Sada je: pet mar 29, 2024 12:19 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 465 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sub feb 09, 2008 5:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Probuđeni, dobrodošao u ovaj thread. Čim više slika i objašnjenja tim bolje. Ja sam svoja sagradio na osnovnom poznavanju okultne simbolike.

Usput, odlične slike. Ovu sa lavom imam, ali ju još nisam postao.

Ove tri stepenice na "fontani" me podsjećaju na Jakobove ljestve u masonskom hramu. U ranija vremena masonerije prikazivala su se sa SEDAM stepenica ali od vremena masonskog preporoda 1717. vrlo su rijetki takvi prikazi sa SEDAM. Danas se obično prikazuju samo 3 stepenice koje simboliziraju stupnjeve ili faze u duhovnoj evoluciji.

Isto tako primjetio sam da se crkva Sv.Vida na novčanici od 100 kn, sastoji od 4 glavna "kata" koja bi lako mogla simbolizirati 4 kerubina, zaštitinika 4 elemenata, 2 solsticija + 2 ekvinocija (u godini), 4 kabalistička svijeta koja se konstantno spominju u renesansnim alkemijskim i hermetičkim rukopisima. Isto tako 4 = svastika, originalni križ elemenata i sezona u godini.

Onaj križ (ako je to križ) na vrhu zadnje kupole bi mogao značiti 5. element koji je unija Četvorice arkanđela (Rafael - zrak, Gabriel - voda, Mihael - vatra, Uriel - zemlja). Također broj stupova koji podržavaju prvu kupolu je 4.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Zadnja izmjena: tehuti; pon mar 24, 2008 10:54 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 09, 2008 5:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Krilati lav je u alkemiji simbol za Jastvo, zmije za energiju, a ovnova glava za Saturn ili Smrt (prva faza alkemije - nigredo).

Kažeš sagrađen je obelisk uz zadarske orgulje? Ništa čudno. Čuo sam kako zvuče na youtube-u (divno i produhovljeno, definitivno se zasnivaju na svetoj geometriji). Upoće se ne bih začudio da je to uistinu takvi bili egipatski inicijacijski instrumenti ili sredstva za levitaciju kamenih blokova.

edit: sad sam našao drugi klip na youtube-u i izbrojao SEDAM stepenica na rivi uz morske orgulje. Vjerojatno su graditelji poznavali pitagorejsku teoriju glazbe i oktava, koje su ključne za transmutaciju u alkemiji i nastanak Filozofskog Kamena (Sol Philosophorum). Zato ti zvukovi mogu transmutirati svijest jer se temelje na utjecaju SEDAM planeta na 7 čakri, koristeći zvuk (Logos) kao univerzalni način komunikacije. Ovo je barem moja teorija.

Nikola Bašić kao idejni vođa morskih orgulja smatra zvuk četvrtom dimenzijom, što je zanimljivo. Dipl. ing. Ivica Stamać je složio SEDAM zvukovnih klastera od 2 durska akorda (G i C6) koji se izmjenjuju duž Bašićeve skalinade (SEDAM!!).

A ovo za podizanje obeliska sam pročitao na wikipediji:

"U drugoj fazi uređenja novog pristaništa naći će se prostorna instalacija nazvana "spomenik suncu". Na primjedbe nekih sugovornika kako bi zadarskoj rivi možda ipak primjereniji bio neki kršćanski simbol ili hrvatski spomenik, Bašić je objasnio da se ne radi ni o kakvom spomeniku poganskom božanstvu, nego astronomskoj prostornoj instalaciji za čiju su izvedbu konzultirani astronomi Zvjezdarnice iz Zagreba.

Ovaj projekt izazvao je zgražanje u hrvatskoj astronomskoj zajednici, posebno među brojnim aktivistima u borbi protiv svjetlosnog onečišćenja."

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Zadnja izmjena: tehuti; pon mar 24, 2008 11:02 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 09, 2008 6:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
slika


Bista boga Janusa u Vatikanu?! Kog vraga poganski i mistični simbol dualiteta radi u zločinačkoj organizaciji-korporaciji kao što je Vatikan?


*********************************


slika



Napoleonov grob. Ovdje je prikazan kao solarni Christ-Horus sa znakovima zodijaka kao "trnovitom krunom". Objema rukama pokazuje na 2 ploče sa natpisima (možda Mojsijev Zakonik?).

Ponovno 2 anđeoske figure sa svake strane razapetog solarnog boga Jastva: ženski (skoro uvijek s lijeve strane s pozicije gledatelja, pogledajte prijašnje postove) i muški pol Jastva. Oboje drže golemo pero (pero božice Maat-Pravde?).

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 09, 2008 6:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
slika



Neka zgrada u Sarajevu. Kaducej, Hermesov štap. Lica ljudskih figura neodoljivo podsjećaju na drevne američke indijance


*********************************


slika



Sarajevo ponovo. Polaritet kao što smo već vidjeli iz prijašnjih slika. Uočite ponovno da je ženska strana lijeva sa pozicije promatrača. S obzirom da je to ustvari desna strana, za desnu se stranu mozga kaže da je iracionalni intuitivni centar - ženski dio mozga. Slučajnost?

Pogledajte sfere koje podržavaju figure. Sefiroti Chesed i Geburah iz Kabbale i masonskih hramova!

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Zadnja izmjena: tehuti; sub feb 09, 2008 7:03 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 09, 2008 7:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
slika



Grob Charlesa Thasela Russela, masona 33° i osnivača Jehovinih Svjedoka. Piramida s odrezanim vrhom.


*********************************


slika



Louvre, fasada. 12 znakova zodijaka u strahopoštovanju okružuje solarno božanstvo između stupova Hrama!


*********************************


slika



Cathedral St-Jean, Lyon. Zmajevi u katedrali. Spooky....

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 09, 2008 8:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jan 06, 2008 9:29 pm
Postovi: 53
tehuti je napisao/la:
"U drugoj fazi uređenja novog pristaništa naći će se prostorna instalacija nazvana "spomenik suncu". Na primjedbe nekih sugovornika kako bi zadarskoj rivi možda ipak primjereniji bio neki kršćanski simbol ili hrvatski spomenik, Bašić je objasnio da se ne radi ni o kakvom spomeniku poganskom božanstvu, nego astronomskoj prostornoj instalaciji za čiju su izvedbu konzultirani astronomi Zvjezdarnice iz Zagreba.


možda u budućnosti se budemo teleportirali s tog mjestae a?:) mislim neznam što bi drugo reko
neki dan sam prvi put posjetio onaj perivoj i obuzeo me fakat čudan osjećaj.
zanemariću to što me u zadnjih godinu dana prati nevjerojatan sinkronicitet informacija i događaja,
i tako stojim ja tamo u tom kvadratu pored bunara i osjetio sam osjećaj koji sam jako mrzio kad sam bio srednjioškolac
naime u srednju školu sam putovao busom 20minuta
i to me izluđivalo zato jer sam se bio preselio a naviko se na blizinu grada i tako to...
kako god , dok sam stajao tamo pored tog bunara na kojem je btw slika tog krilatog lava (ili kako ti kažeš Jastva)
osjetio sam taj osjećaj čekanja na stanici..pomalo me uvatila jeza... s obzirom da tu ne prolazi bus ni tramvaj, ni brod ni ništa već je to park, perivoj
okrenio sam se oko sebe da vidim jel još netko to osjeća, ali nikoga nije bilo oko mene
i onda sam se sjetio one spike o realitetima pa je možda neko bio tu ???
zaključak: čini mi se da taj kult sunca ima velike veze sa hiperdimenzionalnim putovanjem i da je to ono znanje koje je iskrivljeno , skriveno ili uništeno od neposvećenih očiju tj. od modernog čovjeka


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 10, 2008 12:09 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
probuđeni je napisao/la:

možda u budućnosti se budemo teleportirali s tog mjestae a?:) mislim neznam što bi drugo reko
neki dan sam prvi put posjetio onaj perivoj i obuzeo me fakat čudan osjećaj.
zanemariću to što me u zadnjih godinu dana prati nevjerojatan sinkronicitet informacija i događaja,
i tako stojim ja tamo u tom kvadratu pored bunara i osjetio sam osjećaj koji sam jako mrzio kad sam bio srednjioškolac
naime u srednju školu sam putovao busom 20minuta
i to me izluđivalo zato jer sam se bio preselio a naviko se na blizinu grada i tako to...
kako god , dok sam stajao tamo pored tog bunara na kojem je btw slika tog krilatog lava (ili kako ti kažeš Jastva)
osjetio sam taj osjećaj čekanja na stanici..pomalo me uvatila jeza... s obzirom da tu ne prolazi bus ni tramvaj, ni brod ni ništa već je to park, perivoj
okrenio sam se oko sebe da vidim jel još netko to osjeća, ali nikoga nije bilo oko mene
i onda sam se sjetio one spike o realitetima pa je možda neko bio tu ???
zaključak: čini mi se da taj kult sunca ima velike veze sa hiperdimenzionalnim putovanjem i da je to ono znanje koje je iskrivljeno , skriveno ili uništeno od neposvećenih očiju tj. od modernog čovjeka


Vrlo zanimljiva priča. Interdimenzionalna putovanja se posebno mogu dogoditi ako šećeš labirintom u određenom smjeru ili ako izgovaraš neke mantraš koje te povezuju sa višim stvarnostima, ili možda najdirektniji način (nisam ga isprobao još): vizualizacija geometrijskog lika tetrahedrona unutar kojeg sjediš u meditaciji. Geometrijske forme su direktni vizualni interface između onog što je gore i onog što je dolje. Tako da pri vizualizaciji određenih oblika prizivaš određenu univerzalnu filozofsku ideju (5 platonovih tijela - regularni poliedri koji simboliziraju 5 elemenata).

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 10, 2008 3:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
slika



Yerevan, Armenia. Hram komemoracije poginulima u genocidu. Na ovoj slici se baš ne vidi, ali do obeliska se nalazi uvijek-goreća baklja. (ona je uvijek simbolizirala plamen Lucifera, Mudrosti)


*********************************


slika



Tychy, južna Poljska. Hotel u obliku piramide. Primjetite odrezani vrh i prozor umjesto svevidećeg oka.


*********************************


slika



Norilsk, Sibir, piramida pred bolnicom.


*********************************


slika



Temple Bar, London. Zmaj. Najdraži monument Davida Icke-a (često ga spominje) :D


*********************************


slika



Ista stvar. Samo, ovoga puta u Ljubljani.


Uvijek sam se pitao odkud toliko slika i kipova zmaja iz srednjeg vijeka i ranije, ako ta životinja nikad nije viđena. No, sada znam da to uopće nije životinja, već alkemijski simbol i na Zapadu i na Istoku.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 11, 2008 7:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
slika



Dublin, Phoenix Park. Sad znam otkuda ime parka. Ptica feniks na faličnom monumentu gori u plamenu. Ovo je vrlo simboličan alkemijski proces dekompozicije pri čemu nestaju stare paradigme i javljaju se nove (uskrsnuće Feniksa - uskrsnuće iz neznanja u znanje).


*********************************

slika



Venecija, Katedrala Sv. Marka. Mogući suptilni prikaz 7 Elohima (6 anđela zlatnih krila, 3 sa svake strane centralnog stupa + zlatni krilati lav, jako poznat alkemičarima), pri čemu je lav prikaz Jastva u neiskvarenom obliku ili inicijat koji je spoznao Sebe (Krista u Sebi).

4 konja podijeljenih u dvije grupe: Ovo bi moglo biti važno s obzirom na 4 jahača Apokalipse (Otkrivenja su definitivno najsimboličniji dio Biblije, barem Novog Zavjeta, sa prepuno kabalističkih motiva). U svijetlu toga, ovi jahači bi mogli isto biti i 4 elementa (2 elementa Yin, 2 Yang), toliko važnih jednom mistiku. (5.element je onaj lav)

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Zadnja izmjena: tehuti; uto feb 12, 2008 1:04 am; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 11, 2008 8:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
slika


Olomouc, Češka. Kolumna Sv.Trojstva. Ako malo pobliže pogledate reljef, vidjet ćete gospu kako drži štap sa svevidećim okom u trokutu na vrhu.




slika



Ovo je ista slika, samo je zumirana da se vidi najbitnije.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 11, 2008 8:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
slika



Rim, Panteon. Zanimljivo. Križ na obelisku. Jedan falični simbol na drugom!

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 12, 2008 5:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto dec 18, 2007 5:47 pm
Postovi: 94
Sve sam pregledao ali nigdje nevidim legendarni Chartres ( istraži malo ako ti se da)

Jesi li bio ili si još uvjek član kojeg reda, bratstva ?

Ako da kojeg ? ( ako nije problem naravno)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 12, 2008 6:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Fiat Lux je napisao/la:
Sve sam pregledao ali nigdje nevidim legendarni Chartres ( istraži malo ako ti se da)

Jesi li bio ili si još uvjek član kojeg reda, bratstva ?

Ako da kojeg ? ( ako nije problem naravno)


Nisam član ni jednog bratstva ili organizacije niti sam kršten (barem u ovom životu).
Vjerojatno me to imuniziralo od utjecaja dogmi.

Chartres ću dodati kasnije čim uzmognem.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 13, 2008 10:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
slika



Battle of Cook's Mills monument, Ontario. Piramidalni obelisk.


*********************************

slika



Trinity Test Site, New Mexico Obelisk. Simbolično postavljen na mjestu testiranja prve nuklearne bombe.


*********************************

slika



Leeds, Engleska. Dva obelisk sa zlatnim sovama na vrhu. Stupovi podsjećaju na Jachin i Boaz, što nije ništa novo u odnosu na prošle primjere.


*********************************

slika



Ponovo Leeds. ovaj obelisk-piramida ima odrezan vrh. Vrlo značajno.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 13, 2008 11:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
slika



Armenijska katedrala, Lviv, Ukrajina. Templarski križevi (moglo bi se reći da su zodijački jer označavaju kardinalne znakove zodijačkog kola: Bik, Jarac, Rak i Vaga). To je jedan od tumačenja jednakokračnog križa. Moguće je da predstavljaju također i fiksirane znakove zodijaka: Lav, Bik, Vodenjak, Škorpion. Ti znaci su oduvijek i u Kabali i masoneriji i ostalim tajnim tradicijama očaravali simbolično sve aspekte 4 elementa: Lav (Vatra), Bik (Zemlja), Vodenjak (Zrak, nije Voda), Škorpion (Voda). Treba znati da ti znaci nemaju nikakve doslovne veze sa pravim životinjama ili figurama koje predstavljaju. To su samo simbolične predstave njihovih suptilnijih aspekata.

*********************************

slika



Također ista lokacija. Ovdje je vidljivo da svaki kut velikog križa ima još jedan manji, što bi opet moglo upućivati na Zodijak.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 14, 2008 9:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Ponovo sam u potrazi za svetom geometrijom i okultnom simbolikom po zgradama i ostalim građevinama naišao na sljedeće primjere u Hrvatskoj:


slika


Kapelica, Ribnik, Karlovac.

Ovo je prekrasan primjer uzorka Sjemena Života - 6 krakova/točki oko centra (manja geometrijska divizija unutar Cvijeta Života) koji je univerzalna gradivna šema Stvaranja. Krug predstavlja bekonačnost i sveprisutnost Stvoritelja i Svega. Cvijet sa 6 krakova je objašnjen na prijašnjim primjerima, ali ću ponoviti: znamo da heksagram (Davidova Zvijezda) ima 6 krakova. Ono što ne znamo iz oficijalnih religijskih izvora je to da je taj simbol korišten u okultne svrhe, jer 6 krakova zvijezde se odnosi na 6 planeta/Duhova koji su kreativne sile ili 6 Dana Stvaranja u Postanku (Biblija). Biblijski originalni izraz "Elohim" se ustvari odnosio na množinu bogova koji su stvarali u ime Jednoga, a taj Jedan (Sunce) je prikazan točkom u sredini heksagrama. SEDMI Dan ili SEDMI Elohim je Sunce, zato se i dan u tjednu zove "Sun-day" (nedjelja). Heksagram je uvijek bio okultna mandala u ritualnoj magiji, a Sjeme Života je samo jedna izvornija verzija heksagrama, koji je očito jednostavnim geometrijskim i matematičkim pravilima, potekao od Sjemena Života. Cijeli filozofski sustavi proizvlaze iz potrage za tajnom života, koja je ovdje razotkrivena u originalnom geometrijskom obliku.

Čini se da je Da Vinci također uz mnoge okultiste i članove tajnih društava, bio opsjednut sa univerzalnim proporcijama, što pokazuju njegova proučavanja i skice:

slika


Znanstveni dokaz da je taj univerzalni oblik ustvari gradivni blok fizičkog Svemira je ova pahuljica:

slika

Sve se ocrtava kroz omjere, proporcije i međusobne odnose, pa tako i Vitruvijanski Čovjek od Da Vinci-ja pokazuje na suptilan način kako je čovjek Kozmos u malom, te da te geometrijske forme nisu ograničene samo na Makrokozmos već su sadržane i u Mikrokozmosu.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Zadnja izmjena: tehuti; pon mar 24, 2008 11:09 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 14, 2008 9:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
slika


Kapelica Sv. Izidora, Slavonski Brod. Sjeme Života.


*********************************

slika


Kapela Svetog Filipa i Jakova, Medvedgrad. Rozeta sa uzorkom Sjemena Života!

*********************************

slika


Split, gradski toranj. Ako malo zumirate ispod sunčanog sata, vidjet ćete Sjeme Života kako samotno gleda okolni krajolik sa prozora!

*********************************

slika


Hrvatsko Narodno Kazalište (HNK), Rijeka. Na stropu se nalazi "rozeta" koja se sastoji od 6 slika koje okružuju centralni krug ili luster!

*********************************

slika


Benediktinski samostan, Rab. Templarski križ u krugu.

*********************************

slika


Volovsko, blizina Opatije, Crkva. AKo zumirate, iznad ulaznih vrata ćete vidjeti oko u trokutu!

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 14, 2008 11:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Evo nekih čudnih znakova na kamenju iz doba dukljanskog kraljevstva odnosno iz doba o kojem se piše u Ljetopisu Grgura Barskog.

Kapiteli i plastika iz nalaza u Martinićkoj gradini

http://keep4u.ru/full/080208/e54ca9238f47d68906/jpg
slika

http://keep4u.ru/full/080208/0ea380949e3c349e7b/jpg
slika

http://keep4u.ru/full/080208/61e5465ca7dd7ac006/jpg
slika

Takođe kapiteli i sarkofag iz crkve na Zlatici kod Podgorice.

http://keep4u.ru/full/080208/80a8ccddc0f63df170/jpg
slika

http://keep4u.ru/full/080208/b1e46ab3d1977a93f4/jpg
slika

Grb Kralja Nikole na crkvi u Brčelima.

http://keep4u.ru/full/080208/0d375e803ffbdc126b/jpg
slika

Crkve na ostrvima Skadarskog jezera iz doba Kraljevine Duklje i nekoliko prizora sa jezera.

http://keep4u.ru/full/080208/3617fd0f5c4b48aedd/jpg
slika

http://keep4u.ru/full/080208/a8a01c083ff13ab9f0/jpg
slika

http://keep4u.ru/full/080208/a76034d6a47dd755da/jpg
slika

http://keep4u.ru/full/080208/080103e2e4c9a9bed9/jpg
slika

http://keep4u.ru/full/080208/f7536dbd9d592ac86b/jpg
slika

http://keep4u.ru/full/080208/75e8291967eebc6949/jpg
slika

Prastari nalazi vjerovatno iz doba Duklje nađenih u rijeci Zeti.

http://keep4u.ru/full/080208/41a1d27b3c2ce33975/jpg
slika

Još stariji nalazi keramike i češalj ko zna od kad sa obale jezera.

http://keep4u.ru/full/080208/61cc4cf6e2fb3d01e9/jpg
slika

http://keep4u.ru/full/080208/23cff9d6b81b4b3d0a/jpg
slika

Čudni znaci u Tuzima kod Podgorice ko zna od kad su.

http://keep4u.ru/full/080208/727b42e681f39cb57b/jpg
slika

Tu je i kiklopski zid možda još od prije Ilira.

http://keep4u.ru/full/080208/fdee32c455d6657ef5/jpg
slika

Ovo je rimski vodovod dužine 12 km koji je od Zlatice dovodio vodu do Duklje.

http://keep4u.ru/full/080208/735fb5169b4b2ebb88/jpg
slika

Neki čudni grobovi sa čudnim znacima u Matagužima i oko Cijevne

http://keep4u.ru/full/080208/ca44195b378c50e3f3/jpg
slika

http://keep4u.ru/full/080208/9fe0de17394984f3de/jpg
slika

http://keep4u.ru/full/080208/e98b81b6aac2db5a01/jpg
slika

Ovaj mermerni kamen sa prelijepim reljefom je u Tuzima

http://keep4u.ru/full/080208/cf602cd5e43b5ec75e/jpg
slika

Ruševine crkve na skadarskom jezeru i čudni znaci na kamenu.

http://keep4u.ru/full/080208/cd8cde420fa5dbf59e/jpg
slika

http://keep4u.ru/full/080208/910827b901f5e11d74/jpg
slika

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 14, 2008 11:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Formice, vrlo dobre slike! Jako mi je zanimljiva ona s dvoglavim orlom i jednakokračnim križevima.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 15, 2008 9:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
To ja skupljam razne sličice đe god se krećem. U glavnom slikavam heraldičke motive kako bih kasnije mogao pomoći onima koji budu istraživali tu oblast heraldike. Zato sam te i zamolio za dozvolu da iskoristim i tvoje slike sa ove teme a koje su vezane za heraldiku. Dvoglavi orao je srazmjerno novijeg datuma i to je dinastički grb knjaza kasnije kralja Nikole. Tu je čudan krst između orlovskih glava jer je po pravilu trebala biti kruna. E oni grobovi su meni vrlo zagonetni. Odnose se na vrijeme slovenske kraljevine Duklje odnosno pripadaju vremenu od VI do XI vijeka- Predpostavlja se da je onaj mermerni sarkofag nekog od dukljanskih vladara. Za onu grupu posljednjih grobova ne znam ništa a domorodci iz Mataguža pričaju da se radi o rimskim grobovima.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 465 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz