Sada je: sub apr 27, 2024 11:56 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 68 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Darwinizam... laž ili istina?
PostPostano: pon dec 06, 2004 7:39 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon dec 06, 2004 7:35 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima!

Kakvo je vaše cijenjeno mišljenje... da li svijet nastao slučajnošću ili ne?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 07, 2004 9:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub dec 04, 2004 6:32 pm
Postovi: 31
Mislim da je to pitanje već odavno prevaziđeno i malo tko se još bavi njime. Pitam se jeli i sam Darwin pri kraju života u to bio uvjeren. Ta je teorija prije svega prihvaćena jer je nekome u datom trenutku odgovarala za postizanje svojih ciljeva kontrole mase. Neki su je prihvaćali više a neki manje iako ako imalo logički razmislimo vidimo da se ništa ne događa slučajno a ponajmanje život na zemlji. Po Darwinu je kao sve nastalo prilagođavanjem kroz generacije, ali ako uzmemo u obzir npr. živa bića višeg reda zar nije nekako previše slučajno da su se svi najbitniji organi smjestili slično kod svakog bez obzira gdje živili i u kojim uvjetima. Svi imaju 2 oka i uha, nos i usta smješteni "slučajno" baš na slična mjesta bez obzira imali peraje noge ili krila? Kako nekom evolucijom niko nije dobio jedno ili 3 oka ili više ruku. Bar su mali majmuni šta se pentraju po granama zaslužili koju ruku viška radi potrebe okoline u kojoj obitavaju ali nažalost po njih a i "evoluciju" ipak ništa od toga, imaju više manje kao i svi ostali:)
Uglavnom neko i nešto postoji gore šta povlači konce kojih mi ovde nismo svjesni ali za dobit približan uvid u to dovoljno se malo informirat bilo iz knjiga ili preko interneta i nakon toga pokušat zrelo razmislit bez bilo kakvih vjerskih ili idealističkih predrasuda. Na primjer "što bi bilo kad bi bilo?" i neki kakav-takav rezultat bi trebao doći. Bitno je ne odbaciti mogućnosti koje nam se iz ove perspektive čine nevjerojatnima kao niti vjerovati slijepo u nešto. Ovih dana sam negdje čuo ili pročitao jednu zanimljivu stvar: kada jedan naučnik reče da je nešto moguće gotovo je uvijek u pravu, ali kad jedan naučnik kaže da je nešto nemoguće gotovo je uvijek u krivu. važno je ostat čista razuma i biti spreman prihvaćati nove situacije i stvarnosti ma kako se one kosile sa dosadašnjima. Jedno jako zanimljivo gledište izneseno je na ovom sajtu gdje su prevedeni i nadopunjeni razni izvori na stranim jezicima. Od nikoga se ne traži da u ovo sve slijepo vjeruje ali treba se priznati da ima u tome nešto. Pretpostavljam da je većini ljudi neshvatljivo i nemoguće za prihvatit ali zar se očekuje da od nečeg kao što je postojanje života u svemiru da bude jednostavno i "prosto ko' pasulj". Ako ništa drugo pisanje o sličnim temama potaklo je ljude na razmišljanje, da malo mućne glavom i da se zapitaju neke stvari koje se možda prije nisu usudili, bitno je zadržat zdrav razum i ponašat se tolerantno prema svima a šta će bit od svega skupa pokazat će vrijeme...
Pozdrav

_________________
Ne znam što je istina, znam samo da "službena istina" nije istina!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 07, 2004 11:54 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Vezano uz Darwina... pa sad su čak i snimili igrani film u kojem govore: Darwin was wrong... 1Anunnaki je ime filma. Kad i u javnim medijima već to iznose, znači da je to već prevaziđeno. Definitivno se slažem s prethodnim postom Observer-a.

8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 08, 2004 6:00 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Neko rece da vjerovatnoca da je zivot na zemlji slucajno nastao ovakav kakav jeste, jednaka je vjerovatnoci da jaci vjetar puhne preko nekog otpada i sastavi potpuno funkcionalan Boing 767, sa cime se potpuno slazem.

Nama se uvijek prezentiraju dvije mogucnosti izmedju kojih treba da biramo, pa se nam se i u ovom slucaju daju dvije opcije: Dravinizam – ili - Kreacionalizam.

Zasto ne kombinacija obadvoje?!?

Ima puno dokaza da su se mnoge vrste biljnog i zivotinjskog svijeta, ukljucujuci i covjeka u odredjenom smislu adaptirale za zivot u odredjenim podrucjima a isto tako i evoluirale. Mislim da je evolucija takodje dio zivota, te da kao takva, ona ne podrazumjeva samo fizicku evoluciju tijela, nego i svijesti, pa cak mozda i duha/duse.

Medjutim, Darwin je odigrao jednu veoma vaznu ulogu za one koji kontrolisu nasu realnost. Prvo, iz zivota je izbacen duhovni aspekt Svega Sto Jeste, (sto cini najmanje 50% cjelokupne realnosti, cak bih rekao i mnogo vise) te je to doprinjelo da se ljudi koncentrisu upravo na materiju, izbacujuci duhovnu komponentu iz svog zivota. (Da ne bude zabune, ja takodje ne vidim nikavu vezu izmedju religije i duhovnosti, mada mnogi imaju tendenciju da povezuju ovo dvoje).
Tako je nastala jedna trka za sticanjem materijalnih bogatstava kao i u jednom tehnoloskom razvoju po svaku cijenu, sto znaci i po cijenu dovodjenja ove planete na rub ekoloskog kolapsa.
Svijest i materija su samo dva na prvi pogled razlicita aspekta ili stanja jednog te istog.

S obzirom da je duh izbacen napolje ili bolje receno - ignorisan, nastala je neravnoteza kako u covjeku, tako i u nauci i svemu ostalom sa cim je covjek u vezi.

Pored toga, iz ove teorije proizasla je i parola: - Najaci Opstaju – sto je bila ideja vodilja mnogim nacionalistickim, nacistickim, eugenistickim i drugim pokretima kojim se tezilo uspostavljanju jedne suprematorne rase, sa najoptimalnijim genomom. Naravno, arijevci su ti koji su proglasili svoj genom suprematornim, a svi ostali su, na neki nacin smatrani, - “nizim bicima”.

S aspekta ove parole opravdavali su se i opravdavaju se svi medjusobni pokolji i porobljavanja ljudskih bica kroz istoriju, jer “kada je neciji opstanak ugrozen, onda je sve opravdano”, mada u sustini nikada niciji opstanak nije objektivno bio ugrozen.
Isto tako, vec dugo vremena se ‘macho-men’ promovisu kao idealni ljudi a beskompromisno ponasanje u zivotu i biznisu, sa sto manje emocija, se takodje promovise na sve strane. Tako, bezobzirno i beskompromisno ponasanje postaje zivotna norma za sve one koji teze “uspjehu”. Definicija onoga sta se danas podrazumjeva pod uspjehom, takodje je proistekla iz te teorije. Tako su poceli dijeliti i ljude na ‘dobitnike’ i ‘gubitnike’, s obzirom na to kako izgledaju i koliko su uspjeli da ostvare od onoga sto se smatra uspjehom na ovoj tacki vremena/prostora.

Mislim da je Darvinizam omiljena teorija organskih portala, koji ionako nisu u stanju da dozive duhovni aspekt Svega Sto Jeste, jer im ona pomaze da racionalisu svoj zivot i ponasanje.
Postoje teorije da smo mi ovakvi kakvi jesmo rezultat kreacije ili manipulacije od strane drugih zivih bica. Onda se naravno, postavlja pitanje – a ko je njih stvorio?
Mnogo je indikacija za one koji hoce da vide, da postoji jedna visa inteligencija ciji smo mi proizvod i cije karakteristike mi takodje sadrzimo u sebi.

Sa ovog 3D nivoa inteligencije i svjesnosti, koji je relativno nizak, u poredjenju sa gornjim nivoima, mi mozemo samo da teoretiziramo, i pri tome da budemo blize ili dalje od istine, koja moze da bude samo jedna i sve su prilike, izvan naseg domasaja. Mada bih ipak preporucio da se uzme u obzir ono sto je na ovu temu receno u caneling-seansi Geneza:

http://www.galaksija.com/geneza1.htm

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 09, 2004 2:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub dec 04, 2004 6:32 pm
Postovi: 31
Možda se u nekim slučajevima fizički organizmi mogu mijenjati pod utjecajima okoline i uvjeta života ali mislim da su te promjene vrlo ograničene, možda 1:100 u korist namjernih genetskih poduhvata. Ipak i dalje ne vidim nikakvu vezu između Darwinovog tipa evolucije i onog navedeno u genezi, tamo se navodi da su opet te promjene kod neadrletanskog čovjeka nastale indirektno genetički pod utjecajem osobina 3D duša koje su bile smještene u tijelo jedne vrste koja se nije nalazila niti u 2D kategoriji niti u 3D nego negdi između Možda oni koji su sve to "organizirali" nisu tada imali nikakvu pametniju tjelesnu zamjenu za te duše nego su upotrijebili ono šta su imali na raspolaganju.
U svakom slučaju te promjene opet ispadaju namjerne i pod utjcajem "genetskih" faktora duša 3D a nikako ne slučajnom prilagodbom pračovjeka izazvanom njegovim samousavršavanjem kako se već objašnjava u evoluciji. Pitanje je samo dana kad će i najtvrdokorniji evolucionisti napokon uvidjeti da se ništa ne događa slučajno niti samo po sebi, bar ne kad se radi o nekim važnijim stvarima u vezi nastanka ili promjena svih živih bića.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 09, 2004 2:27 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Observer,

slažem se kad se o evoluciji radi da je stvar «ograničena» u nekom smislu. Mislio sam više na «evolutivne» pomjene koje nastaju djelovanjem svijesti i duše na fizičko tijelo. Sve na neki način počinje na eteričnom nivou. Postoje načini kako se može djelovati na eterično ili energetsko tijelo (npr. Reiki simboli-energija) a onda se to može manifestovati i promjenama na fizičkom tijelu, jer je sve to na neki način povezano. Misao je ta od koje vjerovatno sve kreće. Misli su takođe 'energija' koja se može manifestovati na materiji. I na kraju krajeva, sve je «energija» različitih frekvencija.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 09, 2004 4:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub dec 04, 2004 6:32 pm
Postovi: 31
Da, takva "evolucija" koja nastaje pod utjecajem duše, raznih misli i volje, ko zna kakvog zračenja iz istih ili sa strane bi itekako bila moguća. Ja sam mislio samo na to da ako neka vrsta stalno trče da nebi trebalo da im se produže noge kao ni da vrsta koja voli da pliva, sa dugotrajnim plivanjem kroz generacije dobije peraje:))
Pozdrav

_________________
Ne znam što je istina, znam samo da "službena istina" nije istina!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 03, 2005 1:08 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon jan 03, 2005 1:05 am
Postovi: 1
zasto ne biblijska teorija?????????


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 03, 2005 3:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 03, 2005 2:12 pm
Postovi: 216
Lokacija: levo
Ima dokaza da je Bog stvorio zemlju , a ima i dokaza da je sama sebe stvorila.Samo je pitanje za sta se odluciti


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 19, 2005 10:32 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
interesantan tekst:


http://www.vecernji.net/newsroom/zaniml ... 1/index.do



Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 28, 2005 7:53 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 19, 2004 2:48 pm
Postovi: 211
Prije nekoliko godina ispirali su nam mozak sa Darwinovim teorijama.
Komunisticka se odlicno uklapa u njegovu: "Rad je stvorio covjeka".
Kada sada citam tako nesto dodje mi zlo, covjeku se jednostavno smuci na sve sto je ucio i citao o tome.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 06, 2005 2:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 06, 2005 1:58 pm
Postovi: 38
Baron je napisao/la:
Prije nekoliko godina ispirali su nam mozak sa Darwinovim teorijama.
Komunisticka se odlicno uklapa u njegovu: "Rad je stvorio covjeka".
Kada sada citam tako nesto dodje mi zlo, covjeku se jednostavno smuci na sve sto je ucio i citao o tome.


Nažalost ,ispiraju našoj djeci mozak i danas... darvinističičkom teorijom da je čovjek samo "životinja na višem stupnju razvoja". Ali znanost sve više pronalazi dokaza da je Darwin bio u krivu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 06, 2005 2:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 06, 2005 1:58 pm
Postovi: 38
galaksija je napisao/la:


I ovo je zanimljivo:


Meko tkivo pronađeno u fosilu T-Rexa sliči nojevom

WASHINGTON - Savitljivo i elastično meko tkivo iz dinosaura Tyrannosaurusa rexa koji je izumro prije 70 milijuna godina, pronađeno je u koštanoj moždini stražnje noge i donekle nalikuje, što je šokiralo znanstvenike, onome u današnjem noju.
To otkriće, objavljeno u petak u dnevniku Science, pruža mogućnost znanstvenicima da pronađu DNK, što bi moglo rasvijetliti građu te vrste, kaže se u članku.

Fosilno ostaci jednog od najstrašnijih stvorenja koje je ikad obitavalo na Zemlji pronađeno je u Hell Creeku, dijelu Stjenjaka u Montani.

Mary Higby Schweitzer sa Sveučilišta u Sjevernoj Karolini rekla je kako su ona i njezini kolege ostali "šokirani" kad su primijetili "neobične djeliće tkiva u koštanom kanalu" fosilizirane bedrene kosti T-rexa.

"Nisam vjerovala svojim očima, dok test nismo ponovili 17 puta", rekla je.

Nakon uklanjanja naslaga minerala s tkiva, znanstvenicima je ostao "savitljiv, rastezljiv materijal protkan krvnim žilama", stoji u članku Sciencea.

Tanko, prozirno meko tkivo "slobodno je plutalo u otopini", a sličilo je tkivu iz kosti noja, rekli su autori

"Iznimna očuvanost ovog tkiva, koja ne dovodi u pitanje vrijeme postojanja dinosaura, možda otvori mogućnost proučavanja fiziologije dinosaura, a možda i nekih aspekata njihovog biokemijskog sastava, osobito ako se meko tkivo uspije pronaći i u drugim fosilima", tvrde autori.

(Hina)

http://www.vecernji-list.hr/newsroom/za ... 2/index.do


Ima i ovdje još zanimljivijih stvari:

http://kreacionizam.info/viewtopic.php?t=63

http://kreacionizam.info/viewforum.php? ... 6694e0ec40

i ovaj sajt - http://kreacionizam.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 20, 2005 3:54 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet apr 15, 2005 6:18 pm
Postovi: 5
Dragi prijatelju,na tvoje je pitanje je jako lako odgovoriti "darwinizam-laz ili istina?"Darwin se na pocetku drzao teorije "fiksizma"sto znaci da je ziva tvar nastala sama od sebe i da se ne moze mijenjati.No kada je krenuo na ekspediciju brodom otkrio je da ziva tvar nije nastala sama od sebe.Otkrio je da je ziva tvar toliko komplicirana i da bi fakat bila slucajnost da nastane sama od sebe.Sve svoje biljeske je opisao u knjizi O POSTANKU ZIVIH BICA.Darwin odbacuje teoriju fiksizma i pocinje govoriti i pisati o postupnom razvoju zive tvari,bica...A moje misljenje je to da je ziva tvar nastala isto tako postupnim procesom i da se postupno razvija i da se postupno mijenja.Svi se mi mijenjamo,neki psiholoski,neki fizicki....Zato ja kazem da se nikad ne mozes dotaknuti dva puta po istom dijelu koze jer se on iz sekunde u sekundu mijenja.Pa bih na kraju ovog posta pretpostavio da je covjek nastao postepenim razvojem.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 23, 2005 9:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 23, 2005 9:07 pm
Postovi: 40
Evo što ja mislim: mislim da je možda pogriješio. Mislim da je uvjerljivija Sitchinova interpretacija starih sumerskih zapisa.

O tome više pročitajtne na stranici Dvanaesti planet

Ili diskutirajte na forumu Forum: Zemaljske kronike


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 19, 2006 7:24 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
http://homepage.smc.edu/wissmann_paul/h ... mbryos.gif


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 19, 2006 8:47 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 25, 2006 5:24 pm
Postovi: 138
Lokacija: Rijeka
Ovo baš ne izgleda obečavajuće....

Ali logično je postaviti pitanje:
Zašto su neki majmuni postali čovjekom, a neki, ostali majmuni?

To je prvo što bih pitala pristaše darwinizma.

Ali čini se da takvih ovdje nema, ili ima...!?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 19, 2006 9:26 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Ja sam samo stavila slike embrija a svatko neka sam zakljuci sta misli o tome.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 25, 2007 7:41 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 23, 2007 3:06 am
Postovi: 94
Lokacija: Novi Sad
Apsolutno za Darvina. Zasto? Zato sto je kreacionizam definitivno neodrziv, a takodje i zato sto darvinizam zapravo i nije o samom nastanku zivota, to je jos nedokazivo, vec o prirodnoj selekciji i adaptivnosti sto je apsolutno dokazano i dokumentovano. Amen!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 25, 2007 9:51 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 14, 2006 8:04 pm
Postovi: 139
Lokacija: na mjestu
galaksija je napisao/la:

Nama se uvijek prezentiraju dvije mogucnosti izmedju kojih treba da biramo, pa se nam se i u ovom slucaju daju dvije opcije: Dravinizam – ili - Kreacionalizam.


Lakse je birati s jelovnika nego sam sebi skuhati rucak, cak i kada su u pitanju samo dva "jela"...
gwydion
Citat:
Apsolutno za Darvina.
Evo primjera...
Citat:
Zato sto je kreacionizam definitivno neodrziv

Jednako kao i darvinizam...Oboje imaju neke karike koje nedostaju...
Citat:
darvinizam zapravo i nije o samom nastanku zivota, to je nedokazivo, vec o prirodnoj selekciji i adaptativnosti sto je apsolutno dokazano i dokumentovano

Prirodna selekcija ne odgovara na pitanje o nastanku zivota, da. O cemu onda pricamo? Zasto ga onda uopce stavljamo kao konkurenciju kreacionizmu? Zato sto je on i na ta pitanja pretendirao dati odgovor. I dao ga je jednako jasno kao i kreacionizam...

_________________
Eye of the tiger


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 68 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 35 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz