Sada je: čet mar 28, 2024 3:02 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Alternativna energija-korištenje magnetne sile
PostPostano: sri okt 05, 2011 8:41 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri okt 05, 2011 8:19 am
Postovi: 1
Lokacija: BiH
Ne znam da li je neko već postavio link za ovu super knjigu sa planovima za pravljenje magnetnih energetskih uređaja, ali mislim da je knjiga izuzetno zanimljiva, pa evo link:
http://www.apfn.org/Free_Energy/plans.pdf
Kako nisam stručnjak za ovu oblast, moje mišljenje o knjizi se bazira na uvodu koji je veoma interesantan. Nadam se da će se ova knjiga dopasti onima koji su u stanju da realizuju ove projekte, jer bi to moglo biti od velikog značaja za spas i pomoć ljudskoj vrsti u ovim teškim vremenima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alternativna energija-korištenje magnetne sile
PostPostano: pon jun 09, 2014 10:08 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Nisam ni ja stručnjak. Nažalost nisam niti od onih koji su u stanju realizirati projekte, ali kako si rekao i sam:

Citat:
moje mišljenje o knjizi se bazira na uvodu koji je veoma interesantan


Zanimljiv svakako. Što volim ovako kriptične tekstove kao ovaj uvod, kao da čitam Russella ili Keelya. I još k tome kad praktički govore jedno te isto...


Baš Keelya. Kad kaže da je ionosfera od neutralnih čestica, Keely bi rekao da je u pitanju "neutralni centar". Kad kaže da je Zemlja vakumski centar solarnog sistema - to je isto to: Zemljina ionosfera je neutralni (magneto-vakumski) centar. Samo, ne sjećam se da sam čitala da je Keely tako šta tvrdio. Možda Russell jest? Ne znam...
Princip privlačenje-privlačenje koji se spominje u uvodu je Keelyev princip "negativne atrakcije".
Magnetne sile drže molekule na okupu. To je govorio i Russell.
Od navedenih 'kombustabilnih' elemenata (zemlja, zrak, zvuk, brzina i svjetlo koje uvod navodi), Keely je npr. izgleda koristio baš zvuk.
Što li je koristio Ledskalnin?

Čisti eter, svjetlonosni- (neutralni) magnetizam bez elektriciteta (čista voltaža - što god to značilo i bilo). Zašto je G.Vassilatos naveo u svojoj knjizi ((Tajne tehnologije hladnog rata)) da je Tesla smatrao slobodne elektrone (ionizaciju) nuspojavom u njegovim kasnijim eksperimentima ("Tesla je poslije predložio da metali proizvode elektrone kad su 'pod udarom' ovih specijalnih plameno-bijelih struja"). Vassilatos je naveo da je Tesla uspio riješiti taj "elektro"problem i blokirati elektrone. I zašto je Tesla smatrao da nema ionosfere na način na koji ju znanost definira? A definira ju kao polje nabijenih čestica (slobodnih elektrona i iona; plazme), a ne neutralnih.

I zašto je isti naveo ovo: "elektricitet s kojim je (Tesla) bio upoznat bio je šokirajuć, vruć, probadajući, ubadajući, sve svojstva iritanta. Ali ovaj fenomen je bio, bilo hladan ili topao na dodir, blag i nježan." I možda - zapravo zasigurno - Tesline (nove) struje "nisu bile električne". Tesla je očigledno (prema Vassilatosu) razlikovao elektronske struje (poznati nam elektricitet) i NEUTRALNE STRUJE. Svjetlonosni eter? Pa da...

"Tesla je koristio nasilnost magnetno prekinutih pražnjenja da kaotizira (razdvoji) elektronske i eterične nosače u metalnim vodičima. Kidajući veze koje ih povezuju, svaka komponenta se mogla slobodno razdvojiti."

Ima li sve to veze? Tko zna... Tek par asocijacija... Ali gorespomenuti uvod me podsjetio na sve to.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz