Sada je: čet mar 28, 2024 9:22 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kuca u obliku piramide
PostPostano: ned jan 30, 2011 1:18 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri jan 12, 2011 2:46 am
Postovi: 7
Veliki pozz svim članovima foruma.Evo i mog prvog posta.Dugo pratim dešavanja na forumu,pa dodjoh na po malo lucidnu ideju da napravim vikend kuću u obliku piramide.Interesuje me šta vi mislite o tome,da li bi bilo zdravo živeti u takvoj gradjevini...U napred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kuca u obliku piramide
PostPostano: ned jan 30, 2011 2:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 23, 2008 8:46 pm
Postovi: 242
Lokacija: zagreb
Bit ćeš oštar ko žilet.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kuca u obliku piramide
PostPostano: ned jan 30, 2011 4:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
Probaj pa javi. :lol:


slika


slika

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kuca u obliku piramide
PostPostano: ned jan 30, 2011 6:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 17, 2010 5:19 pm
Postovi: 398
Lokacija: sada i ovdje
možda bi se mogao izoštriti u takom zdanju :angel4: :angel4:

hmm.... valjalo bi ti istražii tematiku rađenje kuća, jer imaš tu puno faktora za uzeti u obzir: od mjesta na kojem ćeš graditi (podzemne vode i oni energetski meridijani i paralele - potraži temu o geopatogenih zračenjima, zračenjima vode - neznam točno kao se zove; ali ako ne nađeš docnije sam naveo zgodnu knjigu na tu temu tako da nema frke :thumbup: ), kada ćeš graditi (možda), koje ćeš materijale koristiti, kako ćeš oblikovati cijelu kuću (sobe, hodnici itd.) i krov je iznimno bitan + razni drugi faktori (tipa okolice: tornjevi za mobitele, industrija, razna zračenja itd. itd)... u svemu tome su izmješani materijano-nematerijani utjecaji i razne kombinacije istih daju različite efekte na koje valja obratiti pažnju...

potraži na forumu film: Garbage Warrior koji je preveden, a u njemu ima riječi o građnjeu kuća, doduše na alterantivan način u neku ruku, ali vredi ga pogeldati... :thumbup:

mislim da i rudolf steiner priča o gradnji kuća, pa viditi šta se da naći kod njega... :read:

također potraži na forumu dvodijelnu emisiju o rudolfu steineru, ima riječi o gradnji međuostalim (Rudolf Steiner - modus vivendi - Goethenaum & Eurythmia)

feng shui isto nije na odmet bar malo proučiti, a također i oblast radiestezije (Crnić - radiestezija, sjajna knjiga - preporuka!! :thumbup: )... :read:

vidi ovđe šta ima o gradnjiu: http://www.4shared.com/dir/_v1rqR2Z/Knjige.html

ne pada mi na pamet niša više, trenutno... možda neko drugi uskoči još...

toliko od mene, pa vidi šta ćeš graditi, možda si upoznat s nekim stvarima možda nisi, ali nije na odmet spomenuti sve to pa ćeš ti lako vidjeti šta ćeš! :occasion5:

živio! :love12: :love9:

_________________
-Evo moje tajne. Vrlo je jednostavna. Dobro se vidi samo srcem.Bitno je očima nevidljivo...
-Vrijeme što si ga posvetio svojoj ruži čini tu ružu toliko dragocjenom...
-Ljudi su zaboravili tu istinu, ali ti je ne smiješ zaboraviti. Zauvijek si odgovoran za ono što si pripitomio. Odgovoran si za svoju ružu..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kuca u obliku piramide
PostPostano: ned jan 30, 2011 6:49 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri jan 12, 2011 2:46 am
Postovi: 7
Hvala svima na brzom odgovoru,malo cu se vise posvetiti ovoj temi ovih dana,pa ako ima neko jos nekih ideja,dobro dosle su! :notworthy:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kuca u obliku piramide
PostPostano: ned jan 30, 2011 6:51 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri jan 12, 2011 2:46 am
Postovi: 7
atekut je napisao/la:
Bit ćeš oštar ko žilet.


:mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kuca u obliku piramide
PostPostano: ned jan 30, 2011 6:52 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri jan 12, 2011 2:46 am
Postovi: 7
[quote="bajs"]Probaj pa javi. :lol:


Cim se dam u rad :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kuca u obliku piramide
PostPostano: pon jan 31, 2011 12:30 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 28, 2009 9:58 pm
Postovi: 370
statusband je napisao/la:
Veliki pozz svim članovima foruma.Evo i mog prvog posta.Dugo pratim dešavanja na forumu,pa dodjoh na po malo lucidnu ideju da napravim vikend kuću u obliku piramide.Interesuje me šta vi mislite o tome,da li bi bilo zdravo živeti u takvoj gradjevini...U napred hvala

I ja sam razmišljao da napravim piramida kuću.

Ako rešiš da gradiš, vodi računa da jedna od strana piramide bude okrenuta ka severu ako želiš da bude energetski efikasna za "oštrenje žileta" :D i da proporcije da bude u skladu sa Keopsovom piramidom i to bez onih donjih vertikalnih zidova.

E sad jedno pitanje - kako kuća - piramida da se zaštiti od direktnih sunčevih zraka leti i vrelih tropskih dana? Ako ne rešiš taj problem, a to Boga mi neće biti jeftino, biće unutra pakao.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kuca u obliku piramide
PostPostano: pon jan 31, 2011 2:02 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri jan 12, 2011 2:46 am
Postovi: 7
Izolacija nije problem,moze da se stavi mineralna vuna ispod samog krova,na primer...i nije previse skupa....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kuca u obliku piramide
PostPostano: pon jan 31, 2011 2:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 28, 2009 9:58 pm
Postovi: 370
statusband je napisao/la:
Izolacija nije problem,moze da se stavi mineralna vuna ispod samog krova,na primer...i nije previse skupa....

Sama termo-izolacija, ma i da je 50 cm debljine, NIJE DOVOLJNA da bi se komforno stanovalo unutar piramide.

Imam podataka o negativnim iskustvima drugih koji su stanovali u potkrovlju leti ispod četvorovodnog krova (četvorovodni krov je po obliku veoma sličan piramidi) sa debelim slojem termoizolacije, cirkulacionim prolazom vazduha ispod crepa sa kontra i običnom letvom....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kuca u obliku piramide
PostPostano: pon jan 31, 2011 4:51 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Najbolja izolacija je prešana slama - iako su zidovi onda malo deblji ( u tvojoj zamisli zapravo krov ) - kasnije ćeš si biti zahvalan radi svijesti o potrošenoj energiji ( bilo za grijanje ili hlađenje ). A i jeftina je... i pogledajte si samo koeficijent izolacijskog djelovanja... i vidjet ćete da je best-buy!

:mrgreen: :wink:

Iako možda bolje raditi okrugle građevine ( ako želiš bolje energije za tvoj ljudski duh )... piramida pojačava sve što joj dolazi kao "input"... sad si zamisli da ju sagradiš na nekim podzemnim vodenim tokovima... rak dobiješ još brže nego da samo stanuješ u "kockastoj" građevini koja je iznad tih tokova... vodi računa o "čistoći" energije koja dolazi u to područje.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kuca u obliku piramide
PostPostano: pon jan 31, 2011 5:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 28, 2009 9:58 pm
Postovi: 370
Još bolje prešana slama jer je PRIRODAN termoizolator, ali sama nije dovoljna da štiti unutrašnjost piramide od vreline.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kuca u obliku piramide
PostPostano: pon jan 31, 2011 5:47 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Pa da... izvana staviš klasičan crijep ili što već... a iznutra možeš obući u knauf - gips je isto prirodan materijal. I nije preskup. Slamu spakiraš u vreće koje hermetički zatvoriš i nikad ti neće navuć vlagu. A i knauf "diše"... pa...

Ako je mjesto gdje je kuća zimi samo nekoliko stupnjeva ispod 0°C ( Dalmacija i slično ) - možeš grijanje riješiti klimom sa invertorom. Grije odlično do cca. -5°C, a troši manje nego grijači iste snage. A klima te hladi po ljetu...

Sad... ako je područje hladnije - ovisno o tome na što bi se grijao - to napraviš. Ima i jebenih kombiniranih toplinskih stanica ( frend radi u Viessmannu, pa mi je pokazao kakva je današnja tehnologija po tom pitanju... možeš čak uzet bojler na sve - prima plin, drva, lož-ulje... prava "kombinirka" ).

Čak bih ti odmah preporučio solarke na krovu ( južnom i zapadnom dijelu piramide - ako si na sjevernoj polutki Zemlje, jasno ) - piramida ima veliku površinu - mogao bi imati toplu vodu skoro džabe... a i energija topline ostane kao topla voda, a manje prodire u unutrašnjost kuće. A ako imaš para - možeš dodati i solarke za struju, pa... kako to već ide sa alternativnim izvorima energije...

Uglavnom, možda te za 2000 godina nađu skamenjenog u toj kući, kako ležiš na krevetu - mislit će da je to bio sarkofag i biti ćeš im neki novi "Faraon"... hehehehe! A tvoj rad proglase drevnom arheološkom iskopinom i naprave arheološki park... uglavnom, kako bilo... vjerojatno ćeš ovako postati popularan i u budućnosti! :queen:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kuca u obliku piramide
PostPostano: pon jan 31, 2011 6:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 28, 2009 9:58 pm
Postovi: 370
Jack987 je napisao/la:
Pa da... izvana staviš klasičan crijep ili što već... a iznutra možeš obući u knauf - gips je isto prirodan materijal. I nije preskup. Slamu spakiraš u vreće koje hermetički zatvoriš i nikad ti neće navuć vlagu. A i knauf "diše"... pa...

Nije ni to dovoljno da bi se komforno boravilo unutra za vreme tropskih vrelina.

Jack987 je napisao/la:
Čak bih ti odmah preporučio solarke na krovu ( južnom i zapadnom dijelu piramide - ako si na sjevernoj polutki Zemlje, jasno ) - piramida ima veliku površinu - mogao bi imati toplu vodu skoro džabe... a i energija topline ostane kao topla voda, a manje prodire u unutrašnjost kuće. A ako imaš para - možeš dodati i solarke za struju, pa... kako to već ide sa alternativnim izvorima energije...

E tek sa tim solarkama ne samo na južnom i zapadnom delu piramide, već i na istočnom delu, može komforno unutra boraviti leti, ali to bi znatno povećalo početne troškove ulaganja za gradnju piramide, ali sa tim solarkama za nekoliko godina štednjom energije bi se povratila ulaganja i posle si na dobitku.

Treba spolja pokriti i prozore na svim stranama piramide nekom reflektujućom folijom radi zaštite od direktnih upada Sunčevih zraka.

Jack987 je napisao/la:
Uglavnom, možda te za 2000 godina nađu skamenjenog u toj kući, kako ležiš na krevetu - mislit će da je to bio sarkofag i biti ćeš im neki novi "Faraon"... hehehehe! A tvoj rad proglase drevnom arheološkom iskopinom i naprave arheološki park... uglavnom, kako bilo... vjerojatno ćeš ovako postati popularan i u budućnosti! :queen:

:mrgreen: :wink:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kuca u obliku piramide
PostPostano: pon jan 31, 2011 11:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 10:50 am
Postovi: 228
Ne bi bilo lose da se "posavjetujes" sa Ra materijalom ukoliko planiras da kopiras originalnu piramidu a mozda i savremenu tehnologiju npr.3D program za gradnju i slicno.

_________________
Tragam za istinom-istraga je u toku!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kuca u obliku piramide
PostPostano: uto feb 01, 2011 11:39 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Treba spolja pokriti i prozore na svim stranama piramide nekom reflektujućom folijom radi zaštite od direktnih upada Sunčevih zraka.


Pa imaš za kupiti već "reflektivna" stakla, ona kroz koja vidiš van, a unutra ne ( bar sa par metara udaljenosti i dalje ). Evo ti više info:

http://www.staklo-spudic.hr/vrste_stakla.html

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kuca u obliku piramide
PostPostano: sri feb 02, 2011 12:00 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 28, 2009 9:58 pm
Postovi: 370
Jack987 je napisao/la:
Pa imaš za kupiti već "reflektivna" stakla, ona kroz koja vidiš van, a unutra ne ( bar sa par metara udaljenosti i dalje ). Evo ti više info:

http://www.staklo-spudic.hr/vrste_stakla.html

:mrgreen: :wink:

Takva reflektivna stakla može koristiti samo leti, a zimi ne može jer onemogućava pasivno solarno grejanje, i time ne doprinosi štednji energije za unutrašnje grejanje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kuca u obliku piramide
PostPostano: ned jun 26, 2011 11:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
nije dzabe stara:" prijatelju jesi li ti miran sa bogom i narodom?"
ako jesi, netrebaju ti nikakve piramide, a usto računaj i na susjede kad te budu jebali sa pitanjima sta ce ti to i sa svima ostalima koji ti vide kucu, pa kad cjelo selo te pocne zajebavat mislim da ce ti bit draze da zivis u podrumu.

mi mislimo da piramida ima pozitivan efekt, ali mozda ima i negativan. piramida privlaci energiju, ako si ti tuzan, dovuce ti takvu, pa ti je jos gore, ako si sretan bit ces jos sretniji.

kako god okrenes to je egzibicionizam i robovanje onom "samo da je drukcije"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kuca u obliku piramide
PostPostano: čet okt 20, 2011 5:16 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned jun 26, 2011 6:07 pm
Postovi: 1
statusband
"statusband" Ne igraj se "vatrom". Iz osobnog iskustva sa piramidama savjetujem ti da ne nasjedaš na razne izjave osoba koje samo prepričavaju stavove iznesene u raznim časopisima. Nakon puno godina istraživanja koje sam proveo u pokušaju otkrivanja kako piramide utječu na biljke, životinje i na mene. Zakljućio sam samo jedno bitno što je utjecalo na rezultate a to da se oni nikada ne ponove u potpunosti ( mjesečeve mjene, doba dana, doba godine, astronomske promjene itd.)
Nekad je dolazilo i do uginuća biljaka u pokusu iako je u predhodnom utjecalo pozitivno na njihov rast i zdravlje. Meditacija u piramidi je imala razne razine od nemogućnosti koncentracije pa sve do uspavljivanja. U 90% slučajeva pokusi su bili identični sa piramidom koja ima samo bridove kao i klasična.U mojem slučaju najbolji materijal se pokazalo: drvo, kamen ali ne granit, glina impregnirana sa suhim stabljikama kukuruza.Loši materijal: plexiglas, plastika, siporex, armirani beton, i neke vrste stakla.Inače jako puno utjecaja imalo je i izvan same strukture piramide ( piramida visine 100cm širila je utjecaj izvan nje od 20 cm do 415 cm.
Počeo sam 1991 zahvaljujući knjigi Tajne piramide - Dragana Vićanovića i do danas svakodnevno se zabavljam time kao hobi po par sati. Inače svi pokusi opisai u knjizi sam uspješno ponovio sa malim odstupanjima. Zato živi u običnim kućama kao naši preci tisućama godina, Mi moramo mjenjati sebe a ne građevine. Piramide služe za nešto drugo.....
Živi mi sretno i dugo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kuca u obliku piramide
PostPostano: čet jan 12, 2012 11:43 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri jan 12, 2011 2:46 am
Postovi: 7
Hvala @Dendi@ i @Judziin@ ,poslusacu vase savete. :-)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz