Sada je: čet mar 28, 2024 2:57 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 81 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri apr 23, 2008 8:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon mar 03, 2008 12:24 pm
Postovi: 125
Lokacija: Munze Konza Nostra
Mislim da smo mi sou,i da nam je planeta totalni sou...a istorija..Boga pitaj sta je istina a sta izmisljeno.. :shock: ali zato bas i volim sve ovo, i ovu nasu preslatku planeticu,koja i pored svih uzasa i dalje opstaje i pruza nam zivot :lol: :lol: :lol: !!! :P
narode,opstajemo i pored svega :lol: i bez obzira na sve sta je bilo, i sta ce biti, TU SMO, I BICEMO TU :lol:

MAJKO ZEMLJO HVALA TI :D :D :D
APLAUZ ZA TEBE JE NAJMANJE STO MOGU OVDE DA NAPISEM =D> =D> =D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 21, 2008 2:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 21, 2008 10:25 am
Postovi: 35
Jack987 je napisao/la:

Dakle, ima mnogo teorija... ali... kako možemo zbilja doznati to pitaje Atlantide? U Damanhur centru gdje putuju "kroz vrijeme", mislim da su čak išli i u doba Atlantide... već smo tu negdje na forumu imali tu informaciju...

Da li bi se tako mogla saznati "istina" Atlantide?



Ja sam novi ovdje pa me zanima informacija sta su otkrili i kako mogu putovati u proslost. :dontknow:

_________________
Neke stvari se ne mogu dokazati i opisati, nego se mogu samo osijetit.


Zadnja izmjena: atlas356; čet aug 21, 2008 7:37 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 21, 2008 2:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 21, 2008 10:25 am
Postovi: 35
Sant55 je napisao/la:


A sada...EVO VAM ISTINA...citirana iz knjige...iz prve ruke...
od zivog proroka...... DANASNJICE .....

Vrlo brzo sticice sa drugih planeta iz svemira predstavnici drugih civilizacija i uspostaviti dodir snama, sa smrtnim fizickim ljudima. Vanzemaljci dolaze s tri planeta, nad kojim vladaju drugi bogovi, jer svaki planet ima svog Boga koji nad njim vlada. Inace, Bog nije nesto udaljeno od nas, on nam je uvijek nadohvat ruku, mi hodamo po njegovom .carstvom, a da to u opce i neznamo. Ljudi sa drugih planet, dakle, dolaze.
To nisu ljudi od krvi i mesa, to su prigramirani, ali mudri stvorovi.
Oni su predstavnici naprednijih i razvijenijih kultura i civilizacija. Dolaze ih dvije vrsto. Jedni od njih skakucu poput skakavaca. Dolaze ze nam na cudnim spravama nalik usijanim kuglama i brzi su od svijetlosti. Za malo ljudskog vremene dolazi do susret snjima. Njihov dolazak potaknut ce i nas, ljude sa Zemlje, da pocnemo putovati svemirom i odlaziti na druge planete. Stim posjetiocima brzo ce mo naci zajednicki jezik, koji ce nam omogociti sporazumijevanje. Rekoh dolaze dvije vrstvo. Prvi skacu, a drugi ne hodaju, vez lebde ponad tlah. Predstavnici s treceg planeta doci ce malo kasnije.

Predstavnici jedne od tih naprednih civilizacija jednako ce tako brzo od nas otici, kako su i pristigli. Oni nas, u ostalom, i onako stalno vec posjecuju, ipituju i promatraju. Oni su nekada zivili na ovoj nasoj zemlji i civilizacija im se razvijala na danas zaledjenim zemaljskim kontinentima.
Za kaznu su bili odvedeni sa zemlje i predani u ruku Bogu koji vlada na njihovom onda novom a sada starom domovinom. Oni se vracaju da bi pod ledom trazili ono sto su ostavili njihovi predi. To ostavljeno fizcki ljudi danasnjim sposobnostima i pomomagalima nemogu pronaci. Tim posjetiocima led nima ne steti, a posjecuju nas svako malo vec tisuce godine trazeci ono sto je sa nasim znanjima nepoznato. Oni su potomci civilizacije koja na zemlji vladala prije ove nase sadasnje.
I carstvo onih koji zive na trecoj planeti, a ciji ce nam predstavnici stici nakon onih koji skacu i onih koji lebde, takoder se nekada nalazilo na zemlji. Nestalo je u velikom potoku i bilo podpuno unisteno.
Ta je civilizacija nekada cvijetala na kontinentu koji je u proslosti postojao, a kojed danas vise nema i koji s ekrije pod debelim naslogama oceanskih voda.

Narod stog nestalog kontineneta Bog je preselio na drugi planet, i tako je djelomice spasen. Do njihovog planeta vodi s nase zemlje nekoliko bezvremenskih cesta koje zapocinju na nasem planetu. Jedan od ulaza je i prostor prozvan "Davolim trokutom". To je prostor posebnog, magnetickog vremena. Tko zadje u taj prostor, istog je trenutka nevidjenom brzinom prebacen na taj drugi planet. Da je to doista tako, mogu se uvjeriti vidoviti pojedinci.

Taj planet na kojem zive potomci stanovnika propale zemaljskih civilizacija i onih koji uhvati zamka magnetickog vremena, jedan je od tri planeta skojih nam dolaze, ili ce doci posjetioci. Hoce li se stog planeta svi stanovnici jednom vratiti na majcicu Zemlju, to ce se tek vidjeti.





Taj prorok se zove Ivica Prokic i on je takoder najavijo povratak civilizacije Atlantide. On je rekao da se Atlantida nalazi sada na drugom planetu i da su bii preneseni sa nasega planeta na drugi. Dio njih su zbog kazne ostali ovdje i to su danas cigani.

_________________
Neke stvari se ne mogu dokazati i opisati, nego se mogu samo osijetit.


Zadnja izmjena: atlas356; čet aug 21, 2008 7:37 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 21, 2008 4:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
Vrlo zanimljivi postovi naročito o Rudolfa Stajneru i „Iz hronika Akase“. Zašto ja nisam znao da se on bavio tom temom :?:

Ima li tko kakvu informaciju kako je on došao do tih spoznaja?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 21, 2008 11:35 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Ja sam novi ovdje pa me zanima informacija sta su otkrili i kako mogu putovati u proslost.


Pozdrav, dobrodošao!

Najbolje se direktno obratiti u Damanhur centar, možda će dati neke informacije. Imaš na internetu njihovu stranicu i mislim i mail... pa pitaj, da budu informacije "iz prve ruke".

A ima i tu negdje na forumu mislim tema "Damanhur", pa "search" zna biti jako korisna funkcija...

Citat:
On je rekao da se Atlantida nalazi sada na drugom planetu


To isto mi je i odgovorio CTP Dražen P. Mislim da je to u stvari, drugi realitet, i nismo trenutno na istoj vremenskoj liniji...

Hiperdimenzionalni svemir je okruženje u kojem živimo... pa onda to i nije teško za shvatiti.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 22, 2008 11:31 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 21, 2008 10:25 am
Postovi: 35
Jack987 je napisao/la:
Citat:
Ja sam novi ovdje pa me zanima informacija sta su otkrili i kako mogu putovati u proslost.


Pozdrav, dobrodošao!

Najbolje se direktno obratiti u Damanhur centar, možda će dati neke informacije. Imaš na internetu njihovu stranicu i mislim i mail... pa pitaj, da budu informacije "iz prve ruke".

A ima i tu negdje na forumu mislim tema "Damanhur", pa "search" zna biti jako korisna funkcija...

Citat:
On je rekao da se Atlantida nalazi sada na drugom planetu


To isto mi je i odgovorio CTP Dražen P. Mislim da je to u stvari, drugi realitet, i nismo trenutno na istoj vremenskoj liniji...

Hiperdimenzionalni svemir je okruženje u kojem živimo... pa onda to i nije teško za shvatiti.

:mrgreen: :wink:



Hvala na odgovoru. :wink:

Dobro i kad bi otisli u proslost pitanje dali bi otisli tocno u nasu proslost. Ja mislim da bi otisli u drugi paralelni svijet. Otisli bi u drugaciju proslost i pronasli drugaciju atlantidu jer mislim da su paralelni svijetovi postavljeni kao blokada negativnim entitetima jer bi drugacije mogli vrlo lako manipulirati vremenu. Ja se nadam da vi mene razumijete.

Mozda se je tako nesto dogodilo Johnu Titoru. Mozes pogledati ovu emisiju koja govori o njemu i ima 12 dijelova. Emisija se zove Cost to Cost AM:

http://www.youtube.com/watch?v=TrDg1gIeTjE

_________________
Neke stvari se ne mogu dokazati i opisati, nego se mogu samo osijetit.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 22, 2008 10:49 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Je, thanx... ima i tema o Titoru tu negdje na forumu... već je prošlo dosta vremena od kad je bio zadnji post u toj temi...

Da, vjerojatno "putovanje" u prošlost ( kroz vrijeme ) zahtjeva i ODABIR realiteta u kojem ćemo se "pojaviti". Mislim da je to ona trijaža koju su spominjali Kasiopejci kad su ih pitali kako funkcionira putovanje "kroz vrijeme", odnosno kako funkcionira TDARM ( trans-dimenzionalni-atomski-remolekularizator ). Mislim da su spominjali da se proces odvija u nekoliko koraka i treba dobro ZNATI što se radi jer inače "zalutaš" u nekoj točki vremena/prostora... u nekom bezveznom uskoro samoponištavajućem realitetu... i... ode ti onda... hehe... valjda u 5. denzitet poslije "neuspjelog putovanja kroz vrijeme".

No dobro, vratimo se na temu Atlantida!

Što mislite, da li su Atlantiđani ZNALI i koristili neka putovanja kroz vrijeme, kao i mnoge druge slične manipulacije okolinom?

:ontopic:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 25, 2008 7:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 16, 2007 2:05 pm
Postovi: 82
Lokacija: Beograd
ATLANTIDA prava istina

Nakada davno ,zivot u nesem suncanom sistemu je postojao na Marsu i na Zemlji.I onda su se marsovci cija je civilizacija bila mnogo vise razvijena nego tadasnja na Zemlji medjusobno podrapali i uspeli da uniste sopstvenu planetu.Ali pre nego je zivot potpuno zamro odredjeni deo populacije je uspeo da se naseli na delu planete Zemlje koju su nazvali ne znam kako ali je u kasnijim pisanim zapisima nazvana i ostala zapamcena kao Atlantida.Srecom ili nesrecom ti stari antlatidjani su bili jako radoznali pa su slali razne ekspedicije po planeti i proucavali tadasnja plemena ciji je razvoj bio na nivou sadasnjih plemena koja jos postoje u prasumama amazonskih dzungli.I onda se jednog dana neki izgubljeni meteor zabio pravo u srce Antlatide i tu je skoncala vecina marsovaca.Ali ostadose one ekspedicije.A ti marsovci su voleli sex kao i mi danas a u plemenima je bilo i zgodnih zemljanki pa su se svi lepo zabavljali.Tragovi toga , bljesnu po nekad i danas pa se ponekad rodi i neko kome nesto kvrcne pa postane genije poput Tesle a videli smo da su marsovci voleli ratovati pa se rodi i neko sa takvim nagonima.Tako ce jednog dana , ne znam tacno kad planeta Zemlja doziveti sudbinu Marsa ali ce neki zemljani uspeti zbrisati na neki drugi planet pa ce ista prica da se ponovi,jer ce i tu novu planetu , kad tad opet zveknuti neki ludi meteor. :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 25, 2008 8:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Zasto je bas to 'prava istina'?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 26, 2008 8:35 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 16, 2007 2:05 pm
Postovi: 82
Lokacija: Beograd
Primetio si smajlic na kraju posta.Prava istina #-o
Trebao sam staviti navodnike.Pravu istinu bih hteo saznati ali , avaj .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 26, 2008 4:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 21, 2008 10:25 am
Postovi: 35
Jedno veliko pitanje vise puta se postavlja. Ako je bila drevna civilizacija kao sto je to Atlantida toliko napredna u tehnoloskom i duhovnom smislu, kako to da nije ostavila nikakvog uverljivog traga o svom postajanju? Odgovor lezi u ovom dokumentarcu koji se zove Life after people ( zivot poslije ljudi ).

Evo mozete ga ovdje pogledati:

http://www.surfthechannel.com/info/documentaries/Life_After_People/54761/Life+After+People+-+History+Channel.html

Ta odlican dokumentarac prikazuje kakav bi bio svijet nakon nestanka ljudi. Sta bi bilo sa nasom civilizacijom koju smo stvorili i sta bi ostalo nedirnuto promjenama nakon dugo vremena. Razni stvari kojih je covjek pustio za sobom, bi se poceli nakon nekoliko vremena menjati. Priroda bi opet zauzimala svoj prostor u velikim gradovima i u svom pohodu bi rusila se sto je covjek stvorio. Zelezo, drvo, papir, beton i druge razne stvari bi nakon vremena razpadali i pretvorili u prah. Nakon 1000 godina nebi stajo nijedan neboder u New Yorku i grad bi bio prekriven sumom. Nakon 10000 godina nebi skoro nista ostalo od nase civilizacije. Jedino bi mogle nakon toliko godina ostati strukture gradene od kamena jer kamen je nasto prirodnim putem.

I sad se pitam mozda su Atlatidani znali tada za taj proces staranja materiala pa su zato piramide i ostale objekte u svijetu gradili primitivnim nacinom od kamena. I tako su objekte sacuvali od vremena. Kao sto ona stara poslovica kaze "covjek se boji vremena, a vrijeme se boji piramida."

_________________
Neke stvari se ne mogu dokazati i opisati, nego se mogu samo osijetit.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 26, 2008 8:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
atlas356 je napisao/la:
Jedno veliko pitanje vise puta se postavlja. Ako je bila drevna civilizacija kao sto je to Atlantida toliko napredna u tehnoloskom i duhovnom smislu, kako to da nije ostavila nikakvog uverljivog traga o svom postajanju?


Mislim da civilizacija Antlantide nije bila napredna u duhovnom smislu, samo u tehnoloskom. U duhovnom je valjda sasvim suprotno, sto na odredjeni nacin mi i danas "placamo".


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 10, 2008 4:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 21, 2008 10:25 am
Postovi: 35
Aragorn je napisao/la:

Mislim da civilizacija Antlantide nije bila napredna u duhovnom smislu, samo u tehnoloskom. U duhovnom je valjda sasvim suprotno, sto na odredjeni nacin mi i danas "placamo".


Pozdrav


Bila je napredna i u duhovnom smislu samo nesto se desilo sa njima da su poceli osvajati cijeli svijet. Davo u svaku kucu ude kazu pa tako je uso u um Atlantidana.

_________________
Neke stvari se ne mogu dokazati i opisati, nego se mogu samo osijetit.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 19, 2008 7:51 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 26, 2005 12:54 pm
Postovi: 117
Lokacija: OSIJEK
atlas356 je napisao/la:
Jedno veliko pitanje vise puta se postavlja. Ako je bila drevna civilizacija kao sto je to Atlantida toliko napredna u tehnoloskom i duhovnom smislu, kako to da nije ostavila nikakvog uverljivog traga o svom postajanju? Odgovor lezi u ovom dokumentarcu koji se zove Life after people ( zivot poslije ljudi ).

Evo mozete ga ovdje pogledati:

http://www.surfthechannel.com/info/documentaries/Life_After_People/54761/Life+After+People+-+History+Channel.html

Ta odlican dokumentarac prikazuje kakav bi bio svijet nakon nestanka ljudi. Sta bi bilo sa nasom civilizacijom koju smo stvorili i sta bi ostalo nedirnuto promjenama nakon dugo vremena. Razni stvari kojih je covjek pustio za sobom, bi se poceli nakon nekoliko vremena menjati. Priroda bi opet zauzimala svoj prostor u velikim gradovima i u svom pohodu bi rusila se sto je covjek stvorio. Zelezo, drvo, papir, beton i druge razne stvari bi nakon vremena razpadali i pretvorili u prah. Nakon 1000 godina nebi stajo nijedan neboder u New Yorku i grad bi bio prekriven sumom. Nakon 10000 godina nebi skoro nista ostalo od nase civilizacije. Jedino bi mogle nakon toliko godina ostati strukture gradene od kamena jer kamen je nasto prirodnim putem.

I sad se pitam mozda su Atlatidani znali tada za taj proces staranja materiala pa su zato piramide i ostale objekte u svijetu gradili primitivnim nacinom od kamena. I tako su objekte sacuvali od vremena. Kao sto ona stara poslovica kaze "covjek se boji vremena, a vrijeme se boji piramida."


Sve ono što je Deniken pripisao "vanzemaljcima" su ostaci Atlantiđana,naravno,tek nakon što im je potonula zemlja.
Malo im je kasno došlo iz guzice u glavu,kao što će i nama kasno da dođe...

_________________
Išto tako jedan čojek, išo i išo kad odjedanput niđe ga.E sad dal je on ošo u havu il su ga ale odnijele nezna se.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 23, 2008 4:27 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet sep 19, 2008 2:28 am
Postovi: 27
Izbacicu vam, tekst koji sam ja pisao na osnovu knjige cuvenog astrologa Mileta Dupora, knjga se zove Atlatida Vapi za priznanjem, i sastoji se kao deo josh tri knjige, Spiralni putevi gospodnji, Filozofija 4 elementa.

Dupor je prema atlantiti krenuo tako sto je trazio prvi koren astrologije a same cinjenice njeg potencijalnog postojanja je izneo kroz razne paradokse u nauci, i navodjenja na sve veci procenat verovatnoce postojanja atlatide.

Daklem izvolte tekst.


Kako traziti Atlantidu? Po kojim tragovima? Flora i Fauna, geologija? Ima tu dosta stvari, za pocetak, u staroj americi nadjena je pitoma banana, a njena divlja rodjaka iz afrike, takodje i kokosov orah a nije sigurno sam preplivao okean, 26 biljaka na madagaskaru imaju svoje rodjake u na jugu Azije, oba kopna imaju slichne zivotinjske i biljne vrste. Jelen je dosao iz Amerike u Aziju, mamut obrnuto, slon je iz Amerike dosao u Afriku antilopa obrnuto. U kanzasu nadjeni fosili lava i kamile.
Sto sve govori kada se saberu datumi da je pre desetinu milenijuma izvrshena neka drastichna preturanja po tlu zemlje. Pa cak i ako svi dobro znamo da u americi nisu postojali konju pre dolaska Evropljana, tamo nadjeni fosili istih.

Ok, ajdmo malo antropologije. Mnogo se glava bije oko povezivanja rasa i njihove prastojbine, opet se nesto desavalo sto nije dozvoljavalo da se jedan Rod ljudi smiri u jednoj, planini, niziji, visoravni, pa cak mozda ni na jednom kontinentu. Mongoloidi – Azija, Amerika, Evropa. Za Belce da pomeranja su normalna, oni su uvek jurili da pokore ceo svetali sta je to teralo preistorijske ljude po gudurama i planinama od Tasmanije do Anda i Pamira.

Na uskrs 1722 iskrcase se neki kulturni i moderni Evropljani na samotnom otoku krajnjeg juga i amerike i dadose mu ime Uskrsnuca svog spasitelja, i po dobrom starom obicau poklase svo stanovnistvo. Pade im u oci da medju lesevima postoje 2 tipa: smedji mali golobradi, i visoki plavi bradati. Po Americi su Spanci zaticali samo obrijan, ali je nadjeno bradatih statua? Odakle bela put ispod ekvatora? Da zadrze plave oci morali su ziveti ili na severu ili u visokoim planinama. Na 4.000 metara visine u gradu Tihuanko nadjeni su kameni likovi ranih tipova. Nezni sa tankim usnama , dugim nosem i usima... i ostri tip sa debelim usnama prcastim nosem i malim usima..
Sta ce njihove statute tu, pa to nije tip Inka, Maja, Azteka i starosedeoca amerike. A starosedeoci vec pomenutih Uskrsnjih ostrva su ih zvali Tangata-manu(covek ptica)

Ljudska naselja na visokim planinama logichno dovode na ideju da su ljudi gore bezali od nekog tipa katastrofe, jer priroda vuce coveka ka rekama i plodmo zemljistu u ravnikce i ka moru. Ah da, takodje je kruzila josh jedna mitska prica medju Anglo-Amerikancima " beli ljudi odose na zapad sa porukom kvetcalkoatla a doci ce opet"

A sad vec dolaze zanimljivosti:
U gvetemali je nedavno nadjena statu od kineskog tirkiza stara hiljadegodine, meksikanski arheolog Ruiz (alberto Liillier) 1895 nadje u hramu Palenke masku nekog dvorijana radjenu od jantara nesto oko 633 godina pre Hr. Staru. Odakle tu Kineski tirkiz i antar sa evropskog severa? Da li su ameriku zaista otkrili viking Leif Ericson, Kinez Huej-Sin, Kolumbo? Meni se tu vec radja neki paradoks, a vama? 

Pisac knige koju koristim za ovaj post kaz: "Amerika je otrkivala nas. Mumije inka imaju krvnu grupu A, a te krvi tamo nije bilo dok nisu dosli Evropljani?"

Ok, vec je pocelo da deluje zbunjujuce, misterija do misterije. Odakle ovo odakle ono.
Otkudi smedi izbrijani ljudi kod Maja, ko su Zapoteci, Tlavatli, daroviti Omleci sa cudesnim kulturama koje u zemlju propadose?

Od koga poticu ti sitni paleoazijatski narodo, ne usudjuju se potvrditi ni najsmioniji antropolozi. Otkud Jevrejski tipusi u staroj americi? Glave nekih Azetaka potpuno lice likovima starog sumera.Slichne su lobanje Patagonaca i Australijanaca. Tu je nesto nedouceno, zapatljano, a verovatno zavisi i od geografskih upliva. Evropljani koji dugo zive u mongoliji dobijaju ubrzo mogoloske crte lica, istorijske ratnichke epohe ostave nam redovno marcijalna lica.

Ipak u svemu tome slobodno mozemo da tvrdimo da je tu neka ne dovrshena civilizacija smiruje i ucvrscuje jedan konachni tip vodecih rasa.

Americki starosedelac je niskog rasta, kratko i sirokog lica, male duguljaste glave, crne kose i ociju.

Misterija do misterije, idalje smo daleko od atlantide, ali priblizavamo se polako. 
Jos jedan aspekt interesatnih stvarcica ovaj put gledamo Filologiji.
Bog( ili nesto slichno bogu):
Aztechki – Theo, Reo
Egipatski – Ra, Reo
Grcki Theos, Zeus,
Eturski – Tinia
Kineski – Tjan, Tao
Latinski – Tios
Cerkerski - The
Germanski – Tios
Slavenski – Dir

Artua je neki bog Plinezije, Atua – duh u novom zelandu, Ata-Hualpu bozansko ime Persijskog kralja, Indijski Atua- Dusa, Atman duh .. Grcki Atmos, Egipatski Atos, Sirski Atis.

Muz:
Iran- Manavaz
Indija – Manu
Algonkin – Manitu
Armenija- Maruk
Spanija – Manutanus
Persija - Mandane
Egipat - Mantheoo
Eturija – Mantus-Manene

Isto vazi i za zlato i za majku, dosta razlicitih starih jezika imaju slichne reci za iste stvari. E sad, cija bi to rec bila Atlantida, ime te misterije o kojoj raspravljamo?
Otkud ime Atlas, otkud ime samom Atlantiku, Juktanski grad Urba se pre dolaska kolumba zvao Atlan! Itd zanimljivosti puna kapa na tu temu prepunicemo foruma. 
(treba ovo I neko da procita)

Idemo dalje Arhologija.

Arheologija je mlada nauka, zbog pritiska naucnog kodeksa da se sve uokviri nepobitnim dokazima sputavaju Arheologe i oni moraju da cute. (ili postaju skeptici koji se maju pobijanjem i pretvaranjem istne u laz sto i nije tesko usled nedostatka dokaza : )

Tako da po nauci sve onosto prelazi disetinu hiljada godna spada u kameno doba. ( ma 'da)

- U pecini Behistana urezan je polozaj polarnih zvezda kakav je bio pre 13 000 godina
- U iraku su nadjeni prehistorihjska kristalna sociva koja danas izradjujem uz primenu ceziumovog Oksida
- U U kini , na grobu cao cu-a nadjen je prastari aluminijum koji se pravi elektrolizom visokog napona....
Naprednih li nekih divljaka iz kamenog doba. 

- U periodu prahistorije tale bronzu za koju treba 1.770 stepeni celzijusovih?
- 1887 u Austriji Nadjosmo pravilan kvadar nila i zeljeza star oko 200 000 god.

Da li su sa neba pale ili to bese posledica neke unistene napredne civilizacije? Atlantide recimo? Ima josh tih stvari. 

Morao bih da svedem josh pedesetak strana nabrajanja silnih nekih paradoksa u nauci, da bih doveo do najblizih tragova same atlantide, a posto nismo naucnici, za sad cu malo da stopiram. Da recenziram, kako ovo dokazuje atlantidu? Samu atlantidu ne bas, dokazuje jednu, veliku naprednu civlizaciju koja je zivela pre nas i nekako unistena. Mit nas vodi na samo jednu Atlantidu. Ako pratimo godine, mozemo doci i na zakljucka ako se nalazila usred atlanskog okeana, a potobljena ko zna kad, moze se smtrati da su preziveli sa atlnatide odisli u 2 smera Amerika - Egipat. Potopljena je verovatno pre nego sto imamo tragove napredne civilizacije Egipta ili mozda negde u to vreme.


ovo su stvari koje sam ja lichno izvodjio i sabrao u jedan kraci tekst, inace u knjizi ima puno vise nekih interesatnih stvari

_________________
Udavite poslednjeg svestenika crevima poslednjeg kralja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Atlantida - Atlantiđani
PostPostano: pon jul 06, 2009 7:52 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 27, 2009 4:35 am
Postovi: 193
Lokacija: tampa bay
http://www.youtube.com/watch?v=c5V44v0hZac

pogledati ovo (prvi i drugi dio)

_________________
Fed with the tongues of Apocalypse
That galloped down,disordered worlds behind


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Atlantida - Atlantiđani
PostPostano: uto dec 14, 2010 8:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
u potrazi za gralom, :)

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Atlantida - Atlantiđani
PostPostano: sub jan 15, 2011 1:08 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
?!

http://www.mojapovijest.com/?p=187

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Atlantida - Atlantiđani
PostPostano: sub jan 15, 2011 7:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
villy je napisao/la:

ne poklapa se vremenski.
Platon je Atlantidu datirao 9000 g. prije svog vremena, tj. oko 11 500 g. od danas.

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re:
PostPostano: uto apr 12, 2011 6:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 14, 2008 5:26 pm
Postovi: 67
Aragorn je napisao/la:
atlas356 je napisao/la:
Jedno veliko pitanje vise puta se postavlja. Ako je bila drevna civilizacija kao sto je to Atlantida toliko napredna u tehnoloskom i duhovnom smislu, kako to da nije ostavila nikakvog uverljivog traga o svom postajanju?


Mislim da civilizacija Antlantide nije bila napredna u duhovnom smislu, samo u tehnoloskom. U duhovnom je valjda sasvim suprotno, sto na odredjeni nacin mi i danas "placamo".


Pozdrav


najviše puta sam čuo i osjetio to da su atlantida i lemuria baš bile civilizacije svjetlosti odnosno da su bile ispravno spiritualno razvijene
mi ne plaćamo ništa jer karma takve vrste (nikakve?) ne postoji. čini mi se da je atlantida postojala i prije 50 000 godina, kasnije je došao njezin kraj, toliko je dugo postojala u miru
a uništena je iznutra vanzemaljskihm utjecajem. i znanje je iskrivljeno. to je bio još period kada se potpuna kontrola zemlje od gmazova nije uspostavila. mislim, ima tu u priči i više od gmazova.

oni su koristili atlantiđansku tehnologiju kojom su atlantiđani bili spajali energetske točke zemlje sa nekakvim portalima svjetlosti i spojili te točke na portale u svojim dimnezijama odakle je spojena na njihovu svijest i zato su u stanju manipulirati zemljinim štitom i napraviti tzv. zatvor za duše. zemljom neko vrijeme nije tekla energija svjetlosti uopće. sada se postupno povećava.

od početka 2000-ih, na zemlju su se prestali reinkarnirati zlonamjerni entiteti. zemlja je bitku već dobila, oni su prisiljeni odživjeti svoj zadnji život ovdje. i mislim da neće otići u tišini. sve je u tome stvar s tom 2012-om. ona je bila kraj za maje, kraj njihovog doba na zemlji, jer su maje interdimenzionalna bića koja nisu od svjetlosti. samo što nije uopće riječ o 2012, već o nekoj godini prije. što ne znači da manipulatori neće iskoristiti 2012 za neki show. dakle, na svemirskoj razini, bitka je dobivena. na zemlji se rađaju samo bića koja će moći prihvatiti frekvencije iz viših realiteta i ostaje samo čekati i pokušati preživjeti u nadolazećim kataklizmama. gmazovi nisu u stanju u ludili pomno razarati zemlju jer iako su hladna bića, ne izgledaju mi toliko posvećeni uništenju koliko druge grupe entiteta, pogotovo one koje se predstavljaju u kanaliziranjima kao dobre i spremne pomoći. ne mislim na kasiopejce, već na plejađane, za koje mnogi smatraju da su najzlobnija bića u cijelom svemiru i da su nanijeli najviše zla zemlji ikada. osobno ne znam za ovo, ali nešto mi nije odgovaralo u njihovim porukama. čitao sam nositelje svitanje od barbare...kako se već preziva. i očita je ovisnost plejađana o hijerarhiji i pravilima, što svjetlosna bića ne poznaju. moguće je da su oni jedna velika obmana, a to mi govore ljudi iz iskustva kojima vjerujem, pa..stvarno nešto nije u redu sa plejađanima, treba ih izbjegavati bili dobri ili ne. ionako ćemo svi znati sve jednom kad nam se vibracija pojača i dna se razgrana.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 81 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz