Sada je: sub apr 27, 2024 11:16 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Mjesečeva aura
PostPostano: sub feb 11, 2006 3:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 11, 2006 3:13 pm
Postovi: 82
:) :) HVALA JACK987 ,na brzom i pristojnom odgovoru na mail.novi sam na ovom forumu i vjerovatno ću se samo povremeno upuštati u pokoju raspravu i za početak bih o mjesecu jer ne vidim sličan topić.
zanima me tko je sinoć između 21 i 22 sata pogledao u "skoro" pun mjesec i vidio fantastičnu ogromnu aureolu oko mjeseca,znači sa mjesecom u centru,savršeno okruglu,udaljenu od
mjeseca nekih 6 njegovih promjera i debjine prstena oko 2 promjera.pojava je bila formirana od neke vrste oblaka i u nekim momentima se lagano razilazila uz jedan kraj a u jednom momentu je bila savršena,oštrih ivica,velike neprozirne gustoće,doslovno savršeni okrugli prsten,zbilja ja to nisam nigdje vidio niti pročitao za takvu pojavu.oko 22 h se polako počela razilaziti.pojava je bila vidljiva iz okolice karlovca ,noć je bila sasvim vedra,tek poneki oblačić slabog intenziteta.prvi put čujem da oblaci formiraju savršeni,okrugli,prsten sa mjesecom u sredini ili sam možda sanjao(onda je i ostatak familiji sanjao).pojava je bila tako grandiozne veličine na noćnom nebu da smo doslovno ostali u nedoumici da li je to još tko gledao?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 11, 2006 3:43 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Dobrodošao, Veliki optimista!

Hah, da nam je što više velikih optimista... hehe!

Hvala ti što si istaknuo viđenje Mjesečeve aure, zanimljivo...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 11, 2006 7:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 8:37 pm
Postovi: 260
Lokacija: Na glogu
Citat:
Hah, da nam je što više velikih optimista... hehe!


Treba nam takvih, meni se cini da su na ovom forumu sami pesimisti :?

_________________
Absense of evidence is not evidence of absence.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 11, 2006 10:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 11, 2006 3:13 pm
Postovi: 82
:roll: :roll: HVALA BOGU uspio sam se konačno logirati,imam samo ispravak štamparske greške u postu o mjesecu:pojava nije bila široka 6 mjesečevih prstena već oko 16, a možda i 20.znači nešto zbilja ogromno.oprostite zbog pravopisne greške.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 11, 2006 11:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Nisam sinoć nešto zagledao u mjesec ali vidiš sad, kad malo bolje razmislim, nekoliko puta sam nešto slično viđao oko tog nebeskog tijela a manifestovalo se kao neko prstenasto ozračje ili nešto slično a ja mislio da mi nešto sa vidom nije u redu pa nisam ni obraćao pažnju.

Citat:
Treba nam takvih, meni se cini da su na ovom forumu sami pesimisti

Ko je, bolan, pesimista? Nemoj ti ja dođem u taj tvoj Brod i pokažem kako se pije piva (može i bavaria), a? :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 12, 2006 12:12 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 22, 2005 1:53 pm
Postovi: 89
Lokacija: Dolphin galaxy Andromeda
Nisam vidjela, ali imam odvratnu glavobolju od jučer navečer.
Tako jaku da mi se povremeno zamuti pred očima.

_________________
Dolphins - my world, my love!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 12, 2006 12:21 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
Moj nadimak na forumu upućuje da volim gledati Mjesec :D , pa sam ga gledao i jučer i vidio sam tu pojavu. Inače ta se pojava zove "halo", vidio sam je puno puta i koliko mi je poznato pretkazuje promjenu vremena (dolazak ciklone ili slično) no koliko se sjećam uvijek sam je vidio za vedrog vremena a jučer su bili oblaci. I meni je jučer nekako izgledala neobično.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 12, 2006 10:27 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 8:37 pm
Postovi: 260
Lokacija: Na glogu
Citat:
Citat:
Citat:
Treba nam takvih, meni se cini da su na ovom forumu sami pesimisti


Ko je, bolan, pesimista? Nemoj ti ja dođem u taj tvoj Brod i pokažem kako se pije piva (može i bavaria), a?


Slobodno dodji ali sigurno neces popit vise od mene, evo sinoc se okupili ovi iz mog razreda popili malo vise i poceli neke zenske vatat po zabranjenim mjestima :oops: , doso kuci oko pola 4 nisam imo snage ni pogledat sta ovdje :twisted:

_________________
Absense of evidence is not evidence of absence.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 12, 2006 2:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
optimista zanimljivo da to sto si ti vidio ja sam identicno vidjela dvije veceri prije na jednom drugom kraju planetu :)) noc je bila vedra i zaista je izgledalo neobicno, ne sjecam se da sam bas takvu kombinaciju boja ikada ranije zapazila.
I ja sam veliki optimista pa mi je drago da ima ljudi jos koji nisu izgubili nadu i ne cekaju sve najgore.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mjesečeva aura
PostPostano: ned feb 12, 2006 9:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
veliki optimista je napisao/la:
:) :) HVALA JACK987 ,na brzom i pristojnom odgovoru na mail.novi sam na ovom forumu i vjerovatno ću se samo povremeno upuštati u pokoju raspravu i za početak bih o mjesecu jer ne vidim sličan topić.
zanima me tko je sinoć između 21 i 22 sata pogledao u "skoro" pun mjesec i vidio fantastičnu ogromnu aureolu oko mjeseca,znači sa mjesecom u centru,savršeno okruglu,udaljenu od
mjeseca nekih 6 njegovih promjera i debjine prstena oko 2 promjera.pojava je bila formirana od neke vrste oblaka i u nekim momentima se lagano razilazila uz jedan kraj a u jednom momentu je bila savršena,oštrih ivica,velike neprozirne gustoće,doslovno savršeni okrugli prsten,zbilja ja to nisam nigdje vidio niti pročitao za takvu pojavu.oko 22 h se polako počela razilaziti.pojava je bila vidljiva iz okolice karlovca ,noć je bila sasvim vedra,tek poneki oblačić slabog intenziteta.prvi put čujem da oblaci formiraju savršeni,okrugli,prsten sa mjesecom u sredini ili sam možda sanjao(onda je i ostatak familiji sanjao).pojava je bila tako grandiozne veličine na noćnom nebu da smo doslovno ostali u nedoumici da li je to još tko gledao?


Ovaj fenomen se naziva "halo". Radi se o spoju optičkih fenomena prelamanja svjetlosti i metereološkog fenomena pojave visinskih oblaka cirusa ili cirostratusa. Svjetlost se prelama kroz ledene kristale koje čine oblak. Ako si pažljivije posmatrao mogao si viđeti različite boje jer se halo u suštini ne razlikuje od duge. Ja sam viđao i dvostruki halo. A može se viđeti i oko sunca.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 13, 2006 8:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 11, 2006 3:13 pm
Postovi: 82
:? mišljenje je prilično naučno i onako odoka rečeno možda i realno.ponavljam "možda". jedan moj kolega dipl. ing fizike mi je dao za istu stvar drugačije "objašnjenje".zanimljivo.čini mi se ipak da i on i vi kolega formica a i izgleda i ja govorimo o potpuno različitim stvarima.problem sa vašim objašnjenjem--nije bilo visinskih oblaka dapače bilo je vrlo malo "niskih oblaka",boja nije bilo,a prsten je bio toliko "optički blizu" za nevjerovat.eh,da bilo je vjetra sjeverca i onih nešto oblaka pičilo je vrlo brzo po nebu a ono je bilo tako stabilno kao da je od "neke gušće materije",zato me to sve pomalo buni....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 15, 2006 2:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Jedna obicna, tj. uobicajena pojava do te mjere da su u starija vremena to koristili kao meteorolosku indikaciju za hladnije vrijeme slijedeci dan.
Naime nije obavezno potreba formacija oblaka da izazove taj opticki efekt.

Za vrijeme hladnog i vlaznog vremena kakvo je vec neko vrijeme u gornjim dijelovima atmosfere lebde sicusni komadici leda koji reflektiraju svjetlost. To izaziva tu pojavu koja nije uvijek ista. Najcesce je kruznog oblika, ne nuzno obojena i razlicite je velicine.

Buduci zatopljava vjerujem da je necemo vidjeti neko vrijeme.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 15, 2006 4:41 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
OPO, živ si... dobro je... nema te ko kiše u pustinji... hehe! Već sam mislio da su te "uzeli"...

:wink:

Da, ali jel možda netko vidio Mjesec sa "tamne" strane??? To bi moglo otvoriti mnoga pitanja... što ima na tamnoj strani mjeseca?

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 15, 2006 7:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Jack987 je napisao/la:
OPO, živ si... dobro je... nema te ko kiše u pustinji... hehe! Već sam mislio da su te "uzeli"...

Nisam imao nista spomena vrijedno za napisati a bogami ni procitati pa rekoh bolje da smanjim malo, drzim jezik za zubima i ne gnjavim ljude sarkazmom.
Ma zapravo, preplavile su me horde raspomamljenih obozavateljica.


Citat:
Da, ali jel možda netko vidio Mjesec sa "tamne" strane??? To bi moglo otvoriti mnoga pitanja... što ima na tamnoj strani mjeseca?

:wink:


Predlazem da stavimo ogledalo na Mars i vrebamo pravi trenutak za refleksiju.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 15, 2006 11:27 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Ma zapravo, preplavile su me horde raspomamljenih obozavateljica.


Cool !!!

Citat:
Predlazem da stavimo ogledalo na Mars i vrebamo pravi trenutak za refleksiju.


Da, da... samo moramo nabaviti i neke jake reflektore da to osvjetle... da vidimo nešto... Iluminate bi mogli pozvati... hehe da nam pomognu malo... hehe!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 52 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz