Sada je: sub apr 27, 2024 10:22 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Zemlja raste kao balon
PostPostano: sub feb 07, 2009 6:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Znate da se obale Afrike i Južne Amerike poklapaju jer su se nekada razdvojile.
Ali zli i pokvareni naučnici vam nisu rekli, iako dobro znaju, da se savršeno poklapaju i pacifička obala obe Amerike i Azije.
Znači, zemlja je nekada bila mnogo manja i kontinenti su se razdvojili usled njenog rasta.
Da su vam to rekli, morali bi da pokopaju većinu drugih teorija i 'naučnih istina' s kojima vam ispiraju mozak.

Rastu sve planete i ceo svemir.
Odrastite i vi već jednom!

http://rapidshare.com/files/249538783/Zemlja.raste.flv


Zadnja izmjena: Pantelija; ned jun 28, 2009 5:32 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 07, 2009 6:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 28, 2008 1:28 pm
Postovi: 67
Lokacija: po ptrebi
tebe pantelija sam smatrao ozbiljnijim clanom ovog foruma,
Pa nikako da se nacudim da do ove informacije tek sad dolazis..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 10, 2009 11:01 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 16, 2008 9:03 pm
Postovi: 354
Lokacija: tu
samo da nadopunim i da je navodno cijeli taj balon(zemlja) kristalaste strukture- na blogu k. miška sam pročitao članak koji je prenjeo od strane nekih ruskih znanstvenika. to navodno i objašnjava velike megalodonske životinje kojie se danas nalaze u bitno manjim oblicima. btw, ne znam da li je to zato ali sve više mlađih ljudi su sve viši i viši - s 12 - 14 godina već bitno znaju premašiti visinu roditelja, iako tu može biti i puno drugih faktora u pitanju, možda genetski enženjiring, hrana, klima i slično. npr. znam jednog afroamerikanca čija su djeca u sad-u već prešli visinu od 2,14 metara u 14. godini (sinovi), a on sam jedva ima metar i osamdeset.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 15, 2009 2:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
teorija je zanimljiva al me muće par pitanja:

a) od kuda je došla onda sva ta voda za oceane? Koja je onda bila slanost vode u prvim oceanima? Klasićna znanost kaže da su se prvi oblici života razvili u oceanima tj. vodi ak ih nije bilo a gdje onda u barama?

b) ako je zemlja bila manja da li je onda gravitacija bila veća ili manja? Da li bi životinje u odnosu na veću ili manju gravitaciju bile veće ili manje?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 12, 2009 10:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 18, 2009 1:16 pm
Postovi: 114
Lokacija: uz more
Za ova pitanja odličan je izvor ova teorija;
[url=http://www.worldnpa.org/pdf/abstracts/GrowingEarth.pdf]The Growing Earth
David de Hilster[/url]
pdf. format

Water, Oil, and Salt
One of the most natural questions when someone first learns of the growing earth theory is where did the water come from or go during expansion? The answer comes from what is commonly already thought happens in stars: larger and larger atoms are manufactured inside the core of stars. In stars, light atoms combine into heavier atoms and the same process must be happening in the core of the earth given that most think it very hot and star like.
It is believed that such a process may have created the water found on earth. This is much more acceptable to many scientists given that the only other accepted explanation is that the water on the planet came from comets or was “accreted”. The comet theory is problematic even in conventional science in that the number of comets needed to produce so much water is accepted as not being able to explain all the water present.,,

Super-Sized Animals
One of the predictions of a growing earth where mass is increasing, is a reason why dinosaurs and other animals morphed into gigantism.
Dragonflies with 2 foot wingspans, crustaceans the size of human beings – all of these can be explained by a smaller gravitational field. The Tyrannosaurus Rex is said to not be able in the current gravitational field to run.,,,

.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 14, 2009 10:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
postawio sam owaj filmic na jedan astronosmi sajt i ostao zacudjen kako su ga glupim ocijenili. mislim, meni je bez obzira na swe logicnija owa teroja nego da je na jednom dijelu zemlje bilo more (oceani), a na drugoj kopno (pangea). nekako mi to ne drzi wodu. kako samo na jednoj strani? zasto nije swugdje pomalo?! swasta, uglawnom ewo link di se "sprdaju" sa teorijom. http://www.zvjezdarnica.com/forum/index ... pic=2368.0.

tio sam zapoceti diskusiju, ali mi se neda :mrgreen:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja raste kao balon
PostPostano: sub mar 14, 2009 10:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Pantelija je napisao/la:
Rastu sve planete i ceo svemir.


hmm, a gdje se zaprawo nalazi taj swemir? unutar cega, ako raste? a onda unutar cega se to nalazi? ili je mozda owo problem jer mi ljudi pokusawamo s nasim "znanjem" i culima da dokucimo neke (mozda za nas jos nedokuciwe) stwari. bar na owom denzitetu... :mrgreen:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja raste kao balon
PostPostano: sub mar 14, 2009 11:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
bad.ass je napisao/la:
Pantelija je napisao/la:
Rastu sve planete i ceo svemir.


hmm, a gdje se zaprawo nalazi taj swemir? unutar cega, ako raste? a onda unutar cega se to nalazi? ili je mozda owo problem jer mi ljudi pokusawamo s nasim "znanjem" i culima da dokucimo neke (mozda za nas jos nedokuciwe) stwari. bar na owom denzitetu... :mrgreen:

svemir raste zato što ga naša svijest izgrađuje. čak i da imamo tehnologiju nikad nebi mogli doći na kraj svemira jer bi ga mi opet svojom percepcijom proširili i to više nebi bio kraj. a možda svemir uopće ne raste, nego mi....

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja raste kao balon
PostPostano: sub mar 14, 2009 11:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
extranoize je napisao/la:
bad.ass je napisao/la:
Pantelija je napisao/la:
Rastu sve planete i ceo svemir.


hmm, a gdje se zaprawo nalazi taj swemir? unutar cega, ako raste? a onda unutar cega se to nalazi? ili je mozda owo problem jer mi ljudi pokusawamo s nasim "znanjem" i culima da dokucimo neke (mozda za nas jos nedokuciwe) stwari. bar na owom denzitetu... :mrgreen:

svemir raste zato što ga naša svijest izgrađuje. čak i da imamo tehnologiju nikad nebi mogli doći na kraj svemira jer bi ga mi opet svojom percepcijom proširili i to više nebi bio kraj. a možda svemir uopće ne raste, nego mi....


interesantno. nesto kao o onom elektronu koji je postao swjestan da je promatran te zbog toga mijenja swoj nacin "postojanja"... :mrgreen:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 07, 2009 6:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1198
Citat:
Znate da se obale Afrike i Južne Amerike poklapaju jer su se nekada razdvojile.
Ali zli i pokvareni naučnici vam nisu rekli, iako dobro znaju, da se savršeno poklapaju i pacifička obala obe Amerike i Azije.
Znači, zemlja je nekada bila mnogo manja i kontinenti su se razdvojili usled njenog rasta.



Lijepo je rekao Einstein. Aj, aj.


Kada su pokušali "progurati" kao znanstvenu teoriju o nekadašnjoj nazovi postojećoj Pangei - ideji da je svo kopno na zemlji bilo skupljeno na jednom mjestu, a naokolo voda -- nekakav ogromni otok i kad su pokušavali spojiti današnje kontinente u tu nekakvu cjelinu -- shvatili su da je to nemoguće i neizvedivo: kontinenti nisu puzzle pa da se tako slože.

Onda se upalila Edisonova lampica u njihovim glavama --- pa dobro, ako to ne ide tako --- hajdemo vidjeti kako bi moglo --- i pokušavali su napraviti modele s kojima bi ideja njihove Pangee bila izvodiva --- i to su uspjeli napraviti -- ćiribu ćiriba - tako da smanje zemlju. Voila!


Nema drugog razloga. I nema geološke potvrde. Kada vi sjednete pod drvo i izmišljate moguće scenarije kažu vam da maštate. Kad to čini znanstvenik - nazovu to teorijom.

No, da ne duljim - i tako umjetno u njihovim glavama - smanjena zemlja je, zaključili su mudro, nekad bila, i budući da više nije takva --- danas je veća od te zamišljene besmislice - narasla je! - i ne samo to -- nastavit će rasti.

Drugim riječima: zemlja mora rasti da bi se teorija održala na životu.

Ono što nije besmislica je - magnetsko zemljino polje se smanjuje po svojoj snazi. Magnetsko polje [magnetosfera] postaje sve slabija i slabija - 10% u zadnjih 150 godina -- projekcija je da se smanjilo 40tak % u prethodnom mileniju. Magnetosfera spriječava prodor tzv. sunčevog vjetra koji je letalan za život na zemlji. To je znanstvena činjenica.

Da li ste znali da se svake godine dodaje jedna do dvije prestupne sekunde? Godina postaje dulja [istina, ne puno zasad, sekunde su u pitanju]. To je znanstvena činjenica.

Obrtanje polova npr. nije znanstvena činjenica, a na žalost, izgleda da ni veliki broj znanstvenika toga nije svjestan. Čudni su to mozgovi, neki od onih koje sam slušala i gledala u debatama -- slušate ih i kao da im fali daska - neuroni se nisu povezali ili šta li? Jedino što je zaista otkriveno jesu zone slabijeg i jačeg magnetizma, koje je grupa geologa koja ih je otkrila na oceanskom dnu, označila jednostavno s plusevima (jačanje) i minusima (slabiji magnetizam) od ZADANE brojke koju su nazvali: "normala". Nisu uopće mjerili polaritet, već snagu magnetskog polja. I onda, nekim čudom... mit je rođen o obrtanju sjevera i juga.

Najugroženija vrsta danas na zemlji je "zdrav razum". Definitivno odumire. Da li je Djwhal Khul za to kriv? Tko će nam biti žrtveno janje kad posve poludimo? Širi se ko balon... LOL :lol:

Zabavno je sve to skupa. Neću više ignorirati goste. Adio!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 09, 2009 10:33 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 07, 2009 10:14 pm
Postovi: 51
Lokacija: Alpha Centauri
Pa zemlja raste i to ne smije da bude osporavano.Pa to i djeca znaju kada konstantno ima priliv "svjezeg" materijala iz svemira.Kako raste?Svakodnevni smo svjedoci "zvijezda padalica" odnosno mini meteora.Vecina ih sagori u atmosferi ali sjetite se zakona o neunistivosti materije.Zamislite (kada sagori) da se taj dim nalazi u nekoj sobi.On ce se vremenom sleci pod uticajem gravitacije i tako "hrani" zemljin rast.A odakle voda na zemlji (neko je pitao)?Pa u suncevom sistemu postoji jedan asteroidni pojas i taj pojas je sacinjen uglavnom od ledenih gromada a buduci da je davno prije vladao puno veci haos u svemiru nego danas,frcalo je na sve strane tako da je i zemlja dobijala svoju dozu tih ledenih gromada a zbog svog najidealnijeg polozaja u odnosu na ostale planete imala klimu u kojoj su se te gromade mogle topiti.Mozda izgleda malo kao SF,"otkuda tolika voda?"Pa ni zemlja nije od juce.A mozda su te gromade u stvari dio unistene planete suncevog sistema koju zovu Maladek!?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 09, 2009 11:51 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
ali sjetite se zakona o neunistivosti materije.


Je, ali pogledom "zakona" 3. denziteta, koji, naravno, ne vrijdi univerzalno i lako može biti "pobijen" bilo kojom "akcijom" iz nekog višeg denziteta...

Čak i neki pojedinci iz 3. denziteta mogu materijalizirati stvari... dakle, misaonim procesom preobratiti energiju iz "etera" u materiju... ( možda Sai Baba može to... npr. )

A neki pojedinci i grupe dematerijaliziraju neki dio materije na planeti... ( podzemne NLO baze, npr. vidi Area 51 ) ili su samo anti-Sai-Babe pojedinci...

A NLO-i? Neki "sleti", neki "odleti"... neki se materijalizira, neki dematerijalizira... hej, pa to je hiperdimenzionalan svemir u kojem živimo, zar ne!?

No, da i ne uzmemo u obzir ove "nove" mogućnosti raznoraznih pojedinaca, grupa ili barem, onih koji znaju kako se to radi, gledano našim očima 3D... pa dio materije se izbaci u svemir... u obliku svemirskih brodova, satelita, goriva koje ti brodovi potroše kod putovanja izvan orbite Zemlje... uvijek neki dio materije "dođe", a neki "ode"... na neki način.

Sve ovo je možda nebitno prema ukupnoj masi i volumenu Zemlje... jes, da... Zemlja se mijenja, i to ne samo volumenom... možda bi fokus istraživanja trebali prebaciti na frekvencije i vibracije... koje su bitnije za "širu sliku" od samo "volumena" i "mase". Ima tu negdje tema o Schumanovoj frekvenciji na forumu... Jel to povezano s dolaskom vala granica realiteta? Transformacijom? 2012.g.? Cikličkim putanjama skupine kometa koja kruži sunčevim sistemom ( neki ju zovu Nibiru, ali... znate već... Sitchin i banda... )? Gravitacijskim djelovanjem sunca-blizanca ( smeđi patuljak koji je twin-sun našem Suncu )?


:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 74 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz