Sada je: čet mar 28, 2024 10:14 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 78 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kristali, drago kamenje i plemeniti metali
PostPostano: čet sep 08, 2005 1:32 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet sep 08, 2005 1:24 pm
Postovi: 8
Lokacija: beograd
:roll: Potrebno mi je sto vise informacija na tu temu, kroz vreme i prostor. Uticaj na osvajanja, energetska uloga... :wink:

_________________
Slava Bogu na visini


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 09, 2005 5:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jul 13, 2005 8:51 am
Postovi: 58
Lokacija: u žaru borbe
Prva osobna iskustva s tim bićima prvog denziteta, imao sam u jesen 2001.godine u rodnom Zagrebu. Jednostavno sticajem okolnosti našao sam se na jednom mjestu na kojem su se nalazili ti čudesni kamenčići naše Božanske Inteligencije.
Uistinu nisam im mogao odoljeti a da ih ne nabavim, uzeo sam jednog muškog i jednu ženku, ekipa ja vam to ne mogu dočarati... taj osjećaj ispunjenja koja daju ti Boji kamenčići.
Nažalost nakon nekog vremena oni su jednostavno nestali na mjesečini, tada sam bio mlad-lud u doslovnom smislu tih riječi i oni su jasno osjetili moje zapostavljanje njih kao mojih "kućnih ljubimaca". Danima sam bio žalostan radi toga... čak i bića drugog denziteta biljke i životinje su uživale s mnom i mojim Boji kamenima kada sam ih nosio uza se.
Toplo preporučam svima da prihvate Boji kamene kao svoje "vjerne pratitelje".

-Neka muškarac ima Boji mužjaka, a žena Boji ženku... ljubav će poprimiti viši božanski odnos.

-Sex partnera s Boji kamenima je nešto što prelazi tijelesne ugode (orgazme) jednostavno isprobajte tu dimenziju.

-Meditacija i kontemplacija vaših misli i realizacija njih kao vaših djela u materijalističkom svijetu s Boji kamenima je izuzetno snažna i božanstvena.Naravno ako se s Moqui ispravno ostvaruje odnos.

-Isto tako moramo znati da su oni slobodna bića prvog denziteta i da ih možemo posjedovati samo u onoj mjeri koliko oni to nama dopuste.

-Ne vole reptiloide i nisu im baš mili humanoidi OPS... :wink:

Boji (novi naziv za Moqui kuglice) energetsko živo kamenje

slika

Moqui Balls, Thunderballs, Shaman Stones

Formula: Fe, Mn, Ti, Pd

Tvrdoća: 7,4

Gustoća: 3,0 – 4,2

Nalazišta: SAD (Utah , Arizona)

Boja: metalno sivo crna, pješčano do zemljana, svjetlo do tamno smeđa, neproziran, katransko sjajna

U SAD već godinama Boji kamenje uživa veliku popularnost a posljednjih godina se i u Europi osjeća sve veći interes za ovo tajanstveno kamenje. Ljudi se veoma ugodno osjećaju u društvu osoba koje posjeduju i njeguju ovo kamenje. Osobe koje se posebno nježno posvete ovom kamenju pored njegova ljekovita svojstva mogu osjetiti kako ono u pravom smislu te riječi pleše u njihovim rukama. Tijekom plesa Boji kamenje rastjeruje sve zlo i daje svom nositelju maksimum zadovoljstva i sreće. Ljudi koji vole i poznaju, te rade sa ljekovitim i dragim kamenjem, mogu pomoću Moqui kuglica svoju pozitivnu energiju prenijeti i na svoje bližnje i prijatelje. Upravo zato im vrlo uspješno uspijeva izabrati pravo ljekovito kamenje ili par Boji kamenja za svoje bližnje. Mnogi ovako opisuju energiju Boji Kamenja:

Treba se samo malo koncentrirati i odmah se počnu naša energija i krvotok prilagođavati vibracijama ljekovitog Boji kamenja. Sve odjednom izgleda logično i kristalno jasno.

Naše se čakre otvaraju i postajemo naročito senzibilni i prihvatljivi za snagu Boji kamenja
kristala. Boji kamenje se razlikuje od drugog ljekovitog kamenja i kristala po tome što nije samo kamenje energije i snage, nego i žive. Kao i kod svih živih bića, postoje i kod Boji-a muški i ženski kamen. Muški su kameni hrapaviji na površini dok ženski kameni ppokazuju blagu i baršunastu površinsku strukturu. Muške kamene uvijek polažemo na slabije ili na oboljele dijelove tijela. Na suprotnu stranu onda stavimo ženku…
Među sobno se mogu kombinirati i dva muška sa dva ženska kamena.

Čim je energetski krug zatvoren s drugim kamenom, osjećamo jak protok energije kroz naše tijelo. Boji kamenje zapravo nisu magnetski u smislu u kojem mi poznajemo magnete no oni su ipak polarni to jest imaju pozitivne i negativne energetske zone. Ljudi i životinje također nisu magnetski, ali se ipak privlače ili odbijaju. Isto se to događa sa Boji kamenima.

Kako su Boji kameni živa bića s njima se treba tako i postupati. Ne bi ih se smjelo nikad ostaviti bez pažnje u tamnom kutu ili čak čuvati u zatvorenoj kutiji. Kao svakom od nas, tako i njima treba puno ljubavi, pažnje a prije svega milovanja. Boji koji to nemaju raspadaju se već za kratko vrijeme u prašinu. Počinju se rastvarati i gube svoju energiju. Boji kamenje vole društvo dragog kamenja i kristala, vode i toplo jutarnje sunce. Što češće biste ih trebali izvesti u šetnju na svježi zrak. Položite svoje Boji kamenje što češće na fanatično svjetlo večernjeg rumenila ili punog mjeseca. Primijećeno je da nakon noći punog mjeseca Boji kamenje mijenja položaj. Boji kamenje koje nije ljubazno i sa potrebnom pažnjom i ljubavi tretirano, često netragom nestaje preko finih traka mjesečevog svijetla.
Milovanjem se aktiviraju osjetljivi energetski centri Boji kamena. Zato su oni naročiti prijatelji ljudi.

Gledanjem ožive. Tek kad osjetimo srce Boji kamena, možemo biti sigurni, da je daljnji opstanak tog energetskog kamenja osiguran. Odsad pa nadalje moramo se redovito brinuti o našim Boji kamenima, jer kao hvalu u nama ljudima Boji izazivaju potpuno neobične sile.
Kad smo ih spojili kao parove oni proizvode fantastično energetsko polje za našu auru i naš cjelokupni organizam. Pri tom njihova snaga ne djeluje samo tako da pročišćava naše tijelo i dušu, nego pritom prodire vrlo uravnotežujuće. Budući da su Boji kameni živi ne trebamo se posebno pripremati za njihovu snagu. Oni djeluju na nas, htjeli mi to ili ne.

Oni u nama spajaju sve ono što pripada skupa, prožimajući naš organizam čistom energijom.
Ljudi koji duže rade s Boji kamenjem ili iste čak redovito nose sa sobom, doživljavaju tijekom vremena pomlađivanje staničja, kože i organa. Znanje i duh im postaju zreliji.
Ti kameni ne samo da prodiru kao drugi energetski i ljekoviti kameni u aure određenih organa, nego općenito uzrokuju protok energije u našem tijelu.

Moqui na indijanskom Navajo jeziku znači « vjeran pratilac». Indijanci na zapadu SAD-a, u državama Utah i Arizona, čuvaju tajnu njihova nalazišta. Indijancima je ovo energetsko kamenje poznato već stotinama godina. Obdarili su ih ne samo mirom, nego i opstantkom na grubom američkom zapadu. Često se ovo kamenje naziva rođenim kamenima i svaka indijanska obitelj i danas posjeduje takav par, koji odbija sve zlo, uključujući i lažne prijatelje. Vjeruju da Moqui kuglice štite od vatre, poplave i udara groma. Cijeloj obitelji daruje sreću, životnu energiju i veću plodnost. Obzirom da s Moqui kuglicama žive u tak ouskoj vezi nadjenuli su im ime «vjerni pratioci».
Novi naziv za Moqui kuglice je Boji, a prema priči ime je dobio po jednoj vrani.

Djevojčica Karin dobila je od svog djeda na poklon dva slična kamena koja je on našao na njihovu imanju. Karin je imala ljubimicu, vranu Boji koja radi slomljenog krila nije mogla letjeti. Kad joj je Karin te kamene stavila u gnijezdo, vrana je kriknula i odletjela, pa ih je Karin prozvala imenom svoje ljubimice.
Karin je odrastajući istraživala imanje svojih roditelja i pronašla uzvisinu, nalik piramidi, oko koje su se kao u gnijezdima nalazili brojni crni kameni. U sredini je bio veći, teži i grublji. Često bodljikavi kamen a okolo i po nekoliko manjih koji su bili glatki. Kasnije je spoznala da se radilo o muškom kamenu, okruženom ženskim kamenjem, kao što u prirodi kod nekih vrsta mužjak ima po nekoliko ženki.

Po svojem se energetskim vibracijama i snagama Boji kameni mogu usporediti sa snagom izvanzemaljskog kamenja. Slične valove posjeduju još samo meteroiti, tektiti i moldaviti. S njima se Boji dade izvrsno kombinirati. Vjerojatno stoga, što su metoriti, tektiti i moldaviti nekad bili srce planeta koji su pali na zemlju kako bi na njoj pronašli mir. Poput njih su i Boji dio srca naše zemlje koje postoji od samog nastanka svijeta. Kako nijedno živo biće ne može opstati bez duše, tako ni zemlja ne može preživjeti bez svog energetskog kamenja. Na misteriozan i tajnovit način snaga i energija ovog kamenja prodire i u nas ljude, jer nas s majkom zemljom povezuje velik broj zajedničkih vibracija. Boji pritom nisu samo prenositelji-kanal energije nego su i informacijsko kamenje i katalizator. Oni u sebi usklađuju suprotnosti, primjerice kao nebo sa zemljom ili zemlja s vodom. Kada bi ljudi više znali o snazi Boji kamenja i nosili ga uza se na svijetu bi bilo mnogo manje zla. Pohlepa, agresivnost, potreba za isticanjem, megalomanija i druge loše ljudske osobine mogle bi se ovim kamenjem dovesti u sklad. Glad, ratovi i masovno ubijanje već bi odavno bilo smanjeno na najmanju moguću mjeru.

Boji kameni se odlično slažu sa drugim ljekovitim kamenjem. Oni ubrzavaju i pojačavaju njihovo snažno i ljekovito djelovanje. U kombinaciji s drugim ljekovitim kamenjem ne osjećaju se samo pulsirajuće vibracije Boji kamena nego ubrzo osjećamo kako i drugo ljekovito kamenje jače vibrira. Opaženo je da kristali ako su duže vremena zajedno sa Boji kamenima gube pukotine, rastu i ponovo dobivaju zdraviju i jaču boju.
Boji su energetsko kamenje. U život se bude milovanjem ili neposrednim nošenjem na tijelu.

Tjelesna toplina, ljubav, nježnost i svijetlost aktiviraju energetske centre Boji kamena i stvaraju veću ravnotežu između yina i yanga (polarnih osobina) kamena. Tek nakon što je uspostavljena ravnoteža Boji kamena, energetski se tok u magičnom krugu zatvara kroz vas. U početku osjećate pulsirajuće energetske udare kroz tijelo. Kad je par Boji kamena u cijelosti aktiviran, osjećate toplu struju energije. Boji kameni se pri tome drže u rukama. Muško kamenje, ili kod samo ženskih ili samo muških parova, teži kamen se uvijek položi na slabiju ili bolesnu polovicu tijela. Uzmete li nakon toga i drugi kamen, osjećat ćete čistu energiju. Ona protječe našim cijelim tijelom i prodire sve do kraja živaca i stanica. Na taj način svaka pojedinačna stanica dobiva dovoljno energije kako bi se mogla pomladiti. Osim toga Boji kamenje proizvodi psihičko i spiritualno jedinstvo za naše tijelo, duh i dušu. Par kuglica rastvara zastoje i blokade i opskrbljuje nas s više svjetlosti i životne radosti. Kroz svoje energetsko polje ne proizvode samo dubok osjećaj uzajamne pripadnosti kod ljudi, nego prodire i u životinje i biljke. Opuste li se grane vašeg kućnog cvijeća ili vam se vaš kućni ljubimac ne osjeća dobro pomozite im snagom Boji kamena.
Čistiti ih možete pomoću četkice za zube, a par nikad nije potrebno nabijati ili prazniti.
Pojedinačni kamen se prazni/puni uz pomoć partner kamena suprotnog spola – u tom slučaju ostavite ga preko noći mirovati kraj partnera.
Ne dovodite svoje Boji kamene u kontakt s čistim željezom da ne poremete fine vibracije kamena.
Preporučujem vam da nabavite Boji kamene samo s certifikatom, jer jedino tako možete biti sigurni da ste kupili originalni i nepatvoreni Boji kamen.

Neke stranice o njima... :wink:

http://www.rocksandminerals.com/specimens/moqui.htm

http://www.geocities.com/CapeCanaveral/ ... moqui.html

_________________
mesi sine, mesi...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 09, 2005 7:11 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Kako su Boji kameni živa bića s njima se treba tako i postupati.


Zapravo je svo kamenje živo. Ima određenu svijest, jedino je ova vrsta vjerojatno najnaprednija od njih ( kamenja 1. denziteta ). Kamenje se i miče, doduše jako sporo i mi to uopće ne percipiramo. Kamenje nema iluziju vremena jer je u 1. denzitetu. Tako da za njih vrijeme ništa ne znači. Osjećaju jedno drugog, ali to nema baš neke sličnosti sa osjećajim koje mi kao ljudi imamo međusobno. Čitave planine se miču, kreću... jedino mi kao ljudi to ne doživljavamo jer je naš život prema njihovom vrlooooo kratak. Isto kao i za nas život jednog komarca. Živi npr. 3 dana. Prvi dan beba-komarac ugleda čovjeka u sobi i kaže: "Koliki je ovaj čovjek..." Drugi dan je već odrastao i primjeti: "Ooo, pa opet ovaj isti čovjek... kako je velik". Treći dan, već stari komarac primjeti: "Uuuu, pa vidi opet ovog istog čovjeka... pa on uopće ne stari !!! Isti je i kao kad sam bio beba... "

Eto sve je stvar percepcije.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 07, 2007 5:18 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon sep 24, 2007 12:18 am
Postovi: 12
Lokacija: Nis
Dobar dan ljudu,veliko zadovoljstvo mi je sto sam napokon chlan nekog foruma i sto mogu napokon chuti komentare drugih ljudi.Pocheo sam da se interesujem za poludrago kamnje pre jedno godinu dana.Ovde u nisu ipostoji samo jedna radnja sa kristalima.Kupio sam sebi Chisti kvarc(gorski krista) uzeo neku literaturu i chittao o njima.Tako da vec duze vreme radim sa njim.Kupio sam Citrin pre par dana -imam pitanje dali se chisti citrin i nakon toga puni jer sam chitao da je on jedan od dva kristala koji ne treba da se chisti od lose energije jer ima taj kvalitet da losu energiju sam pretvara u dobru.Dali mi mozete reci neki metod za punjenje kristala.Hvala unapred :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 07, 2007 5:34 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Pozdrav, dobrodošao!

Kreni na:

http://www.nebeski-dar.hr/kristali.htm

I tamo sa desne strane imaš "Održavanje kristala"... i još mnogo toga zanimljivog, vezano uz kristale.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 07, 2007 8:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Ja inače puno volim kamenje. Još uvijek imam lijepu zbirku kod sebe.
A evo i moja dva ljubimca.

http://keep4u.ru/full/071007/e93265ab1877b4f652/jpg
slika

Kad me đeca vide šale se eno ga tajo opet sa onim njegovim kršima, ali i oni prema njima gaje iskrenu naklonost i ljubav kao prema domaćim stvorenjima.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto okt 09, 2007 3:30 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon sep 24, 2007 12:18 am
Postovi: 12
Lokacija: Nis
pozdrav ljudi,opet ja :D .Hteo sam samo da se zahvalim zapomoc .Svako dobro hvala :P


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 24, 2007 7:38 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri sep 26, 2007 8:01 pm
Postovi: 17
ako te zanima koji kamen posebno imam mnogo literature doma pa ti mogu postati informacije ili skenirati stranicu pa na mail, ovako mi se ne da kamen po kamen. :lol:

_________________
Sve oko nas i u nama je energija


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 24, 2007 11:51 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Zrno po zrno - pogača.
Citat:
kamen po kamen.
- palača!

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 25, 2007 2:23 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon okt 22, 2007 12:34 pm
Postovi: 9
Lokacija: BiH
tomislave
nerazumjem se puno u kamenje u kristale, ali me interesuje ako znate nesto o granitu, mermeru i slicnom kamenju koje se moze naci kod nas, pošto se u slobodno vrijeme bavim planinarenjem cesto sam nailazio i na kristale ili soli koji se najcesce mogu naci na vrhovima u koje udaraju gromovi pa me interesuje dali je u njima zadžano ista od te energije


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: pozdrav svima
PostPostano: pet dec 14, 2007 6:11 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon sep 24, 2007 12:18 am
Postovi: 12
Lokacija: Nis
Hteo sam da se javim i da vam kazem pa reci.Shto se tiche dragog kamenja i kristala mogu da vam kazem da sam veliki ljubitelj.I da imaju sami kristali predivnu energiju.Imam jedan problem,pre nekih dva meseca sam kupio Ametist.Prodavachica mi je rekla da ametist menja boju u strukturu u zavisnosti od emotivnog,mentalnog i fizichkog stanja pojedinca.Rekla mi je da kamen ne drzim direkno na svelosti zato shto menja svoju strikturu prilikom prelamanja svetlosti kroz njega.
Kad sam kupio kamen bio je svetle pink boje (pomislio sam da me je prodavachica preshla i da mi je prodala roze kvarc).
Prochitao sam da ametist mozash da drzish pod jastuk pa ce ti obezbediti lepe snove ,ali kod mene to nije bio sluchaj.Jer bar 10 noci nisam mogao uopshte da spavam.Budio sam se bar po 10 puta i non stop sam imao koshmare ali to je bio verovatno moj perod prilagodjavanja samoj energiji kamena.Drugo, kamen je drastichno pocheo da menja boju tako da je od roze promenio boju u tamnu ljubichastu.Josh jedna stvar je ta da se kamen od kad sam ga kupio mnogo promenio jer izgled kao da ce da pukne iznutra , povrshina mu je glatka ali kao da puca.
Ako je neko radio sam ametistom neka mi pomogne i kaze shta da da radim sa njim.Unapred zahvalan prijatelj sa foruma ,Azzrael :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 14, 2007 10:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Bodjice nestale na mesecini. Hmmm... Da.
Tako, doduse, i pise u prirucniku. ...

Ajmo, malo da se ukljucimo u stvarnost. Mi se ljudi, ponekad i previse zanesemo...
Treba nam se nekada i prizemiti, da ne bismo odlepili...

A prizemiti se mozemo, npr. stojeci bosim nogama na zemlji i sl.,a ako je napolju hladno, mogu nam u tome pomoci cadjavac, granat,hematit,tamni jaspis...

Naravno, pre upotrebe moramo ih pravilno ocistiti.

Azrael26, ametist moras prvo,cim ga kupis, ostaviti u slanoj vodi par dana,a na sunce ne ide, jer mu ne godi.
S obzirom na tvoju nesanicu, najverovatnije nije bio dobro ociscen, tako da je, kao i svaki kristal, samo pojacavao delovanje tih energija u njemu i takve ti ih je i emitovao.

Meni licno, recimo ametist ne prija (cak ni ociscen) za pod jastuk.
Ponekad uzmem hrizopras.

Sa kamenjem, kao uostalom i sa svim drugim stvarima, NE TREBA PRETERIVATI.
Najbolje je druziti se sa njima povremeno.

Pozdrav

:love3:

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 14, 2007 10:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Ja imam 8 velikih kvarcnih kristala sa oštrim vrhom za čakre i druge male kristale poput hematita, lapis lazulija, karneola, ametista i dr. Nabavio ih u Novoj Arci u Zagrebu. Ove male obično nosim u džepu, njih 7 za čakre.

Kvarcni kristali mi služe samo za otvaranje čakri (zasad). Imam i karneolsku piramidu za zaštitu prostora. Kristale perem jednom dnevno do 5 minuta u vodi, iako nisu svi kristali za čišćenje vodom jer izblijede. Prije svake uporabe perem ih ili ih nabijam energijom kvarcnih kristala postavljenih u energetsku mrežu.

Neke kristale i piramidu nabijam na suncu kad ih postavim na karton na kojem je neki simbol svete geometrije kao na primjer heksagram u krugu sa 7 boja koje simboliziraju čakre. U centar stavljam piramidu koja energizira ostale kristale.

Oni me vole, iako ih već dugo nisam koristio. :D

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 15, 2007 1:38 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon okt 22, 2007 11:36 pm
Postovi: 71
Prvi, tirgovo oko dobio sam na poklon. Iste noći sanjao sam kako me nekakva nepoznata životinja napada, no u ključnom trenutku u meni se oslobodila moć i ja sam se zapravo pretvorio u medvjeđu il tigrovu glavu i zubima (poskočio iz kreveta) napao životinju, a kako sam je otjerao samom spoznajom da imam moć, shvatio sam da sam ja zapravo bio ta neidentificirana životinja koje sam se u početku sna uplašio, jer sam se iz nje transformirao u..tigra.

Nakon toga otišao sam u Noinu Arku po svoje prve kristale. Ruka mi je automatski poletjela prema ogromnom kuglastom tigrovom oku i prije nego što sam ga dotaknuo lupio me jaki elektricitet iz njega. Izbezumljenih očiju zbunjen, izletilo mi, pa šta su oni naelektrizirani?

Prvo sam nabavio gorski kristal u obliku piramide i hematit. Gorski kristal, koji otvara 'treće oko' samosvijest i koncentraciju, osjećao sam intenzivno, u isto vrijeme kada sam otkrivao do tada neshvatljive stvarnosti putem Kasiopeje.

Drugi posjet Arci, naveo me da kao i prvi puta probam osjetiti tirgovo oko, no nisam, očito je trigovo oko kojesam već imao odradilo jedan učinak. Međutim išao sam rukom 15 cm iznad kristala da vidim hoću li kojeg osjetit. Na polici po svuda razbacani razni kristali u posudama, a kad sam rukom došao iznad citrina, kao da sam je držai iznad svijeće. U tom trenutku, bio sam u stanju sa 100% točnosti pogoditi kada rukom prođem iznad citrina, jer doslovno sam ga osječao. Kao toplinu. Nabavio citrin i ružičnjak (harmonije ljubavi).

Naknadno sam nabavio još kalcit i malahit, (zbog boja, žuta i zelena).

Mami sam poklonio snažan kristal suglit. Nakon par dana sjetio sam se da je pitam jel što sanjala one noći kada sam joj poklonio kristal. Ostala je začuđena i iznenađena pitanjem, na što mi je odgovorila da se 'nikada' ne sječa snova, no te noći sječa se da se u snu smijala nećemu kao malo dijete, do suza, a ne zna ćemu :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 15, 2007 11:14 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Kristale treba prvo isprazniti i ponekad i očistiti:

http://www.val.hr/php/index.php?option= ... &Itemid=60

http://www.val.hr/php/index.php?option= ... Itemid=213

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 28, 2008 9:10 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 17, 2007 9:05 am
Postovi: 242
Jeste li kad razmišljali o kristalima koji se nalaze u betonu kuće? U svakom betonu ima svakakvog kamenja pa tako i kristala, pa me zanima da li se i ti kristali programiraju od ukućana?

Sad mi je to sinulo jer mi nije bilo jasno zašto kad uđem u neku kuću osjetim neku nelagodu, ili u nekoj drugoj mi je potpuno ugodno.

Jel to ima smisla o čemu pišem? :oops:

Imam još pitanjce-dva: da li se kvarcni kristal može jednostavno naći u prirodi? Da li se ahat može koristiti za orgonski top?

Ako ne bi bio problem da mi netko odgovori na ova pitanja, baš su mi zanimljivi kristali ali jako malo znam o njima...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 28, 2008 12:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
nogard je napisao/la:
Jeste li kad razmišljali o kristalima koji se nalaze u betonu kuće? U svakom betonu ima svakakvog kamenja pa tako i kristala, pa me zanima da li se i ti kristali programiraju od ukućana?

Sad mi je to sinulo jer mi nije bilo jasno zašto kad uđem u neku kuću osjetim neku nelagodu, ili u nekoj drugoj mi je potpuno ugodno.

Jel to ima smisla o čemu pišem? :oops:

Imam još pitanjce-dva: da li se kvarcni kristal može jednostavno naći u prirodi? Da li se ahat može koristiti za orgonski top?

Ako ne bi bio problem da mi netko odgovori na ova pitanja, baš su mi zanimljivi kristali ali jako malo znam o njima...


Svaki mineral je kristal. Svaka stijena je smješa raznih kristala. Stijene mogu biti magmatskog, sedimentnog ili metamorfnog porijerkla. Graniti su prve stijene od nastanka Zemlje. Krečnjak je sedimentna stijena nastala bilo taloženjem i očvršćavanjem ljuštura raznih organizama, bilo taloženjem karbonata iz svjetskih mora. Mermer je metamorfna stijena nastala metamorfozom krečnjaka pod visokim pritiskom i na visokoj temperaturi u njedrima Zemlje. Iste takve su i prirode tog kamenja.

Naravno da se kvarc može naći u prirodi. Sitniji kristali su prisutni u gotovosvakoj stijeni dok su krupni lijepo razvijeni kristali nastali kristalizaciom iz rastvora i nalaze se samo na posebnim mjestima. Najčešće u mlađim planinama gdje ih još nije odnijela ili zatrpala erozija.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Jeli ovaj kvarc dobar za ista*?
PostPostano: pon apr 28, 2008 5:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 8:50 pm
Postovi: 164
Lokacija: Matrix
Pozdrav svima koji teže pronalasku svog puta,

Zanima me koja je ovo vrsta kristala kvarca i može li poslužit za nešto kao npr. orgonski top.

To su našli radnici kad su prekopavali ispod kuče,a ima ga otprilike 60-70kg sve zajedno.


Na ovoj slici je veliki komad izgleda kao da je crven al to je valjda od zemlje.
[img=http://img26.picoodle.com/img/img26/4/4/28/f_05042008586m_63473c8.jpg]

Ovo je prava boja neka mlječno bijela.

[img=http://img26.picoodle.com/img/img26/4/4/28/f_16042008598m_888fffd.jpg]

:P [/url]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 28, 2008 9:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Jeste to jeste neki silikat u osnovi jeste kvarc stom da je moguće naći i molekule vode i okside drugih metala, najvjerovatnije željezo zbog crvene boje. Za orgonske topove ne znam može li se koristiti. Ako se ne varam kristal mora biti monokristal a ovdje se radi o polikristalu odnosno grozdovima, klasterima monokristala rijetko većih od 1cm. U svakom slučaju kamenje je vrlo lijepo. Možeš ga oraditi ali budi oprezan jer su krti i izglačati tako da do izrsžaja dođu frontovi kristalizacije sa raznim intezitetima obojenja.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 04, 2008 3:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon mar 03, 2008 12:24 pm
Postovi: 125
Lokacija: Munze Konza Nostra
Zna li iko da mi kaze sta se to desilo u ovom postupku...Naime,ispod glave gde spavam je utvrdjeno i viskom i nekipm aparatom sa antenama da imam i Hartmanom cvor i neka ukrstanja podzemnih voda..na tom mestu spavam vec 8-9godina..i resim ja da "neutralisem" ta stetna zracenja...stavim na to mesto,ispod kreveta,Gorski/kvarcni kristal,da neutralise i preusmeri zracenje u "pozitivno"...spavao sam,i bio "svestan" da kristal zraci pozitivnom"belom" svetloscu... ujutru sam se probudio,nisam mogao da progledam vise od pola sata,oci su mi suzile,umivao sam se toplom vodom,hladnom vodom,stavljao neke kapi u oci,jedva sam se povratio...to vise nemam hrabrosti da uradim,mada me interesuje da li neko moze da mi objasni sta se to desilo?? U medjuvremenu sam kupio SERB(REN,kako ga vec zovu) za neutralizaciju stetnog zracenja..(izvesticu vas da li uopste i deluje,ako osetim neke promene)...eto..postavicu yekst i u drugoj temi,jer me stvarno interesuje sta se to desilo..da se nisam "ostetio" na neki nacin.. #-o

_________________
Da li je prvo nastao covek, ili ljubav?!!
Da li covek ima prava da postoji, ako nepostuje i blati ONO iz cega je nastao??!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 78 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz