Sada je: čet mar 28, 2024 2:04 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Pomicanje magnetskih polova Zemlje
PostPostano: sri jan 26, 2011 10:38 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jul 07, 2010 11:42 am
Postovi: 193
Ok , polovi se mrdaju sim tam !
Mene jedino zanima kako tocno znaju (oni koji se bave time) da je recimo 1600 g. sjeverni pol bio tamo gdje su oni zacrtali kao na grafu iznad .

@mrgood
Ako je sjever otisao 20 stupnjeva istocno kako to da je sjeverac jos uvjek tako hladan ? :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: 15.3.2011: Pomicanje magnetskih polova Zemlje
PostPostano: pon mar 07, 2011 10:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM


Can the unexplained be explained? This video explores the possibilites of the unexplained animals falling dead around the world. From birds, fish, and cows, things are happening faster then the media can report. Also, the massive flooding to the extreme cold, is killing crops in many countries. Many people will be caught off guard when the coming food crisis comes to their neiborhood. The time is now to prepare! It's all up to you!
March 15 2011 pole shift.

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pomicanje magnetskih polova Zemlje
PostPostano: uto mar 08, 2011 12:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 26, 2010 8:08 am
Postovi: 68
Da sad kad vidim ove ptice sam se sjetio. U proslu subotu u jutro zena kaze da je cula taj zvuk(kuckanje kao da se udara malim čekićem po dasci) vec u 7:50, ja sam ga cuo tek sat kasnije(malo dublji san :lol: ) ustala se da vidi što je kad na prozoru wc-a kos stoji na vanjskoj klupcici i udara kljunom o staklo. zvala me da dodjem viditi, priblizio sam se skroz do prozora a on je stao i gleda me, tek kad sam krenuo otvorit prozor se udaljio na obliznje stablo. Kad sam mu vidio oči, to je neki nenormalan pogled ka da se nasmrka speeda haha.

Ne znam koliko je ovo uobicajeno, meni je jako čudno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pomicanje magnetskih polova Zemlje
PostPostano: čet okt 06, 2011 9:23 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jul 17, 2011 10:17 pm
Postovi: 15
Pocetkom ove godine cuja sam od jednog pomorca koji je navigava na južnom atlantiku da 3 mj. nije vidija mirnu casu dok nije doma doša (pomak Zemljinog magnetskog polja uzrokovalo je nevrjeme). I kompas im nije nicemu služija. Raspitacu se malo vise u naredno vrime pa mozda i sta napišem.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pomicanje magnetskih polova Zemlje
PostPostano: pon okt 10, 2011 1:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
http://www.youtube.com/watch?v=c-JQxDF9zXU

Predavanje Greg Braden-a iz 1996-te o promjeni magnetnih polova i još koječemu.
Prevedeno.

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pomicanje magnetskih polova Zemlje
PostPostano: ned jan 29, 2012 8:09 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jan 29, 2012 12:31 pm
Postovi: 10
Mozda pravo pitanje je sta ce se desiti sa :
Ziroskopima na avionima i brodovima sa satelitima
Sa elektronikom kad se promeni + i - polaritet. Hoce li rotori elektromotora vrteti u pravom smeru
Sta sa elektricnim aparatimma i ostalo.
Pre 3600 godina kad se to zadnji put desilo nije bila ova tehnoligija.
Hoce biti elektricne energije.
Sta ce biti najopasnije sa nukleranim centralima kad nestane hladzenje jadra.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pomicanje magnetskih polova Zemlje
PostPostano: sri feb 01, 2012 10:36 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Sa elektronikom kad se promeni + i - polaritet. Hoce li rotori elektromotora vrteti u pravom smeru


Pa rotaciono magnetsko polje u elektromotoru ima prvu riječ kod smjera vrtnje, a magnetski polovi Zemlje tu nemaju nekog utjecaja. Inače bi sve elektromotore morao nekako usmjeriti prema polovima Zemlje.

Citat:
Sa elektronikom kad se promeni + i - polaritet


Izvori struje poput baterija ili ispravljača isto ne ovise o položaju u odnosu na magnetsko polje Zemlje. Jer da je tako onda bi ih isto morali usmjeravati u određenom smjeru. Plus i minus na akumulatoru će biti na istim klemama i poslije eventualnog okretanja polova Zemlje. Baš kao i isti i na priključcima ispravljača... diode propuštaju u jednom smjeru, bez obzira na magnetko polje Zemlje.

Citat:
Ziroskopima na avionima i brodovima sa satelitima


Danas se orijentiraju i pomoću GPS-a... dakle, satelita. Isto tako ne ovise o magnetskom polju Zemlje, ioako ono može utjecati na njihovu točnost i toleranciju.

Citat:
Sta sa elektricnim aparatimma i ostalo.


Radit će isto kao i prije ( ako ne dođe do NLP-a, niskofrekventnog elektromagnetskog pulsa, koji može zeznuti sve od prije spomenutog ). Dakle, promjena magnetskih polova ima manji utjecaj od jednog NLP-a.

Ali, možemo očekivati razne promjene vremena, pa će to možda imati utjecaja u tom segmentu više nago na našu tehnologiju.

:toothy2: :toothy2: :toothy2:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pomicanje magnetskih polova Zemlje
PostPostano: čet feb 02, 2012 8:24 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 21, 2012 12:30 pm
Postovi: 114
Lokacija: slavonija
nisu samo elektro magnetske promjene u pitanju sto bi izazvalo smetnje i kvarove na puno raznoraznih uredjaja.ovaj ruski dokumentarac ulazi duboko u materiju i u drugom dijelu konkretno pokazuje promjene koje se vec sad dogadjaju na ljudima i zivotinjama.kurska oblas i ne samo ona je vec pogodjena promjenom polova i ovaj dokumentarac na znanstven ali i zanimljiv nacin to pokazuje



http://www.youtube.com/watch?v=BQSuuGk_I_U

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id=100003640536579
http://www.youtube.com/user/networker1958?feature=guide


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pomicanje magnetskih polova Zemlje
PostPostano: sub feb 04, 2012 9:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 17, 2006 8:26 am
Postovi: 35
Lokacija: Zagreb
nakon onih nedavnih potresa


Milanković bio u pravuPomicanja Zemljine osi izazivaju ledena doba

http://danas.net.hr/znanost/page/2012/0 ... 81006.html


Potres i cunami u Sendaiju 2011.
http://bs.wikipedia.org/wiki/Potres_i_c ... daiju_2011.

Potres u Sendaiju 11. marta 2011., u 14:46 po lokalnom vremenu, bio je potres s epicentrom u moru oko 130 kilometara istočno od japanskog obalnog grada Sendaija, (ostrvo Honshū), magnitude 9,0 Mw, koji je rezultirao velikim ljudskim žrtvama, ogromnom materijalnom štetom i katastrofalnim cunamijem s valovima visine do 10 metara.

Epicentar je lociran na dubini od 24,4 km blizu obale japanske regije Tohoku.

Prva mjerenja su pokazivala da je potres magnitude 7,9, ali su ga kasnije korekcije podigle na 8,8, zatim na 8,9 prema Geološkom društvu SAD-a, a prema podacima Japanske meteorološke agencije od 13. marta, magnituda potresa bila je čak 9,0 stepeni. To je najjači potres u Japanu te 7. po veličini u svijetu, otkad se vrše mjerenja.

Nakon glavnog potresa, uslijedilo je još 160 manjih u prva 24 sata.

Razorni potres s cunamijem stvorio je tektonski rov u dubini od 24 km ispod okeanskog dna, dužine 300 km i širine 150 km. Područja najbliža epicentru pomaknula su se u smjeru SAD-a.

Potres magnitude 9,0 (četvrti po veličini nakon 1900. godine) uzrokovao je podvlačenje tihookeanske tektonske ploče pod sjevernoameričku, što je pomaknulo istočni dio Japana prema Sjevernoj Americi za oko 3,9 metara. Potres je zakrenuo Zemljinu osu za 16,5 cm, skratio dan za 1,6 mikrosekundi, a Japan je potonuo za oko 61 cm. Kada je japanska istočna obala potonula, na nju su nasrnuli valovi cunamija. Zemljina masa se pomakla prema centru, povećavši zakretni moment planete, što je dovelo do skraćenja dana. (Potres magnitude 8,8 u Čileu 2010. godine također je skratio dan, ali za manji dio sekunde. Potres na Sumatri 2004. godine skratio je dan znantno više, za 6,8 mikrosekundi.) Nakon velikog potresa 1995. godine, u Japanu su širom zemlje postavljeni visokotehnološki senzori koji registriraju čak i najmanja kretanja, pa je bilo moguće utvrditi pomake do 2,5 cm. Stoga je ovo dosad najbolje dokumentiran veliki potres u historiji. Valovi cunamija su izazvali uzbunu i evakuaciju svPotres i cunami u Sendaiju 2011.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pomicanje magnetskih polova Zemlje
PostPostano: sri mar 07, 2012 6:51 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto okt 04, 2011 5:44 pm
Postovi: 28
[quote="Hiner"]Ok , polovi se mrdaju sim tam !
Mene jedino zanima kako tocno znaju (oni koji se bave time) da je recimo 1600 g. sjeverni pol bio tamo gdje su oni zacrtali kao na grafu iznad .

Vidi se po orjentaciji elemenata u kristalnoj rešetci minerala.Kod stalnog mag.polja svi su poravnati u toj orjentaciji polova.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pomicanje magnetskih polova Zemlje
PostPostano: sub jul 14, 2012 5:09 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub jul 14, 2012 5:02 pm
Postovi: 5
Jack987 je napisao/la:
Evo, preveo sam onaj članak sa SOTT-a:

Promjena magnetskih polova Zemlje

Dok se brzina premještanja sjevernog magnetskog polja drastično povećava u zadnje vrijeme ( oko 55 km godišnje ), pogledajmo što se dešava sa južnim polom.

Svako magnetko polje ima 2 polariteta, na primjer sjeverni i južni, a netko bi mogao pomisliti da sve što se dešava s jednim polom - da bi se to isto ( samo suprotno!? ) trebalo dešavati i sa drugim. No, kako izgleda, južni magnetski pol se ne ponaša kao svoja suprotnost - sjeverni pol. Zapravo, pomak ili promjena lokacije južnog pola se usporava! Trenutno se pomiče samo 5 km u godinu dana, odnosno jednu desetinu brzine promjene lokacije sjevernog pola!



ne znaci li ovo da ce magnetno polje doseci vrijednost nula ?
jer kad sjeverni dodze do juznog ponistavaju se
zasto sumnjam da ce to biti u prosincu ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pomicanje magnetskih polova Zemlje
PostPostano: sub jul 14, 2012 7:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned feb 19, 2012 9:34 am
Postovi: 107
legvan je napisao/la:
Jack987 je napisao/la:
Evo, preveo sam onaj članak sa SOTT-a:

Promjena magnetskih polova Zemlje

Dok se brzina premještanja sjevernog magnetskog polja drastično povećava u zadnje vrijeme ( oko 55 km godišnje ), pogledajmo što se dešava sa južnim polom.

Svako magnetko polje ima 2 polariteta, na primjer sjeverni i južni, a netko bi mogao pomisliti da sve što se dešava s jednim polom - da bi se to isto ( samo suprotno!? ) trebalo dešavati i sa drugim. No, kako izgleda, južni magnetski pol se ne ponaša kao svoja suprotnost - sjeverni pol. Zapravo, pomak ili promjena lokacije južnog pola se usporava! Trenutno se pomiče samo 5 km u godinu dana, odnosno jednu desetinu brzine promjene lokacije sjevernog pola!



ne znaci li ovo da ce magnetno polje doseci vrijednost nula ?
jer kad sjeverni dodze do juznog ponistavaju se
zasto sumnjam da ce to biti u prosincu ?


A mozda ce juzni doci do severnog. Samo ce zameniti mesta, a ne ponistiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pomicanje magnetskih polova Zemlje
PostPostano: sub jul 14, 2012 9:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 12:45 pm
Postovi: 574
Lokacija: Eter
A mozda ce juzni doci do severnog. Samo ce zameniti mesta, a ne ponistiti.[/quote]





:angel4:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pomicanje magnetskih polova Zemlje
PostPostano: sub jul 14, 2012 9:23 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub jul 14, 2012 5:02 pm
Postovi: 5
Blagoje je napisao/la:
A mozda ce juzni doci do severnog. Samo ce zameniti mesta, a ne ponistiti.


hm
nebi li to znacilo da ce se onda okrenuti zemlja ?

zasto tako mislim;
ako juzni ide prema sjevernome, a sjeverni prema juznome s kontra strane, magnetne silnice s kojima je zemlja vezana sa suncem ce napraviti petlju ispred zemljinog magnetnog polja
koje ce u odnosu na petlju biti mnogo slabije od suncevog pa ce teziti da se petlja ponisti mozda okretanjem planeta.

s druge strane ako je kako govori gore diskutant, da juzni pol usporava dok sjeverni ubrzava, oni ce se u jednom trenutku spojiti i ponistiti dokle se ne formira novo polje koje i ne mora biti suprotno predhotnom

pomoglo bi kad bi se znao razlog pomicanju polova
ima li neko ideju koji bi on bio ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pomicanje magnetskih polova Zemlje
PostPostano: sub jul 14, 2012 11:04 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
ima li neko ideju koji bi on bio ?


- Električna priroda univerzuma ( ima tu negdje možda i link na knjigu )
- Približavanje i utjecaj sunčevog kompanjona - binarne ugasle zvijezde ( iako ugasla - ima itekako gravitacijsko djelovanje... )
- Približavanje i utjecaj grupe kometa ( neki to zovu Nibiru ili Planet X ) iz Oortovog oblaka
- Približavanje i utjecaj vala - granica denziteta i realiteta ( kvantni skok, u neku ruku... )

:thumbup:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pomicanje magnetskih polova Zemlje
PostPostano: ned jul 15, 2012 8:31 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned feb 19, 2012 9:34 am
Postovi: 107
Pa ako jedan ide 55 km godisnje, a drugi 5 km godisnje, onda se nece susresti jos oko hiljadu godina. Obim Zemlje je oko 40.000 km. Priblizavaju se godisnje 45 kilometara.
Mi, za vreme naseg zivota, mozemo samo da pratimo pomeranje, a susret ce doziveti neke druge generacije, ako onaj brzi ide 55 km godisnje, znaci da mu treba preko 300 godina da dodje na suprotnu stranu.

Cini se da menjaju mesta, ali nece biti tacno jedan nasuprot drugom. Osim ako u medju vremenu ne promene brzine kretanja.

A sta se desava spajanjem plusa i minusa, mozemo da uporedimo spajanjem muskog i zanskog, valjda. Mozemo to da uporedimo spajanjem nule i faze. Ne bih rekao da se desava ponistavanje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pomicanje magnetskih polova Zemlje
PostPostano: ned jul 15, 2012 8:56 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub jul 14, 2012 5:02 pm
Postovi: 5
da ali brzina kojom sj pol ide je sve brza i brza

buduci da je prosle godine bio komet elenin, sljedece je onaj drugi u veljaci, sasvim je moguce da se priblizava grupa kometa. ako se priblizava grupa kometa onda treba razlog tome, a najvejerojatniji je, mislim, suncev pratitelj koji je mozda prosao/prolazi tamo daleko kroz oblak krhotina na kraju sustava pa one mjenjaju putanje.
drugi razlog je sunce, ali ako ono ima neke magnetne nepravilnosti ( u usporedbi na ono sto smo navikli ) onda se radi o energiji ili magnetnom valu pa se mozda nase sunce kruzeci oko galaksije naslo u podrucju jake energije ( mozda ulazi u podrucje sudara dvaju galaksija )

ako je ovaj drugi razlog moramno se pitati sto se desava sa zvijezdama ispred nas koje su prije nas usle u podrucje jake energije galaksije. neko je u drugoj temi postao nesto ( mi kao nismo dio ove galaksije ) o zvijzdzu strijelac.

je li strijelac ispred nas u rotaciji galaksije ili iza nas ?
je li ona zvijezda za koju se govori da ce postati supernova ispred ili iza nas u rotacijskom disku ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pomicanje magnetskih polova Zemlje
PostPostano: ned jul 15, 2012 9:34 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned feb 19, 2012 9:34 am
Postovi: 107
legvan je napisao/la:
da ali brzina kojom sj pol ide je sve brza i brza

buduci da je prosle godine bio komet elenin, sljedece je onaj drugi u veljaci, sasvim je moguce da se priblizava grupa kometa. ako se priblizava grupa kometa onda treba razlog tome, a najvejerojatniji je, mislim, suncev pratitelj koji je mozda prosao/prolazi tamo daleko kroz oblak krhotina na kraju sustava pa one mjenjaju putanje.
drugi razlog je sunce, ali ako ono ima neke magnetne nepravilnosti ( u usporedbi na ono sto smo navikli ) onda se radi o energiji ili magnetnom valu pa se mozda nase sunce kruzeci oko galaksije naslo u podrucju jake energije ( mozda ulazi u podrucje sudara dvaju galaksija )

ako je ovaj drugi razlog moramno se pitati sto se desava sa zvijezdama ispred nas koje su prije nas usle u podrucje jake energije galaksije. neko je u drugoj temi postao nesto ( mi kao nismo dio ove galaksije ) o zvijzdzu strijelac.

je li strijelac ispred nas u rotaciji galaksije ili iza nas ?
je li ona zvijezda za koju se govori da ce postati supernova ispred ili iza nas u rotacijskom disku ?


Ja ipak ne bih dalje sa mozda i verovatno. Previse su daleko da bi se susreli, a i sam susret ne mora da znaci nesto lose, nego novo.

Tesko da cemo mi to doziveti. Mozemo samo da posmatramo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz