Sada je: pet maj 10, 2024 1:32 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: "neutralne" zemlje u 2.svjetskom ratu
PostPostano: čet maj 09, 2024 2:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 15, 2024 8:06 am
Postovi: 126
kad ponekad čujem raznorazna tumačenja "neutralnih" zemalja,uhhh čovječe šta reći...
bilo bi interesantno pročitati dole navedenu knjigu i raznorazne racionalizacije glede toga,pa ajde i nekako da Španija,Portugal,Irska,Švedska i Turska nisu učestvovali u 2.svjetskom ratu,bili su ajmo blago reći na "obodu" dešavanja...

https://despot-infinitus.com/proizvod/n ... skom-ratu/

ali šta reći za Švicarsku,e tu tek počinje hard-core pranje mozga...

ali tu nije kraj,ima još tih sitnih "mikroba" koji su imali dovoljno zdravog razuma i odlučno lupili šakom od stol i rekli NE!!! ratnom ludilu...

https://www.telegraf.rs/zanimljivosti/z ... a-kolenima

Andora?
Linhenštajn?
Monako?
San Marino?
Vatikan?

kakve su ovo odlučne mudonje sve jedan do drugoga,pa to je naprosto zadivljujuće...kakav je ovo integritet!

a šta reći za ovo pojašnjenje Švicarske?
"hitler je planirao invaziju od koje je odustao zbog toga što je Švica izgradila složeni sistem fortifikacija i smjestila stotine hiljada vojnika u svoje klance i gudure,pa bi najezda po takvom planinskom terenu bila potencijalna katastrofa za Nijemce"??? (ma šta mi sve to napriča,ništa ne kontam,jel smo se to odjednom vratili u doba vojnih pohoda hanibala i njegovih slonova?)
...ovo "pojašnjenje" ti dodje jednako koitusu sa našim mozgovima...
pogotovo ako ti je poznata činjenica da je BiH veća od dotične države(!?)

po ovom opisu rekao bi čovjek da su nepristupačniji od Tibeta,i to naspram tadašnje sile koja je ladno pregazila Francusku očas posla,a i do pola SSSR-a su uspjeli stići,naravno nije se ni BRDOVITI Balkan izvukao (njega dotična famozna brda nisu iščupala u ovom slučaju,počeli su ovdje ako se dobro sjećam sa bombardovanjem čisto da "omekšaju" stvari za buduću kooperaciju sa potencijalnim domaćim saradnicima ,ali se to isto nije moglo primjeniti zbog jakih i modernih "odbrambenih" protu-zračnih snaga prkosne Švicarske)...

auuuu,kakva "racionalna" tumačenja,to je tačno za ne povjerovati,nekad su nam sasvim jednostavne stvari "tu pod nosom",ali ih mi iz nekog (brainwashing?!) razloga ne vidimo...
ne,to ne može da bude tako jednostavno,a šta ako je upravo tako,samo dokaz više za kakve nas idiote u suštini smatraju...jeste djeco,sve su vas donijele rode,a ne to što su mama i tata radili neke,hm,stanovite radnje...

uvijek su mi bile zanimljive te "mikrobe" od država koje neokrnjene prodju kroz neka masovna ludila,te su tako za vrijeme pLandemije Kuba i Sjeverna Koreja tjerali po svome, "samo da znate,toga kod nas nema"...možda ih je bilo još,ali meni nije poznato...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz