Sada je: sub apr 27, 2024 6:56 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Antimaterijalni Svjetovi
PostPostano: sub jan 28, 2006 10:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Teška tema...

Što je antimaterija????

Polako ali sigurno...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 28, 2006 10:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 8:37 pm
Postovi: 260
Lokacija: Na glogu
Evo za pocetak:



Antimaterija je materija sastavljena od antičestica onih koje čine normalnu materiju. Naprimjer, atom vodika (H) sastavljen je od jednog pozitivno nabijenog protona i jednog negativnog elektrona. Ali atom antivodika ima negativno nabijeni proton (zove se antiproton) i pozitivno nabijen elektron ili pozitron.

Kad čestica i antičestica dolaze u kontakt (sudare se) dolazi do pojave anihilacije - procesa koji materiju potpuno pretvara u energiju po Einsteinovoj formuli E=mc2 ili jednostavno čestice se ponište, a na tom mjestu se na trenutak pojavi energija. Uzmimo na primjer sudar elektrona sa svojom antičesticom, pozitronom. Anihilacijom nestaju obje čestice i nastaje energija u obliku fotona. Taj foton postoji samo na kratko vrijeme a umjesto njega se pojavljuju dvije nove čestice, npr. opet jedan elektron i pozitron ili mion-antimion pa čak i proton-antiproton.

Kao što je već navedeno, anihilacija je jedini proces koji materiju potpuno pretvara u energiju, za razliku od, recimo, eksplozije atomske bombe gdje se samo jedan djelić njene mase pretvara u energiju. Dakle, to je mnogo bolje od današnje kemijske ili nuklearne energije dobivene u kemijskim i fuzijskim/fizijskim reaktorima.

Reakcija jednog kg materije i jednog kg antimaterije proizvela bi 1.8x10 na 17-tu džula (oznaka J) energije (naravno, po formuli E=mc2). Za usporedbu s tim podatkom, nuklearnom fuzijom kilogram vodika proizvede 2.6x10 na 15-tu džula.

_________________
Absense of evidence is not evidence of absence.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 29, 2006 12:06 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Antimaterija je eterički realitet u svjesnoj formi. Odraz materijalnog svijeta. Nestabilni gravitacijski valovi su veza između materijalnog i antimaterijalnog univerzuma.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 29, 2006 10:07 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Brkate lončiće. Antimaterija nije isto što i nematerijalni svetovi.
Antimaterija je deo fizičkog sveta, samo onog o kojem nam ne pričaju mnogo. Znate, ne daju nam baš sve informacije o ovom svetu. Ni fizičarima, a kamoli vama. Zato ne vredi vam da se mnogo pravite pametni jer nemate dovoljno informacija. Nemam ni ja. Zato bolje zatvorite ovu temu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 29, 2006 5:02 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Zato bolje zatvorite ovu temu.


Nenene... naučit ćemo. Ako ne znamo ništa o tome - ovo je prava stvar da otvorimo raspravu i izmjenjujemo mišljenja. Tako se upravo dolazi do dobrih zajedničkih sagledanja teme i svi nauče nešto iz toga.

Dakle, krenimo. Vidim da vam pojam realiteta nije jasan. Što je realitet? To je okolina koju percipira neki misaoni centar, recimo za početak - naš mozak. Svatko ima svoj realitet u kojem živi, kako percipira vanjski svijet koji nas okružuje. Moj realitet i tvoj realitet nisu isti, ali ako živimo na istom denzitetu i u istoj točki vremena/prostora, presjek ( zajednička svojstva ) naših realiteta se podudaraju u većini slučajeva. Tako da dobijamo percepciju naše "stvarnosti".

Primjer: pecipiramo planine, rijeke, zrak, druge ljude, sve materijalno što nas okružuje... dakle te uobičajene stvari su u svim našim realitetima zajedničke.
Ali, tvoji snovi se razlikuju od mojih i to su dva čisto različita realiteta. Ili emocije, doživljaji... nisu svim zajednički. Tu nam se realiteti razlikuju, pa onaj drugi ne percipira ovog prvog i obratno. Ili jedan može ovog drugog, ali drugi recimo ne može prvog... ili bilo koja kombinacija. Dakle, to su razlike u realitetima.

Tako i mi ne percipiramo antimaterijalni realitet - svijet u kojem je antimaterija vrlo realna i stvarna. Naravno, mi nemamo tu frekvenciju opažanja ( i okruženje i svijest ), pa je to za nas nerealan svijet, dok, on u stvari - postoji! Antimaterija je svijet eteričkih formi, energija, ali onih koje su svjesne. Dakle, vjerojatno 4 - 6 denziteta svijesti. Kako sve što postoji ima svoju refleksiju negdje, tako i naš materijalan realitet ima odraz u antimaterijalnom - eteričkom univerzumu koji je isto sveprisutan kao i ovaj naš materijalan.

Primjer: realitet radio-valova nije moguće percipirati čovjeku prirodnim putem - svojim osjetilima. Ali taj realitet je moguće detektirati i posebnim pretvaračima ( radio-aparatima ) pretvarati forme radio valova u našu razumljivu formu - govor i sluh. Dakle, transformiranje energetskih tokova jednog realiteta u drugi i obratno. Bez tih pretvarača nebi ni bilo moguće noramlno, prirodno, percipirati taj realitet FM i AM radio valova.

Dakle, naš materijalan svijet ima odraz u antimaterijalnom svijetu. Veže nas - gravitacija. Nestabilini gravitacijski valovi pokazuju vezu među njima.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 29, 2006 6:52 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned apr 24, 2005 10:44 pm
Postovi: 18
Jack987 je napisao/la:

Tako i mi ne percipiramo antimaterijalni realitet - svijet u kojem je antimaterija vrlo realna i stvarna. Naravno, mi nemamo tu frekvenciju opažanja ( i okruženje i svijest ), pa je to za nas nerealan svijet, dok, on u stvari - postoji!


ali mi jednim dijelom ne percipiramo ni materiju(na nivou atoma-recimo).
zbog toga ni ne percipiramo antimateriju koja je također dio materijalnog svijeta (ili njena refleksija, ali na materijalnoj razini), pošto je za sad (koliko ja znam) uspješno "sastavljen jedino atom antivodika (pozitron i antiproton).
pitanje je da li bi percipirali antimaterijalni planet kad bi postojao...

[/quote]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 29, 2006 9:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 19, 2005 12:53 pm
Postovi: 217
Lokacija: zagreb
Iz svega se da zaključiti da nam je šetnja po frekvencijama vrlo ograničena, te da je nužno osmisliti aparature koje bi nam bile od pomoći!

Naime, naše perciptivne sposobnosti, u prosjeku, su u određenom intervalu, što je logično, jer ostatak, ili gore ili dole, za nas bi bio poguban, ako bi ga percipirali!

Naravno da težimo spoznaji izvan našeg realiteta opažanja, makar za to nismo pripremljeni!

Intelektualno spoznati neke stvari vrlo je razočaravajuće, ako se to ne može i osjetilno! To je odprilike kao i kad nam netko PRIČA o dobrom sexu :!: 8)

Čak i stari Kabalisti su predvidjeli "Drvo u sjeni", no malo je bilo uspjeha dosizanja istog!

Ofucano zvuči, no zaroniti u energije Svijesti, jedno je sasvim suvislo rješenje! U Fizičkom je svijetu teško prevodivo, ili gotovo nemoguće, događanja tih razina opisati, no možda uskoro u nekim istraživanjima izađe neki Translator kao fizička mašina i prevodilac :wink:

Vjerojatno će tada puno stvari postati jasnije............ 8)

_________________
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 29, 2006 10:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Zar materija nije isto što i materija izuzev što je ona anti (+ i -). Obje imaju iste manifestacije u materijalnom svijetu i ne možeš ih razlikovati dok je ne uzmeš u ruke, ali tad na žalost nećeš moći ništa reći jer te neće biti. Da nije eksprimentalno potvrđena rekao bih da je u pitanju matematička zafrkancija dokonih mlatimuda. Problem je utvrditi prirodu onog "anti" i "ne anti". Zašto naša materija nebi bila "anti". I što tu znači naelektrisanje?

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 30, 2006 2:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Pantelija je napisao/la:
Brkate lončiće. Antimaterija nije isto što i nematerijalni svetovi.
Antimaterija je deo fizičkog sveta, samo onog o kojem nam ne pričaju mnogo. Znate, ne daju nam baš sve informacije o ovom svetu. Ni fizičarima, a kamoli vama. Zato ne vredi vam da se mnogo pravite pametni jer nemate dovoljno informacija. Nemam ni ja. Zato bolje zatvorite ovu temu.


Naravno da nije isto. Ali pokušavamo da redefiniramo postavke dvojice ljudi koji su čak dobili Nobelovu nagradu za svoje otkriće, to je ono o čemu priča IsusBog.

Nitko se ne pravi pametan.

A na tvoj komentar o zatvaranju teme ti mogu reći slijedeće:

Vječno postojeći Antimaterijalni Svijet nemanifestiran je materijalističkom naučenjaku. On može jedino imati informaciju o njemu ukoliko su počela njegova postojanja suprotna vezujućim silama materijalnog svijeta.

I
Citat:
skreno neman ni ja pojma o antimateriji, nema smisla komentirat ono s čim se nikad nismo susreli.....u ovom fizičkom svijetu.


Zašto je tako lako odbaciti nešto o čemu nemaš pojma nego pokušati to naučiti.

Ono što ja želim da istaknem je da čovjek može pokušati otići na koji god planet želi, ali je to moguće jedino pomoću psiholoških promjena u umu ili mističnim moćima. Um je jezgra materijalnog tijela. Svako tko vježba um da se okrene od materije prema duhovnoj formi Apsolutne Istine može doći u duhovno kraljevstvo u Antimaterijalnom Svemiru. U to nema sumnje.

Idemo dalje, uskoro...


Zadnja izmjena: Kuronja; pon feb 20, 2006 6:19 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 01, 2006 10:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Dobro ajmo ovako. A šta je materija?

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 02, 2006 12:19 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Suprotno od antimaterije... hehe! Šalim se!

Skup atoma. Ili manjih čestica koje tvore atome. ( 3 D objašnjenje )

Misaone forme jednog ili više misaonog centra iz viših stupnjeva svijesti. ( hiperdimenzionalno objašnjenje )

A iz percepcije mačaka ( 2. denzitet ) to ne postoji !!!

Pa sad, gledajte na stvar kako vama paše... hehe!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 02, 2006 10:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Da iskren i pravilan odgovor :D

Neđe davno sam čitao da su dvoje istraživača neđe početkom prošlog vijeka utvrdili gtađu elektrona kao trostruki stojeći talas. Čak su ga i nacrtali. Zapanjujuće je bilo da su nacrtali dvije vrste elektrona koji su bili kao odraz u ogledalu. Naravno tek poslije 20-ak godina je utvrđeno da elektroni imaju spin.

Nemam razloga da sumnjam u analognu građu drugih čestica.

Zanimljiva je pojava anihilacije. Dali anihilaciom anti materija i materija čine nešto kao " ključ za razvezivanje" ti energetskih čvorova.

Sjetih se da sam u nekoj od knjiga preporučenih na ovom sajtu pročitao.
Da bi se postavilo pitanje treba se znati najveći dio odgovora, ili tako nekako. :cry:

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 08, 2006 1:13 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
STOCHOLM, 26.10.1959.

Dva su američka naučenjaka atomske fizike, nobelovci, zbog otkrića antiprotona, dokazujući da materija postoji u dvije forme-kao čestice i antičestice,nagrađeni.

Prema jednoj od temeljnih pretpostavki nove, ili te teorije, može postojati drugi svijet ili antisvijet, izgrađen od antimaterije.

Taj antimaterijalni svijet sastojao bi se od atomskih i subatomskih čestica koje se okreću i titraju u orbitama suprotnim onima u svijetu koji poznajemo.

Ako bi se ta dva svijeta ikad sudarila, oba bi bila uništena u zaslijepljujućem blijesku.

Da li mi netko može da ti neku novu viziju ove nobelovske teorije?

U ovome stanovištu su istaknute slijedeće tvrdnje:

1. Postoji antimaterijalni atom ili čestica koja je izgrađena od antisvojstava materijalnih atoma.
2. Postoji drugi svijet pored ovoga materijalnog svijeta o kojem imamo samo ograničano iskustvo.
3. Antimaterijalni i materijalni svjetovi se mogu u određenom trenutku sudariti i uništiti jedan drugoga(već objašnjeno).

Od tih tvrdnji, složio bih se s prve dvije, ali s trećom samo unutar ograničene naučne definicije antimaterije. Poteškoća leži u činjenici da se naučna koncepcija antimaterije pruža samo samo do druge vrste materijalne energije, dok prava Antimaterija mora biti Antimaterijalna, ili Duh.
Materija kakva jest mora biti podložna uništenju, ali Antimaterija-ako treba biti slobodna od svih materijalnih simptoma- mora biti također slobodna od uništenja, po samoj svojoj prirodi.

Ako je materija podložna uništenju ili djeljiva, Antimaterija mora biti neuništiva i nedjeljiva.

Zar je toliko teško upalit moždane vijuge na ovako bitnu temu?

Pa što čovjek da misli?!


Zadnja izmjena: Kuronja; pon feb 20, 2006 6:20 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 15, 2006 11:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Dakle otkriveno je da postoje dva oblika uništive materije. Materija i antimaterija su dvije forme energije.
Postoji energija koja je stvorila materijalni svijet, a u svojoj superiornoj formi, također i Antimaterijalni(Transcendentalni) svijet.

Živa bića pripadaju kategoriji superiorne energije. Inferiorna energija je materija. Naime, kreativna energija se predstavlja u dvije forme.

Materija sama nema kreativne snage. Materijalne stvari nastaju kada njome upravlja živa energija. Materija je, prema tome, u svojoj neprerađenoj formi, latentna energija Vrhovnog Bića.
Kada god mislimo o energiji prirodno je da mislimo o izvoru energije. Dakle kad mislimo o struju prirodno je da mislimo istovremeno o centrali gdje se proizvodi.

Energija nije samodovoljna. Ona je pod kontrolom superiornog živog bića.

Izvor energije mora biti "živo biće" s punom sviješću o svemu. To najviše živo biće je Kreator ili sveprivlačno živo biće.......... :wink:


Zadnja izmjena: Kuronja; pon feb 20, 2006 6:21 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 17, 2006 10:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Ajmo dalje...

Kad nitko nema što pametno za reći, onda ja nastavljam dalje:

Evo nešto za promisliti...

Naime, onaj tko je čitao brdo knjiga i kanaliziranih poruka s viših nivoa, prirodno je da si postavi pitanje, što to sve zapravo znači?!

Svi nam govore, pa čak i najsvetiji Vrhovni spisi, premda su i oni sublimirano kodirani, da je realnost u kojoj živimo takva i takva... materijalni univerzum je ono što si mi prevodeći neka "primitivna" ograničavajuća znanja percipiramo realno onako kako smo uvjereni da je, govoreći Apsolutno Neistinito...

Ajmo reći, da koristimo 5 osjetila koja su maximalno izražena u našem 3D postojanju,... ma taj način da se automatski individualno ograničimo za induktivni put Samospoznaje i živimo u uvjerenju da idemo sistemom padanja slapovana tvrdu ili grubo ocrtanu materiju Zemljine podloge...

Dakle, imam vid da bi pravilno percipiraoo svijet oko sebe, osjećam da bi ga osjetio, imam okus da bi ga probavio, imam sluh da bi ga čuo, imam miris da bi ga omirisao i na kraju sam postao rob nečega što, na kraju krajeva izvire iz samoga mene i Vrhovnog Izvora sveg odjeljenog postojanja neograničenog shvaćanja transcendentalnog beskrajno "ne"očitovanog Uzroka mene i Njega...

Što želim reći?!

Želim reći da sve što vi mislite da percipiraze kao nivo postojanja transcendentalno neuništivo kreativne bezuvjetovane Duše, se svodi na projekciju svih realnosti koje izviru iz svih vaših uvjetovanih osjetila, ovisno o denzitetu na kojem se nalazite...

Vi ne živite život koji vidite, već ga kroz svoja osjetila producirate van transcententalnog neuvjetovanog Bivstva...

Osjetila služe za percepciju hologramske produkcije stvarnosti vas samih a ne percepcije okoline koja je uvjetovana energetsko neuvjetovanom očitanju bezmaterijalnog postojanja DUŠE u induktivnom, neodgovarajućem procesu Samospozanje...

Ja Sam Ono Što Jesam.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 20, 2006 1:21 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Nekako mi stalno neke sile bacaju ovu bitnu temu, bez ičijeg sudjelovanja, na dno stranice, pa ću onda, onako usput, da iznesem još jednu tvrdnju:

Nauka će doći do savršenstva, a 99% ljudi se bavi nesavršenom naukom, kada materijalistički naučenjaci, uvjereni u svoju antimaterijalno izvorno crpilište informacija, spoznaju svojstva Antimaterijalne čestice i oslobode je od druženja s nepostojanim materijalnim česticama.
Takvo bi oslobođenje označilo vrhunac naučnog napretka.


Zadnja izmjena: Kuronja; pon feb 20, 2006 6:23 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 20, 2006 1:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Antimaterija je materijalna bas kao i materija. Najobicnija verzija ove materije tu, dakle u antimaterijalnom svijetu bi po tom modelu o kojem se ovdje govori najnormalnije moglo naci ljude/svjesna bica, drvece, kuce, skole, igralista itd. itd. i sve bi nosilo ista sviojstva kao i ovdje. Govoriti o njoj u kontekstu duhovnog je posve besmisleno sta je i razlog zasto tema pada.

Uostalom cinjenica da danas vec rutinski izoliraju cestice antimaterije i OBILNO rade eksperimenti sve govori. O tome da je pozitron bio poznat prije 70 godina da ne pricamo.

Dakle cestica antimaterije je identicna materiji po apsoultno svim kemijskim i fizickim svojstvima osim sta je tocno suprotnog naboja.
Otisli su toliko daleko da jedna firma zeli patentirati antivodik. Za komercijalnu upotrebu namjervaju to iskoristiti. Ej, za KOMERCIJALNU upotrebu.

Medutim pretpostavljam da je u ovom slucaju rijec o necem drugom sta zakljucujem po osobi koja je otvorila topic.
Naime Prabhupada (Hare Krisna, glava i osnibatelj pokreta za neupucene) kao i cijelo danasnje drustvo ISCKON redovito izdaju sta knjige sta publikacije koje moram rec ja u nekim dijelovima simpatiziram jer je vedksa kultura zbilja bogata, medutim tamo se moze nac nezamislivih gluposti.

Tako je netko, tko ocigledno o fizici zna nesto minimalno (nedovoljno za razinu srednje skole) isao usporedivati jedan koncept iz Srimad Bhagavatama, iz opisa o gradi svemira, te Purana pretpostavljam sa antimaterijom.

Nelogicnost, neznanje, i iskrivljena interpretacija tog teksta su izmamile osmijeh na moje lice.

Primjerice, taj entuzijast, u najboljoj namjeri vjerujem, ali sa katastrofalnim posljedicama, je izrekao totalnu dezinformaciju da je recimo antimaterija suptilnija o materije obicne, sta je zesca dezinformacija.

Anti materije ima iste materijalne karakteristike kao i materija a ono sta izaziva eksploziju kod susreta je iskljucivo njihovo medudjelovanje.
Tu sad mozemo spekulirati o Apari i Pari Prakriti kao dva kreativna vida energije.
Naime cinjenice govore da antimaterija i materija zbilja u dosta slucajeva iz energije mogu nastat simultano. Medutim povezivati na silu to sa vedskih duhovnim svijetom je navodenje na krivi put a ktome i indikacija totalnog nepoznavanja teme.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 20, 2006 2:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
OPO, ako malo bolje pročitaš vidjeti ćeš da nisi napisao ništa što već nije navedeno.

Nadalje, nisam imao namjeru govoriti o bilo kakvim fizikalnostima i materijalnom univerzumu.

Moje relativno malo poznavanje fizike nema apsolutno nikakve veze s temom, ti bi to barem trebao znati jer tvrdiš tako.

Međutim, očito je da se i ti skrivaš iza pukog iluzornog znanja i repliciraš neke svoje spoznaje na vrlo duhovit i blago uvredljiv način, što je očito ko kuća.

Nije da me što uvrijedilo, ali kad već misliš da znaš više onda to i reci, te ne budi kao većina koji tvrde da znaju sve, no uvijek u prvi kontekst bace nekakvu uvredu kako bi, zapravo prikrili svoje blago neznanje.

Osim toga ovdje nije riječ o antimateriji kakvu ti, pretpostavaljam, misliš da ja promoviram, baš suprotno...

Što se tiče nekakvih pokreta i nečijih teorija, koje su na prvi pogled ovdje bačene u kontekst samo su primat za ono što ja ovdje želim da istaknem, s obzirom da ti nisi shvatio čemu ovo vodi naivno si uhvatio za neku slamćicu i jedva čekao da mi spustiš.

Žao mi je jedino što nisam o tebi imao ovakvo mišljenje, sad ipak vidim da se i ti daš malo zamesti...

Eto, molim te bar da na ovo moje sad napisano ne pišeš one tvoje smiješno sročivane komentare, koji me svakako nanovo nasmiju, pa makar i na moj račun, jer razvodnit ćemo i ovako ne shvaćenu temu i onda će početi koje kakva prepucavanja...

Citat:
medutim tamo se moze nac nezamislivih gluposti.


A gdje ne može.

Citat:
isao usporedivati jedan koncept iz Srimad Bhagavatama, iz opisa o gradi svemira, te Purana pretpostavljam sa antimaterijom.


Pretpostavljaš!

I što je sad zaključeno iz svega ovoga. Opet ništa...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 20, 2006 4:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Kalki, nemoj biti osjetljiv kao curica. Sta se odmah vrijedas.
Ja pisem kako jedino mogu. Znam i drukcije ali nema potrebe.

Dakle sukladno tvojoj primjedbi pazljivo sam ponovo procitao cijeli topic i moram naglasiti da sam itekako rekao nesto novo.

Naime za razliku pretpostavljam od vecine ovdje ja sam svojevremeno procitao svu ISCKON-ovu nakladu uzduz i poprijeko pa i dvoznamenkasti broj puta.
To mi je omogucilo da danas sa nepogresivom i neumitnom tocnoscu prepoznajem njihovu retoriku i argumentcaiju.

Gle, ISCKON je prolazio kroz fazu (u kojoj su i danas rekao bih) da su silom trazili moderne - znanstvene potvrde svojih tvrdnji koliko god je to moguce. Naime empirija je pokazala da to privlaci mlade zapadanjake. U procesu su se desile nezaboravne nebuloze od kojih je jedna ta da se pokusa usporediti vedski koncept nematerijalnosti sa cistim 3D konceptom antimaterije.
Medutim to je krivi put. Zasto su trazili potvrdu u necem za sta sami tvrde da je 'vako ili 'nako. Nema potrebe. Ali silovali su i siluju i zato to tako ispada kako ispada.

I zato priznaj. Jel jesi to pokupio iz neke ISCKON-ove publikacije.
Jesi i znam da jesi. Reci, priznaj, pola ti se prasta.
Koliko god to bilo tragicno, ipak te amnestira velikim dijelom od izrecenih tvrdnji.

Dat cu samo neke highlighte ISCKON-ovih tvrdnji na temu antimaterije!
Neke sam procitao od tebe.

1.Antimaterija je "finija" iliti suptilnija od materije. Nije istina. Identicna je materiji. 3D koncept. To se zna i provjereno je. Zapravo ne samo da je provjereno nego odgovara matematickom modelu koji to predvida.

2. U zivucem organizmu postoje antimaterijalne cestice?!?!?!?!
Ta mi je najbolja! Dakle svasta. Materija i antimaterija...e to je poprilicno eksplozivna kombinacija.

3. Ono sta me posebno odusevilo je tvrdnja da pri kontaktu antimaterije i materije, antimaterijalna cestica NE biva unistena.

4. Ti u nekom prijasnjem postu takoder tvrdis da je antimaterija vjecna. Napisano crno na bijelom. Ne da nije nego je itekako prolazna. A u kontaktu sa materijom uz gomilu elektromagnetskih zraka odlazi uz vatromet.



Dakle meni je drago da ti imas svoju sliku svijeta i tako dalje ali ja samo kazem da ZNAM odakle ti te ideje i da ti kazem da su jos za Prabhupadinog zivota takve stvari bile iznasane a tada se o cijeloj stvari nije znalo toliko kao danas. U tom kontekstu sam sve to komentirao.
Rekoh da je sa njihove strane to moza bilo u dobroj namjeri, ali sa katastrofalnim posljedicama. Postoje ako su htjeli ici tim putem gomila danas mocnijih teorija gdje se mogu nac suptilniji nivoi ili bar njihov trag.
Elektromagnetski valovi, kvante cestice, dark matter ma bilo sta ali antimaterija, brate, pa to je previse!

Dakle tvoja argumentacija u postu prije da nisi mislio na ovakvu ili onakvu antimateriju mi je nevazna jer ZNAM da si tu ideju dobio upravo od doticnih hare krisna dobrovoljaca a itekako sam vjeruj mi upucen sa njihovim likom i djelom.

Citat:
I što je sad zaključeno iz svega ovoga. Opet ništa...


Zakljucak je jasan i kristalan poput najbistrijeg gorskog potoka na netaknutim planinskim vrhuncima na ranim jutarnjim zrakama Sunca.

A taj je....

Teorija o antimateriji kao gradevnoj jedinici vedskih duhovnih svjetova je tragicna. Zapravo smijesna.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 20, 2006 4:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Svakim danom u svakom pogledu sve vise napredujem.
Neki vrag mi ne da mira i idem traziti po netu taj clanak jer znam da ga ima i da sam ga vec vidio hehhehe.

Trebalo mi je jedva minut da ga nadem te ovdje prilazem link.
Stvar je jasna kao dan.....iz staro vedske teze koju ja smatram jasnom i istinitom...a to je postojanje suptilnijeg svijeta, oni pokusavaju nac vezu sa antimaterijom. Sta sam i komentirao u gornjim postovima.

Da ne bi bilo da sam nesto pogresno shvatio prilazem link i dobro promatrajte tok Kalkijevih postova i sam sadrzaj na linku.

http://www.prabhupadaconnect.com/BTG17_Part2.html

Uostalom za ovo oni tvrde da opisuje antimateriju!!!!!!!!!!!!!


Citat:
"It is neither cut into pieces by any material weapon, nor is it burnt by fire. Neither it is moistened by water nor it is dried up or evaporated by air."

"It is indivisible, non-flammable, insoluable and non-evaporable. On account of its being eternal it can enter into any sort of body. Being steady by constitution, its qualities as above are always fixed up."


Dakle ovo ovdje opisuje gotovo sve sta antimaterija nije. Takva cestica zbilja postoji i ja vjerujem u nju ali ovi ISCKON-ovci ga zbilja pretjerase....

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 72 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz