Sada je: čet mar 28, 2024 8:00 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Jos malo o Keltskom korenju . . .
PostPostano: čet jul 16, 2009 3:39 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Evo jos malo zanimljivosti o keltskom poreklu Srba, Hrvata i ostale ovdasnje boranije. Kaze na osnovu merenja 70 muskih i 70 zenskih studenata univerziteta u Dablinu dobijeno je prosecno musko i zensko Irsko lice. Evo kako izgledaju prosecni mladi Irci. Deluju poznato, kao vi naprimer :mrgreen: Samo im dodajte nastavke na "ic" na prezimena.

slika

Evo linak:

http://www.ucd.ie/perceptionlab/researchimages.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Jos malo o Keltskom korenju . . .
PostPostano: čet jul 16, 2009 1:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 27, 2009 4:35 am
Postovi: 193
Lokacija: tampa bay
iliric cirilic tonik keltonik slavic celebratic i bosnic ponosnic :p

_________________
Fed with the tongues of Apocalypse
That galloped down,disordered worlds behind


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Jos malo o Keltskom korenju . . .
PostPostano: čet jul 16, 2009 3:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
nocty je napisao/la:
iliric cirilic tonik keltonik slavic celebratic i bosnic ponosnic :p


Ako malo dublje razmislis ovde se ne radi o nacionalnom, religijskom ili kulturnom pitanju, nego o poreklu naroda na ovim prostorima. Mozda je tebi to dosadno, ali ako objektivno pogledas, zanimljivo je da su ovi generisani modeli dobijeni kao prosecna fizionomija irskih studenata, a da izgledaju gotovo identicno kao i "crte lica" ljudi na nasim prostorima. Na primer ja imam jednog prijatelja koji izgleda gotovo isto kao taj model. Interesantno je da i inace ima znacajnih pokazatelja da ljudi na ovim prostorima mozda ipak nisu Sloveni ali se ipak na to malo ko obazire.

Mislim da je dobro imati znanje o istoriji, jer se shvatanjem proslosti lakse moze shvatiti danasnjica i kako je doslo do danasnjeg stanja. Jedino je problem sto je verovatno 70% 'mainstream' istorije nebuloza, pa je potrebno uloziti dodatni napor da bi se povezale stvari, naravno uz istrazivanje alternativnih izvora.


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Jos malo o Keltskom korenju . . .
PostPostano: čet jul 16, 2009 11:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 27, 2009 4:35 am
Postovi: 193
Lokacija: tampa bay
sta bolan dosadno? o cemu ti? ja sam ti naveo od koga ja vucem korijene u saljivom smislu... majka mi potice iz sredista gdje su scordisci bili a takodjer i otac. ne moze meni niko da kaze da ja nemam slavenskog u sebi kad ja to osjeitm u svojoj dusi(a i asicjare se vidi na licu) :) kao i sve druge koje sam naveo... pa nisam ja sanjo kamene kugle tek tako nego sa razlogom. Te jos postoje od keltskih vremena tu i znam vrlo dobro o cemu pricas samo sto si me malo podcjenio na osnovu mojih saljivih komentara... ne mozes poredit irce i nas nikako... naravno ima onih koji su ostali samo kelti ali balkan ti je jedno burence gdje su se hiljadama godina mjesale razne strukture i kulture i sta ti ja znam...od svih ovih koje sam naveo a ima ih jos...mnogo jos :)

_________________
Fed with the tongues of Apocalypse
That galloped down,disordered worlds behind


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Jos malo o Keltskom korenju . . .
PostPostano: pet jul 17, 2009 2:21 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Citat:
ne moze meni niko da kaze da ja nemam slavenskog u sebi kad ja to osjeitm u svojoj dusi(a i asicjare se vidi na licu)


A ko ti je rekao da nemas slovenskog u sebi? Al bas bih voleo da cujem kako se to slovenstvo oseca u dusi. A ako se vidi na licu, dal to znaci da licis na Vladimira Putina :D ? Dal bi mozda mogao mao da elaboriras i o tom na licu?


Citat:
ali balkan ti je jedno burence gdje su se hiljadama godina mjesale razne strukture i kulture i sta ti ja znam...od svih ovih koje sam naveo a ima ih jos...mnogo jos


Naravno.

Ja pisem malo saljivim tonom, ali inace sam ozbiljan.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Jos malo o Keltskom korenju . . .
PostPostano: pet jul 17, 2009 6:32 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Pokušaj odgovora na temu.

Just?
:love9:


(e, sad sam preterala #-o , ponovo ću kao Ćorkan da balansiram na zaleđenoj ivici mosta :D ).

Mada, :-k ok su mi ovi Kelti.
Imam jednu druidkinju u porodici :wink: , idem uskoro na specijalizaciju :read: , dobićete rezultate.

Ma, na ovim prostorima se toliko gena izmešalo, da njihovo merenje zaista ne bi bila lagana rabota. :wink:

Što je takođe ok. Što više različitih začina, to bolja pica. :glasses7:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Jos malo o Keltskom korenju . . .
PostPostano: pet jul 17, 2009 10:06 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 27, 2009 4:35 am
Postovi: 193
Lokacija: tampa bay
Arbitrium Liberum je napisao/la:
Citat:
Al bas bih voleo da cujem kako se to slovenstvo oseca u dusi. A ako se vidi na licu, dal to znaci da licis na Vladimira Putina :D ? Dal bi mozda mogao mao da elaboriras i o tom na licu?




haha ma ne kao putin,mnogo ljepsi :):) ...a arja misli kao i ja pa je postavila video o kome sam mislio cim sam procito ovu temu :) sloven je sirok pojam i posto smo mi juzno vidjeces slicnosti i sa italijanima gdje i kod njih naravno iam slovena...pogledaj igraca iaquintu npr...mentalitet ,temperament...gegorafski uticaj,i to se takodjer odrazava u jeziku koji na prvi pogled nije ni slican ali jeste.Pa to je jedan citav mikrokosmosmoscic u mikromosmosu :) mavro orbin u knjizi kraljevstvo slovena govori o bosancima kao slavensko pleme koji su se zvali bessi...dakle slavensko pleme uzimajuci u obzir da je servia obuhvatala mnogo vecu teritoriju nego danas.U cvatu modernog doba ta servia je isla s vremenom i evolvirala u jugoslaviju i znas ono kad ti ime ide uz dijelo tvoje ..jednostavno se slaze,da ti ne dajem primjere sad...(princip gavrilo?) eto moro sam :) e pa tako i sa jugom koja nije dozivjela svoj razvoj i onda su svi klecali pred vremenom i svijetom.jako tragicno od jednog naroda i tesko je gledati na to i ne reci life's fu**ked up. Strasno je vazno da se razumije taj mikrokosmos jer je jednostavno fascinantno.A i djeluje pozitivno jer je to veca slika nas da tako kazem. Kelti su bili tu sa njihova dva plemena scordisci i letobici.majka mi ima dosta njihovog mada i sama nije znala :) ne znam za oca...lici na bosanca :) kao i majka uostalom :) ali kelti nisu bili jedini niti vecinski narod na toj teritoriji,poduhvaceni svim ostalim skupinama,ilirima,starim gotima itd,Drug mi je reko neki dan da sam moro imati nekog tamo druida ili wizarda u dalekoj rodbini jer mu licim na jednog haha.Aaa kazem,zato sam ja volio asterixa i obelixa da citam :) a i mushmula sam u keltskom horoskopu i cim sam saznao za to neka konekcija se probudila kao da sam oduvjek znao da sam musmula hehe. Pitas kako se objasnjava slavenska dusa...tako sto plese sa jesenjim bojama i vidi godisnja doba kao slike koje ne mozes ni zamisliti na zidu nego samo u sebi.Nesto skriveno i urezano tu od kad je svijeta valjda.Imaj molim te u vidu i zmajeve brazde ili kako ih zovu shumanove valove....spomenuo sam gavrila principa jer je f.ferdinand ubio bijelog jelena godinu dan aprije njegovog ubistva...postoji zapis na jednom astralnom drvetu (tako ja zamisljam bar) gdje kaze ako ubijes bijelog jelena ,slijeid te ista sudbina godinu dan akasnije.na engleskom se i rimuje .shoot a white deer,die within a year. E pa sve se to desilo u gradu gdje je vertikalna linija koja razdvaja svijet na pola najtanja.

:ontopic: haha

pozz.

_________________
Fed with the tongues of Apocalypse
That galloped down,disordered worlds behind


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Jos malo o Keltskom korenju . . .
PostPostano: pet jul 17, 2009 10:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
nocty je napisao/la:
sta bolan dosadno? o cemu ti? ja sam ti naveo od koga ja vucem korijene u saljivom smislu... majka mi potice iz sredista gdje su scordisci bili a takodjer i otac. ne moze meni niko da kaze da ja nemam slavenskog u sebi kad ja to osjeitm u svojoj dusi(a i asicjare se vidi na licu) :) kao i sve druge koje sam naveo... pa nisam ja sanjo kamene kugle tek tako nego sa razlogom. Te jos postoje od keltskih vremena tu i znam vrlo dobro o cemu pricas samo sto si me malo podcjenio na osnovu mojih saljivih komentara... ne mozes poredit irce i nas nikako... naravno ima onih koji su ostali samo kelti ali balkan ti je jedno burence gdje su se hiljadama godina mjesale razne strukture i kulture i sta ti ja znam...od svih ovih koje sam naveo a ima ih jos...mnogo jos :)


Jeste, lepo si rekao, Balkan je kao neko burence gde se sve i svasta mesalo hiljadama godina, pa izmedju ostalih i slovenska 'linija'. Po meni je problem sto taj slovenski uticaj ipak nije toliko dominantan, i da se uzima "zdravo za gotovo" iako postoje pokazatelji da i nije bas tako.
Sa druge strane, osecanje slovenstva u dusi odnosno "slovenski sentiment" je cisto subjektivna stvar, i na primer ja ga ne osecam. A licno mislim da veci deo "osecaja" koji bi ljudi kod nas nazvali "slovenska dusa" i nema nesto veze sa slovenskim "sentimentom" kakav bi mozda videli kod Rusa npr. Moguce je da gresim naravno.

Citat:
.. ne mozes poredit irce i nas nikako...


Vidis, mislim da se mogu porediti Irci i mi. Pre dosta godina sam gledao neki dokumentarac na TVu u kome je neka zena istrazivala narodne obicaje, nacin zivota na selu kao i ukupni mentalitet i po tom istrazivanju, narod sa ovih prostora mentalno daleko vise ima slicnosti sa Ircima i Velsanima nego sa, na primer Rusima.

U stvari, cinjenica je da smo ovde izmesani u ogromnoj meri, ali isto tako, ako se objektivnije pogledaju stvari, ne samo da fizicki vise licimo na Irce ili Velsane nego sto na primer licimo na Ruse, nego smo i po mentalitetu slicniji njima.

Pa, na kraju, u stvari sve zavisi od naseg subjektivnog osecaja sa cim se vise "prepoznajemo". Neko je skloniji osecaju "duse slovenske", a neko "keltskog duha" dok je neko samo Balkanac.


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Jos malo o Keltskom korenju . . .
PostPostano: pet jul 17, 2009 1:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Aragorn je napisao/la:
Interesantno je da i inace ima znacajnih pokazatelja da ljudi na ovim prostorima mozda ipak nisu Sloveni ali se ipak na to malo ko obazire

odakle ti te informacije? ako moze (opet) nabaci linkowe ili malo pokrijepi owe twrdnje...
:blob:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Jos malo o Keltskom korenju . . .
PostPostano: pet jul 17, 2009 1:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 27, 2009 4:35 am
Postovi: 193
Lokacija: tampa bay
znam sta hoces da kazes aragorne .narocito u vezi sa keltskim duhom i slavenskim... sto se mene tice tanka je linija koja razdvaja to dvoje a prisutno je oboje ...sta ti to govori? i vjeruj mi takodjer sam se prepirao sa nasim "balkancima" oko toga da imamo slicnosti sa welsanima ili englezima ili ircima..samo sam reko da nemamo jer sam mislio na klasicne irce koji su ridjokosi kao onaj djecak sa kisobranom iz kinder jajeta . :) mi govorimo o periodima od hiljadama i hiljadama godina ovdje i migracije su se desavale naravno i evropa je zgusnuta tako da imamo cak i vikinskih gena kod nas na balkanu ,a kad govorimo o vikisnkim genima onda su oni po mom uticaju blizi rusima nego nama jer su "blizi" jel... izgled,mentalitet,temperament itd... a mogo bi takodjer porediti ljude iz alemanije kao sto si i sa britancima uradio jer i s njima je tanka linija sto se tice nas :)

jedino ti mogu reci da od svih duhova koje osjetim u sebi prevladava onaj bosanski koji je obdaren raznoraznim drugim... mozemo o ovemo u nedogled da ti se pamet okrene ...lijepo je vidjeti jos nekog sto osjeca keltski duh ipak ...a nije moguce da ne osjetis slavenski bas nimalo.Ipak pises njegovim pismom a to mnogo uliva i izliva :)

kao sto rekoh da ti se zamanta od svega toga nekad :)

_________________
Fed with the tongues of Apocalypse
That galloped down,disordered worlds behind


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Jos malo o Keltskom korenju . . .
PostPostano: pet jul 17, 2009 2:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Mozda bi trebalo prvo da utvrdimo kakav je taj slovenski a opet kakav je i taj keltski duh, mislim da nemamo pojma ni o jednom ni o drugom. Samo znam da Germani nismo sigurno :P Necu biti objektivan naravno ali onako kako ja vidim tu slovensku dusu moglo bi se opisati kao "nepotrebno poetsko/lirsko rasplinjavanje sustine".


bad.ass je napisao/la:
Aragorn je napisao/la:
Interesantno je da i inace ima znacajnih pokazatelja da ljudi na ovim prostorima mozda ipak nisu Sloveni ali se ipak na to malo ko obazire

odakle ti te informacije? ako moze (opet) nabaci linkowe ili malo pokrijepi owe twrdnje...
:blob:



Imam ja. U casopisu Galaksija osamdeset i neke, bilo objavljeno istrazivanje nekog naseg antropologa koji je vrsio merenja na skeletima. I utvrdio da smo lingoslavi, ali ne i da fizicki licimo na Slovene. Evo potrudicu se da to iskopam i da skeniram (red bi i bio vise).

Cinjenica je da smo ko bosanski lonac :mrgreen: A cinjenica je i da nemamo blage veze o nekakvim osobinama niti Kelta niti Slovena, vec sve imamo tako neku generalnu sliku o tome punu stereotipa. Kao sto su Kelti: crveni, sa kariranim suknjama i divlji, Sloveni: providne plave mlade djeve tanane kao breze koje ih okruzuju, dok svira balalajka :mrgreen: , nesto tipa "Zvonki Cedar ruski"

Ali i cinjenica je da su nam izvorni narodni instrumenti i narodni folklor keltski :mrgreen: Uzmite na primer narodno kolo, originalno sa pratnjom gajdi ili frule ili dvojnica, keltskih instrumenata. Sa drzanjem za ruke i radom nogu koji su glavni elementi, kao kod Iraca. Nema tu mnogo prevrtanja preko glave ili muskaraca koji iskacu ispred igraca pa vitlaju sabljama. (doduse ima ako su vam pretke dovukli vizantinci sa Kavkaza u srednjem veku da cuvaju ovce, ali u tom slucaju i nemate mnogo veze sa ostalim jugoslovenima)

Secam se pre par godina su sproveli nekakvo istrazivanje sa DNK kod Jermena, Turaka i Izraelaca i naravno utvrdili da su isti (semiti) sto je kod svih izazvalo veliko negodovanje i larmu :D

Priznajem da se ne poistovecujem nesto narocito ni sa jednim od tih "duhova" ali ako bih birao, pre bih bio druid u hrastovoj sumi nego providna plava djeva u hladnoj brezovoj, valjda nisam romantican, sta li :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Jos malo o Keltskom korenju . . .
PostPostano: pet jul 17, 2009 3:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 27, 2009 4:35 am
Postovi: 193
Lokacija: tampa bay
Arbitrium Liberum je napisao/la:
Mozda bi trebalo prvo da utvrdimo kakav je taj slovenski a opet kakav je i taj keltski duh, mislim da nemamo pojma ni o jednom ni o drugom. Samo znam da Germani nismo sigurno :P Necu biti objektivan naravno ali onako kako ja vidim tu slovensku dusu moglo bi se opisati kao "nepotrebno poetsko/lirsko rasplinjavanje sustine".





ja znam njemacki jezik i naucio sam da volim tu germanstinu narocito kroz rammstein i njihovu divnu poeziju,vidim toliko slicnosti , da neko ko ne zna njemacki jednostavno to ne moze da osjeti i cuje. mozda to tebi skroz drugacije zvuci ili ti zvuci kao da neko pila drva ali meni je puno "svaceg" da tako bubnem na briznu :) kad smo u pitanju mi koji elaboriramo o keltskom i slavenskom duhu,mislim da se nebi trebali opredjeljivati na jedan ili naginjati na samo jedan... u dvoje je ipak ljepse i cudna je vibracija ljudi...cudna..puna zelenih livada i maslacaka sa lijepim vilama i vilenjacima :)

_________________
Fed with the tongues of Apocalypse
That galloped down,disordered worlds behind


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Jos malo o Keltskom korenju . . .
PostPostano: pet jul 17, 2009 3:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
bad.ass je napisao/la:
Aragorn je napisao/la:
Interesantno je da i inace ima znacajnih pokazatelja da ljudi na ovim prostorima mozda ipak nisu Sloveni ali se ipak na to malo ko obazire

odakle ti te informacije? ako moze (opet) nabaci linkowe ili malo pokrijepi owe twrdnje...
:blob:


Zapravo se malo gde moze procitati koliko je ostalo od keltskog uticaja medju nasim narodima do moderhih vremena, jer se u stvari i malo ko bavio time. Kao klinac sam imao vece interesovanje za to pa su u tom smislu i informacije iz tog doba, pokupljene tu i tamo. Kao na primer sto sam vec spomenuo da sam gledao na tv-u domacu reportazu, u slici i recju, gde je pravljeno poredjenje o nacinu zivota, obicajima, izgledu nekih velskih sela sa srpskim, i slicnosti su bile fascinantne. Ali inace, retko gde sam video da se uzima u obzir i ta veza, i uglavnom sam sam dolazio do zakljucaka da je keltski uticaj puno veci nego sto se misli.

Od onoga sto sam citao u poslednje vreme jeste Secret History of The World, kao i clanke povezane s tom knjigom, gde se u jednom delu u kojima se govori o odredjenim principima druidske vestine, ukazuje na mogucnost da se poslednji trag tog principa u Evropi moze videti do 19. veka kod slepih narodnih pesnika na ovim prostorima, kao sto je Filip Visnjic. Pa sad, moze biti i ne mora.

Citat:
znam sta hoces da kazes aragorne .narocito u vezi sa keltskim duhom i slavenskim... sto se mene tice tanka je linija koja razdvaja to dvoje a prisutno je oboje ...sta ti to govori?


Verovatno isto sto i tebi. :)

Citat:
i vjeruj mi takodjer sam se prepirao sa nasim "balkancima" oko toga da imamo slicnosti sa welsanima ili englezima ili ircima..samo sam reko da nemamo jer sam mislio na klasicne irce koji su ridjokosi kao onaj djecak sa kisobranom iz kinder jajeta .


Nisu ni svi Irci ridjokosi, verovatno ni u proseku, isto kao sto imas ridjih i poluridjih ljudi i kod nas. Evo na primer ni oni modeli prosecnih irskih studenata nisu nesto posebno ridji. Ali po meni je fizionomija i izgled na drugom mestu, iako ima slicnosti, ali mislim da je mentalitet taj koji igra vecu ulogu. A nisu ni svi britanci isto, cini mi se da je velika razlika izmedju anglosaksonaca sa jedne i iraca i velsana sa druge strane, u prvom redu mislim na mentalitet.

Citat:
...lijepo je vidjeti jos nekog sto osjeca keltski duh ipak ...a nije moguce da ne osjetis slavenski bas nimalo.Ipak pises njegovim pismom a to mnogo uliva i izliva


Naravno da osecam i slovenski, ali nije to ono o cemu pricam. Osecanje Slovenskog ili Keltskog duha u samom sebi je subjektivna stvar, vise se nekako trudim da povezem neke "realne" stvari i da uzmem u obzir i druge mogucnosti za koje postoje osnove da su bar priblizno tacne, a ne bas da olako prihvatam ono sto nas uce od malih nogu. Meni licno je svejedno kog smo mi porekla, slovenskog ili nekog drugog, ali mi je zanimljiva cinjenica da se istice samo jedno, Slovensko, iako je ocigledno da smo mesavina svega i svacega.

U sustini, mogao bih da kazem da sam "fan istorije", i nekako volim da znam sta je tu istina a sta ne, pre nego da se prepoznajem u onome "sto je srcu najdraze". :mrgreen: :)


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Jos malo o Keltskom korenju . . .
PostPostano: pet jul 17, 2009 3:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Citat:
ja znam njemacki jezik i naucio sam da volim tu germanstinu narocito kroz rammstein i njihovu divnu poeziju,vidim toliko slicnosti , da neko ko ne zna njemacki jednostavno to ne moze da osjeti i cuje. mozda to tebi skroz drugacije zvuci ili ti zvuci kao da neko pila drva


Moja devojka se slaze sa tobom, Ramstajn je smiruje, meni "pila" :mrgreen:


Citat:
kad smo u pitanju mi koji elaboriramo o keltskom i slavenskom duhu,mislim da se nebi trebali opredjeljivati na jedan ili naginjati na samo jedan... u dvoje je ipak ljepse i cudna je vibracija ljudi...cudna..puna zelenih livada i maslacaka sa lijepim vilama i vilenjacima


I u to ime evo jednog eksperimenta, Dva snimka na kom igraju po dve devojke, dve nase i dve irsko-amerikanke.

Pustite snimke istovremeno, pojacajte ton na jednom, a smanjite totalno na drugom, gledajte kako igraju na tom snimku bez zvuka, ali slusajte zvuk ovog drugog. I onda uradite obrnuto. Videcete kako se kolo i irski step jako lepo uklapaju po melodiji i ritmu.

A mozete i da smanjite ton i na jednom i na drugom pa samo da gledate devojcice :mrgreen:








Citat:
pre nego da se prepoznajem u onome "sto je srcu najdraze"


Ja sve nesto kontra od toga :D


Dodato:

evo jos jednog kola, zgodnije je jer vise ljudi igra. Pustite tu irsku muziku i pratite melodiju i ritam. Ko da su oni i svirali tamo :mrgreen:



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Jos malo o Keltskom korenju . . .
PostPostano: pet jul 17, 2009 3:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Arbitrium Liberum je napisao/la:
Evo potrudicu se da to iskopam i da skeniram (red bi i bio vise).

stwarno bi bio red... :toothy2:

Arbitrium Liberum je napisao/la:
A mozete i da smanjite ton i na jednom i na drugom pa samo da gledate devojcice :mrgreen:

kako 'ko, kako 'ko... :angel4:

Aragorn je napisao/la:
U sustini, mogao bih da kazem da sam "fan istorije", i nekako volim da znam sta je tu istina a sta ne, pre nego da se prepoznajem u onome "sto je srcu najdraze". :mrgreen: :)

slazem se takodjer...

:blob:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Jos malo o Keltskom korenju . . .
PostPostano: pet jul 17, 2009 4:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 27, 2009 4:35 am
Postovi: 193
Lokacija: tampa bay
Arbitrium Liberum je napisao/la:
Citat:


Moja devojka se slaze sa tobom, Ramstajn je smiruje, meni "pila" :mrgreen:

slusaj djevojku :)

istina je da postoji to glediste da su svi jednostavno sloveni ali to naravno nije tacno.Pricas o kolima a dobro znas kako zvuce nasa balkanska kola a kako irska ... sto se tice mentaliteta to je svakako slicno jer kao sto rekoh sve je suzbijeno na tom relativno malenom kontinentu.


opaaa :):) probati jug ko zrno grozdja sa dlana bogorodice....... :)

_________________
Fed with the tongues of Apocalypse
That galloped down,disordered worlds behind


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Jos malo o Keltskom korenju . . .
PostPostano: pet jul 17, 2009 4:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Pa ne pricam samo, dao sam primer. Uporedi korak i ritam. A to kako zvuci zavisi cime je svirano. Lepa su nasa kola i po ritmu kao sto vidis sasvim lepo se igraju uz violinu i gitaru. E sad nemoj da te "zvucanje" zbunjuje, pa da pomislis da je to nesto drugacije jer se eto cuje harmonika ili truba. Zaboravi harmoniku i trube i celo "zvucanje" naseg folklora.

Inace su harmonika i trube tu tek od skora, nekada je bila violina (pre drugog svetskog rata naprimer), pa pre toga frula . . .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Jos malo o Keltskom korenju . . .
PostPostano: pet jul 17, 2009 4:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 27, 2009 4:35 am
Postovi: 193
Lokacija: tampa bay
lici naravno...vidi se u drugom videu sto si postavio ogromna slicnost ne samo slicnost nego i naravno povezanost.Samo sam htio da kazem da je onaj njihov riverdance iskljucivo irski pecat dok se to kod nas radi malo drugacije :)

_________________
Fed with the tongues of Apocalypse
That galloped down,disordered worlds behind


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Jos malo o Keltskom korenju . . .
PostPostano: pet jul 17, 2009 5:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Kod nas je mnogo zivlje i bogatije. Njihovo izgleda nekako ustogljeno i previse stilizovano.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Jos malo o Keltskom korenju . . .
PostPostano: pet jul 17, 2009 7:26 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Evo jedan dobar istoriski forum :
http://p104.ezboard.com/bistorijabalkana
tj. glavna strana za knjige, linkove....
http://istorijabalkana.com/

prije Galaksije sam proveo jedno dvije-tri godine u iščitavanju istoriskog foruma da bih došao do zaključka da istorija nije ono što su nas učili. Moderni istoričari nemaju baš jasnu sliku prošlosti (mada imaju neke dobre ideje) jer je mnogo falsifikata te smanjena količina izvora ili je teško na osnovu samo jednog izvora nešto zaključiti. Sad su se priključile ostale srodne nauke da pomognu u bacanju svjetla na istoriju balkana ali problem su naučnici i njihov nacionalni identitet (ostrašćenost istim) koji dodatno komlikuje naučni rad. Moj neki zaključak tada je bio da kao nacionalno biće ne postojim (ah, slobode) i da nema potrebe tragati za nacionalnim identitetom jer su informacije poprilično šture, nedovoljne i da današnje nacije na balkanu čini neko ime nekih osvajača koje je preneseno na narod koji je podčinjen tj. koji se tu zatekao. Još kad se uzme da je ovuda protutnjalo xy naroda, plemena, imperija, carstava ne mogu se oteti utisku da smo jedan dobar mix svih tih putnika po balkanu...mogućnost da imamo dosta Keltskog DNK nasleđa stoji ali ima tu još masa drugih DNK...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz