Sada je: sub apr 27, 2024 8:58 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Fulcanelli i Križ iz Hendaya
PostPostano: čet okt 06, 2005 6:21 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet okt 06, 2005 10:58 am
Postovi: 8
Nabavio sam prije par mjeseci dvd o križu koji se spominje u knjizi "Tajne katedrala" od Fulcanellija.U gradiću Hendayu na granici Francuske i Španjolske stoji križ star oko 300 godina za kojeg je fulcanelli napisao da je najvjerniji prikaz apokalipse!Na križu se nalaze skrivene poruke,zapravo cijeli je križ prožet alkemijskom simbolikom i mistikom,spomenik kraju vremena kako ga nazivaju.Otkriva najveće tajne zapadnog okultizma o pretvaranju željeznog doba u zlatno.Sam križ koji je visok 12 stopa opisuje događaje koji se imaju dogoditi u samom centru naše galaksije dok postolje opisuje efekt koji će to imati na naš sunčev sustav i samim time na nas.Fulcanelli je to nazvao dvostruka katastrofa.Pored opisa dvostruke katastrofe u zapisu stoji i gdje je jedino mjesto na zemlji gdje će se ljudi moći spasiti od tih kataklizmičnih događaja...
Vrlo impresivno sve zajedno, jel neko možda gledao?ili čitao?zanima me koja su vaša saznanja o tome križu i siguran sam da ima još takvih alkemijskih spomenika u europi.Fulcanelli je mnogo toga ostavio tajnom...namjerno?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 06, 2005 7:05 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Imaš tu na Galaksiji tekst Najopasnija teorija na svijetu... i Fulcanelijev stvarni identitet i Da Vinci kod... to si pročitaj, ima unutra mnogo toga objašnjenog.

A i imam ti ja knjigu Misterije Katedrala od Fulcanelija, samo je na engleskom. Javi mi na mail ako hoćeš da ti ju pošaljem. U pdf-u je.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 06, 2005 8:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 19, 2005 12:53 pm
Postovi: 217
Lokacija: zagreb
DAj sliku s simbolima!!! :wink:

_________________
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 06, 2005 8:40 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet okt 06, 2005 10:58 am
Postovi: 8
Jack987 je napisao/la:
Imaš tu na Galaksiji tekst Najopasnija teorija na svijetu... i Fulcanelijev stvarni identitet i Da Vinci kod... to si pročitaj, ima unutra mnogo toga objašnjenog.

A i imam ti ja knjigu Misterije Katedrala od Fulcanelija, samo je na engleskom. Javi mi na mail ako hoćeš da ti ju pošaljem. U pdf-u je.

:wink:


Kupio sam Misterij Katedrala na hrvatskom,izdao je teledisk,ali hvala svejedno :D Iako bi me zanimale knjige Laure knight ako ih imaš ili onu Bringers of the Dawn!Ako hoćeš ovaj dvd ja ti ga pošaljem,isplati se pogledat!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 06, 2005 9:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 19, 2005 12:53 pm
Postovi: 217
Lokacija: zagreb
Dado je napisao/la:
Evo je,ako netko priča jezicima neka prevede :)

http://www.matrix-2001.cz/v2/default.aspx?aid=471


Simbolika i nije baš nešto, uobičajna, naravno, ako je to sve! Interesantno je to, što se nalazi na križu! Imam i ja jednu sliku s otoka Brača, križ prepun Masonskih simbola!
Ako nekoga interesiraju razlozi takvih pojava, mogu objasniti!

_________________
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 06, 2005 10:35 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Bringerse skini ovdje:

http://files.noblerealms.net/file_download/68

Knjige od Laure nemam, nažalost, i ja bi ih htio nabaviti. Sve što sam mogao skinuti sa stranice kasiopeje sam skinuo...

Hvala na ponuđenom dvd-u. Poslat ću ti adresu u PM. Ako tebi treba materijala isto ti snimim i pošaljem ( trenutno ima oko 30 GB podataka !!! ).

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 07, 2005 10:56 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet okt 06, 2005 10:58 am
Postovi: 8
Ono što je najzanimljivije kod Križa iz Hendaya i zašto je on najvjerniji prikaz budućih događaja je to što je na njemu zapisano(Naravno u šiframa)Kada će Katastrofa doći (godina je zapisana u numeričkoj vrijednosti natpisa INRI na križu),značenje dvostruke katastrofe i jedino mjesto na zemlji,odnosno jedan gradić gdje je moguće naći spas od te kataklizme,naravno Fulcanelli je to prešutio!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 07, 2005 6:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
Čemu tolika tajnovitost? Žalosno je kad netko nešto zna što je jako važno, a to znanje ne podijeli sa drugima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 07, 2005 7:38 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet okt 06, 2005 10:58 am
Postovi: 8
Inače gradić se zove Cusco u Peruu...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 07, 2005 8:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 19, 2004 10:54 pm
Postovi: 399
Lokacija: Split
Po meni je sve to ispiranje mozga.
1. Križ nije simbol kršćanstva niti je isus umro a niti probijen na križ, križ je simbol ropstva.
2. Jedino sigurno mjesto mogu biti unutrašnjost zemlje.
3. Sve to meni smrdi na još jedan new age.

_________________
The battle has begun.
I'm ready, and you?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 07, 2005 9:34 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
križ je simbol ropstva.


I simbol smrti.

Slažem se, Isus nije umro. Poslije inicijacije se vratio "kući".

Citat:
Jedino sigurno mjesto mogu biti unutrašnjost zemlje.


Nije ni to. Cjelokupna Zemlja će okusiti transformaciju. Ako si unutar, nije bitno, jer se promjene dešavaju na atomskoj razini, bio ti unutra ili vani. Bitna je vibracijska frekvencija.

Isto mislim da se time ne treba previše zamarati. Bitno je kolektivno proširivati svijest. Da se što više duša osvjesti do određene granice kad mogu "maturirati" za idući nivo.

Ali bolje da nekoga to zanima, nego neki "Big Brother"... tv show.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 08, 2005 7:12 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 19, 2005 12:53 pm
Postovi: 217
Lokacija: zagreb
GameDeveloper je napisao/la:
Po meni je sve to ispiranje mozga.
1. Križ nije simbol kršćanstva niti je isus umro a niti probijen na križ, križ je simbol ropstva.
.


Predložio bih, ako već komentiraš simboliku, da se malo njome i pozabaviš!
Križ svakako nije autohtoni simbol kršćanstva, već je daleko stariji od tog vremena. Priče upotrebljene za nastanak religije, te prilagođavanje istih potrebama institucije, nebih komentirao, to je uglavnom dobar poslovno-politički potez! Bit se izgubila između redaka!
Svakako da je iz toga proisteklo da je križ simbol ropstva, tj , to se iz njega napravilo!
No, križ kao simbol, od pradavnih vremena ima višeznačnu simboliku. Osnovno je tumačenje, da horizontalna os prestavlja energiju koja tvori materijalni svijet, a vertikalna energiju nematerijanog svijeta. U njihovom spoju bi trebao biti balans tih dviju energija, tj usklađenje materijane razine s duhovnom! naravno da tumačenja idu i dalje, no nikako nije prihvatljivo razboritom tvrditi da je križ simbol ropstva, već inspiracija u potrazi višom ezoterijom, bez primjesa religioznosti!
Osim toga, križ je na neki način i simbol čovjeka, prikaz njegova postojanja na četiri razine, elemenata, te težnje ujedinjenja u petom, točci spoja dviju osi. Ako pokušamo to nekako vizualizirati u 3D, vrlo lako čemo dobiti sliku piramide, koja ima gotovo slično značenje, kad se govori o pet elemenata zemaljskog postojanja!
8)

_________________
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 08, 2005 7:15 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 19, 2005 12:53 pm
Postovi: 217
Lokacija: zagreb
[quote="Jack987
Ali bolje da nekoga to zanima, nego neki "Big Brother"... tv show.

:wink:[/quote]

=D>

_________________
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 08, 2005 1:15 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet okt 06, 2005 10:58 am
Postovi: 8
Ne radi se o križu u strogo kršćanskom smislu,pogrešno je tumačiti križ isključivo kao simbol kršćanstva.Radi se je kao što je rekao AlMyheart o dva principa,onome što je univerzalno,ne samo za neku određenu religiju.Križ predstavlja univerzalno,Krist razapet na križ predstavlja smrt ega.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 05, 2006 12:20 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet feb 03, 2006 4:43 pm
Postovi: 9
Lordian Guard je napisao/la:
Jack987 je napisao/la:
Imaš tu na Galaksiji tekst Najopasnija teorija na svijetu... i Fulcanelijev stvarni identitet i Da Vinci kod... to si pročitaj, ima unutra mnogo toga objašnjenog.

A i imam ti ja knjigu Misterije Katedrala od Fulcanelija, samo je na engleskom. Javi mi na mail ako hoćeš da ti ju pošaljem. U pdf-u je.

:wink:


Kupio sam Misterij Katedrala na hrvatskom,izdao je teledisk,ali hvala svejedno :D Iako bi me zanimale knjige Laure knight ako ih imaš ili onu Bringers of the Dawn!Ako hoćeš ovaj dvd ja ti ga pošaljem,isplati se pogledat!

Jacky daj link, jer nemam vremena čitat more besmislenih tekstova dok to ne nađem.

INRI
Igna Natura Renovatur Integra
predstavlja unutarnju alkemiju. Fulcaneli je predviđao novi uspon čovječanstva prema svjetlosti koji će se desiti unutar ljudi. Kataklizme su unutrašnje ne vanjske.

_________________
GRANDE INKVIZITOR


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 05, 2006 12:21 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet feb 03, 2006 4:43 pm
Postovi: 9
GameDeveloper je napisao/la:
Po meni je sve to ispiranje mozga.
1. Križ nije simbol kršćanstva niti je isus umro a niti probijen na križ, križ je simbol ropstva.
2. Jedino sigurno mjesto mogu biti unutrašnjost zemlje.
3. Sve to meni smrdi na još jedan new age.

A prema meni je vjerovanje u reptilske zavjere ispiranje mozga.

_________________
GRANDE INKVIZITOR


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 05, 2006 10:29 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Misliš na ovo valjda:

http://www.galaksija.com/metafizika/davincikod-1.htm



:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 06, 2006 10:41 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet feb 03, 2006 4:43 pm
Postovi: 9
Jack987 je napisao/la:

#-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Pa ovo je prava tragi komedija.

_________________
GRANDE INKVIZITOR


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 06, 2006 10:45 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Pa ovo je prava tragi komedija.


Koje? Misliš tekst ili link na njega?

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 07, 2006 9:56 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet feb 03, 2006 4:43 pm
Postovi: 9
Jack987 je napisao/la:
Citat:
Pa ovo je prava tragi komedija.


Koje? Misliš tekst ili link na njega?

:wink:

Tekst.

_________________
GRANDE INKVIZITOR


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 37 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz