Sada je: čet mar 28, 2024 5:36 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 465 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 24  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sub feb 16, 2008 8:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jan 06, 2008 9:29 pm
Postovi: 53
ovo je nešto novijeg datuma:) dakle radi se o prije nekoliko mjeseci otvorenoj površini zvanoj POZDRAV SUNCU
slika

slika
slika

ovo su morske orgulje
slika

logo grada zadra
slika

slika

nažalost od orgulja nemam nekih dobrih fotki zasad, možda budem uspio izrezat sa videa

imam videoclip kak se to stavi na jubito:)?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 16, 2008 9:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jan 06, 2008 9:29 pm
Postovi: 53
evo ovo je ispred orgulja (morske orgulje potiču iz egipta)
slika

a pozdrav suncu je desno od toga

evo na drugoj lokaciji malo fora sa mjesecom
slika


na ovoj slici kroz granje se vidi mladi mjesec. neznam kak se u ovoj fazi to zove, možda mladi mjesec

interesantno kako se prema kutu iz kojeg se slika,
površina mjeseca ocrtava isto kao i površina kupole
slika


Zadnja izmjena: probuđeni; sub feb 16, 2008 9:46 pm; ukupno mijenjano 4 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 16, 2008 9:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Hvala obojici, FORMICE i probuđeni! Već sam mislio da će ovaj thread proći nezamjećeno.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 16, 2008 9:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jan 06, 2008 9:29 pm
Postovi: 53
if ju build it,
they will come:)))

evo jedna školjka na ulazu u crkvu svetog franje
slika


Zadnja izmjena: probuđeni; sub feb 16, 2008 10:00 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 16, 2008 9:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jan 06, 2008 9:29 pm
Postovi: 53
evo jedna po danu od onog ulaza u stari grad.bolje se vidi po danu.i zmije, i ovan..i konjanik i sve:)
slika

a pazi iz ovog kuta
slika

a vald nećemo potrošit bandwidth:)


Zadnja izmjena: probuđeni; sub feb 16, 2008 10:11 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 16, 2008 9:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
probuđeni je napisao/la:
if ju build it,
they will come:)))


Ako nastavimo postati tolike slike, brijem da ćemo zagušiti bandwith foruma! :D

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 17, 2008 9:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Ova slika sa ulazomu Zadar je pravi primjer kako je heraldika samo isprika za implantiranje okultne simbolike. Lav je hrabrost u heraldici ali i Merkur u svojoj ranijoj agresivnijoj fazi (prema Jungu), ako je krilat onda je spiritualiziran i nadilazi svoj Ego. Lav je i u tarotu falični simbol Sunca, ali i primarnih instinkta i želja (ne nužno egoističnih, već motivirajućih).

Krilati Lav je božanski merkur (metal - živa), a lav bez krila je sumpor u alkemijskim šemama. Sumpor je solarni aspekt ali ne unificiran jer nedostaje univerzalni agent Merkur. Posredstvom žive (Merkura, nesmirenog uma) između soli (materijalna osnova, Yin) i sumpora (Lava, koncentrirane fiksirane osobnosti - Yang) nastaje Kamen Mudraca.

Dakle, lav nije samo simbol hrabrosti.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 18, 2008 4:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
slika


Knin, Kninska tvrđava. Krilati lav sa križem. Mislim da je ovdje evidentan falični simbolizam. Mitra kao solarno božanstvo iz davnina je često prikazivan u obliku lava s krilima.

*********************************

slika


Dubrovnik, rektorova palača. Portal. Lavlja glava sa 12 sunčanih zraka (zodijaka) podijeljenih u 4 skupine (2 ekvinoksa i 2 solsticija). Zanimljiv je također detalj ruže sa 6 latica (6+1=7, broj SEDAM sam već prije objašnjavao). Ruže se nalaze se u svakom kutu portala poput čuvara.


*********************************

slika


Župna Crkva Sv. Petra, Karlovac. Ako zumirate dovoljno sa desne strane ispod svoda sa apostolima, vidjet ćete oko u trokutu koje sjaji 8 zlatnih zraka.


*********************************

slika


Na ulazu u stari grad Korčulu. Uz krilatog lava tu su i drugi herldički simboli...


*********************************

slika


Cres, ulaz u grad.


*********************************

slika


Mošćenice, detalj iznad vrata. Dvoglavi orao okrunjen a iznad njega minijaturni obelisk.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Zadnja izmjena: tehuti; pon mar 24, 2008 11:15 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 25, 2008 9:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
slika


Pariz, Sainte Chapelle, izuzetno kompleksna rozeta.

6 nutarnjih latica + centralni krug = 7. Šest velikih latica + krug u kojem je unutrašnji manji cvijet sa 6 latica. U svakoj od vanjskih latica (velikih) nalaze se 4 male (možda elementalna priroda). 6 velikih vanjskih latica + centralni krug (Elohimi) emaniraju 12 velikih u vanjskom krugu, što je identično originalnim rozenkrojcerskim i kabalističkim shemama. 7 vrhovnih Duhova (arkanđela ili arkona u gnosticizmu), Kozmičkih Ideja odražavaju svoju Volju nad 12 osobina Kozmosa zvanih znakovi zodijaka.

Nadalje, svaki manja latica unutar velike ima 3 odjeljka koja bi suptilno mogla sugerirati vladavinu Trojstva nas svime. Tri važnija elementa: zrak, vatra, voda. Zemlja je možda onaj najmanji odjeljak uz sam rub latice.

12 vanjskih latica * 6 odjeljaka (4 ispunjena likovima + 2 ispunjena zvijezdama) = 72

72 je jedan od najsvetijhi brojeva u Kabali osim 26.

Svako slovo od božanskog imena YHVH ima određenu gematrijsku numeričku vrijednost u Kabali.

Slovo Yod = 10
Slovo Heh = 5
Slovo Vau = 6
Drugo slovo Heh = 5 -----> 10+5+6+5 = 26


slika


Yod 10
Yod He 10+5
Yod He Vau 10+5+6
Yod He Vau He 10+5+6+5
______________________________________
YHVH = 72


S obzirom da je Bog sadržan u sva 4 svijeta (Atziluth - spiritualni svijet, Briah - mentalni, Yetzirah = astralni, Assiah - fizički) njegova vrijednost u jednom svijetu je 26, u ostala 3 isto 26, dakle 26*3=72 (Trojstvo)

72 je i broj Njegovih Imena ili kozmičkih duhova koji ga služe.

6 velikih latica * 6 odjeljaka = 36, 36 + 72 = 108, broj manifestiranih ciklusa, sveti broj u Yogi zbog 108 kuglica u japa mali (krunica)

108 + 12 malih odjeljaka između svake zodijačke latice + 6 latica najmanjeg centralnog kruga + 1 (sami krug) = 127


slika

Melek HaKavod na židovskom znači Kralj Slave, riječ korištena u 24.psalmu

Riječ Melek HaKavod ima numeričku vrijednost 127!!

Dakle, ukupni broj elemenata u cijeloj rozeti je 127, što je analogno jednom od najviših Božjih Imena. 127 sažetih znamanaka na jednu daje 1+2+7 = 10!!. Broj Sephirota na Drvu Života (10 koraka Stvaranja).

Moguće značenje cijele rozete: 7 nemanifestiranih spiritualnih Ideja (najmanji centralni krug sa 6 latica) na spiritualnoj razini emanira 7 Elohima (apstraktnih Ideja, najviše misaone forme) na mentalnoj razini Kozmosa (6 velikih latica + veliki krug u sredini) koji zauzvrat lančanom reakcijom stvaraju 12 atributa ili psiholoških osobina na astralu (zodijački znakovi - velike vanjske latice), koje svojom Voljom također stvaraju 12 vidljivih konstelacija na fizičkoj razini (mali odjeljci između zodijačkih latica). Stvaranje ide od spiritualne neshvatljive razine (Atziluth), nastavlja se na mentalnoj razini Briah (levelu na kojem obitavaju najviše misaone forme ili Elohimi), koji na astralu (Yetzirah) postaju arkanđeoski i anđeoski korovi, a na fizičkim i eteričnim razinama (Assiah), vidljive konstelacije ili nebeska tijela. Zato su drevni magovi i mistici svih kultura prikazivali 7 vrhovnih inteligencija u obliku alkemijskih planeta, jer su znali da su oni direktni odraz Elohima sa viših razina.

U ovom nevjerojatno kompleksnom umjetničkom, duhovnom djelu, u cijeloj rozeti imamo zakamufliranu cijelu Shemu Kozmosa i cijelu spiritualnu hierarhiju.

Rozenkrojcerski kabalistički diagram koji prikazuje Shemu stvaranja:

slika

Kao što je odmah vidljivo velika je sličnost između rozete i ovog prastarog diagrama. Ili je slučajnost?

Cijela crkva je građena 1239. od nepoznatih graditelja. Moja teorija je da su je gradili srednjovjekovni cehovi slobodnih zidara ili sami templari, s obzirom na okultnu matematiku i geometriju koju su koristili u cijeloj građevini.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Zadnja izmjena: tehuti; pet mar 14, 2008 7:24 pm; ukupno mijenjano 3 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 25, 2008 10:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
slika


Đakovo, rozeta. Unutarnji zaobljeni križ bi mogao značiti izvor života budući da je 4 broj elemenata i svijetova koje sam već spomenuo više puta. 12 je velikih latica kao i u prošlom primjeru. Primjetite krajnje trokutiće. Jedan o ponavljajućih elemenata je i Sjeme Života! (prije objašnjeno)


*********************************

slika


Santiago de Compostela, Galicija, crkva.

Primjetite zvijezu na podu. To je jedan od drevnih simbola božice Ištar (8-kraka zvijezda) i praktički simbolizira ženski princip (Yin) ali i potpunost stvaranja (4 glavna smjera + 4 sporedna). Naravno, simbol sadrži još dublje ezoterijske koncepte.

edit: dva pauna piju iz Svetog Graala? Paun je inače životinja koja u alkemiji simbolizira fazu alkemičarevog upoznavanje Duše (svijest astralnog tijela). U perzijskoj umjetnosti obično su prikazivana 2 pauna svaki s jedne strane Drva Života. Što je simboliziralo i simbolizira 2 stupa (Stup Milosti i Stup Grubosti u Kabali ili na židovskom Chesed i Geburah) kao polariteta u Stvaranju. Masonski hramovi zato imaju 2 stupa koja su ništa bez trećeg, nevidljivog, iskonskog Srednjeg Stupa koji je centralna Os (Axis Mundi) Stvaranja jer je neutralnog polariteta. Srednji Stup je Sveti Graal, Alkemijsko Vjenčanje, Nirvana, Samahi, Satori itd...

Nadalje, paun je zbog svojog repa koji podsjeća na zrake Sunca, ustvari falični simbol. Poznato je da paun na repu ima svoje boje vidljivog spektra (oktavu). Njegov rep je prikaz svjesne alkemijske transmutacije čovjekovih ega u Kamen Mudraca (prema Jungu)

*********************************

Mormonski hram, Salt Lake City. Neki fotosi vrijedni pažnje.


slika


Svevideće oko.


slika


Invertirana zvijezda. Masoni ju zovu Istočna zvijezda ili "the Eastern Star"


slika


Sunce?


slika


Mjesec i razne mjesečeve faze?



slika


Obrnuti pentagram uz Istočnu Zvijezdu.


slika


Opet solarni i falični simbolizam.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Zadnja izmjena: tehuti; sub mar 08, 2008 1:30 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 01, 2008 8:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 02, 2007 4:58 pm
Postovi: 352
Lokacija: Croatia,Zagreb
moram vam priznat na sta me natjerao ovaj topic,premda dosad nisam previse obracao pozornost sad sam izuzetno bijesan i ljut na ove masonske znakove,evo neki dan sam odvalio sa jedne ograde sestar i trokut,limeni...jer me toliko pikao u oci da sam ga odvalio ko nista...sreca bila je noc pa me nitko nije vidio... :oops: :oops: :oops:

_________________
NWO hejter


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 01, 2008 8:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
_Dario_ je napisao/la:
moram vam priznat na sta me natjerao ovaj topic,premda dosad nisam previse obracao pozornost sad sam izuzetno bijesan i ljut na ove masonske znakove,evo neki dan sam odvalio sa jedne ograde sestar i trokut,limeni...jer me toliko pikao u oci da sam ga odvalio ko nista...sreca bila je noc pa me nitko nije vidio... :oops: :oops: :oops:


:D :D :D

Masonski šestar i kutomjer nije zao simbol, kao ni jedan drugi. Šestar je simbol muškog askepta Stvaranja (aktivni dio - Yang) a kutomjer ženski princip (pasivni - Yin). Slovo G u sredini je Dijete te unije polova, treća božanska osoba ili Krist-Horus-Mitra. Isti simbolizam se može suptilno sagledati u običnom istostraničnom trokutu ili u Svevidećem Oku.

Službene masonske lekcije u ritualima kažu da je slovo G (God=Bog) simbol geometrije kao najuniverzalnije od 7 liberalnih znanosti.

Ovo objašnjenja polariteta nisu u služenim lekcijama, već to predstavlja ono što je iskonsko i univerzalno.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 01, 2008 9:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 02, 2007 4:58 pm
Postovi: 352
Lokacija: Croatia,Zagreb
al prestavlja masone koji su zli,koji nas manipuliraju i karaju u mozak! zato sam bjesan,i zivcira me sto su ljudi slijepi i sto se dopusta da se masonske gluposti isfuravaju....a ja se moram pazit da me netko nedodje ubit doma ! :D

_________________
NWO hejter


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 01, 2008 9:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
_Dario_ je napisao/la:
al prestavlja masone koji su zli,koji nas manipuliraju i karaju u mozak! zato sam bjesan,i zivcira me sto su ljudi slijepi i sto se dopusta da se masonske gluposti isfuravaju....a ja se moram pazit da me netko nedodje ubit doma ! :D


Simboli primarno imaju ezoterijsko značenje a ne političko. Po kojem elementu ovih simbola ti zaključuješ išta pozitivno ili negativno?

Bili oni manipulatori ili ne, simbolizam ne pripada nikome. Simboli su univerzalne, neiskvarene prirode, a tek ovisi o interpretatoru kakvo će mu značenje pridjeliti.

Masonski simboli nisu masonski. Oni su samo korišteni od njih. Ista stvar je i sa svastikom. Negativne konotacije su joj tek pridjeljene kad ju je Hitler uzeo za simbol nacizma.

Simboli su samo kristalizirane ideje u vizualnom ili auditivnom obliku. One upućuju na univerzalni Um iz kojeg sve potječe.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 03, 2008 1:44 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon okt 22, 2007 11:36 pm
Postovi: 71
Poput simbola na svakoj novčanici dolara, veliki pečat piramide sa istaknutim slovima MASON:
slika

i NATO ima logotip sa simbolom piramide i svevidećim okom, no na prvi pogled piramida nije vidljiva. Ovo sam osobno uočio, zanimljivo otkriće za širenje informacije ako već sami niste zaključili.

Ovo je logotip NATO-a:
slika

1. Presavinite ova 4 kraka prema gore. Ako ova 4 kraka u dnu presavinete prema gore dobiti ćete četverokutnu 3D piramidu.

2. Obratite pažnju na krug. On prolazi tek nešto ispod vrha špice trokuta. To je zapravo odijeljeno svevideće oko na piramidi (kao i na novčanici dolara).

3. Ako gledate ovu 3D piramidu odozgora, krug je oko nje, vidjet ćete kružnicu sa točkom u sredini. To je stari masonski simbol koji simbolizira uniju polova, tj. Ozirisa u sredini kruga ili stvaranja, a kružnica kao ženski dio, je Majka Izis. U astrologiji ovaj simbol predstavlja Sunce ili Demiurga.


Ne znam što bi ova crta prema vrhu trokuta znaćila u simbolici. U 3D objektu piramide to bi bila kao linija iznad vrha piramide, a to me asocira kao na pristup višim sferama nečega još iznad samog svevidećeg oka. I svakako ove 4 strane na koje upućuju špice trokuta, jel i to neki astrološki ili zodijački masonski simbol, ne znam.

Dio copylefta by tehuti :)

_________________
Misli su materija. Materija je svijest.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 03, 2008 9:10 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 19, 2008 1:50 pm
Postovi: 128
Lokacija: Zagreb
Ooo, sad i ja krećem u lov na masonske simbole i sve ostalo - jedno je mjesto u Zagrebu koje trebam obići jer kruži jedna priča i premijeru i njegovoj sviti...

Inače, zbilja odlične fotke - svo moje znanje o mistici, simbolici, alkemiji svodi se na još do kraja nepročitanu knjigu "Najveća tajna" (bližim se kraju knjige) i nešto malo znanja o tantri, to je sve. No sada znam što ću proučavati slijedećih godina.

Definitivno - za mene najjači simbol je oko u trokutu - ne znam zašto - al pošteno me plaši, izaziva neugodu. Ne sviđa mi se njegov utjecaj na mene, grrr :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 03, 2008 6:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 02, 2007 4:58 pm
Postovi: 352
Lokacija: Croatia,Zagreb
tehuti cemu onda ovaj topic i tolika prasina oko njega,ako su ti svi simboli fini i pozitivni,onda bi trebali poticat gradnju sve vise toga,a ne se ljutit na to.. :?

_________________
NWO hejter


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 03, 2008 7:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
_Dario_ je napisao/la:
tehuti cemu onda ovaj topic i tolika prasina oko njega,ako su ti svi simboli fini i pozitivni,onda bi trebali poticat gradnju sve vise toga,a ne se ljutit na to.. :?


Ljuti se na ljude a ne na simbole. Oni nemaju veze s ljudima nego s idejama i konceptima. Ja ih striktno gledam kroz univerzalne naočale a ne sektaške. Naravno da su oni u zatvorenim krugovima povezani sa drugim interpretacijama, ali u ovom threadu pokušavam pokazati da se ne trudim uvijek asocirati okultno sa teorijama zavjera, jer je već previše ovakvih threadova. Posvetio sam se izučavanju simbolike a ne egzoterijskim ili svjetovnim stvarima.

Ako je neki simbol proizašao iz univerzalne filozofske misli, kako on može biti negativan?

Još jednom kažem: simboli nisu negativni ni pozitivni. Ni OPS ni OPD, ali mogu poprimiti oba moda ponašanja (naravno, to ovisi od pojedinca).

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 03, 2008 9:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
slika


Barcelona, rozeta u crkvi. Izuzetno kompleksan dizajn sličan onima u gotičkim francuskim crkvama i u čuvenom Chartresu. Ovdje su na prekrasan način prikazane relacije brojeva 12, 24 i 4.

*********************************

slika


Ista lokacija. Makrokozmička pahuljica kao rozeta. Figure sa 6 latica i centrom obično uvijek sugeriraju vladavinu 7 planeta, 7 vrhovnih duhova (odnosno planetarnih inteligencija) koji emaniraju vidljive planete. Zakon oktava. Tih sedam figura (kako je prije objašnjeno) na najvišim razinama (duhovnim i mentalnim) ne predstavljaju individualna bića već misaone forme kao Vrhovne Ideje koje stvaraju kozmos "ispod" njih u ime Trojstva.

*********************************

slika


St. Denis, Pariz. Bog u sredini (svijet Atzilutha - spiritualna razina) rozete u Sedam Dana Stvaranja emanira 7 vrhovnih Logosa (mentalna razina Briah), Logosi emaniraju nemanifestirani Zodijak u obliku anđeoskih zborova (njih 12 - astral ili Yetzirah u Kabali), a zodijak s astrala stvara vidljive konstelacije koje označavamo zodijačkim znakovima. Vidljive konstelacije su samo odraz njihovih nevidljivih gospodara (arkanđela i anđela). 12 konstelacija se odražavaju u mikrokozmnosu kao 12 radnji (poslova) prikazanih u krajnjim sferičnim trokutima rozete. To je česta tema većine ili svih gotičkih rozeta.

Primjetite također da zodijačke konstelacije (fizičke personifikacije astralnih atributa ili onoga što ljudi zovu psiha) imaju 6 "latica", što opet ukazuje na činjenicu da planetarne/makrokozmičke i mentalne misaone forme imaju vlast nad onim što je vidljivo. 7 Elohima (Mjesec, Merkur, Venera, Sunce, Mars, Jupiter, Saturn) na fizičkoj razini imaju astrološku vlast nad konstelacijama.

Simboli koji izlaze iz kruga u dnu lijeve i desne strane koje predstavljaju Adamov i Evin pad su također okruženi sa 6 krugova.

*********************************

slika


Crkva Frederiksa Oscara, Švedska. S obzirom da je centar rozete 5-okraka zvijezda sa ružom u sredini, možemo pretpostaviti (prema rozenkrojcerskim i kabalističkim učenjima) da je pentagram simbol 5 elemenata (mikrokozmički se nalaze u čovjeku). Ruža u sredini je rozenkrojersko-alkemijski motiv koji sugerira centar Mikrokozmosa ili Jastvo (pogledajte ranije postove i slike). 5 krakova + sredina = 6, a šest je centralni broj Drveta Života u Kabali, ili broj sfere Tiphareth koja je središnja na Drvu.

Jastvo ili pentagram sa ružom emaniraju 12 osobina unutar mikrokozmosa (psiha - ljudski modovi ponašanja, zodijački znakovi, jer svaki čovjek rođen pod znakom, npr. Raka ima karakterne sličnosti sa drugim pojedincem rođenim pod Rakom).

Ovo je samo jedna od mogućih interpretacija.

*********************************

slika


Mallorca, Palma. Ako dobro pogledate vidjet ćete ogromni heksagram (6-okraka zvijezda) koji u sebi sadrži 12 istostraničnih trokuta koji kazuju da 7 Elohima imaju vlast nad 12 zodijačkih znakova. Već je u Davidovoj Zvijezdi ukoirano ovo značenje (naravno, u Kabali umjesto znakova zodijaka imamo 12 hebrejskih slova koja imaju isto značenje). Centralno Sjeme Života je crvene boje (možda Božanski Merkur u alkemiji?).

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 03, 2008 10:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jan 06, 2008 9:29 pm
Postovi: 53
_Dario_ je napisao/la:
tehuti cemu onda ovaj topic i tolika prasina oko njega,ako su ti svi simboli fini i pozitivni,onda bi trebali poticat gradnju sve vise toga,a ne se ljutit na to.. :?


samo uključi mozak i sve5.
naprimjer ti da vidiš logo od moje firme mislio bi da je to neka modernizirana verzija one zmije što si jede rep. kao onaj znak za recikliranje. samo nije zmija već prednji kraj strelica hvata zadnji...

e sad nema šanse da je ovaj gazda od firme di radim mason.

krug je duboko ukorijenjen u ljudskoj podsvijesti i da ga tajna društva ne korsite trebalo bi ga izmislit.sunce i mjesec (krugovi) su duboko ukorijenjeni u ljudskoj podsvijesti.
na tom principu funkcionira sveta geometrija. to je jezik koji se obraža podsvijesti.

osim toga, ima puno puno puno slojeva povijesti kroz koju se to znanje koristilio od svih, svugdje uvijek,
kako god, s vremenom (inkvizicijom i ostalim sranjima od egomanijaka) se to znanje uništivalao, sklanjalo na 'sigurno' (vatikanska knjižnica), iskrivljavalo-omalovažavalo (horoskop) i slično
tajna društva su postala prenostielji tog znanja
čini se da su neki od njih krenuli OPS putem...
problem je u entitetima kojima profit nije novac već ljudska svijest/krv (tu već postaje jezivo..)
oni upravljaju određenim događanjima u svijetu prema svojoj volji preko pojedinaca u tajnim društvima,
ili vjerojatnije preko društava koji su se domogli Znanja ali su se odvojili od načelne teze ezoterije; evolucija univerzalne duše (minerala, biljaka, životinja i ljudi)

eto tu je korijen današnje slike svijeta u kojoj su patnja, bol, glad, strahovi, ratovi, gadosti and many many many others dio scenarija


svrha simbola je upravljanje kozmičkim energijama, no pristup tom znanju je škakljiva tema


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 465 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 24  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz