Sada je: čet mar 28, 2024 3:08 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 34 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Srpska piramida
PostPostano: sub sep 18, 2010 10:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 2:44 pm
Postovi: 882
FORMICA je napisao/la:
Ljudi lijepo je to što se obraća pažnja na okolinu i prirodu i lijepo je otići i peti se po brdima i povezati se s prirodom i drugim živim stvorenjima. Ama ovakvih brda po Crnoj Gori ima koliko ti volja i ja vam garantujem da nijedno nije nikakva piramida nego potpuno prirodno nastao dio geoloških struktura. Mene zapanjuje zapravo podzemlje u kojem se nalaze nevjerovatno zanimljive stvari.


Tačno, imaš iznad Budve (prema Cetinju) jedno oveće brdo piramidalnog oblika koga i lokalno stanovništvo naziva piramidom. Ali, ovdje govorimo o nečemu drugom, o mjestu koje je Artur Klark nazvao "najstarijom piramidom na svijetu". Osim toga primjećeno je da je za vrijeme SFRJ vojska zacementirala nekoliko ulaza u unutrašnjost Rtnja. U poslednje vrijeme su primjećene i svjetlosne kugle (NLO) koji se kreću od i ka Rtnju. Dovoljan razlog da se to mjesto bolje istraži.

_________________
http://truthfrequencynews.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Srpska piramida
PostPostano: ned okt 31, 2010 3:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 2:44 pm
Postovi: 882
RTANJ RAŠČIŠĆAVANJE – Šiljak 2010

Centar za istraživanje i ekologiju „Duh Rtnja“ u saradnji sa Zavodom za zaštitu prirode Srbije i podršku turističke organizacije Boljevca u periodu od 27.09. do 01.10.2010. godine izvesti složeniju terensku aktivnost i istraživanje na planini Rtanj. Reč je o pokušaju raščišćavanja klastičnih naslaga „Jame na Šiljku“. Značaj projekta je razjašnjenje mogućnosti postojanja jamsko-pećinskog sistema na Rtnju o čemu postoji više saopštenja, zapisa i literarnih izvora. Prema geološkim odnosima ovog prostora i predstojećim istraživanjima, „Jama na Šiljku“ ima šanse da bude jedan od najdubljih speleoloških objekata u krasu Srbije.
Zbog složenosti izvođenja istraživačkog projekta, pozivamo sve ljubitelje Rtnja i one od akcije koji budu u navedenom periodu osvajali „Šiljak“, podrže projekat prijavom datuma i vremena planirane posete vrha na e-mail duhrtnja@gmail.com . Vaša volonterska podrška istraživačkom projektu u vidu dostave paketa sa opremom i vodom ili podršci na raščišćavanju je dobrodošla.
Na učešće pozivamo i medije kojima je omogućeno da zabeleže deo atmosfere raščišćavanja u unutrašnjosti Rtnja.

slika

Slika 1. Šiljak – Trostrani piramidalni planinski vrh Rtnja ( 1565 m )

slika

Slika 2. Komparativna skica Šiljka i speleološkog objekta

slika

Slika 3. Skica jame na Šiljku

slika

Slika 4. Skica jame na Šiljku – Uvećanje podzemne komore


Kratko obrazloženje projekta

Rtanj je krečnjačka planina u istočnoj Srbiji za koju je od strane Zavoda za zaštitu prirode Srbije pokrenuta procedura zaštite izradom studije zaštite.
Neposredno 30 m severoistočno od najvišeg vrha Rtnja (1565 m), nalazi se plitka kraška jama (dubine 9 m), toponima Jama na Šiljku, koja je zatvorena klastičnim naslagama (drobinom i manjim krečnjačkim blokovima). Prema literarnim izvorima (Lazarević R.,2008) dno jame je drobinom i blokovima zatvoren ulaz u veći i neistraženi jamsko-pećinski sistem. Da ovo ima osnova potvrđuju rezultati novih kompleksnih speleoloških istraživanja Rtnja ( Nešić D. 2006 i Nešić D. 2008) gde je posrednim metodama konstatovan izvestan pećinski sistem u južnom delu ove planine. Da bi se eventualno ušlo u ovaj sistem neophodno je uklanjane klastičnih naslaga u pomenutoj jami.

slika

Slika 5. Panoramska fotografija vrha „Šiljak“ 50 m od vrha

slika

Slika 6. Pogled na ulaz u jamu snimljen sa vrha „Šiljak“ ( sa porušene kapele )

Izvor

_________________
http://truthfrequencynews.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Srpska piramida
PostPostano: pon nov 29, 2010 1:47 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
nema novih informacija?!?

http://www.youtube.com/watch?v=-6azcOxzF5Y
http://www.youtube.com/watch?v=0W197wzQpmk
http://www.youtube.com/watch?v=ZeUcTwI7OUQ

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Srpska piramida
PostPostano: pon nov 29, 2010 12:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Pa kako je protekla ova volonterska akcija?

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Srpska piramida
PostPostano: sub feb 19, 2011 9:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 25, 2011 5:23 pm
Postovi: 69
zar vama deluju izmisljeno price da su mnogi ljudi videli nlo iznad rtnja, obzirom da ti isti ljudi nemaju pojma da piramida ima veze sa vanzemaljcima? zar nije to malo nemoguca "slucajnost"?
nebitno, "planina" je piramidalnog oblika, i kako to da bas tu ljudi koji, siguran sam, ne znaju za vezu piramide i vanzemaljca pricaju da su vidjali cudnu svetlost itd itd..

postoji prica medju mestanima i da se licno hitler sa timom naucnika peo na rtanj i nesto merio nekim instrumentima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Srpska piramida
PostPostano: sub feb 26, 2011 2:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet feb 24, 2011 1:42 pm
Postovi: 59
Lokacija: 5D
Rtanj je piramida!Tako kaze jedan moj prijatelj koji se bavi astronomijom,arheologijom,speleologijom...tvrdi da je Rtanj najveca piramida na svetu i da sa ovih prostora potice cela civilizacija...

_________________
Love & Light


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Srpska piramida
PostPostano: sub feb 26, 2011 5:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
ne mislis ti samo tako kao i tvoj prijatelj.
kopajuci povrsno od lepanskog vira pa prema danas... to ukazuje upravo na tu tvrdnju.

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: rtanj: Srpska piramida
PostPostano: ned apr 24, 2011 8:10 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
ima li novosti

?
http://piramidartanj.blogspot.com/

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Srpska piramida
PostPostano: pon apr 09, 2012 9:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 01, 2012 3:27 pm
Postovi: 120
:hello2: hoce li mozda neko za 1.maj na Rtanj.... :D ..... #-o ... :D :love3: :hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Rtanj - alternativa
PostPostano: pon jan 20, 2014 10:42 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon jan 20, 2014 9:46 am
Postovi: 10
Ljetos sam nekim sticajem okolnosti zavrsio u okolini te velicanstvene planine u svakom smislu te rjeci. Posto mi je bio prvi put da sam na tim prostorima,planina me fascinirala,cim sam je vidio prilazeci Soko Gradu /Sokobanji iz pravca Nisa (autoput),osjetio sam opcinjenost i veoma jako postovanje prema toj planini.Facinantno. Posto mi je vrjeme dozvoljavalo,iskoristio sam priliku da se bolje upoznam sa tim krajem i ispunim sebi jednu staru zelju.

Elem. Naslusao sam se svega tu. Na putu da obidjem jednu pecinu,naisao san ekipu,koja je tu nesto mjerila,raznim radio uredjajima,laserim i slicnim predmetima,koji su me potpuno nepoznati. Primjetio sam razlicitost registracijskih tablica. ST,I,ZG (hrvatske),Srbijanske,pa cak i dvije Basanske. Slucajno tu vecer na povratku svratih uneki usputni hotel u podnozju Rtnja. Ista ta ekipa,koju sam sreo nekoliko sati ranije na mjestu udaljenom nekih 80 km od Rtnja mi je opet nekako djelovalo kao cudan splet opet nekih drugih okolnosti.
Ta ekipa je imala niz predavanja u tom hotelu. I stvarno dolazili su sa svih strana bivse nam Yuge,pa cak i sire.

Tu sam poceo jos intezivnjie da razmisljam o planini. Na vrhu je crkva,sa jako posebnom i jedinstvenom istorijom i pricom koju prica. Pa razne trave,jako mocnih djelovanja na organizam (farmakoloske analize radjene i veoma pozitivne),Pa opet price o piramidima,energiji,neobicnim svjetlosnim efektima, raznim desavanjima, popularnim u emisijama o okultizmu i slicnom.

Ali tu dolazim do onoga o cemu bih vas pitao. Raskovnik. Tema za sebe,mozda. Jako,jako, zanimljivo. Pogledao sam neke primjerke,koji su imali sve djelove ljudskog tjela,jako jasno izrazene.

Mozda bi me neko uputio u neka narodna vjerovanja. Izvinjavam se , ako je pitanje neprikladno u vezi sa temama na forumu i njegovoj prirodi,ali posto vidim da su clanovi veoma upucuni u slicne teme volio bih cuti nesto vise u vezi svega alternativnog u vezi tih biljaka,dogadjaja uopste nekih mogucnosti te planine.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rtanj - alternativa
PostPostano: pon jan 27, 2014 3:39 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 10:50 am
Postovi: 228
SpectraDiggers je napisao/la:
Ljetos sam nekim sticajem okolnosti zavrsio u okolini te velicanstvene planine u svakom smislu te rjeci. Posto mi je bio prvi put da sam na tim prostorima,planina me fascinirala,cim sam je vidio prilazeci Soko Gradu /Sokobanji iz pravca Nisa (autoput),osjetio sam opcinjenost i veoma jako postovanje prema toj planini.Facinantno. Posto mi je vrjeme dozvoljavalo,iskoristio sam priliku da se bolje upoznam sa tim krajem i ispunim sebi jednu staru zelju.

Elem. Naslusao sam se svega tu. Na putu da obidjem jednu pecinu,naisao san ekipu,koja je tu nesto mjerila,raznim radio uredjajima,laserim i slicnim predmetima,koji su me potpuno nepoznati. Primjetio sam razlicitost registracijskih tablica. ST,I,ZG (hrvatske),Srbijanske,pa cak i dvije Basanske. Slucajno tu vecer na povratku svratih uneki usputni hotel u podnozju Rtnja. Ista ta ekipa,koju sam sreo nekoliko sati ranije na mjestu udaljenom nekih 80 km od Rtnja mi je opet nekako djelovalo kao cudan splet opet nekih drugih okolnosti.
Ta ekipa je imala niz predavanja u tom hotelu. I stvarno dolazili su sa svih strana bivse nam Yuge,pa cak i sire.

Tu sam poceo jos intezivnjie da razmisljam o planini. Na vrhu je crkva,sa jako posebnom i jedinstvenom istorijom i pricom koju prica. Pa razne trave,jako mocnih djelovanja na organizam (farmakoloske analize radjene i veoma pozitivne),Pa opet price o piramidima,energiji,neobicnim svjetlosnim efektima, raznim desavanjima, popularnim u emisijama o okultizmu i slicnom.

Ali tu dolazim do onoga o cemu bih vas pitao. Raskovnik. Tema za sebe,mozda. Jako,jako, zanimljivo. Pogledao sam neke primjerke,koji su imali sve djelove ljudskog tjela,jako jasno izrazene.

Mozda bi me neko uputio u neka narodna vjerovanja. Izvinjavam se , ako je pitanje neprikladno u vezi sa temama na forumu i njegovoj prirodi,ali posto vidim da su clanovi veoma upucuni u slicne teme volio bih cuti nesto vise u vezi svega alternativnog u vezi tih biljaka,dogadjaja uopste nekih mogucnosti te planine.


Citao sam davno o Raskovniku i cini mi se da se koristi u Vlaskoj magiji.Pogledaj na sajtu Trece oko mozda ima koji clanak o njemu.Mada se korist za pozitivne stvari(koliko se sjecam) ja od takvih stvari zazirem,pa preporucujem oprez u dodiru sa takvim stvarima.Sorry na off topic.

_________________
Tragam za istinom-istraga je u toku!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Srpska piramida
PostPostano: sub jun 07, 2014 11:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 04, 2013 5:04 pm
Postovi: 171
Lokacija: Void
Sarcophogus je napisao/la:
Ajme.. Piramida ili ne, 100% nije najstarija nit je izvor (ili kako vec hoćete da kažete) prve civilizacije or whatever... nema šanse.


Joj tebe nije najstarija.Pa ako je na prostoru srbije onda je najstarija jer je srpska.

Jer ako je Djizuz Krajst bio srbin ili ako je Mojsije primio zapovjedi na srpskom jeziku onda kako da piramida ne bude srpska ako je najstarija :mrgreen:

_________________
Four eyes as two in one the forward circular view that never ends

An orbital voyage throughout the endless sphere of all

Where time is lost and everything transcends


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Srpska piramida
PostPostano: čet okt 30, 2014 11:51 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet okt 30, 2014 12:39 pm
Postovi: 22
pa normalno da je srpska !

ja licno video sam kako vanzemaljci dolaze iznad rtnja vise puta , dobro cuo sam ne bas video i kad izadjem napolje ono nema niko .

_________________
sve što u sebi sadrži i najmanju laž , LAŽ je u celini


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Srpska piramida
PostPostano: uto nov 04, 2014 2:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 04, 2013 5:04 pm
Postovi: 171
Lokacija: Void
svevid je napisao/la:
pa normalno da je srpska !

ja licno video sam kako vanzemaljci dolaze iznad rtnja vise puta , dobro cuo sam ne bas video i kad izadjem napolje ono nema niko .


hahahahha....ludilo.

sigurno su govorili na starom srpskom jeziku,starijem i od samog covjeka i uz to nosili kokarde

_________________
Four eyes as two in one the forward circular view that never ends

An orbital voyage throughout the endless sphere of all

Where time is lost and everything transcends


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 34 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz