Sada je: čet mar 28, 2024 9:06 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 112 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Teorija šuplje Zemlje
PostPostano: pet jan 06, 2006 12:19 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Evo, pokrenula su se pitanja na forumu o šupljoj Zemlji...

slika

Što vi mislite o tome?

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 06, 2006 1:16 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto jul 19, 2005 7:26 pm
Postovi: 9
TALLMANSVILLE – Puna je tri sata rodbina 13 rudara vjerovala da su njihovi očevi, sinovi i braća – živi. Tako su im, uostalom, više od 40 sati nakon nesreće kazali i guverner države Zapadne Virginije i predstavnici rudarske tvrtke. A onda je euforiju zamijenio šok.
Rodbini okupljenoj u crkvi rečeno je da je 12 rudara ipak poginulo i da je samo jedan preživio, ali je u kritičnom stanju. »Samo jedan je živ. Lagali su nam«, govorili su okupljeni u nevjerici, a neki nisu mogli skriti ni bijes. Neugodan nesporazum vjerojatno su skrivile loše komunikacije. Nesreću u ugljenokopu u ponedjeljak je izazvala eksplozija, a neki za sve krive grom.

E ovako u zadnje vrijeme primjecujem puno rudarskih nesreca pogotovo u Kini sad i u Americi pa si mislim imali to veze sa ovima "dolje" valjda ne mogu spavati od silne buke cuo sam nesto i za rudnik u Trepci pa reko mozda netko zna nesto vise?

_________________
Just a coincidence...nothing to worry about really....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 06, 2006 1:59 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 26, 2005 12:53 am
Postovi: 238
Jack, davno sam procitala slijedece, pa za sve one koje zanima;

- knjiga "The Smoky God" - Olaf i njegov tata Jens Jensen su sa svojim malim brodicem utonuli u nutrinu zemlje, otac je umro na tom putu, a Olaf je objavio svoja iskustva tek na samrti sa 95 godina.
Cijela knjiga:
http://www.ourhollowearth.com/SGContents.htm

- ili ovo interesantno stivce o stanovnicima unutarnje Zemlje:
http://www.sabon.org/reptiloid/index3.html

Jesi ti mozda citao?

:)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 06, 2006 6:32 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jul 13, 2005 8:51 am
Postovi: 58
Lokacija: u žaru borbe
netko je već pisao o tome...

Gardnerova teorija o šupljoj Zemlji

Marshall Gardner, iz Aurore, (Illinois, USA), je svojevremeno podnio prijavu za patent Američkoj Federalnoj Agenciji za Patente. Nakon dugogodišnjeg istraživanja dao je znanstveno utemeljenje teoriji koja potpuno odudara od utvrđenog mišljenja javnosti. Nakon 18 mjeseci, 12.05.1914. Američka Agencija mu je odobrila patent broj 1096102 i izdala znanstveni certifikat o valjanosti teorije. Prva verzija teorije izašla je kao knjiga na 240 stranica. Osam godina kasnije, isti autor, nastavljajući s prikupljanjem dokaznog materijala iz područja astronomije i polarnih ekspedicija, objavljuje novo izdanje knjige na 450 stranica. Godina je 1920. Naslov knjige je: "Putovanje u Unutrašnjost Zemlje" s podnaslovom "Jesu li polovi zaista otkriveni". Patent, a i knjige, postaju povjerljivom vojnom tajnom. Neki tvrde "najpoverljivijom" svih vremena. U početku, prije 4-5 milijardi godina Zemlja je još uvijek bila šireća lopta supervrućeg rotirajućeg plina. Postepeno se počela skupljati dok se hladila. Zakoni fizike kažu da se plinovi koji se hlade zgušnjavaju. Samocentrirajuća gravitacijska sila je smanjivala promjer plinske lopte... ali do određene točke. (Upravo na ovom mjestu nastupa razlika između Gardnera i stare teorije o formiranju naše planete. Ta teorija govori da se to zgušnjavanje nastavilo sve dok Zemlja nije postala puna u središtu. Prema Gardneru, ovaj scenarij važi samo za velika svemirska tijela, ponajprije sunca. Ali, to ne važi za tipične planete.) Drugi faktor je centrifugalna sila. I dok gravitacija nastoji da uvuče sav materijal prema centru, postoji i suprotna sila, centrifugalna. Dvoboj dvije prirodne sile, centrifugalne i centripetalne, ide do trenutka dok se ne postigne balans. Prema Gardneru, on nastaje kad se formira sfera radijusa 8.000 milja. Nadalje, centrifugalna sila ima još jednu karakteristiku koju ne treba smetnuti s uma. Uzmimo primjer vode koja se odlijeva iz kade kada podignemo čep. Oko rupe se ubrzo stvori vir (vorteks): prazan prostor s ubrzano-rotirajućim materijalom. Primjenimo isti princip na našu planetu u doba dok se stvrdnjavala. Na desnim rotacijskim završecima (danas ih zovemo "polovima"), centrifugalna sila je bila značajno slabija nego na ekvatoru. Stoga je na ekvatoru ova sila zadržala čvrsti materijal u radijusu od oko 8.000 milja. Idući k polovima bila je manje uspješna i kontrakcije su prestale 1.400 milja pred polarnim regijama. Zaključak? Prirodnim kompromisom naša planeta je nastala kao šuplja lopta s polarnim otvorima od 1.400 milja (2.000 kilometara)! I još dalje. Gardner tvrdi da je u samom centru ove lopte, proporcionalno mala središnja lopta ("unutrašnje sunce"). Između zemljine kore i središnjeg sunca je raspoloživi slobodni prostor. Dokazi se ponovno naslanjaju na karakteristike centrifugalne sile. Naime, ona ne samo da je slaba na polovima, nego je slaba i u samom središtu rotacije. Bazirano na njegovim proučavanjima planetarne maglice kroz observatorijske fotografije, Gardner je zaključio:
- tvrdi Zemljin omotač je debeo oko 800 milja,
- polarni otvori su oko 1.400 milja široki.
- gravitacijski središnje sunce u planetarnom centru je radijusa 600 milja,
- konstantni sudar toplog s hladnim polarnim zrakom uzrokuje stalnu pokrivenost polarnih otvora s višeslojnim gustim oblacima.
U nastavku, ispitivanjem niza polarnih ekspedicija, nametnule su se nove misterije, kao:
- dramatično poboljšanje klime što se više približava polovima,
- bizarnost čuvene Aurore Borealis
- ekscentrično ponašanje kompasa približavanjem polovima.
- dramatično povećanje biljnog i životinjskog svijeta približavanjem polovima,
- kamenje, drveće, prašina, pelud i blato nađeni na vrhovima ledenih brijegova,
- anomalije u ponašanju radio-valova u polarnim regijama,
- gravitacijski porast izmjeren na polarnom vrhu, dovoljan da održava odvojenost slane i slatke vode,
- čudna situacija sa sjevernim Eskimima, narodom s jedinstvenim jezikom, čije usmeno predanje kaže da su potekli iz toplih zemalja, još severnije, s konstantnom dnevnom svetlošću,
- dubina polarnog mora i jako južno strujanje na Arktiku,
- perfektno očuvani sveži mamuti pronađeni u ledu

_________________
mesi sine, mesi...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 06, 2006 6:41 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jul 13, 2005 8:51 am
Postovi: 58
Lokacija: u žaru borbe
Ako imate volje i spretnosti i poželite otići u unutrašnjost zemlje, ne trebate ići na sjeverni ili južni pol... :wink:

Najbliži put iz naših krajeva u unutrašnjost zemlje skriven je u katakombama i tunelima ispod otoka Malte, znači uzmite German Wings ili Ryan Air i za nešto manje od 100 eura sletite u La Valettu... ostalo prepustite svojoj intuiciji i naravno pazite se čuvara 8)

Ako trebate turističkog vodiča tu sam \:D/

_________________
mesi sine, mesi...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 06, 2006 10:54 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
Samurai preduhitrio si me 8)

Slazem se sa svime sto si napisao.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 06, 2006 4:50 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Jesi ti mozda citao?


Lacerta intervju sam još odavno. Jedino nisam znao da postoji drugi dio, hvala, sad znam.

Ovo prvo sam sad uvrstio u svoje datoteke... hehe, hvala.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 07, 2006 4:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 2:57 pm
Postovi: 73
Lokacija: Tu
Ideju hollow earth jako su promovirali nacisti. Samo oni su mislili da smo mi unutra. Sve u svemu - zanimljiva teorija, samo ima nekoliko primjedbi:
Iz čega je to unutrašnje sunce?
Kako, da UV, IR, Gama i ostale metode skeniranja polova, čime su uzgred i otkrili oblike Antarktike i Arktike, nisu otkrile tih rupa....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 10, 2006 6:05 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Vec je bilo rijeci o ovom na forumu ali lijepo da ima svoj topic.

Samo neke stvaru onako ukratko...koje nisu spomenute.


1)U mitologiji velikog broja naroda spominje se njihovo porijeklo iz supljina u Zemlji iz kojih su izasli tek pocetkom novijeg doba (americki indijanci recimo Hopiji) ili su spomenuti detaljni odnosi sa naprednim narodima iz supljine zemlje cak i ratovi sa njima, vjencavanje clanova porodice i sl. (veske Purane). Ti isti izvori spominju i vanzemaljske letjelice recimo i "polubogove" sa drugih planeta.

2) Ne postoji narociti razlog zasto planeta ne bi bila suplja.

3) Postoje neke anomalije koje se daju objasniti takvom gradom Zemlje. Fluktuacija magnetnog polja je predvidljiva ako se podrazumijeva utjecaj "unutarnjeg Sunca". Takoder ponasanje Zemlje kod potresa upucuje na supljinu u Zemlji.

4. Svjedoci koji tvrde da su bili unutra.

5. Sta se ulaza tice na Tibetu navodno se i moze supustiti stepenicama niz jedno brdo gdje covjek dolazi da ogronnih vratiju sa Zmajem(!!!) na njima! Ondasnji ljudi tvrde da je to ulaz u podzemlje i izbjegavaju ga u sirokom luku.
Nisam bio tamo pa ne mogu potvrditi hehehe.
Medutim ko zeli moze uzet lopatu i kopat dok ne sazna.


Navodno ulaz je i ispod Velike Piramide ili da budem precizniji podzemni hodnici vode ispod svakog grada u Evropi.
Ima katakombi i u Zagrebu. Idu ispod jezuitskog trga. Navodno su dosta neistrazene ali buduci je jedan dio jako derutan nitko ne zalazi previse tamo.


morskow je napisao/la:
Iz čega je to unutrašnje sunce?

Teski metali po cistoj fizici bi tvorili jezgru suplje planete ako se dobro sjecam.

morskow je napisao/la:
Kako, da UV, IR, Gama i ostale metode skeniranja polova, čime su uzgred i otkrili oblike Antarktike i Arktike, nisu otkrile tih rupa....


Moje misljenje je da ako ulazi na sjeveru i jugu postoje tako veliki kako se tvrdi da su prekriveni ledom. MAda postoje naznake bujnije vegetacije kako se covjek priblizava sjeveru i jugu. Fosilnih ostataka ima dosta medutim moguce je da je to od naglog micanja magnetnih polova za sta isto ima dosta naznaka. Sve u svemu mislim da ako je to istina da ulaza ne fali unutra i da je puno prakticnije ulaz imati u New Yorku nego ici na sjeverni pol.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 10, 2006 10:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 8:37 pm
Postovi: 260
Lokacija: Na glogu
Citat:
Ima katakombi i u Zagrebu. Idu ispod jezuitskog trga. Navodno su dosta neistrazene ali buduci je jedan dio jako derutan nitko ne zalazi previse tamo.


Ajmo vi iz Zagreba, lopata u ruke i na poso, ja cu doc pogledat kad zavrsite :D :D

_________________
Absense of evidence is not evidence of absence.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 11, 2006 11:07 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 13, 2005 11:14 am
Postovi: 130
Lokacija: Sarajevo
Jack, gdje si nabavio tu sliku?

_________________
'' Odbij, jer ti si presjecen nadvoje, tvoja dusa je smezurana, tvoje prokleto ime pokopano je, zaboravom, iznad nje je sutnja i ona je pala ...''


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 11, 2006 11:11 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 13, 2005 11:14 am
Postovi: 130
Lokacija: Sarajevo
Vidim da jedan prolaz vodi i kroz rudnike kralja Solomona? Da li iko danas zna gdje se oni nalaze?

_________________
'' Odbij, jer ti si presjecen nadvoje, tvoja dusa je smezurana, tvoje prokleto ime pokopano je, zaboravom, iznad nje je sutnja i ona je pala ...''


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 12, 2006 12:07 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 8:37 pm
Postovi: 260
Lokacija: Na glogu
Vjerovatno se nalaze pod hramom kralj solomuna, jer znam da su templari tamo nest kopali

_________________
Absense of evidence is not evidence of absence.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 12, 2006 4:20 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Jack, gdje si nabavio tu sliku?


Evo besplatne lekcije za sve:

Kad hoćete saznati izvor slike, kliknete "denim mišem" na nju, i odete na Properties. I onda vam tamo napiše web adresu. Nju prenesete u web browser ( Internet Explorer, Firefox, Operu... ili što god koristite ) i tamo vam otvori tu sliku. Često je stranica u višem direktoriju od slike, pa polako zadnji dio adrese poslije svakog / obrišete i vidite što će vam se pokazati...

Ovako dođete do raznih zanimljivih stranica koje se NE REKLAMIRAJU...

Evo još jedne lekcijice:

Odete na Yahoo, i unesete traženi pojam koji želite istražiti. Ali ne da vam traži web adrese, već tu iznad kliknite na Image ( da traži sve slike ) s tim nazivom. Ponekad izbaci nebuloze, a ponekad se nađu i vrlo zanimljive stvari... hehe!

Eto.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 13, 2006 8:29 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
IsusBog je napisao/la:
Citat:
Ima katakombi i u Zagrebu. Idu ispod jezuitskog trga. Navodno su dosta neistrazene ali buduci je jedan dio jako derutan nitko ne zalazi previse tamo.


Ajmo vi iz Zagreba, lopata u ruke i na poso, ja cu doc pogledat kad zavrsite :D :D


Ti tuneli su cujem bas u nekoj fazi restauriranja i ciscenja. Sumnjam da ce bas sve ici cistiti tako da bih bas mogao nesto i prokopat.

Tad slobodno navrati...Trebat ce mi netko koga mi nije zao da ga hitim unutra da vidim koliko je tunel dubok.:)

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 13, 2006 10:19 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 8:37 pm
Postovi: 260
Lokacija: Na glogu
Citat:
Trebat ce mi netko koga mi nije zao da ga hitim unutra da vidim koliko je tunel dubok.


[-X [-X

Nadji nekog drugog za hitit unutra :twisted:

_________________
Absense of evidence is not evidence of absence.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 19, 2006 2:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 8:37 pm
Postovi: 260
Lokacija: Na glogu
Moze li mi netko pojasnit kako prema ovoj teoriji nastaju vulkani :?:

_________________
Absense of evidence is not evidence of absence.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 04, 2006 2:12 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon apr 17, 2006 5:08 pm
Postovi: 16
Svakog koga zanima tematika Hollow Earth-a
obavezno neka procita Etidorphu..
Veoma zanimljiva prica o covjeku koji je pripadao u visoke krugove masona i prozivio neku vrstu inicijacije u srediste zemlje
Knjiga uspijeva vecinu teorija (vulkani, potresi, etc.) sadasnje znanosti stavit naopacke i jos uvijek zadrzat visoku kredibilnost!
A MUST REED

Ko zeli neka mi ostavi poruku i svoj mail pa cu mejlat knjigu!

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 18, 2006 8:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Njaznačajniji doprinos teoriji šuplje zemlje dao je Karl Segan. On je rekao, mislim u 'Kosmosu', da se zna da je Mesec šupalj. Kada su počeli da ga ispituju slali su sonde da ga snimaju i one su padale na površinu. Ovde su registrovali da je Mesec od tih udara odzvanjao kao zvono. To je pokazalo da je šupalj. Ako je Mesec šupalj, što ne bi bila i Zemlja, i sva ostala tela. Zapravo, morali bi biti jer tako velike razlike u strukturi planeta ne bi mogle da postoje, da jedne budu šuplje a druge ne.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 18, 2006 8:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
Zapravo, morali bi biti jer tako velike razlike u strukturi planeta ne bi mogle da postoje, da jedne budu šuplje a druge ne.

Isto kao sto ne bi moglo biti da su neke cvrste a neke gasovite?

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 112 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz