Sada je: čet mar 28, 2024 9:42 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 384 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Alternativni izvori energije
PostPostano: pon sep 05, 2005 10:47 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Pratim neke strane forume o alternativnim oblicima energije, ima toga zbilja dosta, pa sam odlučio prevesti jedan odličan post sa foruma:
-------------------------------------------------------------------------------

Besplatna energija je još uvijek misterija za mene.
Naravno, uvjeren sam da ima mnogo oblika besplatne enrgije, sa vrlo malo ulaganja ili uopće bez ( zero - point ).

Našao sam da ima određena klasifikacija tih energija i načina na koje se ona dobiva. Iako nisam tehničar, mogu iznijeti jednu procjenu o podjeli takvih energija za forum:

1) Elektromagnetska tehnologija

a) Aplikacije Casimir-ovog vakuumskog efekta ( u fizici )
b) Spomenuta Schauberger-ova tehnologija ( VRIL diskovi )
c) Zero point energija ( energija nulte točke ) spominjana na raznim internet-stranicama
d) Teslina tehnologija - Teslini tornjevi i Wilhelm Reich energetske naprave

2) Nuklearna tehnologija

a) Hladna fuzija
b) Solarna energija

3) Energija Zemlje/Sunca

a) Zemaljska geomagnetska energija
b) Solarna elektromagnetska polja
c) Kombinacija a i b, sa zemljinom morfogenetskom energetskom mrežom ( linije energije kao npr. Stonehenge i piramida u Gizi )

4) Tehnologija / energija Atlantiđana

a) Tehnologija bio-jezgre, dobivanje energije iz sjemenki biljaka
b) Tehnologija velikih kristala, naprave za pohranjivanje energije u kombinaciji sa napravama koje prenose solarnu energiju ( Bermudski trokut - energetski vrtlog )
c) Crna magija, seksualna energija, i radionijske naprave, kontrola uma
d) Tehnologija zvuka i antigravitacije ( Kelly naprave )
e) Porstorno/vremensko podešavanje ( solotoni ??? Pledijska I Sirijska tehnologija )

HAARP/ELF sistem također koristi djelomično 3c, 4b i 4c.

Interesantno, postoji preklapanje između 1b i 4e, ali izgleda da Schaubergerove naprave ne koriste tehnologiju putovanja kroz vrijeme niti zakretanje vremena.

Moj problem je taj što nemam dovoljno vremena/znanja da to sve istražim, niti imam diplomu iz fizike, pa je jedino što ovako mogu dati je ova procjena korištenja energija iz alternativnih izvora. Moguće da tu ima preklapanja u raznim aplikacijama.

Nadam se da će ostali otići mnogo dalje u istraživanjima.

-----------------------------------------------------------------------------------

Eto, dobro čovjek kaže... hoćemo li mi malo istražiti nove tehnologije dobivanja besplatne energije? I ne zaboravimo da se vjerojatno veliki dio ovih tehnologija odnosi na više denzitete, pa bi i to trebali uzeti u obzir.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: UNIVERZALNA ENERGIJA
PostPostano: pon nov 07, 2005 3:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
upravo, sam zavrsila od 1 do 5 nivoa kurs za upotrebu UNIVERZALNU ENERGIJU. Osnivac ovog ucenja je Prof. Dr. Sir Master LUONG MINH DANG,
,navodno Founder of MANKIND-ENLIGHTENMENT LOVE i osnivac SPIRITUALNE HUMANA YOGA

Najverojatno ce te sami pronaci vise informacija za ovo dvizenje, ja sam ga posetila od radoznalosti.

Pojavilo se u Makedonii pre oko 8 godina(u makedonii e stvarno masovno), a u svetu pre oko 16. Ucenje daje tehnike koje su kombinacija meditacije i chakra sistem, za isceljivanje bolesti kod drugish ljudim, i tvrdi da sa tim lechis sebe, koliko vishe si orientisam prema drugima toliko dvostruko i vise isceljivash sebe.

Uchenje ima i spiritualnu stranu, to ce te sami prochitati.

tehnike imaju neka smisla zatoa shto su pomoch mediticija, a kad telo ne radi nishta akumulira energiju. Spirutualni del mi nije neshto puno logichan ali vidite sami ako vas interesuje.

MOram da se izvinim za moi srpsko-hrvatski veoma slabo pishem i pricham ali potrudila sam se :)

koriste odredeni simboli imate na oficijalni web site

www.shymakedonija.com

(ovaj site je na makedonski) oficijalni je na engleski.


zanima me vashe mislenje...Inache tehnike lechenja nemozete dobiti osim ako ne posetite kurs ( shto iritira), kurs se placa, a kao razlog za neobljavljene tehnike daju to da ti nemozesh (nesmesh) da primenujesh nijednu tehniku ako je tvoj cakra sistem zatvoren, a samo MASTER moze da ga otvori( ovo mi se puno ne svigja), ali procenite sami. Svaka informacija se dobrodoshla.

p.s ako mi neko pokaze (veoma sam nova u ovih stvari:)) kako da prikachim image, prilozila bih jednu fotograviju koju su nam dali na kursu a nije objavljena. radi se o slika MASTERA na seminar u holandii mislim. Tvrde da je energija bila vidliva i da su je uhvatili na obichni aparat-idiot.

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 07, 2005 11:45 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Pozdrav, Meya!

Sliku možeš stvaiti tako da ta slika već mora biti na internetu, na nekoj stranici ili negdje na nekom serveru ( kompjuteru koji je stalno spojen na internet ), ima i besplatnih stranica gdje možeš upload-at slike gore.

I onda desni klik, properties na sliku i očita ti CIJELU adresu slike gdje se ona nalazi... recimo:

http://www.val.hr/znanje/images/Colloidal.jpg

Na toj adresi je slika, ali kad upišeš ovu adresu, zabilježiš ju sa mišem ( poplavi ) i tu gore imaš znak IMG i klikneš na njega. On doda na tu adresu kod ( /img ) na početku i na kraju koji ti to onda automatski pokaže kao sliku:

slika

I to je to. Već smo to negdje tu na forumu objasnili, možeš potražiti gore pod SEARCH i upišeš neku ključnu riječ, npr. SLIKA, pa ti onda izbaci sve gdje se pojavljuje ta riječ.

No, snaći ćeš se... hehe!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto nov 08, 2005 11:56 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Besplatna energija
PostPostano: čet jan 05, 2006 10:30 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
O besplatnoj energiji se mnogo govori, a ovdje na forumu nemamo ovu temu, pa je otvaram.

Slijede uređaji i opisi raznih "besplatnih energija" koje bi mogli koristiti. Zero-point, orgon, magneti, razni motori, hidrogen...

Ima li tko kakvih iskustava u izgradnji stvarčica koje bi nam mogle dati jeftiniju, besplatnu energiju?

:?:
:idea:
:wink:


Zadnja izmjena: Jack987; pon maj 01, 2006 10:39 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 06, 2006 12:14 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Bravo Jack...

Znaš o ovim stvarima je bilo puno govora iza zavjesa...

Ja se ne zamaram puno s ovim stvarima... pa to je stvar 3D...

Osim toga sve je besplatno, pa tako i život, kao žeton koji ubaciš u aparat i igraš igre na sreću ili zabavu...

Sva bitna besplatna energija se nalazi unutar nas samih...

Ne ovisimo o nikome, osim ako to dozvolimo ...

Živio besplatan Život...

P.S. Tko hoće besplatnu inkarnaciju... nek se javi meni... dijelim savjete za vječno življenje... znam iz iskustva... povrat sredstava osiguran...

:lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 06, 2006 10:58 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
http://www.fuellesspower.com/

http://www.jan-pajak.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Vodik
PostPostano: sub jan 07, 2006 12:28 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 15, 2005 7:40 pm
Postovi: 147
DA cudno je to...

Mislim nevjerovatno je to da je energija potpuno besplatna al eto nema sanse je dobiti besplatno.
Evo jednog primjera koji je dostupan odmah bez ikakvih zavrzlama.
Meni je recimo stalno na pameti to da pomocu solarne energije + voda(elektrolizom) mozemo proizvoditi neogranicene kolicine vodika kojeg kasnije mozemo koristi kao gorivo, za koje je vec smisljen motor (goriva ćelija) i NIŠTA uopće NIŠTA se ne dogadja , jadno.
Mislim sto reci drugo nego ako sami mozemo sto izgraditi to je jedini nacin.

_________________
Jedino je Bog svemoguć


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 07, 2006 3:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 2:57 pm
Postovi: 73
Lokacija: Tu
Zoky, dobiti iz vode vodik:

Za jedan rezervoar vodika(iz vode) u autu treba uložiti 30-50 kilovat-sati.
To kažu alternativci, to je najbolja prognoza, koju mogu naći. Osobno nisam probao, ali recimo, da bi išlo. Pri 25w/m2, prosječno tokom 24 sati trebao bi dakle više od 1000 m2 kolektora. I to je jako optimistički računano. Sad pomnoži sa brojem automobila u Beogradu ili Zagrebu....

PS Možda nekim boljim kolektorima, takvima, kao što ih imam ne ide bolje...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 07, 2006 4:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 15, 2005 7:40 pm
Postovi: 147
Citat:
Zoky, dobiti iz vode vodik: ....


Voda se može razdvajati na vodik i kisik pomoću električne energije. U udžbenicima iz kemije tvrdi se da je za taj proces potrebna veća količina energije nego što se može dobiti spajanjem ovih plinova. To je istina samo u najgorim slučajevima. Kad se na vodu djeluje frekvencijom koja je u rezonanciji s njenim molekulama, pomoću sustava koji je razvio Stan Meyer (SAD) i u novije vrijeme ponovno Xogen Power, Inc., ona se raspada na vodik i kisik uz vrlo malu potrošnju električne energije. Osim toga, upotrebom različitih elektrolita (aditiva koji poboljšavaju električnu vodljivost vode), djelotvornost procesa se drastično povećava. Također je poznato da određene geometrijske strukture i teksture površina imaju pozitivan utjecaj. To znači da je moguće proizvesti neograničene količine vodika koji se može koristiti za pokretanje motora (kao u vašem automobilu) po cijeni vode.

Još više zadivljuje činjenica da je Freedman (SAD) 1957. patentirao posebnu metalnu leguru koja spontano cijepa vodu na vodik i kisik bez ikakvog vanjskog dovoda energije i bez ikakvih kemijskih promjena u samom metalu. To znači da ova posebna legura može besplatno i zauvijek stvarati vodik iz vode.

http://www.indigo-svijet.hr/portal/inde ... &Itemid=70

_________________
Jedino je Bog svemoguć


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 07, 2006 6:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 2:57 pm
Postovi: 73
Lokacija: Tu
E, to!!!!
Sad trebam samo napon i frekvenciju, ali na žalost nitko nezna. Ako misliš, da to ide, možeš sasvim jednostavno da to sastaviš sam. Ja mislim, da ipak to ne ide tako, kao što ne ide ni Joe-cell. Svi su čuli za nekog, kome to radi, ali nitko ne poznaje nijednog osobno, pa da mu to demonstrira. Ne govorim na pamet, radio sam i motore sa magnetima po planovima Naudina i ostalih, ali ne ide...
Možda češ ti biti bolje sreče od mene, ako ti krene, objavi tu, sigorno neće u zaborav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 07, 2006 7:21 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Kako radi ovaj motor?

slika

You can run this motor on 300 to 1,000 volts dc (using a special coil design).

You can make the outer shell case out of just about anything you want to. But we suggest you use steel tubing or aluminum tubing for anything over 100 hp. Anything below that you can use ½”plywood box. What most of our customers use is green 1/4” x 14” diameter PVC sewer pipe.

4-Pole design. All magnets in the 12:00 and 6:00 positions fire st the same time, pushing apart with great force, to cause the Rotor shaft to turn, This motor can be ran in forward or reverse. This is our first prototype model and can be scaled up or down to any desired Hp you like. Of course one can improve on this design, see our #362- RC plans.
We made it simple in design for those who are not educated in the art of Electric Motor building and repair. It is a good idea to study a simple Science fair DC Motor etc... To get a basic understanding of DC Motor designs. A good source is your local Library.
All HV electromagnets are wired North Pole to North Pole. They can also be wired and timed to attracted each other if you wish to make an attraction motor.
You will be using 2 - 4 spark plugs as high voltage switches, To send a DC high voltage to 4 coils at a time. You can design this engine any way you want or any shape you want, just as long as you keep to the main working principle. The motor can be as deep as you want to design it. If make the magnets or your air core magnets about 4 to 6” long, it will be much easier to turn on a slow rpm drill press. I find that wrapping the coil with #31 wire at about 150 rpms works best, 250 rpms is a little fast but can be done. We strongly suggest you first build a one Hp or less DC fuelless motor first.

In our early days of testing, we made many different types of magnet coils to run our small test motor, we left no stone unturned, we found out real fast which size wire was an amperage hog and which one proved worthy enough to be used in our free energy motor. We found that the #36 fine hair wire was the best but harder to work with. #30 copper coated wire will work, but #36 is better using thousands of winds, High Voltage and a PVC plastic Air core bobbin type coil.

This Engine Motor Generator is just a basic industrial HV DC electric motor that can be Scaled up or down to any power rating that you desire. But the special part about this motor/engine is it is free energy! Keep all electromagnets firing north to north. Permanent magnets can be used on the rotor instead of electromagnets, which is easier to build and eliminates the need for brushes. If using permanent rotor magnets you will need to make the motor attract.

HOW IT WORKS; THE FUEL-LESS ENGINE puts out far more than it takes to run it!
It is considered a Free Energy Perpetual motion machine. It uses high voltage AC at 60 kHz ( 300 to 1,000 volts ) in the milliamps. The high voltage is then converted into DC (direct current) through the use of diodes which are rated at twice the voltage of the input voltage. Then the HV dc is directed to a HV CAPACITOR BANK, See page 1. Without the invention of the capacitor this engine would not be possible, High voltage in the milliamps can do nothing to a HV electromagnet with out the capacitors. The capacitors quickly store the electrons and so produce a great output of free amperage... There is something else that we found
that happens that we can not explain,.. something extra is produced by the high voltage that causes this engine to work ?
So then the electrolytic capacitor bank is now fully charged and the spark plug gap is set to fire at 1,000 volts, It then ignites and a complete circuit is made to the magnets which are facing one another north pole to north pole, An explosive amount of magnetic power then takes place and both magnets repel one another, You can use that power to do work, to power a generator to keep up the batteries and to supply power to your entire home...
You know the first time I tried this I was skeptical, I started out using just
two electro magnets that I made myself, We placed them on the table and I held down the top magnet just in case it did work. I didn't want my magnet to get damaged. So with all I could, I held and pressed down on the magnet with one hand and connected the + wire lead to the 12 volt battery, then POW! It ignited and almost broke my arm off, and I still couldn't keep the magnet from flying thru the air. That's an experiment that I will never forget.

NOTE: The more voltage you use the more power your engine (Motor) will have, as well as rpms. But anything over 1,600 volts will have to be well insulated. Your soft iron cores of your electro magnets will have to be dipped in paint and allowed to drip dry for 3 days. Or you can simply buy a 10 LB roll of #30 or so double or triple coated copper wire.... also buy the square type you will get more power.... and be sure to wrap wire as tight as you can, side by side as close as you can...

-------------------------------------------------------------------------------
Ima još toga... neću sad sve ovdje kopirati...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 07, 2006 8:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 2:57 pm
Postovi: 73
Lokacija: Tu
Daj link, ako ima konkretnih planova, to možemo tik-tak izraditi, pa da vidimo...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 07, 2006 8:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 15, 2005 7:40 pm
Postovi: 147
Citat:
E, to!!!!
Sad trebam samo napon i frekvenciju, ali na žalost nitko nezna


Lakse malo, tko ti je rekao to da nitko ne zna, svasta je si gotovan najbolje bi bilo da ti to netko donese pa da to radi jelda.

Evo frekvencija:
There are two primary frequencies that produce the best results. They are: 14,372 Hz and 43,430 Hz. The former is about 50% more efficient, but it seems that just about any frequency between 9 KHz and 143,762 KHz works quite well. (1) This is because the nature of the wave form ( a spike ) is rich in harmonics and one of them is bound to be close to one of the two primary frequencies.

Nacrti i ostalo ovde
http://www.rexresearch.com/meyerhy/meyerhy.htm

_________________
Jedino je Bog svemoguć


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 07, 2006 9:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
http://www.fourwinds10.com/news/12-scie ... -Water.pdf


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 07, 2006 10:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 2:57 pm
Postovi: 73
Lokacija: Tu
Tamo piše: Meyer declines to release details which would allow scientists to duplicate and evaluate his "water fuel cell".

Evo zašto se ništa ne dogadja...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 08, 2006 12:34 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Totalno nebitno...

Vi ste Besplatna Energija!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 08, 2006 1:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned nov 14, 2004 1:05 pm
Postovi: 149
Lokacija: Pula
Na netu ima svega i svačega ja bih volio upoznati nekoga tko je konkretno
napravio stroj koji će davati besplatnu (ili točnije rečeno jeftinu) energiju.

Pretpostavljam da takve stvari već teoretski postoje ali da korporacije guše napredak ka jeftinoj energiji.

Npr. dovoljno je zamisliti svijet gdje bi svaka kuća imala svoj generator električne energije pa da nam bude jasno zašto se taj napredak guši.

_________________
"The Knower of Truth should go about the world outwardly stupid like a child, a madman or a devil"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 08, 2006 4:15 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Kod cijelog ovog pitanja o besplatnoj energiji, nije pravo pitanje kako sve to radi, koje su tehničke mogućnosti i slično - već ZAŠTO se to ne koristi u velikoj mjeri!!!
ZAŠTO to ljudi neznaju i ZAŠTO to nekome nije u interesu da se sazna. Jer kad bi svatko mogao napraviti svoj generator za svoju kuću/stan/čergu/stanište - to bi bilo IDEALNO za razvoj ljudi, a ovako se SPREČAVANJEM tog znanja i upotrebe drži narod na "uzdi".

Od stotine ovakvih uređaja koji su prikazani na netu, da samo jedan radi - super. A od toliko njih, vjerojatno i radi. I ne samo jedan, već većina.

Probajte otkazati elektri svoje brojilo i struju. Pa da vidite koliko problema oko toga zašto i kako... a da vam ne pričam da pokušate u svoj vrt staviti vjetrenjaču koja vam radi struju!!! Vjetar je "državni"... moj prijatelj je htio kupiti kit-komplet za vjetrenjaču ( sve osim stupa na koji se montira ) preko interneta... nekoliko stotina dolara... i nije puno s obzirom što bi dobio time. I carina neda uvoz toga!!! Htjeli sve legalno ocariniti, platiti porez i to... i NEDAJU !!! Kao nesmije se koristiti vjetar bez dopuštenja države/monopolista energijom/ubirača para/vlade/nove svjetske vlade/moćnika koji sve to drže ispod sebe/manipulatorima ljudi.

Eto. U takvom svjetu živimo. Da se zna!!!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 08, 2006 10:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 15, 2005 7:40 pm
Postovi: 147
Citat:
Totalno nebitno...

Vi ste Besplatna Energija!


Jesmo samo je pitanje za koga ? :D

_________________
Jedino je Bog svemoguć


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 384 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz