Sada je: sub apr 27, 2024 1:14 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kaos, red, entropija sistema
PostPostano: ned mar 12, 2006 5:39 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri sep 01, 2004 4:13 pm
Postovi: 23
Lokacija: Heliopolis
Ja tek sada vidim da sam dosta nepovezano napisao post iznad , ali me mrzi da ga sada ispravljam pa ko se snadje snasao se.

Citat:
Jack987: Ovih prvih nekoliko postova preneseno je iz teme o Atlantidi, pa da ljude ne zbuni ovaj prvi post...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 12, 2006 4:44 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Nene... sve je dobro napisano... hvala ti...

Citat:
jos jedna stvar da u globalu ljudi zasluzuju bolje njima bi i bilo bolje ali se svi pravdaju kao kontrolom a u stvari sede skrstenih ruku i cekaju da dodje neko da ih izbavi a onda i tog nekog da osude za kontrolu jer imamo dosta reptilske genetike koja samo voli da spletkari i zajebava. i upire prstom u drugog zarad svoje lenjosti i zelje za vladanjem.



Ovo bi u Sinjskoj alci rekli: "U sridu"!!!

Bravo, u potpunosti se slažem. Sve je upravo onako kako je i trebalo biti. Jer smo takvi - kavi smo. Ali idemo sada to malo promjeniti. Svatko od sebe prvo. Pa kud puklo da puklo.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 13, 2006 6:12 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri sep 01, 2004 4:13 pm
Postovi: 23
Lokacija: Heliopolis
Pa u tome i jeste najveca problematika.

Da to treba da se promeni, Ali treba postaviti prvo stvari na svoje maesto a to je odakle poceti i sta treba prvo promeniti?

Dolazimo onda do pitanja da li ce nam prijati promena i zrtva koja mora da ide uz bilo kakav vid promene. Zrtva, obicno niko nije spreman na zrtvovanje koje ide dalje od slaganja i podrske neke borbe putem interneta ili recimo foruma.

Onda dolazimo do zakljucka da je danasnji vid borbe u glavnom najzastupljeiji putem sirenja informacija , ali tu vec dolazimo u najveci problem a to je menjanje drugih po svom nalicju ( jos jedna u nizu mana reptilske genetike koja nam je dana rodjenjem na ovoj planeti).

Recimo uzecemo kao mali primer huskanje na forumu zadnjih par dana.

Ne zelim da imenujem nikoga jer je bezvredno ali imamo okrsaj koji nam odvlaci paznju kao i vreme a bogami i energiju a sto je najstrasnije mnogi
dolaze u stanje razdrazljivosti. E pa to nije nikakav napredak.
Dalje imamo ljude koji smatraju da mogu da izigravaju boga i da uzmu neke informacije u ruke i pod znacima navoda da dele to dalje u fazonu demokratije koju su nam opet kontrolori nametnuli.

Da li se time stvarno nesto postize. Ili samo pojedinci umisljeno misle da ce dobiti neki poen za sebe i biti sutradan vredniji u drustvu istomisljenika.

Neke informacije i treba da budu zasticene u odnosu na vecinu. Zamislite jednog klinca od 14 godina koji cita vezbe sa superzone i pokusava nesto da uradi. Zamislite jedna takva neizfradjena licnost koja nema uopste pojma sta sve moze da ga snadje pocne recimo da radi na sebi .

Da li se neko zapitao da ce mozda recimo jednom klincu tako nesto biti odskocna daska za neke druge stvari na koje moze da predje u nezadovoljstvu efekata od vezbi jer se one uglavnom realizuju na duhovnom planu a ne u ovoj realnosti kao sto je recimo efekat uzimanja ekstazija.

I recimo sada taj klinac koji uopste nije prvo proucio tematiku uzmeiz nezadovoljstva i pocne da traga za recimo jacim stvarima.

Ovo je recimo samo jos jedna pretpostavka koja moze da se zavrsi odvratno a moze i dobro zavisi opet od svesti individue.

Najveci problem je u coveku. Pa zamislimo recimo 95 % ovog foruma da neko dodje licno do nekog od clanova i kaze evo ti 100.000 evra nemoj vise da ides na taj forum ili recimo miniraj forum. Koliko ljudi bi se bre jebalo za te pare a ne uradile neku mizernu glupost , e pa tu i dolazimo do surove realne cinjenice da danas coveka vise ni ne treba podmicivati krupnim stvarima jer on sam minira druge iz milion svojih licnih razloga nezadovoljstva. Kontrolori savrseno pljeskaju rukama i smeju se covecijoj deci jer su nam davsi njihovu genetiku i time napravivsi veliki rizik shvatili koliko smo u globalu bezopasni samo iz jednog razloga a to je sto svako ponaosob misli da je bog.

Treba uvek naci neku sredinu. Svi mi gresimo ali ne treba izigravati majmuna na forumu tako sto neko izigrava heroja na nekoj virtualnoj nepostojecoj mrezi dok mu drugi klicu ili ga pljuju a svejedno mu daju energiju kako pozitivnu tako i negativnu.

Ovaj forum je zlatan vredan kao i svaki malo ozbiljniji forum. I sami znate da kada se dodje do nekog kvalitetnijeg stadijuma traganja za informacijama kupujete jednu celu knjigu zarad samo jedne recenice i skoro uvek budete srecni ako nadjete tu jednu recenicu koj aje moram da kazem milionima ljudi tako ne bitna ali vama je bitna jer ste uspeli da je uglavite izmedju dve puzzle koje su bile nepovezane.

A onda dodje neko sa idejom kako treba objediniti sve informacije.

Pa gde je tu prefinjenost jedne tematike.

Jel neko postavio sebi ikada pitanje zasto su tajna udruzenja TAJNA. Mislite iz razloga da bi se zajebavao ostatak sveta ili iz razloga sto tako i treba da bude jer ogomna vecina se nikada ne bi drzala protokola i nastao bi haos sa nekim mocnim saznanjima ili mocima kako god.
Jer znanje je moc. A 99 % mudrosti je strpljenje.

onda imamo opet problem uzdizanja iznad mase. Mnogi misle da su savrseniji iz razloga posedovanja nekih informacija nego ostatak sveta. I onda misle da su bolji i da drze neke konce u rukama. Da li mi gospodo uopste drzimo ikakve konce u rukama i da li radimo ista pametno pisuci razne teorije zavere .

NARAVNO da se informacije trebaju siriti ali i primeniti. Kako? tako sto ne treba trcati i pisati o svemu i svacemu da bi se povecao licni broj postova, tako sto ne treba spijunirati drugi forum da bi ovde kao neki progledali a radi se o istoj stvari kada se realno sagledaju cinjenice iz istog ugla.

Treba proucavati citati i iznositi misljenje ali ne folirantsko misljenje tipa jednog ljigavog politicara koji je povrsno razumeo pojmove pa se sada frlja sa njima , nego izazivati neke ljude koji su daleko u toj tematici i sistemtski traziti odgovore koji ce na doneti bogatiju informaciju koju cemo prenositi dalje.

Svaka informacija je bitna ali i pervise informacija nam moze doneti neznanje i unazadjivanje a ne napredak.

I opet se vracamo na tematiku oblo=ikovanja drugog po svom liku. Informaciju treba rasiriti. Ne treba je naturati. Neka svako u svoje vreme pocne da veruje ZBOG SEBE a ne zbog nas . Svako ce doci kad tad iz dupeta u glavu. Ako ne sada onda tamo nekada negde.

Informacija sluzi da bi se nama i drugima povecala upravo ta svest.
SVEST drugari moji. A ne EGO koji vise vlada na svakom forumu .

Svest se povecava pametnom podelom posla i razmenom informacija .

Diskutovanjem o istim i ulaganjem kreativne energije a odlicno ovde upuceni znaju sta je kreativna energija a sta je ego.

Ja cu danas napisati jednu informaciju , sutra ce me Mr. Galaksija ispraviti, GD ce nesto dodati, OP ce onda doterati a jack ce to premestiti gde treba, Tina ce na tu tematiku nesto prevesti, Pantelija ce dodati svoje misljenje i tako ce svi dobijati kvalitetniju sliku i novi put ka traganju bolje informacije i podizanju svesti.

Pa ce neki to postirati na drugom forumu pa ce onda izvakanu informaciju vratiti vamo itd.

I moram da napomenem da ja ovde nista ne pisem sto vi svi vec ne znate , ali pisem iz razloga sto ne treba podrzavati ciljeve, ideje kao i energije kotrolora, reptila, ananukija, satanista iluminata ili kako god vec se oni zvali ili kako god ko ima svog licnog neprijatelja licne svesti i prosperiteta.

I jos jedna najbitnija stvar. Opozicija je uvek bila pazenija i vise finansirana od strane pozicije jer tu upravo lezi najveca obmana protiv nase svesti. MNogi od nas vode rat upravo za kotrolore a ne za kolektivnu svest o kojoj se prica na ovom forumu.

Mi svi treba da delamo kao karika jednog lanca i da se dopunjujemo ne dajuci da taj lanac pukne.

Svako od nas treba da bude u kompletnom balansu .

Svaki put kada na forumu pocne prozivanje neki nama dragi kucni ljubimci kontrolora pocnu da vrse prenos hrane ka njima.

Sve i jeste haos a mi treba koliko toliko da probamo da tezimo ka balansu i da ne dozvolimo da nasa svest ucestvuje u izgradnji jos veceg haosa.

Poz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 13, 2006 10:32 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Horus odlične misli. Ali dozvoli, zar nije apsolutni početak rada na sebi suočenje sa samim sobom i svim svojim manama i nedostacima. Prvo trebamo prestati lagati same sebe pa onda druge. Prvo trebamo jasno definisati sve naše unutrašnje nedostatke i probleme kako bi smo znali na šta ćemo udariti.
U tu svrhu i služi ovaj forum. Možda je malo nerealno za očekivati da bi smo svi ili većina članova mogli već sada da djelujemo onako kako si ti rekao. Većina nas je relativno na početku duhovnog razvoja i treba vremena da se neke stvari nauče, ali taj proces koji ti isčekuješ i svi mi, će sigurno kad tad doći, možda vrlo brzo.
Diskutovanje i o nebitnim stvarima ponekada možda i nije toliko loše, sve nam to na neki način izoštrava percepciju i oblikuje nas u nešto drugo.
Naš napredak ne može niko da zaustavi samo je pitanje vremena.
Evo ima dosta primjera na ovom forumu da ljudi počinju sve više da razmišljaju na isti način, to su jako dobri pokazatelji da se dešava nešto "magično" i da naše znanje počinje da djeluje u pravome smjeru.
Horus ovo što ti želiš (i ja i svi mi) će početi vrlo brzo da se dešava, u stvari već je i počelo (Tina uskači :) ) i to će vrlo brzo, poput ptičje gripe, početi da se širi (i počelo je) na sve članove.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 13, 2006 10:45 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri sep 01, 2004 4:13 pm
Postovi: 23
Lokacija: Heliopolis
Upravo sve sto si rekao Fingolfin i jeste tako. Sve to se i nadovezuje na reci iznad. To i jeste poenta pa cak i da ne mislimo isto poenta je izostravati cula.

Naravno da se ne moze pisati samo nesto pametno i nesto sto je sigurno jer nista nije sigurno, ali upravo poenta price jeste ono sto je napisano i ovo sto si ti dopisao.

Ali ipak je i bitan kvalitet a ne samo lupetanje pojedinih koje moze da zvuci cak i mudro ali je ipak na kraju lupetanje jer nema svrhu sem licnog zadovoljstva i hranjenja ega.

Pocetnici su uvek svuda dobrodosli. Svaki ucitelj trazi ucenika. Ne samo da bi preneo svoje znanje ili ga pak proverio nego da bi cak jos vise ucio jer ce svakako svaki kvalitetan ucenik/pocetnik mozda videti ono sto ucitelj ili napredni nije mogao da vidi ili shvati ili uopste primeti kada je bio na pocetku.

Ali jadni ucenici ciji ucitelji samo hrane svoj ego i jadni ucitelji ciji djaci ne mogu bez njega.

MNogo pominjem ego ovde. Ispasce da je to nesto nezdravo, naravno da je sve sto je u balansu zdravo pa i ego.

A to da moramo da podjemo od sebe , da je tako nikada ne bi imali problema i sada ne bi imali kotrolore, ali covek voli da radi na drugima sakrivajuci svoj prljav ves i hraneci se aplauzima gorih od njega koji tek treba da sakriju svoj prljav ves i opravdaju sebe.

MNogo stvari sam hteo reci u postu pre ovoga i nadam se da cu barem osveziti neke stavove nekim ljudima koji su malo prestali da razmisljaju o njima.

poz.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 13, 2006 11:33 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Horus razumijemo se! :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 13, 2006 9:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 26, 2005 12:53 am
Postovi: 238
fingolfin je napisao/la:
da se dešava nešto "magicno" ...
u stvari vec je i pocelo (Tina uskaci :) ) i to ce vrlo brzo, poput pticje gripe, poceti da se širi (i pocelo je) na sve clanove.

DA!! fingolfin :)
Na to bi se nadodala citatom OP-a koji je komentirao dio mog posta o detektorima lazi, koji je takodjer moja misao:
OP je napisao/la:
Tu se uzdajem u morfogenetsko polje iliti efekt 100 majmuna. Jednom kad sine kriticnoj masi trebalo bi i ostatku biti dovoljno jasno o cem se radi.

OP, sto se tice ovakvog "uzdavanja", vec nas je dvoje. :)

Na ovo horusovo
horus je napisao/la:
Sve i jeste haos a mi treba koliko toliko da probamo da tezimo ka balansu i da ne dozvolimo da nasa svest ucestvuje u izgradnji jos veceg haosa.

mogu samo reci: Velicanstveno! Opet moje misli! Moj naklon!


Ljudi, jedva cekam da se konacno pocnemo za pocetak sporazumijevat telepatski i koordinirati optimalne nacine za maksimalni impact.

'galaxianTELE-NETworking'


:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 13, 2006 9:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:55 am
Postovi: 114
Lokacija: another world
Gle sta nadjoh u cijeloj ovoj litaniji...

horussssss je napisao/la:
Dalje imamo ljude koji smatraju da mogu da izigravaju boga i da uzmu neke informacije u ruke i pod znacima navoda da dele to dalje u fazonu demokratije koju su nam opet kontrolori nametnuli.
Da li se time stvarno nesto postize. Ili samo pojedinci umisljeno misle da ce dobiti neki poen za sebe i biti sutradan vredniji u drustvu istomisljenika.


Sta se tice demokracije prvi se poserem na nju, to je vladavina priglupe vecine nad inteligentnom manjinom. Kod mene ti igra samo fazon kaosa.
Istomisljenika nemam niti me briga ko ce sta mislit o meni, a draze mi je da me napadaju nego podrzavaju. Bodove koje imam velikodushno predajem tebi, jer ipak sam ja neki bog ovdje...


Citat:
Najveci problem je u coveku. Pa zamislimo recimo 95 % ovog foruma da neko dodje licno do nekog od clanova i kaze evo ti 100.000 evra nemoj vise da ides na taj forum ili recimo miniraj forum.


Ispravka, za miniranje superzone sam dobio 85 000 eura, a ostatak je u naturi koju cine:
- 3 manekenke po izboru (uzeo sam 2 organske portalke i trecu sa greenstar programiranjem, radi nekog balansa jel)
- 100g koke za raznorazne psiho-fizicke aktivnosti
- 10g ludih gljiva za psihodelicne aktivnosti

Eto ako budes dobar dobices od mene jednu organsku portalku gratis!

Pozdrav horusssssssssssssssssssse! :twisted:

_________________
_ NE-OPREDJELJEN _


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 13, 2006 10:07 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri sep 01, 2004 4:13 pm
Postovi: 23
Lokacija: Heliopolis
MASTA MOZE SVASTA.




:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 13, 2006 10:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Citat:
Ljudi, jedva cekam da se konacno pocnemo za pocetak sporazumijevat telepatski


A ko je reko da već nismo? :D
Pa to mi je baš danas nekoliko puta palo na pamet. :shock:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 13, 2006 11:11 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Ljudi, jedva cekam da se konacno pocnemo za pocetak sporazumijevat telepatski i koordinirati optimalne nacine za maksimalni impact.


Izgleda da nam veze sa grupnom sviješću - jačaju u velikoj mjeri!

To!

Uh, skoro zaboravih:

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 13, 2006 11:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:55 am
Postovi: 114
Lokacija: another world
horussssss je napisao/la:
Sve i jeste haos a mi treba koliko toliko da probamo da tezimo ka balansu i da ne dozvolimo da nasa svest ucestvuje u izgradnji jos veceg haosa.


Dok mase padaju pred ovom mudroscu ostaje mi samo da se zapitam:
-kako to ovce pridonose balansu
-po cemu se mjeri velicina kaosa
-koja je njegova idealna mjera
..................... :?:.....................

and don't forget...I bring chaos to order! :twisted:

_________________
_ NE-OPREDJELJEN _


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 13, 2006 11:36 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri sep 01, 2004 4:13 pm
Postovi: 23
Lokacija: Heliopolis
Sto se vise trudis sve vise si mastovitiji.

Ja lepo kazem masta moze svasta.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 14, 2006 12:53 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Tako je to kada čovek teži autentičnoj slobodi a misli da je ona haos, i ne razlikuje je od obične razuzdanosti - dobro ufiksane.

Težnja ka haosu nastaje kao puka reakcija kada je čovek zavisan od mehaničnih ljudi-ovaca i njihovih glupih merila.
Reakcija je i dalje nesvesna. Ona je samo kontriranje problemu.
Kreativna akcija je nešto drugo. To nije potreba da se razbije mašinerija mehaničnih lljudi, i stvori haos, nego da sebe promeni tako da sam ne bude mehaničan, jer čoveka najviše nervira kad vidi u drugima ono što nosi u sebi, mehaničnot koju sam ima, a nesvesno je projektuje van i pripisuje svima osim sebi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 14, 2006 12:58 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri sep 01, 2004 4:13 pm
Postovi: 23
Lokacija: Heliopolis
=D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 14, 2006 5:53 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:55 am
Postovi: 114
Lokacija: another world
Pantelija je napisao/la:
Tako je to kada čovek teži autentičnoj slobodi a misli da je ona haos, i ne razlikuje je od obične razuzdanosti - dobro ufiksane.

Težnja ka haosu nastaje kao puka reakcija kada je čovek zavisan od mehaničnih ljudi-ovaca i njihovih glupih merila.


Sorry Panto ali ja tebi nemam namjeru objasnjavat pojam kaosa i njegovu svrhu jer ocito nemas pojma o tome. Posto se tvoje misljenje drasticno razlikuje od horusssssssssssssovog probaj raspravljat s njim. :twisted:

_________________
_ NE-OPREDJELJEN _


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 14, 2006 6:42 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri sep 01, 2004 4:13 pm
Postovi: 23
Lokacija: Heliopolis
:-({|=


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 14, 2006 8:18 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Znam ja da ti misliš da je haos neuslovljeno stanje koje postoji pre (ili iza) ustanovljenog kosmosa punog uslovljavajućih zakona.
Problem je što mu težiš na pogrešan način, pridavanjem značaja spoljašnjim objektima, a ne menjanjem sebe. Kada sebe promeniš i oslobodiš uslovljavanja kosmosa, onda vidiš da haos nikada nije ni nestao, on je uvek tu kao neuslovljenost koja sve omogućava (slično praznini u mahajana budizmu), sve je slobodno i neuslovljeno, a kosmos sa svim uslovljavanjima je bio stanje uma.
I ne moraš ovo da osudiš kao dušebrižništvo. Samo razgovaramo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 14, 2006 12:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Moje skromno misljenje (od sad to uvijek naglasavam u postovima da se ne pojavljuju hipersenzibilne individue koje ce se nac uvrijedenima i plakati mami na ramenu kako su zli ti organski portali poput mene:)):

Stanje apsoluta i nemanifestiranoga nikako ne moze biti stanje kaosa. Postojanje kaosa sa sobom povlaci pojam kretanja i manifestacije neceg sta se krece i postoji. Stanje apsolutnog potencijala je stanje apsolutnog mirovanja, nema kretanja i nema manifestacije -> dakle nema kaosa.
Kao takav kaos ne moze biti prvobitni uzrok nego samo jedan korak u nizu prema stvaranju.

Dakle o kaosu mozemo pricat kao o necem sta je stvoreno.
Kad ga tako definiramo mozemo se pitati dal postoji kaos uopce. Po meni ne postoji, bar ne u onom sustinskom obliku. Jer cak i takav kaos je definiran kao zametak neceg sta se nama ne cini kao ureden sustav. Dakle definiran je sa namjerom i ta namjera cini njegov unutarnju red.
Iza svakog kaosa postoji red.
Recimo, covjek danas niti u jednoj sferi svog zivota nije u stanju proizvest kaos, sta god da napravi iza toga ce biti neka vrsta reda kako god da to njemu djelovalo....u svemiru niti u jednom njegovom djelicu ne postoji kaos. Sve se zbiva po odredenim zadanim obrascima.
To ne znaci nuzno da je stvar predestinirana nego da je i nasa odluka dio jednog viseg, za nas u ovom trenu nepoznatog reda.

Ljudski um funkcionira na nivou suprotnosti (dobro - lose, toplo -hladno) pa mu je tesko funkcionirati na nivou potpune apstrakcije, u beskonacnim mjerilima. Medutim matematika je u stanju doseci i dotaknuti tu beskonacnost i apstrakciju. Nije ni cudo onda da cisto matematicki u svakom sustavu mozes pronaci neku vrstu reda.

Pitanje je samo percepcije ili nivoa gledanja.
Konkretno, mi mozemo zamijecivati neku nama nepoznatu pojavu 10 godina i vidjeti da ona ne slijedi nikakav obrazac. Medutim da je promatramo 24 000 godina (precesija Zemlje npr.) uvidjeli bi da ona slijedi jedan tocno odreden ritam.

Ako cemo zagrepst ispod cijele stvari, ili kao sta na ovom forumu vole rec, iza Matrixa, mozemo napraviti slicnu analogiju.
Jedan kvantni fizicar imenom Bohm (izasla je nedavno i knjiga na slicnu temu "Holografski svemir", preporucujem), govori o implicitnom redu i eksplicitnom redu.

Eksplicitni red je ovaj koji je nama ocit jer postoji unutar skale nase spoznaje. Dakle egzistira u nama shvatljivim mjerilima. Ta shvatljiva mjerila su nasih 5 cula + um.
Postoji i implicitni red koji je naizgled totalni kaos. To je osnova ovog pojavnog svemira. Objektivna stvarnost mogli bi rec, svijet kakav zbilja jeste. Medutim ovaj nas eksplicitni red je samo drugi nacin gledista tog implicitnog reda u kojem red uopce ne vidimo, mada on postoji i snaga je iz koje je ovaj vidljivi svemir proizasao. Odnos izmedu ta dva reda, jedan koji nam predstavlja kaos i nepojmljivo i ovog naseg koji nam se cini ureden je hijerarhijski. Dakle implicitni je nadreden eksplicitnom. Odtud i nesposobnost ljudi koji misle umom (necim sta je proizaslo iz eksplicitnog reda) i koji su tamo centrirani da shvate implicitni red.

Dakle da zakljucim misao.
Dal je nesto kaos ili ne, je iskljucivo stvar pozicije sa koje to promatramo.
Mravu u travi je kaos kad shvati da iznad njega trce 22 igraca ganjajuci loptu po livadi ali razlog zasto trce i njihov motiv iz nase perspektive je puno uredeniji njego njemu. Nekome na puno visem nivou iznad naseg nase akcije su posve uredene i odredene nasim namjerama, karakterom iz kojeg proizlaze i slicno. Povukao bih analogiju sa puzzleima. Eksplicitni red bi bio slozen puzzle, Implicitni razbacan i naizlged kaotican. ali svaki dio ide sa tocno odredenim diejlovima. Red je tamo ali ga ne primjecujemo.

I da se nadovezem jos na sve sa entropijom kad pricamo vec o kaosu. Entropija kao mjera kaosa, tj uredenosti sustava je isto problematicna kategorija ali ipak postoje odredene zakonitosti.

Covjek kao takav je antiteza kaosu. Dakle sam po sebi on ne tezi kaosu jer se od kaosa sustinski razlikuje. Govorim o pojavnom/eksplicitnom redu.

Sta je veci kaos u organizmu (veca entropija) to je stanje bolesti vece.
Visoko stanje uredenosti je manji kaos i zdravije stanja tijela i uma i svega ostaloga sta mozemo pojmit.
Dakle konstruktivnost u covjeku vodi manjem kaosu i vecem zdravlju.
To je zasad u ovom svemiru gdje zivimo tako. Neuredenost procesa u stanici vodi smrti.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 14, 2006 2:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 26, 2005 12:53 am
Postovi: 238
OP je napisao/la:
Dakle konstruktivnost u covjeku vodi manjem kaosu i vecem zdravlju.

Da.

A time i kroz morfogenetska polja djeluje na stanje reda sistema, kao i stanje "zdravlja" svih involviranih.

Dakle: ulaganje energije da se kaos dovede u red s ciljem => zdravlja: psihickog, fizickog, sveopceg, jel.

Dovadjanem kaosa u red => vrsi se RAD.

Sve vecim RADOM => vecom kolicinom "preradjene" pocetne mase => djelotvornija morfogenetska polja => brzi napredak individua, a time opet SVIH.


OP je napisao/la:
Neuredenost procesa u stanici vodi smrti.


Globalno (makrokozmos-no) gledajuci: => zalagaci za kaos, nasilje, nered == zalagaci za bolest svake vrste.

Bolest, ako se ne tretira => smrt.

KAOS == SMRT, KRAJ
RED == ZIVOT, NAPREDAK


OP, inspiriras me, jel. :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 63 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz