Sada je: čet mar 28, 2024 3:24 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Nezavisnost Švajcarske
PostPostano: sub nov 22, 2008 9:38 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned apr 10, 2005 4:44 pm
Postovi: 2
Zdravo,

pokušao sam bar nešto da izguglam o švajcarskoj nezavisnosti, ali bezuspješno. Može li mi neko reći zašto nikom nije u interesu da švajcarskoj ugrozi njenu nezavisnost, a o okupaciji da i ne govorimo. Recimo, Hitler je to mogao ali nije učinio.

O čemu se tu radi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 22, 2008 11:22 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 18, 2008 1:42 pm
Postovi: 79
Lokacija: Osijek
O Švicarkama brate, one su ti opasne ženke :love10: :rofl


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nezavisnost Švajcarske
PostPostano: pon nov 24, 2008 12:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
edo je napisao/la:
Zdravo,

pokušao sam bar nešto da izguglam o švajcarskoj nezavisnosti, ali bezuspješno. Može li mi neko reći zašto nikom nije u interesu da švajcarskoj ugrozi njenu nezavisnost, a o okupaciji da i ne govorimo. Recimo, Hitler je to mogao ali nije učinio.

O čemu se tu radi.

radi se o tablici mnozenja :wink: 8)
mozda ova tema progugla tu maglu,
za pochetak :mrgreen: :
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=67&postdays=0&postorder=asc&start=0

shvajcarska nije drzava
niti postoje shvajcarci
postoje vlasnici shvajcarskog pasosha
shvajcarska nije nezavisna
ali nije ni zavisna
oni ostali jesu
shvajcarska je BANKA
(a Banka je uvek neutralna)
sa velikim ,lepo uredjenim dvorishtem
i josh lepshim bekjardom
uredjenim u prelepim pejsazima
/
i hitlerove pare su bile u toj banci
ipak,bolje sam prochitaj to u linku
nego da ti neko preprichava
Istorija koja se uchi u shkolama
je smeshnija
i ljigavija
od reklama na TV :twisted:

POzdrav
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nezavisnost Švajcarske
PostPostano: pet jun 12, 2009 7:48 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 17, 2007 10:45 pm
Postovi: 62
Lokacija: Svajcarska
odes na wikipediju pa imas sve lepo fino objasnjeno kako je nastalo 27 kantona itd..

pozz iz ch

_________________
Night Watch


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nezavisnost Švajcarske
PostPostano: pon jun 15, 2009 5:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:17 pm
Postovi: 262
Ili pogledaj na cia factbooks. :wink:

_________________
"Somewhere, something incredible is waiting to be known."
- Carl Sagan


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nezavisnost Švajcarske
PostPostano: sub feb 17, 2024 5:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 15, 2024 8:06 am
Postovi: 91
"neutralna" švajcarska,koliko ono bješe da se tamo nije zadesio nikakav rat,cirka 200 godina?! u suštini GLAVNI KOORDINACIONI CENTAR u 2.svjetskom da "ovnovi predvodnici" vide šta i kako dalje sa unaprijed dobro izrežiranom milionskom klanicom,i to sastajući se baš tamo usred belaja u najvećem jeku,naravno po najboljim tadašnjim hotelima...
ako se dobro sjećam negdje kod Ickea sam pročitao da bi i u slučaju 3.-eg OPET bili poštedjeni...(i u 1.-om su bili veoma "nečujni",to će još dodatno da se istraži...),vrijeme će pokazati je li ta dojava bila valjana...
ima nekih godinu ili više kako sam pričao sa starijom gospodjom "naše gore lista" koja tamo već decenijama živi,pa sam je u jednom momentu upitao da li se švajcarci čude što ih hitler nije napao? odgovorila je da prije i nisu,ali da se danas čude...(ma vidi ti vraga!?)
a mene je to već poodavno "žderalo" kakva je tu mogla biti logika,nigdje je nisam nalazio ,kad sam tražio od drugih da mi pojasne zašto je to tako,dobijao sam odgovor "finansijski prejaki" & "bili neutralni"...ma šta kazeš? ajmo ovako...
1943. sve i jedna zemlja koja graniči sa švajcarskom je bila okupirana od hitlera i nacista,pa bi logika bila da i sa njima "omrsi brke",imaju žita koliko hoćeš,ali ne,ne,ne...
on (veoma "logički") odlučuje da se zauzvrat zajebava sa SSSR-om i pogotovo sa Staljingradom,i da se tamo mjesecima bore za jednu ulicu(valjda je to bilo strateški veoma bitno?!) i da na kraju tamo totalno zatrokira i naposljetku izgubi čitav rat...ali njih baš nikako ne dira ni pod razno,čak i kad su kola dobrano počela ići nizbrdo i kad bi svaka finansijka injekcija dobro došla,ali šta ćeš,logika je jedno,a dobijene naredbe su nešto sasvim drugo,ovo ne smiješ da diraš,pa idi zamlaćuj se nečim drugim...iako ih je mogao pregaziti za manje od dva dana sa nekom kadetskom "reprezentacijom",e sad da su oni bili veličine SSSR-a, ta priča bi i mogla nekako držati vodu,ali ovako sa obrnutim odnosom snaga ama baš nikako...
inače,neposlušnim vojnicima vermahta je najveca moguća kazna bila da ih pošalju na Istočni front,ali švicerland nipošto ne smije da se dira...iako je tu "na izvolite"...
"neutralni" pa ih ne diraju...
kad je krenuo rat u Vijetnamu,Kambodža je željela da se drži po strani od tog belaja,imali su tada nekog ekstravagantnog kralja(svirao u državnom džez orkestru,pravi neki bonvivan) koji je ono baš uživao u životu...pa je on to zamislio da izbalansira u stilu "biću dobar sa svima" pa me onda neće dirati...
a onda su vijetnamci počeli samovoljno upadati u Kambodžu da prave zasjede amerikancima,pa kad je to uzelo maha,počelo je optuživanje ko je tu sa kim,i onda je nikson naredio bombardovanje Kambodže...neutralnost,kako to lijepo zvuči,malčice je drugačije u praksi...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz