Sada je: sri apr 24, 2024 1:25 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 465 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 24  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Okultna simbolika u svjetskoj arhitekturi
PostPostano: pon jul 20, 2009 9:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jul 11, 2009 10:09 pm
Postovi: 35
Lokacija: Rijeka, Croatia
napisao na mom blogu imenom i prezimenom

_________________
www.igor-kostelac.com


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Okultna simbolika u svjetskoj arhitekturi
PostPostano: pon jul 20, 2009 11:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 18, 2008 12:44 pm
Postovi: 227
živio rođo!

_________________
"The problem with quotes on the internet is that you never know if they are real or not." -Julius Caesar


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Okultna simbolika u svjetskoj arhitekturi
PostPostano: pon jul 20, 2009 11:58 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon jul 20, 2009 5:34 pm
Postovi: 3
Evo jos malo o simbolima, ali iz malo drugacijeg ugla. :wink:



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Okultna simbolika u svjetskoj arhitekturi
PostPostano: sri jul 22, 2009 6:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 21, 2009 7:07 pm
Postovi: 64
Lokacija: Beograd
Tehuti, svaka cast za ove slike! Tvoja pisanja su mi mnogo pomogla da shvatim neke stvari vezano za simboliku koja je svuda oko nas. :) Posto sam iz Bgd-a i ovde ima dosta stvari koje imaju masonska obelezja; a posto i mene sve to zanima slikala sam neke stvari po gradu, pa cu videti da u skorije vreme stavim na forum; ne znam da li si znao da je Avala (planina brlizu Beograda) piramida? Verujem da Pobednik na Kalemegdanu gleda u njenom pravcu...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Okultna simbolika u svjetskoj arhitekturi
PostPostano: sri jul 22, 2009 9:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 16, 2007 9:29 am
Postovi: 290
o majo majo, sugradjanko draga... pobednik gleda negde u prvcu sever-severoistok, a Avala mu se nalazi na suprotnoj strani na jug-jugoistoku, okrenut joj je ledjima... Ali, spomenik Neznanom Junaku na Avali i to na vrhu planine jeste piramidalnog oblika... Znam neke, drage mi ljude koji idu noću da sede na piramidalnoj strukturi i kažu mi da osećaju savršeni mir i spokoj dok su tamo... Nisam probao, ali ću možda... Sad ta piramida i toranj sigurno imaju neki zidarski potpis... Na google earth-u se može lepo analizirati položaj jednog u odnosu na drugo - pa Tehuti, predlažem da osmotriš i da nas malo uputiš u tajnu skrivenu... :-k

_________________
...svega ovoga ne bi bilo da je Pera na vreme otišao u policiju...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Okultna simbolika u svjetskoj arhitekturi
PostPostano: sri jul 22, 2009 11:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
FerdinandTheBull je napisao/la:
Na google earth-u se može lepo analizirati položaj jednog u odnosu na drugo - pa Tehuti, predlažem da osmotriš i da nas malo uputiš u tajnu skrivenu... :-k

kordinate?

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Okultna simbolika u svjetskoj arhitekturi
PostPostano: pet jul 24, 2009 3:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 21, 2009 7:07 pm
Postovi: 64
Lokacija: Beograd
Pozdrav Ferdinande! Ako gleda u pravu severo-istok, to je pravac gde “odbacise kamen od ugla” (ma sta to znacilo), zato je bitno da provalimo sta se nalazi u tom pravcu (da li neka gradjevina, neki prirodni objekat); mene ne cudi sto spomenik Neznanom junaku zraci takvom energijom, jer poznato je da su piramide generatori kosmicke energije I bitno je u kom pravu su postavljene u odnosu na nebo; recimo piramide u Egiptu gledaju u pravcu sazvezdja Oriona; temelje za spomenki Neznanom junaku postavio je kralj Aleksandar Karadjordjevic (koji je bio mason) i postoji slika gde se on vidi sa uglomerom I sestarom kada su postavljani temelji spomenika, slike mozes videti na sledecem sajtu: http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 98&page=96, a u feljnotu o masonima koje su izdavale Vecernje novosti 2002.godine, feljton se zove “Enigma zvana masonerija”, sajt je http://www.novosti.rs/code/navigate.php ... 0LO%C5%BDE, spominju se i masoni iz HR, nadam se da ce i Tehutiju biti zanimljivo :-D Nasla sam na internetu da su Karadjordjevici bili (i jos uvek su) clanovi masonskog reda "Crni Orao" , to je red koji su osnovali Medici iz Venecije , a u tom "redu" su i Garibaldi , odnosno Vindzori. Sam Karadjordje je jos pre 1834 bio primljen u "Crne Orlove" .
Tehuti, da li mozes da mi kazes sta predsavlja ova zvezda? Nalazi se u holu jedne od poznatih zgrada u Beogradu
Unapred hvala za odovor


Attachment/i:
Zvezda na podu.jpg
Zvezda na podu.jpg [ 53.36 KiB | Pogledano 5160 put/a. ]
Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Okultna simbolika u svjetskoj arhitekturi
PostPostano: pet jul 24, 2009 4:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 21, 2009 7:07 pm
Postovi: 64
Lokacija: Beograd
Preporucujem knjigu "Tutankamonovo prorocanstvo" od Maurisa Koterela (na engl. The Tutankhamun Prophecies, Maurice M. Cotterell), u knjizi se govori o dekodiranim tajnama Maja, Egipcana i Slobodnih Zidara; u Uvodu pisac kaze:

"Ovo je istinita prica o decaku-kralju, bezgresno zacetom na obalama Nila pre vise od 3.000 godina. Ucio je svoj narod supernauci Sunca, postovao Sunce kao bozanstvo plodnosti i cinio je cuda. Kada je umro, prica se da je otisao medju zvezde. Zvali su ga Perjana Zmija.
Ali, prvo moram da vam ispricam o meksickom decaku-kralju. I on je bezgresno zacet pre vise od 1250 godina u dzunglama Meksika. Ucio je svoj narod supernauci Sunca, obozavao je Sunce kao boga plodnosti i cinio je cuda. Kada je umro, kazu da je otisao medju zvezde. Zvali su ga Perjana Zmija."
Knjigu mozete preuzeti sa ovog sajta: http://www.baneprevoz.com/bane/bok/index12.php


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Okultna simbolika u svjetskoj arhitekturi
PostPostano: pet jul 24, 2009 4:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
maja.maja je napisao/la:
Pozdrav Ferdinande! Ako gleda u pravu severo-istok, to je pravac gde “odbacise kamen od ugla” (ma sta to znacilo), zato je bitno da provalimo sta se nalazi u tom pravcu (da li neka gradjevina, neki prirodni objekat); mene ne cudi sto spomenik Neznanom junaku zraci takvom energijom, jer poznato je da su piramide generatori kosmicke energije I bitno je u kom pravu su postavljene u odnosu na nebo; recimo piramide u Egiptu gledaju u pravcu sazvezdja Oriona; temelje za spomenki Neznanom junaku postavio je kralj Aleksandar Karadjordjevic (koji je bio mason) i postoji slika gde se on vidi sa uglomerom I sestarom kada su postavljani temelji spomenika, slike mozes videti na sledecem sajtu: http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 98&page=96, a u feljnotu o masonima koje su izdavale Vecernje novosti 2002.godine, feljton se zove “Enigma zvana masonerija”, sajt je http://www.novosti.rs/code/navigate.php ... 0LO%C5%BDE, spominju se i masoni iz HR, nadam se da ce i Tehutiju biti zanimljivo :-D Nasla sam na internetu da su Karadjordjevici bili (i jos uvek su) clanovi masonskog reda "Crni Orao" , to je red koji su osnovali Medici iz Venecije , a u tom "redu" su i Garibaldi , odnosno Vindzori. Sam Karadjordje je jos pre 1834 bio primljen u "Crne Orlove" .
Tehuti, da li mozes da mi kazes sta predsavlja ova zvezda? Nalazi se u holu jedne od poznatih zgrada u Beogradu
Unapred hvala za odovor


Sjeveroistok je mjesto balansa između mraka sjevera i svjetla Istoka. No to Svjetlo ne možemo vidjeti fizičkim očima. Kamen temeljac u masonskim ritualima se stavlja upravo na sjeveroistok da se kandidatu objasni kako se čovjek rađa iz mraka neznanja i ulazi u Svjetlo koje je objekt njegove potrage (prva karta Tarota - Luda). To je svjetlo Spiritualnog Sunca (Veliki Arhitekt Kozmosa) koji izlazi na spiritualnom Istoku. Isto tako, astronomsko objašnjenje tog čina bi bilo: kamen temeljac predstavlja točku u toku godine kada Sunce uskrsava nakon svoje smrti u zimskim mjesecima. To je vernalni ili proljetni ekvinocij koji sve kulture i tradicije obilježavaju kao uskrsnuće Sunca ili solarnog Logosa kakvo god da mu ime dali. Na početku godine, na proljetni dan 21. 3. Sunce pobjeđuje mrak zime ili Smrt i sa križa 4 godišnja doba odlazi u Nebo.

Čuo sam za razne lože i masonska tijela u Srbiji i Hrvatskoj, ali nikad nisam čuo za Crnog Orla. Možda je to neka pseudo-kavalirska/viteška organizacija tipa OSMTH koju imamo i u Hrvatskoj i u Srbiji. Ako je tako, ne vjerujem da ih priznaje ijedno regularno tijelo ili masonska obedijencija.

Sličnu zvijezdu sam vidio i u Zagrebu, u Importane Centru.

U hermetizmu znamo da broj 8 predstavlja regeneraciju-uskrsnuće, beskonačnost i mudrost, što su božanski atributi Logosa ili Kozmičkog Sina - spiritualnog Sunca. Ova zvijezda ima 8 krakova. Iako nije oktagram ili oktagon, mislim da se svejedno odnosi na Hermesa-Krista, odnosno trostruki Um-Razum-Logos u čovjeku. 8 isto tako podsjeća na vertikalni matematički znak beskonačnosti, što će reći da je uspon prema Prvom Izvoru jedan beskonačni ciklus regeneracije i osobnog uskrsnuća. Gornji krug u osmici je Nebo ili spiritualni svijetovi, a donji Zemlja ili fizički svijetovi. Za Logos se kaže da ujedinjuje Nebo i Zemlju, te stoga se solarnim junacima mitova daje posrednička uloga i uloga neutralnog principa. Hermesov štap kaducej, koji se sastoji od dvije isprepletene zmije oko jednog centralnog štapa, isto tako grafički podsjeća na broj 8. U hermetičkoj Kabali, broj 8 je broj sfere Hoda kojom vlada Hermes-Merkur-Thoth, odnosno Razum-Logos. Broj 7 predstavlja ciklus transfomacija u čovjeku a 8 kompletnost ili nadilaženje sedam nebesa Kozmosa do samog izvora koji je u osmom nebu. U alkemiji osmokraka zvijezda ima identičnu neutralnu simboliku, to je mjesto gdje se sumpor i živa, odnosno duh i duša susreću u alkemijskom braku suprotnosti.

edit: uz malo pažljivije promatranje zvijezde sa slike, izgleda da je regularni oktagon u centru, što bi značilo da je ova gornja simbolika potvrđena. Oktagram kao oblik kombinira krug (koji simbolizira spiritualne svijetove) sa kvadratom (koji simbolizira materijalne svijetove), stvarajući Dušu kao posrednika između onog što je gore (duh) i dolje (tijelo). Kao što sam ranije napomenuo, Logos duše ima posredničku prirodu. U kršćanstvu to je Krist, u hermetizmu Hermes,... Riječ Božja je poprimila mnoge mitološke forme, ali je suštinski univerzalna.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Okultna simbolika u svjetskoj arhitekturi
PostPostano: uto aug 11, 2009 8:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 18, 2008 12:44 pm
Postovi: 227
@ Salzburg
posebno mi je zastrasujuca ova medicina i medicinari
slika

Attachment:
scr.jpg
scr.jpg [ 243.99 KiB | Pogledano 5102 put/a. ]

_________________
"The problem with quotes on the internet is that you never know if they are real or not." -Julius Caesar


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Okultna simbolika u svjetskoj arhitekturi
PostPostano: sri aug 12, 2009 12:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Zašto bi to bilo zastrašujuće? To su samo alegorijske predstave apstraktnih nauka koje čine skup ljudskog znanja.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Okultna simbolika u svjetskoj arhitekturi
PostPostano: sri aug 12, 2009 4:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 18, 2008 12:44 pm
Postovi: 227
ne znam, medicinari mi izgledaju pre uzvišeno, hladno i potpuino neljudski, dok bolesnici jadno i bespomočno
potpuna kontrola
to je samo moje viđenje toga...

_________________
"The problem with quotes on the internet is that you never know if they are real or not." -Julius Caesar


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Okultna simbolika u svjetskoj arhitekturi
PostPostano: čet aug 13, 2009 12:06 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jun 30, 2009 10:20 am
Postovi: 121
Od one dvije figure ispod kojih pise Jurisprudentia i Medicina, Medicina je lijeva, a Jurisprudentia (pravosuđe) je desna.

Mozda se zeljelo reci da su medicina i pravosuđe osnovne, zemaljske potrebe ljudi pa su zato goli, dok su teologija i filozofija ipak nesto uzviseniji pa su i ti ljudi obuceni, iz visih staleza.

Ali vidi, medicina je obgrlila i prihvatila covjeka, dok pravosuđe kao da kaze "ne zelim slusati suvisne stvari, vaga je vec prevagnula", dakle nepristrano je.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Okultna simbolika u svjetskoj arhitekturi
PostPostano: sri aug 19, 2009 8:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 21, 2009 7:07 pm
Postovi: 64
Lokacija: Beograd
Evo jos nekih zanimljivih slika, u pitanju su piramida na hotelu Slavija, Terazijska cesma, statua Venere u bivsoj zgradi SDK u Zemunu;


Attachment/i:
Terazijska cesma.jpg
Terazijska cesma.jpg [ 56.45 KiB | Pogledano 5026 put/a. ]
Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Okultna simbolika u svjetskoj arhitekturi
PostPostano: sri aug 19, 2009 8:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 21, 2009 7:07 pm
Postovi: 64
Lokacija: Beograd
Ovo je glava Lava koja se nalazi na Terazijskoj cesmi, simbol o kojem je ovde dosta pisano


Attachment/i:
Lav na Terazijskoj cesmi.jpg
Lav na Terazijskoj cesmi.jpg [ 40.06 KiB | Pogledano 5026 put/a. ]
Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Okultna simbolika u svjetskoj arhitekturi
PostPostano: sri aug 19, 2009 8:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 21, 2009 7:07 pm
Postovi: 64
Lokacija: Beograd
Obelezja na cesmi, slova M.O.I. i godina 1860, verovatno je tada cesma napravljena, a ne znam ko je napravio cesmu i zasto bas na tom mestu


Attachment/i:
Obelezja na cesmi.jpg
Obelezja na cesmi.jpg [ 28.62 KiB | Pogledano 5026 put/a. ]
Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Okultna simbolika u svjetskoj arhitekturi
PostPostano: sri aug 19, 2009 8:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 21, 2009 7:07 pm
Postovi: 64
Lokacija: Beograd
Piramida se nalazi na vrhu novog hotela Slavija u Bgd-u, (slikano je iz trole pa je zato malo "prosarana" slika) pretpostavljam se da je tu sediste neke od masonskih loza koje postoje u Srbiji, moguce je da je tu sediste Velikog Orijenta


Attachment/i:
Piramida na Slaviji.jpg
Piramida na Slaviji.jpg [ 30.44 KiB | Pogledano 5024 put/a. ]
Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Okultna simbolika u svjetskoj arhitekturi
PostPostano: sri aug 19, 2009 9:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 21, 2009 7:07 pm
Postovi: 64
Lokacija: Beograd
Statua Venere (pretpostavljam da je ona u pitanju) sa prednje strane u ruci drzi grozd, ne znam sta bi grozd simbolisao?


Attachment/i:
Venera1.jpg
Venera1.jpg [ 30.4 KiB | Pogledano 5022 put/a. ]
Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Okultna simbolika u svjetskoj arhitekturi
PostPostano: sri aug 19, 2009 9:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 21, 2009 7:07 pm
Postovi: 64
Lokacija: Beograd
Ista statua samo druga strana na kojoj se vidi tocak sa sest krakova, simbol Sunca


Attachment/i:
Venera5.jpg
Venera5.jpg [ 55.35 KiB | Pogledano 5022 put/a. ]
Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Okultna simbolika u svjetskoj arhitekturi
PostPostano: sri aug 19, 2009 10:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 21, 2009 7:07 pm
Postovi: 64
Lokacija: Beograd
Tehuti, zelela bih da dodam i par reci za sliku zvezde i simboliku broja osam: na Drvetu zivota broj osam pripada sefirotu Hod; to je sefirot koji ima naziv Slava i nalazi se u podnozju Stuba strogosti i simbolicki pripada planeti Merkur. Razlog povezivanja broja osam (zvezda na slici ima osam krakova) i planete Merkur je taj sto je ta slika fotografisana u najstarijoj novinarskoj kuci na Balkanu - u zgradi Politike! I tu se ogleda sva simbolika planete Merkur (znaci sve ono sto cini novinarski posao ogleda se u toj simbolici): komunikacija, govor, jezik, radoznalost, povezivanje, vesti, obrazovanje, pisanje, citanje, knjige, novine, casopisi, pisma, poste, e-mail i dr.
Poznato je da su braca Ribnikar, osnivace politike - masoni, tako da to sigurno ima neke veze sa masonskim redom kome su pripadali.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 465 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 24  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz