostano: uto maj 16, 2006 1:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
otvrđeno: dr. Aly Abd Bereket - brdo Visočica jeste piramida!!!
16.05.2006. @ 12:42
Alma Beganovic

Doktor geoloških nauka Aly Abd Bereket, već nakon prvog pogleda i prvih analiza potvrdio hipotezu Semira Osmanagića da je brdo Visočica zapravo piramida! Bereket je potvrdio mišljenje Osmanagića, tako da je ovo još jedan u nizu dokaza koje zahtijeva domaća i strana javnost.

Ovo je za Agenciju FENA potvrdio Semir Osmanagić te dodao da je Berekat objasnio i način pravljenja blokova. Prema riječima stručnjaka iz domovine piramida, blokovi su izlijevani uz pomoć kalupa.

Osmanagić je, također, kazao kako je egiptolog Berekat objasnio i namjenu bijele smjese, pronađene na sjevernoj strani Bosanske piramide Sunca.

"Doktor Berekat je siguran da je bijela smjesa ustvari vezivni materijal, isti onaj koji se može pronaći i u zidovima egipatskih hramova", potvrdio je za FENU Osmanagić te dodao kako je potvrda egipatskog stručnjaka veoma važna za potvrdu hipoteze o postojanju piramida.

Ovo je upravo objavljeno na web-site-u www.visoko.co.ba, a koliko čujem gore na Visočici pravo je slavlje.

Pozdrav,
A.


[/url]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Egipatski geolog potvrdio teze o piramidama
PostPostano: uto maj 16, 2006 2:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 17, 2006 8:26 am
Postovi: 35
Lokacija: Zagreb
[
"Doktor Berekat je siguran da je bijela smjesa ustvari vezivni materijal, isti onaj koji se može pronaći i u zidovima egipatskih hramova", potvrdio je za FENU Osmanagić te dodao kako je potvrda egipatskog stručnjaka veoma važna za potvrdu hipoteze o postojanju piramida.

Ovo je upravo objavljeno na web-site-u www.visoko.co.ba, a koliko čujem gore na Visočici pravo je slavlje.

Pozdrav,




Hajde, nece li svanuti vise u toj jadnoj Bosni i Hercegovini !
Ba sme raduje da se otkriju te piramide i da nebude vise BiH poznata po ratu,klanju i masakrima ljudi!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 16, 2006 5:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Svedoci smo interesantnih zbivanja, nema šta. Izgleda da će biti još burnih promena uskoro. Ovo će imati veće posledice od jednog običnog arheološkog otkrića. Ovo menja celu sliku sveta.

Vidim i ovde staru balkansku bolest, bosanci kao da su počeli da svojataju ovu piramidu.
Ne bi trebalo ovu piramidu vezivati za Bosnu jer Bosne u to vreme nije ni bilo niti išta piramidalno ima veze sa bosancima i njihovim kulturnim vašarom. Piramida ima po celom svetu i one su svetski fenomen.
Bilo bi najbolje da bosanci ovu piramidu iskoriste da se izdignu iz svog mentalnog brloga u svetske i kosmičke dimenzije. Da malo zaborave da su bosanci i postanu svetski ljudi. Ovo im je lepa šansa.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 481 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 25  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 31 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz