Sada je: čet mar 28, 2024 3:13 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri aug 15, 2007 8:55 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Evo zanimljive stranice:

http://principiauniversi.com/

Andrej Rehak...

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 17, 2008 9:09 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet jul 05, 2007 10:45 pm
Postovi: 19
Lokacija: Skopje
Citat:
„U stvari, ljudsko telo (kao i sve ostalo u kreaciji) je reka inteligencije, energija i informacija koje se neprestano obnavlja tokom svake sekunde svoje egzistencije. Pravi vi, što jeste stalno, ne možete stupiti u isto telo dva puta. Vi svake sekunde obnavljate svoje telo.

Fizičko telo koje imate sada nije ono isto koje ste imali pre dvadeset minuta. Mogu se istražiti brojni fiziološki procesi da bismo videli koliko je ovo bukvalno tačno. Već sam akt disanja, tokom čijeg udaha unosite 1022 atoma iz univerzuma, je astronomska količina sirove materije koja dolazi odasvud i završava kao obnovljena ćelijska struktura vašeg tela. Sa svakim izdahom izdišete 1022 atoma koji potiču iz nekog dela vašeg tela. Vi bukvalno izdišete deliće svojih organa, tkiva i DNA strukture.

Govoreći tehnički vi intimno delite svoju unutrašnju strukturu jedni sa drugima sve vreme. Ne možete tvrditi da vaše telo poseduje ekskluzivnost. Upravo sada, u svom fizičkom telu imate atome koji su jednom bili u telu Hrista, Muhameda, Džordža Buša ili bilo koga drugog. Bilo koga drugog ko je ikada postojao. Delovi te sirove materije su u vašem telu. Samo tokom poslednje tri nedelje je kroz vaše telo prošao 1 kvadrilion atoma koji su prolazili kroz tela svih živih vrsta na Zemlji. Na osnovu studija o radioaktivnim izotopima vi tokom jedne godine zamenite gotovo čitavo svoje telo. Devedesetdevet procenata svih atoma u vašem telu se zamene za manje od godinu dana.
(...)
Ako smatrate da jeste vaše fizičko telo, onda zaista imate problem. O kojem telu govorite?“

Svako od nas je ta „reka inteligencije, energija i informacija koja se obnavlja svake sekunde“.

O kojem Aleksandru govorite?

Kojem vasem Ja je potreban Aleksandar, sumnjiva velicina nacije kojoj pripadate ili primat nekog jezika da bi se osecalo znacajnije, vece i vaznije??!!


Malo mi je nejasno ovo sto je Arja napisala. Kaze da je svako telo inteligencija, informacija i energija. Na tome po mom shvacanju ne postoji materija. Onda kako mozete reci u 6-tom pasusu: "Vec sam akt disanja tokom cijeg udaha unosite 1022 atoma iz univerzuma, je astronomska kolicina materije koja dolazi odasvud i zavrsava kao obnovljena celijska struktura vaseg tela." O kojoj materii se ovde prica???
I ako se nase telo za tako kratko vreme potpuno menja, kako to da ja licim na sebe isto kao pre 5, 10 godina??? Kako to da verujem u iste stvari i volim i poznajem iste ljude kao i tada???

Ovo pomalo lici na ono Sartrovo:" Ne mozemo reci sta smo jer se brze menjamo. Kad kazem sada sam to i to, vec sam se promenio pa nisam vise to. Mozemo reci sta smo posle nase smtri jer tada prestaje nasa promena, ali ni tada ne mozemo reci sta smo jer prestali smo biti ono sto smo bili!" - Samo ovo je previse filozofsko i ima neko drugo znacenje, a ovo tvoje je bas fizika, hemija ili nesto slicno?!?
Nesto tu ne razumjem!!!
Ali slazem se da mozda sasvim malo cada kubanske pure koji je izdisao Fidel Castro- sam udisala i ja :D

Za potrebom za Aleksandrom: pa to je istorija, to je svima vazno. Ako mi ne treba Istorija da me obelezava, zasto onda kultura, zasto tradicija??? Zar sve se vrti oko novca i utilitarizma??? :cry:

I molim Vas Arja objasnite mi malo vise oko Vase odluke da brisete poastove koje sadrze te reci???

_________________
Gomila kamenje prestaje biti gomila kamenje onda kad ih neko posmatra imajuci ideju za katedralu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 17, 2008 9:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 05, 2008 5:49 pm
Postovi: 243
Lokacija: Zagreb (mirno predgrađe)
violeta je napisao/la:
I ako se nase telo za tako kratko vreme potpuno menja


To nije neka suluda pretpostavka nego znanstveno prihvacena istina.
Rekla nam je jednom profa tako cak.

violeta je napisao/la:
kako to da ja licim na sebe isto kao pre 5, 10 godina???


DNK :mrgreen: razmisli

_________________
Kako je malo potrebno za sreću! Zvuk gajdi. – Bez muzike bi život bio zabluda.
- Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 17, 2008 9:49 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet jul 05, 2007 10:45 pm
Postovi: 19
Lokacija: Skopje
Nietzsche je napisao/la:
violeta je napisao/la:
I ako se nase telo za tako kratko vreme potpuno menja


To nije neka suluda pretpostavka nego znanstveno prihvacena istina.
Rekla nam je jednom profa tako cak.

violeta je napisao/la:
kako to da ja licim na sebe isto kao pre 5, 10 godina???


DNK :mrgreen: razmisli

Vi kazete da u reci "potpuno" ne spada i DNA

_________________
Gomila kamenje prestaje biti gomila kamenje onda kad ih neko posmatra imajuci ideju za katedralu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 17, 2008 10:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 05, 2008 5:49 pm
Postovi: 243
Lokacija: Zagreb (mirno predgrađe)
moram priznat da sam predvidio tvoj odgovor :mrgreen:

ovako, molekula DNK se takoder promjeni, tj. atomi od kojih se sastoji ta molekula nisu isti oni atomi kao i prije 5-10 godina ALI su poredani u istom redoslijedu (A-T,C-G,T-A,G-C) dakle KOD je ostao isti, nepromjenjen iako se sama DNK, pa i tvoje tjelo, sadrzi od totalno drugih atoma od ovih prije 5-10 godina.


peace :mrgreen:

_________________
Kako je malo potrebno za sreću! Zvuk gajdi. – Bez muzike bi život bio zabluda.
- Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 18, 2008 1:03 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet jul 05, 2007 10:45 pm
Postovi: 19
Lokacija: Skopje
Moje je pitanje bilo da mi je cudno kako je moguce da materija ne postoi, a onda pricamo za telo, materija.
Nemojte mi objasnjavati o DNA. Nisam biohemicar ali malo od malo razumem sta je hromozom, koliko ih je, sta je DNA, zasto nam ona sluzi, ...
Niste predvideli moj odgovor jer to je bilo pitanje, a smisla je bila da mi je cudno da mislite da je energija proizvela materiju, a ne obrnuto. Ali mozda i nije vasa grska jer ja govorim makedonski jezik, a ovde jedva sklapam recenice da mozete me razumeti. Mozda smo samo izgubljeni u prevodu :help:

_________________
Gomila kamenje prestaje biti gomila kamenje onda kad ih neko posmatra imajuci ideju za katedralu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 18, 2008 1:08 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet jul 05, 2007 10:45 pm
Postovi: 19
Lokacija: Skopje
Samo sto sam poslala proslu poruku palo mi je onako na pamet (iluminacija). Ono sto Arja pise o cesticama, pa od toga moze se dovesti zakljucak da sve je jedna masa u dvizenju. I da svi, i oni koji su mrtvi, i oni koji jos se nisu rodili su zivi. Sada i ovde, samo su u vidu cestica, u meni, u tebi, i cekaju trenutak da se opet mozda sastavu. Interesantno, zar ne, ili mozda se trebam iznasmijati sama na sebe???

_________________
Gomila kamenje prestaje biti gomila kamenje onda kad ih neko posmatra imajuci ideju za katedralu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 18, 2008 7:33 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Niste predvideli moj odgovor jer to je bilo pitanje, a smisla je bila da mi je cudno da mislite da je energija proizvela materiju, a ne obrnuto. Ali mozda i nije vasa grska jer ja govorim makedonski jezik, a ovde jedva sklapam recenice da mozete me razumeti. Mozda smo samo izgubljeni u prevodu.


Ma, nismo, razumemo se odlicno. A niti ista sintaksa i leksika obezbedjuju razumevanje po sebi.
Hvala tebi na trudu da formulises svoje misli na jeziku koji ti nije maternji.

Sve je energija, a energiju koja vibrira na odredjenoj frekvenciji opazamo kao materiju, kao cvrsto.
Zamisli svetlost, ona se prostire u vidu talasa - cista energija koja vibrira na nekoj odredjenoj frekvenciji. Medjutim, kada pocnemo da merimo, eksperimentisemo sa njome i posmatramo je, svetlost pocinje da otkriva svoju prirodu cestice – foton. Ova dvostruka priroda svetlosti je dugo izazivala pitanja, a cini mi se da nova istrazivanja o holografskoj prirodi Univerzuma nude odgovor na njih.
I druge cestice pokazuju istu prirodu:

„Vjerojatno najvažniji sadržaj tog međusobno povezanog svemira jest živa svijest koja ga opaža. U klasičnoj fizici eksperimentator je odvojeni entitet, tihi promatrač iza stakla koji pokušava razumjeti svemir, a svemir se ponaša po svojim pravilima, bez obzira promatramo li ga ili ne. U kvantnoj je fizici, međutim, otkriveno da se bilo koja kvantna čestica iz stanja svih mogućnosti – onog trenutka kad ju mi počnemo promatrati ili mjeriti - materijalizira u određeni entitet. Kako bi objasnili tu neobičnu pojavu, kvantni su fizičari pretpostavili da između promatrača i promatranog objekta postoji participativan odnos tj. da su te čestice bile «vjerojatno» postojeće u vremenu i prostoru samo do trenutka kada smo ih «zasmetali», te ih promatranjem i mjerenjem prisilili u određeno stanje slično zgušnjavanju želatine.“

Zamisli stvarnost stalno u pokretu, stalni odnos energija, ono sto postoji u stanju verovatnoce i sto fiksiramo svojim posmatranjem.
Ili:
„Gomila kamenje prestaje biti gomila kamenje onda kad ih neko posmatra imajuci ideju za katedralu.“ :wink:

Talbotov
Holografski Svemir
objasnjava ove pojave na odlican nacin. Neka te ne odbija naslov, knjiga je napisana upravo za nas, laike.
Takodje „Polje“ od Lynne McTaggart
Polje

Citat:
ovako, molekula DNK se takoder promjeni, tj. atomi od kojih se sastoji ta molekula nisu isti oni atomi kao i prije 5-10 godina ALI su poredani u istom redoslijedu (A-T,C-G,T-A,G-C) dakle KOD je ostao isti, nepromjenjen iako se sama DNK, pa i tvoje tjelo, sadrzi od totalno drugih atoma od ovih prije 5-10 godina.


Bas tako. Opisala bih DNK kao nosilac informacija. Koji je takodje podlozan promenama. 8)
Dva odlicna linka:

http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=1503
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=1214

Citat:
Samo sto sam poslala proslu poruku palo mi je onako na pamet (iluminacija). Ono sto Arja pise o cesticama, pa od toga moze se dovesti zakljucak da sve je jedna masa u dvizenju.


Super! Mislim da su te „iluminacije“ jedan od nacina na koji nase Vise Ja komunicira sa nama. Posalje nam poruke, kada se „informisemo“ onim sto Gurdjivev naziva B uticajima.
Da citamo, razmisljamo, razgovaramo, da bi imale za sta da se uhvate. :wink:

Citat:
Za potrebom za Aleksandrom: pa to je istorija, to je svima vazno. Ako mi ne treba Istorija da me obelezava, zasto onda kultura, zasto tradicija??? Zar sve se vrti oko novca i utilitarizma???
I molim Vas Arja objasnite mi malo vise oko Vase odluke da brisete poastove koje sadrze te reci???


Ako Grci tvrde jedno, Makedonci drugo, a upravo sam saznala da Srbi tvrde trece, a to sa nama ama bas nikakve veze nema, a bogami ni sa Aleksandrom, sta je sustina te diskusije? Kakva je to istina?

Istorija je divna. Prica o tome kako su te druge cestice, "masa u dvizenju" :wink: nekada zivele, u sta su verovale, kako su medjusobno komunicirale, uredjivale svoje odnose, vaspitavale decu, o cemu su pisale, sta su slikale, najzad i zbog cega su zaista ratovale ... Medjutim, gle, malo od toga ucimo u nasim skolama. Istorija koju ucimo u skoli sluzi upravo da bi fiksirala nasu percepciju realnosti na tacno odredjene frekvencije.
Kao i mnoge alternativne teorije iz novinskih feljtona koje istoriju posmatraju kroz subjektivno socivo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 18, 2008 11:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 8:06 pm
Postovi: 43
Lokacija: Nis
Nietzsche , još jedan susret sa DNK molekulom ovog puta ,kako vidim u Hologramsk-om fenomenu.
Po HOLOGRAMSKOM zapisu t.j. preslikavanju svaki pojedinačni deo sadrži prestavu o celini !!!
To samo ukazuje da se iz mikro može saznati makro I da se iz materijalnog oblika otkrije njegova duhovna suština.
Da li nam to govori DNK zavojnica ?!
„Činjenica je da se ljudski organizam sastoji od triliona ćelija koje su gradile i izgradile nas goleme, u odnosu na njih sićušne stanice?
Pribram kaže da svaki delić naše svesti zna šta zna naš celi organizam i obratno svaki delić ( stanica ) našeg organizma zna šta zna mozak.
Svaki delić svemira sadrži celi svemir i obratno celi svemir ogleda svaki delić svemira.
JEDNO povezan u mnoštvu u JEDAN ?! Što bi rekli 2 ,3 ,4,... nepostoji i konačno možemo odahnuti od matematike i vratiti se kraljici geometriji odakle je sve i počelo.
I da dodam Indiska filozofska misao koja mora imati analogiju to je bar jasno ?!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 19, 2008 1:19 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
MI mijenjamo naše gene ( DNA ):

http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=1214

Ali, što govori kvantna fizika uopće?

Što je materija? Što je energija? Što je svijest? Saznat ćemo, možda, uskoro...


http://www.val.hr/php/index.php?option= ... &Itemid=57

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 19, 2008 2:38 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 05, 2008 5:49 pm
Postovi: 243
Lokacija: Zagreb (mirno predgrađe)
=D>

zanimljivo...

evo video verzija :

Eksperiment sa dvostrukim prorezom

_________________
Kako je malo potrebno za sreću! Zvuk gajdi. – Bez muzike bi život bio zabluda.
- Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 19, 2008 3:09 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 05, 2008 5:49 pm
Postovi: 243
Lokacija: Zagreb (mirno predgrađe)
evo jedan o shvačanju dimenzija:


Dr. Quantium - 2D shvacanje 3D-a


još davo sam citao u jednoj knjizi od Carla Sagana o 4D-u.
Teorijska fizika me oduvjek zanimala.

evo našto sam na youtubeu drito to o cemu je govorio u knjizi:

Carl Sagan - Flatland (2D),Hiperkocka (4D)
tocno ista pirca kao u knjizi "Kozmos".
Ideja je ako 3D stvari imaju 2D sjenu, 4D stvari ce imati 3D sjenu.



sad kuzim zas nam je profa iz fizike rekla da je kvanta fizika
"alisa u zemlji cudesa" :mrgreen: :
What the beep do we know?!?

_________________
Kako je malo potrebno za sreću! Zvuk gajdi. – Bez muzike bi život bio zabluda.
- Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 19, 2008 11:38 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 8:06 pm
Postovi: 43
Lokacija: Nis
Pioniri kvantne fizike Šredinger,Hajzenberg, Nils Bor i Pauli razmišljanjem su naslutili da zalaze u zabranjeno metafizičko polje jer ukoliko su svi elektroni povezani u istom trenutku svi , svuda i istovremeno izgleda da postoji neka istina i sa one strane duge što se tiče zvanične nauke..
Pauli se okrenuo izučavanju KABALE, Bor kinesku filozofiju i taoizam, Šredinger u hinduizam, Hajzenberg u Platonovu teoriju. Nažalost duhovni aspekti kvantne fizike su izostali i potraga je u toku.
Jedno je sigurno subatomske čestice nemaju značenje same za sebe već samo ako se posmatraju u odnosu sa svim ostalima.
Da li postoje vreme i prostor ili je to samo dug pejzaž dokle nam poled doseže od „ovde do sada „?
Kako bilo šta postoji kao materija ako je sve „MAJA“ dok nepočnemo da je posmatramo ?
Dokazi da naša percepcija rezultat delovanja subatomskih čestica ljudskog mozga i mora kvantne energije dobija potvrde zapada ali će postaviti i problem kako se odreći postojećih dogmi ????
Eksperimentalno je pokazano da postoji mogućnost postojanja sile koja prožima ceo svemir i da je neki zovu „kolektivna svest „a teolozi „Sveti Duh“, neki svevideće OKO,Veliki Brat, .......
Ključno je reći da pioniri kvantne fizike poručuju čovek nije odvojen od čoveka i da njegove misli i postupci nisu nevažni i da nepostoji „MOJA ,TVOJA :NAUKA,RELIGIJA , ISTORIJA ,UMETNOST .............

Na kraju t.j na početku Nikola Tesla poručuje :


U vasioni nema razlike izmedju onoga što postoji i onoga što je izmišljeno. i delo i misao su stvar.
Postoje ČETIRI zakona stvaranja :
1.Izvor svega je u crnoj nepojavnoj čestici koju um nemože zamisliti niti matematika izmeriti i u nju stane cela vasiona
2. Drugi je zakon širenja tame koja je prava priroda svetlosti i njen preobražaj u svetlo.
3. Treći je zakon potreba svetlosti da postane materija.
4. Četvrti zakon je da nema početka ni kraja. Predhodna tri zakona traju i uvek i stvaranje je večno.
Sreća je što misaono možemo prodreti u smisao reči Nikole Tesle te smo malo u prednosti bar što se tiče „jezika“.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Hindu mit? stvaranja
PostPostano: sub apr 19, 2008 12:24 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Citat:
Nikola Tesla poručuje :

U vasioni nema razlike izmedju onoga što postoji i onoga što je izmišljeno. i delo i misao su stvar.

Postoje ČETIRI zakona stvaranja :
1.Izvor svega je u crnoj nepojavnoj čestici koju um nemože zamisliti niti matematika izmeriti i u nju stane cela vasiona
2. Drugi je zakon širenja tame koja je prava priroda svetlosti i njen preobražaj u svetlo.
3. Treći je zakon potreba svetlosti da postane materija.
4. Četvrti zakon je da nema početka ni kraja. Predhodna tri zakona traju i uvek i stvaranje je večno.


:thumbup:

Usporedi :-k ovo s hinduističkim mitom stvaranja:


U početku, prije riječi, bio je bezdan koji nazivaju Tama.


Indijci pričaju jednu priču/legendu/mit/spoznaju generacijama, svakoj generaciji. Kažu da je stvoritelj svemira – Brahma želio uzburkati tu tamu – valjda mu je bilo dosadno ili se želio zabaviti ili tek vidjeti krije li se u toj tami nešto - pa je svojim diskom koji se zove Sudaršan čakra, odalamio po središtu te tame. Nastala je Velika vibracija naznačena mantrom AUM, poznatijom kao OM. Tako je Brahma svojim diskom stvorio Riječ: drhtaj tame – vibraciju.

To stvaranje (riječ, vibracija) još uvijek traje.

Ali, dogodila se nevjerojatna stvar. Uz taj gromoglasan zvuk (vibraciju), Brahmu je čekalo ogromno iznenađenje. Iz središta pukotine koju je načinio u tami, izvorišta vibracije – promolilo se ništa drugo doli Sunce. Nitko nije bio zapanjeniji od Brahme.

Priča dalje kaže, da je zbog načina na koji je 'rođeno' – Sunce, zapravo, rodilo samo sebe. Rođenje sunca. Rađanje sunca iz tame. Rađanje svjetlosti iz tame. Rađanje svemira iz tame. Jer, parabola o suncu je parabola o svemiru.
Tako je rođeno je sve što vidiš oko sebe, sve što čuješ, takneš, okusiš, onjušiš, sve što osjećaš u sebi, sve što misliš, zamišljaš, sanjaš, želiš. ...


:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 19, 2008 3:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 16, 2008 9:03 pm
Postovi: 354
Lokacija: tu
meni je bilo zanimljivo kako je ovaj carl sagan poricao bilo kakva čuda, nlo tematiku, duhovne entitete, tuđa duhovna iskustva tj. praktički ih sve izvrgao ruglu u svojoj knjizi svijet opsjednut demonima, a sjećam se da kad sam ga vidio kako je pričao o 4-dimenziji kako mi je bilo zanimljivo i nadahnujuće, a još je i napisao onu priču po kojoj je napravljen onaj film sa jodie foster, zaboravih kako se zove, ono kada ona ode u neku potpunu drugu dimenziju. još je i bio član SETI-a koliko mi je poznato. ili je bio izrazito siromašan razumjevanjem, ili je dio zavjera ili oboje pomalo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 19, 2008 3:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 05, 2008 5:49 pm
Postovi: 243
Lokacija: Zagreb (mirno predgrađe)
Film se zove, Kontakt , odlican je. Sto se tice Sagana "izrazito siromašan razumjevanjem" opcija mi se cini naj vjerojatnija...

_________________
Kako je malo potrebno za sreću! Zvuk gajdi. – Bez muzike bi život bio zabluda.
- Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 21, 2008 12:23 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
demiurge je napisao/la:
meni je bilo zanimljivo kako je ovaj carl sagan poricao bilo kakva čuda, nlo tematiku, duhovne entitete, tuđa duhovna iskustva...
ili je bio izrazito siromašan razumjevanjem, ili je dio zavjera ili oboje pomalo.


a sta mislis zasto su sitchin i mnogi drugi poceli da koriguju sami sebe i da pod stare dane govore kako nisu bas tako mislili?

kada se neko licnim zalaganje primakne dovoljno blizu uglavnom bude "kupljen"
i onda promeni pricu...
a nama ostaje da citamo dela tih genija dok su jos istrazivali sa iskrenom zeljom za saznanjem...
uporedi prve i poslednje knjige,filmove,i druge radove nekih popularnih autora...
zanime me recimo sta ce icke da pise za 10 ili 20 godina... ako prezivimo dotle :mrgreen:

_________________
ovde ili tamo, uglavnom na kraju Veritas vincit


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 21, 2008 11:08 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 16, 2008 9:03 pm
Postovi: 354
Lokacija: tu
imaš pravo, sve su to sellout-ovi :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 21, 2008 6:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 8:06 pm
Postovi: 43
Lokacija: Nis
Sen-sei ova priča bi trebalo da se dekodira na ovoj stranici pogledaj :
http://www.svpvril.com/Cosmology/cosunity2.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 07, 2008 6:56 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned maj 04, 2008 6:51 pm
Postovi: 2
sen-sei je napisao/la:
u školi su nas učili da se atom sastoji od jezgre: protona i neutrona; te elektrona koji se navodno vrte po nekakvim stazama oko te jezgre, otprilike izgleda kao sunce (jezgra) s orbitama planeta (elektroni). rekla bih da i danas tako uče djecu. međutim "stvari" su zapravo podosta drugačije: elektroni "kruže" oko jezgre sličnije propeleru neke letjelice ili ventilatora: kad staneš ispred i gledaš - elise se uopće ne razlikuju - one izgledaju kao da su istovremeno svugdje - isto tako izgleda i atom: s razlikom što elektroni ne izgledaju samo kao da su istovremeno svugdje, ONI ZAISTA I JESU ISTOVREMENO SVUGDJE i njihovo takvo kretanje "određuje" tzv. "granicu" atoma; k tome, niti jedan od elektrona u atomu nema svoju stalnu orbitu, već kao što rekoh - svi su stalno svugdje. već se vidi nelokalnost i kod samih elektrona...

i ta "granica" ("propeliranje elektrona") atoma ne dozvoljava da se ikad išta zaista dodirne - staviš dlan na stol - vidiš da dodiruje stol, osjećaš dodir - ali dodir onakav kakvim ga mi "pojmimo" ne postoji. kada se dva objekta sudare, oni zapravo ne udaraju jedan u drugi. međusobno se odbijaju njihova polja s negativnim nabojem "propeliranja elektrona"... da nema tog električnog naboja, dva objekta bi mogla netaknuto proći jedan kroz drugi...
Kad sjednete na stolicu vi zapravo ne sjedite, nego levitirate iznad nje na visini od jednog stomilijuntog dijela centimetra, a vaši elektroni i elektroni stolice nesavladiva su prepreka njihovoj većoj bliskosti.

otkud onda "dodir"? djelovanje ili tek puko postojanje te sile je ono što osjećamo kao dodir, a ne sam "kontakt" kojega zapravo i nema u smislu u kojemu ga mi doživljavamo ili interpretiramo... odbijanje na razini atoma je ono što mi "ovdje gore ili dolje" nazivamo dodirom

što je onda materija? materija je "prividni" oblik koji "stvara" kretanje/ili čak samo postojanje te sile (ili sila – množina). stalan dinamički i promjenljivi proces koji naša čula zbog njihove tromosti /ili neke druge osobine/ "doživljavaju" kao neko, ajmo reć, statično, stanje koje nazivamo materijom.

tko želi čitati više, preporučujem:
Bill Bryson: Kratka povijest gotovo svega

zen

onda nisi bas pazio u skoli,bas se u skopu kvante fizike i atomske fizike obradjuje problem dualiteta materija,tj. cinjenice da sve ima korpuskularno-talasnu prirodu.cak imas jednog ciku ,De-Brolj,koji se takodjer radi u skoli,koji tvrdi a i fizikalno dokazuje da materija u sustini ne postoji nego smao energija.sve se to radi u skoli(barem mi radimo).njegovo razmisljanje je: SVE JE JEDNO.SVE JE ENERGIJA.i sve to sto si napisao,za levitaciju,dodir itd. nije nista cudno ni senzacionalno,sve cista jebena fizika koja se uci i u skoli.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz