Sada je: sub apr 27, 2024 9:05 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pon feb 20, 2006 5:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
OPO, gledaj ovako.

To što je taj čovjek rekao a i svi drugi nije uopće bitno u vremenu u kojem mi živimo. Nažalost ništa se od tada nije više objasnilo.

To što ti pričaš o antimateriji i materiji je točno. I ja ne vidim kako si uspio ubacit mi usta neke stvari koje sam u startu i ja sam htio pobiti otvarajući ovaj topic.

Za mene je antimaterija i materija jedno te isto, materijalno je kako god okreneš.

Naime, sama riječ antimaterija nema svoje pravo značanje i kao takvo je jezično gledajući, izanipulirano do te naravi da na kraju krajeva brka cijelu koncepciju hvaćanja Antimaterijalnog.

Kako ne shvaćaš da ja ni u kome slučaju ne podržavam u cijelosti nečija nahođenja, već ih uzimam kao prvu lekciju shvaćanja ovih pojmova.

Znaš u čemu je problem. U tome što ljudi na forumu nikako da shvate neke svoje izjave kad kažu ovo je nematerijalno a ovo je materijalno.

Jebemu, ako je nešto nematerijalno, onda je ono nije podložno uništenju, a antimaterija, za koju se ti trudiš meni objasnit da je takva kakva je, ja odavno znam. Ali ne znaju ljudi kojima to ne pričaš. Tako da ovaj obostran razgovor je čisto dokazivanje nečega što ja znam a i ti nadam se.

Ali onaj tko je otkrivši postojanje tzv "antimaterije" uzeo baš ovaj izraz da bi objasnio što je to, je pogrešio.
Dakle postoji velika razlika ako napšemo antimaterija i Antimaterija jer su to dvije različite stvari.

Što se tiče tih tvojih ISCKONovaca meni to ne znači puno u životu, taj materijal sam ja prožvakao, a što se tiče Vedantologije same, premda za razliku od drugih nauka, spram nje imam malo više simpatije, ali je ne uzimam zdravo za gotovo.

Citat:
1.Antimaterija je "finija" iliti suptilnija od materije. Nije istina. Identicna je materiji. 3D koncept. To se zna i provjereno je. Zapravo ne samo da je provjereno nego odgovara matematickom modelu koji to predvida.


Pa naravno da je ovo točno. Ali kako ne kužiš da ono o čemu ja pričam nije ovo, niti sam ikako htio pobiti ovu tvrdnju, pa ona je polazna stvar za shvaćanje.

Citat:
2. U zivucem organizmu postoje antimaterijalne cestice?!?!?!?!


Pa ne postoje antimaterijalne čestice kakvim ih ti sebi želiš ovdje objasnit, pa pomisao na to bila bi ravna nuklearnoj katastrofi.

Citat:
3. Ono sta me posebno odusevilo je tvrdnja da pri kontaktu antimaterije i materije, antimaterijalna cestica NE biva unistena.


Ne bi bila uništena Antimaterijalna čestica ili DUŠA, zaboga, sve ovo što si ti ovdje shvatio kao antimaterijalnu česticu objasnio sam ti gore da shvaćam, ali to što je netko izrekao na ovaj način ti si krivo interpretirao, jer kao što sam rekao jezik je jako podložan manipulaciji, stoga ja neke stvari pišem velikim slovom iako se pitam jel netko to uopće konta.

Citat:
4. Ti u nekom prijasnjem postu takoder tvrdis da je antimaterija vjecna.


Pa naravno da je vječna, ali ona koju pišeš velikim slovom, premda sam možda i ja previdio u nekome svome postu nešto poput toga pa nije za odmet da se na to ukaže, već nego da se to odmah u startu posere.

Ali antimaterija kakvom je ti objašnjavaš a i ja sam iznijeo davnih dana teoriju koju su vrhunski znanstvenici, kako ti kažeš crno na bijelo, potvrdili je uništiva i prolazna.

Citat:
Teorija o antimateriji kao gradevnoj jedinici vedskih duhovnih svjetova je tragicna. Zapravo smijesna.


Je iz kuta gledanja kako si ga ti objasnio. Ali ja i dalje tvrdim da sama riječ antimaterija je napravila tolika sranja da je to teško ispravit a vidi se iz našeg razgovora.

Osim toga što si zapeo za Praphupadu i te HK pokrete, kakve to veze ima s konačnim Ciljem?!

Kvragu, ako ne možemo u samome startu riješti neke morfosintaktičke probleme koji vode totalnoj miskoncepciji Kreacije onda je to smješno.

To što ti tražiš dokaz od mene da sam čitao ovo ili ono su dječja posla.

Ja se nemam kome opravdavati, kamoli tebi, želim samo da vidimo jel na kraju krajeva napokon smo riješili ovaj primitivno problem, koji nije trebao nastati?

Osim toga ako si toliko siguran i, čak, evo daješ pravne savjete drugima o tome koliko su moje teorije ispravne ili ne, slobodno se uključi u raspravu i pobi to ako si toliko uvjeren.

Mislim toliko sranja oko ničega, tj nečega što je nebitno, ali osnovno.

Osim toga topic je Antimaterijalni Svjetovi, i to ne oni koje ti misliš da jesu.

Govorim o Čistoj Transcendenciji, ukoliko ti to ne shvaćaš tvoj problem.

Pozdrav!

P.S.

Citat:
Elektromagnetski valovi, kvante cestice, dark matter ma bilo sta ali antimaterija, brate, pa to je previse!

Mislim, odakle ti uopće palo napamet da su oni ovim putem pokušali išta krajnje objasniti.

A tim valovima i čestica nećeš ama baš ništa dokazati, stoga ti je bolje kloniti se tih materijalnih gluparija, jer materijom ne možeš dokazati Neuništivo, ali jednim neshvaćanjem prave kontekstualne upotrebe riječi "antimaterija" itekako možeš pobiti cijeli koncept na kojem se zasniva materijalno postojanje i tako sjebat 99% stanovništva, kao što su svi s dobrom namjerom izvrsnog prevođenja svih spisa na razne jezike uspjeli napravit.

Na kraju svega, znam da kužiš što je ta dokazana antimaterija, to shvaćam i ja ali ako ne kužiš što je to Pravo Antimaterijalno ili Transcendentalno, onda mi je žao.

Osim toga kad bi ti rekao da se ti sad nalaziš u Transcendenciji, vjerovatno ne bi to razumio.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 20, 2006 5:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Lupas sad. Ostavi ko sta moze razumijeti ili ne po strani. Ispadas smijesan.

Ili si mislio to sta si mislio pa nikom nista ili nisi, u kojem slucaju si temu lose poceo, jos losije nastavio...a zatim....zatim je sve poslo nagore.
Ali sta je tu je moramo raditi sa onim sta imamo. a imamo to da si jednu ideju koju su doticni "moji" (moji a ti ih maltene citiras, pa nisam ja kriv sta sam obavijesten o idejama raznih likova) ISCKONO-ovci pokusali proturiti ne bi li im se pastva sta vise povecala. Jer ako nisi mislio na antimateriju a tako si je zvao problem vise nije toliko kod bujne maste zalutalog ISCKON-ovca nego kod tvog postavljanja teme. Puno je lakse napisat nesto nego ocekivat da ti neko cita misli.

A ako si mislio rec da postoje suptilnije cestice onda si zbilja otkrio toplu vodu. To ovdje znamo svi vjerujem. Samo sta ih nitko nije pokusao povezati sa antimaterijom.
I nemoj ti meni sta ja shvacam sta ne. O tome nemas pojma. Recimo mene boli kiton sta ti razumijes a sta ne. Ne opterecujem se time.

Izgubio si priliku da te shvatim kad ti je IsusBog ljubazno uputio u narav antimaterije kakva je opisana u onom clanku a ti mu rekao da je to srednjoskolsko znanje.

Ti si ovdje postavljao teze pa ih ti i dokazuj. Ja necu gubiti vise previse vremena na ovakve tvrdnje. Uostalom ne mogu shvatiti Transcedenciju i Izvor tako da sad idem nakupljat nove uzroke koje ce mi u slijedecoj inkarnaciji omoguciti da ponovo budem tako lijep, drazestan i pametan.

A ako si vec htio prodati neku tezu kakva god ona bila onda si mogao lijepo dat link na nju jer tamo sve to pise. Onako ljudi mogu procitati original a ne tvoju interpretaciju.

Ne ulazim u besmisao da nesto sta je u hijerarhiji iznad materije, zovemo imenom koji je pozicionira kao nesto sta je suprotno od materije.

Citat:
Osim toga što si zapeo za Praphupadu i te HK pokrete, kakve to veze ima s konačnim Ciljem?!


Ima sa tvojim postom.
I pitas me odakle mi ideja da su oni isli nesto objasniti?????
Pa oni su rekli.....
Eto sad vrtim glavom i cudom se cudim...

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 20, 2006 5:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Citat:
A ako si mislio rec da postoje suptilnije cestice onda si zbilja otkrio toplu vodu. To ovdje znamo svi vjerujem. Samo sta ih nitko nije pokusao povezati sa antimaterijom.


Nisam mislio, ni pokušao povezati jedno s drugim. To si ti mislio.

Citat:
Ispadas smijesan.


Ništa što već nisam znao. Samo sam sad još i tebi.

Citat:
Izgubio si priliku da te shvatim kad ti je IsusBog ljubazno uputio u narav antimaterije kakva je opisana u onom clanku a ti mu rekao da je to srednjoskolsko znanje.


Priliku gubiš ti zato što je ne vidiš. A definicija tvoje i njegove antimaterije je samo jedna lijepše izrečena definicija materije. Kad shvatimo Antimateriju onda smo ispunili svrhu naših života.

Citat:
A ako si vec htio prodati neku tezu kakva god ona bila onda si mogao lijepo dat link na nju jer tamo sve to pise. Onako ljudi mogu procitati original a ne tvoju interpretaciju.


Ja ništa ne prodajem. A ti si očit primjer kako se čovjek može zaplesti kad pročita originalnu tezu i onda skroz uvjeren u svoje spoznaje proturječi sam sebi.

Citat:
Ne ulazim u besmisao da nesto sta je u hijerarhiji iznad materije, zovemo imenom koji je pozicionira kao nesto sta je suprotno od materije.


Ništa nije besmisao, a kamoli ova tvoja izjava.

I na kraju si samo potvrdio da nisi shvatio što sam ti napisao post ranije, pa ako ti nećeš da se potrudiš da to shvatiš, ne moraš...

Naprosto šteta! :cry:

Temu sam počeo krajnje najjadnije što sam mogao, prvo sam dobio što sam dobio, onda jedno vrijeme ništa, pa onda krajnje pljuvanje po imenu topica koji govori sve za sebe, ali bar mi je jasno da o ovome ne može biti normalnog razgovora, i jako mi je žao, bolje da pričamo o koje kakvim alienima, orgonima, genetici i DNA, programiranju itd. jer to vrijednije već ovo...

Kakvo sranje.

Sve u svemu, sretan put!


Zadnja izmjena: Kuronja; pon feb 20, 2006 6:31 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 20, 2006 6:00 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Eh... da više sada nemamo "sudar" antimaterije i materije... da ne izbije "požar" ... ehehehhee... momci...

Dakle, očito imamo problem sa pojmom "antimaterija", odnosno njegovim značenjem. Razlikuju se poimanja dotične "stvari"

Hajde da probam malo otpetljati ovo zapetljano klupko...

Nemam pojma o toj tematici, ali onako, gledajući iz 3D, onako "prosječno-glupo-pametnog čovjeka", sa ograničenjima koja nam omogućuje naša okolina:

Gledamo atom. Imamo jezgru i njene čestice. Imamo elektronski omotač, plašt. Ovaj se vrti oko jezge, na određenoj udaljenosti, ovisno u kojoj je "ljuski" i bla, bla, bla... Sad, da li bi mogli nazvati "antimaterijom" onaj "prazan" prostor koji je između tih čestica? Makar onaj između jezgre i elektronskog omotača?

Dalje, recimo da sad naslućujem da postoji i druga, "Antimaterija"... koja se isto zove, ali nije jedno te isto kao i "antimaterija". Dobro, ipak je razlika u velikom slovu na početku. Eh, sad... dajte ako to netko zbilja zna, i može lijepo objasniti "zdravoseljačkim" jezikom da mogu svi razumijeti, bio bih mu zahvalan. Pustite sad rekla-kazala, ovi ili oni. Hoću lijepo objašnjenje sa primjerima, da bi to većina mogla shvatiti.

Jer ako pričamo nekim "višim" jezicima... često dođe do zabuna i krive interpretacije radi našeg nerazumijevanja istog.

Hvala svima i dajte konstruktivne odgovore, a ne destruktivne.

:roll:

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 20, 2006 6:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Dakle nije ni cudo da smo dosli do ovdje kad nije cisto sta je antimaterija.

Antimaterija nije nikakav prazan prostor u nekom laickom smislu nego je to atom. Najobicniji atom sa jednom znacajnom razlikom. Umjesto da je elektron negativan a proton pozitivan, ovdje je proton negativan a elektron pozitivan. to je razlog zasto je za ovaj drugi, nas, komplementarni dio svemira gotovo nevidljiv, jer cim dode u kontakt sa atomom poniste se i kao nusprodukt daju ogromne kolicine energije.

Antmaterije je izolirana u manjim kolicinama i nema razloga za mistifikaciju toga svega.

U 60tim kad je gornji clanak pisan sva ta stvar mozda nije bila toliko ocita pa su je ovi pokusali povezati sa nekim referencama u vedama o duhovnim svjetovima dakle planetama Vaikunthe i sl.

Pokusaj ciju zastarjelost prati samo komicnost istoga.

Medutim to je ocito jos na netu i inspirira ljude koji su procitali clanak da ga repliciraju u manje vise nepromijenjenom obliku na forumu sta je samo po sebi ok stvar ali ponekad se desi da naleti neki lik poput mene koji je sa tom pricom vec upoznat, pojasni je, pa dode do ovoga.

Inace, ako cemo gurat danasnju znanost u vedske principe i teorije za sta ima dosta mjesta onda mozemo rec da na mnogim mjestima dolazi do potvrde nekih tamosnjih tvrdnji.
Konkretno kad pogledamo razne stvari kao sta su kvantna nelokalnost, teorija struna i slicno koja recimo govori da su elementarne cestice poremecaj u prostoru kojeg mozemo opisati kao poremecaj "nicega u nicemu" i dalje kao vibracije tog poremecaja, koji onda radi kompleksnije strukture tj. cestice koje tvore ovaj svemir. Slican model nalazimo i u vedskoj filozofiji kada se govori o tamosnjim elementarnim cesticama. Vede su davno prije govorile da se u svemiru moze prenositi informacija sa mjesta na mjesto istovremeno. Danas je to pokazala kvantna fizika recimo.
Imamo takoder istrazivanja koja pokazuju da subatomske cestice cijelo vrijeme nastaju i "nestaju" iz atoma. Ma o tome bi se dalo sad jos stranice i stranice pisat sta sam zali boze vremena, vec nekoliko puta na ovom forumu pisao, da bi se nakon svega danas uhvatio kako raspravljam o svemu ovome sta ne zasluzuje vise od dva slova napisanog.

Sta se tice genetike, orgona, vanzemaljaca i slicnog o tome valjda jedino se isplati imati forum, Ostale je teze filozofiranje. Bolje doziviti "bankrot osobnosti", meditirati ili spoznati Krista vec kako ko po svom ukusu a ne motati se po internetu i zraciti pred ekranom.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 04, 2006 12:44 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Citat:
U 60tim kad je gornji clanak pisan sva ta stvar mozda nije bila toliko ocita pa su je ovi pokusali povezati sa nekim referencama u vedama o duhovnim svjetovima dakle planetama Vaikunthe i sl.


Planeti Vaikunthe su udaljene i počinju iznad Satyaloke 26.200.000 yojana iznad Satyloke, i svatko tko percipira Postojanje izraženo u materijalnim jedinicama mjerila ne shvaća Bit postojanja...

Pravi duhovni planeti i Beskraj Postojanja se ne može mjeriti mjernim jedinicama, stoga pobijam ovakav način mjerenja shvaćanja Transcendencije bez obzira na autora i provjerenost spisa koji zagovaraju ovakav način percepcije realnosti...

Prihvaćam sve napisano o "antimateriji" ali nikako nedostatak neshvaćanja prave naravi Antimaterije i prave Biti postojanja Neuništivog, za 99% stanovništva neočitovanog, pa čak i kroz meditativne procese, nedohvativog shvaćanja pravog Beskrajnog Kraja prikazanog neba, koliko god se ja trudio to objasniti, postojećeg Očitovanog Bezpodjelnog neodržavanog i Nepomičnog Oblika Osobnog Postojanja Neshvatljivog Bivstva...

Mjerilima očitovanog Kozmičkog jajeta nikako nećemo moći shvatiti pravu narav postojanja ako cenzurativno ne pristupimo problemu programiranosti većina Jiva - Atmi u potrazi za vječnim spasenjem i perfekcijom nedjeljivog, pravog, očitovanja našegp postojanja...

Cijeli programsko matrični aparat će nas zbuniti, bez obzira koliko veliki bio naš opus Znanja, ukoliko ne uspijemo meditirati, na najjednostavniji način na toliko nesiguran način percepcije doba u kojem živimo.

Zlatno doba naših života je takvo ukoliko ga mi učinimo vrijednim da ga očitujemo kao vrijednog...

Ne radi se tu o bićima višim od nas niti o iskopavanju bilo kakvih plemenitih ruda, već o čistoj, metaforički govoreći, Svijesti shvaćanja našeg pravog Uvjetovanja!!!

P.S. Za one mnogo učene, i vedski obrazovane će pojam najvećeg postignuća, čak i ako ga usporedimo s 7D, biti smiješan pojam najvećeg materijalnog dostignuća, uspoređivati si ovako bezriječno i krajnje jadnog uspoređivanja Duhovnog neba mjeriti s bilo kakvim jedinicama materijalnog inferiornog očitovanja Svevišnje Osobe ako to ne mogu shvatiti.

Podjele ne postoje, osim ako nismo još uvijek na nivou predrasudne percepcije Kreatora kao takvoga...

........................... :idea: :?:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 63 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz