Sada je: sub apr 27, 2024 1:43 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Eksperimenti - portali između dimenzija i denziteta
PostPostano: čet jan 27, 2005 11:32 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
bobo, recimo da je ovo pitanje za tebe ali i za sve koji mozda znaju nesto vise
gde sam i kako cuo o ovome ne secam se vise, pre 10,15 godina....

rusi su navodno vrsili nekakve jako vazne eksperimente sa ogledalima. u prostoriji se nalazilo, ako se dobro secam, 7 ogledala i valjda jos nekakva tehnika. u toj prostoriji se valjda nalazio i neki naucnik i kada je eksperiment poceo navodno je on a verovatno i svi koji su bili u blizini ali van te prostorije osetili recimo nakakav iskonski strah takve jacine da je sve momentalno prekinuto.

da li zna mozda neko nesto o ovome? ili nesto slicno?

p.s. naravno sve ovo pripada nekoj vrsti matrerijalnih cinilaca koji mogu biti ali i ne moraju biti bitni ali mi je ovo iz nekih rezloga ostalo kao bitno ali nerazjasnjeno pitanje


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 27, 2005 3:33 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Ras,

nisam siguran o čemu se tačno radilo, mogu samo nagađati. U ovom momentu imam samo par asocijacija. Moguće je da su htjeli napraviti neku vrstu psihomantijuma, međutim, nisu se najbolje u svemu tome postavili???

Čini se da postoje načini da se uz pomoć ogledala otvore portali uzmeđu dimenzija i denziteta. (Da li je ono Alisa prošla kroz ogledalo u Zemlju Čuda?) Čini se da mnogo zavisi od toga, ko, gdje, šta, kako itd.

Interesantan primjer daje John Keel u knjizi Mothman Prophecies gdje priča kako se u nekim prilikama našao u ograničenim prostornim zonama u kojima se «kočio od straha». S obzirom da je u tom strahu uspjevao da zadrži pribranost, on je čak uspjevao da odredi tačne granice tih zona (većina drugih ljudi bi vjerovatno u paničnom strahu brzo napustila određeno mjesto i ne bi se zadugo tamo vraćala).

Jednom prilikom on se tako vozio se po noći i u jednom momentu se za vrijeme vožnje skoro paralizovao od straha. Nakon što je došao sebi shvatio je da je bio ušao u jednu zonu u kojoj su te određene 'vibracije straha' bile zastupljene u nevjerovatnoj količini. Zaustavio je auto i vratio se pješke otprilike do mjesta gdje ga je strah prošao. (Malo ko bi bio u stanju da uradi ovako nešto, po noći i izvan grada na nekom zabačenom putu.) Onda je tačno ustanovo gdje počinje ta 'zona straha' te je uz pomoć veoma jake volje prošao pješke taj dio puta (radilo se o nekoliko desetina metara). U svakom slučaju, kada se pojavio s druge strane toliko je bio prestravljen da je skoro odlučio da ostane tu do daljnjeg, tj. da se ne vraća nazad to auta, mada ga je mogao vidjeti na par desetina metara od sebe.
Ja vjerujem da se tu radi o interdimenzionalnim portalima koji se otvaraju nekada spontano a nekad uz pomoć vanzemaljskih letjelica. Oni ostaju onda neko vrijeme «aktivni» tako da kroz njih može da propadne i kojekva «čupakabra» ili neko drugo nama vidljivo ili nevidljivo stvorenje. Odatle često izbija i neka čudna energija koja nije kompatibilna sa energijom našeg tijela. Ne znam kako bih ovo objasnio!?

Ljudi su opisivali sličan strah kada su se našli u blizini čupkabre. («Neprirodan strah». Neka vrsta mješavine panike i paralize.) Slična stvar se i meni jednom desila. Čovjek se osjeća kao da ga je neko zapljusnuo strahom koji normalno nije «njegov lični» i koji «ima zadatak» da ga paralizuje. Ja sam to pripisao aktivnostima nekog stvorenja za kojeg sam osjećao da se nalazi ispred vrata sobe motela u kojoj sam se zadesio.

Tako, čim se ‘radnja' počela da odvija, bilo mi je odmah jasno o čemu se radi, pa me je umjesto panike uhvatio neki toliko neprirodan bijes da sam tom entitetu mentalno poručio da ću ga razbucati ‘ko Panto pitu', ukoliko ga dohvatim. Kada sam se uspjeo oduprijeti paralizi dobio sam neku tako natprirodnu snagu da sam, čini mi se, bio u stanju da razvalim cijelu diviziju vanzemaljskih stvorenja. Čak sam vrlo jasno čuo i neku vrstu neprirodnog «jauka» iz vana od kojeg mi se dizalo ono malo kose što imam na glavi. Istovremeno sam znao kad mi je to stvorenje bilo u neposrednoj blizini a bio sam momentalno svjestan kada se udaljilo. Kao da se bila uspostavila neka vrste telepatske veze između nas dvoje?!? Na kraju sam imao utisak da sam mogao loše proći, da nisam reagovao kako sam reagovao.

Stoga i razumijem te ruske naučnike. Ja vjerujem da puno ljudi može dobiti infarkt u takvim situacijama.
Možda na taj način 'oni odozgo' pokušavaju da 'cijede' energiju iz ljudi?

Međutim, u slučaju psihomantijuma, stvar je donekle drugačija. Evo jedan izvod iz čaneling seanse sa kasiopejcima:





17-01-1997

(…)
Odgovor: Vrijeme je da razmišljate o izgradnji psihomantijuma (psychomantium)
Pitanje: (L) Šta je to 'psychomantium?'
O: Koristite svoje znanje iz latinskog jezika. [Grupa diskutuje moguća značenja]

P: (L) Da li to podrazumjeva korištenje uma kako bi se usmjerila moć ili kontrola?
O: Komora za posmatranje drugih oblasti postojanja, mogućih budućnosti i entiteta koji obitavaju u drugim denzitetima. Potrebna je jasna dubina... kao jedno čisto, ispolirano ogledalo, koje može biti podešeno na stalku pod jednim određenim uglom... zidovi morju biti potpuno prekriveni nekim crnim materijalom tako da bi se eliminisala reflekcija... svjetlo mora biti blago, nisko i indirektno.
P: (L) Da li je to ono što je radio Dr. Moody prilikom izučavanja onih stvari u vezi života-nakon-smrti? (T) On je imao takvu jednu sobu sa zidovima prekrivenim crnim pamučnim somotom i stolicu sa koje je mogao gledati u ogledalo pod uglom, tako da ne vidi samog sebe...
O: Da, to je tačno i stvarno funkcioniše. U jasnim dubinama ogledala, možete čak, u nekim prilikama, da vidite i nas same!
P: (L) Zar se već jednom nismo pitali šta je to u stvari taj čovjek radio, tjerao je ljude da bulje u ogledalo a njih je onda to pravilo ranjivim za duhovne priljepke. Zar nismo to već bili jednom zaključili?
O: Duhovni priljepci su mahom posljedica nedostatka znanja... vi sada imate dovoljno znanja, tako da se ne morate brinuti u vezi toga.
P: (T) Psychomantium, da li je to u suštini način za otvaranje prolaza u druge oblasti postojanja i druge nivoe denziteta?
O: Da.
P: (T) Da li bi mi to stvarno trebali pokušati?
O: Da.
P: (T) Zašto?
O: Zato što ste sada spremni za to... a osim toga, šta vi to sada radite ovdje?!?
P: (L) Da li je to ona vrstaa prolaza o kojima je pričao Castaneda, tj. kad je rekao da kroz njih nešto može da uđe ili izađe?
O: Moguće...ali... ako se malo podsjetite, šta je to što je nedostajalo u Kastanedinoj priči?
P: (L) On nije ništa znao o tome. Da li je to - to?
O: On nije znao - dovoljno.
P: (L) da li je to nešto što bi mi trebali pokušati kao grupa, ili pojedinačno?
O: Oboje.
(grupa diskutuje detalje o izgradnji psihomantijuma)
(…)

P: (L) Koliko dugo čovjeku treba da sjedi ispred ogledala i bulji u njega, prije nego što nešto vidi...?
O: To zavisi, mada većinom ne dugo.
P: (T) Zavisiće od čovjeka do čovjeka... (L) OK, postoji li kakva prednost u korištenju tog psihomantijuma?
O: Ne. Visualizacija pojašnjava i sjedinjava imidže.
(…)
P: (L) Ok, moći ćemo da vidimo stvari o kojima ste nam pričali u seansama. Da li ćemo biti u stanju da vidimo oblast 4-tog denziteta, da uspostavimo neki oblik ujedinjavanja između nas i onog našeg dijela iz te realnosti?
O: Da.
P: (L) Da li je to dio načina kako da se čovjek bolje veže sa realnosti 4-tog denziteta?
O. Pomaže
P: (L) Da li čovjek to može da koristi kako bi posjetio i druge krajeve ove planete u sadašnjem vremenu?
O: Da.
P: (T) A da posjeti prošlost i budućnost?
O: Da.
P: (T) Ima i drugih stvari s one strane. Mogu li one proći ovamo?
O: Samo ako se ne postupa pravilno.
P: (L) Da li tehnike mentalnog blokiranja koje su nam poznate pomažu u sprečavanju prolaska nečega drugog ovamo?
O: Otprilike.
P: (J) 'Znanje štiti!' …

Znači, poenta bi bila da se ogledala mogu koristiti u razne svrhe, pa između ostalog i za otvaranje tzv. ‘interdimenzionalnih’ portala. Isto tako, veoma bitno je to - ko to radi, kako i sa kakvim znanjem raspolaže.

Vjerovatno postoji i neka razlika između tih portala, jer činjenica je da iz nekih izbija vrlo "gadan strah", tj. ta vrsta energije.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 27, 2005 4:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 19, 2004 2:48 pm
Postovi: 211
E ovo je vec interesantno, zato sto sam i ja po nekad osjecao strah na nekim dijelovima puta. Nije kao klasicni strah, (pod tim podrazumjevam nesto kao tremu), nego je veoma interesantan taj osjecaj. U sustini bih najradije dao petama vjetra, ali imam osjecaj kao da sam blokiran, kao da me posmatra "neko" od "nekud" ali nisam dovoljno svjestan da reagujem. Kada tim dijelom prolazim sledeci dan, ili kroz par dana, nista se ne desaje i tada uopste ne mislim vise na to.
Ne bih ni ja nikada nista pomislio o takvim situacijama, (a bilo ih je par sigurno), da nisam procitao ovo.
Veoma interesantno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 06, 2005 6:23 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned feb 06, 2005 5:23 am
Postovi: 10
Pozdrav svima,

Procitao sam dosta textova sa ove stranice i po par puta i stvarno cijenim Vas trud i rad, zasada sam pasivno ovo promatrao sve dok nisam procitao ovaj post... sta da vam kažem jednostavno sam se najezio od straha jer ste upravo opisali ono sto se meni dogodilo jedne noci prije devet godina, pa da ukratko opisem: Prije svega jako se dobro sjecam sta je bilo, iako je bilo isprekidano u tri kratka dijela.
Dakle prilikom sna sam se probudio paraliziran posve ukocen s tim da nisam mogao apsolutno nista na sebi pomaknuti.
Osjecaj koji sam prozivljavao u tom trenutku je bio nevjerovatan strah koji se nemoze nigdje iskusiti izmjesan sa psihickim terorom do boli,
koji vas dovodi do vristanja a vi nemozete nista reci zato jer ste nijemi.
U kutu sobe sam vidio prozirnu sablast sa svijetlim ocima to je jedino sto se na tom duhu isticalo "svjetlece oci"(po opisu iz vasih textova pripada najvecem zlu iz 4 d koji kontrolirju greyse). i to je to, drugi pogled je bio kako on dolazi prema meni neznam kako mi se glava mogla okrenuti u toj ukocenosti ali je pogled bio fixan, i finalni teci pogled je bio kad je ta kreatura bila direktno iznad mene i gledala mi u oci pri tome nisam siguran jer se toga ne sjecam bas najbolje ali neznam dali je nakraju to uslo u mene. nakon toga sam se probudio vristeci i nisam mogao zaspati narednih 3 sata. da nepricam o narednim danima.
ponovilo se jos par puta kad sam u snu osjetio nesto slicno i isto bio paraliziran ali vise nisam nista vidio i puno je krace trajalo s tim da sam u sebi ponavljao podsvjesno da vjerujem u isusa i tada je sve prestalo...

Nemora mi nitko vjerovati ali ja vjerujem jer sam upravo povezao stvari koje sam iskusio na svojoj kozi...

Stvarno mi nije jasno zasto su bas mene odabrali za svoje pokuse?


Zadnja izmjena: nebula; čet apr 06, 2006 10:46 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 06, 2005 1:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 03, 2005 2:12 pm
Postovi: 216
Lokacija: levo
Pa,dogadjajuse takve stvari.Mozda si poseban na neki nacin...
A sto se tice onog ruskog experimenta,moglo je biti bilo sta.Ko zna sta su oni radili...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 06, 2005 4:57 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Pozdrav Nebula,

Hvala ti što si podijelio svoje iskustvo s nama. Možda imaš određeni DNA kod, zanimljiv tom entitetu, a možda samo dušu koju bi možda on htio za nekog ili u neke manipulativne svrhe. Definitivno, entitet je bio OPS jer je manipulirao tobom. Probaj idući put ako se nešto takvo dogodi, zamisliti sebe u ljubičastoj ljusci oko sebe... neznam jel će pomoć, ali to navodno blokira sve vanjske telepatske utjecaje. Možda više o tome pročitaš na superzoni http://superzona.tripod.com/

Dobrodošao na Galaksiju, tu ćeš izgleda naučitit mnoge stvari koje će ti koristiti za tvoj napredak. Odlično si počeo jer si bez straha podijelio svoj događaj sa nama. Lijep primjer za sve.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 07, 2005 10:24 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned nov 14, 2004 1:05 pm
Postovi: 149
Lokacija: Pula
A možda se ipak radi o običnom medicinskom fenomenu :

http://www.stanford.edu/~dement/paralysis.html

_________________
"The Knower of Truth should go about the world outwardly stupid like a child, a madman or a devil"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 13, 2005 1:38 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned feb 06, 2005 5:23 am
Postovi: 10
Mislim da se ne radi o medicinskom fenomenu. ne da mislim nego sam siguran. ali dobro bitno da postoji lijek protiv takvih fenomena, ako je to fenomen kud su stigli vec razviti lijek protiv toga...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 13, 2005 10:22 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned nov 14, 2004 1:05 pm
Postovi: 149
Lokacija: Pula
Hm, pa ne možeš svaku stvar koju ne razumiješ prikrpiti "denzitetima".

Počinjete se ponašati kao fundamentalistički vjernici koju svaku stvar koju ne razumiju prikrpe božjem utjecaju.

Čini mi se da vas malo previše pere paranoja.

_________________
"The Knower of Truth should go about the world outwardly stupid like a child, a madman or a devil"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 13, 2005 11:12 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
Baphomet je napisao/la:
A možda se ipak radi o obiènom medicinskom fenomenu :

http://www.stanford.edu/~dement/paralysis.html

Hm, pa ne možeš svaku stvar koju ne razumiješ prikrpiti "denzitetima".

Poèinjete se ponašati kao fundamentalistièki vjernici koju svaku stvar koju ne razumiju prikrpe božjem utjecaju.

Èini mi se da vas malo previše pere paranoja.


Baphomet, ne radi se o medicinskom fenomenu. Radi se u puno dubljim stvarima u koje ti, nazalost, nisi upucen.

Sto bih rekao na ljude koji ovo svaki dan dozivljavaju, i koji takove situacije iskoristavaju...

Ovaj zakljucak je totalno pogresan i bas ce poticati takova stanja.
Ne preporucam da to istrazujes.

Kod:
You may be able to minimize the episodes by following good sleep hygiene:

    * getting enough sleep
    * reduce stress
    * exercise regularly (but not too close to bedtime)
    * keep a regular sleep schedule


poz 8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 13, 2005 2:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned nov 14, 2004 1:05 pm
Postovi: 149
Lokacija: Pula
Grunfer je napisao/la:
Baphomet, ne radi se o medicinskom fenomenu. Radi se u puno dubljim stvarima u koje ti, nazalost, nisi upucen.

Tipična reakcija.

Kao kada kršćanima kažeš da je Isus samo mit.

I uostalom, odakle ti znaš u što sam ja upućen?

Više mi ličiš na vjernika nego na istraživača. Malo zdravog razuma i logike ne bi bilo naodmet.

_________________
"The Knower of Truth should go about the world outwardly stupid like a child, a madman or a devil"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 13, 2005 3:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
1. Isus nije mit.
2.U sadrzaj topica nisi upucen.
3.Kako me dozivljavas, tvoja slobodna volja.
4.Nemoj se zamarat mojim postom, pokusao sam nesto rasvijetliti ali vidim da je ovdje previse mracno.
5.Zdrav razum i logiku cu prepustiti tebi.

poz 8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 13, 2005 4:40 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Ej, Baphomet,

Pa denziteti su uvijek tu - pa uvijek si dio jednog, ma gdje bio. Ako neznaš, to ti je nivo svjesnosti. Dakle, uvijek si na jednom. Zato je glupo kad kažeš:

Citat:
Hm, pa ne možeš svaku stvar koju ne razumiješ prikrpiti "denzitetima".


To ti je i kao: svaku silu objašnjavate gravitacijom !!! Pa ona je ionako sveprisutna ! I ima utjecaja na SVE. I to kroz sve denzitete! Haha! Pa sve je u nekom gravitacionom polju... Razumiješ me sad?

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 13, 2005 10:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned nov 14, 2004 1:05 pm
Postovi: 149
Lokacija: Pula
Jack987 je napisao/la:
To ti je i kao: svaku silu objašnjavate gravitacijom !!! Pa ona je ionako sveprisutna ! I ima utjecaja na SVE. I to kroz sve denzitete! Haha! Pa sve je u nekom gravitacionom polju... Razumiješ me sad?

:wink:

Naravno da je sveprisutna ali nije jedina.

_________________
"The Knower of Truth should go about the world outwardly stupid like a child, a madman or a devil"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 13, 2005 11:21 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Pa da, ali sad to nije bitno. To je bio primjer da shvatiš denzitete koji su isto tako sveprisutni. I to svi. To ti je kao neboder od 7 katova. Svaki kat ima svoja pravila i samo ponekad ( kad dođe lift ) možeš ići na viši ( ili niži ako želiš ). Recimo oni gore su svjesni onih dolje jer su već tamo nekad bili, ali oni dolje neznaju što je gore jer se ide po redu - od 1. do 7. kata - tj. dok se nauče sve lekcije iz jednog - ide se na jedan viši.

Cijelo vrijeme postoji cijeli neboder, zar ne? Bez obzira tko se gdje nalazi...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 14, 2005 11:43 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
nego ja da se malo nastavim na onaj eksperiment :)
ako sam za ono prvo cuo pre 15-20 godina onda je ovo drugo bilo skorije:

ameri su hteli da na nekoj tacki na zemlji naprave da uvek bude dan. da kao vide ponasanje biljaka i zivotinja, fotosinteza ovo, ono... a taj satelit sto bi to radio bio bi negde gore u orbiti. bila je i prica da se vidi kako ce da reaguju ljudi ako se napravi dan 24h. i ta cela aparatura je bila ustvari od velikog broja ogledala.
ako su ove stvari moguce i ako je ova tehnika tako sofisticarana da zadire u one delove naseg bica za koje mi jos i ne znamo ima li tu odbrane i pored znanja koje sakupi pojedinac ili grupa?

ja ustvari imam teoriju a to je da ako te bas boli k...c za njih onda si ok ;)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 25, 2007 4:19 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 23, 2007 3:06 am
Postovi: 94
Lokacija: Novi Sad
Baphomet je napisao/la:
A možda se ipak radi o običnom medicinskom fenomenu :

http://www.stanford.edu/~dement/paralysis.html


To je uvek moguce, al iA, nemoj sada da me razocaras... ogledala itakvi eksperikmenti koji rezultuju praiskonskim strahom su nesto sto se po pravilu odnosi na jednu odredjenu i konkretnu stvar. Nesto zbog cega sam se ja bio povukao vise od 10 godina i nije mi padallo na pamet da se ponovo baci mna rad. Sve do nedavno. Ako ti kazem da je o tome pisano u Sinsinati zurnalu 1,5 & 2,6 verovatno ces znati o cemu je rec. Primarni atavizmi ljudskog nesvesnog koji se odnose na prezivljavanje i to je tajna koju sajentolozi cuvaju zakljucanu u sefu i po mom tadasnjem shvatanju onaj izvor sajentoloske moci na koji je nabasala ekipa astralnih terorista kada je bio onaj sukob klastera i sajentologa pre iha haj godina. I to je razlog zasto su Megi i Linda, cije ti knjige imas i cenis, napustile klaster pre tog sukoba. Treci clan klastera sa ovih prostora je mislim bio bas iz tvog grada, ili mozda iz Rijeke, ne secam se, ali mislim da on nije ucestvovao u tome. Cak ni u logistici, mada je moguce ali se posle ovoliko godina vise stvarn one secam. I to je koren price o "reptilima osvajacima iz svemira" posto je u pitanju ofidijanski ezotericni energetski tok. Dakle to je nesto veoma traumaticno, veoma opasno i u pitanju su "atavistickia bozanstva nase genetske strukture", po mom misljenju pre povezna sa sedam tzv zivotinjskih cakri nego sa drvetom smrti. Za divno cudo informacije o tim cakrama je Svamidji dao kad je bio u Novom Sadu, mada ne znam koliko su njegovi ucenici to dobili i koliko znaju za to, sto je velika retkost da se one uopste pominju u jogi.
U svakom slucaju tema koja definitivno prevazilazi kapacitete ovog foruma, kao i vecine drugih.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 26, 2007 8:30 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned nov 14, 2004 1:05 pm
Postovi: 149
Lokacija: Pula
gwydion je napisao/la:
U svakom slucaju tema koja definitivno prevazilazi kapacitete ovog foruma, kao i vecine drugih.

Stvar je u tome što ljudi nemaju neku mjeru kada se tumače neki fenomeni pa uvijek odu u ekstreme. Ili su fanatično racionalni ili paranoično duhovni.

Pa nije svaki šum koji čujemo u sobi proizvod vila i patuljaka, za neke šumove postoje i racionalna objašnjenja.

Nije svaki san značajan, nije svaka slučajnost veliki plan Svemira, nije svako nezadovoljstvo u životu proizvod uroka i nije svaki događaj urota viših denziteta.

Naravno da postoje stvari između dimenzija koje nisu primjerene našem umu ali kad tako nešto preskoči dimenzije onda se onaj koji se susreo sa time sigurno neće pitati o čemu se radi.

_________________
"The Knower of Truth should go about the world outwardly stupid like a child, a madman or a devil"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 26, 2007 12:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 23, 2007 3:06 am
Postovi: 94
Lokacija: Novi Sad
Baphomet je napisao/la:
gwydion je napisao/la:
U svakom slucaju tema koja definitivno prevazilazi kapacitete ovog foruma, kao i vecine drugih.

Stvar je u tome što ljudi nemaju neku mjeru kada se tumače neki fenomeni pa uvijek odu u ekstreme. Ili su fanatično racionalni ili paranoično duhovni.

Pa nije svaki šum koji čujemo u sobi proizvod vila i patuljaka, za neke šumove postoje i racionalna objašnjenja.

Nije svaki san značajan, nije svaka slučajnost veliki plan Svemira, nije svako nezadovoljstvo u životu proizvod uroka i nije svaki događaj urota viših denziteta.

Naravno da postoje stvari između dimenzija koje nisu primjerene našem umu ali kad tako nešto preskoči dimenzije onda se onaj koji se susreo sa time sigurno neće pitati o čemu se radi.


Slazem se potpuno. Sve je moguce ali pod odredjenim uslovima. Taj deo koji kaze pod odredjenim uslovima odredjuje tok cele ove price i to je razlog zasto sam ja toliko insistirao na verifikaciji. Danas po internetu citamo da svaka druga tinejdzerka razgovara sa vilenjacima, a da svaka druga domacica kanalise vanzemaljske poruke (ukljucujuci i moju komsinicu koja je inace neopisana dileja). Osecaj je subjektivna kategorija, u 99% slucajeva moze biti umisljen, plus sto je izvestan deo onih koji o tome pricaju podlozan psihijatrijskoj opservaciji. Zato je naucni metod verifikaciji izuzetno bitan i prisutan u metafizici. Sa jedne strane sprecava fantaziranje koje je svuda toliko prisutno, a sa druge strane stiti od zastranjenja u psihicki problem.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto nov 13, 2007 1:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Zanimljiv eksperiment.
Znaci soba (kutija) i ogledalo...postavljeno tako da se ne vidim.

Simple enough!

Ono što mene smeta je to što svi mi ovdje pricamo i prodajemo svju spiku i ono što smo procitali i dozivjeli na neki nacin. Subjektivni pristup... Osjecali ovo osjecali ono...

A vecinu vremena .. koje "istražujemo" ..baziramo na nekom teoretskom pristupu koji neznamo objasnit jer nemamo znanja dovoljno...

Tako da preporucujem eksperimentiranje.
Uzmi kutiju crnu ..ogledalo psostavi... gledaj i vidi.

Ako se "teleportiras" negdje..onda radi. Ili ako i uzmeš mobitel iz sobe..znaci da radi. :) Plain and simple!

Eksperimentirat treba... eksperimentirat!!!!

Isti slucaj sa piramida... mogucnost oštrenja žileta... well ok.
Ali kad mi uspije..onda cu znat za sasvim sigurno.
A do tad je vjerovanje da to radi...

A vjerovanje je jednako neznanju...

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 41 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz