Sada je: sub apr 27, 2024 9:27 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Rennes le Chateau
PostPostano: uto mar 27, 2007 8:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 23, 2007 9:20 pm
Postovi: 170
Lokacija: ZG, HR
vjerujem da ste culi pricu o ovom gradicu u Francuskoj i njegovoj misticnosti...

da ne "razmetem pricu" ovdje je link sa svim mogucim stvarima vazane za taj gradic (po meni najinteresantniji u Europi)

http://www.renneslechateau.com/default-uk.htm

samo ukratko, ono sto se jos danas pokusava saznat..sto je to karizmaticni svecenik nasao u toj crkvi, sto mu je donjelo toliko bogatstvo i s kojom tajnom je otisao u grob....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 27, 2007 9:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 14, 2006 8:04 pm
Postovi: 139
Lokacija: na mjestu
Citat:
sto mu je donijelo toliko bogatstvo i s kojom tajnom je otisao u grob


Nasao je tajnu kako se obogatiti, a potom otici u grob? :mrgreen:
I nije mnogo tajanstveno, bar ne meni...Kako se obogatiti uopce nije tajna...Zato me i ne zanima...

_________________
Eye of the tiger


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 27, 2007 11:38 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Jako je dobro opisano u:

http://galaksija.info/forum/viewtopic.p ... 3&start=40

Preporučam svakome za pročitati ( nažalost zasad je samo na engleskom ), ali vrijedi svake stranice!

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 28, 2007 6:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 23, 2007 9:20 pm
Postovi: 170
Lokacija: ZG, HR
Survivor je napisao/la:
Citat:
sto mu je donijelo toliko bogatstvo i s kojom tajnom je otisao u grob


Nasao je tajnu kako se obogatiti, a potom otici u grob? :mrgreen:
I nije mnogo tajanstveno, bar ne meni...Kako se obogatiti uopce nije tajna...Zato me i ne zanima...


nije otkrio tajnu kako se obogatiti, nego je otkrio tajnu zbog!!! koje se obogatio

i pitanje je sto je ta tajna

nadeni su mnogi transkripti, medu kojima je najzanimljiviji onaj u kojem stoji "...us de galillée n'est point icy" ili na engleskom "...us from Galilee is not here"
da li je "us" - "JesUS"...

ocito je da se aludira na Sveti Gral i slicno sto govori ovaj zanimljivi link
http://www.renneslechateau.com/anglais/graal.htm

inace citao sam knjigu bas o ovom gradu, hrvatsku verziju..zanimljivo kad se prica o samom gradu, kasnije kad se razveze prica o svetoj krvi iporodici Isusovoj postaje mi smjesno jer se toliko vec prica o tome razvezalo da mi je vise zlo slusat bilo sta slicno,zvuci mi ko da sve po defaultu pisu i smisljaju al otom potom...

po meni to mjesto ima najvise veze s masonima...crkva ima takva obiljezja (mada je crkva katolicka po svom uvjerenju), od razno raznih geometrijskih oblika, sotona koji drze sv. vodu preko postaja kriznog puta sa modifikacijama na kraju.....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 28, 2007 6:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 02, 2007 4:58 pm
Postovi: 352
Lokacija: Croatia,Zagreb
hm..definitivno zanimljivo...jel ima kakva dobra knjiga na ovu temu

_________________
NWO hejter


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 28, 2007 6:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 23, 2007 9:20 pm
Postovi: 170
Lokacija: ZG, HR
_Dario_ je napisao/la:
hm..definitivno zanimljivo...jel ima kakva dobra knjiga na ovu temu


skroz zanimljivo dok ne krene prica o vec navedenom gore..

ima jedna odlicna knjiga prevedena na hrvatski koja se bas zove (ja mislim) "Rennes le Chateau"
i cito sam ju pred par godina

ne znam di ju mozes nac :| al je definitivno ima za kupit, a na netu nemam pojma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 28, 2007 10:43 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
hm..definitivno zanimljivo...jel ima kakva dobra knjiga na ovu temu


Pa jel tko čita postove na temi???

Citat:
Jako je dobro opisano u:

http://galaksija.info/forum/viewtopic.p ... 3&start=40

Preporučam svakome za pročitati ( nažalost zasad je samo na engleskom ), ali vrijedi svake stranice!


:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 29, 2007 9:35 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
cek, cek, cek, jel’ to ponovo na redu ona prica: sionski priorat, isus, marija, deca i veseli naslednici? Yeees! :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 29, 2007 11:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 23, 2007 9:20 pm
Postovi: 170
Lokacija: ZG, HR
da, to je kao pozadina rennes le chateaua ali ja ne vjerujem da je tako to jest, mislim da se nesto drugo iza ovog krije, ono je prenapuhano i vec dosadno...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 30, 2007 5:00 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
da, to je kao pozadina rennes le chateaua ali ja ne vjerujem da je tako to jest, mislim da se nesto drugo iza ovog krije, ono je prenapuhano i vec dosadno...


Naravno da je vec dosadno, stara templarska prica: u starom, napustenom zamku (Solomonovom hramu), jedan svestenik (templari) pronalazi tajnu, tajnu tako strasnu da ce promeniti lice sveta: sveti gral. Te preko noci postaje bogat (odn. nezamislivo bogati). Zatim ga/ih neko (odn. Filip Lepi) ubije (tj. rasturi red i spali na lomaci templare, ili da budemo precizniji nizi sloj reda, koji se nije na vreme ukrcao na brodove sa lovom od bankarskih poslova). A mi se sad pitamo kakva li bi to tajna mogla biti, sta se to skriva iza misterija starog zamka.
Jedva cekam nastavak. :P

Al' dajte, ljudi, malo inventivnije. :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 30, 2007 8:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri mar 14, 2007 7:04 pm
Postovi: 46
Koliko mi je poznato, pa svečenicima nikad i nije bila neka tajna kako se obogatiti.Da sad ne nabrajam primjere,ali kroz cijelu povijest je sirotinja odvajala od svojih i usta svoje djece da bi oni mogli dobro živjeti i još bolje se hraniti(čast iznimkama).Druga stvar je što su neki od njih našli i dodatni izvor prihoda.
Baš čitam u novinama, ovi Naši, U Hrvata, su se dosjetili da če im odsad svaka bolnica i ustanova socjjalne skrbi plačati 1000 kuna mjesečno za dušebrižništvo iako bi im trebala biti samo dužnost i obveza posjetiti umiruče i održati vjernicima koji ne mogu van koju misu.
Kad se to pomnoži ispada oko 4.5 milijuna kuna godišnje koji bi več mogli bolje poslužiti za neke plemenitije vrhe.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 30, 2007 8:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 23, 2007 9:20 pm
Postovi: 170
Lokacija: ZG, HR
dante je napisao/la:
Koliko mi je poznato, pa svečenicima nikad i nije bila neka tajna kako se obogatiti.Da sad ne nabrajam primjere,ali kroz cijelu povijest je sirotinja odvajala od svojih i usta svoje djece da bi oni mogli dobro živjeti i još bolje se hraniti(čast iznimkama).Druga stvar je što su neki od njih našli i dodatni izvor prihoda.
Baš čitam u novinama, ovi Naši, U Hrvata, su se dosjetili da če im odsad svaka bolnica i ustanova socjjalne skrbi plačati 1000 kuna mjesečno za dušebrižništvo iako bi im trebala biti samo dužnost i obveza posjetiti umiruče i održati vjernicima koji ne mogu van koju misu.
Kad se to pomnoži ispada oko 4.5 milijuna kuna godišnje koji bi več mogli bolje poslužiti za neke plemenitije vrhe.


da ja tebi opet odgovorim ovako laicko-vjerski hehe :wink:

Bog je sam reko da onima koji imaju da ce im se nadodati!!!

eh sad.... #-o


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 30, 2007 9:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri mar 14, 2007 7:04 pm
Postovi: 46
Naravno, a to da je bog to rekao su rekli popovi.I tako se sve to lijepo vrti u krug.
A ako Hrkljuš nešto kaže znači da je istina jer tako piše u hrkljuševom pismu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 03, 2007 7:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 14, 2006 8:04 pm
Postovi: 139
Lokacija: na mjestu
arja
Citat:
cek, cek, cek, jel to ponovo na redu ona prica: sionski priorat, isus, marija, deca i veseli naslednic
:rotfl:
A jedan od veselih naslednika i stari Yasser Arafat ! Tko ima, nadodace mu se :rotfl:

beLIEve
Citat:
mislim da se nesto drugo iza ovog krije, ovo je prenapuhano i vec dosadno

Ma da; dosadilo i Bogu i ljudima...
Nego, beLIEve, daj reci o cemu TI mislis da se tu radi, ono, svojim rijecima, podjeli s nama svoja razmisljanja, da unesemo malo originalnosti u tu monotoniju..Ako su malo i cudna, nije bad...Navikli smo mi na svasta :wink:

_________________
Eye of the tiger


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 03, 2007 9:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 23, 2007 9:20 pm
Postovi: 170
Lokacija: ZG, HR
Survivor je napisao/la:
arja
Citat:
cek, cek, cek, jel to ponovo na redu ona prica: sionski priorat, isus, marija, deca i veseli naslednic
:rotfl:
A jedan od veselih naslednika i stari Yasser Arafat ! Tko ima, nadodace mu se :rotfl:

beLIEve
Citat:
mislim da se nesto drugo iza ovog krije, ovo je prenapuhano i vec dosadno

Ma da; dosadilo i Bogu i ljudima...
Nego, beLIEve, daj reci o cemu TI mislis da se tu radi, ono, svojim rijecima, podjeli s nama svoja razmisljanja, da unesemo malo originalnosti u tu monotoniju..Ako su malo i cudna, nije bad...Navikli smo mi na svasta :wink:


pa ovako..prvo bih iznjeo dvije meni najzanimljivije cinjenice

1) svecenik je naisao na nesto sto ga je dovelo do bogatstva...
2) na kraju je odustao od svog svecenickog poziva i umro kao ne-svecenik :)

dakle nesto ga je odvratilo od toga

ovako..zna se da je nocu radio na iskopavanju groblja iza crkve gdje je podigao i ogroman zid sa siljcima..ubrzo je navodno nadeno tijelo..e sad cije. glavna hipoteza ovog gradica je da Isus nije umro na krizu vec je zajedno s Marijom Magdalenom nastavio zivjet bas tu.

ono sto ja smatram da moze bit,jer odbacujem pricu o svemu navedenom u prijasnjim postovima, je da je tamo mozda zapravo i umrla Marija Magdalena..to moze bit iz nekoliko razloga

1) tijelo je nadeno (necije..ko je bio dosta vazan u pogledu crkve definitivno..vjerojatno biblijski lik..Isus?? ne bi reko..sam svecenik je u svojoj knjizi napisao "...us from Galilee is not here" ["us"= Jesus] sto bi zapravo odbacilo sve price da je Isusovo tijelo tamo [ono sto zbunjuje je jedino "Križni put u crkvi gdje na zadnjoj slici skidaju Isusovo tijelo i bjeze s njim"] -> to bi se moralo istrazit odkud takvo sto,jer to je jedino zbunjujuce)

2) lokalna crkva nosi ime "Crkva Marije Magdalene"

3) spisi koji su nadeni su pretpostavlja se mozda koje evandelje ili neki spisi Marije Magdalene

_ _ _ _ _ _ _ _

da skratim... ono sto ja mislim, je da je tamo naden neki biblijski lik...samo sam stavio pretpostavku da je to M. Magdalena

ali puno je kompliciranije, jer mnogo tekstova tamo uopce nije desifrirano i mnogo zagonetki nije rijeseno da bi se eventualno priblizili mogucem rijesenju tj da bi mogli shvatiti sto se doista tamo odigralo..i mislim da je to jedina istina!! #-o :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 05, 2007 11:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 14, 2006 8:04 pm
Postovi: 139
Lokacija: na mjestu
Evo sad ja, mojim rijecima:
Nebi htjela biti partibrejkerica, dala sam si malo truda i otisla na sluzbeni site tog "misticnog" francuskog SELA, sarmantnog, al nis posebnog, takvih u Francuskoj ima mali milijun i sta vidim...Cijeli site se fura na tu storiju o tom popu i toj "misteriji" jer osim toga bas i nemaju bogznakaj za ponudit, osim mozda lijepe prirode i dobre klope...Mislim, da me put nanese tamo ostala bi i razgledala, ali da bi se uputila upravo tamo nebi...Tako su vjerujem, razmisljali mnogi prije pojave te knjige (Enigme sacrée, jel ta, vidim da ih ima vise zapravo), al sad im dolaze ljudi iz citavog svijeta nesto prekopavat do te mjere da je opcina morala to zabranit, a i zandarmerija je intervenirala...jer jedno od objasnjenja koje knjiga nudi je da je on MOZDA nasao neko templarsko blago prilikom radova na obnovi crkve...

TAJNA LEZI U SLIJEDECEM :

Knjiga je suptilna turisticka reklama za pasionirane ljubitelje misterija (al ces misterije, kako se je i zasto obogatio jedan pop ), a ova prica à la Sveti Gral je prilog koji se servira uz to i uvijek dobro prolazi...Autor prima honorar od vlasnika hotelcica i restorana, ili mozda francuskog ureda za turizam, osimsto, naravno, zaradi i od prodaje knjige (kao mozda i Dan Brown koji je u Pariz uspio namamiti kao turiste i ljubitelje misterija...)

Jedna mala elementarna "konspiracija" turisticke inustrijie...
Il vi jos uvijek vjerujete da se knjige pisu samo iz altruisticnosti i entuzijazma?

_________________
Eye of the tiger


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 10, 2007 9:10 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri nov 07, 2007 10:52 pm
Postovi: 78
Lokacija: C_ton
najzanimljivije u cijeloj priči mi je svjedočanstvo udovice mističnog popa,"...kad god idem na groblje prati me neka grupica sjenki na 100 metara od mene.."..da se stvar popne na višu dimeziju... :lol:

_________________
Rasa-lila i ostale boje...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 29 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz