Sada je: ned apr 28, 2024 12:16 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri mar 15, 2006 7:18 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:55 am
Postovi: 114
Lokacija: another world
Impresioniran sam spoznajnom vjestinom prisutnih clanova i njihovim misljenjima o kaosu i naravno s nikim se ne slazem.

Svima je kaos sinonim za nered, ali ne i za mene. Suprotno od red je nered, a ne kaos. Kaos obuhvaca i red i nered zajedno, to je kao kovanica koja ima svoje 2 strane. Kaos je aktivni, vjecni, univerzalni princip koji obuhvaca sva moguca stanja. Red, odnosno nered su pasivni, kratkotrajni i lokalni principi koji zavise od nase svjesnosti i denziteta gdje se nalazimo.
Samim time i naziv ove teme je promasen, trebalo bi jednostavno biti "Red, nered, kaos" a entropiju bi ostavio "znanstvenicima" na proucavanje.

OP je napisao/la:
Covjek kao takav je antiteza kaosu. Dakle sam po sebi on ne tezi kaosu jer se od kaosa sustinski razlikuje.

Upravo suprotno, za mene je covjek olicenje kaosa kojeg on naravno ne prepoznaje, nego tezi nekom laznom redu koja prije ili kasnije znaci njegovu smrt.

Citat:
Dakle konstruktivnost u covjeku vodi manjem kaosu i vecem zdravlju.

Ne, jer konstruktivnost povecava kaos u covjeku bolje receno prepoznavanje kaosa povecava konstruktivnost. Bolest je stanje nereda odnosno neprepoznavanja kaosa.

Tina je napisao/la:
KAOS == SMRT, KRAJ
RED == ZIVOT, NAPREDAK
:arrow: VELIKA GLUPOST

ukratko

NERED = RASPAD, BOLEST, SMRT
RED = NAPREDAK, SRECA, SMRT
KAOS = ZIVOT

Toliko od mene a vas ostavljam u mukotrpnoj borbi protiv kaosa. Zelim vam mnogo srece i "znanja" jer ce vam svakako trebat da uspostavite savrseni red, samo pazite da vas zlocesti kaos ne zaskoci iza ugla... :twisted:

Let there be Chaos!

_________________
_ NE-OPREDJELJEN _


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 15, 2006 10:06 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 13, 2005 11:14 am
Postovi: 130
Lokacija: Sarajevo
[quote="chaos engine"]
Sta se tice demokracije prvi se poserem na nju, to je vladavina priglupe vecine nad inteligentnom manjinom. Kod mene ti igra samo fazon kaosa.
Istomisljenika nemam niti me briga ko ce sta mislit o meni, a draze mi je da me napadaju nego podrzavaju. Bodove koje imam velikodushno predajem tebi, jer ipak sam ja neki bog ovdje...


quote]
Sa ovim se slazem. Demokratija je samo odraz apsolutizma u ogledalu.I gore od ovoga.

_________________
'' Odbij, jer ti si presjecen nadvoje, tvoja dusa je smezurana, tvoje prokleto ime pokopano je, zaboravom, iznad nje je sutnja i ona je pala ...''


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 15, 2006 11:24 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
CE je napisao/la:
Svima je kaos sinonim za nered, ali ne i za mene


U tom slucaju smatram da bi bila dobra ideja da izdas vlastiti rijecnik stranih rijeci pa da pocnemo na novim temeljima, ako te zlocesti red na zaskoci iza ugla naravno.
Dakle evidentno je da ti pod kaos mislis na ono sta sam ja zvao implicitnim redom. Dakle prividnim neredom u kojem postoji skriveni red a koje mi primjecujemo i shvacamo u ovisnosti o percepciji. U tom kontekstu si mogao i komentirati moj post pa bi to dalo i drugo znacenje raspravi.

Sta se entropije tice to je jednostavno mjera nereda sustava i sasvim se lijepo moze koristiti u ovakvim raspravama nezavisno o znanosti bilo pod navodnicima ili ne.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 15, 2006 1:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 26, 2005 12:53 am
Postovi: 238
chaos engine je napisao/la:
Tina je napisao/la:
KAOS == SMRT, KRAJ
RED == ZIVOT, NAPREDAK

=>VELIKA GLUPOST

ukratko

NERED = RASPAD, BOLEST, SMRT
RED = NAPREDAK, SRECA, SMRT
KAOS = ZIVOT


Interesantno i vrlo zanimljivo percipiranje, priznajem. :lol:
Ako ti pod kaosom smatras ono sto OP smatra implicitnim redom, onda smo svo troje u biti istog misljenja.
Ja cu se onda korigirat i prihvatit tvoje vidjenje, jer nam je onda u tom smislu: identicno.
U svakom slucaju se "presjecamo" u jednom, a to je:
RED = NAPREDAK, SRECA :wink:


chaos engine je napisao/la:
...a vas ostavljam


Zasto?

Sve dok koristis intelekt da svoja jasno izdiferencirana stajalista oblikujes egzaktno i kompaktno u smislene recenice koje imaju pocetak, kraj, a bogami i sredinu - cak i kad ti licno MISLJENJA drugih smatras glupostima i sve dok nemas PORIV da implicitno, a i eksplicitno vrijedjas druge OSOBNO, (cak i kad ti NJIH smatras glupima, a nitko nije savrsen) steta bi bilo.

Hipersenzibilan si, razumijes me.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 17, 2006 6:08 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:55 am
Postovi: 114
Lokacija: another world
Organski portal je napisao/la:
CE je napisao/la:
Svima je kaos sinonim za nered, ali ne i za mene


Citat:
U tom slucaju smatram da bi bila dobra ideja da izdas vlastiti rijecnik stranih rijeci pa da pocnemo na novim temeljima, ako te zlocesti red na zaskoci iza ugla naravno.


Sorry, ali nemam bas motiva utjecat na kolektivnu (ne)svijest, tipicnu za glupu masu koja Boga smatra mudrim starcem s dugom bradom. Btw postoje razne interpretacije kaosa ali nema rijecnika u kojem stoji kaos=nered. I da, ako me red zaskoci, kaos ga jednostavno uneredi tako da problema nema.

Citat:
Dakle evidentno je da ti pod kaos mislis na ono sta sam ja zvao implicitnim redom. Dakle prividnim neredom u kojem postoji skriveni red a koje mi primjecujemo i shvacamo u ovisnosti o percepciji.


Ne mislim na taj nacin jer svaki red drzim statickim/pasivnim principom dok je kaos dinamicki/aktivni princip. Tako da implicitnim redom objasnjavat kaos je pogresno a i nepotrebno kompliciranje.


Tina je napisao/la:
U svakom slucaju se "presjecamo" u jednom, a to je:
RED = NAPREDAK, SRECA


Ne, ne "presjecamo" se jer kao prvo ja ne tezim nikakvom redu, a kao drugo vec sam napisao da je red individualna stvar. Dakle ono sta je za tebe red za mene je nered, i obrnuto, tako da nema zajednickog reda za sve.

_________________
_ NE-OPREDJELJEN _


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 17, 2006 11:58 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
vec sam napisao da je red individualna stvar. Dakle ono sta je za tebe red za mene je nered, i obrnuto, tako da nema zajednickog reda za sve.


Da, slažem se. Znači pogled na red/nered/kaos... i slično - samo su različite NAŠE percepcije na stvar ( koja je upravo onakva kakva i jest )!!!

Vidite kakvi se sve problemi javljaju kad pokušamo DEFINIRATI stvar...
... osobno mislim da NIŠTA ne treba DEFINIRATI, već shvatiti.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 18, 2006 12:45 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 30, 2005 6:01 pm
Postovi: 169
Lokacija: Zagreb
Da.. u konacnici nema ni reda ni nereda ni kaosa. ;)

I kaos je u necijim ocima red, jer sve sto se dogodi je uzrokovano necime.
Red je nacin na koji definiramo da je nesto "poslagano". No, o ovome se mogu mijenjati percepcije i gledati sa vise strana. Ista stvar sa neredom.

Mislim da je ono sto je chaos mislio pod redom je: stvari poslagane prema zelji/volji/ukusu (prvenstveno zeljama rekao bih), a uvijek se nesto neocekivano mora ubaciti, tako da nikada takvog neceg ne moze biti...

Treba nekad pokusat malo prilagodit frekvencije mentalnog sklopa. I vidjeti van mentalnih obrazaca koje smo stvorili... Oni su korisni samo kako bi optimizirali nase voljno djelovanje, ali nikako ako mijenjaju i nasu percepciju!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 18, 2006 7:19 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Da. U vezi toga:

Imamo čašu u koju stane 2 dl. U nju ulijemo 1 dl vode. I sad:

da li je čaša na pola puna ili na pola prazna???

Vidite? Stvar percepcije.

Tako za nekog neko stanje nekog sustava može izgledati savršeno u redu, a za drugog u savršenom neredu.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 76 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz