Sada je: čet mar 28, 2024 10:26 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 78 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pon maj 05, 2008 9:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
zemuntrio je napisao/la:
Zna li iko da mi kaze sta se to desilo u ovom postupku...Naime,ispod glave gde spavam je utvrdjeno i viskom i nekipm aparatom sa antenama da imam i Hartmanom cvor i neka ukrstanja podzemnih voda..na tom mestu spavam vec 8-9godina..i resim ja da "neutralisem" ta stetna zracenja...

otkricu ti tajnu ali molim te nemoj nikom da kazes 8)
ovo nije moja oblast nego samo prenosim sta sam cuo

na to mesto stavis nesto od nabrojanog
negativ od filma, sadrzi srebro-nitrat, nebitne dimenzije, klasican negativ
tanka olovna plocica, takodje nebitne dimenzije ili
krst od bilo kog prirodnog materijala, drvo, metal, nebitne dimenzije

negativ je najpogodniji zbog skoro nikakve debljine, mozes da ga selotejpom zalepis ispod tepiha naprimer
navodno, emulzija srebra na negativu sprecava prodor zracenja

koliko se secam, sve ove metoda neutralisu zracenje na datom mestu.
sta se sa tim zracenjem dalje desava, da li je trajno neutralisano ili je samo preusmereno sa tog mesta neki metar levo desno ne secam se
ako se setim dopisacu...

_________________
ovde ili tamo, uglavnom na kraju Veritas vincit


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 07, 2008 2:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
zemuntrio je napisao/la:
Zna li iko da mi kaze sta se to desilo u ovom postupku...Naime,ispod glave gde spavam je utvrdjeno i viskom i nekipm aparatom sa antenama da imam i Hartmanom cvor i neka ukrstanja podzemnih voda..na tom mestu spavam vec 8-9godina..i resim ja da "neutralisem" ta stetna zracenja...stavim na to mesto,ispod kreveta,Gorski/kvarcni kristal,da neutralise i preusmeri zracenje u "pozitivno"...spavao sam,i bio "svestan" da kristal zraci pozitivnom"belom" svetloscu... ujutru sam se probudio,nisam mogao da progledam vise od pola sata,oci su mi suzile,umivao sam se toplom vodom,hladnom vodom,stavljao neke kapi u oci,jedva sam se povratio...to vise nemam hrabrosti da uradim,mada me interesuje da li neko moze da mi objasni sta se to desilo?? U medjuvremenu sam kupio SERB(REN,kako ga vec zovu) za neutralizaciju stetnog zracenja..(izvesticu vas da li uopste i deluje,ako osetim neke promene)...eto..postavicu yekst i u drugoj temi,jer me stvarno interesuje sta se to desilo..da se nisam "ostetio" na neki nacin.. #-o

#-o ko da si cele noci bez treptanja buljio u ono svetlo iznad zubarske stolice :shock: :mrgreen:
najbolje i najsigurnije bi bilo krevet premestiti shto dalje od chvora i ukrshtanja :wink:
ras je napisao/la:
otkricu ti tajnu ali molim te nemoj nikom da kazes 8)
ovo nije moja oblast nego samo prenosim sta sam cuo

na to mesto stavis nesto od nabrojanog
negativ od filma, sadrzi srebro-nitrat, nebitne dimenzije, klasican negativ
negativ je najpogodniji zbog skoro nikakve debljine, mozes da ga selotejpom zalepis ispod tepiha naprimer
navodno, emulzija srebra na negativu sprecava prodor zracenja

koliko se secam, sve ove metoda neutralisu zracenje na datom mestu.
sta se sa tim zracenjem dalje desava, da li je trajno neutralisano ili je samo preusmereno sa tog mesta neki metar levo desno ne secam se
ako se setim dopisacu...

ovo za negative sam i ja chuo,i to da su navodno najpogodniji stari crno- beli negativi
a mozesh da primenish i ono shto su nashi stari radili pre pojave licenciranih-patentiranih proizvoda za zashtitu od negativnih uticaja,chvorova,voda,i sl..
a to je da upotrebish machku,zivotinju,koja je od Prirode osposobljena i licencirana da sve to obavlja bez obuke i bez nadoknade jer to machke rade sa zadovoljstvom,takva im je priroda :D
ako pustish machku u tu prostoriju,savrsheno precizno,kao sa viskom,machka ce pronaci mesto gde ja ispoljavanje negativne energije najvece
naravno,da bi ispitivanje bilo preciznije,najbolje bi bilo da je soba prazna,bez kreveta,stolica,tepiha i sl.jer machka je ipak machka i uvek ce leci gde je najmekanije,toplije i udobnije za spavanje
zato su nashi stari to merenje radili chim sagrade kucu,pre nego shto stave pokucninu,pustish machku u praznu kucu,mesto koje odabere za spavanje je mesto sa najjachim negativnim zrachenjem i krevet se stavlja shto dalje od tog mesta
zashto machke to rade i zashto prosto uzivaju da tu energiju upijaju?
pa Priroda im je dala tu osetljivost i sposobnost da tu energiju absorbuju i neutralishu,i machke sa zadovoljstvom to i rade,pronalaze ta zrachenja i neutralishu ih,ispunjavajuci svrhu koju im je Priroda dala i pomazuci ostalim zivim bicima sa kojima dele zivotni prostor :D

postoje i druga ziva bica kojima je Priroda dala ovakav ili slichan zadatak da negativna zrachenja absorbuju i pretvore u pozitivna
jedno od takvih divnih stvorenja je i divlji kesten :hug: :love3: :love5: :love3:
plodove divljeg kestena je dobro staviti ispod kreveta,pored monitora,kompa,televizora i svih slichnih aparata koje isijavaju negativno zrachenje :evil:
taj divni grumenchic zivota ce svo to sranje upiti i prostor oplemeniti
:love3: :love3: :love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 07, 2008 10:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon mar 03, 2008 12:24 pm
Postovi: 125
Lokacija: Munze Konza Nostra
Pa ovo je extra odgovor.. =D> lepo resenje,sa obzirom da se i selim do kraja godine :D da ne bude samo kao sa Djurom i Neletom..tamo gde te boli,u taj dzep 3 kamena...2 meseca sam ih nosao,nisam se odvojio od njih..i pogodi sta??
-ISTO ME BOLELO I POSLE 2 MESECA!!! :D

_________________
Da li je prvo nastao covek, ili ljubav?!!
Da li covek ima prava da postoji, ako nepostuje i blati ONO iz cega je nastao??!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: kamenje
PostPostano: sub aug 30, 2008 7:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 28, 2008 1:28 pm
Postovi: 67
Lokacija: po ptrebi
ehej ljudi.. i ostali :)
novi sam clan foruma pa nisam bas naso (jos uvjek) temu za ovo pitanje, pa sam se osjetio slobodnim da otvorim novu, nadam se da niko nece previse zamjeriti..

nego, ja ovaj kamen posjedujem vec duze vremena cca 5god. a ne znam bas puno o njemu, mislim da je ahat, ako nije neka me neko ispravi..
zanima me cemu sluzi i sta sve mogu s njim da radim, naveo sam i dimenzije da imete neku predodjbu koliki je..

inace kupio ga u jednoj spilji u njemackoj, negdje oko studgarta..



[img][img]http://img510.imageshack.us/img510/1893/dsc00341zn7.th.jpg[/img][/img]

[img][img]http://img225.imageshack.us/img225/1799/dsc00340yg9.th.jpg[/img][/img]

to su dimenzije


e da ima i ostecenje na sebi ne sjecam se tocno kako je nastalo, mislim tjekom jednog od seljenja.. pa bi me zanimalo jel ko zna mogu li to i kako popraviti, ispolirati bilo sta, nisam siguran da se dobro vidi pa cu pojasniti..
to je brazda koja se vidi duz tog jednog ruba, izvana je samo kao tanka pukoina, tanja od milimetra a unutra su kristali malo pomjereni i te bjela pruga je sirine oko 2mm.
neam pojma jel to neki problem i jel kamen u stanju obavljati svoju funkciju i s time na sebi, pa bi htjeo da mi neko razjasni ako ima volje naravno..

[img][img]http://img510.imageshack.us/img510/8619/dsc00339ih0.th.jpg[/img][/img]

hvala..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 12, 2008 10:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 28, 2008 1:28 pm
Postovi: 67
Lokacija: po ptrebi
vidim ja kurca ne vrijedi pitat nekog nesta na ovom forumu.

odgovor se ne vidi ni sa svjetionika..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 12, 2008 11:37 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
slika

Da, izgleda da je ahat... sličan je ovome...

Na stranici http://www.nebeski-dar.hr o njemu piše sljedeće:

Citat:
djelovanje: Ahat je izvrstan zaštitnički kamen, posebno za djecu. Umirujući je i ublažavajući. Jača vezu tijela sa zemljom. Daje hrabrost, energiju, snagu, rastjeruje strahove i daje porast samopouzdanja. Smanjuje osjećaj ljubomore i prizemljuje emocije. On je kamen sklada i unoseći elemente sklada u naše biće i živote, uvelike povećava ozdravljenje.
Ahat također povećava kreativnost i stimulira intelekt. Poznat je kao kamen koji donosi sreću. Ahat pomaže i kod problema desni i zubi. Pojačava vid.
Štiti od štetnih tehničkih zračenja (kompjuter, TV, mobitel)



:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 13, 2008 12:01 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Zbilja bi volio da mi netko objasni ta tehnicka zracenja i sva ostala misticna zracenja... :-)

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 15, 2008 7:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 28, 2008 1:28 pm
Postovi: 67
Lokacija: po ptrebi
ok. hvala admin =D>

izgleda da ni nije tako los forum samo vas treba malo kudit :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 19, 2008 12:23 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Ima i neko znanje o "čišćenju" kristala...

Mislim da je to "pražnjenje" ( negativne ) energije koje prikupi tokom izlaganju nekomu, nečemu... itd. Kao kondenzator...

Možda i to malo potpomogne... ( kad smo već kod "guranja" )

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kristali, drago kamenje i plemeniti metali
PostPostano: ned jul 05, 2009 2:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jun 30, 2009 10:20 am
Postovi: 121
Pitanje - vidim na stranicama od Nebeskog dara da gorski kristali neutraliziraju razna stetna zracenja, nasao sam ovaj koji nije skup... Gdje bi se to trebalo drzati, pod krevetom, na stolu, ima li tko iskustava, prijedloga? Moze li se to nositi okolo ili je bolje da se "nastani" u stanu i ne mice odatle itd?

Zemuntrio, sto je bilo s tvojim kristalom, jesi li rijesio problem?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kristali, drago kamenje i plemeniti metali
PostPostano: čet jul 09, 2009 11:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jun 30, 2009 10:20 am
Postovi: 121
Jos jedno pitanje - ima li u Rijeci gdje za kupiti kristale? Malo sam procitao ovih dana po netu o njima, ispada da ih nije pametno kupovati bez da ih se prije osjeti, isproba njihovo djelovanje...

A i ne znam koliko je pametno da se idem s njima "igrati", ne znam koliko sam ja u stanju bilo sto osjetiti odnosno primiti informacije od kristala, npr. kod ciscenja itd... Ima li tko kakvih iskustava?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Kristali na ebay-ju
PostPostano: uto mar 09, 2010 11:20 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto mar 09, 2010 10:53 pm
Postovi: 1
pozz ljud! sam da velim da na ebay-ju ima kvarcnih kristala. ima pakiranja 12- 20 kom. ja mislim sa postarinom sve skup 100 kuna.

http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=natura ... 86.c0.m301


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kristali, drago kamenje i plemeniti metali
PostPostano: sub mar 20, 2010 2:45 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Vodik iz kristala

preneseno sa: http://www.bug.hr/vijesti/vodik-iz-kristala/101128.aspx

slika

Korištenjem kristala cink-oksida, vode i zvuka, istraživačima je uspjelo dobiti proces kojim se na ekološki neškodljiv način iz obične vode bez onečišćenja dobiva vodik.

Istraživačima sa Sveučilišta Wisconsin-Madison uspjelo je iznaći način da zagađenje bukom, odnosno bilo kakve vibracije iskoriste za nešto vrlo korisno – dobivanje vodika iz vode bez potrebe za dovođenjem električne energije za klasičnu elektrolizu.

Radi se o nečemu što su nazvali piezo-elektrokemijskim efektom, a za što koriste posebne kristale napravljene od cink-oksida. Dovođenjem vibracija do ovih kristala uronjenih u vodu ovi razvijaju snažni pozitivni i negativni električni naboj što razdvaja molekule vode oko njih i dovodi do proizvodnje vodika. Vodik je ekološki vrlo prihvatljivo gorivo, ali je problem što je za njegovo dobivanje elektrolizom potrebno, za sada, utrošiti više energije nego se s dobivenim vodikom može ponovo dobiti.

Ovaj mehanizam je posebno napredan jer za razliku od klasičnih piezoelektričnih materijala koji pretvaraju 10% primljene energije u vodik, kristali cink-oksida su gotovo dvostruko uspješniji s efikasnošću od 18%.

Kako bilo kakve vibracije mogu proizvesti ovaj efekt, tankovi s vodom i kristalima mogli bi biti postavljeni uz ceste, u tvornicama, uz aerodrome, luke, na obale mora gdje udaraju valovi i bilo koje druge slične lokacije koje su inače zasićene zvukom.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kristali, drago kamenje i plemeniti metali
PostPostano: čet jan 13, 2011 11:48 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Gienger Michael - Healing Crystal First Aid Manual ( pdf 6 MB )

Kod:
http://www.sendspace.com/file/gvjc9r


:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kristali, drago kamenje i plemeniti metali
PostPostano: ned okt 23, 2011 1:09 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet jun 09, 2011 11:30 pm
Postovi: 6
Lokacija: Beograd
Da li postoji sagovornik na ovoj temi koji bi malo obrazlozio astroloski osvrt na kristale i preporuku kristala u zavisnosti od planeta u karti> recimo zasto osoba sa ugrozenim mesecom ne bi trebala nositi srebro...i slicni primeri


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kristali, drago kamenje i plemeniti metali
PostPostano: uto nov 01, 2011 10:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 27, 2011 6:15 am
Postovi: 46
Lokacija: Innerspace
Pozdrav svima,

Naisao sam na mogucnost da kupim razne kristale manjih dimenzija od coveka koji se bavi izradom nakita.
Planirao sam napraviti neku svoju kombinaciju -mix kristala odprilike ovako:

Gorski kristal (najveci procenat),
ruzicasti kvarc,
rutil kvarc,
ametist,
koral, (malo)
zad,
tirkiz,
crni opsidian,
tigrovo oko,
plavi ahat (malo),
crveni ahat (malo)

Ovu sam kombinaciju izabrao po karakteristikama koje sam procitao, da se svaki moze prati, ili ga treba drzati pokraj gorskog kristala. Koristio bih ih kao licnu zastitu, za meditacije i drugo.

Inace se u kristale preterano ne razumem i nisam ni bio u nekom vecem kontaktu sa njima da im osetim vibracije. Ne znam kako reaguju jedan sa drugim i sl.

Molim sve sa iskustvom za razmatranje. [-o< :help: :)
Hvala.

_________________
Nismo in svesni svoga dana ako nismo svesni cesto nevidljivih sitnica u njemu koji nas cine velikim - OSECANJA


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kristali, drago kamenje i plemeniti metali
PostPostano: sri nov 02, 2011 4:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 27, 2011 6:15 am
Postovi: 46
Lokacija: Innerspace
Bilo ko?

Evo sta sam nasao o navedenim kristalima:
Kod:
Gorski kristal

OSOBINE:
Gorski kristal ili kvarc apsorbuje, pohranjuje, otpusta i regulise energiju i odlicno otklanja blokade. Drzanjem kristala kvarca u rukama udvostrucava vase biomagnetno polje. Stiti od radijacije.
Prociscava i jaca organe, prociscava dusu, povezujuci fizicku dimenziju sa umom. Na duhovnom nivou, ovaj kristal podize energiju do najviseg nivoa. Potpomaze koncentraciju i otkljucava pamcenje.

LECENJE:
Gorski kristal je vrhunski iscelitelj i moze da se koristi za bilo koje stanje. Stimulise imuni sistem i dovodi telo u ravnotezu. Resava probleme kicmenih prsljenova ako se koristi sa cilibarom. Odlican je za probleme creva, varenja i zeluca. Smiruje nervi sistem i slabosti ociju. Koristi se i za umirivanje opekotina. Masaza sa gorskim kristalom u predelu slepoocnica otklanja glavobolje.

Prazni se pod tekucom vodom, a puni na suncu u trajanju od oko 2 sata.

Rzicasi kvcarc (roze kvarc)

OSOBINE:
Roze kvarc je kamen bezuslovne ljubavi i beskrajnog mira. To je najvazniji kamen za srce. Poducava istinskoj sustini ljubavi. Umirujuci je, stisavajuci i odlican za upotrebu u krizi ili traumi.
Ako zelite da privucete ljubav, ovo je kamen koji vam je potreban. Ako ga smestite pored svog kreveta toliko je efikasan u privlacenju ljubavi i veza prema vama, dam u je cesto potreban ametist da ga stisa. U postojecim vezama obnovice poverenje i harmoniju i podstaci bezuslovnu ljubav.
Jaca empatiju i osecajnost i pomaze kod prihvatanja neophodnih promena. Ovo je odlican kamen za krizu srednjih godina. Ovaj prelepi kamen podstice prijemcivost za lepotu svih vrsta.
Emotivno, roze kvarc je najbolji iscelitelj. Otpustajuci neizrazene emocije i srdobolju, menjajuci emotivno ulovljavanje koje nije vise od koristi, smiruje unutarnji bol i leci gubitak. Ako nikada niste primili ljubav, roze kvarc otvara vase srce tako da postajete prijemcivi. Ako ste voleli i izgubili ljubav, tesi vasu tugu. Ovaj kamen podstice samooprastanje i samoprihvatanje i priziva poverenje u sebe i samouvazavanje.

LECENJE:
Roze kvarc ojacava fizicko srce i vaskularni sistem i uklanja necistoce iz telesnih tecnosti. Pomaze kod problema sa plucima i grudima. Leci bubrege i nadbubrezne zlezde i ublazava vrtoglavicu. Povecava plodnost. Smiruje opekotine i plikove i ulepsava ten. Koristan je kod Alchajmerove i Parkinsonove bolesti, kao i kod senilne demencije.

Prazni se pod tekucom vodom, puni kraj ametista ili gorskog kristala, a nikako se ne sme izlagati suncu.
Rutil Kvarc

SVOJSTVA:

Rutilski kvarc je delotvoran integrator energije na svim nivoima. Duhovno osvetljava dusu, podsticuci duhovni rast. Prociscava auru i puni je energijom. Ovaj kamen potpomaze astralna putovanja, otkrivanje i usmeravanje. Izvlaci duhovnu energiju i rusi barijere na putu duhovnog napretka, otpustajuci proslost. Rutilski kvarc je koristan terapeutima i savetnicima, zato sto filtrira negativnu energiju od klijenta a istovremeno podrzava njihovo energetsko polje tokom emotivnog suocavanja sa tamnijom stranom psihe.
Emotivno, stisava mracna raspolozenja i deluje kao atidepresiv. Oslobadja strahova, fobija i anksioznosti, otpusta ogranicenja i suprotstavlja se mrznji prema sebi. Ovaj kamen podstice oprastanje na svim nivoima.

LECENJE:

Rutilski kvarc ima vitalnost koja je korisna za hronicna stanja i za impotenciju i neplodnost. Odlican je za iscrpljenost i praznjenje energije. Ovaj kristal deluje na respitatorni trakt i bronhitis, stimulise i balansira tiroideu, otklanja parazite. Stimulise rast i regeneraciju celija i obnavlja pikidano tkivo. Kazu da podstice uspravno drzanje.

Ametist

OSOBINE:
Ametist je ekstremno mocan kamen zastitnik. Stiti od psihickih napada, preobrazavajuci energiju u ljubav. Tradicionalno se nosio da bi sprecio pijanstvo i moze da otrezni od preterane neumerenosti. Ovaj kamen olaksava proces donosenja odluka uvodeci zdrav razum i duhovne uvide i spovodeci odluke i uvide u delo. Stiti od hronicnih nocnih mora. Otpusta ljutnju, bes i anksioznost. Smanjuje tugu i bol, pomaze prihvatanje gubitka.

LECENJE:
Ametist poboljsava proizvodnju hormona i uskladjuje endokrini sistem i metabolizam. Jaca organe za ciscenje i probavne organe i imuni sistem. Odlicno cisti krv. Oslobadja fizickog, emotivnog i psiholoskog bola i stresa. Smanjuje glavobolje i opusta napetost.
Ametist smanjuje modrice, povrede i otoke, leci poremecaj sluha. Leci bolesti pluca i respiratornog trakta, bolesti koze, celijske poremecaje i bolesti digestivnog trakta. Koristan je za creva, regulise floru, otklanja parazite i potpomaze reapsorpciju vode.
Leci nesanicu i donosi dobar san. Posebno je koristan kada se nosi na grlu ili na srcu. Za nesanicu i nocne more staviti ga pod jastuk. Bledi na suncu.

Prazni se pod tekucom vodom pet minuta na svakih dvadesetak dana, a puni se na malo sunca a mnogo vise tame i cuva na gomili kristala.

Koral

OSOBINE:
Koral je egzoskelet malih morskih zivotinja. Specificnost mu je u tome sto je spoj mineralnog, biljnog i zivotinjskog sveta. Dugo je smatran za kamen da bi se tek u 18. veku otkrilo da je morski organizam. U proslosti se verovalo da stiti od urokljivih ociju i da zaustavlja krvarenje.
Jako je cenjen u Japanu i na Tibetu. Povecava uspeh, jaca i cuva vec postojece uspehe. Privlaci dolazak novca i bogatsva.Donosi dosta energije i radosti u momentima depresije i zamora. Crveni koral stiti trudnice i tek rodjenu decu i stiti od crne magije.

LECENJE:
Koral jaca srce, prociscava krv, smiruje bes i daje hrabrost. Pomaze boljoj cirkulaciji krvi i povecanju gvozdja, kao i ucvrscivanju kalcijuma kod preloma kosti.

Zad

OSOBINE:
Zad je simbol cistote i smirenosti. Veoma cenjen na Istoku, predstavlja mudrost. Pojacava ljubav. Veruje se da privlaci srecu i prijateljstvo.
Psiholoski, zad stabilizuje licnost i objedinjuje um sa telom. Podstice zadovoljstvo samim sobom.
Emotivno, to je kamen snova. Pomaze oslobadjanju emocija, posebno razdrazljivosti. Zad vas podstice da postanete ono sto zaista jeste.
Fizicki, zad je kamen koji prociscava. Odlican je za bubrege.
Zad ima 5 vrlina: dobrotu, prozirnost, zvucnost, nepromenljivost i cistotu.

LECENJE:
Zad utice na bubrege i nadbubrezne zlezde, odstranjuje toksine, ponovo povezuje celijski i skeletni system i zaceljuje ubode. Potpomaze plodnost i porodjaj. Deluje na kukove i slezinu. Zad dovodi u ravnotezu tecnosti unutar tela. Umiruje nervni sistem i usmerava strast na konstruktivan nacin.

Tirkiz

OSOBINE:
Tirkiz je veoma mocan iscelitelj, koji telu obezbedjuje blagostanje. Kamen je koji stiti, a kao talisman se koristio od iskona. Veruje se da menja boju da upozori na opasnost ili na neverstvo. Rasprsuje negativne energije i cisti elektromagnetni smog, pruzajuci zastitu od zagadjivaca u okruzenju.
Ovo je kamen empatije i ravnoteze. Podstice na samorealizaciju, kreativno resavanje problema i smiruje nerve.
Psiholoski, tirkiz je kamen koji daje snagu. Daje unutrasnju smirenost, istovremeno zadrzavajuci pozornost, i potpomaze kreativno izrazavanje.
Emotivno, stabilizuje promene raspolozenja i donosi unutrasnji mir. Stimulise romanticnu ljubav.
Fizicki, tirkiz je odlican kamen za iscrpljenost, depresiju i napade panike.

LECENJE:
Tirkiz potpomaze fizicki i natculni imuni sistem i regenerise tkivo, podrzava apsorpciju hranljivih materija, ublazava infekcije od zagadjenja virusne infekcije. Isceljuje celo telo, posebno oci, ukljucujuci i kataraktu. Smanjuje povisenu kiselost i ublazava giht, reumatizam, dobar je za zeludac. Takodje ima antiupalno i detoksifikujuce dejstvo i ublazava grceve i bol.

crni opsidian

OSOBINE:
Opsidijan je rastopljena lava, koja se toliko brzo ohladila da nije imala vremena da kristalizuje. To je kamen bez granica i ogranicenja. Njegove reflektivne osobine, koje podsticu istinu, nemilosrdne su u otkrivanju mana, slabosti i blokada. Nista ne moze da se sakrije od opsidijana.
Opsidijan je kamen koji pruza snaznu zastitu, obrazujuci stit protiv negativnsti. Koristan je za narocito osetljive ljude. Ekstremno je koristan za blokiranje geopatogenog zracenja ili za upijanje ekoloskih zagadjenja. Opsidijan pored kreveta ili ispod jastuka moze da izvuce mentalni stres i napetost, i deluje umirujuce. Zato sto je opsidijan toliko efikasan za upijanje negativne energije, od sustinskog je znacaja da se kamen ocisti pod tekucom vodom svaki put kada je upotrebljen na ovaj nacin.
Eliminise energetske blokade i opusta napetost, ugradjujuci psiholosku senku u celinu, da bi doneo spiritualni integritet. Usidrava duh u telo. Tera na istrazivanje nepoznatog, otvarajuci nove horizonte.
Mentalno, opsidijan donosi jasnocu u um i razbistrava zbunjenost i ogranicavajuca ubedjenja. Pomaze vam da spoznate ko ste zaista. Dovodi vas licem u lice sa vasom mracnom stranom i poducava vas kako da je integrisete. Opsidijan razgradjuje emotivne blokade i drevne trauma, donoseci dubinu i jasnocu emocijama.

LECENJE:
Detoksikuje, razgradjuje blokade i napetost,. Smanjuje bol kod artritisa, problema sa zglobovima, grceve i povrede. Koristan je kod soka. Umanjuje bol i zaustavlja krvarenje, potpomaze cirkulaciju. Ovaj kamen greje ekstremitete. Moze da se koristi da smanji uvecanu prostate.

tigrovo oko

OSOBINE:
Tigrovo oko je kamen koji stiti i koji je tradicionalno nosen kao talisman protiv uroka i kletvi. Pomaze pri ostvarivanju ciljeva, prepoznajuci unutarnje potencijale i podsticuci jasnocu namere. Prizemljuje i olaksava manifestaciju volje. Odbija negativnu energiju ka onom ko je emituje.
Ovaj kamen je koristan za prepoznavanje kako svojih potreba, tako i potreba drugih ljudi.
Mentalno, tigrovo oko pojacava prakticno opazanje. Koristan je za razresavanje dilema i unutarnjih konflikata, posebno onih izazvanih ponosom i tvrdoglavoscu. Narocito je koristan za lecenje mentalnih nezdravosti i poremecaja licnosti.
Psiholoski, tigrovo oko leci probleme samopotcenjivanja, samokritike i blokirane kreativnosti. Pomaze kod prepoznavanja talenata i sposobnosti, kao i mana koje treba prevazici.
Emotivno, uravnotezava jin i jang energiju i puni emotivno telo energijom. Ublazava depresiju i podize raspolozenje.

LECENJE:
Tigrovo oko leci oko i popravlja nocni vid, leci grlo i reproduktivne organe. Koristan je kod zarastanja slomljenih kostiju. Jaca zglobove. Otklanja gubljenje daha narocito kod astme. Smiruje grceve.
Koristan je za studente i djake kojima je tesko da se skoncentrisu.
Pomaze kod dusevnih bolesti, sizofrenije, paranoje i epilepsije.

Prazni se na gomili soli, ili ispiranjem pod tekucom vodom. Puni se drzanjem na gomili kristala.

ahat

OSOBINE:
Ahati su uzemljujuce kamenje koje donosi emotivnu, fizicku u intelektualnu ravnotezu. Imaju moc da usklade jin i jang, pozitivnu i negativnu silu koje odrzavaju stabilnost univerzuma. Opustajuci i smirujuci kamen, ahat deluje polako, ali donosi veliku snagu.
Ahati podsticu metalne funkcije, posto poboljsavaju koncentraciju, percepciju i analiticke sposobnosti.
Emotivno, ovaj kristal prevazilazi negativnost i gorcinu srca. Leci unutrasnji bes, pothranjujuci ljubav i hrabrost da se pocne iznova.

LECENJE:
Ahat stabilize auru, odstranjujuci i transformisuci negativne energije. Leci emotivnu nezdravost koja sprecava prihvatanje ljubavi.
Stimulise proces varenja i oslobadja od gastritisa. Leci oci, zeludac i matericu; prociscava limfni system i pancreas; ojacava krvne sudove i leci bolesti koze.

Prazni se redovno ispiranjem pod tekucom mlakom vodom, a puni se na suncu ili kraj gorskog kristala.

_________________
Nismo in svesni svoga dana ako nismo svesni cesto nevidljivih sitnica u njemu koji nas cine velikim - OSECANJA


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kristali, drago kamenje i plemeniti metali
PostPostano: čet nov 03, 2011 12:07 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Prilažem manju dopunu gornjem postu prema knjizi Moć kamenja od Osmana Hasanpašića, I dio, 1996. Zagreb. Radi se uglavnom o načinima pražnjenja i/ili punjenja kristala. No, prije nego počnem iznositi dopune želim napomenuti da je briga oko kristala zahtijevan posao, kao oko kućnog ljubimca ili biljke. Treba ih redovito prazniti od nakupljenih štetnih energija i pravilno puniti. Inače će onome tko ih koristi vratiti pojačanu nakupljenu energiju kakva god ona bila, pozitivna ili negativna.
Preporučam da se nabavi poseban set kristala za punjenje, koji ne služe za osobni rad. Složiti setove u staklene posudice (izbjegavati plastiku i druge umjetne materijale, koristiti prirodne materijale – drvo, prirodno platno, svilu ili neutralne – staklo, porculan, keramika). Najprije je potrebno očistiti i napuniti setove za punjenje. Kad su oni spremni za rad tada se može raditi s ostalim kristalima na njihovom pražnjenju i punjenju.
Svaki kristal je baš kao i čovjek, priča za sebe, tako da bi bilo dobro pomoću viska ili na neki drugi način utvrditi da li određenom kristalu odgovara planirani tretman. Kristali često sadrže primjese drugih elemenata ili tvari koje utječu na njihov „energetski potpis“, što znači da im možda neće odgovarati tretman kojeg inače primjenjujemo za tu grupu kristala.
Kad utvrdimo što koji kristal treba, tada se radi plan čišćenja i punjenja kristala, preporučam izradu tablice, primjer:
Naziv kristala (Tigrovo oko), Učestalost pražnjenja i punjenja(2 x mjesečno), Sredstvo za pražnjenje (Tekuća mlaka voda ili suha posuda s morskom soli), Sredstvo za punjenje (2h-3h na suncu ili kraj gorskog kristala), Datum punjenja (subota, 05.11.2011), Datum sljedećeg punjenja (subota, 19.11.2011), Komentari (Ogrlicu staviti 1-2x mjesečno ostaviti preko noći uz hematit).
Dopune za pražnjenje i punjenje:
Gotovo svi kristali kao i organski materijali (biseri, koralji, jantar) se mogu prazniti u morskoj soli, ali ne mogu se svi prazniti pod tekućom vodom jer je ne podnose, kao npr. hematit.
Gorski kristal – ima svojstvo balansiranja energija svih ostalih kristala koje osoba nosi, tako da štiti od prekomjerne izloženosti vibracijama kristala. Preporuča se stalno ga nositi sa sobom. Prazni/puni se 1-2x mjesečno na suncu 1-2 h.
Rozenkvarc – prazni se pod tekućom vodom ili u morskoj soli, puni se 1-2 x mjesečno kraj gorskog kristala ili ametista.
Rutil kvarc – prazni/puni se 1x mjesečno, može se puniti na suncu ili kraj gorskog kristala 1-2 h.
Ametist – prazni se svakih 15-20 dana pod tekućom vodom, uglavnom ne puni na suncu, jer gubi boju i pregrijava se, već na mjesečini. Međutim, 10-20 minuta na jutarnjem suncu prema, nekim izvorima, mu neće štetiti.
Koralj – prazni se i puni 1x mjesečno u morskoj soli, morskoj vodi ili slanoj vodi.
Žad – kad se primjeti da se zamutio ili da se zagrijava na tijelu potrebno ga je isprazniti pod tekućom mlakom vodom, a puniti ga u posudi uz ametiste. Sunce mu smeta.
Tirkiz – prazni se 1x mjesečno u suhoj posudi s kamenčićima hematita. Puni se kraj gorskog kristala s bakrenim nugetima, srebro mu pojačava djelovanje. Ne smije na sunce, a smetaju mu kiseline i sapuni.
Opsidijan – prazni se svakih 3 tjedna pod tekućom vodom, a puni uz gorski kristal ili na suncu.
Tigrovo oko – prazni se 2x mjesečno pod tekućom vodom, a puni na suncu ili uz gorski kristal. Ogrlicu treba povremeno 1-2 x mjesečno držati u suhoj posudi s kamenčićima hematita.
Ahat – prazni se 1x tjedno kako je navedeno u postu iznad.
:glasses7:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kristali, drago kamenje i plemeniti metali
PostPostano: sub nov 05, 2011 6:39 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet sep 26, 2008 12:52 am
Postovi: 47
Lokacija: Beograd
Kristale je moguce cistiti i puniti orgonitom. Za tu namenu se moze napraviti orgonit izliven u obliku okrugle ploce ,visoke 5-6 cm i precnika 30 cm. tepsija za burek je sasvim odgovarajuca ili neka slicna staklena posuda. Na vrh se moze staviti zeolit ili plavi kamen ili sitan ametist sa ogrlice. Uz pomoc ovakvog orgonita kristale je moguce ocistiti i napuniti za nekoliko minuta iako je dobro ostaviti ih makar sat vremena. Energetsko polje oko kristala moze biti i 70 -100 cm, dok je posle punjunja na suncu ili mesecini ono oko 30 cm za manje komade, najcesce. Kada se kistali drze na ovom podmetacu konstantno oni isijavaju u prostor svoju energiju i budu sve vreme cisti odnosno skoro kao da su ugradjeni u orgonit. Ponekada ih treba oprati u vodi ako vodu vole jer ih to na neki nacin "veseli". Drzao sam kristale na orgonitima tokom godinu dana bez nekog posebnog odrzavanja probe radi. Povremeno sam proveravao viskom njihov naboj. Sve vreme su bili besprekorno cisti i nabijeni pozitivnom energijom. Postoji jos jedan zanimljiv momenat... Ako ih cuvate na takav nacin i posle perete u vodi ,pojavice se nova pokretacka energija novog pokretackog inteziteta.... Znaci nema prikupljanja negative na kristalima koji se cuvaju na orgonitima vec se povremenim ciscenjima donosi novi tip pozitive. Jako zanimljivo.

P.S. pomenuta "tepsija" orgonit obavezno sadrzi kvarc kao osnovu, aametist, plavi kamen,zeolit su intezivni cistaci i dodatci. Kako god ovakav "portal" za ciscenje treba da bude dalje od spavace sobe jer donosi puno energije u okruzenje i moze doneti nesanicu i intezivne snove. Pojave svetlosti i slicni fenomeni u blizini nisu retka pojava.

_________________
Smole nikad dosta!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kristali, drago kamenje i plemeniti metali
PostPostano: sub nov 05, 2011 11:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Davorin je napisao/la:
Kristale je moguce cistiti i puniti orgonitom. Za tu namenu se moze napraviti orgonit izliven u obliku okrugle ploce ,visoke 5-6 cm i precnika 30 cm. tepsija za burek je sasvim odgovarajuca ili neka slicna staklena posuda. Na vrh se moze staviti zeolit ili plavi kamen ili sitan ametist sa ogrlice. Uz pomoc ovakvog orgonita kristale je moguce ocistiti i napuniti za nekoliko minuta iako je dobro ostaviti ih makar sat vremena. Energetsko polje oko kristala moze biti i 70 -100 cm, dok je posle punjunja na suncu ili mesecini ono oko 30 cm za manje komade, najcesce. Kada se kistali drze na ovom podmetacu konstantno oni isijavaju u prostor svoju energiju i budu sve vreme cisti odnosno skoro kao da su ugradjeni u orgonit. Ponekada ih treba oprati u vodi ako vodu vole jer ih to na neki nacin "veseli". Drzao sam kristale na orgonitima tokom godinu dana bez nekog posebnog odrzavanja probe radi. Povremeno sam proveravao viskom njihov naboj. Sve vreme su bili besprekorno cisti i nabijeni pozitivnom energijom. Postoji jos jedan zanimljiv momenat... Ako ih cuvate na takav nacin i posle perete u vodi ,pojavice se nova pokretacka energija novog pokretackog inteziteta.... Znaci nema prikupljanja negative na kristalima koji se cuvaju na orgonitima vec se povremenim ciscenjima donosi novi tip pozitive. Jako zanimljivo.

P.S. pomenuta "tepsija" orgonit obavezno sadrzi kvarc kao osnovu, aametist, plavi kamen,zeolit su intezivni cistaci i dodatci. Kako god ovakav "portal" za ciscenje treba da bude dalje od spavace sobe jer donosi puno energije u okruzenje i moze doneti nesanicu i intezivne snove. Pojave svetlosti i slicni fenomeni u blizini nisu retka pojava.


Odlična ideja, napravit ću burek-orgonit. :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 78 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz