Sada je: sub apr 20, 2024 3:51 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 384 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Besplatna energija
PostPostano: sri feb 23, 2011 11:59 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto nov 30, 2010 5:50 pm
Postovi: 23
Strikan je napisao/la:
Ne mislim svojim stavovima nikog napadat, ali osnovna stvar kod teslinog bežičnog prijenosa energije je ta da je on uspio s malom prijemnom snagom (kod prijemnika) dobiti velike snage, potrebne za kućanstvo.

Tesla nije prenosio veliku količinu energije, nego malu i tu malu količinu energije pretvorio u iskoristivu.

Zapravo, njegov prijemnik je bio ništa drugo nego OU uređaj. Tesla je kod svog prijemnika koristio ulazni paralelni rezonantni krug (veliki otpor i mala potrošnja energije izvora uz maksimalnu visoku frekvenciju) i tu energiju s velikim q-om je uspio prebaciti na sekundar i tu je njegova tajna.

Skoro godinu dana pokušavam izrezonirat primar i sekundar, spalio sam nekoliko multimetara, osciloskop, funkcijski generator i sada sam tako blizu riješenje. Nedostaje mi jedan dio i nadam se da će mi netko od vas dvojice (Delija i ti AS) ili možda netko treći pomoći.

Potrebno mi je naći način kako automatski izrezonirat primar i sekundar na osnovnu frekvenciju (npr, Teslinog predajnika) ili nekog drugog izvora. AS, sve replike prijenosa energije koje se mogu bilo gjde vidjet u svijetu, bilo to s jednom žicom ili bežično uvjek imaju gubitke.

Volio bi da Delija ti i ja pokušamo naći način kako dobiti automatslku rezonanciju primarnog i sekundarnog kruga transformatora i to primjeniti na AS-om transmiter.

Kapanadze je to uspio: Nadam se da će Delija možda shvatiti o čemu tu Kapanadze govori.

1. Primary circuit is a high - over 100kHz.
2. Primary circuit is a capacitor, inductor and HF iskrishte.
3. Tarry Kapanadze accidentally discovered the effect of increasing the energy output when repeating the experiments of Nikola Tesla energy transport in a conductor (and wireless).
4. The secondary output coil is bifilar coil Teslova from which one part is used as a closed magnetic circuit (most likely a resonant capacitor) and the other is loading. It is also grounded at one end of the load.
5. Do not use magnetic. Magnetic prevent the receipt of free energy.
6. When the generator with the green box above the high-voltage spark 100KHts (discharge) takes place inside the green box. Nanshnata spark (discharge) is 50Hts and is set for output frequency of the generator. 50Hts. spark fight over the primary coil thick (5-6 turns).
7. Bifilar secondary winding must have a length of wire 1 / 4 wavelength to RF and high voltage input is more than 100KHts.



And this: 100kW

http://www.youtube.com/watch?v=_CRkDySQCSM

Now Tariel judged against Turks because they have electronical version contract, but
Turks tried to break it (tried to steal the technology?). After the trials, he will have the opportunity to enter into business contracts for this electronical version of the device.

Also at that meeting he said further details of their installation. This is two Tesla transformers. They are connected through a wire from the top. Between them must be a resonance. First transformer works via spark on 100 kHz and higher. Second - is a power transformer. In the first transformer we have small capacitor on primary coil for the high-frequency discharge. On secondary coil (power transformer) we have large capacitor for decrease our high frequency. In the output of the Turk device are powerful diodes. They fix output energy. Next step - it passes through a capacitor and then formed 50 Hz.

Spark is used for resonanse selftunning. According to Tariel - many people achieve in their experiments Free Energy, but they don't understand how to reduce frequency and voltage.
This method and some another moments (which while hiding) - have a very simple solution. Those who want to succeed it - must think simple and do it simple too.


Tariel also said that he already has sparkless version of kapagen. It is a fully electronic solution. I think that Kapanadze use thyristor for this purpose.

We talked about vacuum tubes too. He said that this is a best solution! But sadly vacuum tubes can live in such device not more than ~1000 hrs.

Giya (Kapa's assistant) suggest that the best way for replicators - begin from high voltage as the input power (against 12V akkum. or battery) for start process. It must be 220V or even more.

Tariel said that the resonance between two transformers "shakes" the aether and it give more energy. Ferrite core prevents the process and therefore does not apply at his device.

That's all what I know right now about it.


Strikane, odvoji malo vremena, pročitaj sve i pokušaj shvatiti.

Prvo da ti kažem, nije problem natjerati kolo u rezonanciju, već za šta će ti kolo u rezonanciji !?:-))

Problem je što svi nešto prave i dokazuju, a u osnovi ne znaju šta ustvari rade. Ili repliciraju nešto za što je neko rekao da radi, a u osnovi se vrlo malo razumije srž problema.

Ne znam da li si nekad pogledao film "Matrix I". Scena kad glavni lik oživi "Neo" i vidi vijet potpuno drugačije nego do tada (kao organizovane vrijednosti bajtova) je u suštini ono što ljudi ne vide oko sebe.

O čemu ovaj priča ???

Sve što vidiš/nevidiš oko sebe je materijalni svijet. Sav je sastavljen od materije, sva ta materija od atoma nekog od elemenata ili određenih atomskih spojeva. Svi ti atomi sadrže elektrone i oni su po nauci u omotaču atoma. Pošto su prvi na dohvatu njihov direkni uticaj (električno polje/elementarno ili veće naelektrisanje, kao i kretanje/momenat) i mogućnost izbijanja iz atoma je prva tačka odakle treba početi razumjevanje onoga što svi želimo da uradimo.

Mi poznjemo EL energiju kakvu danas koristimo i kod koje se obično teži da bude "aktivna", i na potrošaču i pri proizvodni(tačnije konverziji).

Znamo da je njena distribucija bazirana na prenosu kroz čvrsti medij/provodnik nazovimo "negativnog" naelektrisanja koje nose elektroni. Provodnik je definisam kao materijal koji bi trebao imati što bolje provodne karakteristike, a da bi ih imao "treba" imati što veći broj slobodnih elektrona. Elektroni se u provodniku čak i kada nije spojen na izvor "kreću"(za elektrone u atomu znamo iz modela atoma- ali za one slobodne ne možemo 100% utvrditi osim teorijski, ali jedno je sigurno "razmjenjuju naelektrisanje), što slobodni, što oni u atomima materijala od kojeg je građen provodnik.
Međutim, u provodniku kada nije spojen na izvor imamo stanje tzv. ZERO NET CHARGE, tj stanje gdje se prema nauci to naelektrisane poništava i mi nismo u mogućnosti da na provodniku bilo gdje izmjerimo neku razliku potencijala. Možemo to uraditi ako mjerimo galvanske struje između dva različita materijala npr bakar/aluminijum.

Vratimo se na ono iz filma i šta ustvari hoću da kažem. Sve što vidiš oko sebe je ako posmatramo kao u "stanju mirovanja" na nekom električnom potencijalu. Svaki atom i svaki objekat koji vidiš oko sebe. Čak ako bi neki od tih objekata "ispraznio, on bi od okoline opet bio naelektrisan. U trenutku pražnjenja bi na okolinu ostavio uticaj, a okolina bi se pobrinula da sa tim objektom podijeli onoliko koliko ima naelektrisanja (recimo da je slično sistemu spojenih posuda). Međutim i to uzeto naelektrisanje je negdje završilo, što ovdje dodatno komplikuje stvar, ali drugi put o tome.

Ako sada pokušamo da malo vidimo stvarno stanje, onda moramo zaboraviti ovaj statički / zamrznuti slučaj.

Bazirajmo se na našoj galaksiji (ne forumu :-), i glavnom izvoru raznih vidova energije "SUNCU". Poznata su nam razna zračenja koja nam dolaze sa sunca i to magnetno(koje ravno indukuje električno), gravitaciono, toplotno, svjetlosno itd.

Sad je malo teže za objašnjavati, ali pokušajmo. Svako zračenje je neki vid energije, bila ona nama korisna ili ne, vidljiva ili ne i tehnološki dostupna ili ne !!!!

Sunce, kao takav izvor, gravitacijom sve drži na okupu, daje nam i vidljivu svjetlost koje u cijeloj priči predstavlja samo iglu u plastu sijena i mi tu iglu na račun fotoelektričnog efekta znamo koristiti za razne stvari (detekciju i proizvodnju-konverziju jednosmjerne el enrgije, grijanje vode , sunčanje :-)

Međutim, sunce u gornjim slojevima naše atmosfere, ustvari radi mnogo posla i održava naš život ovakvim kakv poznajemo. UV zračenje u gornjim slojevima, vrši regeneraciju npr. oštećenih atoma i atomskih spojeva, te jonizacijom popravlja te atome (usput ih električki puni).

Taj sloj atmosfere možemo posmatrati u idealno slučaju kao površinu, iz koje djelići naravno kruže kao voda u prirodi. Ali isto tako kada se taj sloj električki dopuni, tada posjeduje neku potencijalnu razliku u odnosu na zemlju !!!!

Znamo da se u prirodi dešava i nekakav balans, se ta neka mjestimično nakupljena naelektrisanja prazne i u tim slojevima međusobno zbog razlika potencijala, a naravno i prema zemlji kada za to postoje uslovi.

Taj momenat, kada se pražnjenje desi u zemlju znači da se tačka/površina izvora potencijalno izjednači sa tačkom/površinom na zemlji. Naravno imamo tu i toplotne i vizuelne efekte. Može se desiti jedan od 2 slučaja, i to da se pražnjenjem sve pretvori u svjetlost i temperaturu te izvor i odredište ostanu na malom (izjednačenom) potencijalu-vrlo malo vjerovatno, i drugi stvarni slučaj da izvor izvrši pražnjenje/izjednačavanje potencijala sa zemljom.

To predato naelektisane, naravno ne može ostati u jednoj tački na zemlji, već se kao udarni talas naelektrisanja počene radijalno raspoređivati po površini i unutrašnjosti zemlje.

Brzina kojom se desi propagacija kroz zemlju je određena karakteristikama zemlje.

E sad se tu uvodi još jedan pojam koji se zove TELURIJSKE STRUJE, a mi ćemo češće čuti tzv. lutajuće struje. Te struje postoje u zemljinoj kori, i većinom nam ničemu korisnom ne služe, osim što vjerovatno cijevima i metalima koji imaju karakteristike galvanskih spojeva pomažu da brže oksidiraju.

Znači već imamo toliko akumuliranog naelektrisanja u samoj zemlji, ali nemamo grama mozga da iz nje izvučemo to naelektrisanje. Zašto ???? :-))))))))))))))))

Zato što su nas u školi ko zadnje kretene sve do jednog naučili da se mora napraviti zatvoreni strujni krug i energija uzimati sa minimalno 2 žice :-))))


Svu priču ja ispriča iz razloga da ti pokušam objasniti da nije svrha tunirati LC, već shvatiti kao to u prirodi funkcioniše i odakle se ustvari dobija OVER UNITY.

Ako nemaš nikakvu predstavu o tome šta očekuješ od toga što radiš, nećeš moći nakupovati mjernih uređaja, i zapamti nikakvu OU energiju nećeš bukvalno uzeti iz dvije žice. Tek poslije prikupljanja energije i konverzije, možeš doći do dvožišnog oblika izvora energije.

E šta je sad na kraju priče poenta ????

Potrebno je napraviti uređaj koji bi smo nazvali predajnikom koji će svojom inicijalnom energijom pobuditi u zemlji lutajuća naelektrisanja da igraju kako predajnik svira.

Kada se to postigne (jedino stojećim talasom), određene tačke na zemlji će imati tzv nulte čvorove i trbuhe(maksimume) potencijala koji će biti lagano detektovati. Udaljenost od predajnika uopšte nije bitna, jer se pravilom talasne dužine čvorovi i trbusi pojavljuju sa istim amplitudama.

Pošto smo upregnuli slobodna naelektrisanja u zemlji, znači da na svakoj izabranoj lokaciji osciluju "zatečena naelektrisanja", dakle ne putuju nigdje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Na određenoj lokacije je dakle određena količina energije zarobljena u ritmičkom oscilovanju i što bi bilo najlakše za reći "SAMO JE TREBA UZETI".

Za primjer bi ovo trebao biti najgori mogući slučaj, ali je praktično rezaultat nevjerovatno bolji.

Ako ja emitujem 100W energije, svi potrošači radijalno od izvora može uzeti minimalno po 100W energije "zatečenog naelektrisanja" na lokacijama gdje je maximalan potencijalni trbuh, ili između dvije tačke u zemlji pravilom 1/4 talasne dužine brzine propagacije kroz zemlju.

Da je energija koju emitijem aktivna, nebi dobio nikakav rezultat osim što bi vrlo brzo prikupio gliste za pecanje :-)) i grijao zemlju.

Pošto je reaktivna, ona se ne može potrošiti bez reaktivnog potrošača/prijemnika.

Znači prijemnik mora da ima kolo koje skuplja/akumulira potencijal iz odgovarajuće tačke na zemlji i konvertor akumulirane energije u onakvu kakvu mi volimo AC 220V 50HZ.

Valjda će ti sada biti donekle jasno o čemu treba da razmišljaš i u kojem pravcu da ideš, jer čisto sumnjam da je iko ikome do sada ovako i ovoliko objasnio. Kad ti barem djelimično ude jasno, uzmi malo Tesline patente i čitaj, pa vidi hoće li ti se još više razjasniti.

Pozdrav svima !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Besplatna energija
PostPostano: čet feb 24, 2011 10:18 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto sep 21, 2010 2:24 pm
Postovi: 17
Hvala ti na trudu i objašnjenu, ali objasnio si ostalima na forumu. Davno sam ja tu tvoju teoriju usvojio, ali ništa od toga nitko (osim valjda Tesle) nije dokazao.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Besplatna energija
PostPostano: čet feb 24, 2011 2:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 17, 2007 9:05 am
Postovi: 242
as121506 stvarno pričaš nešto što je jasno svakome tko se upustio u Tarielove vode ili bilo koga tko je radio na iskorištavanju Zemljinog potencijala. Probaj to svoje znanje iskoristiti i nešto napraviti pa nam se pohvali jer ovako ti je uzalud trud.

Sve to lijepo zvuči, ali je problem što ne funkcionira a trebalo bi. Tako da se (bar kod mene) svodi na eksperimentiranje. Vidim da i Strikan eksperimentira. Nešto vrlo jednostavno nam promiče, siguran sam.

Citat:
Na određenoj lokacije je dakle određena količina energije zarobljena u ritmičkom oscilovanju i što bi bilo najlakše za reći "SAMO JE TREBA UZETI".


da, i tome služi tuniranje i rezoniranje sistema koji treba rezonirati sa tim "izvorom" energije da bi dobili višak na izlazu, odnosno da bi mogli spojiti potrošač.

Citat:
Prvo da ti kažem, nije problem natjerati kolo u rezonanciju, već za šta će ti kolo u rezonanciji !?:-))


odgovor na ovo je prije ovog (u biti si si ga i sam dao). znači, ne radi se samo o postavljanju kruga u reznonanciju, već ta rezonancija mora biti na frekvenciji koja će pobuđivati "izvor", zato se i spaja iskrište na uzemljenje.

da nisam u krivu ide mi u prilog sistem koji sam napravio i koji ima eff.skoro 100% dok bi trebao biti oko 90%. možda ne baratam terminima, ali čini mi se u ovom slučaju da je to pozitivno i ne muči me "školsko razmišljanje".

:love12:

_________________
Well this world is so rough it could steal all of our love,
But it could never steal our soul.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Besplatna energija
PostPostano: čet feb 24, 2011 3:36 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto sep 21, 2010 2:24 pm
Postovi: 17
Još jednom ću napisat ono što je Terijel rekao:

Spark is used for resonanse selftunning. According to Tariel - many people achieve in their experiments Free Energy, but they don't understand how to reduce frequency and voltage.
This method and some another moments (which while hiding) - have a very simple solution. Those who want to succeed it - must think simple and do it simple too.

Izgleda da je sve toliko jednostavno i nama je pred očima, ali to nitko ne vidi.

Nogard, pročitaj na ovom forumu ( http://community.discovery.com/eve/foru ... 528601/p/2) što o svemu tome piše "the_flavored_coffee_guy"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Besplatna energija
PostPostano: čet feb 24, 2011 7:19 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto nov 30, 2010 5:50 pm
Postovi: 23
Strikan je napisao/la:
Još jednom ću napisat ono što je Terijel rekao:

Spark is used for resonanse selftunning. According to Tariel - many people achieve in their experiments Free Energy, but they don't understand how to reduce frequency and voltage.
This method and some another moments (which while hiding) - have a very simple solution. Those who want to succeed it - must think simple and do it simple too.

Izgleda da je sve toliko jednostavno i nama je pred očima, ali to nitko ne vidi.

Nogard, pročitaj na ovom forumu ( http://community.discovery.com/eve/foru ... 528601/p/2) što o svemu tome piše "the_flavored_coffee_guy"



Nogard i Strikan,

Cijenim vašu želju i trud, ali ovaj forum se svodi na slova koja neko mora da napiše. Ukoliko je moguće da admin omogući postavljanje fajlova, barem pod ovom temom mogli bi smo lagano i brzo razmjeniti šeme i shvatanja. Ovako ispade da je sve šuplja priča.

Ne zamjerim vam što moj rad ne doživljavate dovoljno vrijedno i ozbiljno i što ne vidite šta sam već riješio i na šta vas pokušavam navesti kako bi ste razumjeli i željeli napredovati dalje.

Ako možete postavite šemu i slike projekta pa ćemo zajedno diskutovati, ali ovako ne mogu zaključiti šta ste izveli pogrešno.

Ponavljam tuniranje nije problem, i naravno da nečeš npr radio stanicu koja se emituje na 90MHz slušati na 105MHz.

"Spark is used for resonanse selftunning. According to Tariel - many people achieve in their experiments Free Energy, but they don't understand how to reduce frequency and voltage.
This method and some another moments (which while hiding) - have a very simple solution. Those who want to succeed it - must think simple and do it simple too."
Šta reći na ovo ](*,) Pa taj čovjek je sam priznao da ne zna šta i kako to radi /PARADOKS/.

Ako već kenja o varničaru njegove funkcije mogu biti sljedeće:
1. Zaštitna - za slučaj da u tom dijelu kola napon pokuša preći dozvoljenu granicu da li zbog regulacije napona, da li zbog mogućeg uništenja ostatka kola pri tom naponu
2. Prekidačka - u rotary spark gap-u
3. Konvertorska - pri pražnjenju izvora visokog napona/male struje i pretvaranju u izvor niskog napona/velike struje (vidi Tesline patente)
4. Oscilator - pri jednosmjernoj struji sa mogućnošću štimanja frekvencije zazorom i naponom do cca 200KHz - ako ne griješim (radi većinom u plazma stanju i proizvodi više jakih harmonika koji smetaju svemu živome i mrtvome)

Jedino ovo mogu istaknuti kao istinu: Those who want to succeed it - must think simple and do it simple too.

Jednostavnije mi je malom djetetu objasniti nego li nekome odraslom, jer je stvarno toliko jednostavno i logično. Jedini problemi su izvedba tj. tehničke prirode.


Ali da vas ne zbuni, prenos energije može da radi bez ijedne prijemne zavojnice !!!!!!!!!!!!!
Ako ste već dobro pročitali i zapazili "potencijal osciluje" u određenoj tački i on je uvijek tu sa nekom svojom frekvencijom. Ne radi se o radio prijemu, koliko puta to da naglasim. Šalje se "pure potential" koji je potrebno integrisati kondenzatorom i kao jednosmjernu struju konvertovati u AC 220V 50Hz.

Ne radi se o prijemu radio signala, miksanju,detekciji, demodulaciji itd, već o prenosu ENERGIJE !!!!!

Daj shvatite to već jednom. Pa nemate kod kuće rezonantno tunirano kolo za 50Hz da bi ste trošili energiju iz gradske mreže :-)

To što je napravio Tariel Kapanadze, Jon Bedini, Joe, Sten Meyer, Ed Gray, Donald Smith ili već neko drugi je individualno rješenje koje, u slučaju kod nekih od navedenih ima zajedničku osnovu po kojoj funkcioniše.

Jedan je to riješio vakuumskom cijevi, drugi poluprovodnicima, treći varničarom, četvrti elektronski, dakle nije bitno čime rješavate već na šta će sve da izađe.

Dao sam vam sve detaljne podatke o mojoj zavojnici i iz nje možete sve da zaključite.
Ako ste onako, ofrlje motali zavojnice i tunirali kolo samo prema vrijednosti induktiviteta i možda dodatnog kondenzatora- vjerujte, NIKADA nećete biti ni blizu rješenja.

Prvi put kada napravite barem polovinu stojećeg talasa, ili još bolje četvrtinu i budete držali zavojnicu u rezonanciji, moći ćete da idete dalje. Kada to rješite imate samo rješen nesavršeni predajnik ili da ga tačnije nazovem "pobuđivač".


Znači, zakačite šemu i sliku toga što ste napravili i što vas muči pa idemo zajedno jedno po jedno da rješavamo.

Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Besplatna energija
PostPostano: čet feb 24, 2011 8:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 17, 2007 9:05 am
Postovi: 242
Moze, ali u novoj temi ili privatnim porukama. Jer ovo je opcenita tema.

_________________
Well this world is so rough it could steal all of our love,
But it could never steal our soul.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Besplatna energija
PostPostano: čet feb 24, 2011 8:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 05, 2009 6:42 pm
Postovi: 62
as121506 je napisao/la:
Jedini problemi su izvedba tj. tehničke prirode.

Ali da vas ne zbuni, prenos energije može da radi bez ijedne prijemne zavojnice !!!!!!!!!!!!!
Ako ste već dobro pročitali i zapazili "potencijal osciluje" u određenoj tački i on je uvijek tu sa nekom svojom frekvencijom. Ne radi se o radio prijemu, koliko puta to da naglasim. Šalje se "pure potential" koji je potrebno integrisati kondenzatorom i kao jednosmjernu struju konvertovati u AC 220V 50Hz.

Ne radi se o prijemu radio signala, miksanju,detekciji, demodulaciji itd, već o prenosu ENERGIJE !!!!!

Daj shvatite to već jednom. Pa nemate kod kuće rezonantno tunirano kolo za 50Hz da bi ste trošili energiju iz gradske mreže :-)

Pozz


Slažem se druže u potpunosti. To za prenos energije bez ikakve prijemne zavojnice Tesla je jako fino opisao u patentima broj 685955, 787412 i 685953.
Iz tih patenata se jako lijepo vidi da je kondenzator bio uzemljen sa oba ili barem jednim krajem preko mehaničkog kontrolera (mehaničke diode) i da je ustvari bio napunjen podužnim naponom u zavisnosti koliko je jak predajnik.
Tu najviše i dolazi do izraza onaj "trik" kako to da sijalica svijetli a u kratkom je spoju :D
Tesla je uvijek pricao o prenosu kroz Zemlju, ali niko nije rekao da nemože npr. kroz koaksijalni kabal ;) Čak šta više on ga je i izmislio za visoke napone visoke frekvencije!
Znači stvar je do nas, hoćemo li prenos kroz Zemlju, vazduh , more ili neki kabal ali jednožično naravno ;)
Ako ćemo kroz Zemlju Tesla je rekao da je ograničenje ekonomičnosti prenosa frekvencija i da bi trebalo se držati opsega 20kHz do 50kHz
ako ćemo kroz vazduh moramo se izdići jako visoko (12kilometara) dokazao preko pritiska i ta bi nam mjesta bila dostupna preko najviših planina
ako ćemo koaksijalnim kabelom onda nema "puno" ograničenja
itd...

_________________
Tesla : "The Hertz wave theory of wireless transmission may be kept up for a while, but it will be recognized as one of the most remarkable and inexplicable aberrations of the scientific mind which has ever been recorded in history."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Besplatna energija
PostPostano: pet feb 25, 2011 10:49 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto sep 21, 2010 2:24 pm
Postovi: 17
Možemo prepisku preseliti na neki od foruma gdje možemo postaviti sheme i slike. Imam i ja jedan forum pa možemo tamo.
Imam mogućnosti i FTP servera ili bilo što drugo na WEB. Samo recite što i kamo želite.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Besplatna energija
PostPostano: pet feb 25, 2011 11:54 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
Strikan je napisao/la:
Možemo prepisku preseliti na neki od foruma gdje možemo postaviti sheme i slike. Imam i ja jedan forum pa možemo tamo.
Imam mogućnosti i FTP servera ili bilo što drugo na WEB. Samo recite što i kamo želite.

Ni slučajno, ostajete ovdje i ni makac, taman je postalo zanimljivo. [-o<
I ovdje je moguće postavljanje slika, samo malo treba proučit forum, tab "Img" i slično.
Alzo dakle, slikice na sunce.
:thumbup: :thumbup:

_________________
Resident Agent provocateur & Conspiracy Theorist


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Besplatna energija
PostPostano: pet feb 25, 2011 1:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 05, 2009 6:42 pm
Postovi: 62
metuzalem je napisao/la:
Strikan je napisao/la:
Možemo prepisku preseliti na neki od foruma gdje možemo postaviti sheme i slike. Imam i ja jedan forum pa možemo tamo.
Imam mogućnosti i FTP servera ili bilo što drugo na WEB. Samo recite što i kamo želite.

Ni slučajno, ostajete ovdje i ni makac, taman je postalo zanimljivo. [-o<
I ovdje je moguće postavljanje slika, samo malo treba proučit forum, tab "Img" i slično.
Alzo dakle, slikice na sunce.
:thumbup: :thumbup:


kako ne radi, evo ja sam probao dodati jednu sliku prijemnika! Ne znam sta vam je problem oko attachmenta , imate i linkove za web ako postavljate direktno slike sa interneta.
Po meni nema potrebe se seliti negdje drugo, kod kuce je najbolje ;) \:D/


Attachment/i:
prijemnik1.JPG
prijemnik1.JPG [ 130.45 KiB | Pogledano 8619 put/a. ]

_________________
Tesla : "The Hertz wave theory of wireless transmission may be kept up for a while, but it will be recognized as one of the most remarkable and inexplicable aberrations of the scientific mind which has ever been recorded in history."
Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Besplatna energija
PostPostano: pet feb 25, 2011 8:56 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto sep 21, 2010 2:24 pm
Postovi: 17
Vidim da Delija piše i na ovom forumu (http://www.elektronika.ba/forum/viewtop ... 2&start=80), ali slažem se s njm. Ostajemo na ovom forumu! :-)

Možda da malo svi skupa pogledamo što tko od nas traži i da svako od nas krene u tom smjeru, naravno uz pomoć i ostalih članova foruma koga interesira ovo.

Vidim da AS-a zanima prijenos energija na daljinu, mene isključivo zanima slobodna ili kako to već nazavat energija (Imam jedan problem i moram ga riješiti na koji god način znam). Testatika je bio moj prvi dodir s tom vrstom energije, nakon njega Kapanadze. Svi ostali su petljali se sustavimo s kojima su palili nekakve neonke, diode i sl. (joul tief i sl.) zapravo sustavi s premalo energije koja je iskoristiva.

Jako sam puno i dugo eksperimetirao s bilo kojim načinom kako bi uspio ukrotiti energiju i dobiti nešto iskoristivo i opipljivo. Trenutno pokušavam s paralelnom rezeonancijom u primarnom krugu i serijskom u sekundaru. Ako tu ništa ne uspijem dobiti idem na magnete....

Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Besplatna energija
PostPostano: pet feb 25, 2011 9:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 28, 2009 9:58 pm
Postovi: 370
Strikan je napisao/la:
Ako tu ništa ne uspijem dobiti idem na magnete....

Pozz

Ne očekuj da će posao sa magnetima biti lak. To je veoma, veoma zaguljen posao. A ako budeš odlučio da eksperimentišeš sa magnetima, javi se. Lakše je razgovarati sa nekim ko već ima iskustva. Ponavljam, nije nimalo lakše od kapanadze,......


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Besplatna energija
PostPostano: pet feb 25, 2011 10:20 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto sep 21, 2010 2:24 pm
Postovi: 17
Pripremam jedan experiment:

Uzet ću neparan broj neodimijskih magneta i između svakog staviti mekano željezo (građevinska armatura ili sl.) Dobit ću jedan magnet određene snage. Oko svakog komada željeza ću namotati svitak (nekoliko 10-taka namota). Zatim ću na njih pustiti HV (cca 6000V). Očekujem da će HV poništiti magnetski tok u željezu. Time ću dobiti prekidanje magnetskog toka i ujedno napon i struju kroz jedan zajednički veliki svitak koji će ići preko svih magneta i željeza.

Možda stavih HV unutar magneta.

Sinoć sam probao nešto složiti na brzaka i dobio sam zanimljivi rezultet. Magneti i željezo su se drastično ugrijali. Kada sam to isto napravio samo s magnetima ili samo s željezom, toplinskog efekta nije bilo.

Prvo ću završtiti testiranje s rezonancijom, onda gibam na magnete. I Tesla u nekim svojim patentima spominjao magnete. Čak mislim da je u svojoj zavojnici i Kapanadze koristio ovakav način dobivanja energije. Možda su baš oni onaj dio koji nedostaje da bi se dobila nekakava suvisla iskoristiva energija uz minimalan ulog (HV-> Cap -> Iskrište).

LP


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Besplatna energija
PostPostano: pet feb 25, 2011 11:18 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto nov 30, 2010 5:50 pm
Postovi: 23
Strikan je napisao/la:
Pripremam jedan experiment:

Uzet ću neparan broj neodimijskih magneta i između svakog staviti mekano željezo (građevinska armatura ili sl.) Dobit ću jedan magnet određene snage. Oko svakog komada željeza ću namotati svitak (nekoliko 10-taka namota). Zatim ću na njih pustiti HV (cca 6000V). Očekujem da će HV poništiti magnetski tok u željezu. Time ću dobiti prekidanje magnetskog toka i ujedno napon i struju kroz jedan zajednički veliki svitak koji će ići preko svih magneta i željeza.

Možda stavih HV unutar magneta.

Sinoć sam probao nešto složiti na brzaka i dobio sam zanimljivi rezultet. Magneti i željezo su se drastično ugrijali. Kada sam to isto napravio samo s magnetima ili samo s željezom, toplinskog efekta nije bilo.

Prvo ću završtiti testiranje s rezonancijom, onda gibam na magnete. I Tesla u nekim svojim patentima spominjao magnete. Čak mislim da je u svojoj zavojnici i Kapanadze koristio ovakav način dobivanja energije. Možda su baš oni onaj dio koji nedostaje da bi se dobila nekakava suvisla iskoristiva energija uz minimalan ulog (HV-> Cap -> Iskrište).

LP

Nisam baš razumio ovo sa magnetima, probaj baciti neku skicu.

Nisam siguran da li Kapanadze koristi magnet ili neki feromagnetni materijal kao jezgro za zavojnicu, ali po meni postoji mogućnost da njegov uređaj sadrži neko jezgro da bi mogao raditi na nekoj frekvenciji cca 1MHz ili nižoj.

Inače prema konstrukciji njegove tzv. primarne zavojnice rekao bi da ona rezonuje između 50-150MHz što mnogima baš i neće zvučati logično.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Besplatna energija
PostPostano: sub feb 26, 2011 7:45 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto sep 21, 2010 2:24 pm
Postovi: 17
Kapanadze i njegovi pajdaši kažu da nema željezne niti ikave jezgre, a sustav radi na oko 200 do 250kHz. Kažu da željezo, ferit ili bilo što drugo guši visoke frekvencije što je i u pravu. Čisto sumnjam da su uspjeli nabaviti feromagnetske materijale novijih generacija koji mogu raditi i s takvim frekvencijama.

MIslim da ipak negovore istinu. Možda koriste magnete, možda ne rade na takvim frekvencijama. Kada sam s spektralnim analizator pokušao pokupiti zvučne efekte s njegovih video materijala (ima ih sada skoro 7-8) uvjek je sve skupa titralo na puno nižim frekvencijama, ali to nije relevantno jer sve današnje kamere ne snimaju frekvencije više od 20kHZ, niti se išta preko PC može emitirati s višim frekvencijama, tako da nisam mogao ni "čuti" da li ima nekih viših harmonika u tonu koji je drastično izražen.

Netko je negdje na ovom forumu spomenuo Teslin auto i nekakvu šipku koju je gurao u njega. MIslim da je ta "šipka" bila feritni magnet koji je i tjerao taj auto. ?!?!

Od svega što sam naučio kod Tesla coila je da se može s malom energijom dobiti visoki napon i izbijat elektrone iz zraka, nigdje nitko nije dokazao niti pokazao na se iz nje može izvući neka iole iskoristiva energija. (Možda se baš Tesla coil mora ugoditi na rezonantnu frekvenciju zemlje da bi iz njega mogla crpiti elektrone i onda ih nazad vraćat u zemlje preko nekakve skalamarije. Uvjek iskre s zavojnice "bježe" ka zemlji.)

Nešto mi u toj cjeloj priči nedostaje i ne mogu dokučiti što. Svi dosadašnji inventori koji se demonstrirali slobodnu energiju znali su što je to nešto. Kapanadze kaže da je toliko jednostavno i svakom od nas stoji pred nosom, ali smo toliko svi skupa otišli u neku visoku matematiku i fiziku da to jednostavno ne vidimo.

Kapanadze kaže da je ovaj čovjek jako blizu onoga što je on radio, ali i njemu faliti to "nešto" (http://keelynet.com/energy/rpe.htm)
Citat iz teksta: "Seeing my perplexity, Melnichenko explained that the process taking place in his device are simple enough, and are based on the phenomenon of electric resonance. "

LP


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Besplatna energija
PostPostano: sub feb 26, 2011 10:42 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto nov 30, 2010 5:50 pm
Postovi: 23
Otvori najobičniji radio prijemnik i naći ćeš feritno jezgro u tzv magnetnu antenu. Sigurno ti mogu potvrditi da to jezgro u radio prijemniku radi do 1.2MHz, odnosno za AM područje, a mislim da u nekim izvedbama radio aparata ima primjenu i na FM-u.

Recimo da imaš zavojnicu 1uH i ubaciš u nju jezgro relativne permeabilnosti npr. 50, dobit ćeš zavojnicu induktiviteta 50uH.

Dakle, ako si imao rezonantno LC kolo napravljeno od L=1uH i C=1uF koje je rezonovalo na f=159154,9431Hz, poslije ubacivanja feritnog jezgra f=22507,9079Hz.

Dakle, sa cca 159kHz na cca 22kHz, tj. cca 7 puta manja frekvencija.

I naravno nisi potrošio žice za motanje 50uH već 1uH, što usput definiše malu DC otpornost.

Naravno postoje dostupni feritni materijali sa relativnom permeabilnosti 100, 500, 1000 i dostupni su.

Na kraju priče, postoje i različiti materijali za provodnike koji imaju navedene karakteristike i onda nije potrebno jezgro :-))

Kao što sam ti već objasnio, najlakše je do slobodne energije u zemlji, slično kao do nafte.

Potreno ju je samo ispumpati, što ti dokazuju i 2 uzemljenja koja koristi Kapanadže.

Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Besplatna energija
PostPostano: sub feb 26, 2011 1:28 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto sep 21, 2010 2:24 pm
Postovi: 17
"Potreno ju je samo ispumpati, što ti dokazuju i 2 uzemljenja koja koristi Kapanadže"


Ne, koristi samo jedno, zemlja ima isti potencijal gdje god da se ubodeš (nemoj sad teorizirat i pričat o vlažnosti tla itd.)

S druge strane Kapanadze u svom 100kW generatoru ne koristi zemlju uopće.

Zemlja u svim njegovim patentima služi isključivo za eliminiranje VF smetnji i za automatsku rezonanciju, a ne za dobivanje energije.

Probaj svoj TOP LOAD spojiti tako da je jedan kraj na zemlji, nekakvo trošilo (npr 12V, 10W auto sijalica) u seriju s njim kondenzator 2000V 4,7nF i to sve skupa paraleno povezati na top load s tim da trošilo preko iskrišta spojiš na masu.

Znaći imaš u seriji kondenzator, trošilo i iskrište, sve skupa paralelno povežeš na top load. Na masi ti je (govorim o pravoj zemlji a ne minus polu napajanja.) jedna strana top load i druga strana iskrišta.

Sijalica će ti zasvijetlit, cjeli sekunardni krug će ti otiću u rezonanciju i što je nainteresantnije od svega, snaga izvora će ti pasti za 30%. Ako skineš masu, nema rezonancije.

Znaći kao što sam ti objasnio, Kapanadze, a i tesla zemlju su koristili za automatsku rezonanciju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Besplatna energija
PostPostano: sub feb 26, 2011 1:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 28, 2009 9:58 pm
Postovi: 370
Strikan je napisao/la:
Znaći kao što sam ti objasnio, Kapanadze, a i tesla zemlju su koristili za automatsku rezonanciju.

Da li bi mogao da navedeš link sa kompletnom šemom, spiskom delova za nabavku i slikovitim uputstvima korak po korak (pošto ne znam engleski, a i mnogi od nas forumaša takođe) izgradnja Kapanadze od na primer 15 - 20 kW, 220V/380VAC, 50 Hz?

Koliko bi to otprilike koštalo?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Besplatna energija
PostPostano: sub feb 26, 2011 3:07 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto sep 21, 2010 2:24 pm
Postovi: 17
halo je napisao/la:
Strikan je napisao/la:
Znaći kao što sam ti objasnio, Kapanadze, a i tesla zemlju su koristili za automatsku rezonanciju.

Da li bi mogao da navedeš link sa kompletnom šemom, spiskom delova za nabavku i slikovitim uputstvima korak po korak (pošto ne znam engleski, a i mnogi od nas forumaša takođe) izgradnja Kapanadze od na primer 15 - 20 kW, 220V/380VAC, 50 Hz?

Koliko bi to otprilike koštalo?


:-)

Nitko još Kapanadze-a nije provalio (možda, jedan ili dvojica njih, ali i oni šute kako su to sve skupa dobili.. npr SR)

Kapanadze kaže da njegov uređaj za cca 5kW dođe oko 300-500$. Jako puno ljudi žele probiti njegov patent, ali nitko baš i ne polazi za rukom, svi večinom teoriziraju, ali od teorije u takvim uređajima nema ništa. Kod tih uređaja standardna fizika ne pije vodu.

Treba Tesline patente čitat između redaka i tamo naći odgovor. Svi oni koji su to prokužili neće reći, a svi kažu da je tako jednostavno da nije za povjerovat.

Kapanadze je inače Arhitekt. On čak (možda sada već i zna) nije ni znao što i kako radi kada je to dobio.

Ali drago mi je da i u našim krajevima nekog to zanima. Mislim da bi Delija, AS, ja i svi oni koji ekperimentiraja (NE TEORIZIRAJU) mogli nešto postići.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Besplatna energija
PostPostano: sub feb 26, 2011 3:27 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto nov 30, 2010 5:50 pm
Postovi: 23
Strikan je napisao/la:
"Potreno ju je samo ispumpati, što ti dokazuju i 2 uzemljenja koja koristi Kapanadže"


Ne, koristi samo jedno, zemlja ima isti potencijal gdje god da se ubodeš (nemoj sad teorizirat i pričat o vlažnosti tla itd.)

S druge strane Kapanadze u svom 100kW generatoru ne koristi zemlju uopće.

Zemlja u svim njegovim patentima služi isključivo za eliminiranje VF smetnji i za automatsku rezonanciju, a ne za dobivanje energije.

Probaj svoj TOP LOAD spojiti tako da je jedan kraj na zemlji, nekakvo trošilo (npr 12V, 10W auto sijalica) u seriju s njim kondenzator 2000V 4,7nF i to sve skupa paraleno povezati na top load s tim da trošilo preko iskrišta spojiš na masu.

Znaći imaš u seriji kondenzator, trošilo i iskrište, sve skupa paralelno povežeš na top load. Na masi ti je (govorim o pravoj zemlji a ne minus polu napajanja.) jedna strana top load i druga strana iskrišta.

Sijalica će ti zasvijetlit, cjeli sekunardni krug će ti otiću u rezonanciju i što je nainteresantnije od svega, snaga izvora će ti pasti za 30%. Ako skineš masu, nema rezonancije.

Znaći kao što sam ti objasnio, Kapanadze, a i tesla zemlju su koristili za automatsku rezonanciju.


Strikane,
Citat:
Ne, koristi samo jedno, zemlja ima isti potencijal gdje god da se ubodeš (nemoj sad teorizirat i pričat o vlažnosti tla itd.)


Pogledaj video, pa ćeš vidjeti jedno uzemljenje spojeno na vodovodnu cijev(česmu), a 10-ak metara dalje drugo spojeno na stari aluminijumski hladnjak zakopan u zemlju.

U istoj kutiji je spojio pobuđivač/predajnik i potrošač/prijemnik.

Nema zemlja svugdje isti potencijal ! Nema ni kada ubodeš fazu direktno u zemlju, zbog toga postoji i slučaj koji se u elektrotehnici definiše kao nakon koraka!

Vlažnost tla ostavljam onima koji prave uzemljenja za gromorane i PTT uređaje.

Zapamti ovu rečenicu:Zemlja je provodnik na čijoj površini se formira stojeći talas. (Kad ovo svima bude jasno, preći ćemo na priču unutar zemlje).

Citat:
Probaj svoj TOP LOAD spojiti tako da je jedan kraj na zemlji, nekakvo trošilo (npr 12V, 10W auto sijalica) u seriju s njim kondenzator 2000V 4,7nF i to sve skupa paraleno povezati na top load s tim da trošilo preko iskrišta spojiš na masu.


Ponovo se vraćaš sa pričom o TOP LOADU, koja te neće nigdje odvesti. Opet imaš zatvoreno stujno kolo i dvožični sistem.

Citat:
Znaći kao što sam ti objasnio, Kapanadze, a i tesla zemlju su koristili za automatsku rezonanciju.


Volio bi da mi objasniš kako, jer stvarno nema nikakvog smisla. U suštini postoji mogućnost da bude iskorišteno drugo-prijemno uzemljenje ujedno i kao povratna sprega i može igrati ulogu u sklopu za PLL. Ali reći da se zemlja tek tako koristi, neko može pomisliti da treba saksiju cvijeća staviti pored uređaja da bi doveo kolo u rezonanciju.

Evo i slika koja će ti objasniti ili pomupiti shvatanje. Ovo je jedini put prema rješenju sljedećih stvari:

1.Bežičnog prenosa el energije
2.Besplatne energije
3. HHO uređaja
4. Oružja :-(


Attachment/i:
ovako.jpg
ovako.jpg [ 163.78 KiB | Pogledano 8549 put/a. ]
Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 384 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz