Sada je: ned jun 16, 2024 9:49 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 481 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 25  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto jun 27, 2006 6:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Majka mu stara prvo dođi lično da se uvjeriš pa onda tvrdi šta god hoćeš, pa jel stvarno misliš da iz Kanade možeš nama ovdje soliti pamet čega ima a čega nema, ja ne sumnjam da mnogo znaš o tim stvarima ali pobogu čovječe pusti slike - uvjeri se vlastitim očima, tek onda bi bilo korektno da tvrdiš da nečega ima ili nema. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 27, 2006 8:27 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Evo na prethodnoj stranici ove teme je član [dzaHo] bio sa prijateljima tamo. Jednostavno pitaj čovjeka ( možeš i u Privatnim porukama ), pa nek ti kaže. Možeš pogledati i galeriju slika, ali najbolje je porazgovarati sa čovjekom direktno.

:mrgreen:

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 28, 2006 11:48 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 13, 2005 11:14 am
Postovi: 130
Lokacija: Sarajevo
Vdusa je napisao/la:
Sumnjam da Osmanagic trosi licno svoje pare, a i da trosi to je negova licna stvar (ulozio je svoj obraz, sad ga valja i braniti).
Bilo kako bilo, jedno je sigurno: od piramide jos nema ni jednog jedinog traga niti dokaza. Tamo ce se prije pronaci dinosaurus, nego li piramida.
Majka mu stara, pokazi fotografije tih "ravnih zidova." I ja pratim svaki dan i ne nadjoh jos te ravne zidove.


U redu ta tvoja skepsa, ali ,, majku mu,, zasto se vi skeptici po ovom pitanju ponasate na isti nacin? Napadate sve redom koji vjeruju u mogucnost postojanja piramide? Cemu to? Zar su ljudi koji vjeruju u visocku piramidu takva anatema, da ih treba sve istrijebiti po kratkom postupku? Davno je proslo vrijeme lomaca(?) Galaksija je to vrlo lijepo objasnio, ljudi cijeli zivot prave odredjenu sliku svijeta oko sebe, sta MOZE, a sta NE SMIJE, JEDNOSTAVNO NE SMIJE BITI. I onda kada neko dodje sa nekom teorijom koja drasticno rusi tu njihovu sliku koju su oni tako strpljivo i brizno gradili godinama, oni zamrze tu individuu i sve one koji dijele njegovo misljenje. Uradit ce sve sto je u njihovoj moci da se ta individua usutka, na bilo koji nacin. Dobro, svako ima pravo na svoje misljenje, ali reci ga na normalan nacin, bez tolikih uvreda i napada. Nije bitno sto si u Kanadi, ima ovde na Balkanu ,,vrlih strucnjaka,, koji misle isto da nema piramida ( da li oni stvarno privatno misle da nema piramida, a u javnosti govore drugo, jer ljudska dvolicnost nema granica?). Nauka je ,,ziva,, materija, ona umire ako stagnira, kao sto je to bilo u srednjem vijeku, njoj zivot upumpavaju nove i smjele ideje i teorije koje se nerijetko pokazu tacnim.

_________________
'' Odbij, jer ti si presjecen nadvoje, tvoja dusa je smezurana, tvoje prokleto ime pokopano je, zaboravom, iznad nje je sutnja i ona je pala ...''


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Nema piramide u Bosni ?
PostPostano: sri jun 28, 2006 10:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 16, 2006 7:09 pm
Postovi: 233
Lokacija: mljaze
Zahi Hawass, vodeći živući stručnjak za piramide i egiptolog, u časopisu Archeology se svojim stajalištima o mogućnosti postojanja piramida kod Visokog u središnjoj Bosni zapravo, pridružio ocjenama što su ih o ovom slučaju već dali predstavnici Europske arheološke udruge, koji su i posjetili mjesto iskapanja.

U odgovoru uredniku uglednog časopisa, koji izdaje Američka arheološka udruga, Hawass je reagirao na Osmanagićeve navode kako je stanovitog dr. Ali Abd Al Barakata, koji je također angažiran na radovima kod Visokog, u BiH poslalo egipatsko Vrhovno vijeće za starine.

Hawass je naveo kako je Barakt u stvari geolog egipatskog ministarstva ruda koji "ne zna ništa o egipatskim piramidama", istaknuvši kako se s njegovim izjavama o navodnim dokazima o postojanju piramida u BiH Vrhovno vijeće za starine ne slaže.

Naime, svjetske su novinske agencije prenijele vijesti prema kojima je Barakat, "ugledni stručnjak Vijeća za starine" navodno izjavio da je "očito da se radi o piramidama, ali 'primitivnima', starim oko 12.500 godina".

"Ova 'piramida' zapravo je strmo brdo pored sela... Ono što je tamo pronađeno je samo masa velikog kamenja, očito prirodnog geološkog nastanka", navodi Hawass te dodaje kako nema znanstveniih dokaza da pronađeno kamenje oblikuje bilo kakvu čvrstu strukturu.

Ovaj egiptolog također ističe kako je nemoguće tvrditi da su pronađeno kamenje prenosile ljudske ruke s obzirom na težinu od 40 tona.

Hawass postavlja pitanje što Osmanagić uopće može pokazati kao dokaz starosti navodne piramide i u odgovoru odlučno konstatira: "Ništa!". To obrazlaže činjenicom da u blizini navodne piramide nije pronađen nikakav arheološki materijal.

"Osmanagićeve teorije čiste su halucinacije bez ikakve znanstvene potpore", zaključuje Hawass i upućuje na Osmaganićeve ranije teze poput one da su Maje podrijetlom s/iz Atlantide.

"Te bi tvrdnje", kaže Hawass, "trebale biti dovoljne svakom obrazovanom čitatelju da shvati o čemu je riječ".

U međuvremenu je i kanadski arheolog Chris Mundigler, čije je ime Osmanagić također navodio kao uglednog stranog stručnjaka koji će se pridružiti iskapanju 'piramida', pisao uredništvu časopisa Archaeology, tvrdeći da ne podržava projekt niti je ikad pristao raditi na njemu.

No, unatoč jasnom stavu struke koja poziva UNESCO da na teren brzo pošalje svoj ekspertni tim koji se "nikako ne bi smio sastati s Osmanagićem niti pružiti ikakvu potporu njegovim pseduoarheološkim tvrdnjama", vijesti s terena su i dalje vrlo optimistične (ako ne i zabavne): "Još ne znamo koliko je to staro, još nemamo nikakvih predmeta, niti znamo tko je i zašto sagradio ovu građevinu", izjavila su dvojica volontera, navodno arheologa.


http://www.net.hr/znanost/page/2006/06/28/0446006.html

_________________
Beam me up, Scotty !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 28, 2006 10:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 12, 2006 6:23 pm
Postovi: 41
Lokacija: Canada
Ama ljudi, nema jos ni jedan dokaz da postoji piramida. Nema nista osim piramidalnih brda i to je sve. Na ovom primjeru "visocke piramide" samo se pokazuje mentalitet nasih ljudi: ne razmisljaju i ne djelaju razumom, nego se povode za osjecanjima. A to je greska. #-o
Zasto, npr. otkopavanje na tkz. piramidi Mjeseca nije pocelo sa vrha brda, nego iz podnozja? Jer, ako postoji piramida, onda joj je vrh na vrhu brda. Nista drugo do dobijanja na vremenu, biznisa radi: otegni iskopavanje sto duze, bice isplatnije!
One pravougaone ploce kod ove"piramide" u podnozju brda su obicne kamene plocice vrlo tanke za bilo kakav plocnik. Leze po obicnoj zemlji i eno one iz gornjeg sloja otpadaju same od sebe. I otkud plocnik iznad plocnika? A mozda postoji i treci sloj iznad drugog?
Moje misljenje je da je sve ovo nastalo u vrijeme Nojevog potopa: sloj zemljanog nanosa i sloj vulkanske aktivnosti. #-o


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 28, 2006 11:57 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Zahi Hawass i Ali Abd Al Barakat se očito ne slažu u svojim viđenjima stvari. Sigurno su zajedno studirali... hehe... možda su imali neki "raniji" konflikt... hehe!

No, šalu na stranu - ne treba nikakav Zahi ili Ali Abd nešto reći o tome jer - to nije važno. Koga zanima - nek sam posjeti Visoko i "Brdo" ili "Piramidu", pa nek si sam donese zaključak.

Hebe se ljudima jel neko ima diplomu ili ju je kupio, ili je samo "čistač ulica" ili "kuhar"... svačije mišljenje je JEDNAKO VAŽNO ili "TEŠKO". Ponekad je kuhar u pravu, dok se diplomac rukuje s manipulatorima i zataškava istinu radi stizanja prvih milion dolara na njegov bankovni račun...

Hajde - put pod noge - i u posjetu Visokom !!! Pogledajte sami i donesite sami sebi valjane zaključke!

:mrgreen:

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 29, 2006 12:19 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Ama ljudi, nema jos ni jedan dokaz da postoji piramida.


A nema ni da ne postoji !!!

:mrgreen:

:wink:

Odi na to "brdo" pa se sam uvjeri ( ili razuvjeri ). To ti je najbolja shema da saznaš stvar. Evo, sad ti više neću ni reći: pitaj dzaHu jer je tamo bio, ne, neeee... potroši novac za avionsku kartu, pa dođi iz Sarajeva u Visoko autobusom ili vlakom, pa na "Brdo" !!! Uvjeriš se sam, pojedeš ćevape i sa ZNANJEM iz osobnog iskustva - vratiš se natrag. Hehehe!

:mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 29, 2006 1:33 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
http://www.net.hr/znanost/page/2006/06/28/0446006.html

Ovi gore kazu da ne postoji. Doduse nijedan nije bio na mjestu iskapanja.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 29, 2006 1:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 16, 2006 7:09 pm
Postovi: 233
Lokacija: mljaze
Poslusajte Jacka al prije svega svratite u chevapchinicu "Kod Faraona" hahahahah :D


Nekad davno bila dva faraona Ramzes i Ramiz,jedan otisao u Egipat drugi otvorio chevapchinicu u Visokom :D

_________________
Beam me up, Scotty !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 29, 2006 7:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 26, 2004 4:54 pm
Postovi: 187
Lokacija: Tuzla
Ja sam bio tamo prije mjesec dana i moze se vidjet da kameni blokovi nisu nastali prirodnim putem.

Sada otkopavaju piramidu Mjeseca i mislim da se tamo ima puno vise vidjeti (zid ,plato, mozaik, itd...).

Brda zaista imaju oblik piramide, ali mislim da se ne radi o piramidama poput onih u Egiptu. Najvaznija je cinjenica da to nije nastalo prirodnim putem, ali ni to nije dovoljno da bi se zacepila usta ovim domacim kvazi-strucnjacima koji i dalje govore da je sve nastalo prirodnim putem...idioti!

Ovaj geolog iz Egipta sto je ovdje boravio (ne mogu se sad sjetit njegovog imena) zakljucio je da je brdo prirodno, ali su ga ljudi oblozili kamenjem.

_________________
"When you dream there are no rules. People can fly, anything can happen. Sometimes there's a moment as you are awaking, when you become aware of the real world around you. But you are still dreaming."
http://ufos.tk


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 29, 2006 7:51 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Ovaj geolog iz Egipta sto je ovdje boravio (ne mogu se sad sjetit njegovog imena) zakljucio je da je brdo prirodno, ali su ga ljudi oblozili kamenjem.


Tako je. I tako se može napraviti primopredajnik EM valova i energije. Ne mora cijela piramida biti sastavljena od kamena. Isto kao i kad radimo piramidu u koju stavljamo žilet da se naoštri. Stjenke su od kartona ( ili drugog materijala ), a unutrašnjost je - šuplja !!!

=D>

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 30, 2006 9:29 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 13, 2005 11:14 am
Postovi: 130
Lokacija: Sarajevo
Vdusa je napisao/la:
Ama ljudi, nema jos ni jedan dokaz da postoji piramida. Nema nista osim piramidalnih brda i to je sve. Na ovom primjeru "visocke piramide" samo se pokazuje mentalitet nasih ljudi: ne razmisljaju i ne djelaju razumom, nego se povode za osjecanjima. A to je greska. #-o
Zasto, npr. otkopavanje na tkz. piramidi Mjeseca nije pocelo sa vrha brda, nego iz podnozja? Jer, ako postoji piramida, onda joj je vrh na vrhu brda. Nista drugo do dobijanja na vremenu, biznisa radi: otegni iskopavanje sto duze, bice isplatnije!
One pravougaone ploce kod ove"piramide" u podnozju brda su obicne kamene plocice vrlo tanke za bilo kakav plocnik. Leze po obicnoj zemlji i eno one iz gornjeg sloja otpadaju same od sebe. I otkud plocnik iznad plocnika? A mozda postoji i treci sloj iznad drugog?
Moje misljenje je da je sve ovo nastalo u vrijeme Nojevog potopa: sloj zemljanog nanosa i sloj vulkanske aktivnosti. #-o

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jack ti je dao najbolji savjet : otidji sam direktno pa se uvjeri.

_________________
'' Odbij, jer ti si presjecen nadvoje, tvoja dusa je smezurana, tvoje prokleto ime pokopano je, zaboravom, iznad nje je sutnja i ona je pala ...''


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 30, 2006 3:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 12, 2006 6:23 pm
Postovi: 41
Lokacija: Canada
Citat:
Jack ti je dao najbolji savjet : otidji sam direktno pa se uvjeri.


Sve sto su otkopali, to su postavili na sajt: nema nista od piramide! Ne bih bio u kozi Osmanagicu dok jos malo protutnji vremena. Ali, sta da se radi, danas se mora tako: na sve ili nista! :-k


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 30, 2006 4:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Mislim da se ne moze ocekivati od nekog kao sto je taj Zahi Hawass, koji je inace "zvezda" u svakoj drugoj emisiji o egiptologiji na discovery-ju, da uzme u obzir bilo kakav tok istorije koji se ne uklapa u njegovu "shemu" koju je usvojio. Mislim, kao da ce on ikada da promeni sistem svog razmisljanja iz korena, svasta!

U stvari, sto su veci strucnjaci, to oni misle da imaju vise da izgube ako podrze nesto fundamentalno novo, sto se ne uklapa ni u sta zvanicno. A to uglavnom i ne zele da prihvate.

Pa u tom smislu, sto je veci "strucnjak", na njegovo misljenje se manje treba osloniti, po pitanju bosanskih piramida. Mislim da ce oni poslednji reci da je ipak u pitanju piramida. Bar za sada.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 30, 2006 10:08 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
Velika je razlika vidjeti nešto uživo ili sa interneta. Možda bi drugačije razmišljao kad bi to vidio uživo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jul 01, 2006 1:03 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 12, 2006 6:23 pm
Postovi: 41
Lokacija: Canada
Vrijeme je pred nama, vidjecemo hoce li sta biti. Boze zdravlja!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jul 02, 2006 12:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 09, 2004 10:58 am
Postovi: 39
Lokacija: Tuzla, BiH
Indiana Jones :D

http://www.elektronika.ba/etf/uploadz/1 ... ndiana.jpg

Ljudi, piramide IMA, ako je i nema, napravit cemo je :D :D . I da sve "padne u vodu", Semir je uradio jednu odlicnu stvar za BH i za ljude ovdje... Uspio je da nas okupi... makar da na kratko zaboravimo na svakodnevna sranja i belaje... Ebga, samo molim skeptike, da nas puste da makar odsanjamo ovaj san... a na kraju ce se vidjeti sta je... piramida, ili nesto drugo... A mislim da ni kamene kugle koje su pronadjene, nisu kugle... :D :D

_________________
http://ufos.tk


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jul 03, 2006 12:51 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 12, 2006 6:23 pm
Postovi: 41
Lokacija: Canada
U pravu si. =D> Od inata nikome koristi do stete.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jul 03, 2006 9:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 26, 2004 4:54 pm
Postovi: 187
Lokacija: Tuzla
Jack987 je napisao/la:
Tako je. I tako se može napraviti primopredajnik EM valova i energije.


O EM valovima i piramidi kao kondenzatoru govorio je i mr. Drago Plečko u emisiji "U potrazi za Bosanskom piramidom Sunca" koja se emituje svake nedjelje na FTV.
Ovu (jucerasnju) emisiju cu danas poslati na news server, pa nek skida ko ima volju. Trajanje: 25 min. Velicina: 155 MB
News-grupe: bih.alt.binaries.videos i hr.misc.binaries.video
Uzivajte! ;)

_________________
"When you dream there are no rules. People can fly, anything can happen. Sometimes there's a moment as you are awaking, when you become aware of the real world around you. But you are still dreaming."
http://ufos.tk


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jul 03, 2006 4:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 09, 2004 10:58 am
Postovi: 39
Lokacija: Tuzla, BiH
Nemoj bojal ljudima stavljat tako velike fajlove... :D :D , imam ja jucerasnju emisiju, 8 MB u RM formatu... hehe, jest da je slabiji kvalitet slike, ali moze se gledat... probat cu je TURIT ovdje, samo da skontam taj rapidshare :D .

_________________
http://ufos.tk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 481 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 25  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz