Sada je: čet apr 25, 2024 11:55 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 481 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 25  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: pet sep 11, 2009 6:51 am 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: pon dec 15, 2008 12:52 pm
Postovi: 278
Htio sam se sa tobom nadmetati, jer vidim da ti to voliš (ja volim nadmetanje sa pametnim)ali pošto bi to po meni bilo mlaćenje prazne slame odustajem, a o mišljenjima je suvišno i govoriti, pogotovo nametati jedam drugom svoja mišljenja i stavove.

Pošto se u suštini ne poznamo ovo dopisivanje o stvarima koje neznamo dovoljno nema svrhe. Možda je najbolje da posjetiš Visočke piramide da vidiš šta ima u tim rupama.

Što se tiče stava da govorim u svoje ime, nemoj zaboraviti, "Ja uvijek govorim u svoje ime"
Pozdrav. :toothy2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: pet sep 11, 2009 10:24 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
juzni krst je napisao/la:
Htio sam se sa tobom nadmetati

zar ti owo (swe) shwacas kao nadmetanje?! :-k
:hello2:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: pet sep 11, 2009 12:57 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: pon dec 15, 2008 12:52 pm
Postovi: 278
Citat:
juzni krst je napisao/la:
Htio sam se sa tobom nadmetati

bad.ass
Citat:
zar ti owo (swe) shwacas kao nadmetanje?!

A zar ti misliš da je ovdje neka "pamet" ili "mudrost", da ne kažem "znanje"?
Ovdje je samo škola i ništa više. :evil3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: pet sep 11, 2009 1:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
juzni krst je napisao/la:
bad.ass je napisao/la:
zar ti owo (swe) shwacas kao nadmetanje?!

A zar ti misliš da je ovdje neka "pamet" ili "mudrost", da ne kažem "znanje"?
Ovdje je samo škola i ništa više. :evil3:

narawno da je skola, samo ne znam zasto onda owo swe shwacas kao nadmetanje - potrebom da dokazes da si ti u prawu, jer to i JESTE nadmetanje. no i to nadmetanje je nekome lekcija odnosno skola. sta se moze...
:love3:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: pet sep 11, 2009 1:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Citat:
Htio sam se sa tobom nadmetati, jer vidim da ti to voliš (ja volim nadmetanje sa pametnim)ali pošto bi to po meni bilo mlaćenje prazne slame odustajem, a o mišljenjima je suvišno i govoriti, pogotovo nametati jedam drugom svoja mišljenja i stavove.


Nisam siguran da volim da se nadmecem, ili mi bar to nije svestan cilj. Uglavnom govorim o principima i "opstim mestima", pa tako i u ovom slucaju ne ulazim u to kakva je ta piramida u Bosni, ni kako je gradjena, nego smatram da postojanje takve gradjevine na tom mestu menja nase shvatanje evropske istorije i da je to cinjenica koju ne treba ignorisati.



Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: pet sep 11, 2009 5:31 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: pon dec 15, 2008 12:52 pm
Postovi: 278
[-X = :love11: Lijep pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: pon sep 14, 2009 12:53 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon aug 31, 2009 1:07 pm
Postovi: 9
jel netko bio u subotu na predavanju? interesira me dali je bilo predstavljeno sto novih informacija, slika i ostaloga sa terena u Visokom...

lp,


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: čet sep 17, 2009 6:58 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: pon dec 15, 2008 12:52 pm
Postovi: 278
http://www.youtube.com/watch?v=5gDpdbD-HCs :evil3: = [-X = :love11:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: čet sep 17, 2009 11:08 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
NJEGOVA SVETOST SVAMIĐI: PODRŠKA PROJEKTU PIRAMIDA U BOSNI

S posebnim zadovoljstvom tim Fondacije "Arheološki park: Bosanska piramida Sunca" ugostio je na arheološkim lokacijama Bosanske doline piramida Njegovu svetost Sri Mahamandalesvara Paramhans Swami Mahesvaranandu, poznatog kao Swamiji (Svamiđi).

Svamiđi je jedan od najistaknutijih živućih duhovnih učitelja na Planeti. Ambasador je mira Ujedinjenih nacija i humanista koji neumorno propagira ideju života za dobrobit drugih, a autor je i promicatelj sistema „Joga u svakodnevnom životu". Inicijator je mnogobrojnih međuvjerskih dijaloga, molitvi za svjetski mir i mirovnih konferencija, brige za siromašne i napuštene te očuvanja kulturnih i arheoloških vrijednosti u svijetu.

Po dolasku u Bosnu i Hercegovinu izrazio je želju da posjeti Bosansku dolinu piramida. Njegov domaćin je bio Semir Osmanagić koji je primio Svamiđija i njegovu pratnju i pokazao im prahistorijsku podzemnu mrežu tunela koja se pruža ispod piramida. Tokom obilaska tunela, megalitnih blokova i uklesanih simbola, Svamiđi je često zastajao, obraćao se svojim sljedbenicima i upozoravao ih na značaj ovog drevnog kompleksa i ostatke starih civilizacija.

Nakon obilaska tunela „Ravne" u izjavi za televiziju je istakao:

„Kada sam čuo za ove piramide kazao sam da ću doći i vidjeti ih i, evo, tu sam. Drago mi je bilo da mogu vidjeti novu kulturu i izraziti podršku Semiru u ovome što radi."

Njegovoj svetosti je uručen i Zbornik radova s Prve međunarodne naučne konferencije o Bosanskoj dolini piramida, a on je uzvratio donacijom za Fondaciju i obećanjem da će pratiti progres na ovom važnom projektu.

slika
slika
slika
slika
slika

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: pet sep 18, 2009 4:27 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: pon dec 15, 2008 12:52 pm
Postovi: 278
Sve si dobro naveo i sve je isto kao i promocija kada političari prime svoje pajdaše pa onda jedni druge hvale i uručuju jedni drugima komade bezvrednih papirina. Ujedinjene nacije su glava novog svjetskog poretka (ne kažem da je ovaj dobar) i centar svjetske političke "Mafije". Mogao je doći i papa i patrijarh moskovski, stvar bi bila potpuno ista.
Na silu se nemože ništa nametnuti. Pitanje je koliko smo spremni da vidimo.
Citat:
Svamiđi je jedan od najistaknutijih živućih duhovnih učitelja na Planeti. Ambasador je mira Ujedinjenih nacija i humanista koji neumorno propagira ideju života za dobrobit drugih, a autor je i promicatelj sistema „Joga u svakodnevnom životu". Inicijator je mnogobrojnih međuvjerskih dijaloga, molitvi za svjetski mir i mirovnih konferencija, brige za siromašne i napuštene te očuvanja kulturnih i arheoloških vrijednosti u svijetu.

Ovo me podsjeća na ovu zadnju majku Terezu koju su vodali po svijetu kao mečku i izigravali se sa njome. Izgleda da jedino ona nije za to znala ili je i njoj to odgovaralo. Izgleda da se povazala njegova učenja i njihov lopovluk, svima odgovara.

Citat:
Svamiđi je jedan od najistaknutijih živućih duhovnih učitelja na Planeti.

Mi smo sile (svako ponaosob), a ne on, samo je pitanje kada smo sazreli da to shvatimo.
Citat:
„Kada sam čuo za ove piramide kazao sam da ću doći i vidjeti ih i, evo, tu sam. Drago mi je bilo da mogu vidjeti novu kulturu i izraziti podršku Semiru u ovome što radi."

Novu kulturu? Podrška? Ovo je izgleda neki miting ili nečija lična promocija? - Ovo je smiješno! :king:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: ned sep 20, 2009 4:33 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Preneseno sa:
http://www.piramidasunca.ba/ba/index.ph ... bosni.html

Sad... tko dođe i kakav je čovjek... što se krije iza njega ili ne... nevažno. Bitno je da se osvijesti što više ljudi da tu postoje neke građevine koje i nisu samo u Egiptu.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: ned sep 20, 2009 5:54 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: pon dec 15, 2008 12:52 pm
Postovi: 278
Jack987:
Izvini, ja nevidim kako se ljudi mogu "probuditi" iz "sna" ugledavši ili prihvativši da tu i tamo postoje neke građevine u piramidalnom obliku ili bilo nekom drugom obliku. Ali moje neznanje i moja, koliko-toliko, spoznaja da ne prosuđujem, osuđujem i presuđujem, jer i sam učim (i ako nekada i to radim - nažalost ) navodi me da kažem da je sve moguće pa i tvoj navod. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: pon sep 21, 2009 6:53 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Izvini, ja nevidim kako se ljudi mogu "probuditi" iz "sna" ugledavši ili prihvativši da tu i tamo postoje neke građevine u piramidalnom obliku


Heh... imam par prijatelja koji su rekli otprilike nešto slično ovom: "Hej, pa tamo su stvarno piramide u Bosni... Jeb... im mater, pa učili su nas da su samo u Egiptu i da su ih gradili samo Egipćani! Lažu nas, pi... im materina. Lagali su nas cijelo vrijeme... i tko zna što su nam sve lagali...". I dalje počinju istraživati neke stvari.

Eto, cilj postignut - bar su počeli razmišljati svojom glavom dalje, uvidjevši da su nas sve lagali u školi, itd. A i počinju vidjeti da tu ima još puuuuuuuuuuuno toga više... dakle - nekako se POKRENU!

Svatko s nečim drugim počinje nekako... netko sa piramidama u Bosni, netko sa onima u Egiptu, neki sa Atlantidom, neki sa David Icke-om, neki sa Udarcem Ruskih Bogova ( haha, to je mene "opalilo" svojevremeno... iako je "pljuvačka", ali služila je svojoj svrsi... ), netko sa raznoraznim tehnikama i new-age "ljepilima"... itd.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: pon sep 21, 2009 9:53 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Jack987 je napisao/la:
Citat:
Izvini, ja nevidim kako se ljudi mogu "probuditi" iz "sna" ugledavši ili prihvativši da tu i tamo postoje neke građevine u piramidalnom obliku


Heh... imam par prijatelja koji su rekli otprilike nešto slično ovom: "Hej, pa tamo su stvarno piramide u Bosni... Jeb... im mater, pa učili su nas da su samo u Egiptu i da su ih gradili samo Egipćani! Lažu nas, pi... im materina. Lagali su nas cijelo vrijeme... i tko zna što su nam sve lagali...". I dalje počinju istraživati neke stvari.

Eto, cilj postignut - bar su počeli razmišljati svojom glavom dalje, uvidjevši da su nas sve lagali u školi, itd. A i počinju vidjeti da tu ima još puuuuuuuuuuuno toga više... dakle - nekako se POKRENU!

Svatko s nečim drugim počinje nekako... netko sa piramidama u Bosni, netko sa onima u Egiptu, neki sa Atlantidom, neki sa David Icke-om, neki sa Udarcem Ruskih Bogova ( haha, to je mene "opalilo" svojevremeno... iako je "pljuvačka", ali služila je svojoj svrsi... ), netko sa raznoraznim tehnikama i new-age "ljepilima"... itd.

:mrgreen: :wink:


:thumbup:

Potvrđujem sličan slučaj.Prijatelj je nadošao na neke zaključke preko piramide i onda je krenuo svim putem :mrgreen: Mislim, hehehe, ima i te da se mi izBosne palimo na tu piramidu pravo :angel4:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: uto sep 22, 2009 4:42 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: pon dec 15, 2008 12:52 pm
Postovi: 278
Milioni turista su obišli Egipat, Meksiko, Peru i mnoga druga mjesta na kojima su podignute građevine za koje se pouzdano zna da su podigute od strane vanzemaljskih civilizacija, a čak su podizane i namjenski, kao energetska kola na zemlji ili kao spoj sa kosmičkom energijom. Sumnjam da su zbog tih posjeta postali probuđeni ili su se okidači okinuli zato što su tamo bili. Ne sporim da je nekima i to bio početak ali za početak buđenja je potrebno mnogo više, mnogo je i kompleksnije nego što se može saopštiti ovim simbolima koje zovemo slova.
Citat:
Izvini, ja nevidim kako se ljudi mogu "probuditi" iz "sna" ugledavši ili prihvativši da tu i tamo postoje neke građevine u piramidalnom obliku


Citat:
Svatko s nečim drugim počinje nekako... netko sa piramidama u Bosni, netko sa onima u Egiptu, neki sa Atlantidom, neki sa David Icke-om, neki sa Udarcem Ruskih Bogova ( haha, to je mene "opalilo" svojevremeno... iako je "pljuvačka", ali služila je svojoj svrsi... ), netko sa raznoraznim tehnikama i new-age "ljepilima"... itd.

Možda se nismo razumjeli jer sam ja govorio o buđenju a ne o osvrtu na nešto. Smatram da je buđenje dug i strašno težak put ali nije neostvariv, a dali je neko shvatio da su ga lagali, ili da ga još lažu, dali je čuo ili vidio razne oblike (čak i piramidalni) to nema veze sa sa povišenom svjesti ili sa kosmičkim okidačima koji djeluju na ljudsku svijest. Da ne dužim Jack, u suštini "sve je uvijek dobro"
Lijep pozdrav. =;


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: uto sep 22, 2009 5:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
juzni krst je napisao/la:
Milioni turista su obišli Egipat, Meksiko, Peru i mnoga druga mjesta na kojima su podignute građevine za koje se pouzdano zna da su podigute od strane vanzemaljskih civilizacija, a čak su podizane i namjenski, kao energetska kola na zemlji ili kao spoj sa kosmičkom energijom. Sumnjam da su zbog tih posjeta postali probuđeni ili su se okidači okinuli zato što su tamo bili. Ne sporim da je nekima i to bio početak ali za početak buđenja je potrebno mnogo više, mnogo je i kompleksnije nego što se može saopštiti ovim simbolima koje zovemo slova. Lijep pozdrav. =;


Mislim da si donekle u pravu, licno sumnjam da je neko bio "probudjen" tako sto je obilazio piramide u Egiptu ili Meksiku. Isto kao sto i ti milioni turista svakako ne znaju pouzdano ko je, kada i zasto podigao te piramide. Sto se tice bosanske piramide, mislim da se tu ne moze raditi ni o kakvom "duhovnom budjenju" nego jednostavno o prosirenju percepcije da je svet, istorija i najverovatnije vecina onoga sto nas uce iz istorije u stvari LAZ, a to je, po meni, dobar "pocetni korak" da neko pocne da preispituje sebe i svet u kome se nalazimo.



Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: uto sep 22, 2009 6:23 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: pon dec 15, 2008 12:52 pm
Postovi: 278
:evil3: = :thumbup: Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: uto sep 22, 2009 9:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
juzni krst je napisao/la:
:evil3: = :thumbup: Pozdrav.


Juzni krst, hoces li molim te da protumacic tj. objasnis sta si hteo da kazes ovim postom?



Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: uto sep 22, 2009 10:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Aragorn je napisao/la:
juzni krst je napisao/la:
:evil3: = :thumbup: Pozdrav.


Juzni krst, hoces li molim te da protumacic tj. objasnis sta si hteo da kazes ovim postom?



Pozdrav

bice da za owaj prethodni tekst prawo goworis. inace, ubaci ponekad neki smajl aragorne i nemoj biti tako "smrtno ozbiljan" iako si moderator. poceli ljudi da se plase... :wink:

:angel4:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: uto sep 22, 2009 10:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 11, 2009 10:12 am
Postovi: 449
Zar je moguće da na ovom forumu neko piše W umesto V ? Mislio sam da je to samo prolazni trend kod fejsbuk klinkica ali ovde nisam nikako očekivao da to vidim, reguliši to čoveče.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 481 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 25  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz